Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) FuckeR19 válasza hcl (#38050) üzenetére


FuckeR19
senior tag

10 éve az még nagyon sok pénz volt :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38052) hcl válasza FuckeR19 (#38051) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja :D De akkor szted mennyibe fájt egy Weller?
Ezt arra tartottam, hogy ha mentem valakihez szerelni, és ott derült ki, hogy el van szakadva valami kábel, akkor össze tudjam taknyolni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38053) Bandus99


Bandus99
őstag

Nincs valakinek otthon elfekvoben egy mukodo USBs DVB-t vevoje?

A konyhaban levo TV hianyt gondolnam ideiglenesen megoldani, ratelepitve asszony laptopjara, aztan nezheti a TV-t.

Igazabol ugye az se 100% hogy mukodni fog, szoval nem szivesen adnek ki egy uj kutyuert 5-10e ft-ot, mert utana meg nem tudom mit kezdjek vele.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#38054) hcl válasza Bandus99 (#38053) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Először kérj kölcsön egy próbára :)
Mondjuk nekem nincs :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#38055) Bandus99 válasza hcl (#38054) üzenetére


Bandus99
őstag

Igazabol ez a cel, akinek van otthon elfekvoben hasznalaton kivul, kolcsonkerem kiprobalom, ha mukodik megveszem tole, ha nem elado, akkor tudom hogy ez a tipus muxik es probalok rendelni.
Tele van ebay is fillerekert, csak ugye egyreszt 2-3het masreszt lutri hogy muxik-e

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#38056) Csepy


Csepy
senior tag

Megint van pár eladó mobil...mindegyik KÁRTYAFÜGGETLEN:

- Nokia 6500 classic... ezüst, új ház, új kijelző, teljesen felújított, 2 akku, töltő, füles, kézikönyv -->8k

- Nokia N73 ... fehér/ezüst/barna, új ház, teljesen felújított, fóliás, töltő -->10k

- Acer Liquid E S100 ... fekete, Android 2.3.7 (MIUI 1.10.21), Snapdragon (Q8250) proci, 3.5" kapacitív kijelző, 5MP kamera, full dobozos, szép állapotban --> 41k

- ZTE Blade... szürke, Android 2.3.7 (CM7.1), 3.5" kapacitív érintőkijelző, 710Mhz Qualcomm MSM7227 CPU 3.2MP kamera, full dobozos, szép állapotban --> 25k

- DELL XPS M1330 noti, minden infó a hirdetésben (katt)... --> 75k

Vadonat új, sosem használt, ajándékba kapott Eminent 7167 FULL HD médialejátszó, 3.5"-os HDD kell bele s mindent lejátszik, de tényleg mindennel megbírkózik. Prohardver ajánlott plecsnit kapott ;)
2 év garanciával az infolexbe. --> 25k (Jegelve Polip barátomnak)

Csere csak mobilra és PC alkatrészekre érdekelhet, természetesen piaci ár alatt.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#38057) oPalRx7 válasza Bandus99 (#38053) üzenetére


oPalRx7
tag

nekem van egy asus dvb-t amúgy. ritkán használom notival, antenna-adapter, meg saját kis antenna is. bár én is max kölcsönbe adnám tesztelni.

de kell neki kraft mert hd-be egyre több adó jön, azt egy pl athlonxp nem mutatja meg :) (próbáltam)
dxva képes vga nélkül halott próbálkozás volt :)

(#38058) Bandus99 válasza oPalRx7 (#38057) üzenetére


Bandus99
őstag

Probara megkoszonnem vagy mondjuk par napra aztan intezek vmit addig.

Holnap elhozod meloba? Leugranek erte.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#38059) oPalRx7 válasza Bandus99 (#38058) üzenetére


oPalRx7
tag

remélem nem felejtem el :) de behozom. 10 után már lent vagyok az irodámban, addig a 400ágyason. max csörgess meg hogy ne kelljen fölöslegesen járnod :)

(#38060) FuckeR19 válasza Bandus99 (#38058) üzenetére


FuckeR19
senior tag

nekem is van 1 olcsó kategóriás de működőképes ha érdekel.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38061) a2d2


a2d2
addikt

Érdekes videokártya átalakulás

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38062) nesa


nesa
veterán

Buvarkodik itt valaki vagy esetleg akar buvarkodni :F

(#38063) a2d2 válasza nesa (#38062) üzenetére


a2d2
addikt

Snorkelezés, vizihoki, ...
Miért?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38064) hcl válasza nesa (#38062) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Adósságban fogunk úszni jövőre, nem tengerben :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#38065) Inception


