Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) Biga123 válasza Mátésum (#7400) üzenetére


Biga123
addikt

ezt próbáld ki :

Ugyan ez DLNA ra vonathozik, de eléggé össze van mosva.
Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7402) Mátésum válasza Biga123 (#7401) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

(#7404) still2


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget kérek egy témában. Érdemes-e lecserélni egy TS-269L NAS-t egy TS-230-ra vagy egy TS-251-re? Köszönöm előre is véleményeket.

(#7405) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,
Van egy qnap ts 669-pro nasom. Szeretném bővíteni egy 2gb memóriával, viszont nem tudom milyen memóriát vegyek ami jó. Vettem egy memóriát amivel elméletileg jó gyakorlatilag meg nem indult el a nas. Jelenleg 1db 1gb van benne. Valaki tudna segíteni? A qnap memória kompatibilis lista 404 hibára dob.
Töltök fel képet ami benne van(1gb)
És amit vettem de nem jó (2gb)

Köszönöm!

(#7406) Alex91 válasza matyi1988 (#7405) üzenetére


Alex91
félisten

Es biztosan hibatlan az a RAM.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7407) Biga123 válasza matyi1988 (#7405) üzenetére


Biga123
addikt

nem 1.5V os a ram amit vettél véletlenül?
elvileg low voltage kell bele , 1.3V os .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7408) sanyijedi válasza matyi1988 (#7405) üzenetére


sanyijedi
őstag

ahogy a google írja ez 1.5V-os, ezért nem fog menni.
"amivel elméletileg jó" - mi alapján?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7409) Addel válasza sanyijedi (#7408) üzenetére


Addel
senior tag

Ami eredetileg benne van a kép szerint szintén 1.5 voltos, sőt a foglalatra is (bal széle) az van írva "1.5 v DDR3 STD"

[link] Itt van egy angol nyelvű fórum erről.

[ Szerkesztve ]

(#7410) Gaben92 válasza matyi1988 (#7405) üzenetére


Gaben92
őstag

Elvileg minden rendben vele. 1.5V, 1333Mhz és CL9 mindkettő. Tedd a 2GB-osat az eredeti helyére. Némelyik eszköz kényes rá, hogy ha nem egyforma a 2 RAM akkor a nagyobbnak kell Bank 1-ben lennie. Aztán megpróbálnám csak a 2GB-ossal indítani, ha úgy se megy akkor hibás a RAM vagy hamis. Előfordul mindkettő.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7411) matyi1988 válasza Alex91 (#7406) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Erre azért nem tudok válaszolni mert nem újonnan vettem és nem tudom miben kipróbálni. Azon gondolkodtam hogy bevosz3mnegy szamtech boltba ahol van szerviz, hogy letudják e tesztelni. Ha nem akkor nem tudom.

(#7412) matyi1988 válasza Gaben92 (#7410) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Most ezt néztem, hogy talán minden adat stimmel ami kell a nashoz.

https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/csx/2gb-ddr3-1333mhz-csxa-so-1333-2g-p71916572/

Szerinted is?

Köszönöm!

(#7413) matyi1988 válasza Gaben92 (#7410) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Igen én is gondoltam erre csak be van ragasztva a memória és gondoltam nem bántom. De nem lesz más lehetőség, h kiprobaljam. Köszönöm azért az ötletet.q

(#7414) Gaben92 válasza matyi1988 (#7413) üzenetére


Gaben92
őstag

Bakker tényleg. :DDD

Amit linkeltél az koppra ugyanaz paraméterre mint amit vettél. Ha használtan vetted simán lehet hibás meg hamis is. Én itt PH!-n vettem olyan 8GB-os DDR3L-t annó ami csak 2GB volt gépbe rakva. Átcímkézték de annyira, hogy még a gyártó is más volt mint a címkén. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7415) still2


still2
tag

Sziasztok,
Senkinek sincs véleménye ezzel kapcsolatban?

