Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Har_melin válasza sirdond (#15750) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem tudom. Az arc erőssége, hogy ST esetén a fel nem használt chain opciók (vagyis az összes) felszorzódnak egy 15% more dmg multiplierrel. Gyakorlatilag 100% more dmg jön ki belőle és erre rakódik rá az összes bónusz. Ettől az AB nagyon messze van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15752) nyic19


nyic19
tag

Sziasztok! Vajon a CWDT+Arctic Breath-GMP+Storm Brand működhet?

(#15753) sirdond válasza Har_melin (#15751) üzenetére


sirdond
őstag

nyilván az arc-ot nem lehet lepipálni, mert elég OP. de egy fun build lenne a cél, ami még talán használható is kicsit. na mindegy, délután tesztelgetek kicsit, aztán meglátom.

(#15754) Ch0b


Ch0b
tag

Én már teljesen összezavarodtam hogy mit csináljak.
Tetszik a winter orb, csináltam egy assa buildet rá, nem tudom, hogy ezzel indítok-e: https://pastebin.com/DpP0XLfC

[ Szerkesztve ]

(#15755) sirdond


sirdond
őstag

Volt community interjú Chris Wilson-nal, vannak be érdekes dolgok, ha valakit érdekel: link

A legvégén:
"They have specifically not spoiled many of the crazy rewards in Betrayal League because they're saving it for the big WTF moments that occur on stream, namely the "What even is this thing?" moments. And GGG will be sitting there watching it unfold eating popcorn"

hype?

(#15756) 0Li


0Li
aktív tag

Valaki tud zeromod sc privát ligáról hazai játékosokkal?
Szívesen csatlakoznék. SSF néha nagyon magányos :DDD

(#15757) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

ez jól néz ki (kínai reklám poszter az új vs a régi mesterekkel)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15758) Badlof2k válasza Har_melin (#15757) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh látható az ázsiai jellege de nagyon badass , Zana meg Tora főleg .

Egyébként mit gondolsz a beast specific uniq armorok, craft modok elérthetők lesznek megint ?

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15759) Nordic válasza Har_melin (#15747) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ugyan a bonechill gem még nincs benne a PoB-ban, de nekem már majdnem 500k dot-nál jár a cold snap buildem ;] , csak még mindig nem tudom, hogy trickster vagy occultist legyen. Dmg-ben kb 70k shaper dps a különbözet. Ha trickster lesz akkor MoM-os, ha Occultist akkor hybrid amibe talán belefér a mom.

(#15760) Har_melin válasza Nordic (#15759) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az kellemes, majd megosztod, ha a gemeket berakja a srác?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15761) Har_melin válasza Badlof2k (#15758) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én úgy tudom, hogy igen, legalább is az aspect of the spiderre már többen rácuppantak, hogy milyen jó lesz, ha újra elérhető lesz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15762) Nordic válasza Har_melin (#15760) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Persze, úgyis az lesz a starterem, bár ahogy szokott lenni, kb minden starterem kuka minden ligában, mert vagy nem működik, vagy megmakkan leveling közben :DDD

(#15763) TrollBalint válasza Har_melin (#15757) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ki az a ninja a bal oldalon?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15764) Ch0b válasza TrollBalint (#15763) üzenetére


Ch0b
tag

Jun Ortoi, az új liga mestere.

[ Szerkesztve ]

(#15765) forguet


forguet
senior tag

Ki mivel indít?
Én asszem egy biztonságos választással kezdek - arc totem hierophant, farmolok egy kis currencyt, aztán rövid idő múltán biztosan kiforrja magát az új meta...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#15766) TrollBalint válasza Ch0b (#15764) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mögötte van Zana, meg a Bestiary ligás gyerek. Utánuk van akkor kizárásos alapon Alva az incursionből. De akkor ki az ott leghátul?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15767) Badlof2k válasza TrollBalint (#15766) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Niko a bajszos miner :Dddddd

15761.: Nerf lesz e rájuk? :D azért lesz pár nagyon powerOP build a ligában, nyilván currencybe is meglesz az ára de jó tömör liga lesz.

15765.: Vaal DoubleStrike vagy Trapper valami amin gondolkodok , eseteg Octavian flame/explosive trapperet valaki probalta eleg jonak tunik es tetszik elvileg budget is.

Egyébként POB a nerfek szerint számol már vagy arra még várni kell ?

