Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Edgeri válasza dhcodoki (#11300) üzenetére


Edgeri
senior tag

Persze, csak szokás kérdése. Amúgy szerintem a távirányító nagyon jó, mindenképpen ajánlom, sokkal kényelmesebb, átláthatóbb, kezelhetőbb. Főleg, ha mondjuk nem csak játékra akarod használni a géped, hanem zenehallgatásra, filmezésre, képnézésre...

Üdv, Edgeri

(#11302) zozek


zozek
tag

Sziasztok!

Van olyan konzol bolt ahol eredeti sony gari t(valami zöld papír) adnak a géphez az 576-on kívül?

(#11303) Piotrus válasza zozek (#11302) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Én a Sonyban vettem a saját gépemet, de nem zöld, hanem egy kék, sony fejléces kisméretű garanciajegyet adtak a gép és a számla mellé.

(#11304) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Neked egy olyan kérdésem lenne, hogy mi van akkor ha külföldről veszek konzolt, a garancia itthon érvényesíthető vagy ez felejtős?

Mondjuk innen: [link]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#11305) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Érdekes.. reggel fél10-kor berendeltem a konzolvilágtól, és még csak egy visszajelzés sem jött.. :((

(#11306) zozek válasza Piotrus (#11303) üzenetére


zozek
tag

Köszi.
Gondolom, akkor ilyen hivatalos sony garit nem adnak ahol 70-be kerül a gép.

(#11307) kelzsoca válasza kelzsoca (#11304) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már látom nem aktuális :)

https://vertigostore.eu

(#11308) blazsey2 válasza Piotrus (#11303) üzenetére


blazsey2
senior tag

Nekem meg fekete színű a gari papír hozzá [link].szerintem tök mindegy milyen színű.

PSN ID:blazseydr

(#11309) DiVaD


DiVaD
senior tag

Na megvan az MW2 veteran-on is. :)
Aki akar Spec Ops-ozni csak szóljon. :) (ketten könnyebb)

(#11310) Piotrus válasza zozek (#11306) üzenetére


Piotrus
tag

Ezt nem tudnám így megmondani, mert én náluk vettem (Sony Westend) 69.990.-ft-ért egy 80gb-os FAT verziót az utolsó darabok egyikéből ,állítólag 2 éves garanciával. A slim drágább náluk , FAT már azt hiszem nincs is , de MM-ben már volt 70 alatt Slim egy nap akcióban és ott biztosan jó a gari is.

Tehát a kedvező ár nem biztos , hogy kizáró ok!

blazsey2 : Nekem is ilyen csak a fejléc kék színű, de típusra egy az egyben ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#11311) Sakab válasza dhcodoki (#11300) üzenetére


Sakab
senior tag

Szerintem biztos h kényelemesebb de vedd meg nyugodtan ha nem teccik akkor megveszem tőled mert én is szeretnék filmek zenék miatt :P már csak azért is h ha zenét hallgatok akkor a kádból a konyhából is tok számot váltani :C

Más...
Még mindig nem akarok beletörődni h nem látom a gépemen a psnek a mappáit és ne a joyon keljen tökölni amikor 30 40 giga filme átakarnék másolni...PC to PS3...2kattintás azért kényelmesebb lenne hosszabb távon. tudom van ez a media server progi feltettem nagyon szuper és hihetetlen jó ideiglenesen.csak ugye anno az volt a terv h veszek a ps be egy legalább félterás vinyót és kész.Az asztali gépbe marad a 250es ami arra elég h ami film lejött átis húzom a psre és ha kedvem van ágyból meg lesen úgy h nem kell gépet meg pst meg minden kapcsolgatnom.
Szóval ami van alapba a psbe az a Media Servers,ami most nekem nem megy mert a saját itthoni hálómon vmi gubanc van és kiirja h nem bír rácsatlakozni a gépemre de 1ébként látja.
Na most ez ugyan az mint a PS3 Media Servers?Azaz h streemel a pcről?Vagy eseteleg szinkronizál egy adott media mappát és ami abba benne van azt felis másolja nekem szépen?Mert ha igen akkor még ma este kiadom a parancsot...format c :C
MEg van ez a RedKawa erről eddig nem sok infót találtam.VKinek vmi tapasztalat?
Vagy esetleg ha fent lenne a linux akkor nem lehetne elérni hálón és úgy másolgatni?

