Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Silenzio válasza hcl (#37948) üzenetére


Silenzio
addikt

5x86 133 Mhz volt. :) Némely esetben lekörözte a P90-et, viszont sok játék nem indult el (pl. MDK), mert Pentium utasításkészletet akart. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37952) CPT.Pirk válasza hcl (#37948) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A baj a Netbursttel van. Pont úgy, ahogy stoner kolléga megmondta.
Egyéb terhelést nem tudok, mert csak netezésre van, de pl. a Minecraftnál még a menü is csak 5fps körül produkál, ami azért kemény. ;]

TRob1: a 900MHz-es Cel2 procinál döntöttem, hogy többet Intel nekem nem kell. Jellemzően azonos teljesítményt olcsóbban lehet(ett) összehozni AMD-s cuccokból, és nem is voltál korlátozva pl. tuning terén.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37953) a2d2 válasza Silenzio (#37951) üzenetére


a2d2
addikt

Hehe, nekem is pont ilyenem volt. Kész vagyon volt akkoriban.
Én is pont az MDK miatt cseréltem le egy P133-ra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37954) hcl válasza CPT.Pirk (#37952) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor dobj bele egy HT-s procit... De az nagyon gáz, ha tényleg 3,5-ön megy, hogy nem bírja el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37955) OrangeBud


OrangeBud
tag

Ha érdekel valakit egy 2 hetes Intel Core i5 2500 vagy egy HD6850 az dobjon egy privit!

(#37956) 4EYE válasza Stoner (#37942) üzenetére


4EYE
csendes tag

Van egy Benq T705 hibátlan állapotú 17" Lcd-m eladó sorban ha érdekel még! Kockás kijelzős!

(#37957) hcl válasza 4EYE (#37956) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsit olvass vissza, asszem csucsbicep keres LCD-t.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37958) 4EYE válasza hcl (#37957) üzenetére


4EYE
csendes tag

Stoner keres lcd-t :) Neki címeztem az üzit :)

(#37959) valentinho


valentinho
aktív tag

Vigyétek-vegyétek, otthoni zenelejátszásra is tökéletes! ;]

http://soundcloud.com/tinnyo

(#37960) FuckeR19 válasza valentinho (#37959) üzenetére


FuckeR19
senior tag

pont ilyen zenelejátszót keresek öreganyámnak karácsonyra.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#37961) Silenzio válasza valentinho (#37959) üzenetére


Silenzio
addikt

Ezen jól szólnának anyámék Dáridó meg Fásy-mixei. Lehet, hogy erre is gyártották? :O Minő magasztos célt szolgál ma már az audio-elektronika.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37962) hcl válasza Silenzio (#37961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha megveszed, vagy elköltözöl, vagy szétvered. Fogadni nálam lehet az eredményre :DD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37963) Silenzio válasza hcl (#37962) üzenetére


Silenzio
addikt

Mindkettő lesz egyszerre. :C

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#37964) valentinho válasza Silenzio (#37961) üzenetére


valentinho
aktív tag

Természetesen gyenge irónával fűszereztem az eladási szándékot, de így legalább többen felfigyeltek rá! :D

http://soundcloud.com/tinnyo

(#37965) Csepy


Csepy
senior tag

Megint van pár eladó mobil...mindegyik KÁRTYAFÜGGETLEN:

- Nokia 6500 classic... ezüst, új ház, új kijelző, teljesen felújított, 2 akku, töltő, füles, kézikönyv -->8k

- Nokia N73 ... fehér/ezüst/barna, új ház, teljesen felújított, fóliás, töltő -->10k

- Acer Liquid E S100 ... fekete, Android 2.3.7 (MIUI 1.10.21), Snapdragon (Q8250) proci, 3.5" kapacitív kijelző, 5MP kamera, full dobozos, szép állapotban --> 41k

- ZTE Blade... szürke, Android 2.3.7 (CM7.1), 3.5" kapacitív érintőkijelző, 710Mhz Qualcomm MSM7227 CPU 3.2MP kamera, full dobozos, szép állapotban --> 25k

- DELL XPS M1330 noti, minden infó a hirdetésben (katt)... --> 75k

Vadonat új, sosem használt, ajándékba kapott Eminent 7167 FULL HD médialejátszó, 3.5"-os HDD kell bele s mindent lejátszik, de tényleg mindennel megbírkózik. Prohardver ajánlott plecsnit kapott ;)
2 év garanciával az infolexbe. --> 25k

Csere csak mobilra és PC alkatrészekre érdekelhet, természetesen piaci ár alatt.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#37966) polip válasza Csepy (#37965) üzenetére


polip
addikt

ment pü

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#37967) Csepy


Csepy
senior tag

repülő is ;)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#37968) Inception


Inception
tag

LG KE850 független,12000ft
Nokia N96 független,18000ft
Kővágószőlősön eladó ház,5M
Szigetváron eladó garázs,350ezer
Bulletstrorm xbox360 játék,3500ft
Farcry 2 xbox360 játék,3500ft

[ Szerkesztve ]

(#37969) crabi


crabi
csendes tag

Hali nincs valakinek xbox 360 a eladó?

