Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) KubanitoS válasza la_cc (#16700) üzenetére


KubanitoS
veterán

Annyit még hozzátennék, hogy nem olyan nehéz kiszűrni melyik a megfelelő kiindulási pont. Ha egyszer ráérez az ember, utána gyerekjáték.

Elmész az adott pontra, amelyről azt gondolod, az a megfelelő. A térképen láthatod, hogy a pontodtól melyik irányban kell lennie a falnak. Arrafelé kell elindulnod a sötétben. A kocsitól ha már egy képernyőnyit tudsz haladni a jónak vélt irányba a sötétben (és még tovább folytatódik az út), akkor 99%, hogy jó helyen jársz. Ha nem a megfelelő helyen vagy, akkor nem is tudsz abba az irányba menni, amerre a pont van, mert arra nem lesz út.

Aztán a sok okoskodás után, ha mégsem a déli lerakatnál lesz, akkor bocsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16702) D4v3 válasza KubanitoS (#16701) üzenetére


D4v3
őstag

Tuti jól mondtad, igazából ha azt látni, hogy van egy node és annak két útja, akkor tuti az lesz a helyes választás, mivel egy node-nak 1, 3 vagy 4 útja lehet, kettő sosem. Ritkán lesz olyan, hogy több lehetséges út is megy középre, olyankor keresgélni kell kicsit.

(#16703) savior válasza m.lala (#16698) üzenetére


savior
őstag

65-70es szintre végére érsz a küldetéseknek.
11k dps az elég jó, de gondolom érzed is, hogy könnyen haladsz.
Mapozás az endgame, de mellette lehet csinálni a kihívásokat (zana, szindikátus, labirintus, stb).
Gondolom minden felesleges cuccot teszel a ládádba, azért nincs hely.
Lootfilter megkönnyíti a cuccgyűjtögetést: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#16704) Nordic válasza la_cc (#16697) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A két alsó azurite node-ról fog odamenni út.

(#16705) AtHoS válasza Nordic (#16704) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Korábbi tapasztalatok alapján csak olyan helyről mehet oda út ahol legalább két irányból már érkezik/lehet továbbmenni. Ami egyes végződés az alapból ki van lőve

A berakott képen 4 ilyen hely van:
- közvetlen balra a céltól
- a cél alatt
- a cél alattival egy magasságban attól jobbra
- céltól jobbra kb. 2 óra irányában lévő pont

Ebből 2 a kép alapján nem volt még felderítve

Szerk

Bakker 5 az a 4, mert a céltól balra lévőtől még balra picit lentebb is van egy ilyen még felderítetlen elágazás

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16706) KubanitoS válasza AtHoS (#16705) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most olyan 170 körül taltok Delve-ben, de még olyat nem láttam, hogy annyira alulról kellett volna felderíteni egy utat, mint amiket említettél. Szerintem kizárt, hogy az legyen, ami a bal alsó sarokban alig látszik, a gyűrű sem lehet jobbra, egyszerűen túl messze van. Szerintem továbbra is a déli azurite az, de mostt már kíváncsi vagyok rá. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16707) AtHoS válasza KubanitoS (#16706) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát figyelj! Amilyen szar a térkép randomizáló rész (olyan területeket képes generálni, ahová lehetetlen bejutni egy pályán [link]) én nem lepődnék meg már semmin :)

read-only mode on the forum

(#16708) mrkog válasza la_cc (#16697) üzenetére


mrkog
tag

Csak arról a pontról tudod elérni aminek 2 másik csatlakozása van. Az 1 és a 3 SOHA nem jó.(szinte)
Ezért jelen esetben az alsó sulphitról fogod elérni, és onnan felfelé a sötétben lesz egy fal.

Ez alól csak 1 kivételféle van, amikor látszólag nem találsz olyat aminek 2 csatlakozása van, akkor egy 3-asnak tűnő helyről fogod megtalálni, de igazából az is 2 csatlakozásos, csak furcsán jelzi a térkép.
Ez a változat csak akkor él, ha nincs 2-es hely.
Amint találok egy ilyet, akkor belinkelem, de igen ritka, felesleges erre építeni, lesz ott 2-es valahol. Mondjuk főleg a másik oldalon fogod megtalálni és körbe kell menni érte.....:)

acc: Von_Schwarz

(#16709) TrollBalint


TrollBalint
addikt

A 2 ill. 3 socketes recepteket hol lehet megtalálni? Úgy emlékszem Delve-ben az első node-hoz kell visszamenni, de hiába megyek nincs ott semmi :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16710) tibee77 válasza TrollBalint (#16709) üzenetére


tibee77
őstag

En lefordultam az elsö elagazasnal es ott volt a recept az elsö pontnal.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16711) TrollBalint válasza tibee77 (#16710) üzenetére