(#11312) DM-Fan válasza szasanyi (#11295) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sanyi! Csak magamat tudom ismételni, egyszer már leírtam neked négy hónappal ezelőtt. Röviden: WD 2500 BEVS, én ezt vettem másfél éve, bevált.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11313) DM-Fan válasza dhcodoki (#11300) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nekem anno a gép mellé volt csomagolva a Sony BD távirányító (plusz egy BD film is - ilyen csomagban vettem), külön 7 eFt-ért lehet megvásárolni. Én imádom, egyszerűen mindent tud, nagyon kényelmes a használata, ha filmet nézel, zenét hallgatsz a PS3-ról, akkor nagyon erősen ajánlott. Ráadásul ez is Bluetooth-os, akárcsak a kontroller, úgyhogy akár a retyóról is tudod vezérelni a zenét. Szóval ez nem fölösleges pénzkidobás, kiváló, minőségi termék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11314) szasanyi válasza DM-Fan (#11312) üzenetére


szasanyi
félisten

A gon az, hogy olyat nem tudok rendelni, csak WD2500BEVT van. :U Ez nem SATA150 hanem SATA300, a többi paraméter viszont egyezik... remélem ez is jó lesz.

(#11315) DM-Fan válasza szasanyi (#11314) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, akkor nem marad más választásod, mint kipróbálni. Nem hinném, hogy ne lenne jó, max. nem tudja kihasználni a maximális sebességét, de egyébként szerintem mennie kell.

Get Moded!

(#11316) szasanyi válasza DM-Fan (#11315) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, remélem így lesz. Akkor nem lesz gond pár HD anyagot, képet, stb. rátenni és tárolni, Store tartalmat letölteni. Igaz, utóbbihoz vki partnert találnom kell, és nem elsősorban a költségmegosztás miatt (bár az sem hátrány), hanem a nálam jelentkező internetes fizetési probléma miatt.

Ezzel kapcsolatban tehát a kérésem: ha van vki aki vásárol(na) Store-on, és neki is elfogadható a társulás és költségmegosztás, keressen már meg priviben, és megbeszéljük a részleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#11317) nokia párti


nokia párti
őstag

Ps3 maximum meddig bővíthető?
Hány GB?

(#11318) nike_ válasza alien_ (#11260) üzenetére


nike_
addikt

Lehet, hogy nemsokára jelentkezek egy Uncharted 2-ért. :)

(#11319) DM-Fan válasza nokia párti (#11317) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A legtöbb helyen azt írják, hogy az 500 GB-os HDD még biztosan működőképes, afölött már nem nagyon lehet olvasni, egyrészt mert az emberek nagy része fölöslegesnek tartja attól nagyobb vinyó beépítését a PS3-ba, meg ugye a 2,5"-os HDD-k legnagyobb számban ezen méret alattiak (max. 640 vagy 750 GB-osak, mint pl. egyes WD-k). Szóval 500 GB-ig szerintem nincs gond, már olvastam több helyen, hogy valaki ekkorát tett bele.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11320) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok! Én is PS3 tulaj lettem a minap. Találtam egyet aminek az olvasófeje úgy néz ki behalt.Benyeli a lemezt. kattog egy párat nagyon halkan ,aztán semmi.
Amúgy működik minden más rajta. Kérdéseim a következők:
1- ha veszek játékot a Store-ban, azt gondolom előszőr letölti, majd telepíti.A letöltött játékot ki lehet írni lemezre?
2.- 3.1-es firmware van rajta. Olvastam, hogy lehet rajta valahogy pár tv műsort nézni és elvileg látnom kéne a menüben ezt a lehetőséget. Ezt hogy kell előcsalni? Londoni címmel regeltem a Store-ra és londoni az IP címem is.
3.- A Facebook menüpont sem jelenik meg. Erre van valami trükk?
4.- mennyi egy ilyen olvasófej, ha én akarom kicserélni és hol lehet kapni?
5.- Létezik magyar nyelvű kezelőfelület hozzá?

Egyenlőre csak ezek érdekelnének. Eltart egy darabig, míg átolvasom az összes hozzászolást.
Amugy a gép a régi kövér 40 GB-os változat.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#11321) nokia párti válasza DM-Fan (#11319) üzenetére


nokia párti
őstag

500 giga? :Y :Y :Y
Na annyi minek?
Nekem alapból 80 gigás és nem fogom bővíteni bőven elég ez! :)

(#11322) DM-Fan válasza atos30 (#11320) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

1. A Store-ból letöltött játékok a letöltés után megjelennek az XMB játék menüpontjában. Itt ismét rá kell nyomni, ekkor települ. Kiírni bajos lenne, mivel a PS3-ban nincs írófej, a vinyóról való kimentést más adathordozóra (pl. pendrive, memóriakártya) még nem próbáltam.

