Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) sanyijedi válasza iceQ! (#7200) üzenetére


sanyijedi
őstag

nem, nem bővíthető a TS-228

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7202) iceQ! válasza sanyijedi (#7201) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi :) :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7203) peti85 válasza Gaben92 (#7199) üzenetére


peti85
senior tag

Abban nem kételkedem, hogy van olyan memóriamodul, amit annyira nem szeret, de abban is biztos vagyok, hogy a QNAP nem gyárt(at) külön memóriát, simán átcímkézi (vagy csak felcímkézi) valamelyik gyártó, valamelyik moduljait. Akinek van gyári, az könnyen megnézhei pontosan milyen is. De abban sem vagyok biztos, hogy mindig ugyan azt árulják. Mikor kivel kötnek beszállítói szerződést. Ez pl. a hivatalos oldal a memóriabővítésről, több képen, több típusnál is ADATA modulokat szerelnek be.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7204) Addel válasza peti85 (#7203) üzenetére


Addel
senior tag

Ennyi erővel az ADATA sem gyárt memória chip-et, akkor amik a képeken láthatók azok vagy Samsung vagy SK Hynix vagy Micron, stb. :D

(#7205) peti85 válasza Addel (#7204) üzenetére


peti85
senior tag

Igen, ebben is van igazság, de azok "csak" memória chip-ek, nem komplett modulok. Azt az Adata gyártja.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7206) Buckey


Buckey
senior tag

Üdvözlök mindenkit!
Pár év után ma végre megvilágosodtam. :)) :DD
Rájöttem, hogy miért melegebb kb. 7 °C-kal a WD81PURZ mint a WD40PURZ. Nem a NAS, a hűtés volt az oka, hanem a fogyasztás. Mondjuk gyanakodtam erre, de most be is bizonyosodott. Tüzetesebben átnéztem az [adatlapjukat] , és egyből szemet szúrt.

Sebaj, úton vannak az új [HDD-k] , amik fogyasztásban kb. félúton helyezkednek el a WD40PURZ és a WD81PURZ között, így a hőmérsékleteknél is erre számítok. De ez majd kiderül a jövő héten. :K

(#7207) Alex91 válasza Buckey (#7206) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, te vagy az a homerseklet fetisiszta? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7208) Buckey válasza Alex91 (#7207) üzenetére


Buckey
senior tag

Én hát, ki lenne más? :DD

De már lecseréltem a TS-228-at egy TS-230-ra.

A teljesítménye bőven sok (a TS-228-at sem használtam ki igazán), a hűtése meg elmegy kategória. Nagyobb ventilátor, 80%-on pörög, így tudja tartani a számomra elfogadható, 40°C alatti hőmérsékletet. Ha egyszer eljön a kánikula, kiderül, mire elég. Lehet, hogy ezt is feltuningolom hűtés szempontjából, bár, mikor laktam be, 38°C-nál nem ment feljebb a WD80PURZ (amiről kiderült, hogy elég forrófejű) a majd 23°C-os tárolóban.
Remélem, az újak hűvösebbek lesznek annak ellenére, hogy nagyobbak és ketten lesznek egymás mellett.
Ez majd a jövő héten kiderül. :K

(#7209) citkar válasza Buckey (#7208) üzenetére


citkar
addikt

Régebben egy cikkben egy szakértő azt állította, hogy nem is feltétlen a magas hőmérséklet a nagyobb probléma egy HDD élettartama szempontjából, hanem a gyors hőmérséklet emelkedés. Azaz az állandó hőmérséklet már önmagában előny, még ha nem is olyan alacsony az a hőmérséklet. Fene tudja, hogy igaz-e.
Nekem kisebb HDD-im vannak, aktív hűtés nélkül is 35, 36 és 39 fokosak, pedig folyamatosan dolgoznak a torrentek miatt.

