Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80601) Jahno válasza Studi (#80600) üzenetére


Jahno
őstag

EUban AZ el van fogadva.

(#80602) Studi válasza Jahno (#80601) üzenetére


Studi
addikt

Ájnó, erről beszélek. :D AZ-ra jelentkeznék, de nem tudok, mert beregisztráltam magam a kínaira, csak nem mentem el. (felmerül a kérdés, hogy akkor mi a f@sznak regisztráltam be, és vettem el vakcinára éhező nyugdíjasoktól a lehetőséget... Nos, a folyamatban akkoriban csak "oltásra" lehetett jelentkezni, az alkalmazott vakcináról nem volt hivatalos infó)

(#80603) Jahno válasza Studi (#80602) üzenetére


Jahno
őstag

AZra is egyre több ismerős mondja, hogy beállt a sorba és csak úgy kapott, de ha mást nem akkor a kzponti számot felhívnámés hátha ott is lehet egyeztetni. Ilyet még nem sokan csináltak, hogy elfogadták de nem mentek el, szóval passz. Határozott lehetsz :-D

(#80604) cdl válasza Studi (#80600) üzenetére


cdl
senior tag

Itt összefoglalják, hogy mi várható: [link]

(#80605) gorgo válasza cdl (#80604) üzenetére


gorgo
őstag

Ez azért meglepő. Mármint, hogy oké, hogy mi magyarok egy türhő nemzet vagyunk (lásd a viccet: pokolban a kondérban főzik az egyes nemzeteket, és a magyar mellé nem kell őrt állítani...), de most kiderül, hogy tud az lenni az összes többi is.
Jutalomból adnék nekik Orbánt, Szájert meg Kaletát, Borkait, Rogánt, Mészárost 30 évre.

Szerencsére jobb a Szputnyik hatásosságra, mint a meglehetősen szar Astra, aki mellesleg toszott szállítani EU-ba, de hát ez van kérem a politika az politika. Nem beszélve a mérhetetlen töketlenkedést amit az EU összehozott vakcinabeszerzés fronton. Legalább ezen az egy téren Orbán nagyon behúzta. Került amibe került! :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#80606) gorgo


gorgo
őstag

Nem vette más észre, hogy az utóbbi (1-2) hónapban látványosan belassult a Chrome? Ugrásokkal halad: hirtelen tölt be, majd 5-10 másodpercekre szinte lefagy, on-mouse-over elemek nem reagálnak, linkek, semmi nem működik, majd utána "behozza" egyszerre végrehajtva az elmúlt 6 nem teljesített utasítást. Valami rettentő idegesítő már, komolyan fontolgatom hogy lecserélem!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#80607) Balinov válasza gorgo (#80606) üzenetére


Balinov
félisten

De, valami memory management került bele asszem a 89 vagy 90-es óta. Idegesítő, ffs :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#80608) spanyoll válasza gorgo (#80606) üzenetére


spanyoll
addikt

Brave browser. Ajánlom figyelmedbe / figyelmetekbe. Én asztalin és telón cseréltem a chromeot rá.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#80609) Jahno válasza gorgo (#80606) üzenetére


Jahno
őstag

Valami kiegészítő vagy reklámblokkoló nem lehet? Én eléggé ipari méretben használom, meg itt a gyárban is azért akadnak páran akik minden vacak miatt integetnek, de ilyesmi nem volt.

(#80610) madgie válasza gorgo (#80606) üzenetére


madgie
titán

Asztali gépen nem azt használom, Androidon nekem is sz@r egy ideje, ez a megoldás segített az összevissza akadozásán: [link]

(#80611) crey válasza gorgo (#80606) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csak a Firefox.

Mármint van Chrome is, de régóta lejöttem róla. Az FF legalább blokkolja a kéretlen trackereket (lásd Facebook).

Illetve merem ajánlani az Edge-t is, kifejezetten pozitív tapasztalatom van vele, hogy mennyire nem memóriazabáló szörnyeteg, mint a másik kettő.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80612) Freddy76 válasza crey (#80611) üzenetére


Freddy76
addikt

Az egyik állami alkalmazás (cégbírósági eljáráshoz utalási utalványminta lekérése) sehogy sem működik semmilyen értelmes böngésző alatt. Felhívtam a helpdesket, a válasz: telepítsem az explorert. 2021-ben.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#80613) Jahno válasza Freddy76 (#80612) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, közben meg most kell megint ezer oldalas nyilatkozatokat kitöltenem, hogy csak támogatott verziókkal használom a szaraikat... Ugyanez ment régebben Javaval, tegyek fel egy 2 évvel ezelőttit. Ok, de biztonságnak meg adjunk egy pofont?

