Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) divan válasza kalolaci (#6500) üzenetére


divan
senior tag

A feletted lévő két hozzászólásban minden el van magyarázva. Biga123 linkjén a ddns létrehozása is el van magyarázva.
Utána nem az ip címet írod be, hanem a linken megadott ddns címet, ami mindig frissülni fog az aktuális ip-dre.

(#6502) kalolaci válasza divan (#6501) üzenetére


kalolaci
senior tag

A ddns cím megvan, qfile alkalmazást el is érem. De a telefonon transmission-hoz hiába írom be a https után, valamiért nem látom a seed-elt fileokat. Pedig a port is ugyanaz, mintha az aktuális ip-t írom be.

(#6503) gahor72


gahor72
aktív tag

Nálam a mobilon A TM-ben nem https van, hanem ez a szerver címe: http://xyz. myqnapcloud.com:49090
Ez az a port amire lecseréltem a gyári 9091-es portot, és persze a routerben forwardoltam is. Így elérem kívülről.
Üdv

(#6504) gahor72 válasza kalolaci (#6502) üzenetére


gahor72
aktív tag

A qfile-t kívülről hogy éred el?
Írogatod az aktuális ip címet mindig?

(#6505) kalolaci válasza gahor72 (#6504) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nem, annál működik a név, és a qmanagernél is.

(#6506) gahor72 válasza kalolaci (#6505) üzenetére


gahor72
aktív tag

Igen, de a tm-hez kell portforwarding a routerben, ami alapból a 9091-es. Ha nem írtad át a settings.json fileban másra. Valahogy így kéne kinéznie a mobilodban a tm app szerver címe: http://kalolaci.myqnapcloud.com:9091
A név cserélendő a frankóra. :DDD

(#6507) gahor72


gahor72
aktív tag

Upnp-t használsz, vagy te írtad be a portforwardingot?

(#6508) joebacsi válasza peti85 (#6475) üzenetére


joebacsi
csendes tag

Kodi/Plex-hez nem kell átteni a torrent letöltési helyét, hanem elég azt átmozgatnod HARDLINK-el (akár át is nevezve). Ekkor két helyen látszik a filerendszerben, de fizikailag csak 1 helyet foglal. KODI/Plex is becache-eli, plusz a torrent kliensed is tudja osztani. A file-od egészen addig megmarad. amíg nem törlöd mindkét helyről.
Sonarr és Radarr is ezt csinálja automatikusan (ha bepipálod a megfelelő flag-et).

Gondolom ezt @daninet is megemlíti majd, mint best practice-t a készülő monumentális alkotásban :)

(#6509) kalolaci válasza gahor72 (#6506) üzenetére


kalolaci
senior tag

Így néz ki, ahogy írtad a transmission-ban, csak https. HG8121H routerem van a digitől, amin nincs upnp sajnos. 9091-et használok a transmissionhoz, de nincs külön nyitva, a routerben. Előbb próbáltam nyitni, de sajnos valamiért így sem működik.

(#6510) gahor72 válasza kalolaci (#6509) üzenetére


gahor72
aktív tag

Próbáltad vagy meg is nyitottad?
Néztem a neten, hogy abban a routerben nem csak beállítani kell a pfw-t, hanem engedélyezni is forwardonként.
Üdv

(#6511) peti85 válasza joebacsi (#6508) üzenetére


peti85
senior tag

Jobban szeretem rendszerezve tárolni a cuccokat. Átláthatóbb. Nyilván ki lehet játszani a Kodinak mindenféle segédprogrammal, de az útvonal megadás és a letöltendő fájlok kiválasztása szerintem elég alap funkciónak kellene hogy legyen.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6512) divan válasza kalolaci (#6509) üzenetére


divan
senior tag

De ha a beírt ip-vel működik portnyitás nélkül, akkor a ddns címmel is működnie kéne. Kipróbáltad http-vel is?

(#6513) kalolaci válasza divan (#6512) üzenetére


kalolaci
senior tag

Most hogy írtad, igen. Úgy néz ki, ezzel talán működni is fog. Előbb mobilnetre váltottam, és transmission-ban láttam, az épp seed-elt file-okat. Bár még itthoni hálózaton vagyok, de nemsokára elmegyek. Így lesz lehetőségem kipróbálni, valóban működik-e.

