Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) HUTCHDB válasza divan (#6350) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A PC IP címe az miért is számít?
A NAS nem a PC -n keresztül csatlakozik a routerre, sőt, a NAS-t azért “tartom”, hogy ne kelljen egyes esetekben a PC-t bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6352) divan válasza HUTCHDB (#6351) üzenetére


divan
senior tag

No a gond fennáll a NAS-on kívül is.
Vagyis PC-re letöltött torrent kliens is csak le irányba dolgozik, vissaz nem hajlandó tölteni.
Ebből gondoltam. A routeren adott ip-re tudsz portot nyitni. Ha az változik, akkor a portnyitás nem lesz érvényes. Mondjuk a zárt port miatt nem kellene megállnia a visszatöltésnek, csak lassulnia, mert ilyenkor csak az aktív userekhez tudsz kapcsolódni, a passzívakhoz nem, akiknek szintén nics nyitva a portjuk.

(#6353) HUTCHDB válasza divan (#6352) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De a routeren nem a PC ip címének függvényében nyitok portot.
Vagy igen?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6354) radi8tor válasza HUTCHDB (#6353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, persze.
Amúgy én nem foglalkoztam ezzel itthon. Ha valakinek seedelt akkor seedelt. Most megcsináltam a portfowardingot annyit beszélünk róla.

Kipróbálhatnád a NAS-al tölteni valami frissen felrakott torrentet amit sokan szednek. De szerintem Bittorrent [link] topikban is meg kéne versenyeztetni ezt a hibát, elvégre az a torrent topik ez meg NAS-é. :))

⭐ Stella

(#6355) gahor72


gahor72
aktív tag

Olvasgatva eme vesszőfutást,az az érzésem,hogy a router nincs beállítva tökéletesen.A TM nem tökéletes működése csak a következmény.

(#6356) sanyijedi


sanyijedi
őstag

kis tapasztalat, hátha valakinek a jövőben jól jön amikor memória bővítésen gondolkozik.
most bővítettem egy TS-453D-be:
Kingston 16GB/2400 HyperX Impact DDR4 Notebook RAM (HX424S14IB2K2/16)
tökéletesen teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6357) andras707 válasza andras707 (#6346) üzenetére


andras707
csendes tag

3. kérdésre válasz megtalálva:
https://www.reddit.com/r/qnap/comments/e2rnos/qumagie_correct_or_remove_face_tags/
photo stationben lehet a képre utólag négyzetbe foglalni az emberi arcot és megadni hogy ki van ott, akkor mikor nem ismerte fel embernek az algoritmus

(#6358) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ki milyen medialejátszót töltött le a nas-ra?
Nekem samsung TV-m van, arra kellene egy jó, és gyors filmek lejátszására szolgáló lejátszó:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6359) sanyijedi válasza HUTCHDB (#6358) üzenetére


sanyijedi
őstag

én plexet használok, bevált, nincs problémám vele

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6360) HUTCHDB válasza sanyijedi (#6359) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nálam nem megy.
Mondjuk nekem csak egy 212P-m van...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6361) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Mindent újratettem és most jól működik a torrent le és feltöltésem. :C

Viszont ami nem, az a médialejtszó.
Egyszerűen nincs olyan lejátszó alkalmazás, ami működne. :W
Nerm megy a qnap video station, pontosabban elindul, meg is jelennek a fiilmek amelyek a NAS-on vannak, de a megosztási mappa beállításánal állandóan hibát dob:

Ugyanez a helyzet a serviioval is. Mappakat nem tudok beállítani...

Ti milyen médialejátszóval osztatok meg tv-re filmeket?

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6362) kalolaci válasza HUTCHDB (#6361) üzenetére


kalolaci
senior tag

Media Streaming add-on nevű programot használom, már jóideje.

(#6363) HUTCHDB válasza kalolaci (#6362) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az is le van töltve, de az sem megy.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6364) sanyijedi válasza HUTCHDB (#6361) üzenetére


sanyijedi
őstag

a Multimedia console-n belül, hozzáadtad?

lehet hogy a video station-n belül is hozzá kellene tudni adni, vagy a kettő azonos. de érdemes megnézned.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6365) HUTCHDB válasza sanyijedi (#6364) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem ilyen nincs. :(
Mármint Multimedia console.
A video station-n belül hol?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6366) sanyijedi válasza HUTCHDB (#6365) üzenetére


sanyijedi
őstag

ez egy külön app.
látom neked 212-t van, azon 4.3.3 arra ez nincs ahogy látom.
folder permission nincs esetleg korlátozva? nem tudom felhasználónévvel vagy vagy adminként, ebbe nincs esetleg valami kavar?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6367) HUTCHDB válasza sanyijedi (#6366) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

admin-nal vagyok belépve.
a folder permissiont hol lehet engedélyezni?
ez alap esetben tiltva van?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6368) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Valahogyan most a serviio elindult, viszont ez fizetős lehet, mert visszaszámolja licence-ből hátralévő időt.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6369) sanyijedi válasza HUTCHDB (#6367) üzenetére


sanyijedi
őstag

adminnak van hozzá joga alapból, szóval akkor nem az lesz

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6370) HUTCHDB válasza sanyijedi (#6369) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A servvio engedte, hogy amappákat hozzáadjam a lejátszhatókhoz, de a beépített qnap alkalmazás ahogy betettem a képet, nem.
Ezt nem értem, hogy ezt miért ?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6371) sanyijedi válasza HUTCHDB (#6370) üzenetére


sanyijedi
őstag

valószínűleg valami beragadt, ezt találtam amit esetleg érdemes újraindítani:

