Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Biga123 válasza daninet (#6949) üzenetére


Biga123
addikt

Nem a qnapos dns név használat a ludas. Hanem szvsz maga a qnapos cloud publikálás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6952) Csorbi


Csorbi
addikt

Gondolom ez még mindig a DoveCat fertőzési hullám lenne. Nagyon bányászni akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#6953) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok
Gyors kérdés.
Menet közben kihuztam a 4.es tároloban lapuló lemezt mert csere történt de elkövettem egy hibát nem másoltam le róla az adatokat ha visszateszem pirosan világít a 4-es led és nem látja a lemezt. Haver mesélt valamit hogy ilyenkor lezárja mert hibásnak érzékeli vagy mi és hogy fel kell oldani.....gépre rákötve hdd sentinellel megnéztem de ott minden érték 0-a. Meghalt vagy mi lett vele?
Hibáztam mert elfelejtettem ez nincs raid tömbe és :W

Tudnátok segiteni?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#6954) Addel válasza Devilstudio (#6953) üzenetére


Addel
senior tag

Húztam már ki én is menet közben lemezt, de miután visszatettem simán működöt, csak kiírta, hogy nem szabályosan lett eltávolítva, ezért át kell vizsgálni. Ha neked visszarakva nem látja, az tényleg gond. :(

(#6955) TRob1


TRob1
veterán

Bakker! Történt vmi a feliratkezeléssel a TS228-amon.
1-2 napja volt egy rendszerfrissítés meg egy Media Streaming Addon frissítés, (gondolom) azóta a külső feliratokat nem látja sem tv, sem tv okosító. (Természetesen nem ilyen alaphiba h nem azonos név vagy mappa... olyat se lát amit eddig igen.)
Van valami ötlet?

¤ R'n'R ¤

(#6956) Biga123 válasza TRob1 (#6955) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor lehet megint belepiszkáltak a dlna ba.
Anno 3-4éve volt már ilyen. Aztán megjavult.
Megoldás , tegyél fel egy serviio-t.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6957) TRob1 válasza Biga123 (#6956) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor rohadjanak meg! :((

Serviio-t meg oldalukról nem teszi fel... qnapclubon meg nem elérhető.

¤ R'n'R ¤

(#6958) gahor72 válasza TRob1 (#6957) üzenetére


gahor72
aktív tag

[link] innen.

(#6959) TRob1 válasza gahor72 (#6958) üzenetére


TRob1
veterán

"Serviio-t meg oldalukról nem teszi fel..."

Próbáltam a 31-et és a 41-et, de pár százalék után azt mondja nem jó.

¤ R'n'R ¤

(#6960) Gaben92 válasza TRob1 (#6959) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem is fog menni egyik sem. Az a TS228 egy elég régi még 32 bites ARM processzort használ, az x19, x31, x41 pedig mind 64 bites. Nem mondom biztosra de szerintem 2.0-s verziótól már nem támogatja a Serviio a 32 bites processzorokat.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6961) TRob1 válasza Gaben92 (#6960) üzenetére


TRob1
veterán

Az jó! Mert QTransmission-ből, MC-ből... stb. meg x41 ment fel és müxik. :)

¤ R'n'R ¤

(#6962) Gaben92 válasza TRob1 (#6961) üzenetére


Gaben92
őstag

És valóban. :DDD My bad. :R

Kicsit most gugliztam, a 228 valóban X41 alapú (228A-ban más a CPU mint a 228-ban, azzal vannak bajok), viszont ahogy nézem sok programnál vannak már kompatibilitási bajok. Példaképp a Kazoo Server például csak QTS V4.9.3-ig telepíthető X41-re, annál újabbal nem megy. Szóval tippre valami ilyesmi lehet serviio-val is.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6963) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok. Tudnátok ebben a problémában segíteni? [link]

(#6964) Gaben92 válasza Dareiosss (#6963) üzenetére


Gaben92
őstag

Én más miatt aggódnék a helyedben nem a nem működő feltöltés miatt. :U

- UPNP engedélyezve
- admin user szemmel láthatólag nincs letiltva
- MyQNAPCloud engedélyezve
- NAS neve és QNAP ID a képeken
- default portok mindenhol
- ssh/telnet engedélyezve valszeg admin user-re is

Gyakorlatilag céltáblát is rajzolhatsz szegény NAS-ra. :(

Első körben ezeket kellene orvosolni, aztán lehet a NAS 80-as, 8080-as, (és leginkább mindent IS) átforgatni routerben manuálisan high portokra és akkor még talán a port problémád is megoldódik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6965) Biga123 válasza TRob1 (#6961) üzenetére