Segítséget kérek egy témában. Érdemes-e lecserélni egy TS-269L NAS-t egy TS-230-ra vagy egy TS-251-re? Köszönöm előre is véleményeket.

(#7416) Biga123 válasza still2 (#7415) üzenetére


Biga123
addikt

Nem tudom a csere okát , de én nem cserélném le , hisz a 269 is 2 magos inteles.
Nem tudom mire kevés .
Szvsz nem lenne nagy előrelépés egyik se TS-230 talán még visszalépés is .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7417) Addel válasza Biga123 (#7416) üzenetére


Addel
senior tag

A TS-251 Celeronnal egyértelmű előrelépés a 269-hez képest, de nem biztos, hogy megéri. Valóban az a kérdés, mi a cél vele.

(#7418) still2 válasza Addel (#7417) üzenetére


still2
tag

Nincs különösebb cél. Jelenleg csak torrent fájlok letöltésére és filmnézésre használom. Csak gondoltam hogy újítok egy kicsit. De a vélemények nem fogok.Köszi a segítséget!

(#7419) shtirley válasza still2 (#7418) üzenetére


shtirley
tag

A 269 már nem támogatott eszköz, nem jön ki hozzá új firmware és ha van valamilyen sérülékenysége, azt sem fogják javítani. Mindezek ellenére ha minden lehetséges módon védve van a támadásoktól, torrentre és filmnézésre még mindig kiváló.

(#7420) matyi1988 válasza Gaben92 (#7414) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Megcsinaltam a cserét amit javasoltál(ovatosan leszedtem a ragasztót) Úgy tűnik h a foglalattal van a baj. Ha átraktam azt a memóriát amivel teljesen jól működött nem indult el. Betettem a 2gb ramot a nasba ahol eredetileg volt az 1gb simán felismerés és elindult. Szóval biztos, hogy a foglalattal van vmi. Több alkalommal ki be vettem a ramot szóval tuti :))
Így akkor a nasnak a max memória kapacitása 2gb a 3gb helyett.

Köszönöm szépen a hozzaszolásokat!

(#7421) shtirley válasza matyi1988 (#7420) üzenetére


shtirley
tag

Rémlik valami ilyesmi a régebbi NAS-oknál. A második foglalatban csak egy oldalas memória működik.

(#7422) fajvedo


fajvedo
csendes tag

Sziasztok!
Nem nagyon vagyok jártas a NAS-ok biztonsági konfigurálásában. A fórum hozzászólásokat olvasva az alábbi beállításokat végeztem el:
1. Létrehoztam egy új fiókat admin jogkörrel, majd ezzel a fiókkal bejelentkezve a gyári admin fiók státuszát disabled-re állítottam.
2. Beállítottam a kétlépcsős azonosítást Google Authenticator app-al.
3. A beállításokban engedélyeztem a Network Access Protection-t mindegyikhez raktam pipát (SSH, Telnet, HTTP, HTTPS, FTP, SAMBA, AFP)
4. Cloud nincs engedélyezve.
5. SSH letiltva.
Mit kellene még beállítanom?
Szeretném a cloud-ot is használni, főképp telefonról szeretném a fotókat szinkronizálni. Azt olvastam, hogy ha cloud-ot használok akkor VPN-t érdemes használni.
Az viszont nem világos a számomra, hogy a NAS-nak kell VPN kapcsolaton keresztül kimennie a netre vagy a mobiloknál kell VPN-t használni?

(#7423) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

QVR Pro használók figyelem :)
Külső USB HDD-re, a surveillance kamerák felvételeit lehet-e rögzíteni?

Lőjünk kicsit távolabbról, lehet csak felesleges gátakat szabok magamnak..

Itthon a NAS hétköznapi feladatai volna 4-6db 5Mpix kamera FHD tartalmának rögzítése.
Emellett 3db PC-be vett SSD+HDD kombó helyett, HDD-k csak egy NAS-ba kerülnének. és egy laptopnak nyújtana backup tárhelyet.
Legritkább felhasználási területe pedig media fogyasztás lesz, home theater pc helyett Netflix, vagy letárolt fájlok lejátszása, családi fotóalbum pörgetés hdmi porton.
Leglegritkább kb heti 1x a kötetek egy részének backupja.

