Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) mrkog válasza sirdond (#16346) üzenetére


mrkog
tag

Köszönöm!

Így már bármikor tudok bányászni. Persze ne olcsó, de a játékban szerintem most ez a legjobb content.

Csak venni kell scarabot.

acc: Von_Schwarz

(#16352) la_cc válasza sirdond (#16346) üzenetére


la_cc
addikt

Lehet jobban jártál volna, ha eladod 25 c-ért, 6000 szulfit az kb 2-3 db 3/3 mapos Niko-s map. :))

Más: mi a különbség a következő 2 shaper/elder cucc között?

Gain x % of Elemental Damage as Extra Chaos Damage

vs

Gain x % of Non-Chaos Damage as extra Chaos Damage

Ha én elemental dmg-el veretem neki, akkor elvileg jó ez a non-chaos is, nem?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16353) sirdond válasza la_cc (#16352) üzenetére


sirdond
őstag

eladni? pf, dunára vizet, úgy vagyok a chaos-sal :D

amúgy tényleg kíváncsi voltam,hogy mennyi jön be. egyébként nem tudom te hogy vagy, de nekem egy nap összesen nincs 3db Niko szerintem, 3db 3/3-as meg főleg nincs, szóval egyszeri buff-nak tökéletes, ha valaki nagyon bányázni szeretne.

(#16354) Har_melin válasza la_cc (#16352) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A második a phys dmg-et is hozzácsapja a számítási alaphoz, az első csak az ele dmg-re adja a bónuszt

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16355) Ch0b válasza la_cc (#16352) üzenetére


Ch0b
tag

Az a 25c az visszahoz legalább 500c-t. Delve-ben van a legnagyobb pénz.

(#16356) la_cc válasza Ch0b (#16355) üzenetére


la_cc
addikt

Akkor én jó szarul csinálok valamit, életbe nem szedek ki 6000 szulfit-ból 500 c-t. Mi lenne a taktika? Jelenleg 100-as depth körül járok.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16357) sirdond válasza la_cc (#16356) üzenetére


sirdond
őstag

RNG :DDD

Ja, kicsit én is sokallom az 500-at, de így jobban belegondolva 25-30c simán összejön 6k szulfitból, szóval annyiért talán nincs is értelme eladni.

És összehasonlítás végett mai Niko quest-em: Castle Ruins map (T12) egy szulfit depó volt a mission, összesen 800 szulfit. LOL. Most depth 140 körül vagyok, egy hosszabb út két pont között 1000 szulfit felett van, de a legkisebb távolság is minimum 350, azaz max 2 útra volt elég a napi Nikom.

[ Szerkesztve ]

(#16358) Ch0b válasza sirdond (#16357) üzenetére


Ch0b
tag

Semmi rng nincs benne. Egy szó: fossil.

(#16359) sirdond válasza Ch0b (#16358) üzenetére


sirdond
őstag

akkor mégis rng, mert az összes fossilt összeszedem, mégsem jön össze annyi chaos.

(#16360) Ch0b válasza sirdond (#16359) üzenetére


Ch0b
tag

Najó van benn egy kis rng, de 500c-t simán össze lehet szedni. Tudni kell mit keres az ember, az hl esik és ennyi. Pl. csak a sima dense fossil is 4-5c darabja..

(#16361) sirdond válasza Ch0b (#16360) üzenetére


sirdond
őstag

Depth mennyin farmolsz?

(#16362) Har_melin válasza Ch0b (#16360) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ne bolondítsuk már a jónépet. Hacsak nem turbózták fel orbitálisan a dropot a bányában, akkor hat hosszabb szakaszból 500c-t a büdös életben nem lehet összeszedni. 5-10c-s fossilokból 50 db-nak kellene potyognia, márpedig az előző ligában azok sem hullottak minden benyílóból. Hiába "tudom", hogy hol érdemes farmolni, odáig el is kell jutni, stb.

A bányát valóban jól lehet farmolni, meg is éri, mert a fossilokra mindig van kereslet, de nem kell teljesen abszurd képzeteket kelteni. Van, hogy egy runból bejön akár másfél exa is, ez az rng lényege - aztán utána három-négyből összesen nincs száz chaos, mert ez meg a másik lényege.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16363) Badlof2k válasza sirdond (#16357) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ha jól emlékszem a map quantity növeli az össz sulfit mennyiségét :) Tegnap pl néztem egyik streamer T14en 3 db nodból szedett össze majdnem 6K mennyiséget.

