Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Az ssd cache ts-230 esetén is működik? Illetve, mekkora méret ajánlott? Köszi

(#7652) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok, egyszerűen nem tudom, mit állítsak be, hogy külső hálózatról, a Qphotoval, vagy Qsync-el elérjem a NAS-t, így nem tudom a fényképeket pl megnézni, csak az otthoni hálón.
Ha lefuttatok egy diagnózist a myqnapcloud-ban, akkor a következő fogad:

Most akkor hogy tudom úgy beállítani a NAS-t, hogy a lehető legbiztonságosabb legyen (mondjuk nem vagyok paranoiás), elérjem külső hálóról, akár a fotókból tudjak is megosztani. Nincs VPN-em, szeretném a Qnapon belül megoldani, a mobilos appokat és a webes felületet használva. A routerem (elvileg) jól van beállítva.
TS-230, QTS 5.

Köszi a segítséget!

(#7653) divan válasza Mátésum (#7652) üzenetére


divan
senior tag

A Qnapra is tudsz VPN-t telepíteni, és akkor lesz. A legegyszerűbb szerintem. Ha a biztonság is számít.

(#7654) Biga123 válasza Mátésum (#7652) üzenetére


Biga123
addikt

1 portot kell kiengedni, ezt használja management felülethez és minden máshoz. (Qmanager, Qphoto, Qfile, Qmusic) Nálam a 443 as port van routeren átforgatva magas portra és azt a portot írom be a telón a myqnapcloud os DDNS névvel, nekem tökéletesen működik.
Így persze ha megosztok bármit akkor a portot át kell írni.
Amiket nézz meg:
-NAS-nak fix ip a routerben
-NAT-olás ellenőrzése
-Port forward ellenőrzése
-DDNS működés ellenőrzése
-Megfelelő adatok vannak beírva a telón az appban.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7655) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Connection refused after QTS 5.0 update : qnap (reddit.com)

Csodalatos. Belefutottam. Van backup meg minden de ez hihetetlen. Valaki tud valami plusz infot errol?

(#7656) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Még egy kérdésem lenne. QTS 5-nél nem találom azt az opciót, ahol az alkalmazásokat lehet időzíteni, letiltani, stb. Korábban úgy jött elő, hogy volt a kis integető figura, és arra kattintottam, és megjelent egy ilyen ablak. Most ez nincs. Elő lehet valahogy csalni?

(#7657) Addel válasza Mátésum (#7656) üzenetére


Addel
senior tag

Az a Qboost, a qts 5-nek már nem része alapból, de ha szükséges, manuálisan telepíthető.

(#7658) Mátésum válasza Addel (#7657) üzenetére


Mátésum
aktív tag

köszi! Valahogy rá akarok jönni, mi az, amitől néha belassul a NAS, mert igazából egyszer tökéletesen megfelel az igényeimnek, néha viszont olyan szinten lassú, hogy semmire nem tudom kb. használni. Pedig csak otthoni film nézés hálózaton, és google photos pótlék lenne.

(#7659) still2


still2
tag

Sziasztok,
Mennyiért lehet eladni egy 269L NAS-t vagy hol tudnám beáraztatni? Jelenleg is használom. Problémamentesen teszi a dolgát.

(#7660) tacsk0 válasza still2 (#7659) üzenetére


tacsk0
aktív tag

szerintem ebay... nezd meg mennyiert mentek el. (meg tudod nezni az elmult 60 nap eladasat.)

(#7661) Biga123


Biga123
addikt


5 nap uptime . Current firmware version:5.0.0.1858 :(((
Nem sikerült annyira ez az 5-ös FW

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7662) still2


still2
tag

Lenne még egy kérdésem. A 269L-hez már nem jelenik meg frissítés. Hosszabb távon jelenthet ez problémát?

(#7663) Kekmen válasza Biga123 (#7661) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nekem az előző builddel volt ugyan ez. Egy 251+ van használatban 4GB RAM-al és mindig 60% fölött volt a memóriahasználat, már pár nap után, pedig semmi nem futott. Volt egy process, sajnos már a nevét nem tudom, az evett majd 2GB-ot. Az általad említett firmware javította, most 22 nap uptime után is 30% körül van a memóriahasználat. Szerintem keress rá a QNAP download centerben, az enyémhez is van frissebb, de egyelőre nem bántom mert jól fut. Egyébként a 4-et én is jobban szerettem.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7664) Biga123 válasza Kekmen (#7663) üzenetére


Biga123
addikt

Memóriahasználattal semmi gond. kb 25% van használva a 8GB ból.
Azt nem értem minek Swapel? Eddig nem volt ilyen. Szintén 251+

