Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) bogabi válasza bela85 (#6400) üzenetére


bogabi
senior tag

Esetleg vagy a NAS ethernet portja haldoklik, vagy a routeré. Vedd fel fix IP-re és úgy nézd meg, hogy leakad-e.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6402) Biga123 válasza gabesz839 (#6397) üzenetére


Biga123
addikt

Elvileg működhet.
[link]
De szerintem erősen nem ajánlott megoldás, a nast wifin keresztül csatlakoztatni a hálózatra.
[link] Wi-Fi szekció.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6403) bela85 válasza bogabi (#6401) üzenetére


bela85
aktív tag

Mindkettő "új". A Routerbe van beállítva, hogy a MAC címhez automatikusan kösse az Ip címet, vagyis fixen ugyanazt az IP-t kapja meg mindig a NAS.

(#6404) bogabi válasza bela85 (#6403) üzenetére


bogabi
senior tag

Kábel?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6405) bela85 válasza bogabi (#6404) üzenetére


bela85
aktív tag

Már azt is cseréltem.

(#6406) kvcs_zltn


kvcs_zltn
csendes újonc

Sziasztok
Melyik adja a legjobb performanciát Qnap Ts253D storage esetén?

a. verzió
HDD fiókokban 1HDD (3T)+ 1SSD (0,5T) Qtier használat
(+külső HDD mentés)

b. verzió
HDD fiókokban 2 HDD (3T) Raid1
PCIE bővítőkártyán 2*128GB M2 SSD (gondolom ez Cache)

Gondolom nincs értelme az a verziór kiegészíteni PCIE bővítőkártyán 2*128GB M2 SSD-kkel.

nagy audio és video file-ok streamelése a feladat+ a háttérben torrent, video kamera rögzítés, esetenként fotó mozgatás

Köszönöm

(#6407) sanyijedi válasza kvcs_zltn (#6406) üzenetére


sanyijedi
őstag

Qtier nem biztos, hogy kell.
sima ssd cache-t használnám. video összehasonlítás

b. verzió esetében mi lenne a biztonsági mentés? (raid1-et én nem tekintem annak.)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6408) kvcs_zltn válasza sanyijedi (#6407) üzenetére


kvcs_zltn
csendes újonc

Köszi a videot hasznos volt, akkor cache lesz.
a B verzióban is lesz külső HDD mentés

(#6409) donat_sz válasza kvcs_zltn (#6406) üzenetére


donat_sz
senior tag

raid 0-ban a két hdd + pciE 2xSSD-vel?

viszont ehhez javasolt lesz az enterprise hdd és nem a "sima" nas hdd, mert a lent írtak elég komoly terhelést fognak generálni

(#6410) donat_sz válasza sanyijedi (#6407) üzenetére


donat_sz
senior tag

raid 1 nem igazán tekinthető biztonsági mentésként

(#6411) kvcs_zltn válasza donat_sz (#6410) üzenetére


kvcs_zltn
csendes újonc

raid 1 ben a 2 HDD + usb disk mentés
+pcie ssd egyenlőre egy majd kettő a terv, de lehet hogy kapásból kettő

(#6412) sanyijedi válasza donat_sz (#6410) üzenetére


sanyijedi
őstag

ezt írtam én is.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6413) shtirley


shtirley
tag

Bocsánat, hogy belevau, de amíg két gigabites ethernet csatin keresztül etetjük a NAS-t, addig minek SSD cache?

(#6414) Addel válasza shtirley (#6413) üzenetére


Addel
senior tag

Ilyen kell bele, ezen van 2db M.2 slot meg 10GbE csati is. :D

(#6415) Mr Bond 007 válasza shtirley (#6413) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha csendes üzemmód kell, vagy olyan app fut ami profitál belőle. Ne feledjük, ez nem csak file kiszolgáló! (Pl vm fut, vagy adatbázisos progi stb stb)

(#6416) shtirley válasza Mr Bond 007 (#6415) üzenetére


shtirley
tag

Igen, ezekben az esetekben érthető, de én a pár hozzászólással visszább látható diskurzusra és a linkelt videóra gondoltam, ahol valószínűleg nem két gigabiten etették a NAS-t.
Igazából azért bátorkodtam beleszólni, hogy nehogy csalódás legyen a bővítés vége.

