Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) rostiron válasza sanyijedi (#7599) üzenetére


rostiron
őstag

admin tiltása és a account access protection megoldva. Tűzfalas dolgot hol kell ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7602) sanyijedi válasza rostiron (#7601) üzenetére


sanyijedi
őstag

pl így:
[link]
További beállítás:
[link]
[link]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7603) rostiron válasza sanyijedi (#7602) üzenetére


rostiron
őstag

:R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7604) rostiron válasza sanyijedi (#7602) üzenetére


rostiron
őstag

Lehet hogy a kis ts-228 hoz nincs QuFirewall ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7605) Alex91 válasza rostiron (#7604) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7606) Veron válasza rostiron (#7604) üzenetére


Veron
őstag

a TS-128-asomhoz is van, furcsa lenne, ha a 228-hoz nem lenne.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7607) Csorbi válasza Veron (#7606) üzenetére


Csorbi
addikt

A TS-128A/228A-hoz van, a régebbi TS-128/228-hoz nincs.

(#7608) iceQ! válasza Csorbi (#7607) üzenetére


iceQ!
addikt

Pontosan, 228 van nálam és nincs. 228A-ba van. Álltottam már be rajta .

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7609) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Használjátok a myqnapcloud-ot? A qvrPro appot használom telefonon hogy ránézzek néha az otthoni kamerákra, de marha lassan csatlakozik, olyan is volt hogy nem tudott. VPN kapcsolattal viszont megy rendesen. Ilyen lassú a szolgáltatás, vagy más gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#7610) Mr Bond 007 válasza szjoci (#7609) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én használom mióta megvan a nas (kb 5 éve) Néha vannak vele bajok, de szerencsére nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#7611) szjoci válasza Mr Bond 007 (#7610) üzenetére


szjoci
őstag

Én vagyok a ludas, úgy lehet... Ezeket a portokat kellene nyitni? UPNP le van tiltva

(#7612) Mr Bond 007 válasza szjoci (#7611) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az nekem is piros, miközben nyitva vannak a portok a routerben. (de van upnp is) Mivel a qfirewall országra szűr nagyon nem aggódom ezeken.

(#7613) Gaben92 válasza szjoci (#7611) üzenetére


Gaben92
őstag

Kellene de inkább nem kellene.
Azt írtad VPN-nel minden jó. VPN mellé miért kell pluszban DDNS? Ha van beállított VPN és működik amellé a MyQNAPCloud gyakorlatilag szarnak a pofon.

Ha van egy működő VPN elérésed (meg amúgy ha nincs akkor is) a MyQNAPCloudLink az első dolog amit le kell darálni a NAS-ról.

Bocsi, csak kicsit fura, hogy a uPnP le van tiltva (nagyon helyesen), VPN-el mész rá a NAS-ra, szóval elég sokat tettél a biztonságért, aztán akarsz egyet lépni hátra. :F

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7614) szjoci válasza Gaben92 (#7613) üzenetére


szjoci
őstag

Vannak mások is rajtam kívül akik használnák a kamera elérését távolról, az lenne a legegyszerűbb hogy elindítják az appot és működik. Azt nem értem hogy akár a saját qvpn elérést miért nem tették bele ebbe az applikációba :F
De lehet tényleg az lesz hogy beállítom az összes telefonon a vpn klienst, aztán ha leskődni akarnak akkor először azt indítják, utána a qvrPro-t.

[ Szerkesztve ]

(#7615) sanyijedi válasza szjoci (#7611) üzenetére


sanyijedi
őstag

érdemes a default portokat átírni és mást használni.
mert ha próbálkoznak, általában ezekkel próbálkoznak

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7616) szjoci válasza sanyijedi (#7615) üzenetére


szjoci
őstag

Eddig okés, így szoktam csinálni. Csak azt nem értem hogy ez a myqnapcloudlink hogy működik. Mondjuk ez mindegy is, az a gond hogy nem találom hol lehet átírni azt a portot, amin kommunikál.