(#7210) Buckey válasza citkar (#7209) üzenetére


Buckey
senior tag

A hőingadozás mindig nagyobb gond szokott lenni, mint az állandó hőmérséklet. Mert állandó hőmérsékletre lehet optimálisan tervezni, de bizonyos szélsőséges hőmérsékletekre már nehezebb, szinte lehetetlen. Én ezért szeretem 30-40 °C között (ha lehet közelebb a 30°C-hoz), de minél kisebb hőingadozással tartani a HDD-ket.
Ezért volt furcsa, hogy a WD40PURZ és a WD30PURZ el van 30 pár fokon, míg a WD80PURZ-t meg nem lehetett 40°C alatt tartani egy házban, ugyan olyan hűtés mellett.
És ezért is készítettem egyedi hűtést (a TS-228-hoz), hogy minél kisebb hőingadozást elérjem az üresjárati és a maximális terhelés között. És ez sikerült is, mert a TS-228 gyári hűtését nem a WD81PURZ-re méretezték a majdnem 30°C-os nyári kánikulában.
A TS-230 már egy kicsit más, de még ez sem 100-os, viszont a kialakítása szinte ugyan az, mint a TS-228-é, így a hűtést is ugyan úgy meg tudom oldani, ha szükség lesz rá. De ez majd még kiderül az új HDD-kel, hogy azok mennyire melegednek.

(#7211) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Sziasztok!

Meg mindig tanulok, uj a dolog, az elso thumbnail generalasnal tul sokat kattinthattam, mert azota sajnos ezt a "mappat" (?) is probalja allandoan atfuttatni, de minden egyes fajllal hiaba dolgozik szegény, minden fajlra ez a figyelmeztetes jon vegul azon a share/cachedev1-en belul. Ezt hogy tudnam kivenni a thumbnail-ek kozul vagy mi lenne a megoldas? Nem jottem sajnos meg ra...

Koszi!

(#7212) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Illetve meg valami. A torrent mappam van megadva a Multimedia Console-ban illetve a videostationben is, hogy onnan bogarassza ki a filmeket. Az, hogy az aktualis dolgokat lassa az indexelessel kellene menjen? Mert tegnap toroltem par filmet (el is tuntek, mar nem latom mikor DLNA-n tallozom a mappat), de hiaba irja, hogy ma hajnalban frissitett az indexen, az ujonnan a mappaba kerult fajlokat meg mindig nem latom se NASrol videostationben, sem TV-n mikor ranezek a NAS mediaszerverre.
Ha hozzaadok es manualisan akarom frissiteni a listat (vagy automatikusan), hogy az uj filmek felkeruljenek a mediaszerverre, akkor merre tudom én ezt pontosan osszehozni?
Koszi szepen! :)

(#7213) Biga123 válasza Gabi92067 (#7212) üzenetére


Biga123
addikt

Transmission -nél érdemes azt belőni, hogy .part kiterjesztés legyen a letöltéseknél amíg nem jött le teljesen az anyag. Attól szerintem meg tud bolondulni az indexelés. Vagy egy temp mappába töltsön, és ha kész, mozgassa át . Ezek szépen beállíthatóak TM esetében.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7214) Gabi92067 válasza Biga123 (#7213) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Egyébként egy manuálisan elindított teljes újraindexelés megoldotta a dolgot, de nem szeretném ezt eljátszani 1-2 naponta egy-egy új letöltés után....
Letöltéskor a TM eleve az incomplete mappába teszi a cuccot és, ha kész akkor mozgatja át a főmappába, amit néz az indexelés (legalábbis nálam), viszont a .part dolgot kikapcsoltam eleve, de hátha segít - visszakapcsolom, köszönöm!

