Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Addel válasza Top cat (#7049) üzenetére


Addel
senior tag

Olyan 500-600 dodo, volt olyan aki kifizette és állítólag kapott működő jelszót a kicsomagoláshoz.
Nálam is vannak rajta pótolhatatlan, munkámmal kapcsolatos adatok, de azokat 3 helyre backup-olom. :)

(#7052) Top cat válasza Addel (#7051) üzenetére


Top cat
őstag

Amit linkeltem ott írják, hogy 0.01 Bitcoin a tarifa. Azért kérdeztem, hogy vajon mindenkitől ennyit kérnek.

Nagyon helyesen mentesz. :K A mai világ az sajnos ilyen. Amit az internetre csatlakoztatsz, az nincs biztonságban. A fontos adatokról jobb ha van offline backup.

(#7053) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Jelenleg egy TS-228 NAS van itthon, 2TB RAID1-ben.
Szeretnék venni 2x6TB hdd-t, mivel kell a hely. Hogy tudnám átmigrálni a 2 TB-os hdd-ről a 6TB-osra az adatokat, illetve a beállításokat?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7054) Gaben92 válasza iceQ! (#7053) üzenetére


Gaben92
őstag

Mákod van mert RAID 1-el nem bonyolult a dolog. Storage and Snapshots \ Storage and Snapshot (igen, tényleg majdnem ugyanaz a neve. :DDD), kiválasztod a Pool-t Volume-ot, bármid amid van. Manage-re katt, RAID group kiválaszt, és "Replace disks one by one". Egyesével kell kicserélned majd a lemezeket és mindegyik után újraépíti a RAID-et ekkor még csak 2TB-al. Ha az összes ki van cserélve akkor pedig ott az Expand gomb amivel fel tudod húzni a rendes 6TB-ra. Szóval egész egyszerű a dolog. :)

Angol leírás itt: [link]

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7055) delig


delig
tag

Köszönöm az információkat.
Már én is mindent tiltottam, de hát a baj megtörtént.
1 éve született gyerkőc azóta tuti nincs a képekről mentés, előtte mikor feltotam új képeket mindig csináltam. Nem tudom még mi veszett el.
De pl mkv, iso, exe, zip az nem sérült.
Olvasgatok még, hátha. SSH-t próbáltam, de lehet bénán csinálom mert a parancsok nem dobnak ki semmit. Majd annakmis utána kell néznem ez hogy működik. De miv3l kedves NAS javaslatára történt már reboot, nem tudom.

Több ezer emlék kampec

Ja még annyi, hogy a qnap már vissza is írt 1 büdös nagy semmit. De még rájuk is járni fogok, ha már egy ilyen rést szépen nyitva hagytak

[ Szerkesztve ]

(#7056) iceQ! válasza Gaben92 (#7054) üzenetére


iceQ!
addikt

Nagyon köszi :R :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7057) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok.

A malware-s történetet hallva én is tiltottam a qnapcloudot meg ki is regisztráltam az eszközöket. Remélem így már biztonságban vagyok, ha csak nem tör be valaki a lokál hálóra.

Gaben92 írta, hogy a torrentet használják, hogy bejussonak. Azt mégis hogy? Vagy csak megszerzik az IP-t, aztán próbálkoznak minden porton?

(#7058) Biga123 válasza ravensky13 (#7057) üzenetére


Biga123
addikt

Valszinüleg az alap portokon próbálkoznak. 9091

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7059) still2


still2
tag

Sziasztok,
Olvastam a bejegyzéseket és megkérnék valakit a szakemberek közül hogy egy kicsit szájbarágósan leírná miket kell beállítani ahhoz hogy ne történjen ez meg mással. Köszönöm!

(#7060) sanyijedi


sanyijedi
őstag

hasonlót érdemes beállítani a QuFirewall-ban:
(persze mindenkinek az egyéni felhasználása alapján, de egyedi saját portokat adni az adott Servicenek és csak azokat engedni)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7061) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Lefrissítettem a legujabb fw re a TS253D met, azóta eltűnt az összes alkalmazás a App centerből (mármint nem tudok újat feltenni) csak a telepítetteket mutatja. Továbbá állandóan DNS problémát ír. A Transmission, és a download center sem müködik. Tegnapig minden rendben működött. Tudtok valami megoldást?