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15768) Har_melin válasza Badlof2k (#15767) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ha erre a trapper buildre gondolsz, akkor én ezzel kezdtem a mostani ligában. Annyira azért nem budget, a jewelek ára eléggé fel tudta tornászni a költségeket, de az kétségtelenül nagy előnye, hogy nem egyszerre kell beletolni egy vagyont - ahogy jön pénzed, nézel egy jobb jewelt és lecseréled.

Nekem annyi fenntartásom volt vele, hogy a hair trigger jewel szart se ér. Rendszeresen volt olyan, hogy egy bossfightnál már vége volt a harcnak és akkor kezdtek robbanni a csapdák, amiket alá szórtam le. Gondoltam is rá, hogy majd a két liga között átspecelek egy saboteurt erre (a PoB fájlban ott van az a verzió is), de nem volt rá időm.

A cuccoknál a PoB még nem tartalmazza a változásokat, a Daressot néztem éppen délelőtt.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15769) Har_melin válasza Badlof2k (#15767) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igazából ezzel a mester váltással és a craftolás módosításával szerintem ez egy álom liga lesz. Visszajön egy csomó olyan cucc, ami az előző ligákban erős volt, de együtt, egy buildbe éppen a liga specifikusságuk miatt nem kerülhettek be.

A "szokásos" skill meták mellett szerintem éppen ezért lesznek teljesen elszállt unique meták is, olyasmik, mint a Stromfire-es burning arrow build. Egyszerűen képtelenségnek tartom, hogy a GGG tesztelői ennek a tonnányi spéci cuccnak az összes lehetséges kombinációját le tudták volna tesztelni. Valószínűleg el fognak húzni az árak, de ez már a delvben is így volt - ha sok a currency, akkor inflálódnak a dolgok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15770) 0karmacoma0 válasza forguet (#15765) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

2 dolog között ingázok. A biztonsági lenne egy deafault 2h Cyclone Slayer, meg összeraktam egy Ice shot deadeye-t, aminek a budget verziója lenne 5k élet, 200k iceshot/700k Barrage dmg-nél, a vége meg 800k Iceshotnál állna meg, de még csak az új Hyrri Ire-t raktam be manuálisan, csekkolnom kell a buffokat-nerfeket.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15771) Badlof2k válasza Har_melin (#15769) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Koszi az infokat otthon meglesem majd , egyebkent ezen gondolkodtam enis hogy amennyit nerfeltek annyit is buffoltak foleg incursion es beast specific uniq es modokkal nagyon sok eros build szulethet szerintem ugy voltak vele ha nagyon meglodul valami durvan ~1 het utan akkor csapkod a nerfhammer az ullon 😁 Akkor Pobra varni kell meg pentekig biztos amig lefrissul gondolom uj szamitasok vegett

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15772) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

bár már itt az új liga, szegény karim a Delve-ből nemrég kezdte a mapozást (talán 77-es most). 4-es, 5-ös mapon viszonylag simán takarít, de a múltkor belefutottam egy olyan boss-ba (na jó, ketten voltak, az egyik egy pók), ahol 6 próbálkozásból kb. ha 20%-ot tudtam levinni az életükből. Resistek 75%-on, élet kb. 3500 - min kéne javítanom, hogy strapabíróbb legyen? Frost Blades / Molten Strike kari, dual wieldes, jelenleg 25-30k FB és 40k MS sebzéssel.

Köszi!

(#15773) Har_melin válasza scott_free (#15772) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

lvl77-en melee karakternek a 3500 HP nudli, az egészen biztos. Igazából a 3500HP bármelyik karakternek kevés azon a szinten.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15774) savior


savior
őstag

3500 hp-nál több még nekem sem volt soha. Pedig ügyelek rá, hogy a tárgyakon jó hp stat legyen, meg hp passzivokra is rakok.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15775) Egonyolc válasza savior (#15774) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

most ránéztem a 76-os rangeremen van 4300 hp. valami ott nem stimmel. MoM? :U

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#15776) Har_melin válasza savior (#15774) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

lvl 77-nél pár spéci unique kivételével elvben már minden endgame cucc szinten lehet. nem biztos, hogy az, de azért hatalmas változások nem nagyon vannak már ilyenkor. Esetleg egy jobb fegyver, pár jewel, egy passzoló enchantos sisak. Nem olyasmi, amiből hirtelen előkerül 2-300 base HP.

