Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Har_melin válasza tomazin (#16249) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A CWDT-re kötött cuccokat eleve teljesen fölösleges kirakni a hotkey sávba, hiszen pont az a lényegük, hogy nem te aktiválod őket, hanem maguktól sülnek el. Ez igaz az összes "Cast on ..." típusú supporthoz kötött skillre is.

De ettől függetlenül is, ahogy előttem írták, oda csak olyan skillt pakol az ember, amit saját maga, manuálisan fog használni. A többit fölösleges, bár ha van helyed, nyugodtan maradhatnak. (Csak aztán ne kapcsold le véletlenül az egyik aurát egy hevesebb harcban.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16252) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Na, az új patch után már végre lehet bányázni normálisan.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16253) sirdond válasza Har_melin (#16252) üzenetére


sirdond
őstag

Királyság, irány bányászni!

szerk: 1500-as szulfit kapacitásból lett 12500, mindjárt jobban néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#16254) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Ez jó hír, tegnap úgy is felhúzott Niko.... mind a négy master olyan mapon volt, amin még nem is voltam, és persze nem volt belőle. Nyilván zana áruját sem tudtam így fríssiteni.... haverral mentünk gey mapot, amin Niko volt, persze egyből megtelt a szulfit, de úgy voltam vele nem érdekel megyünk tovább. Következő mapon megint Niko....
De legalább volt kis upgrade :) Haver csinálta a partyt, meg a mapot is nála nyitottuk (nem tudom ez számít-e) és a syndicate-nél nem tudtam csinálni semmit az emberekkel, csak leölni őket :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16255) Reinhardt válasza LittleBoss67 (#16239) üzenetére


Reinhardt
őstag

Egyelore nem vagyok olyan szinten, hogy a flaskak erdekeljenek, egyebkent nehezen erheto el.

(#16256) LittleBoss67 válasza Reinhardt (#16255) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Sajna valamiért így tudták csak megoldani. Nálam ott a baj, hogy 1 ujj mindenre de azonnal, nem megy. A legjobb buildem egy wirlwind build volt, mert ott előre haladt jobb gomb nyomás mellett ( A B akarmi), így volt közben lehetőségem a D padot is hasznalni.
Pl. van egy flaskanak 5-8 sec. ható ideje. Nem tudsz előre mozogni, mert közben leveszed a haladás joyrol az ujjad, hogy extra tulajdonsaghoz juss. Így már orulhetsz, hogy amikor a harcba visszatersz nem a város fogad. Van olyan flaska, ami pl. Csak 2 sec. Lehet baromi jó, ha semmire se tudod használni.
Többször vereztem el tavaly augusztus óta, hogy igyekeztemben.nem flaskát használtam, hanem a D padon a lefelé nyilat nyomtam, ami a térképet hozza elő.
Látom, hogy ifi játékosok még így is hasítanak, bár szerintem kb. 4 ujj használata ide nem elég.

Ui. 52 év, amire valaki nemrég azt írta, hogy a Mi fajtánk nem öregszik, csak szintet lép.

[ Szerkesztve ]

(#16257) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Elkezdtem az első karakterem a Betrayal ligában, ráadásul ezúttal egy noob-friendly build alapján (arc-trapper).

Van ez a Herald of Thunder "aura", ami nem is aura igazából, de mindegy... Szóval ez elvileg buffolja az Arc sebzését. Na most ez csak akkor működik, ha az Arc gem és a Herald gem ugyanazon a tárgyon vannak és linkelve is vannak egymáshoz? Szerintem amúgy nem, de örülnék egy megerősítésnek.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16258) sirdond válasza KubanitoS (#16257) üzenetére


sirdond
őstag

nem kell linkelve lennie, még csak egy tárgyban sem. a lényeg, hogy az aurát aktiválni kell (manát köt let).
azért hasznos, mert ad egy kis cold sebzést az arc spell-hez, így megfagyasztja a mob-okat.

egyébként, ha rámész az egérrel az arc spell-re a toolbar-on, akkor a megjelenő tooltip mutatja, hogy mennyi cold damage van benne, ha kipróbálod aurával és anélkül, akkor látod a különbséget.

majd endgame-ben hasznosabb inkább valami cuccra craftolni # cold damage to spells-t, és más aurát használni, szerintem, de leveling-re tökéletes.

szerk: most nézem, hogy Thunder-t írtál, a lényegen nem változtat, az cold damage helyett, lightning-ot ad, minden más azonos.

[ Szerkesztve ]

(#16259) KubanitoS válasza sirdond (#16258) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm!