2. Ha 3.1-es fw van rajta, akkor lennie kell egy külön TV menüpontnak az XMB-ben a képek, zene és játék menüpontok között.

3. A Facebook menüpont a Playstation Network -> Account Management -> Facebook útvonalon található.

4. Az olvasófej magyarhonban úgy 15-20 eFt között mozog, a kicserélés kis műszaki érzékkel megáldott embernek nem nagy gond, több demonstráló videó található pl. Youtube-on is.

5. Magyar kezelőfelület jelenleg még nem létezik.

Get Moded!

(#11323) skylinelaca válasza atos30 (#11320) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Üdv a "csapatban! a következőkre tudom a választ:

1: nemhiszem hogy ki lehet írni a ps-ből a játékot, és ha valamien módon ki is lehetne akkor sem érnél vele sokat mert PS3-nál nincs warez.

2: jelenleg a legfrisebb fw van a tieden, a TV adás egyenlőre csak 2 adást támogat, ezt is a böngészőből indítja, és magyar regisztrációval érhető el az Animax és az AXN adása, magyarul. Bár magyar regisztrációval nincs store és home sem. Angol regisztrációval pedig a BBC érhető el.

5: jelenleg nincs magyar nyelv ps3-ra

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#11324) nike_ válasza atos30 (#11320) üzenetére


nike_
addikt

1.-es kérdésre: Én ilyen opcióról nem tudok.

2.-es kérdésre: Az XMB-ben ("főmenü") van egy olyan menüpont, hogy TV. Animaxot és AXN-t tudsz rajta nézni, felmegy egy linkre, és onnan streameli neked. Nekem magyar a fő felhasználói fiókom, és azon működik a TV.

3.-as kérdésre: Passz

4.-es kérdésre: 15-20k körül szokott lenni, de magadnak beszerelni macerás, inkább kérj meg egy szakembert, esetleg küldd el f27-nek, ő szerintem tud kezdeni vele valamit.

5.-ös kérdésre: Sajnos nem.

(#11325) skylinelaca válasza atos30 (#11320) üzenetére


skylinelaca
senior tag

azt hiszem, hogy kimerítő válaszokat kaptál :P

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#11326) atos30 válasza skylinelaca (#11325) üzenetére


atos30
aktív tag

Köszönöm a gyors reagálásokat mindenkinek. A Facebook-ot sikeresen megtaláltam a leírások alapján. A TV-vel még viaskodom ,mert egyszerűen nincs meg. Megpróbálok egy magyar accountot létrehozni és azzal is megnézem.
Egyenlőre sikeresen letöltöttem valami puzzle féle demojátékot, amit magátol fel is telepített és vígan el is indult.
A fejet valószínűleg szétkapom majd valamikor és megszakértem mi lehet a gumbanc egy ilyennel.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#11327) atos30


atos30
aktív tag

Hurrá! Megjelent a TV menü is. Bár nem értem mért kellett neki 9 óra a firmware frissítés után. Angol fiokkal BBC van, magyarral az a kettő.
Lenne még egy kérdésem így estére:
Találtam valami olyasmit az Account manager-ben, hogy activated system. Itt lehet választani games meg video között. Ha jól értelmeztem akkor ez ahoz kell, hogy a store-on még több tartalomhoz férhessek hozzá?

Na jó, még egy kérdés:
Ha kábellel csatlakozom a netre , csak bedugom és működik. Viszont ha kihúzom és a wifi-vel akarom használni, akkor állandóan be kell konfigurálnom a wifi-s elérést, jelszavastól -mindenestől. Ha utána visszadugom a kábelt, akkor meg megint ki kell választanom a beállításoknál, hogy most meg vezetékes a netem. Ez nem tud olyat mind a windows, hogy automatikusan rááll a preferált hálózati kapcsolatokra?

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#11328) DiVaD válasza atos30 (#11327) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nem tud. Csak az egyik beállítást menti el tudtommal.