(#37970) cserkész


cserkész
tag

Lenne egy nagy kérdésem: ha az alaplap memória támogatási listájában nem szerepel egy xy memo akkor az azt is jelenti hogy nem fog vele primán müködni??? Az alaplap egyébként egy Giga 890FXA-UD7 a memo pedig Corsair Vengeance 1866 CL9 8GB KIT (2x4Gb)

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#37971) TRob1 válasza cserkész (#37970) üzenetére


TRob1
veterán

Nem jelenti azt, csak nem 100% hogy jól fog működni vele. Ha van lehetőséged, ki kell próbálni.
Viszont sok Giga lap finnyás a Ramokra, és sajna a Vengeance Ramok elég sokszor szóba kerültek ilyen téren. Én is azt akartam venni, sőt meg is rendeltem - mondjuk csak 1600ast -, de aztán más lett (G.Skill), pont ezen okokból (mert közben sokat olvasgattam :D). Nem akartam kockáztatni, a G.Skill meg elég jól működik majdhogynem mindennel... szóval ha van lehetőség, vásárlás előtt próba...

(#37972) CPT.Pirk:
"Ha a lap tudja kezelni az xyz... MHz-es memóriákat, akkor nem nagyon lehet gond, mert a memóriák szabványosak" - Sajnos ez nem igaz, ha utánanézel néhány alaplap vagy memória topikban/fórumban, olvashatsz rengeteg olyat hogy ezzel vagy azzal a típussal/márkával nem működik jól, amaz márkával/típussal meg igen (egyazon MHz-es modellekkel)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37972) CPT.Pirk válasza cserkész (#37970) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyit jelent, hogy nem próbálták ki vele. Ha a lap tudja kezelni az xyz... MHz-es memóriákat, akkor nem nagyon lehet gond, mert a memóriák szabványosak.

Viszont mivel a lapnál az 1866 már OC-nak számít és csak a Dimm 3-4 -be teheted, lehet h. kell bios frissítés, ilyen-olyan beállítás, stb. (akár az is előfordulhat, hogy esetleg nem fognak menni, vagy nem 1866-on, de nem valószínű)

Egyébként ha nem használsz IGP-t (nincs is a lapon), akkor gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy 1333-as v. 1866-os ramot pakolsz be, nem lesz érdemi gyorsulás, csak ráfizetsz sok pénzt feleslegesen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37973) cserkész válasza TRob1 (#37971) üzenetére


cserkész
tag

Elvileg van lehetőség mert holnap érkezik Pécsre ugyhogy biztos meg lehet beszélni egy próbát.....és miből látom hogy nem müködik rendesen? Vagy akkor egyáltalán nem fog müködni?

CPT.Pirk : akkor nem is érdemes vennem 1333-nál nagyobbat???

[ Szerkesztve ]

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#37974) CPT.Pirk válasza cserkész (#37973) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Memtest86+ progit told ki egy cd-re vagy pendrivera, és arról bootlj be. Esetleges hibákat kijelzi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37975) cserkész válasza CPT.Pirk (#37974) üzenetére


cserkész
tag

Hát ha azt mondjátok hogy felesleges akkor nem adok érte annyit mert a feléből is megvehetem az 1333-asokat....

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#37976) TRob1 válasza cserkész (#37973) üzenetére


TRob1
veterán

Általában elindul, csak bizonytalan a működés, fagyás van ilyen olyan alkalmazásoknál... stb.
Tesztprogikkal kell izzasztani, ahogy írta CPT.Pirk is (vagy beizzítasz 1-2 fullos játékot ami eszi a memót, és tolod 2 napon keresztül :DD )

szerk: Hát nekem alapból 1600-on megy, úgyhogy azért nem mondom hogy nem érdemes. A fene tudja... de minap megnéztem aida-t és tetszik hogy a tetején van a ram a benchmarkban :D (Nem szeretem 1ébként a tesztelő progikat, nem is nézek soha semmit, csak most kiprószáltam. Lehet nem is jelent semmit :) )

CPT.Pirk:

Interior Gateway Protocol ? :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37977) cserkész válasza TRob1 (#37976) üzenetére


cserkész
tag

Gyanítom hogy 2napig nem hagyja itt a memo-t a 2szép szememért...... :DDD

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#37978) s7evcsenko válasza TRob1 (#37976) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Nem tud valaki valami barátságos áron micrsSDHC 16/32GB-os karit? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#37979) TRob1 válasza cserkész (#37977) üzenetére


TRob1
veterán

Nem is a szemedre gondoltam, hanem egy Sportszeletre pl. :DDD (Azt csak viccből írtam)

¤ R'n'R ¤

(#37980) CPT.Pirk válasza cserkész (#37975) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Néztem egy rakás tesztet mikor DDR2->DDR3 cserét megléptem, igazából hibahatáron, vagy pl. játékoknál 1-2 FPS-en belül volt az eltérés a ram sebességek között. Szóval inkább én is vettem olcsó 1333-as ramot.