Biga123
addikt

JRE t tettél föl a serviio telepítés előtt? Nem azt hiányolja?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6966) TRob1 válasza Biga123 (#6965) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi szépen! Természetesen nem telepítettem. :) De persze nem is szólt a kis majom!
Így már fel is ment. :R

ui: 14 nap múlva ha lejár a Pro, automatikusan Free lesz, gondolom.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#6967) Biga123 válasza TRob1 (#6966) üzenetére


Biga123
addikt

Igen free lesz, addig használhatod a pro feature -öket.
Gőzöm sincs mik azok :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6968) GBR1988


GBR1988
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült belefutnom egy dologba, ami már kellően kiidegelt, adott egy QNAP TS-212P NAS.
Eddig a gyári Download Station-t használtam torrentezésre, de nem igazán nyert.

Szerettem volna feltenni a QBittorent 4.3.4-et amivel különösebb probléma nem is volt, de nem tudom indítani. Megnyitom, megnyílik egy külön lap a következő IP-vel: 192.168.1.118:6363

a 6363-as portot használná, de valamiért azt írja ki, hogy a webhely ideiglenesen nem elérhető.
Erre tudnátok valami okosságot mondani, mert pillanatnyilag szét vet az ideg.

Transmission esetleg valakinek? tapasztalat?

Köszönöm.

GáBoR

GáBoR

(#6969) kalolaci válasza GBR1988 (#6968) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem jóideje az fut, nincs bajom vele. Csak telefonon, az appból a távoli elérés, nem mindíg okés.

(#6970) GBR1988 válasza kalolaci (#6969) üzenetére


GBR1988
csendes tag

különösebb bajom nekem sincs vele, csak ha gondol egyet akkor leáll. folyton újra kell rakni (főleg ha áramkimaradás van) minden torrentet újra le kell tölteni és nem tudom csak simán seedbe állítani. Arról nem beszélve, hogy a letöltési sebesség abszolút nem megy 2.0 MB/s fölé. A feltöltés sem nagyon akar 100-150 KB/s fölé menni, pedig minden korlátlanra van állítva. A netem 500/25-ös.
Távoli eléréssel abszolút nincs bajom minden DS-re mind NASra vonatkozóan

GáBoR

(#6971) TRob1 válasza GBR1988 (#6968) üzenetére


TRob1
veterán

Ezer éve Transmission-t használok (elődökön is... Zyxel 325v2, 326...)
Legfőképp mert van hozzá Win alá Remote Gui.
Nincs különösebb bajom vele. (Illetve itt most ezt, ez QTransmission vmiért)

¤ R'n'R ¤

(#6972) Addel válasza GBR1988 (#6968) üzenetére


Addel
senior tag

Én kb. fél éve váltottam transmissinről qbittorrentre mikor 300-as netem lett, mert azt nem bírta a transmission ts-251-en, a qbittorrent simán megy maxon. Úgy rémlik nálam nem volt semmi gond az átálláskor, a torrenteket is csak átpakoltam és újra ellenőriztettem, letölteni sem kellett újra.

(#6973) gahor72 válasza GBR1988 (#6968) üzenetére


gahor72
aktív tag

Másik böngésző?

(#6974) kalolaci válasza GBR1988 (#6970) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is akkor szokott megállni, ha nincs áram. De utána, magától szépen elindul. Nem kell hozzányúlnom semmihez sem, a beállításokban sem. Qnap TS-251 NAS.

[ Szerkesztve ]

(#6975) GBR1988 válasza Addel (#6972) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Hát tegnap óta kínlódás van vele. Oda jutottam, hogy visszállítottam minde gyári beállításra. Magyarul teljesen kopasz NAS-t kaptam felrakása a qbittorrentet és a hiba ugyan az mint volt.

A transmission megy, működik, tölt minden irányba szépen, de 30-45 perc elteltével a NAS ventije maxon pörög mint amikor kiakadna. Ekkor el sem tudom érni szervert csak ha lekapcsolom, majd vissza. És ahogy indítom a transmission-t ismét feláll ugyan ez a hiba.