U.i.: Boldog Karit és lootban gazdag bányászást mindenkinek :C ;]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#16364) Har_melin válasza Badlof2k (#16363) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Elvben igen, de én pl. q20-as Niko küldetés mapokon rendszeresen futok bele egyetlen kupacba, alig párszáz sulfittal. Nem T15, csak T8, de akkor is bakfitty.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16365) sirdond válasza Har_melin (#16362) üzenetére


sirdond
őstag

na igen, ezért kérdeztem a depth-et, mert max akkor jönne össze ennyi chaos 6k szulfitból, ha a bánya elején farmol, ahol ~10 szulfit egy távolság.

(#16366) la_cc


la_cc
addikt

Mi a jó taktika bányában amúgy? Meddig érdemes lefelé menni? Mikor érdemes a sötétben kotorászni és oldalra menni már inkább?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16367) Ch0b válasza Har_melin (#16362) üzenetére


Ch0b
tag

Nem szokásom se hazudni, se vakítani, se bolondítani. Vannak lehetőségek, akár egy szakaszt is farmolhat órákon át az ember addig ameddig ideggel meg azurite-tal bírja. De a szírosabb loot fal mögött lesz egyértelműen. Nem kell anynira lemenn, ha az ember meg akarja szedni magát.
Azt is meg kell érteni, hogy attól még mert neked nem megy, másnak összejöhet.

(#16368) Har_melin válasza Ch0b (#16367) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem a megszedésről van szó (leírtam, hogy érdemes a bányát farmolni), hanem arról, hogy adott (jelen esetben 6000) szulfitból "500c-t simán össze lehet szedni". Ez így még közelítőleg sem igaz. Egyszer-egyszer előfordulhat egy nagy dobás, de én se mondom azt, hogy a piramis sacrifice oltárából simán összejön 50 exa csak azért, mert nekem egyszer esett belőle egy Headhunter.

A bányában működik a drop leveling, ha túlszintezve mégy vissza alacsonyabb szintekre, akkor jelentősen kevesebb cucc lesz a benyílókban. Ha viszont a szintedhez közeli mélységet csinálod, akkor nő az egy szakaszra eső költség, kevesebbet lehet megcsinálni még egy nagyobb szulfit depozitból is. Ez még így is jövedelmező, de nem azon a szinten, amiről te beszéltél.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16369) Har_melin válasza Ch0b (#16367) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Még egy: no-wall farmolással (amikor egy már bejárt utat jár végig valaki újra meg újra, a berobbantható falakhoz nem nyúlva) valóban lehet akár nagyon sokat is keresni egységnyi szulfittal, hiszen a már feltárt út nem fogyasztja. Ehhez kell az, hogy egyrészt valaki tűrje a monotóniát, másrészt ott valóban 4-5-10 chaosos dropok vannak, nem az értékes darabok.

Ennél a variációnál viszont éppen hogy nyugodtan eladhatja a szulfit scarabot, hiszen úgy sincs szüksége rá - és ugye az egész téma onnan indult, hogy megéri-e eladni 25c-ért?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16370) Patrick válasza Har_melin (#16368) üzenetére


Patrick
addikt

Az előző ligában esett 2 exa, 4 divine, meg csináltam vagy 600 chaos-t, esett is, meg a rare cuccokból. Ezen kívül, sikerült egy unique fejesre rakni valami enchantot, amit 40 exaért elvittek. És ennyi, előtte 2 évig lófallosz sem volt, pár exa, azt jovan.

Szóval igen, amióta játszom ez volt a nagy dobás. :D most gondolom jön 2 év szünet. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#16371) tibee77 válasza Patrick (#16370) üzenetére


tibee77
őstag

Nekem az utolso erös ligam a legacy vagy a harbinger volt, most hirtelen nemtom melyik volt kesöbb de azt tudom hogy azok nagyon jövedelmezök voltak.Azota viszont minden ligaban csorosag van.jo persze nem ugy kell erteni hogy szo szerint semmi nem esik csak sokkal gyengebb a drop.tök se tudja hogy van ez.Ebben a ligaban meg egy ex se esett...ilyen meg nem volt, hogy ennyi idö alatt egy se.kicsit csalodott is vok, ilyenkor a kedvem is elmegy a folyamatos farmolastol.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16372) Patrick válasza tibee77 (#16371) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem ez a 2 exa úgy esett, hogy egyik mapon, aztán a következőn... :D És ahol az egyik exa esett, esett 2 divine... :D