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7665) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a [Qnap TBS-464] hordozható NAS körülbelül mikortól lesz elérhető hazánkban? Google-t keresve nem találtam erről információt.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7666) mato0913


mato0913
csendes újonc

Sziasztok, synology ds118 nasom van már amióta megjelent, mindig van valami problémám vele, valami sohasem működik. Most a webdav beállítással nem boldogulok sehogy és a download station is behalt, na mindegy is. Felmerült bennem, hogy márkát váltok, Qnap-ra. A kérdésem az, hogy van érdemleges különbség? Háttér támogatottságban, ár érték arányban, felhasználóbarátságban? Milyen készüléket tudnátok ajánlani, átlag felhasználásra? Ami nekem lényeg, hogy jó, vállalható letöltési sebességet tudjon, a net az bírja, külső hálózatról gyorsan el tudjam érni, nem mint a synologyt (1-5 perc), külső hálózatról a letöltési sebesség jó legyen (synologynál 1-2 MB/s et tudtam elérni), a netem tud kb 5-600 mbit/s-et. Meg tudjam oldani azt, hogy okos tv-n tudjak róla filmet nézni illetve xbox-on keresztül. (syn re volt program, tvre van plex, ha azzal megoldható). Köszönöm előre is a választ

(#7667) Alex91 válasza mato0913 (#7666) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem lennel elorebb… Biztos van amiben ez a jobb, masban meg a masik. Szerintem nalad nem (csak) a NAS-sal van gond…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7668) mato0913 válasza Alex91 (#7667) üzenetére


mato0913
csendes újonc

Körbe jártam már elég sok dolgot és arra jutottam, hogy ez a nas ezt tudja nyújtani, erre képes. Hálózaton belül tökéletes, azon kívül pedig kuka, minden lassú, ez idegesít nagyon.

(#7669) Gaben92 válasza mato0913 (#7668) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem azzal van a baj, hogy Syno hanem azzal, hogy a leggyengébb modell. ARM-et nem is érdemes nézned, Intel kell neked, onnantól mindegy, hogy QNAP vagy Syno. Én a Syno-tól kicsit fázom a forrasztott RAM miatt (DS220+ például ami a minimum neked 2GB alaplapra forrasztottal jön.) szóval amiatt vennék QNAP-ot inkább.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7670) mato0913 válasza Gaben92 (#7669) üzenetére


mato0913
csendes újonc

Elég baj, hogy ilyen gyenge hardverért ennyit kell fizetni, 120ért is nevetséges ami a 220+ban van

(#7671) Gaben92 válasza mato0913 (#7670) üzenetére


Gaben92
őstag

OEM NAS esetén nem a hardvert fizeted meg hanem a szoftvert/támogatást. Nyilván lehet építeni saját NAS-t Xeon CPU-val, vagy meg lehet venni egy felső kategóriásat 300-350+-ért ha kell az erő, de az nem is ennyit fog fogyasztani.

Nekem egy TS-251+ van ami kicsivel a DS-720+ teljesítménye alatt van (régebbi modell, kicsit régebbi 4 magos Celeron CPU-val) és bőven nincs kihajtva pedig nálam még virtuális gép is fut rajta.

Meg lehet venni (vagy építeni) az erőművet de az esetek 90%-ban overkill. Ha nem akarsz 4k filmet transzkódolni vagy VM-eket futtatni akkor meg (szerintem) felesleges erősebb vasat venni egy DS-720+-nál. Ha meg 4k filmet akarsz transzkódolni ahhoz meg inkább valami szerver kell mint NAS. Ha van egy értelmes lejátszód (nem Samsung TV, nem Sony TV hanem valami ATV 4k, nVidia Shield, stb.) akkor meg alapból bele se tudsz futni transzkódolásba gyakorlatilag sosem.

Nálad az a gond, hogy ARM a CPU és az pont letöltés/feltöltés oldalon nem erős. Ha nem korlátozod a letöltési sebességet (jelentősen) az bezabálja a CPU-t és onnantól minden belassul. Távoli elérés is pont emiatt nem erős oldala. Intel CPU ezen a téren rettentő nagy ugrás.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7672) Addel válasza mato0913 (#7670) üzenetére


Addel
senior tag

Nagyon elszaladtak a nas árak, én a TS-251-et még 67 ezer forintért vettem 4 éve, most egy hasontó tudású celeron procis nas a duplájába kerül. :(

(#7673) saxoolondon2


saxoolondon2
csendes tag

Üdv, valaki meg tudná mondani, hogy miért nem megy a feltöltés? TS-230 eszköz, qbittorrent, jelenleg 70 torrenttel próbálkozom, de semmi. Letöltés gyors, feltöltése meg semmi Port nyitva, vodafone hálózat(upc).