Inception
tag

(#38066) a2d2


a2d2
addikt

Guitar hero dobkészlete nincs valakinek eladó?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38067) Janoska26 válasza a2d2 (#38066) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

(#38068) FuckeR19 válasza Janoska26 (#38067) üzenetére


FuckeR19
senior tag

de legalább élvezi :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38069) a2d2 válasza Janoska26 (#38067) üzenetére


a2d2
addikt

Látjátok, ez az igazi game, 0-99-ig élvezetes :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38070) nesa válasza a2d2 (#38063) üzenetére


nesa
veterán

Lenne alkalmas palackom 0,5 kobos de szerintem meglehet nyomatni 200 baron is 0,75 re, egesz mas celbol vettem de ahoz hogy 2-5 bart nyomjak bele luxus ilyen palack.

(#38071) oPalRx7 válasza nesa (#38070) üzenetére


oPalRx7
tag

az ilyen palackokat évente felül kell vizsgálni, szóval óvatosan a töltögetéssel :) volt már pár halálos történet is...
én buvárkodnék még mindig, de nincs már rá pénzem :S

(#38072) Thomas1


Thomas1
őstag

Van pár eladó cuccom, ha valakit érdekel, akkor nézze meg itt.

IBM Thinkpad R40 noti - 25k
Alufelni gumival (7,5x17) , és pár ram, plusz régi alaplap+proci.

Hátha valakit érdekel.

Érdeklődni priviben. :R

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#38073) a2d2 válasza oPalRx7 (#38071) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja, nagyon drága hobby, és annyival nem kínál többet mint a snorkelezés.
Le kell tenni egy búvárvizsgát, meg kell venni egy baromi drága felszerelést, de ez nem elég, mert a helyszínen is fizetned kell a merülésért, palackokat kell töltögetni ami szintén nem olcsó, ....
Ehelyett veszel egy jó minőségű uszonyt meg maszkot, pipát, és már merülhetsz is :)
Én ezzel az uszonnyal lemegyek 20m mélyre, igaz hogy akkor egyből jövök is vissza :DDD
Tavaly Montenegróban is együtt tudtam búvárkodni a palackosokkal, igaz néha fel kellett jönnöm, de pl ugyanúgy ott voltam egy méterre a murénáktól.
Szóval én majd akkor próbálom ki ha nyerek a lottón :)
Viszont ha érdekel van mesterbúvár ismerősöm, oktatást is vállal.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38074) oPalRx7 válasza a2d2 (#38073) üzenetére


oPalRx7
tag

Nekem a vizsga része megvan Naui-tól de... a logban van kb 30 merülésem, az is elég rég :S mondjuk az elméletet még legalább tudom :)

sajnos snorkellel nem tudok annyira mélyre menni, mert a fülem nem partner a gyors emelkedés/süllyedésben - nehezen egyenlítek. Palackkal volt elég időm, mert a levegővel viszont jól takarékoskodtam anno :)

hát már gyakorlatilag csak a maszk és a snorkel ami megmaradt a felszerelésből... meg a log valamerre :)

élmény az amúgy megvolt :) nálam a max mélység 36m volt - ugye technikai/nitrox féle kiképzést még nem kaptam.

(#38075) nesa válasza oPalRx7 (#38071) üzenetére


nesa
veterán

Lehet entudom rosszul de minden toltesnel nyomasprobaznak PL 150 baros palackot ugyhiszem 300on nyomjak meg, es eresztik vissza.

