Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) BaliJack válasza Berzerker (#11250) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Helyes :).
Ajánlottam korábban is a Handbrake nevű progit, ingyenes, kódol rendesen, viszont lassan ;) :D.

(#11252) DM-Fan válasza BaliJack (#11251) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egyszerűbb lenne újra leforgatnia a filmet, mint 88 GB-ot átkódolni. :U Kraftos konfig kéne, hogy hamar meglegyen.

Get Moded!

(#11253) BaliJack válasza DM-Fan (#11252) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Nem tudom, hogy milyen gépük van, az adatlapjaikon nincsen.
Így nem tudok igazán jó tanácsot adni, de írtam is, hogy lassú lesz :). És bármekkora is legyen az adott mkv, akkor is lassú egy kódolási folyamat.
Majd eldöntik, hogy konvertálnak-e, vagy más lehetőség után néznek :).

(#11254) DiVaD


DiVaD
senior tag

Ez a PS Store-os okosság nagy lehetett anno. :B

Amúgy most láttam zavvi-n meg thehut-on vannak jó akciók most. :)
Batman AA, meg Pes2010 6ropi kb. :)
Zavvi (Batman, PES2010)
TheHut

(#11255) AXisBOLD válasza Berzerker (#11237) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezeknek a file neveknek a bemásolását mellőzhetnéd ;).

NINCS WAREZ! 1# hsz.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#11256) Sakab válasza Berzerker (#11250) üzenetére


Sakab
senior tag

hja na eddig tököltem :W :W :W
irhattátok volna h ezt a 2.4es FWel kijácották... :F

(#11257) Sakab


Sakab
senior tag

Hmhm akkor mivan h ha én tegyük fel vissza akarom vhogy rakni a régi 2.5-2.6os FW-t?
Lehetséges vagy felejtő ez is? :U

(#11258) szasanyi válasza Sakab (#11257) üzenetére


szasanyi
félisten

A konzolon lévő verziónál régebbit nem lehet feltenni! De erről is volt már szó, nem is olyan rég... de amúgy is, minek kéne régebbi verzió? :F

(#11259) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sakab: Mivel szerintem nem vágták itt az emberek. Ha elterjedt lett volna, akkor megjelentek volna rá a torrenteken is a játékok szvsz. Downgrade-elni a FW-t te nem tudod. Max. szervízmenüvel, de az Neked felejtő.

szasanyi: A Store-os warez miatt.

(#11260) alien_


alien_
őstag

Elnézést a reklámért, de úgy érzem, ez közérdeknek minősül, lehet spórolni: 7 490Ft -ért van pár bontatlan Uncharted 2 -m, 7000Ft alatt pedig új Borderlands, PES10, Dirt2, stb! Korlátozott készlet, akit érdekel, írjon privát üzenetet! Köszönöm a figyelmet..

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#11261) skylinelaca válasza DiVaD (#11259) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Store-os warez??

Üdv: Laca

(#11262) szasanyi válasza skylinelaca (#11261) üzenetére


szasanyi
félisten

Na ez az! Mi az, hogy Store warez? :F

(#11263) DiVaD


DiVaD
senior tag

Store warez: Ezt úgy értettem, hogy fentebb belinkelt oldalakon át eljutottam egy listáig, aztán onnan lelehetett szedni 1-2 játékot. Volt közte Demo,.Add-on, Full Game, Patch tehát legális és illegális is. Ezt én Store wareznak nevezem, mivel megoldható volt a full game aktiválás is, nem csak az, hogy pl. a japán GT5P demót rárakjam a gépre, anélkül, hogy csinálnék egy japán account-ot.
De mivel a 2.6 felett ez a módszer felejtő, ezért felesleges szerintem erről már beszélni. :)

(#11264) szasanyi válasza DiVaD (#11263) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, és így valóban az. Köszi.