(#7674) Biga123 válasza saxoolondon2 (#7673) üzenetére


Biga123
addikt

Voda háló eg kalap sz@r. Nekem napok óta nem megy a seed rendesen. Kivülröl se lehet elérni semmit.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7675) magyar895


magyar895
csendes tag

üdv!
van valakinek tapasztalata ts 453D modellel?
SZeretnék memóriát bővíteni. Gyárilag adat DDR4 2666 van benne. Elbír magasabb órajelet és ha igen akkor van gyakorlati jelentősége, vagy elég ha a 4 gigát hasonló modullal bővítem 8 gigára ra?

(#7676) szjoci válasza magyar895 (#7675) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nekem a kétfiókos kistesója van. 2x8GB-ra cseréltem a gyári 4GB-os adata-t, ilyen modulokra: Samsung 2 x 8GB DDR4 2666MHZ M471A1K43DB1-CTD
Igaz nem konkrét válasz a kérdésedre, de legalább annyi haszna van hogy ilyenekkel biztosan és stabilan működik az x53D széria.

[ Szerkesztve ]

(#7677) Pille99 válasza magyar895 (#7675) üzenetére


Pille99
tag

Nekem ilyen van benne 2 db, az órajelet hagytam:
2 db CRUCIAL 8GB Notebook DDR4 2666MHz

(#7678) magyar895


magyar895
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Akkor ezek szerint nem a 8 giga a max amit kezel, mint a gyári specifikáción szerepel.

(#7679) szjoci válasza magyar895 (#7678) üzenetére


szjoci
őstag

85% körül van az átlag memória foglaltság nálam ;)

(#7680) sanyijedi válasza magyar895 (#7675) üzenetére


sanyijedi
őstag

volt korábban téma, én is 16gb-al használom:
link

illetve tesztek is voltak linkelve:
itt

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7681) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok

Új NAS vásárlása előtt állok

2 típust nézegetek
TS-364 CPU: N5095
TS-473A CPU: AMD V1500B

Utóbbi valószínűleg egy T400-as Quadro-val meg lenne toldva,tehát anyagi oldaról megközelítve jóval nagyobb költség

A kérdés amin vacilálok,illetve próbálok tájékozódni hogy a V1500B CPU teljesítmény tekintetében hogy áll (2018-as ha jól látom),illetve hogy a T400-nak miben tudom hasznát venni--és hogy a fentieket átgondolva megéri a plusz költség

Sajna a 364 még mindig nem kapható,ha lenne már lehet megrendeltem volna,ezért is nézem az alternatívákat

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#7682) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Tőletek is megkérdezem :) [link]

Kellemes karácsonyt

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7683) AiRLAC válasza rostiron (#7682) üzenetére


AiRLAC
addikt

A tárolt adatoktól függ. Ha főleg médialejátszás, videók, zene akkor minél nagyobb clusterméret a nagyméretű fileok miatt. Ha sok apró file, mentés, dokumentumok akkor inkább kisebb clusterméret, hogy ne legyen nagy slack veszteség+több filet lehessen tárolni.

Otthoni nasoknál meg mindegy, a 16TB is ritkán szokott kevés lenni átlagembernek :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7684) rostiron válasza AiRLAC (#7683) üzenetére


rostiron
őstag

Ha jól értem tegyem a legkisebbre. Mindenes lemez ( filmek, zene, képek, kis fájlok stb ) vegyesen.
Nincs belőle hátrányom ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7685) AiRLAC válasza rostiron (#7684) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha jól látom max ~4TB adat, nem nagyon lesz bármilyen hátrány, egyik maximum értéket se fogod elérni soha.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7686) Biga123


Biga123
addikt

Dockerben kellene segítség.
Próbálok egy trasmission dockert beüzemelni, arra nem bírok rájönni hogyan tudnék a NAS share-re letölteni illetve onnan seedelni.
Szal az lenne a kérdés hogyan tudom a nas megosztásait használni?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7687) tacsk0


tacsk0
aktív tag

HBS es Onedrive problemam van kb 2 hete. Folyamatosan ezt az uzenetet kapom:

Error 2021-12-25 14:16:09 System 127.0.0.1 Hybrid Backup Sync Job Status [Hybrid Backup Sync] Failed to complete Sync job: "odrive_sync". Authentication error from cloud service. Log into cloud account again

Ket hettel ezelottig hibatlanul ment. Ha a jobot ujrainditom akkor egy fel napig jo aztan ujra leakad. Van egy google drive is az hibatlanul fut. A username/pw biztos hogy jo. Sok mindent probaltam pl nas restart, backup teljes ujrakonfiguralas stb.

Mas is talalkozott ilyennel?

(#7688) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hogy tudom felcsatolni a pc-n lévő megosztott mappát a nas-ra. A hálózaton lévő gépek mind látják egymást, a nast-is. De a nas nem látja a pc-ket valamiért.


