Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) Bla82


Bla82
tag

Eladó egy (fél)konfig akár darabokban is. Akit érdekelne PÜ-ben jelezze.

(#38802) Dare2Live válasza Enszuke (#38739) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezt sem ertem. Felbontasa ugyan annyi, szinek szama ugyan annyi, kepfrissites ugyan annyi. Mi veszik el?

Azért ami ugyanolyan az húzós. Full HD + rendes kontraszt+fényerő esetén [link]. És akkor itt az olcsobb 400.000Ft alatti daraboknál nincs fullhd, nincs rendes kontraszt+fényerő.
és persze rendesen sötítíteni kell, ami otthon nem feltétlen vidám dolog.
és amit nem írtak 3-4000h után izzócsere. ami finoman szólva se két forint. És amikor MOon átlagba megy egy tv 6-12ht ez ~1év alatt is összejöhet, 2év alatt simán.
és...

Volt anno egy olyan dolog, hogy projektroros TV. Nem véletlenül halt ki. Teljesen versenyképtelenné vált ahogy nekiáltak a plazma+lcd árak esni. Projektre, bemutatokra jó, cipelhető. Otthonra versenyképtelen hacsak nemcsinálsz mondjuk moziszobát, mert filing. Nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38804) Silencer83


Silencer83
addikt

Nokia E72 Black, fuggetlen, nagyon szep allapotban elado!

(#38805) hcl válasza agressiv (#38798) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért, mert a legtöbb usernek halál felesleges diszkrét VGA kártya. Pl. nekem is.
Aki játszik, annak kell, meg pár speckó esetben, munkaállomásokba, stb. Viszont a legtöbb PC egyszerű office melóra van használva, vagy otthon neteznek, meg filmet néznek rajta -> igazából egyszerűbb, ha nincs +1 sokat fogyasztó eszköz.
Persze nyilván a gyártóknak meg plusz profit, hogy ha erősebb VGA kell, akkor cserélj procit is, nyilván ez a nagyobb indok :S De szerintem úgy fog alakulni a dolog, hogy lesznek diszkrét VGA-k annak, akinek az kell, meg akinek nem kell, az vesz IGP-s procit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38806) FuckeR19 válasza Zewa (#38791) üzenetére


FuckeR19
senior tag

oda mennék ha nyitva lenne :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#38807) Dare2Live válasza Enszuke (#38803) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most magad ellen érvelsz?
50" lefedi a lakosság igényeinek 99%át. Ennyi is volt anno írva. Optimálisan el se fér nagyobb a legtöbb lakásban, sött még 50"sem.
Olcsobb: 50"ban ha jól látom ahogy te is jóval olcsobb a plazma. Vászont se hagyd ki, sima falon nem lesz jó a HD.
Nem kell 1-1.5 évente szervízbe hurcolászni és a szervzbe otthagyni 20-50Kt.
Nem kell sötétítgetni.
Nem pixma féle sokat nemér garival kapod meg.
Kontrasztot... pedig még elő se vettem.

Mi az előnye? Aki előadást tart oké. Akinek elfér 60"+os vászon a "moziszobájában" és kell neki mert akármi oké. De ez a lakosság tán 1%a sem. Ezen felül?

szerk: Amúgy a lakosság igényeinek 90%+át imho egy ilyen is lefedi. Igéyn szerint plazma:
[link]
vagy lcd:
[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38808) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Az eon nem kicsit felcseszte az agyam. Múlt héten egy tulajdonosváltozást nem tudtunk elintézni, mert nem egyezett a korábbi bejelentett óraállás és a mostani (a régi bediktált állás az eon javaslatára volt ráhagyással több!).Ezért kiküldtek egy leolvasót ellenőrzésre, aki megállapította, hogy helyes amit megjelöltünk!Emiatt vissza kellett menni újra, mert ugye nem lehetett így a kérelmet befogadni, tegnapelőtt voltam, de mintha valamit ingyen dobálnának, annyian voltak. Majd tegnap ismét, és kiderült 12.21 és 31 között NINCS ügyfélfogadás!Azt hittem rájuk döntöm az egészet!Igazi tetü társaság, ezt ismét bebizonyította. Köszönet érte.