Arra gondoltam, hogy a folyamatos írást igénylő feladatokat leválasztanám a raid 1 kötetről, ahonnan a 3db PC szipolyozza az adatokat szükség esetén, mert jelentősen rontaná a felhasználói élményt ahhoz képest, mintha a PC-be lenne a HDD. Azt elfogadom, hogy nem lesz irtó magas olvasási teljesítmény a PC-ben levő SSD+HDD kombóhoz képest, de folyamatos írásokkal nem szeretném tovább rontani a felhasználói élményt. Ez mennyire valid pont, vagy csak felesleges szalmabáb görgetés?

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#7424) Veron válasza fajvedo (#7422) üzenetére


Veron
őstag

Az utolsó kérdésedre: a telónak kell VPNrn keresztül élérni a NASt. Az a lényeg, hogy úgy látszódjon a kommunikáció, mintha lokális háló lenne, ennek a biztonsági előnyeivel. Természetesen a hordozó közeg az Internet, de ez a végpntok számára ismeretlen.

Az első kérdéseidre: myqnaplinket is ki szokták kapcsolni, de én sem vagyok guru.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7425) still2


still2
tag

Sziasztok!
OLED65BX napokban kapott egy frissítést. A felirat megjelenítéssel a dlna-n keresztül ezt követően probléma van. Beágyazott felirat rendben, de a külön srt nem működik. A NAS egy TS 269L. A PLEX nem járható út.Valami egyéb megoldás? Köszi!

(#7427) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 231P NASunk az irodában. Beállítottam, hogy a 4 db Win10 PC-ről Netbak Replicatorral heti egyszer mentést készüljön.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a régebbi mentéseket automatikusan törölje?

(#7428) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni a TS-228a NAS-ommal kapcsolatban.

– 1: Az egyik legzavaróbb benne, hogy szinte folyamatosan "teker" a HDD. Ha lekapcsolok minden szolgáltatást (legalábbis szerintem mindent: indexing, thumbnail gen., qbittorrent, HBS, nem csatlakozik rá user stb), akkor is ez van. Gyakorlatilag új korától fogva ezt csinálja. Fogalmam sincs, hogy mit történik. Resource monitorban alap dolgok vannak a CPU usage lista elején (System processes, Network+virtual switch, Kernel processes stb)

– 2: Nagyon lassú tud lenni a file/mappa törlés, átmozgatás. Van erre beállítás valahol (lehet, hogy én állítottam el valamikor)? File Stationből is elfogadhatatlanul lassú, SMB-n még sokkal inkább, de AFP-n az igazán durva. Azt vettem észre, hogy minél nagyobb egy file, annál tovább tart a törlése. Mintha wipe-olná a felszabadítandó területet. Ennek van így értelme? Eddig úgy tudtam, semmi köze filemérethez, csakis a törlendő file-ok számához. Az egy dolog, hogy szörnyen lassú tud lenni, ilyen a belépő szint gondolom, de ez szerintem valami más lehet.

– 3: Több művelet esetén nem válaszol. Például, ha törlök egy mappát, addig nem tudok egy másikat listázni, amíg nem végez a törléssel. Ilyenkor el is dobja magát

Háttér infó: 1 db Ironwolf 4TB (ST4000VN008-2DR166) van benne, thick kötetben. Win10 vagy MacOS Mojave a kliens amiről csatlakozom.

Köszi szépen előre is a hozzászólásokat!

(#7429) Mr Bond 007 válasza naja (#7428) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Qsirch ha fent van akkor gyaluld le! Az mindent felzabált, pedig nekem TS453A van 8gb rammal.