Se a keresés, se ha manuálisan adom meg a pc ip címét. Nem tudom hol hibázok

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7689) Kekmen válasza rostiron (#7688) üzenetére


Kekmen
senior tag

Tehát akkor másik gépről eléred a megosztott mappát, csak NAS-ról nem?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7690) rostiron válasza Kekmen (#7689) üzenetére


rostiron
őstag

igen, a 2pc és a médiabox mind látják egymást meg a nast is.
A pc-k win 10, TS228 a nas

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7691) Kekmen válasza rostiron (#7690) üzenetére


Kekmen
senior tag

Amelyik gépen a megosztott mappa van, be van kapcsolva az SMB 1? Vezérlőpult, programok és szolgáltatások, windows szolgáltatások ki-és bekapcsolása.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7692) rostiron válasza Kekmen (#7691) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs bekapcsolva, de próbáltam úgy is hogy bekapcsoltam. Igazából minden ilyesmivel próbáltam már.
Az az érdekes , hogy egyik pc-t se tudom felcsatolni, miközben elvileg minden ok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7693) peti85 válasza rostiron (#7692) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem is TS-228 van. Soha nem próbáltam eddig a NAS-ról a PC-re csatlakozni, de most megnéztem, nekem sem megy. Van több Windows PC a hálózaton, Win10 és Win11, de egyiket sem látja. SMBv1 nincs külön bekapcsolva egyiken sem. Legutolsó fw van fent, nem tudom hog korábbival működött-e.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7694) rostiron válasza peti85 (#7693) üzenetére


rostiron
őstag

Korábban egy router-re csatlakoztatott hdd-t már csatoltam fel. ( pár éve )
De akkor simán ment úgy emlékszem. mindegy milyen SMB verziót állítok nem jó.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7695) rostiron


rostiron
őstag

Beállítottam a nasba csak smbv1-et meg a win 10-be is bekapcsoltam. Most így jó. :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7696) rostiron válasza rostiron (#7695) üzenetére


rostiron
őstag

Volt a dologba egy kis user error is :D szóval a nasba
legrégebbi verzió SMB 1
legújjabb verzió SMB 3
És a win 10-be smbv1 beállítása.
:) :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7697) rostiron válasza rostiron (#7696) üzenetére


rostiron
őstag

Már csak azt nem értem, hogyha a nas is és a win 10 is ismeri a nagyobb SMB verziót, akkor azzal miért nem jó ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7698) bandigyerek válasza rostiron (#7697) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Pláne úgy, hogy mindenhol azt javasolják, hogy az SMB 1 - et kerüljék, mint a pestisest.

(#7699) magyar895


magyar895
csendes tag

üdv,

a képen látható elváltozást mi okozhatja, lehet ebből még gond?
szeretném eladni a NAS-t ezért szétszedtem kitakarítani, viszont nem szeretnék senkit megszivatni vele
[link]

(#7700) Dorian


Dorian
félisten

Kellemes Ünnepeket, szükségem van némi segítségre:

Zyxel NSA325 v2-t használok filmek tárolására, és csekély mennyiségű torrentre. Már régóta probléma volt, hogy időnként a nagyobb filmek lejátszás során fagyasztották a lejátszó PC médialejátszóját (MPCHC, Kodi, tök mindegy). Azóta felderítettem, hogy valószínűleg ez a NAS gyenge, és ha komolyabb bitsűrűségű filmet játszok le és emellet valaki épp letölt rólam, azt már együtt nem bírja. Ezt kijátszottam úgy, hogy a fel-letöltést tiltottam este 8-12-ig.
Viszont mostanában már így is fagyogatnak bizonyos nagyobb filmek, a lejátszóprogi ki is írja, hogy a forrás sebessége nem elegendő a lejátszáshoz. Sőt ha át akarom másolni a HTPC-re (hogy majd onnét lejátszom akkor), az nem lehetséges, mert egy idő után megszakad adatkapcsolati hiba miatt.

- Ez a NAS ennyit tud, így cserélnem kell komolyabbra? Ha igen, milyenre, mennyiért? A benne lévő 2 TB-os HDD úgy emlékszem valami zyxel által használt formátumra van formázva, egy más típusú NAS-sal hogy lehet ezt megoldani?

- Ha maga a NAS-nak ezt bírnia kéne, akkor ilyen problémát okozhat-e:
* A benne lévő HDD full tele van.
(* Az adatkapcsolat egy UPC által biztosított modem-routeren keresztül jön, esetleg lehet szűk keresztmetszet. Bár amikor direkt a HTPC-re kötöttem, akkor is fordult elő hasonló dolog)
* Esetleg előfordulhat nálam valami más hálózati hiba, rossz beállítás is, de semennyire sem értek hozzá, ha a nasnak bírnia kéne és a teli vinyó sem lehet gond, akkor hívok egy informatikust, hogy nézze át a rendszert.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.