(#7617) sanyijedi válasza szjoci (#7616) üzenetére


sanyijedi
őstag

beállítások -> general settings -> system port
másik pedig
beállítások -> web server

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7618) szjoci válasza sanyijedi (#7617) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm! :R
A system port lenne akkor az, amit a qnapcloud használ? Most hogy így rámutattál az tűnik logikusnak, a rendszerfelügyelet fülön :B Visszaállítom magamnak az angol nyelvet, basszus...

(#7619) Gaben92 válasza szjoci (#7616) üzenetére


Gaben92
őstag

MyQnapCloud gyakorlatilag egy DDNS. Generál neked egy DNS-t amin keresztül bárhonnan eléred a NAS-od ha tudod a nevét. Meg úgy bárki. :D Ha neked feri-nas a NAS neve akkor legenerál egy feri-nas.myqnapcloud.com címet (vagy valami hasonlót) ahol eléred. Keresőbotok rá is vannak állítva rendesen, hogy felderítsék őket. Aztán ha találnak valamit akkor rögtön rápróbálnak általában admin, guest és nobody accountokkal. Nem véletlenül mondja mindenki, hogy az admin user az első amit tiltani kell. Még a QNAP is beszállt a buliba mert a QTS 5.0 friss telepítéskor rögtön azzal kezd, hogy hozz létre egy admin jogú user-t, hogy az admin-t tilthassa. Addig tovább sem enged.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7620) Mr Bond 007 válasza Gaben92 (#7619) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Engem simán tovább engedett. :DDD Mivel tiltva van az összes csicskagyász ország qfirewallban, nekem senki se próbált rá azóta.. Erről ennyit. ;)

(#7621) Biga123 válasza Gaben92 (#7619) üzenetére


Biga123
addikt

MyQnapCloud nem DDNS.
Az egy központosított felhasználói elérés a Qnap szerverein keresztül bárhonnan. ( MyQnapCloud link) Természetesen mindent default porton enged ki UPNP vel. és onnantól kezdve támadnak a botok, és ha a MyQnapCloud-on még publikus is a nas beállítása , onnantól kezdve lesz kereshető.
A DDNS t én is használom a MyQnapCloud Link pedig le van tiltva.
Nem szabad default portokat használni semmire és le van a gond.
Több éve nem volt nálam próbálkozás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7622) Gaben92 válasza Biga123 (#7621) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem akartam a részletekbe belemenni amiatt egyszerűsítettem DDNS-nek. Az, hogy a QNAP szerverein keresztül megy a dolog nagyon nem ad megnyugvást. :D Én mindenesetre beállítottam egy VPN-t, aztán ha kell akkor elérem a NAS-t bármikor és nem fáj a fejem.

Mr Bond 007: Nem frissítésről beszéltem hanem szűz telepítésről/inicializálásról. Ha csak frissítesz akkor nyilván nem csinál semmit de ha 0-ról húzod újra a rendszert akkor elvileg rögtön felhasználót kér és tiltja az admint. Béta alatt legalábbis így működött még.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7623) Biga123 válasza Gaben92 (#7622) üzenetére


Biga123
addikt

VPN a legjobb. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7624) Kekmen válasza Gaben92 (#7622) üzenetére


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Adott egy TS 251+. Sok szinkronizációs feladat van a HBS3-ban. Az egyik OneDrive tárhelynek, ahová megy a backup, megváltozott a jelszó házirendje és cserélve lett (már mint a jelszó). Van lehetőség ezt lekövetni a NAS-on belül? Nem találtam ilyen opciót és így most persze hibára fut a sync.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7625) szjoci


szjoci
őstag

Megdumáltatok, csak a VPN kapcsolatot hagytam meg. Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást, útbaigazítást :R

(#7626) kimaga


kimaga
csendes tag

Jó napot!
Vettem TS-253D 4GB NAS-t. Érdeklődnék 2*4 GB-ot kiválthatom-e 1*8 Gb-os rammal ?