TrollBalint
addikt

meg van köszi, rossz irányban próbálkoztam :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16712) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Mitől függ, hogy mikor jelenik meg az Atlason egyik másik master? Tegnap, megcsináltam mind a négyet és máig nem jelentek meg. Máskor meg egyszer csak átvándorol máshova. (Persze szinte mindig olyan mapra, amim nincsen, venni alig lehet, nem válaszol szinte senki. Aki méltoztatik, az meg már eladta :( ). Így sose lesz meg a 400 Atlas Objective :( Én úgy tudtam, ha még nem csináltam meg, és felbukkan valahol, akkor "átvándorol" oda az Atlason. :F

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16713) sirdond


sirdond
őstag

valaki találkozott már beastiary típusú area-val delve-ben (ilyen piros szörny fej a jele, mint a red beast-eknek)? kinyírtam mindent, de nem történik semmi, a piros beast jelből zöld lett és nem tűnik el, nem fejeződik be az event, inaktív a kocsi és a chest, mit kellene még itt csinálni?

(#16714) sirdond válasza sirdond (#16713) üzenetére


sirdond
őstag

ok, kiléptem, vissza és megcsináltam újra, így most már rendesen végigment, kár, hogy nem érte meg... rip 4000 sulphite.

(#16715) tomazin válasza TrollBalint (#16712) üzenetére


tomazin
veterán

Fura, nekem eddig siman sikerult venni amit akartam. Bar en ahogy elkuldtem a req-t nyomom a whoist, aztan ha mapon van mar masolom a kovit es ha 20secen belul nincs valasz, mar kuldom is a kovinek.

(#16716) Rison77 válasza TrollBalint (#16712) üzenetére


Rison77
senior tag

Az ilyen gyorsan fogyó itemeket érdemes beállítani live követésre, és a frissen megjelentekre írogatni, így viszonylag hamar tudsz venni. Amik régebbiek, azok azért vannak még fent mert vagy nem akarja eladni az eladó, vagy bebugolt a rendszerbe és nem törölte amikor eladta.

(#16717) tomazin válasza tomazin (#16715) üzenetére


tomazin
veterán

na meg kellett szólalnom okosat, a 15. sem válaszol..

(#16718) tomazin


tomazin
veterán

az eternal lab-hoz egy session alatt kell a 6trailt összeszedni? csak mert 2t megcsináltam már és ma még 1et és azt látom, hogy csak 1 van kész :S

(#16719) forguet válasza tomazin (#16718) üzenetére


forguet
senior tag

nem kell egy sessionben...valszeg nem érintetted meg a végén azt a táblát, hanem csak belegyalogoltál a portálba.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#16720) AtHoS válasza forguet (#16719) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Portál nincs táblaérintés nélkül vagy nem?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16721) tomazin válasza AtHoS (#16720) üzenetére


tomazin
veterán

így van. illetve offeringet is csak akkor ad és abból van 4, mert most lett kész a 4, szerinte viszont csak a 2.

(#16722)

miutan az elso kesz lett elmentem megnezni a tablat. és 1volt cask rajta. de mindjárt ki-be lépek..

[ Szerkesztve ]

(#16722) sirdond válasza tomazin (#16721) üzenetére


sirdond
őstag

6 különböző kell, nem hatszor bármilyen trial. valszeg 2-2 ugyanolyat csináltál.

