Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Badlof2k válasza simondr (#17449) üzenetére


Badlof2k
senior tag

"Linked cursed are also applied to those enemies" csak akkor kikell tolni a karit enemies have + additional curse .

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17452) simondr válasza Badlof2k (#17451) üzenetére


simondr
senior tag

persze, ez egyértelmű.
De ha belegondolsz, Witch -> Occultist, Ascendancyből van +1 curse, fáról van még 1, esetleg feldobsz egy Windscreamet és van +1. Tehát úgy van 4 átkod, hogy semmi komoly befektetés nem kell hozzá.

(#17453) tibee77 válasza simondr (#17449) üzenetére


tibee77
őstag

Ugyanezt neztem.Occu hoag-ot kezdek, aztän lehet azt alakitom ät majd ilyen bane-s karivä. :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17454) Badlof2k válasza simondr (#17452) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Jaja , lesznek itt buildek a ligaban nagyszamban , meg nerfek is ha nagyon meglodul a szeker 😁

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17455) TrollBalint válasza Badlof2k (#17454) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is számítok némi nerf-re, nagyjából ES leech terén, túl erősnek tűnik, de majd elválik.
Azt már eldöntöttem, hogy az első karakter Toxic Rain Pathfinder lesz, és a második - fő - pedig Occultist, azt amúgy is már régen akartam, a pathfinder meg majd kifarmolja neki a currency-t :)
Legalábbis ez a terv :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17456) la_cc


la_cc
addikt

Occulist-em még nem volt. Mit érdemes indítani belőle, ami haladós?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17457) Badlof2k válasza la_cc (#17456) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Winter Orb, Blight-Essence drain-Contagion, Ele Stormcall talan.

Az ES leech brutal, meg nodokbol is ami jon ,ertem hogy mas mint a life de lifeoskent slayer volt kb kepes outleechelni barmit , erdekes mod ES meg mindig megvolt hogyan turbozd vissza meg eld tul kb onehitet minden baj nelkul. Persze ezek nem budget buildek csak szerintem nincs "balance".

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17458) TrollBalint válasza Badlof2k (#17457) üzenetére


TrollBalint
addikt

gondolom erre találták ki, hogy alapból max 10%-ot tudsz tölteni (bár nekem nem világos, hogy egy ütésnél, ami több célpontot sebez, ott többször 10% vagy 1x), plusz, egyik leech sem tarthat 5 mp-nél tovább. Előbbire biztos, hogy van mod, amivel lehet felfelé tornázni, a hatóidőt viszont nem tudom.
De nagyjából ezekért a dolgokért gondolom én is, hogy lesz némi ES leech változtatás még a liga alatt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17459) Badlof2k válasza la_cc (#17456) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ja bocs occut valahogy nem fogta az agyam 😂 Ed blight contagiont lattam sokat pl :)

Elvileg van valami ido feltolo mechanika ra , a leecheket meg szerintem individualisan kezeli a jatek ha jol tudom de majd kijavitanak ha nem, a lenyeg elvileg ugye hogy most hiaba van X szamu leeched ugye nem fog 5mpnel tovabb tartani , ugyanakkor viszont a leech rate mondhatni megmaradt szoszo, bar a slayert kinyirtak vegleg :D A kerdes az mi fog jobban bevalni az ES gain on hit stackelve vagy a ES leech per sec stb. Majd kimatekozzak az okosok es meglatjuk milyen CI ES tul op buildek lesznek mielott csapna a nerfhammer

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17460) la_cc válasza Badlof2k (#17459) üzenetére


la_cc
addikt

Én nem vágom, nincs időm elveszni ennyire részletekben, már szezonok óta, ezért is próbálom előre tudakolni mi lesz a meta, mert max 1 karira van időm / kedvem. :))

Mindenesetre most már tényleg nem totemes templar-t akarok kezdeni, hanem valami self-cast occulist-ot, ami baszós a mapozás során is.

Szerk.: A hivatalos fórumon 1 nappal a start előtt szinte semmi 3.6-ra uppolt witch build. :o

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17461) TrollBalint válasza la_cc (#17460) üzenetére


TrollBalint
addikt

Poebuild.cc?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17462) sirdond válasza la_cc (#17460) üzenetére


sirdond
őstag

csak reggel jött ki (itteni idő szerint), sokan azért nem hiszem, hogy tudnak/akarnak foglalkozni vele munka közben is. szóval nyugi, péntekre lesz build :)

(#17463) Badlof2k válasza sirdond (#17462) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Meg hàt megy intenziven a theory es build crafting gemek is epphogy kijottek , Pob frissult e mar ? De remelhetoleg holnap estere eloallnak a fobb streamerek megint Leauge starter / end game buildekkel . En Winter orb es Ed occu witchen vacilalok.