Ha IGP-t használsz, akkor viszont mivel a ramot a VGA ramjának is használja, ott számít a sebesség, de ez nem érint senkit akinél nincs IGP, vagy külön VGA-t vesz a gépbe.

TRob1: hmm? Jah izé, majdnem az. :P

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37981) TRob1 válasza CPT.Pirk (#37980) üzenetére


TRob1
veterán

Amit írtam tesztről, van vmi jelentősége szerinted/szerintetek (ha már memókról van szó, mert annyira nem vágom a sebesség témát)? Ez jó/rossz (Aida64 v2.00.1720)?

memó olvasás
memó írás
memó másolás
memó késleltetés

¤ R'n'R ¤

(#37982) cserkész válasza TRob1 (#37979) üzenetére


cserkész
tag

Sejtettem...... :) Hát már lebeszéltem magam erről a kiadásról....Köszi az infót.

CPT.Pirk : köszi

Jövök egy-egy csokival vagy egy sörrel mert megsporoltatok kb.8k nekem :D

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#37983) CPT.Pirk válasza TRob1 (#37981) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tuning eredményét le lehet vele csekkolni, de igazából más jelentősége nincs a hétköznapi használat során.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37984) TRob1 válasza CPT.Pirk (#37983) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tuningolok, abban le vagyok maradva az új rendszerek terén, meg már nem is igen érdekel ilyesmi (1,5 éve nem játszottam semmivel, csak a napokban egy kicsit az NFS Run-nal) Nem is tudom, hogy a proccomat lehet-e vmilyen szinten, de rémlik hogy csak a k végűeket lehet, persze lehet hogy rosszul rémlik... :F (Utána kéne olvasnom, hogy legalább a tudás meglegyen :D)

¤ R'n'R ¤

(#37985) Debilon


Debilon
addikt

hali!
van itt valaki aki motorfűrész szerelésben otthon van? lenne pár kérdésem :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37986) TRob1 válasza Debilon (#37985) üzenetére


TRob1
veterán

Én a motorfűrészt csak A Sebhelyesarcú c. klasszikusból ismerem. :DDD

(#37989) Debilon: Jah, persze, azok is. :K Csak a fentebb említettet jóval többször láttam, és hirtelen az ugrott be. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37987) agressiv válasza CPT.Pirk (#37980) üzenetére


agressiv
addikt

A ramokkal kapcsolatban igaza van a srácnak, mert nagyon gyakran előfordul, hogy egy olyan memória, ami időzítés és frekvencia szempontjából megfelel mégsem megy egy adott lapban, sajnos csak az a biztos, amit a gyártó is tesztelt, persze ez nem azt jelenti, hogy a listában nem lévő ramokkal semmiképpen sem megy.

A Ram sebességről annyit, hogy FPS-ben nem érzel különbséget, viszont a játék közbeni megakadásra (amitől én megőrülök) nagyon jó hatással van a nagy sávszélesség, ha visszeveszem a ramokat fele ekkora sávszélességre mint most (mért sebességre gondolok) minden játék megy és az FPS-ben sincs különbség, viszont olykor ha megfordulok stb. megakadhat picit a játék és az, hogy nagy sebességgel ez nem jelentkezik számomra nagyon nagy királyság ebben a 3 csatornás I7-ben. Egy ugyancsak 4GHz-es Phenomot cseréltem erre és azzal sem volt semmi gond, csak amit említettem, mivel az AMD eléggé szarul kezeli a ramokat sajnos.

Debilon Konkrétan motorfűrészt sosem szereltem, de a kétütemü motor tüneteivel jóban vagyok.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37988) hcl válasza CPT.Pirk (#37980) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy jobb memóriagyártók oldalán van ilyen cucc, hogy kiválasztod a lapot/gépet és kidobja, milyen ramot ajánlanak hozzá = azzal ők letesztelték.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37989) Debilon válasza TRob1 (#37986) üzenetére


Debilon
addikt

én meg texasi láncfűreszből inkább :DDD

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37990) CPT.Pirk válasza TRob1 (#37984) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tuning már jó ideje itt sincs. A konfigomnál lévő gép igazából mindenre elég 1360*768-ban maxon, ez egy 82cm-es LCdTV-re van kötve, így nem is hiányzik a magasabb felbontás. Fesz csökkentésekkel játszok kicsit, így összesen 2 darab ventilátor van a gépben, egyik 5V-n, másik meg 3.3V-n jár.