Ugye a build lényege, hogy a trappek sütik el az Arc szkillt. Az meg ugye gyakorlatilag egy villámszórós cucc, szóval elvileg akkor pl a wandokon lévő + % dmg hat rá?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16260) Badlof2k válasza KubanitoS (#16259) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ami + % lightning dmget vagy spell dmget az hat ra igen :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#16261) TrollBalint válasza Badlof2k (#16260) üzenetére


TrollBalint
addikt

sőt, még a +% increased trap damage is hat rá

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16262) simondr válasza KubanitoS (#16257) üzenetére


simondr
senior tag

Ebben a ligában én is arc trapper mellé tettem le a voksom, egész jól sikerült karakter, ha ötletet merítenél az én megoldásomból akkor itt találod:

[link]

(#16263) KubanitoS válasza simondr (#16262) üzenetére


KubanitoS
veterán

Remélhetőleg az enyém is valami ilyesmi lesz.

Arra van tippetek, hogyan lehetne szerválni egy 4 lyukas armort, amelyen van 2 zöld + 2 kék socket linkelve? Mármint tudom, hogy orbokkal lehet variálni, de mivel bármilyen random cucc is jó lehet, erre nem szeretnék költeni. Nincs valami kraft recept?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16264) TrollBalint válasza KubanitoS (#16263) üzenetére


TrollBalint
addikt

Lehet craftolni is 4 socketet, az talán nem is drága (ha meg van a recept)
De 4 socket linkelve nem olyan sok fuse + jewelerbe kerül, én biztos azzal csinálnám.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16265) KubanitoS válasza TrollBalint (#16264) üzenetére


KubanitoS
veterán

Na mákom volt, esett rare cipő 4 linked kék sockettel. Első forgatásra 2 zöld + 2 kék lett. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16266) rumkola válasza KubanitoS (#16263) üzenetére


rumkola
veterán

trade-elni kell, az nélkül elég reménytelen az endgame

(#16267) sirdond


sirdond
őstag

valakinek van level 4 all attributes recept amulet-re? mennyibe kerül és milyen stat-ot ad?

(#16268) TrollBalint válasza KubanitoS (#16265) üzenetére


TrollBalint
addikt

a socketekről még annyit (mielőtt vadul nekiállsz a Chromatic orbot spammelni :) ) hogy van main socket, meg off-socket. Hogy melyik szín a main és melyik az off, az az adott tárgytől függ. Main socket az, amelyik tulajdonság kell a tárgy használatához (erő - piros, intelligencia - kék, ügyesség - zöld). Tehát az a pácél, ami evasion-t és armourt ad, ahhoz dexterity és strength fog kelleni. Ezeken a zöld és a piros socketeket könnyebb elővarázsolni, mint a kéket. Fegyvernél ugye nincsen armoru meg ilyenek, de ahhoz is kell valami tulajdonság, amivel használni tudod. (Ne tévesszen meg, hogy ha gemet teszel bele, akkor már az is adhat hozzá plusz tulajdonságot, mint viselési követelmény! )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16269) KubanitoS válasza TrollBalint (#16268) üzenetére


KubanitoS
veterán

Zsír, köszi a hasznos infót!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16270) San398 válasza sirdond (#16267) üzenetére


San398
őstag

Szerintem senkinek nincs mert kettes szint a maximum ha jól írj a poe wiki , az pedig 6 chance orb és all 13 attributes.

TrollBalint
off-socket az inkább legyen off color ha már mindenki így nevezi, akkor az újonan jötteknek is talán könyebb lesz ezt megjegyezni és később se lesz probléma belőle

KubanitoS
az elején használd azt ami esik, ha az itemfilkter mutatja a 4 linkes cuccokat azt én is mindig felveszem mert feleslegesnek tartom kis szinten a fuse meg a jewel orbot elhasználni, ha esik 4 link akkor inkább alchemy orbot dobok rá

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#16271) sirdond válasza San398 (#16270) üzenetére


sirdond
őstag

ah ok, azt hittem abból is van 4. szint, igaz utána nézhettem volna én is. köszi!

használja még valaki rajtam kívül a Xenontrade-et price check-re?

[ Szerkesztve ]

(#16272) Win-T


Win-T
senior tag

Valamit kezdhetnének már ezzel, hogy kikapcsolt V-Sync mellett csapágyasra hajtja a ventilátorokat úgy kergeti valamivel a GPU-t. Ha bekapcsolom akkor szinte azonnal lecsendesedik minden de érezhetően darabosabb/akadozósabb is lesz a játék... ami annyira még lehet nem is zavarna, de random újra is indul tőle a gép minden szó nélkül. :(

(#16273) KubanitoS válasza Win-T (#16272) üzenetére


KubanitoS
veterán

A hiba az ön rendszerében van, nekem nincs ilyen problémám.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16274) Win-T válasza KubanitoS (#16273) üzenetére


Win-T
senior tag

Örülj neki, attól még a probléma létezik, nem csak nálam és elég régóta.