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17464) San398


San398
őstag

Frissült a Path of building

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#17465) sirdond válasza San398 (#17464) üzenetére


sirdond
őstag

de az új gemek még nincsenek :(

(#17466) San398 válasza sirdond (#17465) üzenetére


San398
őstag

Ne legyünk telhetetlenek! Szabad idejében csinálja a srác, főállásban pedig a GGG-nél dolgozik. Gondolom most liga induláskor azért még van nekik mit csinálni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#17467) Patrick válasza San398 (#17464) üzenetére


Patrick
addikt

Update Complete... :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#17468) sirdond


sirdond
őstag

nézem most mathil streamjét, subscriber pob build-eket beszél át, értékel, stb...
úgy 30 build-ből 1 chieftain volt, 1 champion, meg 1 troll slayer build, a többi trickster-occultist-inquisitor.
szóval, kb ez lesz majd a mostani liga :D

(#17469) Pszicho válasza Har_melin (#17443) üzenetére


Pszicho
tag

Köszönöm.
Így már értem. Világos.

A másik kérdésem a resistance.
Egyik jó barátom mondta a játékban csak ugye angolul, azt meg nem beszélem perfektül, hogy a chaos resistancet ő elhagyja és nála mínusz 60 -on van, a többi ellenállást viszont a lehető legmagasabbra húzza jóval 100 fölé és a 75% -os maximum ellenállások így kapnak egy buffer értéket, a zárójelen belüli teljes értéket és az is levonódik sebzéskor, vagy csökkentik a sebzést.
Ő nem pont így írta, de így értelmeztem az angol szöveget.

Mi az az érték, amivel mondjuk már magasabb 12 fölötti map tiereken is el lehet boldogulni?
Sok maphoz kell chaos resistance is, vagy elhagyható?
Szerintem ha valaki nem multimilliárdos, akkor úgysem tudja mind a 4 resistance értéket nagyon magasra tolni.
A 4 resistance értékkel rendelkező itemek elég drágák.

(#17470) TrollBalint válasza Pszicho (#17469) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az elemental resistance-ket mindig maxon kell tartani. Már T12 map alatt is nagyon ajánlott. Két érték van igen, egyik a caped, vagy másnéven maximum resistance, ez az, ami max 75% lehet. Ennyivel csökken az elemental sebzés, amit bekapsz. Ami a zárójelben van érték, az az uncaped, és ha kapsz valami resistance csökkentő hatást (ami nem a max resistance-t csökkenti! ) akkor az ebből vonódik le. Legalábbis én így tudom.

Vannak karakterek, akik elboldogulnak -60-as chaos resistance-szel is, de ahhoz már biztos, hogy kell egy chaos resistance potion, illetve a Syndicate-tel felértékelődött némileg a chaos resistance. Én szeretem pluzsba tolni, de talán egyszer, ha elértem a 40-et. Most, hogy vannak dupla resistance modok (1 elemental + 1 chaos, némileg könnyebb)

Ha választani kellene, hogy kapok +10-15% elemental resistance-t (és nem vagyok maxon) vagy plusz sebzést, én a resistance-t választanám.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17471) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Nekem kimarad most a liga kezdes, majd jovoheten. Addigra lesznek mar jo kis buildek is. :)

(#17472) SQX_Barto válasza BoneDragon (#17471) üzenetére


SQX_Barto
addikt

En elkezdem, aztan mehetek dolgozni, reggeli alvas utan meg majd folytatom (ejszakas muszak rulez). :(

Ki milyen builddel kezd (eldontottetek mar?)
En azt hiszem ED & Contagion Trickster mellett dontottem.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#17473) TrollBalint válasza SQX_Barto (#17472) üzenetére


TrollBalint
addikt

Trickster engem is elgondolkodtatott, de az első pár hétben lab-ot akarok farmolni úgy, hogy maradok a toxin rain-nél :)
Liga kezdéskor valahogy mindig elgondolkodom rajta, hogy miért kellett nekem steamre jönni.... :U :N

