Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) sirdond válasza Rizseslescó (#16648) üzenetére


sirdond
őstag

Bocsi, de nem értek a lovakhoz. :)
Én általában melee karakterekkel szoktam játszani, ráadásul a brand skill-ek tök újak, így nem tudok semmi hasznosat mondani, hülyeséget meg nem akarok

(#16652) TrollBalint válasza Rizseslescó (#16648) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát átfutottam a karaktered, hát hirtelen nem is tudom mit mondjak, bár számítottam rá, hogy nagyon más lesz a skill fa, de "élőben" mégis meglepett :)
Én a helyedben az amulettet lecserélném, vagy raknék rá valami enchantot. Orb of Stormot mire használsz? Én elvileg arra, hogy azzal crittelek, és kapjam meg a +25% bonusz sebzést. (Mondjuk rendszeresen elfelejtem használni, csakúgy, mint a vaal righteous fire-t is... pedig az is durva boost, de többnyire halál után jut eszembe :D ) Ha te is erre akarod használni, akkor érdemes increased crit strike change a storm mellé rakni.
A későbbiekben nem tudom, hogy tervezed, de a brand recall-t javaslom használni, most nem láttam, hogy bent lenne. 6 szintje van (nem 20, mint a többi gemnek), és egy empower-rel elég durván meglehet buffolni. (Ez még nekem is hiányzik). Én most level 5-nél járok és így 2,14 sec a CD-je, és csak 23 mana (szemben a brandem 103 manájával) Én ha tehetem, akkor recall-al szedem őket magamhoz nem elnyomom újra, ráadásul így tovább is fent maradnak az ellenen :)

Összességében amúgy azt látom, hogy olyan lehet a karaktered, mint az enyéim, hogy jónak tűnik, mert működő dolgok vannak benne, de élesbe valahogy mégsem hozza az elvártat. Éppen ezért én most (amennyire csak lehetett) követtem egy build leírást

Ja igen, level 70-en én lecserélném a TAbulát, abból is jön be sok stat és akkor esetleg a többit kicsit szabadabban tudod csere-berélni.
Hát én hajnalban nem szoktam fent lenni, inkább délután / kora este, viszont most szerdáig szabin vagyok, úgy hogy napközben is megtalálható vagyok fent.

Ahogy elnézem a Trickster inkább a DOT-ban erős, én inkább a puszta sebzésre mentem rá.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16653) Rizseslescó válasza TrollBalint (#16652) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Elvileg még alakulóban van a gear. A páncél része elvileg jó, az ékszereket csak éppen feldobáltam rá ami volt a ládában. elég sok str kell a végén, szinte mindenen kell hogy legyen. A gemezés sehogy sem áll még szintén. Orb of Storm csak rajta maradt még még néhány kósza gem. Sc+Fortify+FA , meg Fdash-hez lesz kötve a Brecall. A totemek meg a fegyóval dolgoznak. Most jutottam el mapozásig és nem volt időm alakítani a gear-t, sehogy sem áll még. Majd én is veszek egy 6L rare vértet és Tabula csere is lesz. Ez a Brecall eddig nem volt tiszta és mivel nem volt berakva, ezért nem is jöttem rá mire jó. Elvileg megvan meddig tartanak a golyócskák, vagy 1x megidézem és nem járnak le ha a recallal odahúzom magamhoz őket?
Mi a neved játékban? Felvennélek és tolhatnánk 1ütt ha van kedved?
Számomra az érdekes,hogy szinte semmi védelme nincs. WTF!? Mármint a buildnek amit követek.

[ Szerkesztve ]

(#16654) TrollBalint válasza Rizseslescó (#16653) üzenetére


TrollBalint
addikt

Rendben, néha nyomhatjuk is együtt :) Acronomica a nevem a játékban, ha a felhasználónév kell az meg Haarkon. Folyamatosan tűnnek el a golyók, ahogy lejárnak, de időt nem mutat hozzá, egyszer csak eltűnik. A recall csak annyit csinál, hogy odahívja hozzád őket, újraindítja a számlálót, és megnöveli 1,2 mp-cel. A brand tooltipje kiírja mennyi a max idő. Nekem 5,5 mp attach, és 11 mp detach-ot mutat.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16655) Rizseslescó válasza TrollBalint (#16654) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Faca, akkor jövő 7n majd megkereslek ingame. Kb 3 körül érek haza délután és lesz szűk 2 óránk, míg nem jön haza a pikkelyes füstölgő :DDD :DD Sokszor azért haltam meg, mert megálltam míg castoltam a golyókat, de reményeim szerint ez most már változik. Majd akkor állok meg mikor tiszta a levegő és a chargok majd gyűlnek körém és szabad az út. Írok neked most privátban.

