Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) pimpi001 válasza tibee77 (#16840) üzenetére


pimpi001
tag

:D koszi a valaszt. amugy a smite meg arc skillek vannak benn tamadasra, a fegyo a smite miatt van. mikor eggyiket megunom atrakom masikra :D armort ha lesek nekem melyik a jo valasztas az armor - evasion vagy energy shield-es? vagy inkabb kezdjek 1 teljesen uj karit mert a passziv skilleket is elrontottam szted?

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#16852) sirdond válasza Azharel (#16850) üzenetére


sirdond
őstag

trial-ra a /global 820 channel-t nézegesd, bár nem tudom a ligában ilyenkor mennyire írják még ki a trial-okat az emberek.

(#16853) D4v3 válasza Azharel (#16850) üzenetére


D4v3
őstag

Itt az én karim, T13 volt eddig a legnagyobb map, amiket toltam, de gond nélkül ment mindegyik és nincs is meg a 6L, mert nincs szerencsém a fuseokkal eddig :D.
Ugyanaz alapján építjük a karit, úgyhogy hasonlítsd össze őket :) [link]

4600 hp / 900 ES / 2200 mana és 80/106/114/-60 a res. A flaskokat tuti cserélned kéne amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#16854) D4v3 válasza D4v3 (#16853) üzenetére


D4v3
őstag

Ezt nemrég update-elte amúgy Enki, elég hasznos: [link]

(#16855) D4v3 válasza D4v3 (#16853) üzenetére


D4v3
őstag

Lett egy inpulsa a komment óta és NÉGY egész fuse kellett a 6 linkhez. Így már kényelmes minden map, de jewel + kesztyű az még csere lesz.

(#16856) Rison77 válasza D4v3 (#16855) üzenetére


Rison77
senior tag

Cold damage-et jewelbe mindenképp szerezz be, mert anélkül csak dísz a hypothermia.

(#16857) TrollBalint válasza sirdond (#16852) üzenetére


TrollBalint
addikt

igen, még szokták irogatni, ha nem is túl sűrűn

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16858) dante3 válasza Rison77 (#16856) üzenetére


dante3
addikt

Jeweleknél figyelni kell, hogy melyik kihúzott foglalatba teszem? Csak a kirajzolt kör miatt kérdezem, amikor belerakom! Bocsánat, de még mindig csak ismerkedem a játékkal! [Karakterem] Várom, és köszönöm a tanácsokat! :) :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#16859) Har_melin válasza dante3 (#16858) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A kirajzolt kör csak a treshold jeweleknél számít, de ezek amúgy is unique cuccok. A szimpla vagy az abyss jewelnél mindegy, hova teszed őket.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16860) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Valaki nyomta már safehouse főbosst? Ekkora egy átláthatatlan gagyi fightot... :U

(#16861) KubanitoS válasza BoneDragon (#16860) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pár napja csináltam egy Vortex Occultist karit és a mastermind harc nem tartott pár percnél tovább, miközben az Arc Trapperemmel csak fetrengtem örökké. Nagyon brutális karakter.

Amúgy a harcnak annyi a lényege, hogy a kivilágított oszlophoz kell állni és megvárni, amíg az szétrobban, Ekkor lehet ismét sebezni a mastermindot.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16862) Har_melin válasza BoneDragon (#16860) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem átláthatatlan az, csak meg kell tanulni a mechanikáját. Először van középen a boss és körülötte a négy safehouse vezér, egyelőre hibernálva. A négy sarokban pedig négy totem, egyelőre szintén inaktívan.

A boss sebzése után valamelyik (általában a jobb felső) minion aktiválódik, levered. Utána az aktívvá váló (világító) totemet kell lecsapni, de ezt nem tudod azonnal megtenni. El kell egy kis időt tölteni a közelében, akkor egy ilyen zöldes trutyi kezd áramlani belőle rád. (Arra már nem emlékszem, hogy ez automatiksan elindul-e, vagy ütni kell hozzá a totemet, a biztonság kedvéért üssd.) Na ezt kivételesen hagyni kell (nem szabad elfutni!), utána tudod a totemet szétrobbantani. Innen kezdve az a sarok viszont DoT terület, oda nem célszerű menekülni.

Vissza a közepére, a boss megint sebezhető, majd amikor ismét immunná válik, akkor aktiválódik a következő minion és kezdődik újra az előző móka.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16863) sirdond válasza BoneDragon (#16860) üzenetére


sirdond
őstag

chaos res nem árt oda...

(#16864) sirdond


sirdond
őstag

a különböző tiger rare beast-ek miért kerülnek 3-4 exalt-ba?