(#7627) Csorbi válasza kimaga (#7626) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem: [link]

(#7628) AiRLAC válasza Csorbi (#7627) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt írja, de a tapasztalat azt mutatja hogy ezek a Celeronok kezelnek 2x8GB memóriát is (QNAP, Synology, Asustor is), próba cseresznye.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7629) Mr Bond 007 válasza Csorbi (#7627) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Simán viszi de mind1. Még az én 100 éves N3150-esem is megenne 2x8-at.

(#7630) Csorbi válasza AiRLAC (#7628) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a kérdező azt kérdezte volna (vagy úgy fogalmazott volna), hogy a hivatalos 2x4GB gyári spec-től eltérően, van-e akinek működik 8GB-os modullal, az mindjárt egy kicsit más lett volna :))

(#7631) Gaben92 válasza AiRLAC (#7628) üzenetére


Gaben92
őstag

Ami azért vicces, mert az Intel szerint is csak 8GB-ot tudnak hasznosítani. :DDD

QNAP szimplán azért ad meg 2x4-et mert az Intel szerint 8GB a max, NAS-on van 2 dimm, akkor meg ugye 2x4GB az optimális DC miatt.

Megnéznék egyszer egy tesztet ahol a 2x8GB ki is van hajtva, hogy tényleg tudja-e hasznosítani a CPU vagy úgy működik mint az Aliexpresses pendrive amit felismer a gép 256GB-nak, fel is tudsz rá annyit másolni, de valóságban csak 1GB és az adatok 99%-a korrupt. :DDD

De amúgy ettől függetlenül az 1x8GB-ra nem hallottam panaszt még. 1x16GB-nál viszont tudom, hogy vannak memory leak-el, random OS crash-ek, stb., szóval az kerülendő.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7632) kimaga válasza Gaben92 (#7631) üzenetére


kimaga
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a választ aki hozzá szólt, mert van egy régi TS-251-esem is abban is több van mint a specifikációban és működik. Itt most nem olvastam vissza 7631 oldalt bízva abban hogy valaki már írt róla. Egyébként gyári 1* 4GB van ezt bővíteném.

(#7633) sanyijedi válasza kimaga (#7626) üzenetére


sanyijedi
őstag

16Gb-al használom én is több mint egy éve:
link

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7634) Csorbi válasza sanyijedi (#7633) üzenetére


Csorbi
addikt

És meg is tölti azt a 16GB-ot, vagy csak felismeri és működik vele? Tehát kvázi full kihasználja a QTS?

(#7635) Mr Bond 007 válasza Gaben92 (#7631) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha utánna nézel neten, nem egy külföldi oldalon szépen ki van vesézve a téma, és viszi. (tehát tökéletesen megy minden szempontból) Intel saját részletes (több száz oldalas) technikai leírása szerint is viszi a platform a 2x 8GB-ot. (az enyémnél legalábbis így volt TS-453A N3150 cpu) Az hogy miért kommunikálják mindenkinek a 2x4--et gondolom oka van. (nagyobbik model felé terelnék a vevőiket)

[ Szerkesztve ]

(#7636) sanyijedi válasza Csorbi (#7634) üzenetére


sanyijedi
őstag

maga a qts ritkán eszik 16gb-ot, de cache-be beteszi.
biztos van olyan program amivel megtöltheted, pl ha virtualizálsz

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7637) AiRLAC válasza Gaben92 (#7631) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rengetegen használunk Synology-kat meg saját építésű home szervereket ilyen procikkal és 16GB-al, hidd el működik. Virtualizálásnál, kisebb adatbázisoknál jól jön a plusz memória.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7638) Gaben92 válasza AiRLAC (#7637) üzenetére


Gaben92
őstag

+ Mr Bond 007:

