Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) bela85 válasza Biga123 (#7500) üzenetére


bela85
aktív tag

Próbáltuk a dolgokat, de semmi..
A porttal az a gondom, hogy a QuFirewall-ba nincs ilyen lehetőség, hogy csak portot engedélyezzek..


A routerembe természetesen engedélyezve van a Plex port.. ott nincs gond..és csak ez a QuFirewall kavar be.. ha be van kapcsolva.. ha kikapcsolom, máris megy minden.

(#7502) Biga123 válasza bela85 (#7501) üzenetére


Biga123
addikt


Pedig a doksi írja .

Protocol : TCP . és meg kell jelenjen alatta.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7503) bela85 válasza Biga123 (#7502) üzenetére


bela85
aktív tag

Nézem..de a kérdésem, hogy ha NAT-olva is van az IP címe.. és amit a Kodi (plex) kiír az ip visszakereséssel USA-t ír.. én engedélyezem a Hungary-n kívül az USA-t, stb.. és az interfész:All, Protokoll:Any Szolgáltatási port: Bármelyik .. ott kéne menjen azon kívül, hogy külön beállítom csak ezt a portot nem?

(#7504) Biga123 válasza bela85 (#7503) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Másnál a port megoldotta.
Ha nem a valós ipt keresed vissza akkor az false eredményt adhat lokáció szempontból.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7505) bela85 válasza Biga123 (#7504) üzenetére


bela85
aktív tag

Értem. Megnézzük.. hátha.
Amúgy azzal lehet esetleg még gond, hogy attól bent maradna a Hungary régió?
Bár ezt a TCP portos szabályt elé tettem...

[ Szerkesztve ]

(#7506) Biga123 válasza bela85 (#7505) üzenetére


Biga123
addikt

Szvsz nem, de ki kell próbálni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7507) sanyijedi válasza bela85 (#7503) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, a portot külön megadni azért érdemes, hogy ne legyen kint minden port.
mivel ha "Any" van megadva, akkor az összes portot beengedi a QuFirewall.

esetleg routeredben láthatod milyen bejövő IP-k vannak, abból kiszűrhető a location

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7508) bela85 válasza sanyijedi (#7507) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszönöm! Próbáltam, de egyelőre a port nyitása sem oldotta meg a gondot. Hétvégén futok vele még egy kört.
A location beállítás jó lenne, mivel így kevesebb az "illetéktelen" próbálkozó.

(#7509) olly


olly
aktív tag

Sziasztok! Lehet picit off a téma de NAS-hez köthető. Járt valaki mostanában vagy esetleg az idei évben, úgy hogy zsarolóvírus áldozata lett a nas? Nem látok sok esélyt a megoldásra, de hátha valakinek akad egy jó ötlete amin végig lehetne futni.
Üdv.
Mátyás

(#7510) ravensky13 válasza olly (#7509) üzenetére


ravensky13
tag

Van, olvass vissza, kb áprilisban volt téma ha jól emlékszem.

(#7511) olly válasza ravensky13 (#7510) üzenetére


olly
aktív tag

Köszi, így megtalaltam április végi dolog volt sajnos. Remélem azóta az illető sikerrel járt de a kapcsolatot fel fogom vele venni hátha valamit ki lehet agyalni. Köszönöm megegyszer :R

(#7512) peti85 válasza olly (#7509) üzenetére


peti85
senior tag

Nem tudom azóta van-e más megoldás, de ha nem indítottad újra a NAS-t (és még mindig ugyan az a zsarolóvírus terjed) akkor itt leírtam a tapasztalataimat az adatok ingyenes visszaállításáról: #7078

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7513) olly válasza peti85 (#7512) üzenetére


olly
aktív tag

Sajnos történt újraindítás az eset után.. Most egy decoderrel próbálom kinyerni a kulcsot. Van egy eredeti file-om is ami megmaradt a gépen sértetlenül míg a nas-en zárolták.. hátha.. :W

(#7514) olly


olly
aktív tag

Lehet buta kérdés, de egy TS-212P típusú QNAP-re amin 4.3.3-as rendszer fut. Mit javasoltok mivel tudok egy külső eszközt csatlakoztatva és leformázva át nevezni? A Qrescue app-al elvileg lehet menteni valamit a zárolt fájlokból, viszont ahhoz át kell nevezni rescue névre a külső tárolót.. De ezt a Storage and Snapshot-ot nem találom, és ha jól értelmezem csak 4.3.4-től érhető el így ezzel megvagyok lőve... :((