(#16865) KubanitoS válasza sirdond (#16864) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak egy tipp részemről: nem ezek kellenek pl az aspect of the spider (vagy más egyéb lényeges) crafthoz?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16866) sirdond válasza KubanitoS (#16865) üzenetére


sirdond
őstag

nem, aspect craft-hoz elvileg unique beast kell.

(#16867) D4v3 válasza Rison77 (#16856) üzenetére


D4v3
őstag

Gyűrűn van egyelőre a +cold.
Ez az inpulsa viszont perpill egészen triviálissá teszi a játékot, robban körülöttem minden, a bossokra kicsit meg kell állni, de annyi. Kíváncsi leszek mi lesz T16 mapokon, mert ez így lehet unalomba fog fulladni :U

(#16868) BoneDragon válasza Har_melin (#16862) üzenetére


BoneDragon
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat. Ez a része teljesen átlátható, inkább az nem amik oneshotolnak random. Kb nem látni semmit és paff...

Amúgy most melyik a legjobb lowbudget build shaper/elder killre? Nem nagyon követem jelenleg a buildeket.

[ Szerkesztve ]

(#16869) Har_melin válasza BoneDragon (#16868) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A középen álló totemnek és a bossnak is van egy elég durva chaos sebzése, ha azzal mínuszban van a resisted, akkor meg tud szívatni.

A "nem látni semmit" részt maximálisan átérzem, éppen most úsztam meg egy olyan mapot, amin ha nem ezzel a teflonba mártott krómacél karakterrel vagyok, akkor esélyem se lett volna. T10 Pláza, Einharral. Beadta a vonuló karavánt egy fővel, plusz egy beugró intervention taggal, ezek előbb belefutottak egy red beastbe és a truppjába, én meg az utánuk rohanás közben aktiváltam egy abysst. Plusz a helyi kínálat, ami történetesen solaris fanaticsból állt. Mindezt egy minimum sávszélességű t-home neten. (Nincs nagyobb, nem lehet rendelni sem.) Az egymásra rakódó effektektől gyakorlatilag ppt prezentáció volt, semmit nem lehetett látni, célozni még kevésbé. Az a szerencse, hogy a maxblock a legtöbb dolgot kivédte, a reckoningnak meg nem kell célzás, az üti azt, akitől a hit jött.

Szerencse, hogy ezt a karit anno megtaláltam, mert ez a célzási mizéria az effektözön közepén különben már kiszállásra kényszerített volna. Most húztam fel egy másikat, Mathil bloodseeker dualstrike gladiátora - és le is álltam vele. Baromi erős, tényleg érződik rajta, hogy mindenen át tud gázolni - csak éppen az életben maradása a leechtől függ, egy kavargó zöld-sárga-vörös felhőben pedig egyszerűen nem tudom befogni a ráadásul ide-oda teleportálgató szindikátus tagokat. Gyakorlatilag majdnem minden mapon meghalok vele legalább egyszer, így meg nincs kedvem játszani vele. Teljesen tiszta, hogy nem a build hibája, hanem az enyém, de szerintem nem csak nekem gond ez a játékot néhol már játszhatatlanná tevő látvány.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16870) Har_melin válasza BoneDragon (#16868) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ez a bloodseeker build egyébként nem drága, 50-60c között közel tökéletes rollal lehet kapni egy ilyent egy 6L Astral Plate szintén ennyi, arra csak delve craftolni kell. Az elder páncél nem létszükséglet, csak előny. A többi cucc meg sárga, kraftolható.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16871) sirdond


sirdond
őstag

tényleg senki nem tud jobb módszert szulfit halmozásra, mint a betrayal scarab farm?

(#16872) Har_melin válasza sirdond (#16871) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

De. Linear piros mapok kombinálva valamelyik tetszőleges istenséghez fohászkodással, hogy adja be Nico-t lehetőleg három kupaccal.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16873) Rison77 válasza D4v3 (#16867) üzenetére


Rison77
senior tag

Arra figyelj, hogy az cold damage to attacks, azt nem adja hozzá az arc-hoz, neked a "to spells" kell, tehát a hypo az most nem aktív. Amikor cseréled a wepeket is erre figyelj, hogy a lightning dmg spell legyen ne attacks mert akkor nem profitálsz belőle semmit.