(#38809) polip válasza Zewa (#38791) üzenetére


polip
addikt

don dodo 2 éve zárt be :D:D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#38810) polip


polip
addikt

106 collos Panasonic Viera plazma olcsón eladó: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#38811) agressiv válasza Enszuke (#38800) üzenetére


agressiv
addikt

Csak az a gáz, hogy ha valakinek nem kell erős VGA, csak processzor, vagy fordítva akkor az feleslegesen dobja ki a pénzt, ráadásul az egyik meghibásoidása esetén elég kellemetlen a szituáció. Ja és nincs bennük erős VGA.

hcl: Erre voltak eddig az IGP-s alaplapok.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#38812) hcl válasza agressiv (#38811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de igazából az IGP-s proci mellé is lehet külső VGA-t tenni ;) IGP-s lapnál meg lapot kellett cserélni, ha valaki (de miért akart volna) erősebb IGP-t akart (LOL).
Mondjuk annyiban gáz, hogy drágábbak lesznek a procik, a lapok meg nem olcsósodnak. Szeretünk, mesterségesen gerjesztett igény!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38813) agressiv válasza hcl (#38812) üzenetére


agressiv
addikt

Ezért mondom, egy baromság az egész. Mi frászért fizessem meg az IGP-t, amikor tudom, hogy lesz mellette diszkrét VGA? :W :DDD

Hát még a borz.....

(#38814) hcl válasza agressiv (#38813) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki mondta, hogy lesz? Nem mondtam. Azt, hogy lehet mellé tenni. Nem kötelező. Amiket a melóhelyen használunk Dell gépeket, 99%-ában az életben nincs semmi dugva a PCIE aljzatokba.
Egyébként laptop esetében mondjuk van annyi előnye a dolognak, hogy procicserével lehet VGA-t upgradelni, míg az integrált VGA-s chipsetek esetében ez azért nem nagyon volt lehetséges ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#38815) 4EYE


4EYE
csendes tag

Ezt jól LEÁRAZTAM!!

(#38816) Csepy válasza 4EYE (#38815) üzenetére


Csepy
senior tag

küldtem pü-t.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#38817) 4EYE válasza Csepy (#38816) üzenetére


4EYE
csendes tag

Én is már :)

(#38818) mormota


mormota
senior tag

tessék véleményt mondani erről: FOXCONN NT-525

Illusztrálok, tehát vagyok

(#38819) Zewa válasza polip (#38809) üzenetére


Zewa
senior tag

Hopika... :DDD
Szóval akkor aki bowlingozni akar az Pláza még decemberben vagy hagyja el a várost.

Számítógép házakat még mindig szívesen befogadnék.
Max 4k/db & minimum 4db 5,25"-os hely.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#38820) Silencer83 válasza 4EYE (#38815) üzenetére


Silencer83
addikt

ez majdnem olyan mint az enyem (e72)

(#38821) 4EYE válasza Silencer83 (#38820) üzenetére


4EYE
csendes tag

Hasonló csak a tiéd fém és ez meg full műanyag. Igaz ez nem kopik úgy.

(#38822) Inception válasza 4EYE (#38821) üzenetére


Inception
tag

Ha már lemegy a sok nullás számra akkor megveszem :)

(#38823) 4EYE válasza Inception (#38822) üzenetére


4EYE
csendes tag

10000? :D Hagyjad már!! :D Amúgy már elcseréltük Csepy kollégával másik telóra!

(#38824) HoldChore válasza mormota (#38818) üzenetére


HoldChore
tag

Nekem tetszik. Szép fekete. És az a legjobb benne, hogy akárhogy állítod mindig felfelé mutat az antennája :)

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#38826) CPT.Pirk válasza agressiv (#38813) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Senki sem kötelez rá, hogy IGP-s lapot, vagy procit vegyél, mindegyik árszegmensben találni IGP mentes cuccot.
Viszont egy esetleges vga cserénél jól jön, hogyha várni kell az új vga-ra, addig nem kell régi vacak karit betenni vagy kunyerálni valakitől. Amúgy meg pl. a chipsetbe integrált gpu ára igazából elhanyagolható az alaplap árához képest...