(#6514) kalolaci


kalolaci
senior tag

Eddigiek alapján, megoldódni látszik a probléma. Egyenlőre, működik a dolog. A belépés azért is nem jött össze, mert a telefonon lévő transmission-ba, nem azzal a jelszóval akartam belépni, amivel kellett volna. Hanem azzal, amit a Qnap-hoz használok. Nagyon köszönöm a segítséget, minden hozzászólónak! :R

[ Szerkesztve ]

(#6515) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

a tapasztalt NAS-t használóktól szeretnék segítséget kérni:

szeretnék itthonra egyet, az alábbi lenne a feladata:

- Macbook air-t kéne kiszolgálnia
- felhőben tárolni adatokat, zenéket, sorozatokat filmeket
- felhőből lejátszani sorozatokat filmeket, talán ez a legfontosabb :D

tárhely nem kell túl nagy, elég lenne 2-3tb.

Köszönöm előre is! :R

(#6516) daninet válasza oneal1 (#6515) üzenetére


daninet
veterán

nekem ezek a gyári médiastreaming megoldások mindig nagyon fapadosak voltak. Qnap, synology, zyxel mind kínál médiastreaminget a NAS-on, de valami gebasz mindig van velük. Pl nem tudnak feliratot leszedni, vagy borítóképeket, nem támogatott videoformátumok vannak, nem támogatja a TV-d stb. Kísérletezhetsz vele. Legyen ez az első verzió, de kezeld úgy, hogy nem biztos tetszeni fog.

Szóval itt a járható utak:
A) Veszel egy jobb NAS-t többmagos procival és a gyári media streaming appot használod. Ez egy 200e+vinyó árába fog kerülni kb. mert a videó enkódoláshoz erősebb processzor kell, még egy "alap" 1080p filmhez sem elég az alap NAS-ok procija.
B1) VPN hálózatot csinálsz és gyakorlatilag otthoni hálózatként eléred a fájlokat rajta, innentől pedig lejátszod a tartalmat.
Előnyei: Vehetsz olcsó NAS-t ami nem kell, hogy enkódolja a videót, ergó a legkisebb TS-128A NAS is jó lesz és bőven 70k alatt megúszod.
Hátránya: Olyan eszközökről nézhetsz tartalmat ami tud VPN-re csatlakozni és fájlokat elérni onnan (laptop, androidos telefon).
B2) Veszel egy alap NAS-t és PLEX szervert futtatsz az egyik PC-den. Ennek mindig mennie kell amikor nem vagy otthon és filmet akarsz nézni. Havi 1500-ért előfizetsz a PLEX prémiumra és eléred VPN meg mindenféle trükközés nélkül a filmeket.
Előnye: Ugyan annyiba fog kerülni mint az B1 verzió (plusz havi 1500)
Hátránya: Gépednek mindig mennie kell
C) Veszel egy drága NAS-t többmagos procival és azon futtatod a PLEX szervert. Ez a NAS ára plusz havi 1500 lesz.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6517) Mr Bond 007 válasza daninet (#6516) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem egyszerűbb plex passból a lifetime-ot venni? A havi előfizetés a legkedvezőtlenebb. 1x kell megvenni a lifetimeot és nincs többé fizetni való.

(#6518) Biga123 válasza daninet (#6516) üzenetére


Biga123
addikt

Azt kifelejtetted ,hogy: veszel olcsó nast telóra vpn +mxplayer. Tv hez meg android box coreeleccel (10K)

Lehet még a vpnt is megúszhatod. Qfile + mxplayer kombóval

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6519) daninet válasza Biga123 (#6518) üzenetére


daninet
veterán

ez volt a B1 verzió.
VPN nélkül csak QFILE-al tesztelni kell, mert QFILE cloudon keresztül megy és az egy szűk keresztmetszet.

Mr Bond: Jogos. Azért egy-két hónapot érdemes kifizetni, kipróbálni az Emby-t is.
Én nagyon szeretem a Plex-et de művel néha fura dolgokat. Egy ideje szemezek Emby-vel.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6520) daninet válasza daninet (#6519) üzenetére


daninet
veterán

Most kipróbáltam mobilneten csak QFILE->VLC androidon és az 1.7gb méretű 1080p sorozat szaggat miközben 1Mb/s-al nyomja a mobilnetem :(

*onreal1-nek, hogy értse: A QFILE egy fájlböngésző app androidra amivel távolról eléred a fájlokat, tudsz le és feltölteni vele. Nem kell hozzá VPN mert átmegy a QNAP saját cludján így passzív hálózatból is megy (ha nincs nyitott port, vagy nincs egyedi IP-d)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6521) Biga123 válasza daninet (#6519) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem szerintem nem cloudon keresztül megy. Direktbe csattan a nasra. Dns névvel. SD röccenésmentesen átmegy.
Kapcsolódáskor ki lehet választani hogyan csatlakozzon.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6522) donat_sz válasza daninet (#6516) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én nem javaslom ezt a plex erődemonstrációt. Igaz 4k filmeket nem használok, csak 1080p H264, de erre az alábbi tökéletesen és kényelmesen működik.

