Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Gaben92 válasza Veron (#6698) üzenetére


Gaben92
őstag

Így sem éred el? http://NAS41C401.local:8080

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6702) Veron


Veron
őstag

Igen ezt az IPt kaptam. Resetelten két csippanásig. Utána mikor magához tért csipogott egye vagy kett röviden, majd egy hosszút kicsit később.

@Alex91: Nem találja a Qfinder.

@Gaben92: így sem

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6703) Alex91 válasza Veron (#6702) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor: xar a halod, vagy a geped. A gep hogyan csatlakozik a routerhez? Wifin?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6704) gahor72


gahor72
aktív tag

A pc amiről próbálkozol milyen ip-t kap a routertől? Az is 192.168.2.x?

(#6705) gahor72


gahor72
aktív tag

Azt írja a qnap,h reset után vmi ilyesmit kéne kapnod: 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 vagy 192.168.100.1 Ezzel szemben te a 192.168.2.21-et kapod a routeredtől dhcp-n.
Olyan mintha a reset nem sikerült volna.

(#6706) Veron


Veron
őstag

A PC wifin van, ez a 192.168.2.18, a router 192.168.2.0/24 tartományból oszt DHCPn.
Még nem dugtam rá a PC-t közvetlenül a NASra, azt megpróbálom egy statikus 192.168.1.1 címmel a PC-n.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6707) gahor72 válasza Veron (#6706) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ha egyszer eléred a nast, akkor legyen fix ip címe, lehetőleg a dhcp pool-on kívül, a routerben MAC címhez kötve.
Az alap, h azonos alhálón kéne legyen a pc, a nas.

(#6708) Veron válasza gahor72 (#6707) üzenetére


Veron
őstag

világos, de azonos alhálón vannak most is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6709) Veron válasza Veron (#6708) üzenetére


Veron
őstag

reseteltem a NASt és rádugtam PCra közvetlenül, utóbbinak osztottam statikus címet sorban a 192.168.0.0/24, 192.168.1.0/24, 192.168.100.0/24 tartományból, de a Qfinder nem találta a NASt.
reseteltem a routert, most már a 192.168.1.0/24 tartományból oszt, a DHCP táblában látom a NASt a .20 címen, de a Qfinder nem találja és én sem érem el browserből.
mit lehet még tenni??? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6710) Alex91 válasza Veron (#6709) üzenetére


Alex91
félisten

Leresetelted a NAS-t, ez rendben van, remeljuk. Radugod az ont-re, aztan a pc-n (gondolom notebook), amit osszebarmoltal a halozati beallitasoknal, visszacsinalod. Legyen dhcp-n az is. A wifi is, a vezetekes adapter is. Ha tudod, akkor azt is vezeteken kotni az ont-re. Aztan megnezni, hogy latod-e mindkettot az ont dhcp kiosztasaban.
A qfindernek meg kellene talalnia. Esetleg egy mobiltelon wifin kapcsolodni a halozatodhoz, es megnezni azzal is, hogy ra tudsz-e menni.
Szerintem, ha qnapcloud-ban lattad beregisztralva, akkor sikerult feltelepiteni ra a rendszert, de mar ebben se vagyok biztos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6711) gahor72


gahor72
aktív tag

Árról nem írtál, h a laptop látszik-e a dhcp listában? Lehet, h azzal van a baj. Szerintem hagyd a fix ipket egyenlőre. Kapjon ipt minden dhcp-n, ahogy Alex91 is írta.
Ha a lapos hálózati beállításai nem megfelelőek, hiába rakod rá a qfindert nem fogja látni a nast.