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17474) SQX_Barto válasza TrollBalint (#17473) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Mi a baj a Steammel?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#17475) tibee77


tibee77
őstag

Nekem du.-os müszak van igy remelem hogy pont kezdesre fogok hazaerni.jo valasztas az ed trickster, meg mindig nem tudtam eldönteni hogy azt kezdjek vagy occultistot.estig meg kene szülni, hogy mi legyen.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17476) sirdond válasza SQX_Barto (#17472) üzenetére


sirdond
őstag

soulrend (és bane?) es/ci occultist. az utóbbi pár liga tapasztalataiból kiindulva én csak holnap reggel kezdek neki.
este 21 körül élesednek a szerverek kb, utána még sokáig szinte esélytelen bejutni, szóval inkább kipihenem magam és kezdek kora reggel :D

[ Szerkesztve ]

(#17477) tibee77


tibee77
őstag

Steammel gondolom az a baja, hogy minden liga elött (meg ugy nagyjabol minden patchnel) joval tovabb patch-el mint a masik kliens.nekem volt hogy 2 oraig csinalta de mivel 6 körül allnak le a szerverek es altalaban 9 utan szokott kezdödni a liga (betrayal asszem 11kor kezdödött, elötte levök olyan 10 körül), igy siman van ideje a gepnek megcsinalni a frissitest.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17478) rumkola válasza sirdond (#17476) üzenetére


rumkola
veterán

soulrend és bane, én is azt nézegetem, de saját fejből akarom végre :R

(#17479) Badlof2k válasza tibee77 (#17477) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nekem eddig problema nelkul mindig hamar le patchelte .

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17480) tibee77 válasza Badlof2k (#17479) üzenetére


tibee77
őstag

Gondolom nem 20megäs neted van mint nekem. :D Azzal azert sokäig szedi lefele a cuccokat.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17481) Peace


Peace
nagyúr

"Release Date: Out Now"

Erről valakinek valami info? Nagyon nincs a Store-ban......sokáig "2019/02" felirat volt, de most erre az out now-ra felkaptam a fejem.

(#17482) sirdond válasza rumkola (#17478) üzenetére


sirdond
őstag

ahogy nézegettem a build-eket, nagyjából mindegyik ilyen chaos dot-os build ugyanarra a kaptafára épül,de én is saját kútfőből akarom összehozni. meg kicsit félek, hogy a soulrend nem lesz az igazi és úgy kellene, hogy ha másik skill-be kell "átspeccelni", akkor ne okozzon túl nagy fájdalmat.

(#17483) rumkola válasza sirdond (#17482) üzenetére


rumkola
veterán

mire kiderül hogy szar, addigra már lesz egy rahedli respec és regret
előző ligában kb 3x szedtem vissza szinte nulláig az egyik karaktert :D

[ Szerkesztve ]

(#17484) tibee77 válasza sirdond (#17482) üzenetére


tibee77
őstag

Mivel soulrend es ED gem megegyezik kb. mindenben, mär ami a Tag-eket illeti igy szerintem majdhogynem a teljes fa ugyanaz a 2 buildnek.Itt-ott lehetnek sajat kis tuningok de nem hiszem, hogy egetrengetö különbsegek.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17485) sirdond válasza rumkola (#17483) üzenetére


sirdond
őstag

igen, nekem is volt ilyen karakter az előző ligában, de league starter-nek az lenne a lényege, hogy hozza a currency-t, ne pedig vigye :DDD

@tibee77: hasonlóak a tapasztaltaim nekem is az eddig látottak alapján.

(#17486) TrollBalint válasza SQX_Barto (#17474) üzenetére


TrollBalint
addikt

(#17477) tibee77-nek pontosan igaza van, ezért nem szeretem. Bár hamar lejön a patch, de eleve 2-3x akkora, mint a sima kliensé, és miután leszedte a patchet, után csomó ideig nem mutat semmit a steam, de indítani meg nem engedi a játékot. Valamit még dolgozik a háttérbe.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17487) tomazin válasza TrollBalint (#17486) üzenetére


tomazin
veterán

+1
f*shalmaz a steames patchelés, én ggg-sről mentem át steamesre, de aztán inkább visszaraktam a ggg-st, mert kb. 1órát nézem,hogy más streamel, amíg nekem patchel.