(#7215) alex73 válasza Addel (#7126) üzenetére


alex73
tag

Nem értek angolul.(máshogy sem 5x hezbközel időm se nagyon van rá családban sok a gond ) / Arról nem beszélve hogy egy q...a leírás sem találni a NAS-ról magyarul a QTS-ről nem is beszélve. Magyar támogatás 0. A hivatalos forgalmazóval felvett kapcsolat is csak addig jutott hogy nincs magyarnyelvű leírás támogatás és segíteni se tudnak ez ügyben. A QTS tud magyarul meg próbálja a fórumot. Fordítóval elkezdtem az angolt olvasni de hónapok óta kínlódok vele. Így aztán nekem nincs rajta semmi. Egy sz....s az egész QNAP. Mind ez úgy hogy 20 évesen Linux szervert építettem otthon pc-ből. Nem azért vettem NAS-t hogy fúrni faragni keljen ! Olcsóbb lett volna egy pc-ből. De nincs rá időm. /
De hiába propagálja a QNAP hogy vírus meg mit tegyél ha nem magyar!
Persze a syno nak van magyar támogatása csá az drágább :(
senkinek nem ajánlom a QNAP-ot a magyar támogatás miatt csak ha szívni akar. Most már meg tartom talán egyszer sikerül beállítani. Vagy kitudja...

[ Szerkesztve ]

(#7216) Csorbi válasza alex73 (#7215) üzenetére


Csorbi
addikt

Erről nem a QNAP tehet. Egyszerűen nem neked készült, nem vagy hozzá elég képzett. Pont. (Linux szervert építeni PC-ből, zéró angol tudással? Aha.) :D

(#7217) sanyijedi válasza alex73 (#7215) üzenetére


sanyijedi
őstag

megosztottunk több videót, ha nem is tudsz angolul, nem érted mit mondd látod. hisz az ikonok ugyan azok:
video
video

ha linux szervert sikerült csinálni, akkor nem hiszem hogy a routerbe egy port fwd kifogna, főleg hogy arra van magyar leírás is, ahogy a tűzfalra is és csak a megfelelő ip/subnet-et kell hozzáadni..

sőt, most megnéztem. átállítottam magyarra, a security counselor is magyarra vált, ha lefuttatod a biztonsági ellenőrzést, akkor kiírja mik a hibák: magyarul
és rákattintasz oda visz a beállításokhoz, még csak keresned sem kell..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7218) alex73 válasza sanyijedi (#7217) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm szépen!
Tényleg rendesek vagytok meg minden, nem is veletek van a bajom!!!
Hanem magával a QNAP hozzá állásával. Mo-n tudtommal magyar nyelvű tájékoztató stb nélkül nem lehetne forgalmazni.
Az a durva hogy maga a magyar országi forgalmazó küld olyan levelet hogy nincs leírás nem is lesz és a fórumon kérjek segítséget a beüzemeléshez stb..

(#7219) Mr Bond 007 válasza alex73 (#7218) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Mo-n tudtommal magyar nyelvű tájékoztató stb nélkül nem lehetne forgalmazni. "
Informatikában ez a felfogás nem túl életképes :D

(#7220) Csorbi válasza alex73 (#7218) üzenetére


Csorbi
addikt

"Mo-n tudtommal magyar nyelvű tájékoztató stb nélkül nem lehetne forgalmazni. "

Rosszul tudod: [link]
"Tehát az a főszabály, hogy gyártói leírásnak lennie kell egy termékhez, de ez nem egyező azzal, hogy magyar nyelvű használati utasítással is rendelkeznie kell. Ezzel csak abban az esetben kell rendelkezni, ha a piacfelügyeleti jogszabály alapján az ágazati jogszabály ezt előírja. Ebben az esetben a használati és kezelési útmutatónak közérthetőnek és egyértelműnek kell lennie."