(#16874) sirdond válasza Har_melin (#16872) üzenetére


sirdond
őstag

az már volt,de az még a scarab farmnál is rosszabb :O

(#16875) D4v3 válasza Rison77 (#16873) üzenetére


D4v3
őstag

Basszus, köszi, pedig szerintem direkt megnéztem anno, hogy jó legyen :D

(#16876) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Alva-t lehet valahogy befolyásolni, hogy melyik room-t szeretné fejleszteni? Hajtanék az achira, hogy minden szoba level 3-as, de egyszerűen hihetetlen, milyen logika (vagy inkább illogikus módon) adja be a termeket....
Ahogy utánaolvastam, egy mapon mindig fix, hogy különböző termeket fog adni, viszont, ha az elsőre olyat ad,ami nem tetszik, akkor azon a mapon a következő Alva is ugyanazt fogja erőltetni. És annyira nem gyakori a felbukkanása, hogy csak úgy skippeljek 3 lehetőséget :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16877) San398 válasza TrollBalint (#16876) üzenetére


San398
őstag

Ha jól tudom akkor nem lehet befolyásolni milyen termeket ad be.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#16878) aradebil2 válasza TrollBalint (#16876) üzenetére


aradebil2
senior tag

nem, annyit tudsz csinálni, hogy ha nem akarod spawnolni/uppolni az adott szobát, akkor skippeled Alva-t. Ha tetszik a terem upgrade, és mész tovább- Ha nem tetszik az első amit bead, akkor csináld meg, majd a többit ne. Köv mapon pedig ugyanígy folytasd.

(#16879) la_cc válasza aradebil2 (#16878) üzenetére


la_cc
addikt

Ez elég luxus a mostani Alva / map arányban... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16880) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Ma először nyomtam le Shapert a Vortex / Cold snap CI occulist karival. Kétszer sikerült meghalni, egyszer amikor kék gömbök jöttek és még nem tudtam, hogy be kell állni Zana pajzsa alá, másodjára megint jöttek ezek a gömbök, csak most Zana pajzsa alatt volt még 3db feketelyuk is és nem volt hova menni...

Összességében ez egy durván erős karakter és mindenkinek bátran ajánlanám.

szerk: Ja és azt hozzátenném, hogy nemrég lettek 20-as szintűek a kavicsok és akkor eladtam őket vendornak egy-egy gemcutter's prismmel karöltve, hogy egyes szintű, de 20%-os gemeket kapjak. Ezt meg sikerült teljesen elfelejtenem és 14-17-es szintű gemekkel mentem a Shaper ellen. :D

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16881) TrollBalint válasza aradebil2 (#16878) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha nem tetszik az első amit bead, akkor csináld meg, majd a többit ne.

Ezt most nem értem. Ha nem tetszik, akkor miért csináljam meg, és a többit ne? Igazából azért nem akarom / nem akarok upgradelni egy szobát, hogy egy másikat upgradelhessek helyette, szerettem volna megcsinálni a vonatkozó achievmentet.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16882) Har_melin válasza TrollBalint (#16881) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A templom szobáit teljesen véletlenszerűen adja be és véletlenszerű az is, hogy mit ad be többször. Ami fix, hogy amit beadott azt nem tudod skippelni, addig fogja beadogatni, amíg meg nem csinálod. Sajnos ez van,

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16883) TrollBalint válasza Har_melin (#16882) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez akkor is igaz, ha ott hagyom a mapot? Mert már ezen is gondolkodtam, hogy akkor hagyom a mapot, de annyira ritkán jön elő Alva, hogy luxusnak érzem ezt.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16884) simondr válasza TrollBalint (#16883) üzenetére


simondr
senior tag

akkor is igaz.

(#16885) D4v3


D4v3
őstag

Delve guide ;) [link]

(#16886) sirdond válasza D4v3 (#16885) üzenetére


sirdond
őstag

Low Depth Delve Guide

(#16887) sirdond


sirdond
őstag

mi történt, hogy a sulphite scarab-ok (meg sok másiknak is) az ára tegnapról mára hirtelen ~30%-kal megugrott?

(#16888) tomazin


tomazin
veterán

itt hol lehet bemenni szerintetek? szerintem nincs 2es node.

sirdond inflálódott a chaos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16889) TrollBalint válasza tomazin (#16888) üzenetére


TrollBalint
addikt

Vagy legfelül, vagy tőle balra, vagy pont alatta. Mindegyik 3-as node, én ott nézelődnék.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16890) sirdond válasza tomazin (#16888) üzenetére


sirdond
őstag

így elsőre balra, vagy felette mondanám,de akár alul is lehet.

más: Betrayal statistics. Elementalist OP?

