Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73301) j.bravo válasza gorgo (#73300) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem nem okoz gondot elkoltwni, de ha lenne olyan tuti modell, aminek nem gond a lepcso :D se a kutyak ;DDD akkor lehet vennek egyet, mert a derekam gyorsabban oregszik mint en, es nem rajong a porszivozasert (Viki dereka meg még rosszabb, ergo enyem a feladat)

Whatever.

(#73302) spanyoll


spanyoll
addikt

Ó mily csodás egy szombat volt ez a mai. Megnéztünk két esküvőhelyszínt, az első tök jó volt a másodiknak meg ez lett a vége:

Volt egy lepkefing méretű dombocskán egy hangyafasznyi fémdarab, ami gondolom a kapu kitámasztására volt beüzemelve. Végeredmény: remélhetőleg "csak" egy lyukas olajteknő.

Íme a gyilkos magasságú óriási fémszörny:

Felfelé nem volt vele gond, mert gondolom vagy kikerültem vagy nem arra volt a súlypont, hogy ráfeküdjön. Egy élmény volt elvontatódni Tatabányától Gyálig apósékhoz, ahol majd jól megcsinálja a szomszéd szervizes.

/rinya vége

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#73303) aleister válasza Studi (#73298) üzenetére


aleister
veterán

Ha a 45k-s kategória ilyen gáz, akkor ezzel még várok. Bár igazából lehet, hogy a céljaimnak megfelel egy ilyen kis szar. nem a rejtett zugok érdekelnek, hanem hogy a középső terület a szobában, ahol a járkálás van, mindig tiszta legyen. Nem a teljes értékű takarítást akarom kiváltani, mert azt heti egyszer úgyis megcsináljuk. Inkább, ha van valami kis szar, amit behozunk a kertből, vagy a görény valami szöszt, szört elhullat magából, az napi szinten eliminálva legyen.
Erre sem alkalmas?

(#73300) gorgo:
Azért 3990 forint nem a világvége.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#73304) Mr.Csizmás válasza aleister (#73303) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, mert ezeket az olcsó sz@rokat ugyanúgy pesztrálnod kell, töltőre rakni, pucolgatni, stb. egyszerűbb egy időzítős buta + dokkolóra visszatalálós, amit beállítasz arra, hogy munkaidőben dolgozzon, ha merül az elem, akkor visszamegy a dokkra, és ennyi. néha kiganézod, azonkívül nincs gond vele. nálam pl. az ágy alatt van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#73305) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

A foci VB közben arról se feledkezzünk meg, hogy a magyar U20-as kézilabdás lányok mától

V I L Á G B A J N O K O K!

Az első félidő végi két gólos hátrányt fordították meg hat gólos vezetésre. Kurva jó érzés volt nézni ahogy ünnepelnek és örülni annak amit elértek.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73306) TayRol válasza Lassú Víz (#73305) üzenetére


TayRol
veterán

Háfra piszok jól játszott.

[ Szerkesztve ]

(#73307) aleister válasza Mr.Csizmás (#73304) üzenetére


aleister
veterán

Ha közel annyi a rájuk fordított idő, mint egy gyors prtvisozás, akkor valóban bukó a történet.

(#73305) Lassú Víz
Gratula nekik!
És mennyi olyan sport van, amiben tehetségesek még a magyarok...

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#73308) Studi válasza aleister (#73307) üzenetére


Studi
addikt

Partvisozás undorító, főleg ha állat is van, csak keringeted vele a szőrt.

Ha nem akarsz jó robotporszívót venni, de szeretnél a partvisozásnál sokkal jobb megoldást, akkor én az állványos kéziportszívókat nagyon tudom ajánlani. néha szokott leli litiumos akkuval a Lidlben vagy Aldiben, nagyon kényelems megoldás, gyorsabban meg vagy vele mint partvissal, és nem csak felkavarod a port/szőrt, hanem összegyűjtöd egy kis tartályba. Nincs balfaszkodás a lapáttal, nem kell a maradék port besöpörni valami alá.