(#16723) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na ma esti kis nyalángság: 3x meghaltam (eddig 1x sem) egymás után, és ez igy 88-as szinten azért fájt... Jólvan sebaj, csak 2 napi xp lett oda, csináljunk valami jót... felhúztam winter orb qualityt 19-re, ugye kint volt tatyóba, gondoltam jó ötlet eladni a többi felesleges quality gemet, hogy megkapjam a maradék 1 gemcuttert a 20-hoz... természetesen a winter orbomat is eladtam velük :C jóó, nempara.. akkor veszünk egyet 35c-ért...mehet a vaal...persze lvl19 lett. Ideje aludni. :DDD :W

(#16724) tibee77 válasza BoneDragon (#16723) üzenetére


tibee77
őstag

Az oltas. XD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16725) forguet válasza AtHoS (#16720) üzenetére


forguet
senior tag

Arra gondoltam h olyan trialon futott végig, amit már vki megcsinált, olyankor lehet portalba lépni táblaérintés nélkül, de akkor itt nem ez volt a helyzet.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#16726) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok, keresnek segitokesz jatekost/jatekosokat, akivel gyorsabban tudnek haladni es utkozben adodo kerdesekre (amikbol garantalom sok lesz kezdokent :D ) kapnek valaszt. Lehetoleg valami hangos kommunikacioval segitve (fustjelezes eleg faraszto es az indian szonyegem is elhagytam valahol ;] )
Egy Blade Vortex build lenne a cel elsore osszerakni, meg nagyon az elejen vagyok ... :)
Steam nev alairasban.
Jatekban a karakternevem LiaDepraysie (nem tudom, ez alapjan meg lehet-e talalni)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16727) TrollBalint válasza tomazin (#16717) üzenetére


TrollBalint
addikt

15? Ha már a 3. se válaszol én hagyni szoktam a francba és megyek egy mapot, hátha kiesik :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16728) BoneDragon válasza tibee77 (#16724) üzenetére


BoneDragon
veterán

Azt kihagytam, hogy a 3. halálom überlabban volt... ott elpattant valami. :D

(#16729) Rizseslescó válasza SQX_Barto (#16726) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Vége a diablós korszaknak? Szia Pityesz vok régről, örülök hogy ide találtál. Szívesen segítek bár nem én vagyok a legtapasztaltabb itt. Ts, vagy Dc.n tudunk beszélni...

(#16730) SQX_Barto válasza Rizseslescó (#16729) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Kicsit pihentetem, adok esélyt a PoEnak :)
Délután estefelé leszek, hogy talállak meg?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16731) KubanitoS válasza SQX_Barto (#16726) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kit látnak szemeim, csak nem átálltál a sötét oldalra? :D

Kezdésnek itt egy elég alapvető videó kezdők számára. Én is innen indultam, azt sem tudtam miről van szó, de utólag valóban 7 nagyon fontos és alapvető dolgot említ meg a csávó.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16732) tibee77 válasza SQX_Barto (#16726) üzenetére


tibee77
őstag

Üdv diablo refugee. 😃 delutan fele en is leszek majd discordon ha kell valami segitseg, bar nem tudom hogy a gyerköc mennyire fog beleszolni a dolgokba. 😊

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#16733) simondr válasza SQX_Barto (#16726) üzenetére


simondr
senior tag

Szia!

Discordon kereshetsz engem is, de addig is itt egy karakter (Csak_a_teknos_strike) ami szintén BV és elég jól sikerült.
Staff a damage-ért és chieftan a tankosságért.
mapozáskor 5power, 3 endu és 3 frenzy folyamat rajtam van, bossoknál 5 power charge első másodperctől az boss kivégzéséig rajtam.

Ha van kérdésed írj

(#16734) la_cc válasza BoneDragon (#16723) üzenetére


la_cc
addikt

Majd olyan 93-94 fele megtudod milyen az élet... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16735) BoneDragon válasza la_cc (#16734) üzenetére


BoneDragon
veterán

Tudom milyen sajnos. :D A tegnapi események után szoktam elgondolkodni a pár hónapos szüneteken. Legutóbb is hasonló volt. :DDD

(#16736) tomazin


tomazin
veterán

Mivel kellene foglalkoznom szerintetek?

A kesztyűt nem cseréltem nagyon régen. A main handen lévő cold damage hozzá adódik az archoz? (nincs attack modifier, így úgy gondolom igen, de inkább megkérdem).
Meg a jewelek is olyanok a skill treeben amiket én találtam. A többit én vállalhatónak gondolom.

(#16737) simondr válasza tomazin (#16736) üzenetére


simondr
senior tag

A többit én vállalhatónak gondolom.

rosszul gondolod, az egész gear kuka, beleértve a jeweleket is, a fegyvereket meg aztán főleg.