agressiv: amit írsz, az a videó memória elfogyása miatt van, mikor hirtelen igen nagy mennyiségű új textúrát tölt be a gép. A gépedből kiindulva nyilván nem kis felbontásban tolod.
Ez nem Phenom2 memória kezelési gond. Pl. az MW2 játékosok jó része beszopta az ultra beállításokat még alacsony felbontásban is, mert az első 2 map még ment, a harmadikon (normál méretű városi map) meg ha megmozdítottad a kamerát, akkor 40-80 fps leesett 0-ra amíg töltötte a textúrákat a VGA.

hcl: utoljára az SD ram korszakban, meg talán a DDR1 elején volt olyan, hogy pl. cserélgetni kellett a modulokat, hogy menjen mindegyik. Azóta csak olyat láttam, hogy beraktam és ment minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37991) agressiv válasza CPT.Pirk (#37990) üzenetére


agressiv
addikt

Nem VGA ram elfogyési hiba, mert akkor a nem múlna el a rendszerram gyorsulásától és mert mértem.
Amúgy 1280x1024-en nyomom mert gariban van a monitorom már isten tudja mióta, de a COD3 a városban még így is betelt és el is kezdett megakadozni, de a 2xAA-val már csak 800MB-ot evett a vga ramból így frankón ment, mert 4XAA mellett valóban túlcsordult és megakadozott rendesen..

Azt a phenom memória kezelés szarságának nevezem, amikor ugyanazok a modulok mint amik most is benne vannak 1600-on 9.5GB/sec-el olvastak, a mostaniban meg 16.5GB/sec-el olvasnak, azért gondolom érzed a különbséget. Még egy csatornás módban is majdnem tudja a papírforma szerinti. 12800MB/sec-et, mivel így is 12200MB/sec-el olvas, szóval elég nagy különbségek vannak és nem viccből írtam amit írtam.

Azóta csak olyat láttam, hogy beraktam és ment minden.
A munkám miatt olykor naponta találkozok a kompatibilitási problémával..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37992) CPT.Pirk válasza agressiv (#37991) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megeshet, hogy másról van szó. Az MW2 esetében az akkori csúcs kártya tulajoknak is előjött a probléma, holott azokon nem fogyott ki a ram. Asszem volt egy patch, ami javított a helyzeten.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37993) hcl válasza CPT.Pirk (#37990) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én DDR-nél láttam utoljára ilyet (mondjuk azért a durva esetben hogy 266 és 400-as modulok vegyesen),viszont a DDR2 modulokból meg az nem mindig mindegy mit teszel némelyik lapba (bár ez is inkább a brand gépekre jellemző, Lenovo, meg Dell ilyen), szóval az nem a modulok keverésére érzékeny.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37994) agressiv válasza CPT.Pirk (#37992) üzenetére


agressiv
addikt

Én nem az MW-ről beszéltem eredetileg, hanem azzal együtt ugyan, de minden másról. Hidd el jól tudom mit beszélek.

Hát még a borz.....

(#37995) CPT.Pirk válasza agressiv (#37994) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MW2 csak egy példa volt, az elcseszettül megírt programra. Gondoltam ez lejön a leírtakból.

Akármi is a tényleges igazság, nem lehet kijelenteni, hogy Phenom2 mem. vezérlője gázos, mert akkor az mindenkinél jelentkezne. Nálad valami ritka összeférhetetlenség lehetett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37996) agressiv válasza CPT.Pirk (#37995) üzenetére


agressiv
addikt

Nálam az a probléma, hogy engem mindenféle apró laggolás is zavar, amit az átlag juzer nem vesz észre, mindössze ennyi a sztori.

És hogy a viharba ne lehetne kijelenti, hogy a ramvezérlő gázos, amikor emelt északi híd, meg mittudom én milyen konfigurációban nem képesek a memóriák az elvárt sebességet produkálni? Konkrétan 1600-on nem olvasott annyival a ram, amit Single Chanel-ben (!!) 1333-on kellene...

Az AM3 mellé annyira felesleges a DDR3 mint halottnak a csók.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37997) Nevil2


Nevil2
tag

Eladó egy Samsung ML 1520 nyomtató... mennyit érne meg?

(#37998) Nevil2


Nevil2
tag

Télapóruha kellene dec. 6-ra... Tud valaki ajánlani kölcsönzőt?

(#37999) cserkész válasza Nevil2 (#37998) üzenetére


cserkész
tag

Az Ifjuság uton van egy.....

"Vulnerant omnes ultima necat"

(#38000) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Oakley GASCAN Matte Black/Grey (03-473)

szinte új, 1-2 alkalommal volt hordva

árról beszélgethetünk priviben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.