(#80614) j.bravo


j.bravo
addikt

Kávékapszulás srácok, a Nespresso kompatibilis (de más által gyártott, pl. Illy) kapszulákra is van hova leadni újrahasznosításra, vagy csak a műa./fém szelektív gyűjtő? :F

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#80615) kuntics válasza j.bravo (#80614) üzenetére


kuntics
aktív tag

Fém kapszulásat én simán nespressos gyűjtőzacskóban le szoktam náluk adni. Ha jól emlékszem rá is kerdeztem, átveszik azt is.

(#80616) Studi válasza j.bravo (#80614) üzenetére


Studi
addikt

Két környezettudatos lehetőség van: vannak már biológiailag lebomló kapszulák, drágák. Szerves szemetesbe kell dobni, de az mifelénk sajnos nincs külön gyűjtve. Normál szemét közt is lebomlik persze idővel, tehát ez lesz a szemétkupac között a jó rész. :D
A másik út az aluminium kapszula, ez az eredeti mellett rengeteg gyártótól elérhető utángyártott formában is. A Nespresso maga gyűjti vissza, nem kiabálnak, ha idegen kapszulát találnak benne. Viszont műanyag kapszulát nem illik beledobni. Zacsit vásárláskor ne felejts el kérni. A visszagyűjtés annyiban macerás, hogy szárogatni kell valahogy a kaszulákat, különben bepenészedik. :(

(#80617) Byk01 válasza kuntics (#80615) üzenetére


Byk01
senior tag

Én is abba dobom, de én nem kérdeztem rá :) Viszont műanyag kapszulásat nem veszek. Van elég sok fém kapszulás is (Jacobs, L'Or, Omnia, Starbucks, Costa ...), ha beakciózzák, akkor viszonylag élhető áron.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#80618) tvamos válasza Studi (#80616) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg lejon az ember a kapszularol? :B Legdurvabb otletem, hogy lejon az ember a kaverol, de az nekem se megy sajnos... French press-szel nyomatom ennek okan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#80619) Byk01 válasza Studi (#80616) üzenetére


Byk01
senior tag

Van egy harmadik verzió is: láttam újratölthető kapszulát is Nespressohoz. Mondjuk ez nem tudom, mennyire életképes.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#80620) Freddy76


Freddy76
addikt

Egy kollégám tolt régebben hosszú böcselkedő beszédet a környezettudatosságról és arról, hogy nekik ezért van darálós kávéfőzőjük. Pár hete valami gond volt, kihívták a szerelőt, az szétszedte, a gép belseje olyan volt, mint egy toi-toi WC egy sörfesztivál zárónapján. Kinézetre és szagra is. Én maradok a kapszulánál, szelektíven gyűjtöm és viszem vissza...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#80621) rbalint88 válasza Byk01 (#80619) üzenetére


rbalint88
addikt

Semennyire. A legtobb hasznalhatatlan vacak, aminek meg nem folyik orran-dzajan minden, olyan draga, hogy nem erdemes maceralni vele.
A muanyag kapszulas meg tonkreteszi a gepet, ugyhogy azzal se erdemes probalkozni.

j.bravo: mi amit eddig probaltunk, semmi nem hozta a gyari kapszulak izet, illy lehet jo akar, azt nem probaltuk. A starbucksos borzalmas, de legalabb otod-tizedannyiert ugyanolyan fos, mint a kavezojukban :DDD

Studi: sima zacskoban is lehet vinni, nem csak az ovekben

tvamos: az otlet jo. :N

(#80622) crey válasza Freddy76 (#80620) üzenetére


crey
MODERÁTOR

" a gép belseje olyan volt, mint egy toi-toi WC egy sörfesztivál zárónapján." - jah, hát kérem.

Illik rendszeresen tisztítani, esetleg évente elvinni kipucoltatni. A darálós főző (hívjuk automatának) nem azért rohad le a legtöbb esetben, mert szar gyártmány, hanem mert kb. közös lónak túrós a háta alapon senki nem takarítja ki (irodában, otthon). Aztán meglepődnek rajta, hogy némá, a kávéolajos, zaccos, retkes valami ujjnyi vastagon felgyűlt benne, mert sose volt kitakarítva (pedig nem egy nagy ördőngősség), aztán bedolgozza a szmötyi magát mindenhova.