Egy gyengébb/közepes NAS SAMBA/NFS-sel elérhetővé teszi a tartalmakat amit Kodi kliens(ekk)el legalább olyan jól mint egy PLEX esetén (szerintem még jobban is) lehet fogyasztani. Kodit minden Androidos TV-re lehet telepíteni. Ha a TV nem támogatja ott van sok Android TV-t támogató kliens. Legismertebb a Xiaomi mi box. Mondjuk ettől jobb és olcsóbb megoldás egy használt Raspberry Pi 3 vagy újabb verzió. EGy Pi3B-t kb 15eFt-ból ki lehet hozni használtan sd kártyával. a Telepítés nincs 20 perc, rengeteg videó van hozzá. végtelenül egyszerű feladat. Minden tv-hez, akár régebbi nem okos TV-khez is könnyen csatolható pici és csendes. Nálam egy Android TV mellett van egy mi box és egy Pi is amit akár simán kiszolgál egy NAS.
Ha a közepes NAS-t választjuk, akkor a torrent is elfut rajta és a frissen letöltött tartalmakat lehet a megfelelő mappákba menteni, amiket a Kodi fog új tartalom miatt keresni. Én pl tartok 1-1 mappát a filmeknek a sorozatoknak és a gyerek filmeknek (, így náluk pl könnyen kikerülhető hogy akár egy Alien film is szembejöjjön a mesék közt).

Közbe látom Biga is behozta az android boxokat

[ Szerkesztve ]

(#6523) daninet válasza donat_sz (#6522) üzenetére


daninet
veterán

mondjuk a TV-t pont nem említette, ettől függetlenül nyilván lehet neki. Ha meg már csatlakozik vpn-el vagy máshogy az eszközéhez akkor mindegy mivel nézi, kodi se kell csak vlc vagy mxplayer.

a plex téma itt már kicsit offtopik, de a kodi az egy média lejátszó, a plex media streaming. Nem egy kategória, mert utóbbihoz elég egy chromecast, vagy a legolcsóbb alsó polcos TV, kodi meg helyben enkódol, ergó limitál a vas amin fut.
Azért jobb a media streaming, mert leszedheted a 4k filmet, és nem kell agyalnod, hogy fogod mobilneten telefonon megnézni esetleg. De ha úgy döntesz megnézheted a TVn nagy felbontásban. Különösen igaz ez sorozatokra amit hol itt, hol ott nézel, nem kell SD meg HD verziókat leszedni.
Mindenki döntse el mire kell neki, melyik a jobb. Nekem streaming sokkal sokoldalúbbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6524) donat_sz válasza daninet (#6523) üzenetére


donat_sz
senior tag

Igen, a kodi helyben kódol de a mai mobilok még az alsó kategóriás vagy pár éves készülékek is olyan HW-rel vannak ellátva, hogy minden gond nélkül elbírják a full hd tartalmakat.

Az igény eredetileg média fogyasztásról szólt szerintem, nem medi streaming szolgáltatásról. Előbbi ügyében pedig mindkét megoldás bír előnyökkel hátrányokkal, de szerintem a plex hw igénye jelentősen nagyobb és így az ára is az. Ez pedig sokaknak gond. Az én hozzászólásom csupán egy alternatíva felvázolása akart lennei.

(#6525) joebacsi válasza peti85 (#6511) üzenetére


joebacsi
csendes tag

HARDLINK copy-val is megvannak rendszerezve a cuccaid, csak közben van egy ömlesztett könyvtárad, amiről visszaoszt a torrent (és közben fizikailag egyszer foglal a tárhelyen).
Ha már nem kell visszaosztanod, az ömlesztett könyvtárból a file-okat akár törölheted is, ekkor már csak a kategorizált, szépen átnevezett file-ok maradnak.

Torrent kliensnél útvonal módosítást mindig manuálisan kell csinálnod, automatizáltan csak a hardlink copy működik (tudomásom szerint).