A qbittorrent viszont elgondolkodtató, hogy mi lehet a baj.
:((

GáBoR

(#6976) daninet válasza GBR1988 (#6968) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Nekem az történik, hogy megnyitom a qbitorrent-et és fehér az oldal. A címsorba kattintok, nyomok egy entert és bejön az interfész.
De nem a weboldalon keresztül használom, a PC-n Electorrent klienssel, telefonon pedig van qbitorrent kliens a boltban.
Előtte transmission-t használtam de azzal mint tudjuk lassabb a letöltés így elengedtem. Annak a remote GUI-ja viszont sokkal jobb volt, beállításokat is lehetett módosítani.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6977) Biga123


Biga123
addikt

Ha jól emlékszem itt sokan szívtak már a qbitorrent-el, mésik verzió felrakása oldotta me g.

GBR1988 : TM et érdemes lekorlátozni, de nem a sebességet, hanem a peer számot .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6978) bogabi válasza Biga123 (#6977) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem TS-251A van. Az a 250Mbps-os netet (UPC) Transmission-el sose tudta kihajtani, olyan 80-90 Mbps-ot tudott vele. Most a QBittorrent a gigás netet (Telekom) kimaxolja, és a NAS sem hal bele, elérhető és reszponzív a felülete.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6979) Biga123 válasza bogabi (#6978) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem a 3.0.0.2 es TM kimaxolja a 150Mbps netet. TS 251+ szintén UPC
És közben elenyésző a cpu használat.
Global peer limit 200 , Per torrelt peer limit 50

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6980) GBR1988 válasza Biga123 (#6977) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Próbáltam a TM-et korlátozni, ahogy írtad, de a kíváncsiság kedvéért a peer számot 5-re állítottam, a jelenség ugyan az maradt. 30-45 perc és totál kiakad, igaz max 70-80 Mbps tudott produkálni.

Qbittorrentnél próbáltam régebbi verziókat, de továbbra sem nyitja meg.
Telefon app Connection faild vagy Connection error üzivel befejezettnek tekinti a dolgokat.

Próbálkozok még máshol keresni a hibát, hátha, bár sok esélyt ezek után már nem adok neki.

[ Szerkesztve ]

GáBoR

(#6981) Encian


Encian
tag

Sziasztok, a tanácsotokat/véleményeteket kérném. Új Qnap NAS tulajdonosa lettem, amibe 4 db új Seagate Ironwolf HDD került. Az alapbeállítások során kialakításra került RAID5 tömb. Elkezdődött a régi NAS-ról az adatok másolása. A fájlok nagy mérete miatt egyszerre csak kb. 5 csomagot másoltam. Ezzel sok idő ment el, de nem sietünk sehová. A rendelkezésre álló tárterület kb. 20%-a lett elfoglalva, mikor jött a riasztás, hogy elveszett az egyik HDD.
Merevlemez ki, ellenőriz, vissza, RAID építése automatikusan elindul.
Elkészült és most (sem) jelez hibát a merevlemezeknél. Mindegyik "jó" állapotban van.
Ezek után bízhatok ebben a rendszerben?
Köszönettel: Encian

(#6982) sanyijedi válasza Encian (#6981) üzenetére


sanyijedi
őstag

futtass test-et a disk-ekrem, van rapid meg complete is illetve ott a SMART info is
(Control Panel > Storage and Snapshots)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6983) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok! Ide irányítottak!
QNAP TR-004 szeretnék vásárolni. Csak adattárolásra kéne, külön-külön akarom a HDD-ket használni, RAID nincs szükségem!
Jót néztem ki vagy mást kell néznem?
Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6984) Gaben92 válasza KAMELOT (#6983) üzenetére


Gaben92
őstag

Ez így szerintem egy kicsit indokolatlan. A TR-004 egy NAS bővítő, ebből kifolyólag nem olcsó. Ez a cucc arra van kitalálva, hogy beletegyél 4 HDD-t és ő intézi a RAID-et, a NAS pedig az "agy" lesz. Szóval ezt inkább meglévő NAS mellé szokták venni ha nem kell több erő csak több tárhely. Egy 4 lemez NAS-ról 8 lemezre felmenni ezzel megvan 85k-ból, egy NAS csere 8 lemezesre meg alaphangon 300 de inkább több. Szóval ilyenkor költséghatékony.

Az a rész, hogy tud mezei külső USB-s házként is működni gyakorlatilag csak egy kis extra. NAS nélkül egy TR-004 gyakorlatilag szerintem csak akkor éri meg ha mindenképp RAID kell mert azt nem jellemző, hogy más megoldaná.