(#11265) skylinelaca válasza DiVaD (#11263) üzenetére


skylinelaca
senior tag

jaa ,értem .. hát 2.6 igen az elég régi , már nemlehet feltenni, ha fel is lehetne akkor lemondhatnál minden netes dologról, mert követelné a legrissebb fw-t :)

szerk: tényleg, patch-ek, ezek automatikusan megjelennek vagy valahonnan lehet őket szerezni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#11266) MrPG8 válasza skylinelaca (#11265) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Automatikusan letölti és felrakja. :)

(#11267) Sakab


Sakab
senior tag

Találtam egy oldalt ahol az összes eddigi fw fent van.
Elméletileg vissz teszed vhogy a 2.6ot storra fellépsz majd amikor leszedted azt a pár gamet (persze csak demot :P ) akkor utána vissza frissítheted az új 3.1et. Elvileg...de lehet rosszul gondolom

1ébként meg azért nem volt eddig sose torrenten fent ps3 game mivel azért nem olyan 1xerű mint boxnál h leszeded irod beteszed és nyomod

[ Szerkesztve ]

(#11268) DiVaD válasza Sakab (#11267) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ezzel az a gond, hogy gyárilag tiltva van a downgrade. :(

(#11269) Sakab válasza DiVaD (#11268) üzenetére


Sakab
senior tag

Elvileg igen...de akkor miér csinálták meg ezt az oldalt?[link]

(#11270) AXisBOLD válasza alien_ (#11260) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Uncharted2 best-buy ennyiért, csak most vettem házat, nincs rá keret, pedig lecsapnék rá.

Aurea mediocritas

(#11271) skylinelaca válasza Sakab (#11269) üzenetére


skylinelaca
senior tag

sztem biztos lehet régebbi-t de nem home-made... max ha teljesen lenullázzák egy szervízben akkor újra lehet tenni mikor tök üres, egyébként, a ps elég erőszakos, pl addig ameddig nem frissítettem 3.00-ra (ami az utóbbi kettővel ellentétben kötelező volt) nem engedett fel home-ra store-ra és online game-re... lehet h ezt is ki lehet valahogy kerülni, 1-2x láttam ps3 game-t torrent oldalakon 1-2 játékot, de vagy kamuk voltak vagy le lettek tiltva mert gyorsan eltűntek.

Üdv: Laca

(#11272) szasanyi válasza skylinelaca (#11271) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg HDD csere után... nem? Ha új HDD megy bele, kell rögtön Firmware Update (mondjuk pendrájvról) és akkor még nem tudj ami új, és mi régi. Vagy rosszul gondolnám a dolgot?

(#11273) Sakab válasza skylinelaca (#11271) üzenetére


Sakab
senior tag

Elvileg azt kilehet jácani h felengedjen storra bár csak addig kell a régi fw-t használni amig lenem jött aminek kell utána mehet vissza a régi.

Amikor belépsz a storba letölt egy listát ha minden igaz amibe benne van h hanyas fw van a vason.és ezt ezekután csak anyi h azt a kis listát te lemented átirod h nem 3.1 hanem 2.5 és proxy serverrel beadod neki h helo ne a netről vedd a listát hanem töllem :C

(ezmég remélem nem warez csevej me ettől még senkinek nem lessz meg a gétéa néégy :O :O :O :O ) :B

(#11274) DM-Fan válasza szasanyi (#11272) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rosszul gondolod, ugyanis FW update-nél az EEPROM-ba is beleég a verziószám, így ha kiveszed a régi vinyót és beteszed az újat, akkor hiába, hogy szűz az új vinyó, a PS3 nem fog elfogadni régebbi firmware-t, mint ami a vinyócsere előtt fönt volt, csak ugyanazt, vagy újabbat. Szerintem a vinyócserekor csak annyi történik, hogy mivel nyilván nem az egész XMB fut az EEPROM-ból, hanem ugye vinyóra is installálódik, ezért muszáj újrahúzni a FW-t, hogy a vinyóra eső részek az új vinyóra is felkerüljenek.

Get Moded!

(#11275) szasanyi válasza DM-Fan (#11274) üzenetére


szasanyi
félisten

Már tervezgetem egy ideje, de egy karácsonyi ajándéknak asszem belekerül egy 250-es WD, de akkor sem próbálom ki. Minek? Úgysem használható semmire egy jóval korábbi - mondjuk 2.50 - firmvare-rel.

(#11276) DM-Fan válasza szasanyi (#11275) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Persze, szerintem sincs semmi értelme, még ha működne is, kapásból kizárnád magad akár az online játékból, akár a Store-ról. Ráadásul ki tudja, hogy az újabb játékok egyáltalán elindulnának-e a régi (még jóval a megjelenésük előtt kiadott) firmware-ekkel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11277) nokia párti


nokia párti
őstag

Ezek az új FW-k amiket kidob a sony ps3-ra befolyásolhatja valamennyire a grafikát?
Tudom, hogy a GPU befolyásolja legjobban, de azért megkérdezem.