(#16275) AtHoS válasza Win-T (#16272) üzenetére


AtHoS
nagyúr

VGA driverben lehet kellemes funkciókat aktiválni, hogy ne hagyja 300 fps-re pörögni a kártyát és korlátozódjon a másodpercenkénti képkockaszám

read-only mode on the forum

(#16276) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Lett egy olyan Prophecy-m hogy esni fog egy Unique tárgy. Ha ezt a prophecyt meghagyom későbbre, amikor már magasabb szintű lesz a karakterem, akkor a dobott tárgy is magasabb szintű lesz?

Egy 12-es szintű Act 2-es pályarészen esne a cucc, ennek van valami jelentősége, ha magasabb szintű tárgyat szeretnék kapni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16277) Har_melin válasza KubanitoS (#16276) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A cucc ilvl-je magasabb lesz, nagyobb eséllyel lesznek rajta a jobb rollok, de ettől még marad ugyanaz a unique, nem fog kilépni a rá megadott sávokból. Van pár alacsony szintű unique, amelyeket egy másik prophecy ún. fated unique változattá alakít, ott számíthat, hogy az alap cuccon lehetőleg a jobb értékek legyenek, egyébként teljesen mindegy.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16278) Win-T válasza AtHoS (#16275) üzenetére


Win-T
senior tag

Próbáltam, de sajnos nem segít.

(#16279) KubanitoS válasza Har_melin (#16277) üzenetére


KubanitoS
veterán

Magyarán akkor inkább csináljam meg most, mert túl sok értelme nincs várni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16280) AtHoS válasza Win-T (#16278) üzenetére


AtHoS
nagyúr

nvidia beállításokban nem tudok segíteni, de AMD oldalon FRTC és/vagy Chill működik, bár a legújabb driverrel (mondjuk a mai 18.12.3-at még nem próbáltam) ha előhozom az Atlast, akkor fuccs a Freesync-nek és elszabadul az fps, amint lekapcsolom az Atlas képernyőt ismét van Freesync....fene se érti. Korábbi driverekkel nem vettem észre ezt a jelenséget

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16281) Har_melin válasza KubanitoS (#16279) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igen

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16282) Win-T válasza AtHoS (#16280) üzenetére


Win-T
senior tag

Radeon RX470 van nekem is csak freesyncet nem használok mert a monitorom olyant nem tud. Chill mindig be van kapcsolva, FRTC meg nem hatja meg, úgyanúgy pörög mint az őrült tovább. Steamen láttam, hogy nem egy embernél ugyanez a helyzet, de itt is említette már valaki nem is olyan régen.

(#16283) AtHoS válasza Win-T (#16282) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor Radeon Settings -> Játék -> Globális beállítások -> Várakozás a függőleges frissítésre legyen Bővített szinkronizáláson, Chill legyen bekapcsolva, majd ha nincs a listában a Path of Exile, akkor azt add hozzá kézzel (azt a klienst amit indítani szoktál 32bit vs 64bit) és ezen belül FRTC-t és Chill minimum-maximum értékét állítsd be a monitorod frissítésének értékére

Nálam Windowed Fullscreen módban fut a PoE és működik a Chill, szépen a belőtt min 50 - max 70 fps között mozog és a freesync is ide rakja a monitor frissítését

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16284) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No ki találja meg a hibát a képen?

Két csiga beszélget az autópálya mellett:
- Átmegyünk?
- Á, oda születni kell

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16285) Har_melin válasza AtHoS (#16284) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

;]

Kis taktikai továbbképzés: hogyan farmoljunk scarabokat, avagy szindikátus blocking

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16286) sirdond válasza Har_melin (#16285) üzenetére


sirdond
őstag

Te használsz Lacerate-es build-et, ugye? Tudsz linkelni egy guide-ot, vagy mennyire használható a Lacerate endgame-ben?

(#16287) TrollBalint válasza AtHoS (#16284) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egyszer én is belefutottam ebbe :) Jól meg is lepődtem, hogy mia... kerestem a titkos ajtót, de nem volt.

apropó, a multiple support totem bugos, vagy a CD-s totemeknél direkt csak 1-et lő el? (pl. decoy totem)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16288) Har_melin válasza sirdond (#16286) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ez volt az a template, amivel most megyek, lvl90-ig a passzívok, de a jelenlegi cuccommal. Most a delve után egy lvl82-es karival vígan letoltam a T15-ös mapokat a két liga között. Nem csináltam vele guardianokat, se eldert, shapert, de a ST skill amúgy is vagy Blade Flurry vagy Double Strike (Vaal Double Strike) az endgame bossok ellen. Páncélnak egy sima 6L armor based volt, most ki akarom majd próbálni a Daressot az onslaught buffal. Fegyverből értelemszerűen a minél nagyobb pdps a cél, lehetőleg minél nagyobb AS mellett, én 1.5 alatt nem is nézek hozzá.