(#7062) sanyijedi válasza Dareiosss (#7061) üzenetére


sanyijedi
őstag

húzd ki a lan-t és vissza vagy egy újraindítás

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7063) Dareiosss válasza sanyijedi (#7062) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A Nas és a Routert is vagy 5 ször újra indítottam már. A szoftver frissítés óta minden egy fos. Előtte semmi gondom nem volt semmivel.

Na visszafrissítem a régebbi fvre, nem érdekel ha valami gond lesz, mert jelenleg így is használhatatlan az egész Nas.
Ezentúl biztos nem fogom lefrissíteni rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#7064) Dareiosss válasza Dareiosss (#7063) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Láss csodát minden helyreállt! Szívjon ki a Qnap, 4 órát szo..tam miattuk a fos új FW jük miatt.

Senkinek nem ajánlom ezt az új Fwt!!!!

[ Szerkesztve ]

(#7065) sanyijedi válasza Dareiosss (#7064) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem felment hiba nélkül és semmi problémám nem volt

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7066) ravensky13 válasza still2 (#7059) üzenetére


ravensky13
tag

Ami hirtelen eszembe jut, de majd a nép tesz hozzá vagy elvesz belőle :) :
-UPnP-kikapcs routeren is meg nas-on is (hogy ne nyisson akármilyen progi kénye kedve szerint csak úgy portot a net felé)
-Admin user letilt (ha valaki be akar jutni ezzel fog először próbálkozni)
-Webui protokol http helyett https (titkosított adatfolyam. Itt sok más tényező is van, nem részletezném, csak állítsuk be 2021-ben a http nem életképes eszköz :) )
-webui alap 8080-as portot áttenni 10000 es 65535 közé (a 8080as porton fogják bepróbálni az admin usert)
-Ha lemondasz a myqnapcloud adta lehetőségekről és letiltod az egéaz feature-t, cserébe a nas nem fog a qnap szerverére csatlakozni, így azon keresztül nem fogsz tudni se te, de más sem a nasra becsatlakozni (és ott kontárkodni). Így csak lokál hálón lesz elérhető, de ezzel kiküszöböljük azt, hogy ha meghekkelik a qnap szerverét veszélynek lesz a nas kitéve (ahogyan a kolléga a fentiekben említette)
Ha valamit nem jól írtam javítsatok ki.

(#7067) Gaben92 válasza ravensky13 (#7066) üzenetére


Gaben92
őstag

Utolsóra annyit, hogy a MyQnapCloud simán helyettesíthető QVPN alól vagy ha a router tudja akkor azon futtatott OpenVPN szerverrel.

Nálam is így van, ha nagyon matatni akarom a NAS-t távolról akkor bekapcsolom telefonon/laptopon a VPN-t és már otthon is vagyok.

Szvsz a MyQnapCloud kb az elsők között van amit tiltani kell (vagy mégjobb ha sose engedélyezi az ember.)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7068) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok. Kell aggódni emiatt a zsarolós tömörítős dolog miatt, ha az utóbbi kb 2 hétben be sem volt kapcsolva a nas? Van qnapcloud címem a nashoz, és nincs letiltva admin sem. De lehet problémám ha most bekapcsolom a nas-t? Vagy csak az aktív gépekre mentek rá ezek a jóakarók?

(#7069) sanyijedi válasza Gabesz25 (#7068) üzenetére


sanyijedi
őstag

lehet a LAN-on várakozik, hogy bejusson a NAS-ra.
inkább offline kapcsold be, nehogy baj legyen. ;]

(nem lesz probléma, de amint bekapcsolod csináld meg az ajánlott beállításokat)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7070) sanyijedi válasza still2 (#7059) üzenetére


sanyijedi
őstag

kapcsold be a Security Counselor-t, azon belül a "Security Checkup"-t futtasd le
ki fogja írni mivel vannak problémái, kb amit #7066 ravensky13 is leírt, amiben segít, hogy ha rákattintasz az adott pontra, az a kellő beállításokhoz dob, így nem kell egyesével kikeresned.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7071) Pille99 válasza Dareiosss (#7064) üzenetére


Pille99
tag

Nekem is simán frissült az újra.