/etc/init.d/mariadb.sh restart
/etc/init.d/QMediaService.sh restart

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6372) Biga123 válasza HUTCHDB (#6358) üzenetére


Biga123
addikt

[link] nem kell semmit letölteni csak beállítani.
Így a TV saját belső lejátszója fogja lejátszani a filmeket.
A videostation nem erre van, a serviio meg elég memóriaigényes de jól használható.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6373) HUTCHDB válasza Biga123 (#6372) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm a segítséget, így jónak is tűnik, viszont ahogy a második lépéshez érek , vagyos a DLNA speciális beállításaihoz akkor ezt kapom:

Ez utáni lépéseket nem tudom elvégezni... :W

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6374) Biga123 válasza HUTCHDB (#6373) üzenetére


Biga123
addikt

Biztos , hogy adminnal vagy belépve ?
Dobj egy képet amin látszik az aktuális belépett user, és annak a csoporttagsága.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6375) fecs


fecs
senior tag

212p-ben van egy WD40EFRX HDD.
Tervezek venni mellé egy másik HDD-t, amit RAID1-ben szeretnék használni.
Ugyanilyen típusú HDD kell legyen a második is?
Beteszem mellé és adatvesztés nélkül lehet a RAID1-et beállítani?

Pixel 6a

(#6376) Mr Bond 007 válasza fecs (#6375) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem kell hogy ugyanaz legyen. (csak méretben kell egyeznie) Adatvesztés nélkül át tudod migrálni.

(#6377) HUTCHDB válasza Biga123 (#6374) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Adminként vagyok bejelentkezve.
Az admin csoporttársasága?
Azt nem tudom hol látom...
Csináltam egy ilyet, lehet erre gondoltál:

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6378) Biga123 válasza HUTCHDB (#6377) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor nálad valami nagyon összeborult.
Lehet egy restore default share segítene vagy egy fw upgrade.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6379) HUTCHDB válasza Biga123 (#6378) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nincs újabb firmware... :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6380) Biga123 válasza HUTCHDB (#6379) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor hozz létre egy új admin usert , és add hozzá a sharekhez írás olvasás joggal, vagy vedd el a régit és add hozzá újból.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6381) HUTCHDB válasza Biga123 (#6380) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Már ezt korábban megcsináltam, de ez sem segített... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6382) gahor72


gahor72
aktív tag

2 hete már mondtam:Nem ártana egy file rendszer ellenőrzés.

(#6383) kvcs_zltn


kvcs_zltn
csendes újonc

Sziasztok

Egy regi (meg Fujitsu cimkes) Qnap Nas-ot cserelnek le.

Leginkabb dsd file-okat, 4k filmeket streamelek, torrent a fo felhasznalasi terulet.
jovoallosag miatt (meg ar-ertek aranyban talan az a legjobb) a Qnap 253D-t neztem ki.
ebben mar eleg eros a proci talan a Roon-hoz is,
alapbol 4G memoria de bovitheto.

Kicsit tullovesnek erzem az ara miatt. (170) mi a velemenyetek?

illetve jol ertek hogy ebbe semmilyen kartya nelkul bevtudok dugni egy SSD-t (a ket HDD-n kivul) ami vagy cache vagy tiering funkciot tud?

koszonom a segitseget.

(#6384) HUTCHDB válasza gahor72 (#6382) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most indítottam egy teljes formázást, eddig mentettem a dolgaimat...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6385) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#6384) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Full resetet csináltam, és formáztam a HDD-t is.
Alapoktól elkezdtem (volna) a beállításokat, de sajnos már az első lépéseknél baj van.
Egyszerűen nem tudok továbblépni, ugyanott elakadok, ahol korábban.
Mindenre ezt kapom:

:W

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6386) sanyijedi válasza kvcs_zltn (#6383) üzenetére


sanyijedi
őstag

roon-hoz qnap i3-at ír ajánlásnak, ami azért jóval erősebb mint ami a x53D-be van. (i3-8100T vs j4125)

"illetve jol ertek hogy ebbe semmilyen kartya nelkul bevtudok dugni egy SSD-t (a ket HDD-n kivul) ami vagy cache vagy tiering funkciot tud?"
ezt én sajnos nem értem.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6387) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

qnap ts-431p, benne raid5-ben 3x8 tb hdd: korábban áramszünet után volt már raid resync, kb két nap alatt végigment, és ment tovább az élet. most viszont ez a kotorék egy szabályos leállítás-indítás után nekiállt resyncelni, ami saját tippje szerint 2000+ óriáig fog tartani (és nem gyorsul), majd pár óra után úgy leterheli saját magát, hogy se webfelületen, se ssh-n, se máshol nem elérhető (pingre válaszol, de azzal nem megyek semmire). két hét alatt se sikerült előrébb lépni, újraindítás után pedig nyilván elölről kezd resyncelni.
mit lehet csinálni vele azon kívül, hogy lenullázom az egész tömböt, és visszahúzom a tartalmát a mentésből? nem két perc lesz 13-14 terabájtot visszatölteni felhőből.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6388) kvcs_zltn válasza sanyijedi (#6386) üzenetére


kvcs_zltn
csendes újonc

Koszi a választ.

van benne egy PCIe bovitohely. Abba bele tudok tenni PCIe csatlakozos SSD-t?