(#7515) peti85 válasza olly (#7514) üzenetére


peti85
senior tag

SSH-n keresztül Linux CLI-ből?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7516) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy TS-228-as kis nassom, amibe ritkán lépek be, mert minden jól működik.
Valamiért átnéztem és a Network & Virtual Switch ablakba nem jön be semmi.
Ezt mi okozhatja ? Elvileg minden működik de fura.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7517) olly válasza peti85 (#7515) üzenetére


olly
aktív tag

Meg nézem köszönöm a tippet :R :R

(#7518) rostiron válasza rostiron (#7516) üzenetére


rostiron
őstag

Ha resetelem a NAS-t eltűnnek a dolgaim ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7519) Alex91 válasza rostiron (#7516) üzenetére


Alex91
félisten

Ujrainditas mar volt?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7520) rostiron válasza Alex91 (#7519) üzenetére


rostiron
őstag

Igen, volt egy pár :)
Visszaraktam korábbi fw-t azzal is ilyen. Ha most meg akarnám változtatni a lan ip-t nem tudom. Nagyon bosszant mi lehet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7521) Csorbi válasza rostiron (#7520) üzenetére


Csorbi
addikt

Másik böngészőből nyisd meg. ;)

(#7522) rostiron válasza Csorbi (#7521) üzenetére


rostiron
őstag

Azt is próbáltam már . Firefox-ba és edge-be is ilyen. Már töröltem az előzményeket is, de semmi változás.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7523) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, mert ma már majdnem kivágtam az ablakon a cuccot. Ts-230 nas, és a plex nem akar működni. Korábban kaptam tippet, hogy nézzem meg, milyen filmekkel, de egyelőre nem találtam összefüggést. 4k film egy elindul, nagyjából rendben megy, a másik el sem indul, fullhd film nézhetetlenül szaggat, egy sima fullhd sorozat 20 másodpercenként megáll, tölt.
Lehet, hogy valami félre van, vagy ez ennyit tud? Mert nekem a film, lehetőleg 4k lenne a legfontosabb, amire vettem. A tv wifi kapcsolódik, másik routerre, ami vezetékesen van összekapcsolva a szolgáltatói routerrel, amin nas van.
Első nasom, a telepítés is kicsit találgatós volt, viszont ugyanezek a filmek korábban egy wd my cloud homeal, plex-en simán mentek.
Előre is köszönöm, hogy segítetek elkerülni egy agyvérzést :DD

(#7524) Csorbi válasza Mátésum (#7523) üzenetére


Csorbi
addikt

A minőségbeállításokban a transzkódolást kapcsold ki. A Plex szerveren, és a rácsatlakozó kliensben is.
Ja, és a hálózatot sem ártana alaposan gatyába rázni, mert itt úgy néz ki van egy dupla NAT-olás a két egymás mögé dugott routerrel. :(

(#7525) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok!

Buta kérdés, de mire való a két ethernet aljzat a TS-231-en? Most az 1-esbe van dugva a kábel a routerből.

(#7526) Csorbi válasza adodaniel (#7525) üzenetére


Csorbi
addikt

Sávszélesség növelésre, IP tartomány elszeparálására, stb.

(#7527) Mátésum válasza Csorbi (#7524) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget!

(#7528) adodaniel válasza Csorbi (#7526) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi!

(#7529) rostiron válasza rostiron (#7516) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs más ötlet ? Reset törli a dolgaimat ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7530) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Ez a PLEX mire jó? Értem, hogy filmet nézni, de azt én is tudok NAS - Router - TV. Vagy ez valami "ország egyik végéből nézhetem a filmjeim az ország másik végében levő tárolóról" izé? :F

(#7531) sanyijedi válasza bandigyerek (#7530) üzenetére


sanyijedi
őstag

otthon, lokális hálózaton is használhatod, ad egy felületet ami olyan mint a netflix vagy az hbo go, jobban látod mit láttál már, kik szerepelnek a filmben, miről szól, stb stb..

példa

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7532) Gaben92 válasza bandigyerek (#7530) üzenetére


Gaben92
őstag

Igazából amíg annyi a követelmény, hogy “menjen a film NAS-ról” addig nem kell Plex.

sanyijedi írását kiegészíteném pár dologgal. A Plex maga egy média szerver. Képes kezelni a filmjeidet, lehúzni netről a metadatát (kb minden amit imdb-n vagy tvdb-n látsz), borítókat, opensubtitles-ről a megfelelő feliratokat, stb. Gyakorlatilag csinál neked egy média könyvtárat külön rendszerezve filmet/sorozatot, zenét, stb. Több részes filmeket kollekcióba rendezi, ha sorozatot nézel mindről tudja meddig láttad és automatán a következő részt ajánlja fel hónapok után is. A kliens lehet bármi, nálam csak a szerver Plex, de lejátszónak nem azt használom hanem Apple TV 4k-n Infuse Pro-t, de eléri TV, telefon (mobilneten is) stb. Ha a lejátszó nem támogat valami formátumot akkor automatán átkódolja (mondjuk ehhez durván kell vas), stb.