(#6712) Veron


Veron
őstag

reseteltem a NAS-t, visszaállítottam a laptop adapterbeállításait (ez egyébként eddig sem volt elbarmolva),
minden megfelelően látszik a DHCP listában, a laptop is. ennek most épp .1.3 a címe, a NASA DHCP-n .1.20-at kapott. kábelen csatlakoztattam mindkét eszközt a routerhez, viszont a Qfinder nem találja és böngészőből nem lehet elérni a 192.168.1.20 címet.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6713) Alex91 válasza Veron (#6712) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nem tudom. Ki kellene venni belole a hdd-t, azt valahogy torolni rola mindent, es ujra kezdeni a telepitest...
Esetleg tobb fajta bongeszobol probaltad elerni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6714) Veron válasza Alex91 (#6713) üzenetére


Veron
őstag

desktopon opera és edge, telefonon opera.
azt ki lehet zárni, hogy a NAS vagy HDD hibás és vissza kell küldenem?

bréking: kivettem a vinyót, reset és most inicializálatlan eszközként megjelent az install.qnap.comon. ez jó hír, de mit tegyek, hogy semmiképp ne rontsam el?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6715) Alex91 válasza Veron (#6714) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kapcsolgattad a nas-t ossze-vissza? Mert sokszor eleg sokat kell varni ra, hogy lealljon, elinduljon. Elkepzelhetonek tartom, hogy nem ment vegig a teljes telepites esetleg.
Termeszetesen lehet hibas is. Nincs egy masik vinyod?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6716) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!
Adott egy TS-253A típusú NAS.
Jó ideje használom helyi hálón, illetve myqnapcloud segítségével elérem távolról.

Viszont felmerül, hogy fizikailag máshová kerülne az eszköz.
Hogyan tudom megoldani, hogy a fizikailag távoli eszköz a Windowsban hálózati meghajtóként legyen felcsatolva?

Előre is köszönöm!

(#6717) sanyijedi válasza Gyurike (#6716) üzenetére


sanyijedi
őstag

WebDav-al

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6718) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok,
nagyon láma kérdés, hogyan kell kifelé mappát megosztani 24órás intervallumra:
qmagieben szeretnék külső hálózati irányba link és jelszóval megosztani mappát
Megadom qmagieben, hogy public legyen a megosztás és csak read only hozzáférési joggal. Le is generálja a linket a ts-351, de a linket kipróbálva timeouttal a bejelentkező képig sem jut el senki. Én sem hálózaton belülről.

Anno letiltottam az admin usert, csak helyi hálón belépő felhasználókat hoztam létre, publik tiltásra nem emlékszem.

Hol van valami egyetemes sharing center, ahol ezt tudom állítani, hogy kifelé tudjak mappát megosztani qnap cloud nélkül?

(#6719) sanyijedi válasza Gyurike (#6716) üzenetére


sanyijedi
őstag

vagy VPN-el rácsatlakozol és utána eléred ugyan úgy

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6720) qnadam válasza andras707 (#6718) üzenetére


qnadam
veterán

file station, jobbklikk, share, create share link.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6721) Gyurike válasza sanyijedi (#6719) üzenetére


Gyurike
tag

Köszi!

Akár a WebDAV akár a VPN megoldásról van esetleg valami leírás?

(#6722) sanyijedi válasza Gyurike (#6721) üzenetére


sanyijedi
őstag

VPN biztonságosabb, kezdjük azzal:
video

WebDAV-t pedig bekapcsolod a beállításokban, majd pedig a windowsban ahogy írja is a címre csatlakozol, nem IP-re. (pl.: https://sajatcímed.myqnapcloud.com:5001/Mappa)
a portot ne felejsd el kinyitni routerbe (VPN-hez is)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6723) andras707 válasza qnadam (#6720) üzenetére


andras707
csendes tag

Szia, létrejön a share folder, de time outtal nem tud senki sem hozzá csatlakozni, a linkre kattintva sem én belső hálóról sem kintről senki.

Azon tanakodom hogy a port forwardingot rontom el a routeren.
jelenleg csak a 21-es portot nyitottam meg ftp kapcsolatnak a routeren keresztül a qnapnak.
(qnap 21-es portnak írja az ftp-t ahhoz nem nyúltam)
DDNS account kapcsolatot a qnap pedig élőnek mutatja.
Mi kellhet még?