(#6417) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok, adott egy ts-351 a legfrissebb firmwarrel, jelenlegi 1db vinyó mellé holnap fog beköltözni a kettes azonos méretű, típusú márkatárs.

Abban kérem a segítségeteket, hogy lehetséges-e két vinyó között, olyan kapcsolatot létrehozni, hogy egyes mappák duplikáltan legyenek a két független (JBOD) köteten állandó szinkronban?

Nem szeretnék raid1-re feláldozni 4tb-t, pláne ha tudom, hogy jelenleg 600GB-nyi kép és videoról van szó, amit szeretnék duplikálni. Úgy képzelem el, hogy a kettes vinyót mint valami vékony kliens adom hozzá a storage poolhpz, s állandó szinkron parancsot adok ki az általam meghatározott mappákhoz. Amennyiben ilyen lehetséges, hol kell ezt mint parancs kiadni?

(#6418) sanyijedi válasza andras707 (#6417) üzenetére


sanyijedi
őstag

"HBS 3 hybrid backup sync" appon belül a "Backup & Restore Smart and Simple" menüpontban megtudod ezt csinálni. local nas-t válassz ki (a sync ugyan erre jó, csak remote nas-ra, pl rsync). megtudsz adni rule-okat, schedule-t, több féleképpen paraméterezhető

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6419) Biga123 válasza andras707 (#6417) üzenetére


Biga123
addikt

Egy a bökkenő, szvsz JBOD nál sose tudod melyik lemezen van ténylegesen az adat .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6420) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!
Megjelent a QTS 4.5.1, amit felraktam (TS-431P3) de abban nem volt köszönet. :( Ettől a verziótól már csak az aláírt appok működnek, így a Transmission pl. nem támogatott, így leállt. Gondoltam, legfeljebb áttérek a Download Station-re, de nem ez lett a gond. A NAS-ban 8GB RAM van és ennek ellenére folyamatosan kevés lett a memória és kaptam sorra a riasztásokat, illetve az appok leállításáról szóló email-eket. Valahogy lefoglalt 7GB RAM-ot az új rendszer és nyilván a maradék 1GB nem volt elég. Fél napos szenvedés után visszaraktam a 4.4.3.1439-et és tökéletes. letiltottam az auto update-et.
Valakinél volt hasonló gond?

(#6421) Addel válasza KuZo (#6420) üzenetére


Addel
senior tag

Memória gondom nem volt ,de a többi igen. Én első körben transmission 3-ra váltottam, az aláírt, de azóta átálltam qbittorrentre, mert az jóval gyorsabban tölt le és fel is.

Egyébként kb. 2 napja jött egy frissítés megint, azzal indíthatók nálam már az aláíratlan appok is.

[ Szerkesztve ]

(#6422) kvcs_zltn


kvcs_zltn
csendes újonc

Sziasztok

Felmerült bennem, hogy lehetséges-e, illetve érdemes-e a Plex és a DLNA szerverek adatbázisait átrakni SSD-ra a NAS-on belül, hogy gyorsabb legyen a file-ok könyvtárak indexálása.

Hogyan lehetne ezt megcsinálni?

(#6423) gahor72 válasza KuZo (#6420) üzenetére


gahor72
aktív tag

Az érdekes, nálam ezek működnek, csak sárga felkiálltójel van az ikonon az app centerben. Igaz, a qnap diagnosztika és a connect to cloud drive mellett is. Pedig azok saját qnap appok. :D
Ts251+

(#6424) Mr Bond 007 válasza gahor72 (#6423) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én se értem ezt. Nálam is egy rakás app mellett ott a felkiáltójel, de mind működik.