Ha tisztán life a karakter (nincs MoM vagy ES-life hibrid), akkor a 3500 HP bármilyen resist és védelem mellett is kevés, mert pillanatok alatt onehitelhet nem csak egy boss, hanem egy rare is, ha olyan modokat kap. És nem esetleg, hanem szinte bármikor.

Nálam olyan 5k life estén kb. 100-110 plusz HP-t jelent egy 5%-os life node. (Az 5k bőven a onehit sáv a piros mapokon.) Ezek hatékonysága ráadásul csökkenő, ugyanúgy, ahogy az increased dmg bónuszoké is. Ha lvl 77 és lvl 90 között semmi mást nem venne fel, csak 5%-os passzívokat, akkor is 5000 alatt maradna a HP. Nem azt mondom, hogy nem lehet ennyivel is túlélni, de ahhoz nagyon tudni kell, hogy miért elég neki ennyi. Egyszerűen az egyre nagyobb dmg output egyre erősebb és nagyobbakat sebző bossokat hozott.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15777) la_cc válasza Har_melin (#15751) üzenetére


la_cc
addikt

ST az mi az?

Más: Napokkal el vagyok maradva infókkal, csak kapkodom itt a fejem...

Most mivel érdemes indítani akkor? Valami arc build? Vagy valami cold-os az új bonechill supp gem miatt? :o

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15778) Badlof2k válasza la_cc (#15777) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Single target ^_^ hát melyik tetszik jobban ? :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15779) la_cc válasza Badlof2k (#15778) üzenetére


la_cc
addikt

Hát én már nem tudom. Kihagytam kb. fél évet és kb. nem is értem miről beszéltek. :DDD

Arc-ot nem próbáltam a buff (rework?) óta, annó mayhem-re volt egy karim, de a ST sebzés hiánya miatt kiégtem rajta, annyira fájdalmasan lassúak voltak a boss kill-ek. Ahogy olvasom most elég OP.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15780) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Mathil kezdő build javaslatai

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15781) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Néztem, hogy melyik régi karimat kellene kidobni, hogy legyen hely az újaknak és legnagyobb meglepetésemre találtam egy teljesen működőképes, kezdőknek is használható maxblock Gladiátort.

Nem tudom, miért hagytam félbe, lehet hogy liga vége felé indítottam és azért nem vittem tovább, a lényeg az, hogy lvl80-on a T12-es mapot vígan megeszi, bossal együtt. Igazából két kötelező darab van hozzá, a The Surrender pajzs, ami most standardon olyan 1,5 exa körül van és Haemophylia kesztyű. A kardja egy 350 pdps rare, azok olyan 1 exa körül mozognak, meg persze egy 6L páncél és ennyi.

Biztosan valakinek a buildjéből csináltam, de nem találtam a forrást. A fő skill a Lacerate, a pajzsban természetesen a Reckoning, segítőnek egy Warchief totem és most lecseréltem a Herald of Ash-t egy Herald of Purity-re. (Ezek szerint a buildet valamikor a 3.2 vagy 3.3 táján csinálhattam) Bossok ellen elvileg egy Blade Flurryt használna, de nem kellett becserélnem, elég volt a Lacerate egy conc effect-tel.. A HP-ja most 5,4k, ez 6k-ra könnyen felvihető jewelekkel meg passzívokkal.

Abszolút nem meta build, viszont éppen ezért sanszos, hogy a hozzá való cuccok sem lesznek nagyon drágák.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15782) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#15780) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Lol, ellopta a flat cold srálázós Hyrri-s Bow buildem. :D

Amúgy most a Cyclone Slayernél agyalok, hogy nem is lenne rossz tenni bele egy csavart és Daresso's Defiance-ot használni a dupla onslaught miatt. Cyclonnál a movement és attack speed is eléggé számít. szerintem érezhető lenne a dolog. A dread banner is jó lehet, csak akkor már nem fér bele auranak a curse, ha azt meg tudnám oldani, hogy ne csak cwdt-n legyen akkor szerintem az impale nagyon jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15783) 0karmacoma0 válasza 0karmacoma0 (#15782) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Mármint így 5c-s Hyrri ire-s olcsó league starterből lesz 100c-s HI a vidi miatt.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15784) Badlof2k válasza la_cc (#15779) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Arcbol kb minden jo most ha jol tudom , totem hierophant , sabatour arc trapper stb , meg ahogy tudom eleg jo starter is

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15785) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Újabb league starter build javaslatok:

Engineering Eternity. Végre valami a nekróknak is és az elsőnek említett Occultist is érdekes. A THICC Jugg első verzióját játszottam, két Ichimonjival (nem érinti a statstick nerf), azzal vertem le az első Minoturomat.