IT ágazatban soha a büdös életben nem fognak ilyet előírni... :U

(#7221) Buckey válasza Buckey (#7206) üzenetére


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Kedden megjöttek a [Seagate SkyHawk AI 10TB] -os HDD-k, tesztelve, hibátlanok (kopp-kopp), most megy a másolás ezerrel (amit a gigabites hálózat enged). :))
Érzetre is gyorsabbak, mint a WD40PURZ és a WD81PURZ RAID0-ban, és külön-külön is. Mondjuk, ez nem meglepő, hiszen magasabb fordulatszámú a Seagate SkyHawk AI 10TB.
A hőmérsékletek is elég jól alakulnak. 24°C-os helységben, ugyan azokkal a beállításokkal tesztelve a Seagate SkyHawk AI 10TB-t is, alapjáraton 33°C-osak, terhelésen 37°C-osak, így megengedtem a TS-230-nak az intelligens ventilátorszabályozást. És szépen be is állt 39°C-ra mind a két HDD. :C
Szóval, a WD81PURZ jóval melegebb, alapjáraton csak 2°C-al, de terhelve 8°C-al, ami nekem már sok volt.
Úgyhogy, TS-230 és a két Seagate SkyHawk AI 10TB így már nekem tökéletes párost alkot. :K

(#7222) xcamper


xcamper
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy qnap nas, 2db 3TB-os HDD-vel, RAID 1-es kötetként.
A 2. meghajtót eltávolítottam, hogy legyen egy backup drive-om.
Ennek a helyére (2-es slot) betettem egy új vinyót, bekapcsoltam, majd el is indult az adatmásolás.
Sajnos hajnali 3 környékén hibát kapott a dolog, miszerint az 1. lemezen sector hiba van (az adatok fele mehetett át kb.). Kikapcsolásra került a gép, majd indításnál már nem állt fel az OS, gondolom a fentebbi hiba miatt.
Az volna a kérdésem, hogy ha a 2. helyre most visszateszem a backup drive-ot és az 1. helyre bemegy a félig átmásolt adatos új merevlemez, akkor tudni fogja, hogy neki a 2. slotról kell az 1.-re másolnia (tehát konzisztens állapotba fog kerülni a dolog és a back up drive-ról nem vesztek el semmi lényegi adatot)?
Plusz kérdések
- lesz így OS is (ha raid 1 van gondolom akkor ott is meg kellene lennie az OS dolgainak)?
- az új lemezt kellene előbb formázni, hogy tiszta lappal induljanak a dolgok?

Előre is köszönöm a segítséget

(#7223) kovadam1 válasza Csorbi (#7220) üzenetére


kovadam1
tag

Ahogy én tudom az az Hogy magyarnyelvű leírás nak kell lenni. tehát pl x lemezes hálózati tároló, x csatlakozó x proci. ebben ki is merül a dolog.

(#7224) Buckey válasza Buckey (#7221) üzenetére


Buckey
senior tag

És, alapjáraton, 0 terheléssel (csak a lemezek forognak) is 39°C-osak a HDD-k. Állandó hőmérsékleten vannak tartva. :))
Ezek szerint nem a Qnap TS-228 (és egy kicsit a TS-230) hűtése volt elégtelen, hanem a WD81PURZ a melegedős (gondolom, ezért is futtatták ki olyan hamar, illetve jelent meg az utód).

Köszönöm, a türelmeteket, ezzel többet már nem fárasztalak titeket. :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#7225) Alex91 válasza Buckey (#7224) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy fogtak, azt a homeroje a hdd-nek lejebb mer 10 fokkal! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7226) Buckey válasza Alex91 (#7225) üzenetére


Buckey
senior tag

Még az is lehet! :DD
Bár, a WD81PURZ kézzel érintve is magasabb hőmérsékletű volt mint a WD40PURZ.
Egy HDD dokkolóban voltak, egyszerre írtam rá a képeket (a sebesség is ugyan az volt)

(#7227) Csorbi válasza Buckey (#7226) üzenetére


Csorbi
addikt

WD81PURZ R/W 9W, idle 8W
ST10000VE0008 R/W 6.9 W, idle 4.9 W

Nincs miről beszélni.