(#73309) gorgo válasza aleister (#73303) üzenetére


gorgo
őstag

4k-ért el sem akarom képzelni milyen szart adnak. Azért a pénzért veszek egy/két üveg minőségi pezsgőt és megisszuk. 'azt jól kiporszívózok hagyományos porszívóval, alaposan, gyorsan. Több időt cseszel el egy ilyen robot szar kütyüzésével mint kéne és kötve hiszem hogy jó munkát végez. Plusz helyigenye van, tönkremegy, ez nem más mint ipari hulladék, az erőforrások felelőtlen pazarlása. Szerintem.

Spanyoll: ezekkel nagyon kell vigyázni, nekem gumit vágott szét, olyan szarul kaptam el...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#73310) rbalint88 válasza gorgo (#73309) üzenetére


rbalint88
addikt

bazi nagy +1. mondjuk lehet, hogy ha nem 50nm-t kéne porszívózni, máshogy vélekednék, de itt egy átlag porszi 10 perc, egy fullos-bútorelhúzgálós meg 20... de az elég kéthetente-havonta.

(#73311) gorgo


gorgo
őstag

Off az offban: veszettül jó lenne fotókat BW-be konvertálni, és eszembe jutott a Nik egyik-másik pakkja. Létezik ezeknek standalone v ACR beépülő verziója? PS akkor se lesz ha ütnek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#73312) Lassú Víz válasza gorgo (#73311) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem. Sőt valószínűleg a DXO megszerezhette a jogokat, mert mostanra ők árulják a plugint 70€-ért. A PS fóbiát nem értem, mert szerintem elég jól csinálja a dolgát, csak hát rá kellett jönnöm, hogy hobbi szinten nem éri meg. Az Affinity Photo tudása nekem épp elég, és eszi a PS pluginokat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73313) aleister válasza Studi (#73308) üzenetére


aleister
veterán

Egész jó porszívónk van.Felesleges mellé másikat venni.
Akkor marad a hagyományos út, nincs mese. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#73314) gorgo válasza Lassú Víz (#73312) üzenetére


gorgo
őstag

Semmi különös, csak amíg volt is csak és kizárólag a pluginok miatt volt. Alapból jól megvagyok nélküle, igazából nem is értek hozzá, és nincs is kellő motiváció hohy megtanuljam.
Viszont a NIK-et használnám. Nincs vmi standalone bw-re kihegyezett alternatív program?
Thx! :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#73315) Studi válasza aleister (#73313) üzenetére


Studi
addikt

Ez megint más. :) A porszívó el van téve, és vezetékes. Ez áll valahol a fürdő sarkában, fogod, használod, visszateszed. Nagyon hasznos kis cucc. :)

(#73316) crey válasza gorgo (#73309) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Gorgo, próbáltad már ezeket?

Mert már csak azért kérdezem, mert anyám is vett magának egyet, és a legjobb barátomat is rábeszéltem arra, hogy vegyen egyet, mert a felesége épp akkor került kinder surprise állapotba, és ugyan az asszony gyémánt fülbevalót kért ( ;] ), de helyette kapott egy Xiaomi-t. A cucc tisztán tart (tényleg jól dolgozik), bemászik oda is, ahova te már nem hajolsz le - ahol a papok táncolnak effektus, akkor is elindíthatod amikor nem vagy otthon - távolról, és nem kell elmagyarázni egy gyakorló apukákból álló társaságban, hogy mekkora könnyebbség anyának ha nem kell még ezzel is baszódnia, mikozben a jobb melléről a gyerek lóg, próbálja a lakást közben renben tartani, és az ügyes-bajos faszságok miatt szaladgálni össze-vissza.

Jó dolog a robot porszívó, csak nem szabad 50-60k-ért valami szart venni, hanem utána kell menni hogy melyik a jó, és melyik éri meg a pénzét. A Xiaomi pl. simán.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#73317) Throme válasza crey (#73316) üzenetére


Throme
veterán

Xiaomiból melyiket érdemes, a 170k-t, 100k-t, 75k-t?

(#73318) aleister válasza Throme (#73317) üzenetére


aleister
veterán

Jééézus! :Y
170-ből 2 évig fizetek egy takarítónőt, és az le is törölget.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#73319) Real_Necro válasza aleister (#73318) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mindent... ;] :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#73320) gorgo válasza crey (#73316) üzenetére


gorgo
őstag

Nem próbáltam, de jó hallani hogy van jól működő típus. Így gyémánt gyűrű helyett még jó bolt is...
Azért én inkább vennék gyémántot, mert az azt is jelentené, hogy belefér.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#73321) TayRol válasza Throme (#73317) üzenetére


TayRol
veterán

a 170-eset. de 150 körül talán már hazaér.