Néhány jó tanács így első ránézésre:
A skill fán hagyd a fenébe a minionos pontokat, sz*rok. Ami viszont mindenképp must have, az az elemental overload ha nem vagy crites, és ez a build nem az.
Wandot keress magadnak ne daggert, és a wandon a köv statok legyenek: increased spell damage, increased cast speed és adds x-y lightning damage to spells.
A body armourt sürgősen cseréld le valami shaperes body armourra amin van sok life, esetleg resist és life vagy mana recovered on kill.
Kesztyű kuka, keress olyat amin van cast speed és sok life és mana

(#16738) Rison77 válasza tomazin (#16736) üzenetére


Rison77
senior tag

Erre a buildre van egy részletes leírás itt. Én is erre építettem ebben a ligában, de sajnos most eléggé borsos lett a build ára.
Az arc-ra csak a damage to spells érvényes minden itemen. A flask felhozatalt mindenképp cseréld le mielőbb a buildban leírtakra, mert nagyon sok boost-ot adnak.

(#16739) tomazin válasza Rison77 (#16738) üzenetére


tomazin
veterán

ez alapján van építve. a flask felhozatal csak a mine miatt van bent, amúgy lecraftoltam azokat amik ott vannak leírva.

simondr: a leírásban amit követtem kb. az ellenkezője van amit írtál. és a whirling bladeset nem adnám oda szívesen, annyira gyorsan haladok vele.

(#16740) Rizseslescó válasza SQX_Barto (#16730) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Brandon81 a nevem

(#16741) Har_melin válasza tomazin (#16739) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A WB a te döntésed, ezzel potenciális sebzést veszítesz, de a te dolgod. Ettől még mindkét dagger vacak. Ha már a WB miatt tartod őket, akkor legalább attack speed legyen rajtuk normális és persze azok a modok, amiket simondr is írt.

A minionos rész szerintem is marhaság, mivel azokból csak a sebzés hasznosítható. Azt a nyolc pontot, amit erre elkölt át lehetne rakni olyan nodeokra, amelyek mást is adnak: 4p Crackling Speed, 2p Elemental Focus, 2p Lightning Walker.

szerk: a Sai a block miatt szintén értelmetlen, mivel ezen kívül sehol máshol nincs block chance-ed. Az, hogy az attack-ok 94 vagy 100%-át nem tudod blokkolni, édes mindegy.

szerk 2: Az Elemental Overload az Enki-féle buildben is ki van rakva, nálad nincs.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16742) simondr válasza tomazin (#16739) üzenetére


simondr
senior tag

simondr: a leírásban amit követtem kb. az ellenkezője van amit írtál. és a whirling bladeset nem adnám oda szívesen, annyira gyorsan haladok vele.

átfutottam én is a leírást, sehol nem láttam benne hogy ellenkezöt állítana mint én.
Az hogy a minionos pontokat favorizálja sehol sincs értelmes érvekkel alátámasztva.
Ahogy Har melin is írja a minionos pontok damagen kívül semmit sem adnak neked amit hasznosíthatnál, míg más pontok damage mellett más jó dolgokat is adnak.

A movement skillt tekintve pedig sok opció van, nem a whirling blade az egyetlen a játékban. Tud működni a flame dash, ha shieldet használsz akkor a shield charge és a lightning warp is.

(#16743) tomazin válasza Har_melin (#16741) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor egy kicsit árnyolom a képet:

Elkezdem a játékot, annyit tudtam, hogy nem akarok melleet. Enki féle arcnak nagyon frankó levelinges leírása volt és mivel nulla hozzáértésem volt (van) a játékhoz, így azt csináltam ami a leírásban van, még akkor is ha néha nem értettem.

Tehát a wb nem az én döntésem, hanem azt az 1et ismerem. Ugyanúgy semmi másért nem raktam a minionokra a pontokat, csak mert a leírásban az volt. A "gear" is a leírásban lévőeket szem előtt tartva van összerakva (és legfőképpen a pénztárcám vékonyságának függvényében)

De akkor ha azt mondjátok, hogy értelmetlen a minionos rész, akkor leszedem onnan a pontokat és átrakom arra amit írál.
Illetve gemből is keresek olyat, ami a spellhez ad coldot, hogy fagyasszon az arc. Chestet is adjam el akkor? Az igencsak fájt, amikor megvettem 50 volt (most meg már csak 40).

(#16744) Har_melin válasza tomazin (#16743) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Semmi gond nincs azzal, hogy követsz egy - ráadásul nagyon sokak által játszott és erős - buildet.