(#16656) Har_melin válasza TrollBalint (#16654) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

"A recall csak annyit csinál, hogy odahívja hozzád őket, újraindítja a számlálót, és megnöveli 1,2 mp-cel."

plusz "mellesleg" azonnal aktiválja is a brandeket, akkor is, ha éppen nincsenek ellenfélre cuppanva. Gyakorlatilag ez a ST része a dolognak, mert az összes brand egyszerre sül el, egy területre. Persze ehhez facetank távolságban kell lenni az ellenféltől...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16657) Rizseslescó válasza Har_melin (#16656) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Köszi, akkor rákötöm flame dashre és csak belecsuszkálok a lecsó közepébe és döglik minden... remélem működni fog, de nem tudom mi lesz a boss fighttal.. majd kiderül, ha beborul :DDD :C

(#16658) TrollBalint válasza Rizseslescó (#16655) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én szoktam olyat, hogy előre elsütöm őket és mikor odaszaladok, csak odahívom őket :)

Har_melin: Na ezt jó tudni, ezentúl akkor spammelés lesz :D

Azt tudja valaki, hogy a vaal rigtheous fire elsütésekor mely spellek kapnak bonust? Csak amit utána sütök el, vagy a már meglévők is? Illetve van-e jelentősége, hogy megjelenik egy kör? Az hatással van-e erre a bonusra? (gondolok itt arra, hogy csak a körön belül lévő spellek kapják meg a bonuszt például)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16659) sirdond


sirdond
őstag

TFW veszel egy map-ot pár chaos-al drágábban a normál árnál, mert a 100. ember sem válaszol és a 30. azonos tier mapok farmolgatása után sem akar kiesni és nem tudok rá upgradeelni sem kisebb mapokról, de persze pont azon van Niko és nem is megy át másikra és szeretnéd megcsinálni a napi küldetést és 5ször rerollod a map-ot, hogy minél nagyobb iiq legyen és miután aktiválod a map-ot végül csak egy sulphite van rajta :(

(#16660) KubanitoS válasza sirdond (#16659) üzenetére


KubanitoS
veterán

hogy minél nagyobb iiq legyen

Miről van szó pontosan?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16661) sirdond válasza KubanitoS (#16660) üzenetére


sirdond
őstag

három dolog befolyásolja a sulphite mennyiséget:
- map tier
- iiq
- scarab

ebből map tier a legmeghatározóbb, minél magasabb annál több a sulphite. az iiq pedig másodlagos, szintén minél magasabb, annál több a sulphite, de nem számít annyira,mint a map tier, elvileg. mégsem mindegy, hogy egy 20%-os magic map-on van Niko, vagy egy 125%-os rare map-on.

a scarab meg ugye egy fix szorzó a másik kettőre.

ja és kösz az együttérzést :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16662) KubanitoS válasza sirdond (#16661) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ne haragudj, de még mindig nem tudom mi az iiq. :DD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16663) sirdond válasza KubanitoS (#16662) üzenetére


sirdond
őstag

(#16664) D4v3


D4v3
őstag

Nekem szörnyű csak a játék estefelé? Tegnap is spike-os volt eléggé, ma meg a legnagyobb map-om kezdése után minden szó nélkül bezárta magát a játék. Éjjel meg semmi ilyen gondom nincs London szerveren.

(#16665) TrollBalint válasza D4v3 (#16664) üzenetére


TrollBalint
addikt

Spike-os alatt mit értesz? Ez a néha szó nélkül bezárja magát jelenség nálam is elő szokott fordulni. Én Frankfurtin vagyok.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16666) la_cc válasza D4v3 (#16664) üzenetére


la_cc
addikt

Ez gyakori dolog sajnos. Nekem is csinál ilyet szervertől függetlenül.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16667) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.
Tudna nekem v.ki segíteni?Hogy tudnak bele nézni a ládámba?Ill ha v.ki akar onnan v.mit hogyan tudnám neki eladni.Küldenétek valamilyen videót?Sajna nem tudok angolul,így nem nagyon értettem.Köszönöm szépen.