A cuccból igazából a pajzs és a kesztyű az, ami a mostanin végleges, illetve a kard maradhat, a teszt karinál is ilyen sebzésű volt. (endbossok ellen persze jobb, ha erősebb). Mapon a legtöbb bossfightot maximum a conceffect cserével csináltam meg, persze a lacerate sebzése kevesebb, így tovább kell lenyomva tartani a jobb gombot. Blade Flurry + Dmg on Full Life cserével pedig még az sincs.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16289) sirdond válasza Har_melin (#16288) üzenetére


sirdond
őstag

Köszi megnézem, igazából csak a linkek érdekeltek, hogy te mivel használod. A boss killer az nekem is Vaal DS, de az AoE az Reave, viszont reggel találtam egy 18/18 Lacerate-et és azért kérdeztem, hogy vajon a Reave helyett milyen. De kipróbáltam, csak a két skill gem-et kicseréltem és egész jó, nagyon hasonló a kettő, még tesztelem, hogy melyik fekszik jobban.

Amúgy reddit-en van egy frissített liga összefoglaló / cheat sheet, ha még nem láttátok volna: link

[ Szerkesztve ]

(#16290) Har_melin válasza sirdond (#16289) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én a reavenél nem szerettem, hogy stackelni kell. Azt hiszem, hogy a lacerate valahol középút, erősebb, mint az alap reave, de valamivel gyengébb, mint a full stackes. És hát persze egy bleedes buildnél nem árt az a more dmg szorzó.

Amire figyelni kell, hogy célszerű úgy mozgatni a karit, hogy az ellenfelek lehetőleg előtted legyenek, különben - főleg multistrike-kal - körbe vagdalkozik, ami kevésbé hatékony. Mivel én ezt kifejezetten túlélő karakternek szántam, ahol ráadásul a sebzés attól nő, ha többet ütik, így nem zavar, hogy esetleg tovább tart a harc.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#16291) HugóBoss válasza KubanitoS (#16257) üzenetére


HugóBoss
tag

Adnál linet a Noob-fiendly buildhez? :)

(#16292) Egonyolc válasza HugóBoss (#16291) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

ennél "noob" barát buildet még nem láttam.

konkrétan a levelingnél néha csak az hiányzik, hogy vakard meg az orrod...

ha mást választasz a levelinges részt akkor is érdemes követni.

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#16293) KubanitoS válasza HugóBoss (#16291) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez alapján megyek. Hasonlóan szájbarágós, mint a fentebbi.

Itt egy Youtube videó, ahol 7 kezdő karaktert mutatnak be. Elvileg az összeshez van részletes build guide és viszonylag olcsó beszerezni az alapvető cuccokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16295) 0karmacoma0 válasza Sayiid919 (#16294) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

8-ért vedd meg mind, mert 10c a divine. 2c pure profit mind. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#16297) D4v3


D4v3
őstag

Silver coinokat mikortól érdemes elkezdeni költeni? Most lettem 71, lab még hátravan, gear az még gyengécske.

(#16298) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Ennél az Arc buildnél a Controlled destruction support gem az egyik ajánlott. Elvileg ezzel 100%-ban csökken a crit sebzés esélye, de nö az elementális sebzés.

Azonban a buildben egy csomó pötyit rá kell rakni a nagyobb critilas sebzésre és esélyre is. Hogy is van ez akkor? :F

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16299) D4v3 válasza KubanitoS (#16298) üzenetére


D4v3
őstag

Increase/reduce dolgok összeadódnak a végén és úgy adnak egy értéket, egy csomó más +critet ad és a végén ez mind lesz valamennyi, de igazából a gem által adott buff miatt bőven megéri a csökkenés.

(#16300) AtHoS válasza KubanitoS (#16298) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ugye ez elég szerencsétlen egy megfogalmazás, mert nem 100%-ban csökkent, hanem 100%-ot von ki az összes növelésből. Elég megtévesztő lehet, mert az ember rutintalanul kapcsiból azt hiszi, hogy 0-ra redukálódik, pedig itt összeadások/kivonások/szorzások nyomják/csökkentik a sebzést. Jelen esetben egyszerű kivonásról van "csak" szó pl. ha szumma 653% - 100% = 553% lesz a maradék és ugye nem nulla

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.