(#17488) Badlof2k válasza TrollBalint (#17486) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Igen mert ha jol emlekszem valaki irta hogy az egesz file structuret ujra rakja kb :) Aki okosabb hozza majd kijavit de valami ilyesmi , gondolom nekem az is segit hogy ssdn van . meg erosebb a pcm, vagy nemtudom :)

Tibi esetleg lenne build linked vagy pob? Vagy esetleg sajatot kovetsz :) soha nem volt meg casterem igy fogalmam sincs rola jolenne valami guide :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17489) TrollBalint válasza Badlof2k (#17488) üzenetére


TrollBalint
addikt

majd akkor most lemérem (bár mikor odajutok, szerintem filmezni fogok :) ) mert ez az első liga, hogy nekem is SSD-n van már az eleje óta :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17490) Rison77


Rison77
senior tag

Eddig én szinte mindig megszívtam ezeket a cheap league starter buildeket. :D Van 20-30 alapból aminek a 20-30%-a 1 hét után lemorzsolódik, mert a legtöbben azt választották, és az itemek árai hozzájuk az egekben vannak. Előző ligában egy arc-os witch-et csináltam , csak aztán jött a koppanás, hogy inpulsa, watcher's eye, self made craft wepek 20-25 exát simán elvitt.
Most egy ilyet néztem ki, remélem evvel nem nyúlok nagyon mellé.

(#17491) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Nem tudom elkezdem e a ligát,de ha igen akkor csak 7főn. Nem fogom túl bonyolítani és a kedvenc karimmal startolok, én is EDC Tricksterrel, bár anno volt DP totem és az is faca volt , de most akár a self cast is OP lehet. Ennyire car lenne az a skill, hogy szinte senki nem akar vele foglalkozni?

(#17492) sirdond válasza Rison77 (#17490) üzenetére


sirdond
őstag

nézd, a legtöbb league start-ernek az a célja, hogy gyorsan eljuss mapolásig (eternal lab-ig), hogy tudj farmolni és gyűjteni a currency-t, amivel elindítod a következő karaktered a kijelölt end-game célra. persze vannak kivételek és lehet pl egy trapper-rel is shaper-t farmolni, de általában nem ez a célja. minimál befektetéssel, nulla item-mel egyik karakter sem lesz izmos end game-ben.

a hiero totem-es build-em még nem volt, mert alapból nem szeretem a minion-os/totem-es build-eket, így arra nem tudok mit mondani.

(#17493) dante3


dante3
addikt

Én mindenképpen Witch-et kezdek, aztán majd 40 környékén eldől, hogy mi lesz belőle! Meglátom mi esik, és mire lesz "pénz".
:)

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#17494) Rizseslescó válasza dante3 (#17493) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Op volt a winter orb is, nem hiszem hogy sokat butult volna.

(#17495) la_cc


la_cc
addikt

Normális net kell és akkor kinemszarja le mit tölt le a steam. :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#17496) tibee77 válasza Badlof2k (#17488) üzenetére


tibee77
őstag

Milyen buildre gondolsz?ED?Arra altalaban a ghazzy fele buildet szoktak javasolni, eleg jol müködik.en a Nedieth nevü csokanak a buildjet csinaltam kb. 3 ligaval ezelött, nekem az jobban bejött.igaz a srac nem valami aktiv a topicjaban mert mas karikat jatszott de szerintem frissiteni fogja a leirasat mert ez a liga nagyon kedvez az ED kedvelöknek.En valoszinü hogy az övet fogom csinalni.Mar ha trickstert inditok.tenyleg nem tudom meg mi legyen, mert jobb lenne occultistbol csinalni hogy aztan majd azt atalakithassam kesöbb valami masra.

Rizseslecso:selfcast dp azota nincs hogy a berserker meg a vp nerfet kapott.egyszerüen nem maradsz eletben mikor a dpt castolod.nincs instant leech.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#17497) Badlof2k válasza tibee77 (#17496) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Kossz kossz ranezek .

Más.: tökjó a slayerből egy kesztyűt csináltak...

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#17498) dante3 válasza Rizseslescó (#17494) üzenetére


dante3
addikt

Igen, storm brand is tetszetős, Vortex/Cold Snap is, meg hát Raging Spirits v. Zombis summoner-t is kipróbálnám! Sok lehetőség van ezzel Classal :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#17499) tomazin válasza la_cc (#17495) üzenetére


tomazin
veterán

Mi köze van a netnek ahhoz, hogy mennyi idő amíg újraírja a vinyóra/ssdre a játékot?
ssd-m van, gigás netem, de mégis csak streamet kell néznem patch után egy darabig

(#17500) la_cc válasza tomazin (#17499) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem sosem volt ilyen problémám, pedig nekem is SSD meg 500-as net van, a steam megcsinál mindig mindent, nem igen kell várnom semmire. Nem lehet, hogy ez csak valami beállítás kérdése és a steam letölt mindig mindent a háttérben?

Más:

Ez a spark build mennyire életképes end-game-re?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.