(#16668) tomazin válasza GICA666 (#16667) üzenetére


tomazin
veterán

Veszel premium tabot, beallitod, h publikus legyen, es amit odaraksz, annak be tudod allitani, h mennyit kersz erte. Ezt amikor belepsz egy progi beindexeli es latszik a keresoben.
Ha nem akarsz penzt kolteni, akkor van egy progi amivel be tudod indexeltetni, de ennek nem olvastam utana. Btw osszefoglalo?

(#16669) savior válasza GICA666 (#16667) üzenetére


savior
őstag

Helló.
Én ez alapján szoktam csinálni: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16670) savior válasza Nordic (#16565) üzenetére


savior
őstag

Nordictól szeretnék kérdezni.
Megcsináltam én is az arc ignite buildedet, kisebb módosításokkal.
Most level 75 vagyok és fireballozok.
A kérdésem az lenne, hogy arcnál miért add lightning damage to spell jeweleket használsz?
Nem az add fire damage to spell módosító növeli a burning damaget?
Az szerinted jó megoldás, ha +1 curse gyűrűt is használok és így 3 átok hat az ellenségre(flamability a harmadik)?
Arc esetén milyen bónuszokból lehet plusz burning sebzést kicsikarni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16671) GICA666 válasza tomazin (#16668) üzenetére


GICA666
tag

Szia.Köszi.Már vettem premium tabot,és bepipáltam.Csak rengetegen írnak,hogy mit szeretnének.Nem tudom,hogy találkozzam velük,hogy adjam át nekik a cuccot.Ez a bajom.

(#16672) savior válasza GICA666 (#16671) üzenetére


savior
őstag

Úgy szoktuk, hogy az eladó (jelen esetben te) hideout-jában van a találka.
Chat ablakban jobb klikk a nevén a vevőnek és trade gomb (akkor jelenik meg, amikor a hideoutodban van).
A trade ablakban beteszitek, amit cserélni akartok, megnézitek a másikét, és utána lelehet okézni.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16673) Ellia válasza GICA666 (#16671) üzenetére


Ellia
addikt

Hívd be partyba és 90%-ban a hideoutban fog történni az adásvétel. Esetleg valamelyik központi városban de az ritka.

Ha a hideoutban vagytok akkor simán trade. Először nézd meg, hogy tényleg azt rakja be amit kérsz a tárgyért, csak utána fogad el.

Ha olyan contentet nyomsz ami közben akarod, hogy zavarjanak akkor írd be, hogy /dnd (don not disturb) és amíg aktív nem fognak tudni elérni (zavarni).

[ Szerkesztve ]

(#16674) sirdond válasza GICA666 (#16671) üzenetére


sirdond
őstag

Írj rám játékban és végigcsinálunk egyet, ezt másold be chat ablakba:
@champ_nydn Helló GICA666 vagyok ph-ról

(#16675) GICA666 válasza savior (#16672) üzenetére


GICA666
tag

Értem.Menjek a hideutba,trade,és ennyi.Köszi.Na ezt nem értettem. :)

(#16676) Har_melin válasza GICA666 (#16675) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Először fel kell venned partyba, csak akkor fog működni a dolog!

A sorrend:

- vevő jelentkezik
- jobb klikk a nevén => "Invite to Party"
- beugrassz a saját HO-dba, kiveszed az eladandó cuccot a ládádból és várod, hogy csatlakozzon és megjelenjen
- ha sietne és hamarabb feljön a trade request ablak, mint ahogy kivennéd a cuccot, ne foglalkozz vele, különben nem fogsz hozzáférni a ládádhoz.
- jobb klikk az avatar ikonján => "Trade"
- ellenőrzés, ha rendben, akkor elfogadás
- illik megköszönni, legalább egy jobbklikk + ty üzenettel

A Mercury Trade kiegészítővel mindez sokkal egyszerűbb, ha venni akarnak, akkor klikk a zöld plusz ikonon (ez helyettesíti a meghívást) a végén pedig a Thanks gombra rakott üzenenet automatikusan elküldi neki, nem kell külön írogatni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16677) GICA666 válasza Har_melin (#16676) üzenetére


GICA666
tag

Nagyon szépen köszönöm. :)

(#16678) GICA666


GICA666
tag

Akkor sem értem,hogy látják mi van a ládámban.Én hogyan tudnám megnézni másét?
Sikerült végre eladnom cuccokat.Mégegyszer köszönöm szépen. :)

(#16679) tiborv válasza GICA666 (#16678) üzenetére


tiborv
aktív tag

Nem a Te ládádat látják hanem a ladadban a tradere létrehozott fülön levő cuccokat a keresőben. Minden itemet betölt az ingame trade adatbázisba hogy ilyen fapadosan fogalmazzak. Ha valaki meg rákeres típus vagy név alapján akkor a te ladadban levő cuccot is látja de ömlesztve a többi játékos ugyanolyan itemevel egyutt. Nem konkrétan a te ladad nyitja meg.