(#7430) naja válasza Mr Bond 007 (#7429) üzenetére


naja
aktív tag

Jó tipp, de a nyamvadt kis 1GB-omon az nem fut. Illetve 2-3 éve amikor vettem, akkor még ilyenek nem is voltak mint KjúZseni, -Medzsik, SzekuKancellár is a többi üveggyöngy. Juteszembe ez a Security Counsellor aktív, bár ez is később jött jóval. Az első telepítésnél még nem voltak ilyen "okosságok", pedig a bajok már az eleje óta megvannak. Továbbá antivírus és tűzfal sincs, a Control panel/Security van csak beállítva.

Arra gondoltam, hogy a telepítésnél tekergethettem el valamit. Akkor még teljesen fogalmam sem volt semmiről. Hátha ész nélkül beállítottam mindent a legmagasabbra, mint Marty McFly a »Vissza a jövőbe« első részében a doki erősítőjét bütykölve. :B

Ui: Volt idő amikor az összes Stationt (Photo, Video, Music) uninstalltam. A NAS csak LAN-on át volt elérhető. Mindezek ellenére nem bírta a tekerést abba hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#7431) Mr Bond 007 válasza naja (#7430) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor szerintem meg is van a gond. Kevés a ramod. 1gb az semmire se elég. Még 2 is alig -alig. Szerintem azért teker, mert swappel a merevlemezre.

(#7432) naja válasza Mr Bond 007 (#7431) üzenetére


naja
aktív tag

Nem szokott RAM gond lenni. Most épp fut minden (Stationök, AI core, qBittorrent, Qfiling) és 600 MB-ba beleférek, pedig még a Dockerrel is elkezdtem játszani.
Korábban amíg használtam HBS-t, az volt a legnagyobb memória fogyasztó a maga 200–300 MB igényével. Minden más jóval kevesebbet eszik.

(#7433) Gaben92 válasza naja (#7430) üzenetére


Gaben92
őstag

Az oprendszer maga a HDD-ről fut szóval mindig menni fog. A belső flash csak recovery miatt van, onnan települ a rendszer.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7434) naja válasza Gaben92 (#7433) üzenetére


naja
aktív tag

Értem, köszönöm, akkor ez is lehet a válasz.

Új kérdés: szeretném, ha a Time Machine backup mappám nem nőne adott méret fölé. Hogyan lehetne ezt elérni?
Próbáltam Shared Foldernek Quotat beállítani, de nem lehet. Jelenleg hiányzik ez az opció. Amikor az ablak adatai (Shared Folders/Edit properties) töltődnek, akkor egy pillanatig még látom a kiszürkített lehetőségek között (Quota 1000 MB (legördülő menüben)), de ahogy betöltődik minden, ez eltűnik. Próbáltam már a (user) Quota beállítását, de az sem segített. Továbbá a mappa tulajdonosának is próbáltam egy sima usert beállítani, mert adminnak nem lehet kvótája (állítólag vagy valami ilyesmit olvastam valahol). Milyen egyéb feltételei lehetnek még a dolognak, amit nem veszek észre?

(#7435) Alex91 válasza naja (#7434) üzenetére


Alex91
félisten

Backup Stationben kellene azt a TimeMachine-t beallitani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7436) naja válasza Alex91 (#7435) üzenetére


naja
aktív tag

Neee, HBS ismét?! Sajnos igazad lehet. Ránézek.

(#7437) naja válasza naja (#7436) üzenetére


naja
aktív tag

Végül is annyiban segített a HBS, hogy van egy link (this tutorial a képen), ami erre az oldalra mutat: Using Time Machine to Back Up Macs to a QNAP NAS via SMB 3 .

Ez alapján már le lehet gyártani a spec user+quota combót, amivel el tudom érni amit szerettem volna. Szerencsére így nincs szükség a HBS-re, ami amúgy is csak egy nagy és bugos GUI. Így mehet vissza oda, ahova való: uninstall.

Köszi a tippet, anélkül nem ment volna!

(#7438) Alex91 válasza naja (#7437) üzenetére


Alex91
félisten

Nem erre gondoltam... Backup Station...