Elhiszem, hogy működik. Csak ahogy írtam vicces, hogy a hivatalos spec szerint csak 8GB-ot tud a CPU kezelni. Angol fórumokon láttam többeknél is, hogy a 2x8GB megy simán. A 16GB-os modulokkal láttam egyedül problémát illetve 2x16GB ha jól emlékszem a 251D-nél (bár lehet 1x32 volt) volt az amivel viszont indulni se indult. Nekem 8GB van most a TS-251+-ban bár ha jól emlékszem az hivatalosan is megeszi a 8-as modult.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7639) sanyijedi válasza Gaben92 (#7638) üzenetére


sanyijedi
őstag

vannak róla videók/tesztek (lehet ezekre gondoltál):
[link]
[link]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7640) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Teljesen újra telepített, frissített nason (TS-230, qts 5) szeretném ismét a használni a fényképek online elérését. A my qnapcloud törlésre került, viszont most a qphoto alkalmazásban nem tudok belépni a nasba külső hálózatról. Eddig működött rendesen, de korábban a qnapcloud-ot használtam. Tudtok megoldást javasolni? Köszi

(#7641) sanyijedi válasza Mátésum (#7640) üzenetére


sanyijedi
őstag

VPN
de, ha DNS-el próbálod mi történik? (attól, hogy nincs qnapcloud annak mennie kell)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7642) Mátésum válasza sanyijedi (#7641) üzenetére


Mátésum
aktív tag

DDNS volt beállítva, ami a myqnapcloud-hoz készített egy elérési nevet a NAS nevéből. Ez nem tudom, hogy mennyire kevésbé biztonságos. Ha ezt kikapcsolom, akkor hol kell ezt megadni? A DDNS szerkesztési felületen tudok egyéni nevet megadni, vagy az ugyanígy nem jó? Hol tudom ezt ellenőrizni/konfigurálni? Otthoni hálózaton belül, ahol a NAS is csatlakozik, ott fel tudok jelentkezni.
Köszi!

(#7643) sanyijedi válasza Mátésum (#7642) üzenetére


sanyijedi
őstag

a qnap cloud link és a DDNS nem ugyan az
attól, hogy nem megy a qnap cloud link, a NAS-t eléred a megadott DDNS-en

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7644) shtirley


shtirley
tag

Üdv,
az új 5-ös QTS alatt működnek a Qnapclubos alkalmazások? Már nagyon sipákol az upgrade-ért.

(#7645) sanyijedi válasza shtirley (#7644) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem plex és transmission van onnan, mind a kettő tökéletesen megy 5.0.0.1853 alatt

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7646) Addel válasza shtirley (#7644) üzenetére


Addel
senior tag

Nálam is működik minden, annyi, hogy ami nincs aláírva, annál 2x rákérdez, hogy "biztos telepíteni akarod ?", nameg megjelöli piros felkiáltójellel ezeket.

(#7647) shtirley


shtirley
tag

@ sanyijedi és Addel,
Köszönöm a választ, ezek szerint ebben semmi nem változott.
Akkor mehet az upgrade.

(#7648) Sztaff


Sztaff
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon noob kérdés lehet?
Van egy QNAP TVS-672XT-m.
Egy éven keresztül 4 darab WD Red 10 TB volt benne, majd nemrég kapott egy 5-et.
Van ugye egy Storage Pool-om, amit nem tudok bővíteni, mert elvileg hozzá adtam minden drive-ot, azon belül van vastag kötetem, aminek 24,22 TB a kapacitása. Ezt most kinőttem, akartam bővíteni, de ha jól értelmezem, akkor a vastag kötetet nem lehet. Létre kell hoznom egy újat, igaz?

De ez csak másodlagos kérdés igazából, a fő kérdésem az lenne, hogyha elvileg minden lemez hozzá van adva a Storage Pool-hoz, miért csak 37,16 TB a kapacitása?

Akárhogy számolom, 5*9,1 TB, az 45,5 TB és nem tudom mit nézek be.

[ Szerkesztve ]

(#7649) Kekmen válasza Sztaff (#7648) üzenetére


Kekmen
senior tag

A fő kérdésre a válasz: Mert RAID5-ben van a tömböd. 1 meghajtó a hibatűrést szolgálja.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7650) Sztaff válasza Kekmen (#7649) üzenetére


Sztaff
csendes tag

Ahh, köszönöm a választ! Tényleg, nem láttam a fától az erőd jellegű ez így! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.