(#6724) andras707


andras707
csendes tag

+ a 20-as portot is megnyitottam. ( a router egy archer c7-es)

(#6725) donat_sz válasza andras707 (#6724) üzenetére


donat_sz
senior tag

A lenti cim :5001 -re mutat, tehát az 5001-es (vagy ha mast allitottal be akkor azt a) portot kell kinyitnod es a megfelelo helyre iranyitanod.

(#6726) dew28


dew28
aktív tag

Sziasztok, egy 4 lemezes raid5 tomb migraciojaban, qts 4.2.6 rendszeru nasbol (TS-410u) 4.3.6-os nasra (TS-879u) milyen buktatok lehetnek? van valami egzakt menetrendje? mindket nason az elerheto legfrissebb a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6727) Mr Bond 007 válasza dew28 (#6726) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg simán migrálható [link]
Itt leírják hogy kell eljárni: [link] (Direct System Migration kell neked)

Persze egy backup a fontos adatokról erősen ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#6728) still2


still2
tag

Sziasztok,
Kérdéssel fordulok hozzátok. Nem frissül a Plex pedig beállítottam az automatikus frissítést. A TV nem kommunikál a NAS-al mert régi a program verzió. Mi a megoldás? Köszi!

Kellemes ünnepeket!

(#6729) Mr Bond 007 válasza still2 (#6728) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Plexet kézzel érdemes frissíteni a plex honlapról. (az app store változat nagyon régi) [link]

(#6730) Gaben92 válasza still2 (#6728) üzenetére


Gaben92
őstag

QNAP és a Plex egy érdekes történet.

Jó ideig régi verzió volt App Centerben mert az új verziók nem mentek át a QNAP verifikációs procedúráján. Erre volt workaround az, hogy manuálisan frissítetted mindig, vagy amit én csináltam, hogy crontab-ból futtattam minden nap hajnali 3-kor egy scriptet ami csekkolta, hogy van-e új verzió és automatikusan letöltötte és feltelpítette. A gond ott van, hogy a QNAP által nem verifikált Plex verziók nem igazán tetszenek a QTS-nek és gyakorlatilag rendszeresek voltak a "File system not clean" hibaüzenetek miatta.

A Plex most elvileg megcsinált mindent amit a QNAP kért, na meg voltak változtatások felsőbb szinten QNAP-éknál szóval ismét frissül App Centerben a Plex app viszont pár verzió lemaradásban van mindig a verifikáció miatt. Ergó ha a TV-den lévő Plex kliens csak a legfrissebb szerverrel hajlandó kommunikálni akkor nálad is csak a manuális telepítés vagy a crontab marad.

Szvsz jobban járnál ha dobnád a hivatalos Plex klienst mert eléggé vacak cucc és váltanál egy normálisabb lejátszóra TV-n. Nálam is csak a szerver fut, lejátszásra pedig Infuse-t használok Apple TV 4k-n.

Mr Bond 007: 1.20.1 van most App Centerben. Legújabb verzió 1.21.1 szóval egy verzióval van lemaradva a QTS most. Elvileg most már tartani fogják ezt az "1 verziós lemaradást" innentől. Mióta visszaálltam én is az App Centeres verzióra nincs is File System not clean problémám.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6731) still2 válasza Gaben92 (#6730) üzenetére


still2
tag

Köszi a gyors válaszokat. Csak a kíváncsiság vezérelt. Jelenleg a tévém LG saját lejátszóját használom. Semmi problémám sincs vele. Ezek szerint nem jobb nála a Plex.

(#6732) andras707 válasza donat_sz (#6725) üzenetére


andras707
csendes tag

Szia, próbáltam de nem megy ki használható link.
megnéztem egy olyan tetsztet, hogy windows commander passzív ftp kapcsolattal próbáltam az ftp autentikációig eljutni, de semmi, még a jelszó bekérőig sem jutott el.

Megnéztem a qnapcloud teszterével, hogy milyen szolgáltatásokat lát, lehet, hogy még kellene valamit engedélyeznem az ftp mellé?