(#73322) crey válasza spanyoll (#73302) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ez amúgy a szopikupon netovábbja. Részvétem. Mi lett a sztori vége?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#73323) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, kezdem erteni a japanokat, miert vannak a Wagyu marhaba belendulva.

7vegen kedvenc szupermarketunk deli hentes reszenel volt akciosan 4 szelet Wagyu marhabol quarter pounder hambipogacsa. Tegnap megsutottem ontottvas edenyben, finom, meretben passzolo hambizsomlevel, stilusosan beef paradicsommal, salataval, szeletelt savanyuuborkaval..en meg ilyen finom marhat nem ettem, pedig az utobbi idoben tobbszor is volt steak otthon.

Jo, 10€ volt a 4 kis szelet, de meg Patrik is befalta az o reszet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73324) Freddy76 válasza Balinov (#73323) üzenetére


Freddy76
addikt

Biza. Én is addig tartottam hülyeségnek, amíg meg nem kóstoltam.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#73325) Balinov válasza Freddy76 (#73324) üzenetére


Balinov
félisten

Állítólag van saját gulyalyuk délnyugatra, szoval helyi.. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73326) Freddy76 válasza Balinov (#73325) üzenetére


Freddy76
addikt

Itt, magyarba’ is van jó termelő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#73327) Balinov válasza Freddy76 (#73326) üzenetére


Balinov
félisten

Tudom, van egy ismi (itt eltek evekig) aki Satoraljaujhelyen nyitott steak/burger bufet, o mondta, hogy nehezen is, de talalt magyar wagyu beszallitot.

Kerdes: Affinity Photo-t hasznal-e itt valaki? Most 30% off akcio van, amennyiert adjak annyiert szivesen kiprobalnam, csak remlik hogy valamelyik PS/LR alternativanak keves a T420 HW-je. (i5-2550m, 8GB, Intel HD3000). Konkretan az OpenGL verzio nemmegfelelosege miatt valamelyik el sem indult.

Affinity userektol kerdezem, hogy mi a helyzet ezzel? PH!-n topikja nincs, HW felteteleknel se opengl,se DX verziot nem emlit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73328) Mercutio_ válasza Balinov (#73327) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az m4/3-ban egyszerűbb lett volna, de keresőztem neked ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73329) Lassú Víz válasza Balinov (#73327) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hw ügyben nem tudok nyilatkozni, a tiédnél erősebb a notim, de képtől függően bizonyos funkciók ezen is akadnak. Részletek az oldal alján. Raw feldolgozásra nem használom, csak PS helyett. Az LR-t a DXO PhotoLab Elite Edition váltja fel nálam.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73330) Throme válasza Balinov (#73327) üzenetére


Throme
veterán

Laptopon, i5 7-es generáció, 8gb DDR4, HD620 video chip, SSD vinyo konfiggal "használom" (alapfunkciókat egyelőre, pl képből alakot kivágni, meg ilyesmik), és nálam megy.
Akciósan vettem, annyit szerintem megér.
Bár leginkább az LR-t használom, ami azért be tud lassulni, de az LR-nek nagyobbak az igényei.
Oktató videókat már néztem, és klassz dolgokat meg lehet csinálni az AP szoftverrel, csak ez is olyan, mint a többi sw, hogy rá kell(ene) szánni az időt.

Alap képbeállításra, és némi utómunkára LR-t használom. Az AP-n asszem még mindig nem oldották meg a több képen egyszerre történő módosítást, és a csoportos exportálást. Inkább olyan feladatokra szánnám, mint az oszlop, vagy egyéb objektum eltávolítás, meg tilt shift effekt...stb stb stb. Gimp-pel is próbálkoztam már, de valahogy nem jött be, pedig az ingyenes.