(#6425) sanyijedi válasza KuZo (#6420) üzenetére


sanyijedi
őstag

ez melyik build?
nekem is 4.5.1 van fent, de a 4.5.1.1456 és ezzel nincs semmi problémám.
azóta 2 újabb is érkezett:
QTS 4.5.1.1461 build 20201020
QTS 4.5.1.1465 build 20201024

akkor lehet nem teszem őket fel.. (én havi 1x teszek új rendszer, kiküszöbölve az esetleges bug-okat)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6426) KuZo válasza sanyijedi (#6425) üzenetére


KuZo
tag

QTS 4.5.1.1465 volt.
Kb ez történt:

(#6427) KuZo válasza gahor72 (#6423) üzenetére


KuZo
tag

Ja, hát valami még nem smakkol, az biztos..de tudok várni. :D

(#6428) KuZo válasza Addel (#6421) üzenetére


KuZo
tag

Qbittorrent-ből melyik fut nálad? Sajnos nem látok TS-431-re valót.

(#6429) sanyijedi válasza KuZo (#6426) üzenetére


sanyijedi
őstag

volt reset upgrade előtt?
lehet valami beragadt.
nekem Transmission V3.0.0.2 jól fut, nincs sárga háromszög, igaz QNAPClub-ból raktam fel

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6430) KuZo válasza sanyijedi (#6429) üzenetére


KuZo
tag

Volt minden, amit el tudsz képzelni. Utána is...

(#6431) Addel válasza KuZo (#6428) üzenetére


Addel
senior tag

Én a 4.3.0-t használom, nem ts-x31 kell neked, mert az van qnapclub-on?

(#6432) andras707 válasza Biga123 (#6419) üzenetére


andras707
csendes tag

Szia ez teljesen jogosnak tűnik ha egy közös meghajtónak fűzi fel a két vinyót egy közös storage poolban.
De mi van ha a nason két storage pool-t hozok létre?
(itt nem látom leírva sem azt hogy lehet ilyet tenni, sem azt , hogy nem. https://www.qnap.com/en/how-to/tutorial/article/how-to-use-vjbod-virtual-jbod-to-share-the-storage-capacity-of-multiple-qnap-nas/ )
Ez esetben az gondolom lenne két kvázi független hálózati meghajtó, amit tudnék azonosítani és, ahogy Sanyijedi írta korábban meg tudnám oldani a szinkronizáción keresztüli mappaduplikálást.

(#6433) sanyijedi válasza andras707 (#6432) üzenetére


sanyijedi
őstag

minek JBOD?
simán beteszed mellé a vinyot, csinálsz az újra egy új volume-ot megosztott mappát amire tükrözöd az adott mappát és kész.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6434) Biga123 válasza andras707 (#6432) üzenetére


Biga123
addikt

JBOD: A JBOD tulajdonképpen nem valódi RAID-kötet, de a RAID-vezérlők többsége felkínálja ezt a lehetőséget. A JBOD (Just a Bunch Of Disks – csak egy köteg lemez) megoldás lényege, hogy több merevlemezt egynek lásson az operációs rendszer, de ehhez nem használ redundanciát; szimplán összefűzi a merevlemezeket, tehát a lemezek kapacitása összeadódik, ettől fogva egyetlen nagy lemeznek látszanak. Komoly hátránya, hogy ha az egyik meghajtó meghibásodik, minden adatunk elvész. Használata éppen ezért csak korlátozottan ajánlott, fontos állományok tárolására inkább ne vegyük igénybe.

[link]

A virtualJBOD megint egy másik téma.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6435) Mr Bond 007 válasza Biga123 (#6434) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jbod amúgy is baromság. Akkor már raid 0. Ugyanúgy megmurdel az összes adatod ha kiesik bármelyik diszked, de legalább addig gyors. :DDD

(#6436) Biga123 válasza Mr Bond 007 (#6435) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem raid0 ban van :D
A fontos cuccok syncelve vannak az asztali gépre , és pár havonta lementve külső lemezre.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6437) KuZo válasza Addel (#6431) üzenetére


KuZo
tag

Sajnos az nem ment fel. Most 2.94 fut, de már nem emlékszem melyik telepítőverziót raktam fel annó. A QnapClub-ot beraktam aaz Appcenter alá, de ott nem kínálja fel a Transmission-t.

(#6438) andras707 válasza Biga123 (#6436) üzenetére


andras707
csendes tag

Sziasztok,
nem tudom mi a helyes kötetbehelyezés, nem tudom jbod és raid-en kívül lehet-e bárhogy single disket a storage poolhoz hozzáadni úgy, hogy ne az első lemez folytatásaként lássam.