(#7228) Buckey válasza Csorbi (#7227) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, ezt láttam. Csak mikor megvettem a WD81PURZ-t, ezt nem néztem. :N A WD40PURZ és WD30PURZ volt az alap, mert azok hűvösek. Gondoltam, hogy a WD81PURZ is az lesz. :DDD Hát nem lett. :(

Most, hogy csak másolok róla 110-112 MB/s-el a ST10000VE0008-ról, így felment a hőmérséklete 40/41°C-ra, a külső hőmérséklet 25°C. Nekem ez azért még sem hűvös, de sokkal jobb, mint WD80PURZ. :))

[ Szerkesztve ]

(#7229) Buckey válasza Buckey (#7228) üzenetére


Buckey
senior tag

WD81PURZ
Elírtam.

(#7230) Csorbi válasza Buckey (#7228) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs olyan, hogy hűvös HDD. Ne is várj ilyet, nincs értelme. Ha esetleg a környezeti hőmérsékletet lenyomod 5 fokra, akkor lesz. Bőven kiváló érték maximális terhelésnél a 44 fok is. Az autó motorjánál is normális, üzemi érték a 90 fokos hűtővíz, senki nem akarja 30 fokra leszorítani. :U

(#7231) Buckey válasza Csorbi (#7230) üzenetére


Buckey
senior tag

A 40°C körüli HDD hőmérsékletet elfogadom egy 7200-at forgó HDD-nél (a TS-230 +/- 1-2°C különbséggel tartja alapjáraton és 100%-os terhelésen is a ST10000VE0008-t ). Tudnám lejjebb vinni kézi beállítással, de most automatikus ventilátor szabályozással hűtöm. A rendszer hőmérséklete az alap, ami alapján szabályoz. 35°C-nál (ez a minimum) emeli meg a ventilátor fordulatát 900 RPM-ről.

Mondjuk egy 5400-astól (WD81PURZ) a 48+°C nekem már magas volt, nem is engedtem feljebb (persze 100%-os terhelésnél). Alapjáraton 43-44°C.

A WD40PURZ hűtés nélkül, 110-112 MB/s írással 40°C-os (24,9°C van a szobában). :K

[ Szerkesztve ]

(#7232) Buckey válasza Buckey (#7231) üzenetére


Buckey
senior tag

Azt még elfelejtettem írni, üresjáratban is ingadozik a ventilátor fordulatszáma. 25°C-os tárolóban, a rendszer 34-35°C-os, a ventilátor fordulatszám pedig 870-1800 RPM között mozog.
Valahol olvastam már róla, tényleg elég idegesítő tud lenni a sűrű felpörgés lakótérben.
Hogy ez mennyire tesz jót a ventilátornak, azt nem tudom. :F

(#7233) Addel


Addel
senior tag

Feltettem ma a QuFirewall-t és azt írja 3000 blokkolt packet van óránként, délután kettő óta 12000, ez normális ?

(#7234) sanyijedi válasza Addel (#7233) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem:
"Denied access to 937262 packets in the last 24 hours."
ha érdekel mi az, tudsz capture-ölni.
alapvetően normális, ha neten van a nas akkor jönnek be csomagok, erre való a tűzfal hogy ne engedje be őket

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7235) Addel válasza sanyijedi (#7234) üzenetére


Addel
senior tag

Kösz kipróbáltam a caprure-t és a forgalom egy része a qbittorrent, volt én csak a tpc engedélyeztem, de az analízis szerint udp-t is használ ugyan azon a port-on.

Tizedére esett, most már csak 300 packet óránként. :)

[ Szerkesztve ]

(#7236) Addel válasza Addel (#7235) üzenetére


Addel
senior tag

Közben megtaláltam a qbittorrent beállítások közt is a μTP engedélyezve volt.