Phox: ő főleg az új vagy átdolgozott, még nem tesztelt skillekre koncentrált, ezért ezekben a javaslatokban benne van a lutri, hogy tényleg úgy működik-e majd, ahogy várja.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15786) TrollBalint válasza Badlof2k (#15767) üzenetére


TrollBalint
addikt

na baszki, végigtolok vele egy egész ligát és nem ismerem meg a haveromat? :DDD

(#15768) Har_melin: Örömmel látom, hogy mégis maradsz :) És kíváncsi leszek a teljesítménybeli észrevételeidre, tapasztalataidra.

la_cc: Nem azt mondtad, hogy a totemes leszel megint? :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15787) Har_melin válasza TrollBalint (#15786) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha nagyon reménytelen lesz, akkor ki fogok szállni, de amíg az életben maradáshoz szükséges framerate-et ki tudom csiholni a gépből, addig persze, hogy maradok.

Liga vége felé, amikor már nagyjából kijátszottam azokat a buildeket, amiket akartam, mindig könnyebb azt mondani, hogy ennyi. Aztán jönnek az újdonságok én meg újra belelkesülök, hogy mit szeretnék kipróbálni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15788) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Új, endgame cuccokon megjelenő ailmentek. (A patch notesban erről egy hang sem volt :) )

20% less dmg az ellenfelektől (értelem szerűen bossoktól is), az nagyon durva. Arc builderek imádkozhatnak, hogy valami általánosan használható uniquera kerüljön ez a mod.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15789) la_cc válasza Badlof2k (#15784) üzenetére


la_cc
addikt

+ (#15786) TrollBalint

Ja, lehet nem kéne magasra tenni a lécet és arc totem-mel kéne indítani, feltéve, ha találok friss buildet 3.5-re. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15790) Har_melin válasza la_cc (#15789) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tessék:

Arc Totem Hierophant 3.5 beginners guide

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15791) dante3 válasza Har_melin (#15790) üzenetére


dante3
addikt

Pont ezt nézegetem én is, de tetszik a winter orb elementalist is, és a Tornado shot Deadeye is.... :U :B

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15792) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A három új ailmenthez: a mindegyik csak hitből keletkezhet, vagyis se burn dmg, se a most megtolt chill és más cold DoT nem aktiválja.

A Sapped ennek alapján sokkal könnyebben proccolható, a használható lightning buildek legtöbbje hit alapú (Arc, Lightning Arrow, Static Strike).

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15793) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Tölthető már a patch? Nekem steamen még mindig semmi...

(#15794) dante3 válasza BoneDragon (#15793) üzenetére


dante3
addikt

The realm goes down and patching begins at: Dec 07, 2018 5:00 PM
The servers go live at: Dec 07, 2018 8:00 PM

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15795) la_cc válasza Har_melin (#15780) üzenetére


la_cc
addikt

1:15-nél az mi az? Elég szexi. ;] Végig pörgettem a leírásokat, de szerintem egyik se.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15796) BoneDragon válasza dante3 (#15794) üzenetére


BoneDragon
veterán

:R

(#15797) Har_melin válasza la_cc (#15795) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem a Consecrated Path

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15798) Badlof2k válasza la_cc (#15795) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Van még idod kitalálni mitakarsz :Dddd csak kine fuss az időböl :D
Thicc jugg azaz mkII verzioja ? mer asszem azt enis neztem telorol most nem tudom megnezni :D az nekem is tetszik eehj azt sem tudja az ember mihez nyuljon

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15799) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok, az a hír járja, hogy a hiero ascendancykból elvettek egy +totemet? Tényleg így van? Remélem nem igaz.. :F :N

(#15800) TrollBalint válasza Rizseslescó (#15799) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem tudom régen milyen node-k voltak, de most is van olyan ott, hogy +1 totem (egyet találtam), nem lehet, hogy amire te gondolsz, az a Runebinder? Nem ascendency, de az tudja, hogy -1 totem, cserébe +1 Brand mehet az enemyre.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.