(#73331) Balinov válasza Lassú Víz (#73329) üzenetére


Balinov
félisten

Merci, degecen szulettel?:)

Throme, Lassú Víz. koszi. :R Most mar beugrott, hogy valszeg itt lesz a kutya elasva, HD3000 vs DX10..valszeg a legjobban ugy jarok, ha szerzek egy verziot, kiprobalom,hogy megy-e, aztan lehet gondolkodni az akcios vetelen. Nem egy orult osszeg az a 34£, de ha nem mukodik a jelenlegi vason, kidobott penz, amit inkabb Patrikra koltenek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73332) Lassú Víz válasza Balinov (#73331) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem kell szerezni, van trial verzió.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73333) Balinov válasza Lassú Víz (#73332) üzenetére


Balinov
félisten

term en is arra gondoltam :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73334) Mercutio_ válasza Balinov (#73331) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor a ;] -be tettem volna a linket:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73335) Balinov válasza Mercutio_ (#73334) üzenetére


Balinov
félisten

abbatetted, vazze! :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73336) Mercutio_ válasza Balinov (#73335) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vegyé új szemüveget :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73337) Freddy76


Freddy76
addikt

Notebook tapipadja buzizik. Vinném a kurzort, hirtelen belassul, meg is áll. Máskor úgy viselkedik, mintha megnyomtam volna, pl. a kurzor a tálcán egy alkalmazás felett van, és hirtelen átugrik arra, mintha rákoppintottam volna a tapipadra, pedig nem. Mit lehet csinálni azon kívül, hogy szidom a kurva anyját?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#73338) Real_Necro válasza Freddy76 (#73337) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk a tapipadtól alapból agybajt kap mindenki, igy mindenhol meg van dugva egérrel a noti. Egyébként szerintem cserés lesz.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#73339) rbalint88 válasza Freddy76 (#73337) üzenetére


rbalint88
addikt

le kell takarítani ablaktisztítós ronggyal. üveg a tapipad és háklis arra, hogy mennyire dzsuvás. enyém is ilyen sajna...

(#73340) aleister


aleister
veterán

Srácok, a Xiaomi MI Band 3 okoskarkötővel van valakinek tapasztalat?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#73341) t_a_m_a_s válasza aleister (#73340) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azzal nincs. Én egy Amazfit BIP-et vettem most kütyüzni. Igaz, azt inkább óra helyett kell hordani mint karperecnek, de sokkal bulisabb.

Holnap majd jól beletépünk...

(#73342) Mercutio_ válasza aleister (#73340) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valakinek van.

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73343) Mr.Csizmás válasza aleister (#73340) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább valamelyik amazfit cucc, azt venném ha lenne rá felesleges zsém :K

a csudi-LED kijelző elég hasznos, hogy nem vesz fel áramot a háttérvilágításhoz alapból.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#73344) Real_Necro válasza aleister (#73340) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hétfön megyek érte postára, utána lesz. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#73345) Balinov válasza aleister (#73340) üzenetére


Balinov
félisten

Robot porszívó cikk a rendeljkinait.hun
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73346) Mercutio_ válasza Balinov (#73345) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt az oldalt én pár erősen reklámszagú mobilos cikk óta hanyagolom.

szerk.: Bár most úgy látom a szaktopicban is ajánlott cuccokat reklámoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#73347) Balinov válasza Mercutio_ (#73346) üzenetére


Balinov
félisten

A helyén kezelve sztem korrekt kis oldal..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73348) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Videk szakertok help: a kakast ejjelre be szokas zarni? Ellenkezo esetben mi a ku...... nyjaert hagyja kint a szomszed, hogy mar vilagosodasnal hallgathassa a kornyek az erolkodeset? :U :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#73349) Lassú Víz válasza Mr.Csizmás (#73348) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szombaton jöttünk meg Tiszafüredről, ahol egy központi apartmanban laktunk. Kakas szóra ébredtem egy hétig. Több is volt, nem csak egy. Én is azt kívántam neki, hogy bárcsak vinné el Vuk reggelire. Biztos ezzel áll bosszút az esti dizsiért.
A pontot az i-re a benzinmotoros láncfűrész tette fel reggel 8-kor hétvégén.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#73350) Mr.Csizmás válasza Lassú Víz (#73349) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

reggel nyolcat má' lesz@rom, hétvégén olyankor ébredek úgyis. ok köszi, akkor átmegyek beszélni vele. ami külön idegesítő, hogy nem rendes kukurikú, hanem ilyen rekedt sípolás :W

mondjuk ez egy kádári örökség, hogy kora reggel már baszatni kell a hangos dolgokkal :U nem mindegy hogy reggel 4-től este 9-ig világos van

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.