(#7237) sanyijedi válasza Addel (#7236) üzenetére


sanyijedi
őstag

na, az nekem is engedélyezve volt. most kikapcsoltam, kíváncsi vagyok lecsökken e a packet-ek száma

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7238) bandigyerek válasza sanyijedi (#7234) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Ezt a Capture izét hogyan kell használni? Gyűjt 30 percig és kiad egy fájlt, amivel nem tudok mit kezdeni. Mivel lehet megnyitni? Ez az Events is fura. Csak akkor érek vele valamit, ha pontosan tudom, hogy mit keresek. De akkor meg minek, ha tudom? :F

(#7239) Addel válasza bandigyerek (#7238) üzenetére


Addel
senior tag

Pcap viewer-rel, van online is.
Írd be a google-be hogy pcap online viewer vagy analyzer és válassz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#7240) bandigyerek válasza Addel (#7239) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Bakker, hogy erre nem gondoltam... Én meg széjjel kerestem a qnap programjain belül, hogy hol lehet megnézni. Bár nem igazán értem, hogy miért kreálnak egy olyan fájlt, amit ők maguk sem tudnak megnyitni.

(#7241) Vastika


Vastika
tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy két lemezes NAS a mostani 1 lemezes helyett, és QNAP-ra tervezem a váltást. Konkrétan egy TS-231P2 vasat néztem ki, mert olcsó, a proci sem gyenge benne, bővíthető a memóriája, stb. stb.

Ami a fő kérdés: tudok rá valahogy LMS-t telepíteni???

A csomagok között már nem találom, és úgy 2 éve pont azért cseréltem le a TS-112P NAS-t egy Synology-ra, mert megszűnt az LMS (...közben a Synology is eltűntette a támogatott csomagok közül) Le lehet tölteni innen-onnan a csomagot még mindig (QNAP-ra és Synology-ra is) , de volt, hogy működött, aztán meg nem, mert ha frissül olyan csomag, amitől függ, akkor fejre áll, és lehet leszedni, meg downgrade-elni az érintett csomago(ka)t, aztán vissza az LMS-t. Na, ezt már egy kicsit kezdem unni.

De a TS-231P2-re van Docker!
Egy virtuális gépre meg elvileg mehet arm-os Debian.
Arra meg elvileg tudok arm-os deb csomagból LMS-t telepíteni :-)

Ez volt az elmélet, amit kipróbálni csak a vásárlás után tudok sajnos...
A vásárlásról döntenem meg mégis ez alapján kellene ;-)

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Most már valami olyan NAS-ra váltanék, amiben talán van némi szoftveres "játék" lehetőség, hogy ne legyek 100%-ban a gyártó szeszélyeinek kitéve. Tudom, x86 irányba kellene menni lassan: de igazából azok a funkciók, amiket nem tud alapból bármelyik NAS, nem olyan piszok fontosak, mert ha minden kötél szakad, inkább váltok valami más zenelejátszó rendszerre a Logitech-ről (a lejátszóim már nem Logitech-ek, csak úgy csinálnak ;-)
Csak ezért nem fogok piszok drága NAS-t venni ;-)
Viszont még mindig a Logitech a legszimpatikusabb, amíg lehet, ragaszkodnék hozzá...

Előre is köszönöm a segítséget, üdv: Vasti

[ Szerkesztve ]

(#7242) iceQ! válasza Addel (#7233) üzenetére


iceQ!
addikt

Látnád nálam mi van a Mikrotik routerben... Egy halom blokkolt ip cím kerül be.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7243) Addel


Addel
senior tag

Azt tudtátok, hogy a qnap szerint Magyarország nem Európában van ?
Ha a qufirewallban a régiót Hungary-ra állítom a VPN bejövő port-nál akkor megy, ha Europe akkor nem. Jó nagy pofára esés volt tegnap este átállítottam Europe-ra és ma egész nap nem értem el a nas-t a munkahelyemről. :F

(#7244) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a Qnap tulajdonosok közé egy TS-253D-vel.
Kezdem belakni, most ismerkedek a Container Station-el.
Szeretnék egy TP-Link Omada controllert (mbentley/omada-controller) futtatni.