Számomra az idealizált állapot a hálózaton két független hálózati meghajtóként érzékelt tároló, amik között meg a hbs 3 majd szinkronizál az általam megadott szabályok szerint.
Nem szeretnék folyamatos írást elosztani a két vinyó között, sem raid0-val, sem sem fiktív kötetösszefűzéssel.

Hogyan kellene akkor mindezt elérnem? A más meglévő storage poolhoz , ha hozzáadom egy új volumen definícióval nem lesz autómatikusan hozzáfűzve a másikhoz? Az első meghibásodása esetén el fogom még érni a kötetet a másik lemezen?

(#6439) buca84


buca84
őstag

Egy ext4-re formázott és már tartalommal rendelkező hdd-t be tudok tenni egy QNAP TS-128A- ba? Látni fogja a rajta lévő mappákat és tudok vele tovább dolgozni?

(#6440) Biga123 válasza andras707 (#6438) üzenetére


Biga123
addikt

[link] static single.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6441) andras707 válasza Biga123 (#6440) üzenetére


andras707
csendes tag

Köszönöm szépen, static single révén már készen is van, ahogy a szinkronizációs parancs is hbs 3-ban!

Akkor most bármelyik vinyó halna meg a nekem fontos adat duplikálva van.

A kíváncsiságtól hajtva kérdezem, a rendszer beállításait is tudom valahogy szinkronizáni a kettes vinyóra, hogyha a rendszervinyóval lesz valami a nas meg tudjon maradni a beállítsokkal?

(#6442) Biga123 válasza andras707 (#6441) üzenetére


Biga123
addikt

Lehet a rendszerbeállításokat is menteni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6443) ravensky13


ravensky13
tag

Sziasztok, valakinek van tapasztalata 4.3.0-ás qbittorrenttel TS228-on ("A" utótag nélkül)? A 4.2.5 össze vissza fagyogatott, azóta van valami javulás? Köszi :)

(#6444) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok, lehet olyat tenni a nasban, hogy ütemezve leállít folyamatot (HBS3) és vagy eszközt(vinyót) leválaszt és leállít , majd elindít adott időpontban?

Háttér: este a két vinyó már zajos számomra, egy pedig elfogadható.

Teljes nas ütemezést megtaláltam, HBS ütemezést megtaláltam, hogy szinkronizációt mikor csináljon. De vinyóra lebontva nem találtam meg az időzítést, sem alkalmazás indítás ütemezést.
Mindennap be- és kikapcsolás nem tudom mennyire bajos a vinyónak.

[ Szerkesztve ]

(#6445) Biga123 válasza andras707 (#6444) üzenetére


Biga123
addikt

Qboost al lehet folyamatot ütemezni, a merevlemez pedig elvileg leáll ha semmi nem használja ( nincs írás/olvasás)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6446) ubid


ubid
őstag

Sziasztok
Hybrid desk helyett ki mit használ?

Nagyon meguntam h rengetegszer újra kell indítani. Alig akar működni sokszor.
Kodit használtam eddig de minden előjel nélkül egyszer csak nem működik. Be se jön. Katasztrófa az egész.
Hogyan tudnám multimédiás eszközként használni a nast még ( ts235 8gb ram)

Köszi.

-.-

(#6447) Biga123 válasza ubid (#6446) üzenetére


Biga123
addikt

Plexet , serviiot, anroid boxot coreeleccel plexcodiconnect-el :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6448) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
A Transmission-höz szeretnék hozzáadni watch mappát,de ha beleírok a settings.json file-ba,akkor nem tudom újra elindítani a TM-et,pontosabban elindul,de nem csinál semmit és nem is tudok kapcsolódni a TM-hez a RM guival,sem mobillal.
Ha kitörlöm akkor elindul.Találkozott vki evvel a problémával?
TM 3.0
köszönöm

(#6449) ubid válasza Biga123 (#6447) üzenetére


ubid
őstag

Plex nekem nem jön be valamiért :(

-.-

(#6450) ubid válasza ubid (#6449) üzenetére


ubid
őstag

Végre sikerült életre kelteni a plex-et de ez meg megeszi az egész CPU-t... és használhatatlan az egész alkalmazás.
Hogy működik ez nektek ? :O

-.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.