Csak mivel kérdeztél, megírtuk, hogy szerintünk mi a gond a felállással. Én is finomítok: a minion pontok nem szarok, de amiket én javasoltam, azok szerintem több hasznot hajtanak.

Ha a WB bejött és a sebzésed elég (két dagger jobbra cserélésével szerintem olyan plusz 15-20% sebzés eleve benne van még), akkor használd azt - ebben a játékban szerencsére elég sok opció van, legfeljebb az egyik hasznosabb, mint a másik.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16745) Rison77 válasza Har_melin (#16744) üzenetére


Rison77
senior tag

PoB-ban átraktam kíváncsiságból én is a minion pontokat az általad felsoroltakra(elemental focus alapból benne van a buildben) de így -60k total dps-t hozott ki.

(#16746) Har_melin válasza Rison77 (#16745) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem tudom mit néztél, én beimportáltam az ő mostani buildjét. A jelenlegi formában 186k a teljes sebzés, amit én javasoltam, abban 188k. Plusz az egyéb QoL bónuszok, magasabb resist, ailment elleni védelem, hosszabb shock. Ha Enki lvl100-on lévő buildjét nézem (az ő top cuccaival), akkor nálam -25k sebzést hoz ki ezzel a változással - ez kevesebb, mint 2,5%.

A másik, hogy én nem azt írtam, hogy ezzel nagyobb lesz a sebzése, hanem, hogy szerintem hasznosabb a másik három node, ezt fenntartom.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16747) gdevil válasza KubanitoS (#16731) üzenetére


gdevil
aktív tag

Na úgy látszik mindenki előbb utóbb átáll a sötét oldalra.
Én harmadszori nekifutásra maradtam. Még csak pár hónapja nyomom, de innen visszanézve a d3 tényleg kifutott. Annyi itt a tartalom, hogy még nem latom át mindet.
De élvezem.
Már a d3 s16 sem izgat különösebben.
Mondjuk azért a csini szárnyért lehet hogy letolom a seasont.

(#16748) Har_melin válasza Har_melin (#16746) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

elnézést, elnéztem valamit Enki lvl100-as fájljánál, ott valóban 60k a különbség. De ehhez az ő szintje és az ő gearje kell (+3-as corrupt Inpulsa, Watcher's Eye, stb.), egymillió feletti dps-sel.

Minél gyengébb a gear, annál kisebb lesz a különbség a dps-ben, viszont annál többet számítanak az egyéb bónuszok.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16749) Rison77 válasza Har_melin (#16746) üzenetére


Rison77
senior tag

Igazából itt alapvetően úgy is a gear a probléma, ez a pár node csak kiegészítés, meg azért ehhez az utolsó 2 ascend pont se elhanyagolható tétel. Meg eléggé glass cannon a build alapvetően is.

[ Szerkesztve ]

(#16750) D4v3 válasza tomazin (#16736) üzenetére


D4v3
őstag

Flaskokra írtad, hogy van más, azokat nem árt használni akkor, ugye tök könnyű craftolni őket, fehérből csinálsz 20%-as quality-t, trans és alter shardral megszerzed a kívánt prefixet, Einharral meg ráteszed a választott suffixet. Bleed, curse, freeze, amiket szerintem jó, ha le tudsz szedni bármikor.
Jeweleket cseréld mindenképp. Clear Mind jewel pl. sokat dobna, viszont a mana reg auráról le kell mondani, bár én mana poti és aura nélkül a storm brand mana leechével lazán elvagyok.
Fejest olcsón meg lehet úszni rare bone helmettel, amiből a Spiritual Aid marha sok +dmg-et ad a rajta levő minion dmg implicitje miatt.
Valamint egy Essence Worm és bele egy Wrath gem dob még hatalmasat a dps-en.
Rezekre meg figyelj ugye, hogy meglegyen a 75%, decoy totemet tanuld meg jól letenni és nagyon könnyen lehet darálni ezzel a buildel bármit.
Dagger vagy mace szerintem kb. egyéni preferencia, ha jobban bejön a pörgés, akkor használd azt és esetleg egy flame dast tegyél be, hogy tudj átugrani dolgokon. Mace esetén meg leap slammel tudsz mozogni egész gyorsan. Valószínűleg a mace-s út olcsóbb lesz.
Ha meg már dől a lé nagyobb mapokon, akkor szerezz be egy Watcher's Eye-t és az Inpulsa chest-et :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.