Enszuke: mikor a téli olimpiát élőben HD-ban küldték, és azt a DVB-T beltérin néztük a 106-os Pana plazmán, na akkor volt seggre ülés, pedig még régebbi plazma, "csak" 800*480-as.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38827) agressiv válasza hcl (#38814) üzenetére


agressiv
addikt

Arra gondoltam, hogy ha tudom, hogy nem használom, akkor nem akarom megfizetni.
Amúgy a laptopos dologgal egyértek az rendben van, de egy böhöm teljesítményű asztali prociba, nem hinném, hogy sokan használnák az integrált VGA-t, max az aki nem játszik és tényleg csak renderelésre, vagy konvertálásra használja a processzort.

És én azért nem veszek szendi bridzset, mert nem akarok az integrált VGA-ért fizetni. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#38828) hcl válasza agressiv (#38827) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Konvertáláshoz OK, renderelni a VGA szokott manapság :)

De amúgy szerintem többen nem játszanak, mint igen. Csúcsprocikba tényleg felesleges, de az eladásokat nem azok vezetik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38829) yerico válasza polip (#38810) üzenetére


yerico
senior tag

106 coll kicsit sok. Másfelől, ahogy már egy korábbi hozzászólásomban írtam, nem értem a régi, elavult plazmatévék árazását. A tévék ára annyit esett, hogy már bruttó 100-ért adnak fullHD Panasonic plazmát, Miért vegyem az új árának 70%-ért meg a régit, és miért ne az újat.
Nem kötözködni akarok, nézegetem a plazmatévéket, hogy lassan venni kellene egyet. Mert bár jók a LED Samsung Smart tévék, de messze nem érik el a plazmák képminőségét. Viszont használtan mánikákusan 60-70E-ért szórják az emberek a használt plazmákat, mert "5 éve még 500-ért vettem". Na ja, csak ma már 160-ért ott vannak a kisfogyasztású LED Smart Samsungok, amik éves szinten rengeteg áramszámlát spórolnak. 130-ért meg Samsungék adnak 3D Plazmát, ami megint marhára bejön.

(#38830) hcl válasza yerico (#38829) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lepukkant cuccokat sem értem.
17", 19" CRT monitort utánad dobják, vagy egy ezres.

Kistévé, az 10-15, nem sokkal nagyobb, mint egy monitor.
WTF?

Mutogatni való hater díszpinty

(#38831) Inception válasza yerico (#38829) üzenetére


Inception
tag

Nekem csak a "olcsó" szó szúrja a szemem ;] Úgy látszik mindenkinek mást jelent ez a szó :)

(#38833) agressiv válasza Inception (#38831) üzenetére


agressiv
addikt

Szerintem csak nem mindegy, hogy miről van szó. Egy doboz cigi 600FT-ért nem olcsó, de egy 2600K 40-ért olcsó :D

Enszuke: Hagyjuk már ezt a fogyasztásos baromságot. egy böngésző amennyi erőforrást igényel, az annyira jelentéktelen, hogy beszélni sem érdemes róla. Arról nem is beszélve, hogy ehhez nem kell processzorba integrált VGA, egy régebbi IGP és elboldogul vele. :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#38834) hcl válasza Enszuke (#38832) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem venni akarok, csak az árazást nem értem.

@Agressiv : Nekem olcsó az, amire nem kell gondolkodnom, hogy megvegyem-e. Esetleg hogy procit veszek, vagy eszek a hónapban :D
Szóval ami 40k, az nekem nem lesz olcsó :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38835) CPT.Pirk válasza agressiv (#38833) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aki cigire költ, annak úgy kell! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38836) agressiv válasza CPT.Pirk (#38835) üzenetére


agressiv
addikt

Ezt vártam már. :DD

Hát még a borz.....

(#38837) Dare2Live válasza Enszuke (#38825) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"10 eve 50 cm fedte le a 99%-ot. Ma szerinted 50". Es holnap?"
Nem fér el.