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7439) naja válasza Alex91 (#7438) üzenetére


naja
aktív tag

Ha jól tudom az már nem létezik, ezt váltotta fel a HBS+. Nálam az előbbi nyomtalanul eltűnt, az utóbbi jelent meg helyette. Nem én kértem. Amíg a régi volt, addig nem volt semmi baj vele.

A cikk amúgy 7 éves.

(#7440) Alex91 válasza naja (#7439) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, nalam mar nem frissul az OS, nekem meg van. Mindegy, nalam meg kvazi igy nez ki az ablak, QTS 4.3.6...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7441) naja válasza Alex91 (#7440) üzenetére


naja
aktív tag

Szerencsés vagy. Amíg használtam a HBS-t (One-, GoogleDrive frissítéshez) addig, minden rendszerfrissítésnél széthullottak a beállítások. Neten utána olvasva is elég sok a panasz rá. Sebaj, lassan elfelejtem ezt az egészet, építek egy rendes NAS-t.

(#7442) Pille99


Pille99
tag

Van ötletetek arra, melyik európai cégnél lehet nálunk nem kapható Qnap terméket vásárolni cégként (számlára)?

Ezekre gondoltam:
QSW-2104-2T
QSW-2104-2S

Lehetőleg ne 40€ legyen a szállítási költség.

[ Szerkesztve ]

(#7443) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni és megoldani magam a problémát, de nem sikerül. Szóval lett egy NAS-om, TS-230-as. Van benne két 3TB-os merevelemez. Sikerült beízzitani és a transmissionnál akadtam el.
1. sikerült a telepítés
2. Tudok letölteni
3. Átmigráltam a korábbi torrentjeimet sikeresen

A feltöltés nem megy. A portot kinyitottam a routeren, de a transmission továbbra is azt írja, hogy a port zárt. Mit és hol kellene még tennem, hogy boldogság legyen? Köszi előre is a segítséget!


A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7444) Biga123 válasza MZsoltee (#7443) üzenetére


Biga123
addikt

Ellenőrizd nem vagy e natolva.
PL [link] , [link] a routeredmen és az itt szereplő ip nek egyezni kell.
Ha nem akkor natolva vagy, Szolgáltatót kell kérni h kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7445) MZsoltee válasza Biga123 (#7444) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az IPv4 Address WAN adressemmel megegyezőt mutatnak az oldalak. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7446) Csorbi válasza MZsoltee (#7443) üzenetére


Csorbi
addikt

A pipa a sor végén a TCP mellett nem kell?

(#7447) MZsoltee válasza Csorbi (#7446) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha több van és bepipálom úgy tudom törölni a piros hátterű "-"-al.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7448) Csorbi válasza MZsoltee (#7447) üzenetére


Csorbi
addikt

A protokol legyen "Both" (mind), vagy ha ilyen nincs, akkor UDP-vel is hozd létre ugyanezt a portszabályt.

(#7449) MZsoltee válasza Csorbi (#7448) üzenetére


MZsoltee
veterán

Megvan a probléma oka. A router eredetileg futtatott transmission és ugyanazt a portot használta. A NAS-on választottam egy másik portot, azt is ugyanúgy kinyitottam a routeren és most boldogság van. Köszi az együtt gondolkodást! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7450) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Egy TS-230 típusú NAS-t használok egy ideje. Plex videó lejátszás tv-n szaggat (a TV WIFI-vel kapcsolódik egy routerre, ami ugyanazon a hálózaton van, mint a QNAP NAS). Ezelőtt gond nélkül ment a tv-n a PLex (WD Mycloud Home-al). Van estleg ajánlott beállítás, hogy szaggatás nélkül menjen a videó? Egyébként egy x264, 1080p, BluRay természetfilmet próbálok lejátszani.
Esetleg van olyan opció, hogy plex használata közben minden mást letiltson, és csak az menjen? Egyébként a rendszer szerint 30% memóriűt használ épp a NAS, 10% szabad, a PLEX 19% CPU-t.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.