(#6526) joebacsi válasza daninet (#6472) üzenetére


joebacsi
csendes tag

annyit spoilerezz a leírásról pls, hogy sonarr-radarr-jacket-transmission-plex/kodi ökoszisztémát qpkg-ekkel pakolod össze vagy container station (docker) image-ekből?

nálam qpkg-k vannak jelenleg, de fontolgatom h áttérek virtualizációra, linuxserver.io image-ek pl egész szimpinek tűnnek...csak nem tudom megéri-e (hamarabb frissülnek, az biztos, de lehet a fentartás/kezdeti konfig nehezebb lesz)

(#6527) Mr Bond 007 válasza joebacsi (#6526) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Arra azért számíts hogy minden lassabb lesz mint a qpkg verziója. Nem nagyon, de ha már így is ki van facsarva a nas (olcsóbb/régi modell ami már így is 80-90%-on van hajtva) azt kőkeményen meg lehet majd érezni.

[ Szerkesztve ]

(#6528) daninet válasza joebacsi (#6526) üzenetére


daninet
veterán

nekem sz@r belépő kategóriás NAS-om van ezért egy külső PC-n fut a radarr és a sonarr amit vissza mappolok a NAS-ra.
Egyébként a qpkg cuccoknak van egy olyan hátránya, hogy ha nem official verzió azt valaki összetákolja és frissítés nem jön hozzá.
Nem nagy erőforrás igényű dolgok ezek, ha működik futhat a qpkg. Asszem Qmono kell hozzá, ami nem minden verzión fut főleg a régebbieken nem.

Egyébként a cikket megírtam, de korrektúrázás alatt van, nem tudom látszik-e. [link]
Ha nem bombázzák ki a torrent miatt akkor logouton is megtalálható lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6529) peti85 válasza joebacsi (#6525) üzenetére


peti85
senior tag

Pl. Transmission-ben, uTorrentben ha megnyitod a torrentet, akkor azonnal ott egy párbeszédpanel, ahol ha kell kitallózol egy másik mappát (ugye külön mappák kategóriák szerint).
QBittorrent WebUI-n kitallózni nem tudod, de szövegesen be lehet írni, ami macerás, de a böngésző űrlap kitöltője segít ha már egyszer be lett pötyögve.
Electorrentnél meg nincs erre lehetőség. A hardlinkek legyártása meg macerás. Nem mindenki informatikus a családban és a felhasználói programokban én is előtérbe helyezem a kényelmet.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6530) xpert válasza daninet (#6528) üzenetére


xpert
csendes tag

A kért oldal nem létezik. :N

(#6531) peti85


peti85
senior tag

A Qnapclub-on jelenleg elérhető qBittorrent4 működik valakinek TS-X28 (TS-X41 architektúra) NAS-on? "Unauthorized" üzenet jelenik csak meg a WebUI-n. Próbáltam a korábbi 4.1.0.99.1 működő config-ját használni, de ugyan az a jelenség.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6532) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy TS-228 NAS-om. A problémám az, hogy Download station-be be akartam állítani a schedule-t, de valamiért nem indulnak el az előre beállított időben.

Jelenleg így van. Mi lehet a gond?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6533) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Használja valaki a Speedtest 4.5.0 alkalmazást a QnapClub-tól?
2 éve telepítettem TS-228-ra és most nem működik. "hiba, az oldal nem található"
Találkoztatok már ezzel a problémával?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6534) alexking


alexking
csendes tag

Sziasztok!
Használ valaki QNAP TS-251D-2G NAS-t? Tapasztalatokra vagy véleményekre lennék kíváncsi. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6535) shtirley válasza Laca0 (#6533) üzenetére


shtirley
tag

Nálam működik a NAS IP címe/speedtest címen lehet elérni.

(#6536) Laca0 válasza shtirley (#6535) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Akkor biztos, hogy nálam van a baj, de nem tudom, hogy mi...
Közben újratelepítettem, de ugyanaz:

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6537) sanyijedi válasza Laca0 (#6536) üzenetére


sanyijedi
őstag

milyen porton fut a web servered?
azt is be kell írni, ha esetleg módosítottad.
nézd meg a beállításokban :

akkor úgy fog kinézni:
https://192.168.2.120:PORT/speedtest/

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6538) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok.