Amúgy meg bekaphassa mindenki, én ilyennel nyomom, és mocskos jó :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80623) Mr.Csizmás válasza Byk01 (#80619) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az pont annyi meló mint a karosba lapátolni, sőt kisebb körbe kell betalálni az őrleménnyel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80624) j.bravo válasza crey (#80622) üzenetére


j.bravo
addikt

crey: jól néz ki :R Néhány éve láthattam a hardcore vagy a light KV topikban?

kuntics, tvamos, rbalint88: köszönöm, informálódom mit lehet. A probléma vagy csak ideiglenes, vagy nem.
A teljes sztori, hogy mi jó ideje french press-t használunk itthon, illetve a ház túlsó vegen lévő irodában van egy papírfilteres rettenet (néha nem is olyan rossz ám) meg egy egyszerű, mini espresso jellegű DeLonghi (light/medium/strong fokozatban állítható, de nem tudom a placebón kívül hogy működik ez); ezekkel jól elvagyunk.
Após nem kávézik, de anyósnak reggelente ágyba viszi a kávét; náluk jelenleg egy talán Capriccio nevű, szarvasi mini espresso kaliberű, de talán dunaújvárosi (?) illetőségű gép üzemel.
Anyós nemrég kiszúrt egy ákcijós kapszulával és/vagy őrölt kávéval üzemelő gépet, de lebeszéltük róla, mondván túl olcsó hogy jó legyen. De annyira beütött nála a kapszulás marketing, hogy mondta hogy nagyon szeretné egyszer kipróbálni a kapszulásat, meg a fílinget. Rendes gyerek vagyok, szereztem egy kölcsön (Krups) Nespresso gépet húgomtól (csak nyaralni használják már, otthon átálltak őrlős automatára).
Egyelőre vettem Lidl kapszulát (sajnos műanyag, de a kávé meglepően nem rossz), Omniát mert őröltből azt szereti (alumínium de a kávé nem győzött meg, őröltben jobbra emlékszem), meg Illyt (alu, ez a legjobb, de legdrágább is ezekből).
Még reménykedünk kissé hogy mérsékelten lesz csak lenyűgözve, azaz úgy ítéli meg hogy az élménykülönbség és a költségkülönbség aránya nem teszi vonzóvá a kapszulás életet, de ez ki fog derülni.
Ha mégis elvarázsolódik, akkor rendelnék én neki ofisöl kapszulát, akkor vissza is tudnám küldeni a használtakat, de ez eléggé kétesélyes (pl ha a Lidlis ízlik a legjobban, vagy elvből nem akarna mondjuk egy százasnál többet adni egy kapszuláért, hiába nem múlik ezen a havi büdzsé; ajándékba meg nem fogadja el)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#80625) crey válasza j.bravo (#80624) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hardcoreban vettem egy sráctól, de alapvetően ott nem az első ajánlás. Alapvetően kiváló kávét főz, de van vele pepecs. Van hátránya egy "rendes" főző + daráló kombóhoz képest (az őrlője lehetne jobb, de rendes késes nem mákdaráló van benne, meg a portafilter nem szabványméret), de nekem olyan kellett, amivel anya is tud főzni kávét, mert ha hazaálítok neki egy Gaggia Classic + külön őrlő + ilyen cucc, meg olyan cuccal, biztos hogy tarkónvág :D

Szóval maradt ez, emiatt is morog meg puffog, mert elég mocskos ez a főző az automata után (kávézacc mindenhol), de én meg imádom hogy tudok mindenféle földi jóval pepecselni. Azóta megtaláltam egy tökjó magyar kávémanufaktúrát, tőle (Pál Józsi) rendelem a szemes kávét.

Igényes a munkájára, és nagyon jó blendeket pörköl, kifejezetten finom arabikákkal, és Ő még kicsit az olaszos pörkölést kedveli, nincs rápörögve a mostanában divatos világosabb Bécsi vagy Hamburgi pörkölésre, én meg inkább ezt szeretem. Finomra őrölt, sötét pörkölés... Nyamm... Most is szereztem egy pár újdonságot, már alig várom hogy kipróbáljam őket.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80626) rbalint88 válasza crey (#80625) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert ezt olvasva orulok, hogy a kavera nem buzultunk ra :DDD Nyilvan szeretjuk a jo kavet, de reggel csak a tuleleshez kell, szoval az akarmilyen cifra kavet is ugyanugy lehuznam, hogy kinyiljon vegre a csipam. A nespressoba a kapszulaval meg egy gombot megnyomni megy felig nyitott fel szemmel is

Akartam mar kerdezni, X3 bevalt, megvan meg?