(#7072) Veron válasza ravensky13 (#7066) üzenetére


Veron
őstag

Nagyon hasznos, köszi!
WebUI alatt mit értesz pontosan?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7073) Biga123 válasza Veron (#7072) üzenetére


Biga123
addikt

WebUI = web user interface. (Böngészős kezelőfelület)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7074) sipig


sipig
csendes tag

Sziasztok.

Úgy tűnik meghalt a TS-451+ nas-om. Esetleg valakinek ötlet?

Éjszaka küldött pár emailt ilyen figyelmeztetéssel:
"System fan 1 failed."
majd:
"NAS temperature has exceeded the threshold: 60℃. The NAS will power off if the temperature exceeds 70℃."
végül
"Powering off the NAS due to overheating. The NAS temperature 121℃ has exceeded 70℃."

az egész nem egész 3 perc alatt lezajlott.

Reflexből rendeltem hozzá ventilátort kicseréltem, és akkor látom, hogy az nem akar bebootolni. A usb led kéken világít. A lan villog ha be van dugva. A hdd2 és hdd3 led meg folyamatosan világít pirosan. A status led nem világít.

Kivettem az összes hdd-t. Ugyanezt produkálja.

Esetleg Budapesten qnap szerviz? Csak egy érdi nas szervizt találtam. Semmi hivatalos qnap szerviz nincs?

Nem értek annyira hozzá, de ilyenkor ha javítják és resetelik a nas-t (vagy másikat veszek) és vissza rakom a lemezeket, akkor felismeri és újra működni fog? RAID5-be voltak kötve 4db 3TB lemezzel volt 9TB kapacitásom.

[ Szerkesztve ]

(#7075) Biga123 válasza sipig (#7074) üzenetére


Biga123
addikt

Nagy eséllyel menni fog a raid egy hasonló típusban, az fw lvl re hárklis kicsit , de nekem sikerült pl egy 231 ből áttenni a lemezeket a 251+ ba, adatvesztés nélkül .
Keress rá qnap oldalán van egy silabusz h miből mibe lehet átrakni a lemezeket.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7076) iceQ! válasza sipig (#7074) üzenetére


iceQ!
addikt

Érdi nas szerviz tökéletes,vidd el hozzájuk.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7077) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok Hát nekem ez az új Fw nem jött be: Ugyan az a hiba mint fent említette valaki, csak a telepített alkalmazások láthatóak. Visszatettem a régebbit azzal minden pöpec... Előtte semmi probléma nem volt

(#7078) peti85 válasza delig (#7055) üzenetére


peti85
senior tag

Akik belefutottak a Qlocker ransomware-be itt az INGYENES MEGOLDÁS, amennyiben még nem indították azóta újra a NAS-t. Hozzá lehet jutni a titkosító jelszóhoz, beleírta magát a 7zip logjába. Én ma ezen leírással jutottam hozzá a titkosított állományaimhoz. Igazából nem vesztettem volna semmit sem, mert a NAS a backupom, pótolhatatlan dolgokat nem - csak - azon tárolok. De kíváncsiság hajtott, hogy sikerül-e.
[link]
A lényeg röviden: Amennyiben még nem indítottad újra a NAS-t a támadás óta, le kell futtatni a Malware Remover Tool-t és az az alábbi helyre fogja átmásolni a 7zip logot, amiből simán kilvasható a jelszó:
'/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/MalwareRemover/7z.log'

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7079) gabor_b


gabor_b
tag

téves

[ Szerkesztve ]

(#7080) delig válasza peti85 (#7078) üzenetére


delig
tag

Istenem, ha nem jelezte volna a NAS, hogy indítsam újra, már rég visszaálítottam volna mindent......
Hátha másnak még meglesznek az adatai

(#7081) still2 válasza ravensky13 (#7066) üzenetére


still2
tag

Köszi!