""sima falon nem lesz jó a HD" Nem probaltam, de szerintem nem lenne rossz."
Én igen. De rossz lesz.

"Ledes projektor 20-30k ora"
Akkor mondjuk linkelj ledes projektrot kövnek és ne olyat ahol 3000hnként cserélni kell. Jahogy...

""Nem kell sötétítgetni" Akkor Te monitort se hasznalj, mert en meg nem lattam olyant, ami tejes nappai fenyben, ugyan ugy hasznahato, mint lesotetitett szobaban."
Én elhiszem te bármit megmagyarázol. Attól még semmi bajom a nappaliban a tvvel akármikor, ellenben a projektor k* szar nappal.

"Kontraszt: Ehhez nem ertek, de kicsit nezelodtem. Azt talaltam, hogy az emberi szem 300 szintet tud megkulonboztetni."
Én láttam 3000:1 és 10.000:1 es projektort házimozi boltban és gond nélkül látom a különbséget, kb ordít. Jegyzem meg a jobb projektoroknál 10.000:1 a minimum de inkább a 20.000:1 sött 50.000:1. Biztos a Zufoknak gyártják őket. És itt ne keverjük a plazma kontraszttal. Rendes plazmána fekete az fekete.

Szóval mi is az előnye a projektornak? Hol jön ez ki? Mert erre nem válaszoltál.
És ha annyival jobban megéri akkor mért halt ki projektoros tv? És mért nem vesz kutya se projektort?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38838) plaszy


plaszy
őstag

Hali!

T6600-as procival ellátott notiba mi az ami még belemegy, és erősebb?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#38839) hcl válasza plaszy (#38838) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Laptop típus kéne, meg mondjuk BIOS-tól is függ...

Mutogatni való hater díszpinty

(#38840) plaszy válasza hcl (#38839) üzenetére


plaszy
őstag

Acer 8730G, még nincs nálam, jövő héten érkezik, ha minden jól megy.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#38841) hcl válasza plaszy (#38840) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Google 1. találat

"You should have no problems putting in a Q9000 or Q9100 and just make sure have the latest BIOS version."

Mutogatni való hater díszpinty

(#38842) Macka


Macka
veterán

Valakinek felesleges XBOX 360-a vagy PS3-a van-e?

(#38844) CPT.Pirk válasza Enszuke (#38843) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is csak egy majdnem 2 éves böngészőt vetsz össze az aktuális Chrome-al, igazán fair megoldás. :N Amúgy az a 6W fogyasztás mit számít? Még egy router is többet fogyaszt.

Reklámok meg kiírthatóak mindkét böngészőben, ha ennyire számít a fogyasztás és akkor a flash nem tekeri a procit...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38846) hcl válasza Enszuke (#38845) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

FF-ból már 8-nál tartanak, és nagyon szépen megy a HTML5 is benne pl.
Amúgy a Chrome-nál soványabb cucc tényleg nem nagyon van, de az pl. fapados nekem.
GYengébb gépeimen Chrome, az asztalin, ahol van erő, ott FF van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38848) Dluinet válasza hcl (#38846) üzenetére


Dluinet
nagyúr

FF már 9.01-nél tart, és sokkal gyorsabb (érezhetően) lett az FF8-nál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38849) CPT.Pirk válasza Enszuke (#38845) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami nem kerek. Ezek milyen Watt adatok?
Oldalbetöltés alatti maximumok? - nem sok értelme van ezt mérni, időegység alatt felvett teljsesítmény, mint villanyóra, az már mond valamit, ezek a mai Lidlis fogyi mérők is tudnak olyat mérni.
Meg ilyen tesztre miért a 3.6-os főverziót használtad? 4.0 óta már van GPU renderelés. Meg mondjuk kipróbálhattad volna bekapcsolt pipelineinggel, az már a 3.6-ban is volt.

Firefox 3.6.x will be maintained with security and stability updates for a short amount of time. All users are strongly encouraged to upgrade to the latest version of Firefox.

Értem h. nem a két böngésző tesztje, de alábbi kommented azzá tette, ezért válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.