[ Szerkesztve ]

(#6733) dew28 válasza Mr Bond 007 (#6727) üzenetére


dew28
aktív tag

Koszi!
Nagyjabol sikeres volt, viszont migracio ota az uj nas halozati adapterei 100mbps sebesseggel hajlandoak csak kapcsolodni, probaltam fixen 1000mpbs-t adni neki, de se abban, sem auto modban nem akarja, viszont lemezek nelkul megy normalisan. Erre van valakinek hasznos otlete?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6734) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy TS-231K NAS-t és most üzemelem be, épp csinálnám a Raid1 köteteteket.

Van ilyen pillanatkép funkció, ami jónak tűnik. Mennyi helyet érdemes hagyni neki?
Van két darab WD Red 4 terás vinyó (3,64 valójában) , amit Raid1-ben fogok használni.
Két kötetet teszek rá, az egyik 2 terás, a másik 1, és akkor marad 600 giga formázatlan hely, amit a pillanatképnek használhat. Jól gonolom, hogy a pillantképnek hagyni kell üres helyet, vagy azt is egy formázott kötetre teszi?

Csak a 2 terásról akarok pillanatképet, az 1 teráson olyan adatok lesznek, ami nem baj, ha nincs így védve.
Jók ezek az arányok? Mármint hogy a 2 terának elég 600 giga a pillanatképhez? Vagy kevés? Vagy túl sok?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6735) Addel válasza pilóta (#6734) üzenetére


Addel
senior tag

Szia.
Ezeket a nasokat a legtöbben otthol használják film/zene meg hasonlók tárolására, nincs túl sok pótolhatatlan adat rajta. Nálam se raid, se a pillanatképet nem próbáltam soha, azt az 1-2 Gb fontos adatot hybrid backup sync-el felhőbe mentem.

[ Szerkesztve ]

(#6736) pilóta válasza Addel (#6735) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi!
Az rendben van, hogy ki mire használja, csak az elv jó-e? Tehát hogy a 2 terának elég-e a 600 giga, vagy túl van biztosítva és elég lenne 100 giga is bőven vagy mennyit érdemes?
Na de mindegy, most már beállítottam így, pár óra és átmásolja az előző NAS-ról, pár hét alatt kiderül úgy is, hogyan fogy a hely...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6737) Addel válasza pilóta (#6736) üzenetére


Addel
senior tag

Azt akartam csak mondani, hogy lehet azért nem válaszol senki, mert erről nincs senkinek tapasztalata. :)

[ Szerkesztve ]

(#6738) pilóta válasza Addel (#6737) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na akkor majd nekem lesz :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6739) qnadam válasza pilóta (#6736) üzenetére


qnadam
veterán

nem lehet kívülről megmondani, ez a dolog attól függ, mennyit változnak az adataid.
én pl nem használok ilyet, mert vannak fontos adatok, de felhőben van róluk több verziós mentés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6740) pilóta válasza qnadam (#6739) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, közben én is belegondoltam, hogy végül is csak azokat az adatokat menti, ami változott az utolsó mentés óta, vagyis valszeg jócskán túllőttem a 600 gigával, de most már mindegy, már megcsináltam, pár hét alatt meglátom, hogy használja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6741) pilóta


pilóta
nagyúr

Na közben éjszaka megcsinálta az első ütemezett pillanatképet.
Elment rá 400 giga (ennyi van a meghajtón is), vagyis mindent lementett. Kíváncsi vagyok, hogy a következő mennyi lesz, elvileg nem változik semmi addig, szóval nem kellene nőnie.