(#11329) Sakab válasza Sakab (#11311) üzenetére


Sakab
senior tag

Nekem senki válasz? :F

(#11330) BaliJack válasza Sakab (#11329) üzenetére


BaliJack
aktív tag

A PC-den nem is fogod látni a PS3 mappáit, mivel ez nem PC és nincsenek is megosztott mappái.
Az, hogy a Windows Media Player-en vagy PS3 Media Server-en keresztül megosztott (tulajdonképpen stream-elt) fájlokat látod a PS3-on az nem olyan, az a DLNA-nak köszönhető (ha jól gondolom).

Másolni linux alól másoltam, Mediatomb a keresési kulcsszó, leírtam a tapasztalatokat :).
Ha további kérdésed van, nyugodtan tegyed fel :).

(#11331) babli


babli
tag

Szevasztok!

Azt szeretném kérdezni (előre is sorry, ha láma kérdés), hogy ps3-ra csak statikus témák vannak?! Tehát a háttér csak egy sima kép lehet???
Láttam Youtube-on egy LBP-s mozgó témát, nagyon tetszetős volt. Persze link nem volt hozzá! :S

Tudnátok ezzel kapcsolatban oldalakat ajánlani nekem?!

Köszi...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#11332) Sundesz


Sundesz
őstag

Nem tudja valaki, hogy ha USA Killzone 2-t veszek, akkor azzal tudok EU-s accounton játszani singleben és multiban egyaránt?

Hörcsög Powa'

(#11333) Sundesz válasza babli (#11331) üzenetére


Sundesz
őstag

Szia!

Store-ról lehet dinamikus témákat leszedni, csak azokért fizetni kell. Máshonnan és ingyen nem lehet beszerezni őket sajna.

Hörcsög Powa'

(#11334) babli


babli
tag

Köszi!

Ma csináltam egy usa reget PC-ről?

Meg tudom nézni PC-ről is hogy teszem azt, milyen demok vannak éppen az usa store-on???
És ha igen, hol?!
Most épp dolgozom, így ha lehetne akkor megnézném milyen demok vannak, aztán otthon letölteném ps-re!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#11336) Sundesz válasza babli (#11334) üzenetére


Sundesz
őstag

Igen, ezen az oldalon meg tudod nézni miket lehet letölteni a USA Store-ról.

Hörcsög Powa'

(#11337) DiVaD válasza Sundesz (#11332) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szerintem igen, mivel pl. nekem az összes játékom EU-s és USA account-al multizok mindig. Annyi, hogy DLC-t csak USA storeból tudsz venni hozzá (gondolom ezt tudtad).

(#11338) Sakab válasza BaliJack (#11330) üzenetére


Sakab
senior tag

Hm néztem róla pár vidit jútúbón ha jól értem akkor linux alatt ezt felteszed mediatombbe beállítasz egy megosztási mappát amibe hálózatról tucc belemásolni mindent és utána ha visszalépsz az XMB-be akkor mint egy Media servert megtalálja a mappát és onnan már letudod játszani jól értem?

(#11339) BaliJack válasza Sakab (#11338) üzenetére


BaliJack
aktív tag

A lejátszásig minden stimmel :).
A Mediatomb nem transzkódol mkv-t, én próbálkoztam úgy beállítani, hogy ilyet megtegyen, de nem jött össze, sajnos. Így ezeket nem is érdemes átkódolás nélkül megosztani Mediatomb-on keresztül.
Viszont a avi-t, mpg-t, mp3-at meg ilyen népszerű formátumokat simán átküld a PS3-nak. Mkv-kat érdemes átkódolni PC-n olyan formátumra, amit a PS3 egyből lejátszik, és XMB-ben átmásolni a PS3-ra az átkódolt videót. Már megtettem párszor, frankón működik. Érdemes kábeles kapcsolatot használni a másoláshoz, úgy gyorsabb.

(#11340) Sakab válasza BaliJack (#11339) üzenetére


Sakab
senior tag

Na szuper akkor ez megoldódott :R :R :R Kábellel vok összekötve mkvk meg anyira nem izgatnak még majd ha olyan netem lesz amivel 10perc alatt lent lesz egy BL film majd akkor addig marad az xvid :B
Csak sajnos ezt akokr tudom kipróbálni ha megtudom venni hozzá a nagy lcd-t.mertmég sajnos csak egy 55ös vagy hanyas képcsöves van :F arra meg ha jól tudom linuxot nem lehet tenni :W

(#11341) skylinelaca válasza Sakab (#11340) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ahogy olvastam a ps3 ból pc-t cikkeket, ha jól tudom van egy minimális felbontás igénye a linuxnak és asszem h ez a 720... sajnos.