(#80627) cdl válasza rbalint88 (#80626) üzenetére


cdl
senior tag

Az oltakozási kedv nagyon jól látható a tegnapi vs mai napon.
Tegnap ráöntöttek 100 000 Pfizert az országra. Mindenhol 100+ méteres sorok egészen estig. (a feleségem szerencsés volt, megkapta. 1.5 óra sorbanállás)
110 000 beoltottból 100 000 Pfizer.
Ma csak Sinofarm van a pontokon.(legalább is itt Debrecenben)
Elmentem érdeklődni, hogy az Astra második adagját hogy vehetem fel hamarabb(tegnapi változás)
Az oltóponton 3 ember volt összesen, aki oltástra várt, vagy már kijött a rendelőből.
Szóval a nyájimmunitást a Pfizer foga elhozni szerintem.

(#80628) Mr.Csizmás válasza cdl (#80627) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de legalább a haverok jól jártak a drága+vacak kínaival. (meg kakadu is megérdemelten yachtozhat idén is)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80629) .mf válasza cdl (#80627) üzenetére


.mf
veterán

Ne is mondd... Előzményeket már korábban leírtam: asztma, allergia, februárban regisztráltam, várok rá azóta, háziorvosnál azt mondták, még nem kerültem sorra; egy hete hívtak először, hogy mehetek kínaira, amikor már amúgy is lehetett az oltóponton regisztrálni a kínai fosra. Aztán tegnap húgom hív, hogy lehet Pfizer oltásra menni, ma utoljára. Elrohantam, beálltam a sorba, elfogyott. Másik kórház kiírja, hogy van, mire hazarohanok, hogy motorral gyorsabban odaérek, már azt olvasom, hogy ott is elfogyott.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#80630) cdl válasza .mf (#80629) üzenetére


cdl
senior tag

Sajnálom. Itt nagyon sok lehetett a vakcinából. Este 6 után még számlálták az embereket, hogy jut e mindenkinek. Majdnem kitartott zárásig az adag.

(#80631) Jahno válasza .mf (#80629) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyiség tekintetében ez a "ma utoljára" teljes hülyeség.

(#80632) Jahno válasza cdl (#80630) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős mondta, hogy akadt ahol este 8-tól kezdett nőni a sor és 11ig nyomták.

(#80633) madgie válasza cdl (#80630) üzenetére


madgie
titán

Kórháza/helyszíne válogatta, volt, ahol "túlóráztak"

(#80634) .mf válasza Jahno (#80631) üzenetére


.mf
veterán

Azt mondta OV, hogy ezután hetekig nem lesz, és mivel neki nagyon fontos az önigazolás, amit mond az úgy is lesz (ld. ez a pénteken meg kellett legyen a 4M beoltott is, meg az összes általa abszurd módon előre beharangozott dátum, hogy mikor tetőzik melyik hullám), tartani fogják.
Pfizer úgy hallom májusra 1.2M vakcina leszállítását vállalta, a 16-18 korosztály pedig ennek talán harmada-negyede (mínusz azok, akiknek a szülője nem hagyja beoltani). Tehát jó esetben 1-2 héten belül újra bejelenthetnék, hogy mehet vele tovább az oltás. De az is lehetséges, hogy a 16-18 évesek oltásának megszervezésével elmegy még egy-két hét, oltatják őket egy-két hétig, és addig ülnek a felhalmozódó készleten és nem engedik vele újra az oltást, szóval akár egy hónap is lehet belőle...
Június utolsó hetén már ki kéne utaznom, mert kezdődik a szezon; és utána augusztus közepéig nem tervezek hazajönni. Szóval megvan az időablak, hogy meddig kaphatom meg az oltást.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#80635) cdl válasza .mf (#80634) üzenetére