Ezt pedig ahogy írtad eléred kb bárhonnan. Én épp Svédországban vagyok jégtörőket szervizelni, tegnap NAS-ról néztem filmet ami Finnországban van.

Szóval amíg csak annyi a cél, hogy lásd a mappákat és menjen a film addig nem kell, de ha kicsit többre vágyik az ember akkor jó cucc.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7533) rostiron válasza rostiron (#7529) üzenetére


rostiron
őstag

Nincs senkinek ötlete ? :((

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7534) Mátésum válasza Csorbi (#7524) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia,
Megpróbáltam ezeket a beállításokat is, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Gyakorlatilag elindítok egy filmet, széteseett pixeleket látok, elindítok egy másikat és annyira összefossa magát az egész rendszer, hogy kiírja, hogy nem lehet elérni a szervert. Most ki akartam próbálni a számítógépről, ami ugyanarról a routerről kapja a netet, és a következő fogad: a szerver nem elég erős a videók konvertálásához. Ez a NAS tényleg nem elég egy nyomorult PLEX futtatáshoz, vagy én bénáztam el valamit, de nagyon (netes teszten egyszerre több eszközön kiszolgál full HD és egy 4k lejátszást)? Köszönöm előre is a további segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#7535) qnadam válasza rostiron (#7533) üzenetére


qnadam
veterán

ha az első csippanásig nyomod a resetet, az elvileg nem törli a dolgaidat. de lehet, hogy ez is elég.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7536) mrfree75 válasza Mátésum (#7534) üzenetére


mrfree75
csendes tag

Szia!

Nekem TS-128A-m van, eggyel korábbi proci és csak 1 GB RAM, de teljesen jól viszi a full HD filmeket plex-n. Lehet hálózati gond. Próbáltad a TV-t és a NAS-t egy routerre tenni? Esetleg nézd meg, hogy notiról VLC-n lejátsztva hogyan megy a lejátszás. És ne csak wifi-n, hanem kábelen is próbáld ki.

(#7537) Csorbi válasza Mátésum (#7534) üzenetére


Csorbi
addikt

Az alapvető probléma még mindig az, hogy a hibaüzenet szerint is még mindig konvertálni akar, tehát valami még mindig nincs jól beállítva.
Transzkódolás nélkül kb. egy sima mezei DLNA lejátszás szintjén terhelné a NAS-t.

(#7538) rostiron válasza qnadam (#7535) üzenetére


rostiron
őstag

köszi , megpróbálom.
ssh-n a parancsok elé kell a ketőskereszt ?

# rm /mnt/ext/opt/netmgr # ln -s /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/netmgr /mnt/ext/opt/apps/netmgr # ln -s /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/netmgr /mnt/ext/opt/netmgr

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7539) qnadam válasza rostiron (#7538) üzenetére


qnadam
veterán

nem.
de olyat semmiképp ne csinálj, amit nem értesz legalább nagyjából, hogy mit csinál. bár ha az adataidról van mentés, nagyon nem romolhat el a helyzet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7540) rostiron válasza qnadam (#7539) üzenetére


rostiron
őstag

megpróbáltam azt a három parancsból álló gyorsjavítást, de nincs változás.

Az az alsó két parancs újjratelepíti az appot ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7541) Gaben92 válasza Mátésum (#7534) üzenetére


Gaben92
őstag

"a szerver nem elég erős a videók konvertálásához"

Ezen nem kell meglepődni. Egy 500k-s Synology DS1821+ is simán bele tud pusztulni a transzkódolásba.

A transzkódolás okát kéne kideríteni és megszüntetni ha lehet. Visszaolvastam a hozzászólásaid és amint látom TV-n akarsz lejátszani. Jó lenne tudni a típust. Ha a Plex ugyanis érzékeli, hogy valami Codec nincs támogatva a kliens oldalon akkor rögtön transzkódolásba kezd. Azt se ártana tudni, hogy TV-n mi a lejátszó program. Plex klienst magát nem igazán tudom javasolni (bár lassan 3 éve nem használtam a klienst, de amekkora trágya volt nem hiszem, hogy sokat javult.)

Ami hirtelen eszembe jut és nincs rá nagyon megoldás:
Ha a TV-d egy Androidos Sony akkor csak a beépített lejátszóval fog működni normálisan a lejátszás. (Hosszú történet, nem vesézném ki miért.) Ha egy újabb - mondjuk bármilyen QLED - Samsung akkor pedig a hangsáv lehet gond mert a Samsung nemes egyszerűséggel kivette a DTS support-ot úgy ahogy van (meg még sok mást amúgy). Szóval Sony esetén simán transzkódolásba futhatsz ha nem a beépített lejátszót használod, Samsung esetén meg DTS hangsáv és - röhögni fogsz - mezei SD .avi esetén bármivel, még gyárival is.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7542) Mátésum válasza Gaben92 (#7541) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia,