Viszont ami elég barom módon van megoldva az a küszöbriasztás.
Beállítottam 80%-ra a riasztási küszöböt, és folyton riaszt. Pedig az egyik kötet 20%-on van, a másik kisebb meg 30%-on, szóval kb. 18% a teljes helyfoglalás, de mivel nem az elfoglalt területet számolja, hanem a formázott terület egészét beleveszi, a pillanatképpel átlépte szerinte a 80%-ot, és riogat. Na mindegy, beállítottam 98%-ra, amúgy is látom, mennyi helyem van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6742) Biga123 válasza pilóta (#6741) üzenetére


Biga123
addikt

csak halkan kérdezem meg, ennek így mi értelme ?
Raid 1 es kötetről csinálsz biztonsági mentést ugyanarra a Raid 1 es kötetre
Tehát ha széthullik a Raid akkor nincs semmid :D
Csak a helyet pocsékolod szvsz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6743) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#6742) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A snapshot értelme ott van, hogy ha véletlenül valamit felül ír, akkor vissza tudja hozni a régi verziókat is. Vagy ha benyal egy titkosítós zsaroló vírust, nagy valószínűséggel vissza tudja hozni a fontos fileokat. (ezért érdemes a snapshotnál csak a fontos könyvtárakat beállítani ha van ilyen lehetőség qnapnál)
Egyáltalán nem függ össze a raid1-el. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6744) pilóta válasza Biga123 (#6742) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az az értelme, hogy ha véletlen egy fájlt felülírt valaki, vagy kitörölt, de nem kellett volna, akkor vissza lehessen állítani a korábbi állapotot.

De abban mondjuk lehet igazad van, hogy felesleges a NAS-on foglalni vele a helyet, mert ennek nem kell gyorsnak lennie, lehet akasztok rá egy USB-s külső vinyót, és oda csinálhatja éjszakánként a mentést, akkor ráér megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6745) pilóta válasza pilóta (#6744) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem lehet külső meghajtóra pillanatképet készíteni, csak hálózaton másik NAS-ra. Ennek mi értelme? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6746) Biga123 válasza Mr Bond 007 (#6743) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor én étettem félre valami?
Tehát adott 2 lemez ami tükrözve van, két "kötettel" és a snapshot ugyanerre a tükörpárra ment , tehát ha elpusztul a raid kötet akkor velepusztul a biztonsági mentés is .
Én úgy tudtam eddig h a raid-et lemezre hozzuk létre .
Ez kb szerintem annyit ér így mintha 1 lemezen duplikálnám az adatot.
Törlés ellen véd a recycle bin :D
Ha kell a verziózás akkor értem . Zsarolóvírusnál nem tudom h nem titkosítaná le a mentést is :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6747) pilóta válasza Biga123 (#6746) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez nem arra van, hogy ha a lemez sérül, arra nem jó egyáltalán, ezért nem is arra használják (azt eleve védi a Raid1). Arra van, ha a korábbi adatra van szükség.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6748) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#6746) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A raid1 a rendelkezésre állásra van (csak járulékosan mentés is), a snapshot az adatvédelem egy rétege. (kiegészíti a teljes backupot)
Pont ezért mondják mindenhol hogy a raid nem backup! Mert ha valami szoftveres gond miatt törlődik/user error miatt, az ellen nem véd.

[ Szerkesztve ]

(#6749) Biga123 válasza pilóta (#6747) üzenetére


Biga123
addikt

De ha borul a raid borul a "korábbi adat" is :D

Mr Bond 007: tehát biztonsági mentést raid1 en tárolni , pláne saját magáról saját magára ,mennyire "biztonsági mentés" ? :D Szerintem semennyire . mert akkor a single point of failure megint csak a raid . - ami meg nem mentés . tehát a kígyó a saját farkába harapott.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6750) pilóta válasza Biga123 (#6749) üzenetére


pilóta
nagyúr

De hogyan borulna a raid? Pont azért van a raid1, hogy ha behal az egyik lemez, akkor még mindig megvan mindened. Kicseréled a rosszat, helyreállítja, öröm-bódottá.
Mindkettő egyszerre nem szokott meghalni (én még nem hallottam ilyenről). Ennyi erővel mondhatnád azt is, hogy ha becsapódik egy 100 kilométeres meteor, akkor hiába csináltál biztonsági mentést, mert úgyis elpusztul a bolygóval együtt... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.