Azóta csend...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#16373) Ch0b válasza Har_melin (#16368) üzenetére


Ch0b
tag

Én a saját és haverok tapasztalataiból írtam amit írtam. 60-70-es mélységben, szintedtől függetlenül, nagyon jól meg tudod magad szedni fossillal amit simán eladsz anyniért amit írtam. Persze, ha a gilded fossilt megtartod, és szerencséd van még többet is lehet keresni vele.
Nekem mindegy, hogy elhiszed-e vagy sem, a tényen nem változtat. Nekem nem lesz jobb tőle, ha nem mondok igazat. Részemről ezt itt le is zártam.

[ Szerkesztve ]

(#16374) la_cc


la_cc
addikt

+1 totem craft-ot melyik szemétládából kéne kiütnöm? Nem igen dobál egyik se shield-et nekem. :o

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16375) savior


savior
őstag

A szulfitos scarab 25c? Én 9c-ért adtam el darabját, és volt a piacon egy csomó 8-10c -s.

Közben látom, hogy 3 fajta ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16376) TrollBalint válasza la_cc (#16374) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez engem is érdekelne, mert ezt vadászom már egy ideje én is, de nem dobják. Találtam fórumot amely szerint kiszedték (nem tudom mikor a topic) viszont poetrade-n találni ilyen shieldeket... Ha megtudom melyik dobja, addig ütöm, amíg kék nem lesz a feje :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16377) la_cc válasza TrollBalint (#16376) üzenetére


la_cc
addikt

Én 15 c-ért vettem egy elviselhető shield-et már jó rég, muszáj volt különben masszív nerf lenne a karimnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16379) D4v3 válasza Sayiid919 (#16378) üzenetére


D4v3
őstag

Nekem se még, de kiesnek azok máshol. Haver 12 óra játék alatt talált már 4 exet :D

(#16380) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Kötelező exanak esnie? Innen várjatok a lootot? Jezusom mik ezek a kommentek... ez poe, nincs fix boss drop meg egyebek. Hosszú órákat kell farmolni a normális loothoz, vagy csak egyszerűen érteni kell hozzá mi ér valamit. Craftoljatok, vagy menjetek bányászni, ezeregy lehetőség van már a játékban. Vagy nézzetek streamet, hátha segít.

(#16381) la_cc válasza BoneDragon (#16380) üzenetére


la_cc
addikt

Pontosan... Nekem 4 liga alatt esett 2 ex kb. Nincs itt semmi látni való. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16382) crazygamer75


crazygamer75
tag

Melyik Armageddon Brand buildet érdemes követni? Lehetőleg olyant keresnék, amiről van részletes leírás: Ascendancy, Pantheons.

(#16383) Ellia válasza crazygamer75 (#16382) üzenetére


Ellia
addikt

Én ezt akarom elkezdeni: Leírás

Videó

egyedül csak szintezni nincs kedvem megint...

(#16384) Ch0b válasza crazygamer75 (#16382) üzenetére


Ch0b
tag

Én a Mathil félével játszok. Egész tankos, jó cc, olcsó és brutális damage. Csak ugye itt Path of Building-et kell használnod, mert Mathil nem igazán csinál leírást, csak videókat meg pob linket ad.

(#16385) crazygamer75 válasza Ch0b (#16384) üzenetére


crazygamer75
tag

A Mathil féle szimpi nekem is, csak sajnos nem tudom milyen sorrendben haladjak a skillfán és hogy mi legyen a Pantheon.