(#11278) DM-Fan válasza nokia párti (#11277) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A grafikát biztosan nem, maximum stabilitást, esetleg optimalizálhat és ez TALÁN eredményezhet nagyon FPS-t, de grafikailag biztosan nem javul, hiszen a textúrák részletezettsége adott, a modellek is, amire ráfeszülnek a textúrák, képalkotási tényezőket (pl. Anti-Aliasing és társai) meg szerintem nem befolyásolja a firmware. De az utóbbi időben leginkább extra XMB funkciókat és külsőségeket szokott tartalmazni, esetleg hibajavításokat.

Grafikát sokkal inkább a játékokhoz kiadott patch-ek hivatottak javítani, de ott sem olyanra kell gondolni, hogy teljesen új külsőt kap a játék és élesebbek a textúrák, meg kevésbé recések az élek, hanem az esetleg a játékban maradt grafikai anomáliákat (pl. a földön fekvő fegyver félig a talajba állt és csak a fele látszik ki, vagy robbanás fénye átjön a falon/fal alatt, stb.), vagy működési zavarokat (pl. meghülyül az AI, megakad egy script) küszöböli ki, vagy enyhíti valamelyest.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11279) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Pár lépésre vagyok már csak a konzolvásártól, s szeretném megtudni mely játékokkal érdemes nyitni. Jó lenne, ha ki tudnám használni, a házimozi adta előnyt is. Értem ezalatt, a szép háttérzenék, jó hangeffektek, hangulatos képek, stb.. meglétét. Persze, ettől független az össz. játékélmény a fő szempont. Mondjuk, ha egy top3-at felsorolnátok, annak örülnék.
Remélem nem lehetetlen a kérésem.
:R :R :R

(#11280) nokia párti válasza DM-Fan (#11278) üzenetére


nokia párti
őstag

Hát, akkor GT5-höz biztosan nem kell ilyen:"patch"
Mert olyan grafikája van már a prologuének is, hogy kimerem jelenteni veri az összes autós játékot simán. :K
De még valami.
Ha nem javítja a grafikát, akkor mért mondja mindenki azt, hogy:" majd 1 év múlva a PS3 verni fogja az xbox-ot grafikailag"
???? :F
Mindig ezt látom.
Hát elég nagyot kellene fejlődnie, mert most jelenleg 1 szinten van vele.

De erről is a sony tehet, hogy nem tud kiemelkedni grafikailag a gépük, a box mellől. :((

Dhocoloki!
GT5 prologue( ha kedveled az autósokat)
Tekken 6
GTA 4

Nálam ez a top3. :R

[ Szerkesztve ]

(#11281) skylinelaca válasza DM-Fan (#11276) üzenetére


skylinelaca
senior tag

és még ha jól tudom akkor a játék amit beteszel az is rendelkezik egy fw igénnyel ami ha nincs meg akkor a játék bd-jéről frissül a ps3 , legalábbis ezt olvastam valahol.

Üdv: Laca

(#11282) DM-Fan válasza dhcodoki (#11279) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Uncharted (bármelyik), Bioshock, COD (4 - MW, 5 - WaW, MW2), F.E.A.R. 2, Colin McRae DiRT (1, 2). Én így hirtelen ezeket ajánlanám, amelyek grafikában is és játékélményben is frenetikusak. Legalábbis nekem.

Get Moded!

(#11283) DM-Fan válasza nokia párti (#11280) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hozzátenném, hogy a GT5P-hez már számos ilyen patch kijött (méretben is igen nagyok), amit nyilván a Te rendszered is letöltött.

Amikor azt mondják, hogy 1 év múlva verni fogja az egyik konzol a másikat, azt nem a firmware-frissítésekre értik. Ami kijött, az már történelem, ha az egyiken szebb, akkor az a verseny végérvényesen eldőlt. Azt szokták az ilyen kijelentések alatt érteni, hogy a PS3-ban még van erőtartalék, az Xbox-ban meg nem nagyon és emiatt a PS3 képes lehet tovább szebb grafikát nyújtani, mint az Xbox a jövőbeni megjelenéseknél (én személy szerint ennek nem túl sok valóságalapját látom, de majd meglátjuk).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11284) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

A sima és a Platinum-os játékok közt van valami különbség a borítón kívül?

(#11285) DM-Fan válasza skylinelaca (#11281) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Elképzelhető, igen. Én ilyennel még nem találkoztam, bár ez nem meglepő, mivel mindig naprakész a firmware a rendszeremen.