Üdv: Laca

(#11342) Sakab válasza skylinelaca (#11341) üzenetére


Sakab
senior tag

hát igen énis abba olvastam szerintem :O

(#11343) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Egy kis beszámoló:

Tegnap reggel a konzolvilágnál berendeltem az alábbiakat:

Playstation 3 (PS3 Slim) 250 GB + Uncharted 2: Among Thieves =82900 FT
PS3 HDMI Kábel 2.5m =1990 FT
PS3 Gran Turismo 5 - Prologue =6900 FT

Végösszeg: 91790 FT + posta

Rendelés után rögtön megkaptam az automatikus válaszlevelet. Jó, mondom várom a telefont, vagy emailt, miszerint értesítenek, hogy átadták a futárszolgálatnak. Semmi reakció nem jött. Ma reggel próbáltam többször hívni őket, de vagy csak kicsöngött, vagy üzenetrögzítő volt. Hát mondom jól van, körbenézek máshol. Úgy is tettem, de a következő legolcsóbb helyen ~10e forinttal hosszabb lett volna. Mondom teszek még egy próbát a konzolvilágnál, mielőtt berendelem drágábban. Végre felvették a telefont, s közölte a srác, hogy már úton van a csomag. Az mondom fasza.. Semmi értesítés, semmi ellenőrzés, feladták oszt GO. Egyrészt örülök, mert jelenleg a többi bolthoz képest jó áron megkaptam, meg egész gyorsak voltak... de azért az fura mindenképp, hogy kapcsolatfelvétel/ellenőrzés nem történt, csak egy automatikus levél érkezett.. mindenesetre most itthon ücsörgök, s várom a futárt.. ez mindig izgalmas pillanat :DD

S jól látom, nincs a neten magyar használati útmutató??? Vajon a dobozban sem lesz?? :F

(#11344) szasanyi válasza dhcodoki (#11343) üzenetére


szasanyi
félisten

Én ugyanígy jártam a Multiformattal... annyi különbséggel, hogy én épp másik városban voltam. Mobil csörög, hív a futár, hogy mindjárt odaér a lakcímemre. Mondom neki, akkor az zsíros kenyér, de jó lenne ha átugrana Debrecenbe, mert épp ott vagyok. Azt nem tudja megtenni, mert nem arra megy tovább.
Gyorsan keressél már valakit, aki leperkál ~130k kp-t, és átveszi a csomagot. ;]
Kérdeztem utólag a Multiformat-os embert, hogy hát ez meg mi volt vazze? Bocsi, elfelejtettünk szólni... ennyi.
Ja, ezt majd' elfelejtettem: magyar nyelvű használati utasítás, vagy számla (semmi!) az nem jött, az utólag kellett telefonon intéznem, meg postáztatnom. Ha 72 órán belül meghibásodik és szükségesé vált volna, hivatalosan nem tudtam volna bizonyítani, hogy onnan vettem. :N

[ Szerkesztve ]

(#11345) skylinelaca válasza dhcodoki (#11343) üzenetére


skylinelaca
senior tag

neten van magyar használati is ,(bár most nem találom:S) , én laptop akkummal jártam így, de én rájöttem h énvok a hiba, mert kaptam email-t csak a citromail úgy intézte magának h szerinte spam.... :N szal nem vehettem észre a dolgot, következő már csak a futár csöngetése volt...

szerk: megvan de még a 2.50 rendszer használatija ... :( [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#11346) dhcodoki válasza skylinelaca (#11345) üzenetére


dhcodoki
senior tag

köszi... azért átböngészem..

(#11347) Prototype07


Prototype07
csendes tag

Hello! most szeretnék rendelni egy ps3 slimet de nem tudom melyik üzletből érdemes.Ötlet? köszi

Sikeres üzletelés után illene értékelést adni!!! ennyire azért ne legyünk már lusták.....

(#11348) kelzsoca válasza Prototype07 (#11347) üzenetére


kelzsoca
félisten

Überkonzol, Origo GSM, Konzolstudió

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#11349) Prototype07


Prototype07
csendes tag

Köszi,de melyikből a legérdemesebb vagy mindegy?

Sikeres üzletelés után illene értékelést adni!!! ennyire azért ne legyünk már lusták.....

(#11350) kelzsoca válasza Prototype07 (#11349) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdemes megnézni mennyiért vannak a különböző pakkok, de panaszt én ezekre a boltokra nem hallottam még.

https://vertigostore.eu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.