(#7082) belinho


belinho
senior tag

Hello!
Adott egy ts 412-es, 4db WD30ERFX HDD-vel, 3 HDD elég régi már, 1 új, mivel az nem rég lett cserélve elhalálozás miatt. Szeretném most a másik 3-at is cserélni.
1 hónapja a HDD 35ezerbe került, most meg 55 ezer :C , és alig kapni.
Viszont van helyette WD30EFZX, ami annyiban különbözik, hogy ennek 128MB cache memóriája van a WD30EFZX-nek meg 64MB, és csak 35K.
Szóval az új felállás 3db EFZX és 1db EFRX lenne.
Menni fog vajon ez a 4vinyó így együtt szerintetek?Okozhat valami problémát az eltérő cache méret?

(#7083) bogabi válasza sanyijedi (#7060) üzenetére


bogabi
senior tag

Hali!

Felraktam ezt a QuFirewall-t, de egyelőre még ismerkedem vele. Ha jól értelmezem, akkor ebben bejövő rule-okat lehet beállítani, kimenőket nem? Tehát, ha pl. nekem a routeren be van forwardolva a 12345 TCP port, akkor a tűzfalban a Type: IPv4, Port: any, Protocol: any, Source: Hungary beenged minden forwardolt csomagot ami magyar IP-ről jön a NAS-ra? qBittorent működést ez esetleg befolyásolhatja? Szükséges még valami rule a fentin kívül?

Előre is köszi!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7084) sanyijedi válasza bogabi (#7083) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, a tűzfal befelé korlátoz, kifelé nem.
ha a torrentező külföldről akarna rólad letölteni akkor az nem menne, nem tudom hány külföldi IP-vel rendelkező akar tőled letölteni, ha drasztikusan visszaesne a feltöltésed és ez zavar, akkor a torrent port-ot vedd fel külön és annál ne add meg a location-t hungary-ra

amit írtál:
"Type: IPv4, Port: any, Protocol: any, Source: Hungary"
ezzel minden a routeredben a nas-ra forwardolt port elérhető Magyarországról

ha pl:
a nas-t a "IP:12345" vagy a "DNS:12345" címen éred el, akkor a tűzfalba configolva a "Type: IPv4, Port: 12345, Protocol: any, Source: Hungary"
csak az 12345 portot fogja engedni, minden mást letilt (kívülről!)

belülről a:
"Type: IPv4, Port: any, Protocol: any, Source: 192.168.X.X/24" sor miatt lan-on minden elérhető lesz

fontos a sorrend, ahogy az én képemen is látszik, az legyen felül azaz a firewall a lista alapján "halad végig"

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7085) Biga123 válasza sanyijedi (#7084) üzenetére


Biga123
addikt

Most tényleg csak a geo szűrés miatt kell + egy tűzfal?
Eleve amit nem akarok h kivülről elérhető legyen azt nem forwardolom a routeren.
UPNP természetesen tiltva .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7086) sanyijedi válasza Biga123 (#7085) üzenetére


sanyijedi
őstag

ha megbízol a routeredben, meg annak a tűzfalában vagy úgy egyáltalán a hálózati beállításaidban, akkor nem kell.

de ezzel ha szeretnél valamit hogy kívülről elérhető legyen, de csak magyarországról, pl sok file linket osztasz meg ismerősökkel, barátokkal, kollégákkal akkor ezzel csökkenthető a kockázat

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7087) bogabi válasza sanyijedi (#7084) üzenetére


bogabi
senior tag

Köszi, alapvetően tisztában vagyok a fogalmakkal, csak ezt a tűzfalat még nem használtam, gondoltam, így gyorsabb lesz a képbe kerülés :R

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7088) BaDaBoo


BaDaBoo
csendes tag

Üdvözlet!

Meglehetősen alap felhasználásra/ismerkedési szándékkal vásárolnék NAS-t. Elsősorban torrent futna rajta (gigabites net), esetleg filmet néznék róla TV-vel összekötve (2 max 4K), illetve ha megoldható szeretném távolról elérni.

Leginkább egy lemezes (max 2 lemezes) NAS-ban gondolkoztam. Jelenleg a QNAP TS-128A és a QNAP TS-131K közt vacilálok, illetve a Synology DS118-at is nézegettem. (Ha netán nagyon tévúton járok akkor nyugodtan állítsatok irányba. :)) )

Van a felsoroltak közül valamelyik termékkel esetleg valakinek tapasztalata? Továbbá az 1GB RAM elég vagy érdemes később 2GB-ra bővíteni, netán felesleges mert az általam felsorolt dolgokra bőven elegendő az "alap" konstrukció?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

"You Are Your Maker."