Get Moded!

(#11286) dhcodoki válasza DM-Fan (#11282) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszönöm, már kutakodok is a tesztek után.

(#11287) DM-Fan válasza Piotrus (#11284) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, a lemez szitázása is más, illetve a tok nem átlátszó fehér műanyag, hanem szürke. Nameg az új ár is más picit. :D A lemez - tartalmát tekintve - azonban 100%-ig ugyanaz.

Get Moded!

(#11288) MrPG8 válasza Piotrus (#11284) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Hali!
Nincsen!

(#11289) nokia párti válasza DM-Fan (#11283) üzenetére


nokia párti
őstag

Mennyire igazad van, tényleg amikor játszottam töltött valamit a gép, csak fogalmam sem volt, hogy mit.
De most már tudom.

Én is kíváncsi leszek majd rá... :U

(#11290) Piotrus válasza DM-Fan (#11287) üzenetére


Piotrus
tag

Köszi mindkettőtöknek a gyors választ :R

Még egy kérdésem lenne, ha szeretnék online játszani egy adott játékkal ,ami nekem PS3-on van a barátomnak meg PC-n, akkor képesek vagyunk egymás ellen játszani?

(#11291) DM-Fan válasza Piotrus (#11290) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem, ez kizárt.

Egyrészt mivel más-más dedikált szervereken keresztül futnak a különböző platformokhoz tartozó multi-thread-ek, másrészt meg gondolj bele: eltérő platformokon más a programkód is, a real-time portolás meg igencsak kraftos erőforrást igényelne. Ezt még a NASA gépei sem bírnák szusszal. :D

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11292) skylinelaca válasza Piotrus (#11290) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nemlehet, ezt elvileg csak box-on lehet mármint ,hogy pc-s a box-ossal játszik, de ott ugye pénz-pénz-.... :)

szerk: nekem is van platinum-os de az istennek sem kell... gondolom mert kijött az új rész, meg nemtudom h egyáltalán bejött-e valakinek az első része :D (Motorstorm)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#11293) Piotrus válasza DM-Fan (#11291) üzenetére


Piotrus
tag

Sajnálom!

Köszönöm ismét a gyors infót. Megint tanultam valamit!

(#11294) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Az eddigi fórumos tapasztalatok alapján, az alábbi szettel ajándékoznám meg magam:

PS3 slim 250GB + Uncharted 2: Among Thieves
Ehhez rendelnék még egy Gran Turismo 5 - Prologue és egy HDMI kábelt.
Össz: 91.400HUF + posta
Gondolom 1,5m-es HDMI kábelnél elég az 1500HUF-os.

Már csak egy kérdésem van és leadnám a rendelést:
Érdemes egyből berendelnem hozzá egy 2. joy-t??? Van olyan KALAND (vagy "asszonypárti", tehát nem az a szerteszéjjel lövöldözős) játék, amit ketten élvezetesebb játszani?? (ő tomb raider fan, persze az egyszemélyes)

(#11295) szasanyi


szasanyi
félisten

Valaki hozzáértő meg tudja mondani melyik jó/jobb a PS3 -ba? Western Digital Scorpio Blue 250GB (WD2500BEVS) vagy (WD2500BEVT)? Kiemeltem a különbséget, bár az leső modellről semmit sem találtam a gyártó honlapján, a Model: WD2500BEVT változatról igen.

(#11296) skylinelaca válasza dhcodoki (#11294) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ha igazak a hírek akkor !lassan! megjelenik a sima GT5 is.... de ez még változhat, legutóbb is toltak rajta pár hónapot...

Üdv: Laca

(#11297) kelzsoca válasza dhcodoki (#11294) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha a későbbiekben úgyis vennél +1 kart, akkor rendeld be most, már csak a szállítási költség miatt is :)

https://vertigostore.eu

(#11298) dhcodoki válasza skylinelaca (#11296) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Sebaj, GTből sosem elég.. :D legalábbis a PS2-ös tapasztalatomból ítélve..

(#11299) dhcodoki válasza kelzsoca (#11297) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Hát ez a baj.. nem tudom, hogy játékfrontot, hogy állunk.. Mekkora kínálat van a 2 szem. játékokból.. :F

(#11300) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Egyébként a joy-al kényelmesen lehet kezelni a blu ray filmeket??? Feleslegesen nem akarok pénzt kidobni távirányítóra.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.