D2r.guide; http://classic.battle.net/diablo2exp/; https://d2.maxroll.gg/

(#16680) GICA666 válasza tiborv (#16679) üzenetére


GICA666
tag

Ja így már világos.Köszi. :)

(#16681) savior válasza GICA666 (#16678) üzenetére


savior
őstag

Nézd meg ezt: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16682) GICA666 válasza savior (#16681) üzenetére


GICA666
tag

Köszi szépen.De fogalmam sincs hogy használjam.Mit hova kell beírni,nekem ez kínai. :)

(#16683) tomazin


tomazin
veterán

Miutan felszinteztem a 11%os vaal gemem, realizaltam, h nem tudom gcpvel 20%ra vinni, gondolom, mert corrupted. Piacon van lvl20 20%os corrupted 1cert. Azert eladoak ennyiert, mert nem lehet lvl21re vinni oket? Vagy valami mas (is) az oka.
Illetve esett most az a gem amivel +1 szintet lehet adni a supportolt skillnek. Barhol szintezhetem (pl gyuruben) csak amikor proccol kell egyutt lennie vele, vagy vegig?

(#16684) tibee77 válasza tomazin (#16683) üzenetére


tibee77
őstag

Gemek ara nagyban függ a metatol is illetve attol hogy a quality mit ad a skillgemnek.pl. ott az arc gem, meta skill de megse kerül sokba mert rohadt sok van belöle es a quality rajta kb. semmi pluszt nem ad.(nem total felesleges de nem letszükseg)ezert egy mar corruptolt 20/20as mar nem megy dragan ellentetben a nem corruptolttal.a gemeket amiket huzni akarsz, tedd be alternativ weapon-ökbe.(x-szel tudsz arra valtani) hiaba nem hasznalod a fegyokat, a gemek szintezödnek benne.am ezeket a gemeket (empower,enlighten,enhance) jo sokaig kell huzni arra keszülj fel. XD ha nem jatszol olyan sürün akkor lehet hogy 2es szintre se viszed fel es 1es szinten ezek semmit nem ernek.igy lehet hogy jobb lenne ezt is megvenned mert egy corruptalt 3as szintü mar 20-30 chaos között mozog.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16685) tomazin válasza tibee77 (#16684) üzenetére


tomazin
veterán

Pont arcról van szó. 46m xp/h van az xp bar szerint, ugyhogy meg lesz az a 200m.
De azt nem írtad le, hogy mellette kell-e lennie, illetve, hogy miért jobb a non corrupted arc :)

(#16686) tibee77 válasza tomazin (#16685) üzenetére


tibee77
őstag

Majd meglatod hogy nem megy az gyorsan😃 de am azert dragabb a non corrupted 20as vagy 20/20as mert azoknal ugye ott az esely hogy 21es lesz.ergo nagy penz lesz a kispenzböl xD meg ezt nem ertem hogy "mellette kell lennie vagy nem". Ha a gem mar mondjuk 2es,3as, netalan 4es (negyes csak vaal-lal lehet) akkor persze össze kell kötnöd a skillel amit buffolni akarsz, maskent nem megy.fejlödni viszont mindegy hogy hogy csinalod.berakod ahogy mondtam, az kapja az xp-t te meg örülsz ha szintet lep.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16687) tomazin válasza tibee77 (#16686) üzenetére


tomazin
veterán

Aháá. Tehát nem akkor kell bent lennie amikor szintet lép és akkor lépteti a buffoltét, hanem ő adja a +1et.
Közben megnéztem, hogy a 20as gemet kell corruptolni és akkor beadhatja a 21et. (de ha jól értelmezem ez lutri)

(#16688) sirdond válasza tomazin (#16687) üzenetére


sirdond
őstag

igen lutri, amúgy ezeket a gem-eket inkább Tora research bench-el érdemes inkább "húzni".
3-as Tora 200millió XP-t ad, ha jól rémlik,mellette meg ott a többi syndicate-s loot, ha a gem az elsődleges cél, szerintem ez rá a legjobb megoldás most.