Szóval amit kinéztél éppsenséggel megoldja amire használnád (és egész jól), de szerintem eléggé overkill. Gyakorlatilag esetedben egy 85.000Ft-os HDD házról beszélünk. Ha külön veszed a 4 lemezt 4 külön házba és összedugod őket egy USB HUB-ba még akkor se kerül fele ennyibe sem a 4 ház. :F

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6985) KAMELOT válasza Gaben92 (#6984) üzenetére


KAMELOT
titán

USB megoldáson gondolkodtam, de pont a hely végett kéne nekem, meg hogy ne kelljen kábelozgatni. Külső HDD-hez, külső tápegység is kell.
Tehát akkor, ha veszek ilyet és beteszem a HDD-ket, akkor a pc-n simán fogom látni őket? Egyikről a másikra itt tudok másolni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6986) Gaben92 válasza KAMELOT (#6985) üzenetére


Gaben92
őstag

Na igen, kényelmesebb az biztos. Ha neked megéri akkor hajrá mert mennie kell amit mondasz.

Úgy működik a cucc, hogy van 3 dipswitch a hátulján amivel tudod konfigurálni. Mindhármat át kell lökni ON-ra (Individual mode) és akkor külön kezeli a 4 HDD-t teljesen. Bővebben itt.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6987) KAMELOT válasza Gaben92 (#6986) üzenetére


KAMELOT
titán

1x kell ilyet venni, annyit megér!
Köszi szépen a segítséget :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6988) Gaben92 válasza KAMELOT (#6987) üzenetére


Gaben92
őstag

Csak, hogy biztosra menjek:

Írtad, hogy “USB megoldáson gondolkodtam”.

A TR-004 is USB-s szóval valamennyi kábelezgezés biztosan lesz. Ethernet csak a rendes NAS-okon van.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6989) KAMELOT válasza Gaben92 (#6988) üzenetére


KAMELOT
titán

Biztos kevesebb, mintha külső hdd lenne. Usb és táp minden egyes HDD-hez + hub. Ethernet nem kell!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6990) Gaben92 válasza KAMELOT (#6989) üzenetére


Gaben92
őstag

Akkor rendben lesz a dolog. Csak hirtelen nem volt egyértelmű aztán gondoltam jobb biztosra menni. :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6991) KAMELOT válasza Gaben92 (#6990) üzenetére


KAMELOT
titán

Maguk a HDD-k adottak, tehát kéne venni komplett racket mindegyikhez. Ebben a qnap-ban van aktív hűtés, a rackban nincs.
A gép komplett vízhűtéses lesz, így a HDD-k kikerülnek. Meg főleg azért is kell, hogy ne menjenek állandóan, így ha nincs rá szükség akkor le van kapcsolva! Mindenképpen megéri! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6992) TRob1 válasza daninet (#6976) üzenetére


TRob1
veterán

Na gondoltam én is rálesek a qbit-re ha már adtál ötletet PC kliensre is. :)
QBit tényleg jóval gyorsabb...
De sajna ez az Electtorrent nekem állandóan elveszti a kapcsolatot vmiért. (Legtöbbször pár mp után) :(

¤ R'n'R ¤

(#6993) sziszi-fuszi válasza KAMELOT (#6985) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha csak USB-s megoldás kell, és nem szükséges a NAS és a RAID akkor inkább ezt javaslom:
RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3

Mi alá kell írás?

(#6994) KAMELOT válasza sziszi-fuszi (#6993) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez is szuper! Észre sem vettem! :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6995) Encian válasza sanyijedi (#6982) üzenetére


Encian
tag

Szia, futtattam a gyors ellenőrzést és beállítottam, hogy éjszakánként futtassa le. 3 napig jó eredménnyel zárultak:
Ma reggeli levél értesítésben sajnos megint figyelmeztetés jött, eldobta a raid tömböt a 3-as számú hdd miatt:





Elkezdte a Raid újraépítését.
Azt hiszem garanciális csere lesz belőle.

(#6996) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy most a TS-253D -mben egy 12 Terrás Ironwolf van rendszerwinyonak. Ha bele teszek egy 4 TBs WD redet át tudom rá rakni a rendszert. Sajna az Ironwolf baromi hangos, és a másik NASból felszabadul egy 3 és egy 4 Tbs WD red.

(#6997) divan válasza Dareiosss (#6996) üzenetére


divan
senior tag

12 TB rendszervinyónak? :Y Nem semmi.

(#6998) Dareiosss válasza divan (#6997) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem csak rendszernek van használva, médiatár. Az lenne az ideális, ha a 4 terrás lenne a rendszer + letöltések.

(#6999) gahor72 válasza Dareiosss (#6998) üzenetére


gahor72
aktív tag

Tera. (bocsi)

[ Szerkesztve ]

(#7000) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Megoldhato adattovabbitas 2 kulon helyen levo nas kozott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.