Volna egy olyan gondom a Downloadstationnal hogy valamiért a torrentoldal úgy látja hogy nem seedelem a torrentet pedig szolgáltatás állapotban van a torrent.
Újraindítom működik kb 2 percig látja a torrentoldal hogy seedelem de utána megint nem.
Mi lehet ennek az oka?
Előre is köszi a segítséget.
ÜDv

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#6539) TRob1 válasza Centaurus (#6538) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet hogy nem is a Downloadstationnel van a gond, hanem a torrentoldallal. :) Nálam Transmission fut, de az oldal mindenre Stoppedet ír.
Aztán lehet hogy mindkettőnknél vmi hiba van.

¤ R'n'R ¤

(#6540) TRob1 válasza TRob1 (#6539) üzenetére


TRob1
veterán

ui: Már biztos hogy az oldalon van a gond. Karbantartás folyik, addig ilyen lesz. Fórumon írják.

¤ R'n'R ¤

(#6541) Laca0 válasza sanyijedi (#6537) üzenetére


Laca0
addikt

Kicsit fura a helyzet... Ott nekem 8081-es port van.
De az admin felület a 8080-ason jön be, a 8081-es portra nem is válaszol. Viszont most vettem észre, hogy előtte ott van a felkiáltójel, hogy nem biztonságos. Valami gond lehet az SSL-el.
De érvényes és aktív a Let's Encrypt SSL... automata megújítással...
Hol lehet akkor a hiba?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6542) JohnnyVms


JohnnyVms
csendes tag

Sziasztok! Mennyit érhet egy TS-251B 8GB RAM-mal? Hdd nélkül?

(#6543) TRob1


TRob1
veterán

Napokban lett beüzemelve egy TS228. Van egy Zyxel NAS326 mellette, ami eddig is ment. Mindkettő raid1, mindkettőn minidlna... Lehetséges hogy TS228 nem kicsit lassabb? LG tv-n kb kínszenvedés a Zyxelhez képest mire belép 1-1 mappába, film közbeni léptetésről ne is beszéljünk. Zyxel kb azonnal ott van egy fhd filmen belül ahová nyomok, Qnapnak meg kell 7-8-10-12-15-20mp. Így kb lehetetlen vmit megkeresni...
Mi lehet ennek az oka annak ellenére hogy Qnapban 2szer akkora a Ram. Tényleg ennyivel lassabbnak kell lennie? (Mindkettő egyazon routeren lóg, 2 közti utp kábel cserét is próbáltam)

¤ R'n'R ¤

(#6544) TRob1 válasza TRob1 (#6543) üzenetére


TRob1
veterán

Ok, megnyugodtam. Ezek szerint itt már ReadyMedia (aka minidlna) nem ugyanaz a kis erőforrású dolog. Letiltottam, engedélyeztem a gyári DLNA médiakiszolgálót és így már oké a dolog.

ui: Azért "örülök" hogy így "pörög" ez a topik. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#6545) sanyijedi válasza Laca0 (#6541) üzenetére


sanyijedi
őstag

portforward megvan a nas felé?
https-en nyitja meg a link?
próbáld meg http-n, ha nincs force-olva a https

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6546) sanyijedi válasza TRob1 (#6544) üzenetére


sanyijedi
őstag

2 órán belül azért nem fog senki válaszolni :D annyira nem pörög talán, de mindenki igyekszik segíteni.

én a gyári dlna-t használtam és nem volt semmi sebesség problémám, de aztán plex-re váltottam, ts228 on is szépen ment, nem volt vele probléma

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6547) xpert válasza JohnnyVms (#6542) üzenetére


xpert
csendes tag

Attól függ mennyit ment, és mennyi idős, esetleg van e számla róla, ami alátámasztja.

(#6548) Biga123 válasza JohnnyVms (#6542) üzenetére


Biga123
addikt

Amennyiért fenn van (120) biztos nem venném meg , hisz garit mégcsak nem is említ, akkor már inkább 251D uj - garis 110 től indul ha kell több ram veszel bele később.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6549) JohnnyVms


JohnnyVms
csendes tag

Ok! Köszönöm!

(#6550) Laca0 válasza sanyijedi (#6545) üzenetére


Laca0
addikt

LAN-on belül próbálom, nem kellene portforward.
Sima http-n.
Most, hogy force-oltam a https-t, bejön a speedtest, de írja pirossal, hogy nem biztonságos. Tehát valami csak nem jó azzal a tanúsítvánnyal.
.
Viszont a speedtest most megmutatta a másik problémát, amihez kellett: valamiért nagyon lassú a hálózat. 50-60 megabitet tud le és fel is gigabites hálókártyáról (Korábban 920-960-at mértem szinte mindig.) Ennek sem tudom az okát. Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.