(#16891) mrkog válasza sirdond (#16890) üzenetére


mrkog
tag

A scionommal elég ritka vagyok úgy látom...:)

acc: Von_Schwarz

(#16892) tomazin válasza TrollBalint (#16889) üzenetére


tomazin
veterán

Érdemes amúgy kínlódni vele?
Mellesleg a sárga utakat bejártam, onnan nem találtam bejáratot. Illetve a fal a térkép szerint lesz? Azaz ha mondjuk a felső utat nézzük, akkor a valóságban is a vonal "alatt" fog nyílni, vagy nyílhat a másik oldalon is?

(#16893) TrollBalint válasza tomazin (#16892) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, a térkép szerint lesz (legalábbis nekem mindig úgy volt, amire vissza tudok emlékezni).
Nem tudom milyen mélységben jársz, mennyire éri meg. Volt olyan node, amit én kb. 2 napig kerestem (ehhez mondjuk Nikonak is volt köze, vagyis inkább a nem jelenlétének), de én szeretem ezeket vadászni, én odamennék :)
A felső node-nál minden szomszédos node-hoz megy már út, így könnyen ki tudod deríteni, hogy onnan vezet-e, és úgy tudom, ha nem onnan vezet, akkor akárhányszor mész a bányába, nem onnan fog vezetni.

szerk: Ha esetleg a baloldali node-tól indul az út, ott könnyen elképzelhető, hogy egy ideig a már bevilágított úton kell menned, de az kb. fél képernyő. Én ezt a kettőt nézném meg először (a felsőt és a bal oldalit) és legutoljára az alját.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16894) simondr válasza tomazin (#16892) üzenetére


simondr
senior tag

Érdemes amúgy kínlódni vele?

2-4 chaos értékben fog esni currency nagyon valószínűleg. Ha ezért érdemes kínlódni, akkor igen, ha nem akkor nem.
A bányában az utak melletti wall-okat érdemes farmolni, onnan esik a legtöbb currency és a legjobb cuccok.

(#16895) tomazin válasza simondr (#16894) üzenetére


tomazin
veterán

Hát az öööö, az egy nagy nope. Akkor folytatom a fúrást, köszi.

(#16896) tomazin válasza sirdond (#16887) üzenetére


tomazin
veterán

Kérlek szépen szerintem ez történik. A kártyajátékomnál láttam, hogy van ilyen. Szóval ha megnézed, akkor a hatalmas bumm kezd csillapodni, emiatt egyre kevesebb cucc forog a piacon. Szerintem a szemetet termelő játékosok hagyják el a játékot (azaz, aki hajlandó eladni pár alt, jew meg ilyen olcsókért a dolgokat), így azok akik már a tényleges endgamet tolják ők nem is látják ezeket a currencyket, de szükségük meg van rá, így csúszik fel szépen az ára.

mod: nagyon durva, hogy 1hónap alatt harmadára csökkent a playerbase. mondjuk valamilyen szinten érthető, hiszen én is inkább játszani szeretek, mint egy egész estét a gearem csiszolásával tölteni, úgy hogy előtte el is mondják a szempontokat...

[ Szerkesztve ]

(#16897) rumkola válasza tomazin (#16896) üzenetére


rumkola
veterán

Én is most csömörlöttem bele a ligába, elbaxtam vagy 10EX-et, megint többet töltök a piacon meg a fórumokon mint magával a játékkal...
beteg

pénteken kezdem is Dio szezont, jó lesz pár hétig tényleg csak játszani, csapatban GR-ezni.
Nagybetűvel JÁTSZANI. :D

[ Szerkesztve ]

(#16898) la_cc válasza tomazin (#16896) üzenetére


la_cc
addikt

Ennyi idő kell, hogy casual szinten kb. kipörgesd a ligát. :) Kicsit én is beleuntam, annyira jók voltak a drop-jaim, hogy eléggé ki lett maxolva a karim, de újat meg nincs kedvem kezdeni.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#16899) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok, valaki elmagyarázná nekem,hogy mit ad és miért ennyire jó az aspect of the spider skill? Azt írja az a kari Über elder viable, de sehogy sem tudom elképzelni. :Y (armageddon brand trickster)

(#16900) KubanitoS válasza Rizseslescó (#16899) üzenetére


KubanitoS
veterán

Gyakorlatilag egy auráról van szó. Durván lelassítja a szörnyeket, akik ellen a sebzésünk is jelentősen megnő.
Olyan mint a Temporal Chains, de sokkal-sokkal jobb és kevesebb mannát is köt le.

más:

Ez a gyűrű ér 1 exát vajon?

erősen gondolkozom a megvételén, illene is a karakteremre, de nagyon sokallom az árát.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.