Köszönöm a részletes leírást. Nem tudom, hogy mi lehet a gond. Eddig egy belépő kategóriás LG tv-m volt, a QNAP előtt a WD Mycloud Home-al akadás nélkül mentek a filmek. Viszont utána cseréltem a QNAP-ra, semmi nem működik azóta. Most a tv is le lett cserélve (Hisense 50U7QF), a probléma viszont nem változott, szóval azt gondolom, hogy nem a tv-vel van a gond. Ráadásul a WD jóval gyengébb cucc, mint ez a NAS. A transzkódolást próbálom még akkor állítani, bár én úgy látom, hogy mindkét oldalról mindent letiltottam. Azért még egyszer átmegyek a beállításokon - sajnos egyelőre nem jöttem rá mi lehet a gond.
Egyébként a NAS a Downloadstation esetén is olyan szintű lassulást tud produkálni, hogy nem is értem. Próbálok hozzáadni mondjuk 5 torrentet, és nem csinál semmit, sőt akár használhatatlan is tud lenni. Újraindítom, és vagy bekerült a feladat, vagy ugyanőgy megy minden, mint azelőtt, hogy próbáltam volna bármi újat hozzáadni. Ezért gondolom, hogy esetleg nem biztos, hogy a Plex beállítások nem stimmelnek, lehet, hogy én rontottam el valamit már akár a kezdet kezdetén. Érdemes lehet esetleg az egészet újra húzni, mindent előlről kezdeni?

(#7543) bandigyerek válasza Gaben92 (#7532) üzenetére


bandigyerek
senior tag

:R

(#7544) rostiron válasza qnadam (#7539) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Csináltam egy 3mp resetet, de azon kívűl hogy visszaállt a gyári jelszó, meg a rendszer port nem történt semmi. :))
Mit csináljak ? Van tipp ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7545) qnadam válasza rostiron (#7544) üzenetére


qnadam
veterán

chat supportjukkal beszéltél már? volt már más jellegű problémám, amit megoldottak távolról.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#7546) rostiron válasza qnadam (#7545) üzenetére


rostiron
őstag

Magyar a support ? Mert az angol nem megy. Ezt még megpróbálom , neki is hasonló gondja volt ha jól néztem.

Bár a hálózat is visszaállt dhcp-re a resetnél.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7547) Gaben92 válasza Mátésum (#7542) üzenetére


Gaben92
őstag

Download station-ről nem tudok nyilatkozni mert nem használom és egyéb torrent klienst sem. Viszont ARM alapon ne nagyon akarj torrentezni, olyan 10Mbit/s letöltést tudnak de akkor már halott minden más. Torrentre (szerintem) Inteles NAS kell és mondom ezt úgy, hogy én még az Intelest sem használom inkább rá mert ha van egy értelmesebb neted akkor gyorsabb letölteni gépre és felmásolni. Egyszer-kétszer próbáltam de olyan 20MB/s környékén megállt a dolog míg gépen felment 40MB/s-ig. (Mondjuk papíron 100Mbit-es "állampolgári jogom az ingyen internet előfizetéssel" egyik se rossz annyira. :DDD)

Plex ügyileg kéne kis infó:
- Mi a lejátszó a TV-n? Plex, Kodi PKC-vel vagy egyéb?
- A problémás film codec infója (PMS-ben a filmen jobb alul a pontokra katt és "Get Info"
- Ha több hangsáv vagy felirat is van akkor hogy próbálod lejátszani?

Kismillió dolog lehet a probléma és ezek nélkül nehéz elindulni. Fliratra tudok még gyanakodni ha van mert a Plex azt szerver oldalon égeti és amiatt rögtön transzkódol. Beállítás is csak arra van, hogy legalább az SRT-t ne égesse, de PGS-t és ASS-t akkor is fog ha lejátszásra is a Plex van használva.

Kb 99%-ra mondom, hogy a probléma nem ott van, hogy nem bírja a hardware hanem ott, hogy transzkódol a Plex valószínűleg totál feleslegesen.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7548) Gaben92 válasza rostiron (#7516) üzenetére


Gaben92
őstag

Ismert hiba QTS 4.3.3-ban. Állítsd át a NAS nyelvét angolra és elvileg helyrejön.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7549) rostiron válasza Gaben92 (#7548) üzenetére


rostiron
őstag

Sajnos nálam nem akar. :) Semmilyen nyelven.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7550) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy TS-228-as nasom. Újra akartam telepíteni a Twonky-t. Le is szedtem egy pár telepítő csomagot, viszont egyiket sem telepíti fel. Azt hiszem nekem az X41-es verzió fog kelleni, de már azóta az összes típust leszedtem, de nem települ. (Proci az ARM-es).

8.5.1-es verzióhoz van licencem.

Log-ban nincs semmi....Ez is fura.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.