(#7089) kalolaci


kalolaci
senior tag

Qfile működik mindenkinél? Nálam, legutóbbi frissítés óta nem. Viszont a qtransmission a nason, az fut. Qfile belépésnél azt írja: bejelentkezési azonosítói hibásak, vagy fiókja már nem él. Az appot már újra raktam, de továbbra sem működik.

(#7090) Dareiosss válasza kalolaci (#7089) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Tedd vissza a régi Fwt, akkor valszeg meg fog oldódni a probléma.

(#7091) sanyijedi válasza kalolaci (#7089) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem működik.
hogy próbálsz bejelentkezni?
LAN IP, myQNAPcloud, myQNAPcloud link vagy WAN IP-vel?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7092) kalolaci válasza Dareiosss (#7090) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az meglehet. Qnap TS-231 az alany. Hogy lehet visszarakni, a régebbit?

(#7093) magyar895


magyar895
csendes tag

Üdv!
Van qnap ts328 -am . A rendszer ès az adatok egy 3tb os hdd-n vannak raid 1ben.
Szeretnèm ezt lecserèlni egy 4tb-ra lehetőleg újratelepítès nèlkül. A 3tb os az mindenkèpp kijön a Nasból, tehát csak a 4tb maradna.
Lehet valahogy a rendszert migrálni? Nekem a nason keresztül nem sikerült.
Illetve olyat lehet-e esetleg hogy egy 2,4Tb-os tárolóállományt (vastag kötet), kiterjeszteni 3,4 TB-ra?
A 3 TB-os lemeznek teljes adattartalmát tudtam klónozni a 4TB- ra de amikor beteszem a NAS ba akkor ugye csak a 2,4 TB-os tárolóállományt látja és van 1TB szabad helyem, amit nem szeretnèk külön állománykènt aktiválni.

Köszi előre is !

(#7094) Gaben92 válasza magyar895 (#7093) üzenetére


Gaben92
őstag

Kicsit fentebb írtam, hogy RAID1 esetén sima a dolog. Van lehetőség HDD cserére futás közben egyesével, és miután kicserélted mindet ki tudod terjeszteni. [link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7095) magyar895 válasza Gaben92 (#7094) üzenetére


magyar895
csendes tag

Igen azt próbáltam de nekem ne jelent meg a replace disk lehetőség.
Lehet, hogy el vagyok tévedve, finoman szólva sem vagyok raid szakértő, de 1 db hdd (mert ennyi van a Nasban) lehet raidben 1-ben? A storage pool -ban a RAID type az simple.

(#7096) Csorbi válasza magyar895 (#7095) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor első körben meg kellene ismerni mi az a RAID, és rájönni arra, hogy miért emlegetsz RAID 1-et :)) (Amikor csak 1 lemezed van...)

(#7097) Gaben92 válasza magyar895 (#7095) üzenetére


Gaben92
őstag

Fura is volt, hogy 1 HDD-t és RAID 1-et emlegettél de gondoltam biztos csak furán fogalmaztál.

RAID-hez minimum 2 lemez kell szóval nálad csak egy Single kötet van, nyilván nem fog megjelenni a replace disks. Ha belegondolsz logikusan, ha csak 1 lemezed van akkor hova kerülne az adat akkor mikor kiveszed a lemezt?

Gyakorlatilag azt kell amit írtál. Leklónozni a HDD-t és utána ki lehet terjeszteni a méretet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7098) magyar895


magyar895
csendes tag

Igen azzal odáig eljutottam, hogy meg volt a klónozás , beraktam az új lemezt de onnan tovább nem megy.

itt nem találtam olyan lehetőséget amivel sikerülne

(#7099) Gaben92 válasza magyar895 (#7098) üzenetére


Gaben92
őstag

Van rá esély, hogy azt amin a rendszer van nem lehet bővíteni. Őszintén szólva sose próbáltam.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7100) kalolaci válasza sanyijedi (#7091) üzenetére


kalolaci
senior tag

Mindennel próbáltam, de eddig nem sikerült semmivel. Régebbi fw visszarakva, de ez sem hozott eredményt. Szerintem, a beállítások lehetnek rosszak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.