(#38076) a2d2 válasza oPalRx7 (#38074) üzenetére


a2d2
addikt

A 36m az szép. Én rövidujjú/nadrágszárú ruhában 20m-en is fáztam rendesen, meg a maszk is eléggé nyomott már :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38077) oPalRx7 válasza nesa (#38075) üzenetére


oPalRx7
tag

a nyomáspróba pár éve még úgy ment hogy vizzel teli konténer belsejében töltötték a palackot, nyilván a névleges nyomás fölé, és ezzel figyelték a nyúlást (plusz, anyaghiba esetén se szakítja le a kezelőszemélyzet kezeit, a konténer bírja/víz felfogja az erejét)

150es palackoknál ~200, 300asnál ~400 a próbanyomás (az emlékeim szerint)

most konténer nélkül minden töltésnél fölétöltessz valamit, az szinte kísértés a sors ellen, hisz extra anyagfáradást is okozhat, plusz legjobb esetbe is csak elviszi fölötted a tetőt... tuti nem úgy csinálják/nem változott meg a biztonsági szabályozás :)

(legenda: anno a B29 bombázónál volt sűrített levegős a bombazár nyitása, zárása, kemény 1000 baros rendszerrel. ha az elkezdett sziszegni, a karbantartók először fedezéket kerestek)

(#38078) oPalRx7 válasza a2d2 (#38076) üzenetére


oPalRx7
tag

fáztam is rendesen :D 6milis teljes vizes-ruhában.

a palackosnál legalább van extra levegő arra hogy a maszkot "megemeld" és ne nyomjon :)

mindig elfelejtek szerkeszteni ááá... :D

[ Szerkesztve ]

(#38079) hcl válasza oPalRx7 (#38077) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, azért én nem szívesen lennék egy túltöltött cucc közelében :D Nem csak a tetőt viszi az le, hanem a fejed is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#38080) ha3fis


ha3fis
tag

Nincs valakinek korrekt áron eladó 80-160 GB közötti vinyója?
Mindjárt indulok be Pécsre, 1-2 órát bent leszek, addig az adatlapomon lévő mobilszámon elérhető vagyok, jó ajánlat esetén érte is megyek.

(#38081) nesa válasza oPalRx7 (#38077) üzenetére


nesa
veterán

Nemertek a pontos menethez, csak bika palackot akartam, es ezt vettem, de rajottem ahoz hogy a kompreszor altal termelt 2-5 bar nyomast taroljam ez luxus, meg a kompreszor se keszult el ....

(#38082) oPalRx7 válasza nesa (#38081) üzenetére


oPalRx7
tag

nyilván :) nem is azért írom hogy te lennél aki ezt túltölti :) csak akkor már leírtam azt amire emlékeztem, pontosításként :)

(#38083) Magnum_ válasza Magnum_ (#36760) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elkelt.

I humbly and respectfully decline™

(#38084) Magnum_ válasza Thomas1 (#38072) üzenetére


Magnum_
nagyúr

milyen alufelni (márka, osztókör, ET) és milyen gumi és mennyi? Köszi!

bocs, látom, 5x100 nekem jó :( (meg a színe se, de az már mellékes ;] )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#38085) Thomas1 válasza Magnum_ (#38084) üzenetére


Thomas1
őstag

Tudod, kinek a pap, kinek a paplan. :DDD

Valóban, pontatlan voltam. 7,5x17 col, 5x100-as osztókör, ET38-as. 205/50 R17-es Pirelli P6000 gumikkal.

Ez mellett természetesen a többi cucc is eladó. :DD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#38086) nesa válasza Thomas1 (#38085) üzenetére


nesa
veterán

Nem bantasnak szanaom de a felnik 2000ft al tobbet ernek gumi nelkul mint ezekkel a gumikkal, mivel kukas es kb 2000ft er szedik le a 4db ot.

(#38087) s7evcsenko válasza a2d2 (#38073) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A 20m-es merülés azzal az uszonnyal nem túlzás kicsit?
Az kb egy 4emeletes panel magassága... hát nekem horvátban még az 5m-es fenék is kihívás volt. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#38088) agressiv válasza Thomas1 (#38085) üzenetére


agressiv
addikt

Én sem bántásnak szánom, de ezzel a festéssel valami bitang randa lett. :DD

Hát még a borz.....

(#38089) oPalRx7 válasza s7evcsenko (#38087) üzenetére


oPalRx7
tag

simán lehet, csak tudni kell hogy :) és egyenlíteni, stb :) titka hogy nem teljes mélylevegő után kell elindulni :D pláne nem hiperventillálva...