cdl
senior tag

Május közepére jövendölte az 5 milliot OV.
Ha nem önti be a közösbe a Pfizert, teljesen esélytelen lesz ez a dátum.
2 verzió lehet:
Tolják a kinait ezerrel, azon kereshetnek rendesen a haverok. Ha kell igazolvány, oltasd be Magad avval. Ha nem oltatod, így jártál. Ne felejtsük el, avval utazhatunk bárhová, elfogadják majd. A céldátumokat kitolják 1-2 hónappal. Már kinyitott sok minden, működik a gazdaság. A május rámegy erre. Tolhatják a kinai propagandát, nyaljunk ezerrel.
Júniusban boritják ki a felgyülemlett P-t, 1 hónap alatt meglesz 2 millió beoltott.
Jöhet a nyár, 6 millio felett lesz a oltott lakosok száma.
b verzsön,: amint bejön, már oltják is a P-t. A többivel együtt május végére meglehet az 5.5-6 millio beoltott. Kezdődik a nyár, de nincs olyan hangos keleti propaganda.
Meglátjuk. 5-6 millio között eljöhet a pont, amikor elfogynak az oltási hajlandóságu emberek.
Az érdekes lesz, milyen eszközökkel fogják kényszeríteni a nem oltott embereket az oltásra.

[ Szerkesztve ]

(#80636) Lassú Víz válasza cdl (#80635) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért az kérdéses, hogy hol fogadják majd el. A példának felhozott két ország oltja a lakosságát kínaival. Úgy nem nagy ügy megkötni a kétoldalú megállapodást.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#80637) cdl válasza Lassú Víz (#80636) üzenetére


cdl
senior tag

A jövő hétem megkaphatja a WHO vészhelyzeti vakcinája címet, van esély, hogy elfogadják majd.

(#80638) crey válasza rbalint88 (#80626) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nagyon sokat kellett rákölteni olyan dolgokra, amik már
A., egyszerűen elöregedett, és még a gyári alkatrész volt az autóban (lásd lengéscsillapítók)
B., Trehány első tulajdonos miatt sajnos gondot okozott, mert Ő nem tette meg, csak villogni akart a hülye p.-ja egy BMW-ben (lásd pl. vezérlés meg még X másik probléma)

De ezt leszámítva soha nem hagyott ott sehol, pedig már 13 éves. Nagyon szeretem vezetni, mert húz, megy mint egy vaddisznó, de nagy méretéhez képest kezes - pedig nem egy nagyon erős valami (177 paci).

Most nagyon egyben van, nagyon rendben van, kapott komplett olaj cserét a diffiben, váltóbban, osztóművekben - és azóta meglepő módon a kisebb nagyobb rángatások, rángások kisimultak (meglepő nem?). Ezek sem voltak elvégezve az autón soha. De, cserélve lett a szívósor, EGR hűtő, Turbo, komplett vezérlés, komplett lengéscsillapítás, motortartó bakok, vízpumpa, vákuumcsövek EGR-hez, generátor, etc. Gondolom sejted hogy ez nem volt két fillér.

A bódé nagyon rendben van, nem rohad sehol, az alja patika, nem ömlik belőle a füst, finoman jár, és pöccre indul mindig.

Meg fog lepni mindenkit: ha az autónak gondos gazdája van, azt meghálálja. Micsoda sokkoló fejlemény, ugye?

A legjobb ami kijött ebből az egész BMW-zésből, hogy találtam egy nagyon jó szerelő csapatot, akik nem dolgoznak olcsón, de tudják mit csinálnak. És gondolkodik, és agyal, és megnézi, és ért hozzá. Nem mindenáron cseréltet veled valamit, és virtuálisan hibát hárit el - hogy talán ez a baj, cseréljük ki és nézzük meg mi lesz (lásd Polltom, Wallis és társai), hanem használják a fejüket.

Kávé: Jah hát ez egy speciális buzulás, mint ahogy az asztrofotózás. A kávézás is techikai sport, ha nem rakja bele az ember a pénzt, akkor sok jóra nem lehet számítani ha Espressozni akarsz.
Erre ad választ a Nespresso, szóval akinek azok az ízek, és az egyszerűsége a Nespressonak megfelel, akkor abszolút vállalható amit azokból a főzőkből kapsz. Amint el akarsz feljebb rugaszkodni kicsit, akkor jönnek ezek a karos főzők.