A problémám az, hogy sehogy nem talál AP-t a controller. (Windows-ra felrakva a controllert, simán feltűnik az AP.)
Esetleg valami átjáró hiba lehet?
Íme a hálózati beállítás amivel használni szeretném.
A beállított MAC címre a router szépen ki is osztja az IP-t, elérem a webes GUI-t, de AP-t nem dob fel.

Console log hátha segít valamit.

Esetleg valakinek valamilyen ötlet mit kellene állítanom ?

(#7245) akom válasza akom (#7244) üzenetére


akom
senior tag

Itt hagyom hátha mást is megviccel:
Port trunk miatt nem látott ki a container...

(#7246) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

24 napja fut a Transmission 300 torrenttel, de nem vagyok elégedett. 300 torrentnél elvárnám, hogy azt a 3MB feltöltést folyamatosan tartsa, de helyette 1-2 MB megy, amit sokszor tartani sem bír....
Nektek tapasztalat?
Transmission, qBit vagy Deluge?

(#7247) Vastika válasza Gabi92067 (#7246) üzenetére


Vastika
tag

Nem tudom, milyen neted van, mit "bír"?
De 300 párhuzamosan futó torrent, torrnetenként ki tudja hány szál, az piszok sok forgalom! Mármint nem sávszélességre, hanem adatcsomagra.
Azt kellene megnézni valahogyan, hogy a sávszélességed ki van-e töltve? Ha ki, akkor - ennyi ;-)

(#7248) Gabi92067 válasza Vastika (#7247) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Figyelj, 500/24-es UPC.
uTorrent bírta a stabil 3MB feltöltést, mindegy hány torrent volt, mikor annó csak 150-200 volt is max, 10-15 aktív volt ugyanúgy, mint 300-nál, ahol szintén 10-15 aktív volt....
Viszont a NAS-on az első két hétben remekelt a 300. Hozta a napi 100GP up-ot.
Egy hete viszont megcsappant napi 40-50 GB UP-ra (tehát a felére esett vissza), nálam viszont ez nem opció, ezért érdeklődöm, hogy magasabb torrent számnál esetleg melyik kliens lehet a stabilabb ? :))
Ui. TS-251A-8GB

(#7249) ravensky13 válasza Gabi92067 (#7248) üzenetére


ravensky13
tag

Nálam TS228 van, qBittorrent 4.3.5 megy most, tesztfázisban van... A 4.3.1utáni verziók zabálják a CPU-t és fagytak is... a 4.3.5 is zabálja a CPU-t, de eddig nem fagyott még. Nálam kb 80 torrent fut most 50/2.5Mbit mellett, letöltés 5.5M felfelé 200k+(némi limittel), ami tűrhető, mindez a hűtőszekrény/tűzhely szintű hardware-rel. Neked intel procid van, tegyél neki egy qbittorrentet és szerintem nem lesz vele többé gondod.

(#7250) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék...van egy ts-251a NAS-om. 4 és 2 Tb purple és Red van benne, nincs tükrözés semmi, csak zenét és BD filmeket nézünk róla HTPC ről. A tárhely elérte a kritikust szintet, miközben a multimédia mappám a közelében sincs. A rendszerfájlok/egyéb viszont közel 2Tb. :W Ez konkrétan micsoda? 3 évig semmi baja nem volt. 3 hete kezdődött magas RAM használattal (miközben semmi nem ment róla) üresjáratban kerregett (dolgozott) magának. Most lefuttattam a Malwer remover-t, elvileg talált is infected elemeket, amit eltávolított. Újraindítás után most a RAM használat tökélletes, de a tárhely még mindig kérdéses. Meg lehet úszni teljes legyalulás nélkül? Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.