(#16689) Har_melin válasza tomazin (#16685) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A gem a karakter XP 10%-át kapja csak. Mivel a mapok szintje korlátozott, az overlevelingnél pedig bejön az XP bünti is (lvl90 fölött már egy T15-ös mapnak sem kapod meg a teljes XP-jét), az a 200m nem lesz annyira schnellparty.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16690) San398 válasza sirdond (#16688) üzenetére


San398
őstag

A Tora jó lehet a gem XP-t növelni, arra kell figyelni, hogy csak annyi XP-t ad a gemnek ami az adott szinten lehetséges, ergo gem level-t nem tudsz léptetni ezzel a módszerrel. Én úgy jártam, hogy volt egy gem aminek kb 10 millio xp kellett volna a szint lépéshez, azt meg is kapta, a többi elveszett. :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#16691) Nordic válasza tibee77 (#16684) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez buildtől is függ, mert a main karimnak kb elég beteg az a 20% shock chance, mert úgy megdobja az ignite dmg-et, mint állat. Örültem is hogy olcsó volt :DDD

(#16692) tibee77 válasza Nordic (#16691) üzenetére


tibee77
őstag

Igen tudom, hogy van aki ki tudja hasznalni azert is irtam, hogy nem teljesen haszontalan dolog.csak amikor 10 arc buildböl 1 hasznalja ki, akkor arra nem lehet mondani hogy van ra kereslet.de persze ez pont kapora jön annak az egynek a tizböl. XD

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16693) sirdond válasza San398 (#16690) üzenetére


sirdond
őstag

igen, de ezeknek a gem-eknek, amiről szó volt (enchance/empower/enlighten) tökéletes, mert irdatlan mennyiségű xp-re van szükségük, már az 1. szinten is.

(#16694) tomazin


tomazin
veterán

Koszonom mindenkinek az infokat.

(#16695) tomazin válasza Har_melin (#16689) üzenetére


tomazin
veterán

Socketed gems gain 10% of the experience your character earns, calculated before any level penalties.

szóval azokat nem érinti az xp penality a wiki alapján.

(#16696) savior


savior
őstag

Fireball ignite buildben érdemes használni a herald of asht?
Hiába aktív a skill, a karakter infóban nem mutatja többnek a fireball ignite sebzését.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16697) la_cc


la_cc
addikt

Létezik, hogy egyik környező 4 pontról se lehet bemászni oda, csak lentről? :((

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16698) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok, előre is elnézést a sok kezdő kérdésért.

Én is elkezdtem játszogatni, a D3 ehhez képest amőba….keményen berántott :DDD
Elolvastam az összefoglalót, nézegettem buildeket végül egy cyclone mellett döntöttem.
Most lvl 61 en 11k DPS az tűrhető? két cuccot vettem egy fegyvert és egy amulettet.

pár kérdéske:

-akkor ha jól értem a játékban egy idő után elérhető az Atlas amivel új pályákat lehet szerezni, tulajdonképpen ez az endgame? és ha jól értem T16 a legnehezebb szint? Egyáltalán kb hanyas szinten van kijátszva a játék küldizős része, kb 75-80?

-Őszintén a szinezés, a kötögetés és a megfelelő mennyiségü socket azért elég komoly kihivás. Érdemes kinlodni vele vagy majd csapjak le kész cuccokra?

-igazából az érdekel milyen szintre készítsem fel magam kb.75-80 ra, mire odaérek csak farm, amig birja DPS-el és ha összetákoltam egy élhető szettet, akkor utána irány mapozni és bánya?

ami borzasztóan zavar, hogy kevés cucc fér el a karakternél.
A premium tab ezen is segít? Vagy az nincs befolyással a karakter raktárára?Ti hogy csináljátok hogy nem rohangáltok ki állandóan. Csak sárgákat szedek fel de akkor is.

Rengeteg kérdésem van de nem terrozizálnék senkit, de mivel fullosan nullán vagyok és minden új, pár jó tanácsnak örülnék, köszönöm. :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#16699) KubanitoS válasza la_cc (#16697) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ahogy én tapasztaltam (+ a kép alapján) nagyon valószínű, hogy nem az általad felderített helyekről lehet megközelíteni, sokkal inkább a cucctól délre lévő azurite lerakattól.

Általában az a lényeg, hogy ahonnan el lehet jutni a falhoz annak a pontnak legalább 2db helyre kell csatlakoznia alaphelyzetben (a fal megtalálása előtt). Ha csak 1 pontra csatlakozik (mint a képeden), akkor nem az a helyes út.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16700) la_cc válasza KubanitoS (#16699) üzenetére


la_cc
addikt

Akkor pont ellenkezőképp gondoltam... :DDD

Köszi!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.