Persze egy french presst simán kihozol olcsóbban, meg egyszerűbben, de azt meg nem szeretem inni.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80639) rbalint88 válasza crey (#80638) üzenetére


rbalint88
addikt

Valamiert az remlett, hogy 30i, de akkor 20d. Volt vele dolog, de hat ez ilyen sport. Az eloregedesbol szarmazo dolgokat nem ronam fel neki, az elhanyagolasbol adodoakat is csak az elozo tulajnak. Megkotlas az nalunk se volt az Audival soha, de kopo-fogyora ment mar itt is par forint (vetel ota komplett vezerles, vizpumpa, termosztat, kiegyenlitotartaly, ekszijtarcsa, hatso gatlok, fektarcsa es betet e-h, olaj es szurok evente). 17 eves, parat talan letagadhat (az uj fenyszoro sokat dob rajta, meg a kep ota a felnit is felujittattam) [kép] [kép]

(#80640) spanyoll válasza crey (#80638) üzenetére


spanyoll
addikt

Filterezz. Otthonra árban még az semmi és kiváló kávét lehet főzni vele.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#80641) atok666 válasza spanyoll (#80640) üzenetére


atok666
őstag

Egy filter daralo, meg mondjuk egy stagg is elegge ottvan arban :)

Atok

(#80642) crey válasza spanyoll (#80640) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Filteres nekem = french press = americano = black coffee = "vizezet lóhúgyot" nem iszok ha nem muszáj. :)

Nem fikázom, hanem nem az én világom. Amúgy meg atok666 mondja a tutit - ha valami normálisat akarsz abból is, az sem két fillér.

Ha Espresso, és mondjuk egy "egyszerűbb" stove top típusú főző, akkor pl. ez simán istenkirály, de ez is több mint 400 GBP (és kellene még hozzá egy rendes őrlő).

rbalint88: jaja, ez ilyen. De most bajban vagyok, hogy ha ezt valamikor cserélem (nem most lesz), akkor maradjak-e a BMW-nél, mert amúgy nagyon szeretem - és vezettem egy pár új dolgot bérautó gyanánt (Mercedes új C-Class, Volvo V40, V60, Audi A1, BMW 5, VW Passat), amiből talán a legjobb BMW-n kívül az Azori szigeteken vezetett Audi A1 volt, egy pici, ideges rohamsün, 150LE és 1 tonna mellé, rohadtul élveztem a hegyekben, szerpentinen ^^.

Viszont lehet hogy el kellene engednem, és inkább egy kicsit alacsonyabb fenntartású játékost választani (VW Passat / Mondeo / Mazda 6).

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#80643) Jahno válasza spanyoll (#80640) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy csak egy sima kis manuális kézi cucc és kész is:

[link]

(#80644) spanyoll válasza atok666 (#80641) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó hát ja, relatív, meg az is, hogy az embernek mi az ami már jó.
Én a v60+wilfa svart kombóval meg csöves házi kettlevel (az lesz a kövi cserés) elvagyok, itthonra ennél többet nem akarok, mert tudom, hogy a presszóra rá kéne locsolnom az isten pénzét is, és akkor se lenne olyan, mint amit szeretek.

@crey: Ja, akkor szopó. Így viszont a kérdés az, hogy van-e rá végtelen pénzed vagy sem :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#80645) rbalint88 válasza crey (#80642) üzenetére


rbalint88
addikt

Mazdak jok, en megvennem Freddyet, ha nem ulte szet nagyon ;] az a 2.5i automataval nem rossz kombo, szep is, tagas is, megbizhato is. Passat es Mondeo is bajosabb es sotlanabb, kihagynam. Egyedul a Passat GTE, ha a plugin elonyeit ki tudod hasznalni.

(#80646) TayRol válasza rbalint88 (#80645) üzenetére


TayRol
veterán

Majd mellé parkolok és megnézzük van-e egyáltalán különbség... :)

(#80647) rbalint88 válasza TayRol (#80646) üzenetére


rbalint88
addikt

A tied is kodo-bordo? Egyebkent a tied mar a legujabb, 2.facelift, Freddye talan csak az elso faceliftes. Hutoracsban es fenyszoroban van kulonbseg kivul, belul gondolom az infotainment es a biztonsagi elektronikak ugyesebbek.

(#80648) Lassú Víz válasza spanyoll (#80644) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ez szívás, alig tudsz egy jó kávét inni. Nekem a kávé csak egy folyadék, amitől kibírom a következőig. :D Ha túl tömik a kávéfőzőt és erős lesz mint állat, az ellen az ízlésem és a szívem is tiltakozik, de egyébként kb. tökmindegy. A hozzáadott tej sokat javít szinte bármelyiken.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#80649) TayRol válasza rbalint88 (#80647) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, ez a második facelift. Belül is más egy kicsit.

(#80650) m3ss válasza crey (#80638) üzenetére


m3ss
veterán

hany km van a kocsiban amugy?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.