(#38090) nesa


nesa
veterán

Keresek 1-2 liter koruli kiegyenlito tartalyt mar neztem PL uj lada niva 1320Ft de most valami hasznalt olcsobb megoldast keresek mert kb ennyi penzt szanok az egesz projektre es mar 600ft elment masra :O

(#38091) a2d2 válasza s7evcsenko (#38087) üzenetére


a2d2
addikt

Nem túlzás, 15 évvel ezelőtt is lementem már bóvli uszonnyal 15m-re, ami "hitelesítve" is lett madzag+ólom segítségével :DDD
Azóta csak erősödtem a témában, 4 évig vizihokiztam heti 3 edzéssel, most már meg sem kottyan. Mondjuk időközben megnősültem és felcsusszant rám 15kg felesleg :)

De azért veszélyes is tud lenni a dolog, a sekélyvizi palackozásnál mindenképpen veszélyesebb.
Akit érdekel a téma itt van 1-2 videoklipp:
[link]
[link]
[link]

Az izraeli szigonyoshoz kommenteltem is Sztrovacsek81 névvel, kerülni kell a hiperventillálást és az ólomövet. Meg leírtam, hogy pont egy ilyen 20m-es merülés után csapott el egy motorcsónak 2007-ben Corfun.
Azóta én is kicsit parázok az egyedül búvárkodástól, jobb haverral menni.

Akit érdekel még a dolog, írja be google-be hogy "black out" vagy mamba.

Az 5m meg gondolom a füled miatt volt kihívás. Emlékszem mikor legelőször lejutottam a tengerre általános végén és is majdnem beszakítottam a dobhártyámat egy búvárszemüveg miatt, ami lent volt mélyen a víz alatt. De kiegyenlítésről még csak nem is hallottam előtte. Persze amint leértem hozzá kideült, hogy üveg nem volt benne :DDD

5m:
veszel egy levegőt, befogod az egyik kezeddel az orrod, a másikat magad elé tartod, szádat becsukod, feldobod a lábaidat a segged fölé kinyújtva, és amint megindulsz lefelé úgy teszel mintha megpróbálnád fújni kifelé a levegőt. A dobhártyádat belülről tartja a levegő és így nem enged a víznyomásnak. Közben 1-2 csapás az uszonnyal és már lent is vagy. Jó gyakorlást! :)

UI: ugyanitt 2 db szigonypuska eladó ;]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38092) s7evcsenko válasza a2d2 (#38091) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hm...
Ez tök egyértelműen hangzik, mégsem jutott volna soha eszembe... :B
Köszi szépen, majd ha legközelebb ilyen mély víz közelébe jutok, kipróbálom.
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#38093) FuckeR19 válasza a2d2 (#38091) üzenetére


FuckeR19
senior tag

mit kell nézni ezeken a videókon? :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38094) a2d2 válasza FuckeR19 (#38093) üzenetére


a2d2
addikt

Az eszméletvesztéseket. Az első videón ha nincs ott a társa a srácnak akkor már nem él, süllyedt vissza eszméletlenül a mélybe.
Amikor emelkedik felfelé a búvár, akkor az ökölnyire összenyomódott tüdeje ismét kitágul. ahogy a felszín közelébe ér, eléri a normális alakját, és ezzel elszívja az agytól az oxigént.
Ilyenkor következik be az ájulás, amiből már számtalan halálos baleset volt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#38095) a2d2


a2d2
addikt

(#38096) oPalRx7 válasza a2d2 (#38095) üzenetére


oPalRx7
tag

hát igen. mondjuk egy fórumon azért lehetne helyesen is írni (én se vagyok mindíg a legérthetőbb) de azért ennyi ideje lehet mindenkinek :S

egy megölt 4770et eladni mindenképp undorító tett....

(#38097) hcl válasza a2d2 (#38095) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, mennyi ilyen idiótával találkozok, nap mint nap...
A legjobb az volt, amelyiknek 5x leírtam, hogy használjon már írásjeleket, és nagybetűket, mert nem értem, mit akar, erre nagy nehezen felfogta, ÉS UTÁNA MINDENT NAGY BETŰKKEL ÍRT.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38098) Dodder válasza oPalRx7 (#38096) üzenetére


Dodder
tag

Szerintem már a nick neve mindent elárul róla. De lehetett volna : iq-10. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#38100) hcl válasza Enszuke (#38099) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

B+, azért egy ember általános színvonaláról elég sokat elárul, hogy hogyan fogalmazza meg a mondandóját.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.