(#16386) TrollBalint válasza Ch0b (#16384) üzenetére


TrollBalint
addikt

egy linket tudsz dobni? Megnézném lehet én is, de nem találtam, ahogy kerestem.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16387) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Nálunk van egy ember a guildben, akinek már esett vagy 10. Az unlucky részről annyit, hogy kb beyond liga óta nem volt 6L-em. Akkor én mit mondjak? :F

(#16388) AtHoS válasza TrollBalint (#16386) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Betrayal League-nél a spoilert lenyitod, majd értelem szerűen Armageddon Brand Elementalist részen lesz a patebin link [link]

read-only mode on the forum

(#16390) Ch0b válasza Sayiid919 (#16389) üzenetére


Ch0b
tag

Tudom már sok lesz, de még egyszer utoljára megemlítem. Az armageddon brand-hez nem kell több ex, sőt ha már 1 exet beleköltesz már shapert is ölni lehet vele. lvl79-en már 15-ös mapokat csináltam.
Megbántani meg nem akarlak, de ha ebben a ligában nem megy a currency gyűjtés, akkor soha nem fog. Ha egy kicsit is értesz a dolgokhoz, akkor rng-re nincs szükséged, simán össze lehet szedni egy csomó currency-t.

(#16391) savior


savior
őstag

Én szedek fel minden currency-t, és amikor több összegyűlt, akkor mindent átpiacolok chaosra. Szinte csak ebből van bevételem, mert normális cuccok nem esnek. vagy 5 tárgyat adtam el eddig 10c körül, és azt hiszem 84 vagy 85 szintű vagyok. Mondjuk nem panaszkodok, mert amit akarok azt mindent megtudok venni, csak az elit tárgyakat hanyagolom egyelőre.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16392) TrollBalint válasza AtHoS (#16388) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16393) D4v3 válasza BoneDragon (#16380) üzenetére


D4v3
őstag

Miről beszélsz? Ki mondta, hogy kötelező bármi is? :W

(#16394) sirdond


sirdond
őstag

valaki innen tud craftolni "Cannot be frozen" prefixet cipőre?

(#16395) Patrick válasza savior (#16391) üzenetére


Patrick
addikt

Én is így csinálom, valamibű élni kell. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#16396) Patrick válasza Sayiid919 (#16389) üzenetére


Patrick
addikt

Exa receptet?:D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#16397) Har_melin válasza Sayiid919 (#16378) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ebből a ligából alig két és fél hét telt el - mi az, hogy "nem esik"? Van, hogy hetekig játszom és nem esik egy sem. Ez ilyen.

A két véglet igaz, de ez nem két ember, hanem két eset. Én csináltam már 6L Shavronne-t 7 jewel+1 fuse-ból és elvertem már 2800 fuse-t egy másik páncélra potyára.

Ebben a ligában talán még az előzőnél is könnyebb "pénzt csinálni", de valóban dolgozni kell érte. Sok pénzért sokat és monoton módon, tisztes pénzért nem sokat és elég változatosan. Valóban a bánya a jövedelemforrás, ahogy sokan írták is. Fel kell tornászni a resistet 75, a fénykört 150%-ra, kell vagy phase run vagy flame dash skill és be kell rohangálni a benyílókba, a wp-k közül pedig lehetőleg keresni a hosszú szakaszokat, ahol sok ilyen lehet.

Az 500c-s hozamot még most is vitattam, de óránként 20-30 chaost csak a fossilokból és a random dropból ki lehet hozni a bányában stressz, szerencse és extra farmolás nélkül is.

A véletlen nagy értékű dropra (exa, HH, stb.) nem érdemes várni, az vagy beesik vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16398) crazygamer75 válasza AtHoS (#16388) üzenetére


crazygamer75
tag

Ebben a Mathil féle Armageddon buildben, pantheon-nál mire kell rakni? Nem értek angolul, így a videóból nem jöttem rá (pedig biztos mondja).

(#16399) Har_melin válasza Sayiid919 (#16389) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

"Lassan 90-szinten vagyok szedek mindent még a chaos és exa recit is csinálom eddig 1ex van a karakteremben de egy t6os mapot is alig bir lefutni a karakter."

Bocs, de akkor valamit nagyon rosszul csinálsz a vásárlásnál, felszerelésnél. Egy 350 pdps kard olyan 25c. Egy 6L páncél 15-20, egy shrieking essence of greed, hogy tutira legyen rajta legalább 110 HP 5c. Ez DW esetén 75c. Egy 80+HP csizma 30MS-sel és decens (50+) resisttel 10c.

Ez még mindig alig 0,7exa és ezzel a cuccal röhögve le kell tolnia egy reave/BF juggnak egy T6-os mapot, főleg ha már lvl90 környékén jársz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16400) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Létezik support ami nem enged magadra átkot? ( Soul mantle ellen )

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.