Ha igen, akkor a leiras alapjan ket modon konfiguralhato, cache ként vagy auto-tiering modon
https://www.qnap.com/solution/ssd-tech/hu-hu/

Ebben nem vagyok biztos emiatt kerdezem

[ Szerkesztve ]

(#6389) kvcs_zltn válasza kvcs_zltn (#6388) üzenetére


kvcs_zltn
csendes újonc

Vagy csak az egyik disk helyere tudok SSD-t rakni?

(#6390) sanyijedi válasza kvcs_zltn (#6388) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, jól mondod.
PCIe 2.0 van benne

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6391) KovA


KovA
tag

Sziasztok...

Ma frissült a NASomon (TS-453BE) a firmware QTS 4.5.1.1456 -re ..
A restart után az AppCenterben az Emby servert és a TVMosaic servert nem tudom elindítani mert nincs digitális aláírásuk és csak az eltávolítás opció van mint lehetőség . Hiába állítom be az AppCenterben hogy engedélyezve legyenek azok is amiknek nincs alairasuk..

Találkozott már valaki ilyesmivel ?

Hiába installálom manuálisan újra a package-kat azután sem változik a helyzet ..

Üdv

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#6392) Addel válasza KovA (#6391) üzenetére


Addel
senior tag

Ugyan ez van nálam is.

(#6393) KovA válasza KovA (#6391) üzenetére


KovA
tag

Ok .. már megy.
Adminként be ssh-zva a NASra egy "Consoile Management' script indul amiben tudtam engedélyezni.
Szerintem ez újdonság, mert nem emlékszem hogy lett volna ilyen, igaz kb egy-két hónapja jártam ssh felől a NAS-on.

Üdv ..

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#6394) Addel válasza KovA (#6393) üzenetére


Addel
senior tag

Erre sose jöttem volna rá, főleg hogy az admin nálam le van tiltva.
Amúgy qboost-ból is el lehet indítani, de azért kapják be:

(#6395) KovA válasza Addel (#6394) üzenetére


KovA
tag

Köszi !
Ezt is jó tudni .. mondjuk eszembe juthatott volna hogy ott is lehet service-ket adminolni.

Na igen, kissé szivatósra sikerült ez részükről.

Üdv,

https://kova.hu/konfig

(#6396) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene a Qnap TS-231P2 NAS-sal kapcsolatosan, mert már az idegeimre megy!! :(
Frissült az FW benne, és azóta nem látja a router sem a hálózatra kötve, sem a Qfinder. A NAs hátulján már mindkettő Ethernet csatiba kötöttem kábelt, mindkettő villog is (zöld-sárga led), de akkor sem megy. Kihúzom, visszadugom, egy pillanatra látja a Qfinder meg a Router is a kábelesen kötött eszközöknél, de utána megint eltűnik!! Legutóbb is játszott már ilyet, akkor az FW újboli frissítése manuálisan megoldott a problémát, de most az sem segített!! :( Azóta már Router Fw-t is frissítettem....Nagyon idegesítő tud lenni!
Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma? (már másik kábelt is próbáltam)

Köszönöm előre is a segítséget!

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#6397) gabesz839


gabesz839
senior tag

Sziasztok. Van egy ts-128a nasom. Wifire is rá lehet vele csatlakozni ha veszek hozzá egy USB-s adaptert. Köszönöm

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#6398) bogabi válasza bela85 (#6396) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha tudod a NAS IP címét (szerencsés esetben nem DHCP-n van), akkor esetleg direktbe összedugni egy géppel (PC vagy noti) és a gépet ráállítani ugyanarra a subnetre és úgy próbálkozni?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6399) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy QNAP TS 419P eszközöm. Sok filmet tettem fel rá nagyon jól működik. De nekem a tv-n jobb lenne ha a smart iptv alkalmazasban tudnam nezni a filmeket m3u faj segítségével. Ez megoldható valahogy? Mert a dlna mukodik nagyon jól de nem jelzi hogy mit láttam mit nem pl sorozatból és kenyelmesebb lenne ha m3u fajba tudnam csoportosotani. Válaszokat előre is köszönöm

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#6400) bela85 válasza bogabi (#6398) üzenetére


bela85
aktív tag

Most, lekopogom, de megint látja a router és müxik.. egyedül a Qsynch írja mindig, hogy csatlakoztatva, minden adat frissítve, és utána Leválasztva.. és ezt ismétli állandóan :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.