Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) tibee77 válasza Har_melin (#15550) üzenetére


tibee77
őstag

En egyszer mentem ra lab enchantra, akkor a double strike championommal 3-4 perces köröket mentem persze csak vegigrohantam rajta, meg shrineokra se mentem ra.egy het alatt ket draga enchantot adott be, mlten strike meg volatile dead-et.jo penzert mentek el de ez sztem eleg nagy mak volt.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15552) savior


savior
őstag

Mikor ér véget a mostani liga?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#15553) San398 válasza savior (#15552) üzenetére


San398
őstag

December 4.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#15554) tibee77


tibee77
őstag

Wow!coc gem 0.15ms cd-vel!wow 😎

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15555) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Új div cardok. Az jó, hogy olyan dolgokat tesznek kártyával kifarmolhatóvá, amelyek egyébként nagyon nagy lutrival vagy csak a 7/24-ben játszók számára elérhetően esnek. Még úgy is, hogy sejthetően a 6L Sacrificial Garbot adó kártya sem terem majd minden bokorban.

A CoC cooldown csökkentése kemény (0,5 helyett 0,15 sec).

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15556) Badlof2k válasza Har_melin (#15555) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Majdnem kérdeztem egy hülyét de wikit elolvasva már értem , incursionbe a templomba corruption oltárnál lehet rá 25% hogy kapsz egy Shadowstitchet :D Többi div card meg soso..

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15557) TrollBalint válasza Har_melin (#15555) üzenetére


TrollBalint
addikt

Már amúgy is gondolkodtam, hogy kellene egy divination card tab, de ezek után tartok tőle, hogy mindenképpen lesz ( ha nem lesz új map tab, akkor divination card tabot veszek :) )

ha már divination card. Van olyan kártyám, ami egy liga specifikus itemet ad, ha összegyűjtöm és standardon lövöm el, akkor mit ad? Bármelyik ligából adhat liga specifikus cuccot?

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15558) Har_melin válasza TrollBalint (#15557) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem ligában is bármelyikből adhat, éppen ez a lényege, hogy olyan cucchoz is hozzájuthatsz, ami egyébként már nem eshet, vagy csak bizonyos feltételek mellett.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15559) TrollBalint válasza Har_melin (#15558) üzenetére


TrollBalint
addikt

jaa... én azt hittem, hogy az adott liga ligaspecifikus cuccát adja

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15560) simondr válasza simondr (#15462) üzenetére


simondr
senior tag

Burning arrow és TS kipróbálva, hát nem jött be túlzottan...
Vagy finomítani kell a builden, vagy még egy esélyt kell adni a Rain of arrowsnak...

Egyéb build ötlet valakinek azóta?
CoC lesz újra a meta? Akkor be kell ruháznom új gépbe :U

(#15561) Har_melin válasza simondr (#15560) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Eddig egy shaper csizma és öv le tudta szorítani a 0,5 másodpercet 0,35-re, vagyis másodpercenként el lehetett lőni három spellt. Most ugyanez le tudja vinni a 0,15-öt 0,1-re, vagyis másodpercenként tízre. Ez elég keményen meta lesz, és lesz egy újabb géprohasztó skill a Magma Orb mellé. :D

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15562) la_cc válasza Har_melin (#15550) üzenetére


la_cc
addikt

Na látod ez nekem eszembe se jutott, hogy a ládázás lenne a lényeg a végén, szerintem nem igen esett értelmes cucc ott, pedig überlab-nál max kulcsokra szoktam rámenni. RNG! :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15563) Har_melin válasza la_cc (#15562) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem azt mondtam, hogy az a lényeg. Azt mondtam, hogy hacsak nem kifejezetten labot akar farmolni, akkor a ládákkal nagyobb esélye van eladható cucchoz jutni. Egyrészt nem kell hozzá befektetés (enchantolható base, dupla enchant prophecy), másrészt a 4-5-6 ládából nagyobb eséllyel esik valami eladható, vagy saját magának értékes cucc, mint a több száz enchantból pont a keresett.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15564) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Igazából mióta van Poet's Pen azóta Cast on Crit meta van. Szerintem GGG-nek arról kellett döntetnie szétnerfeli-e a baromi népszerű PP buildeket, vagy meghajol és szintre hozza a CoC-ot, hogy legalább alternatíva legyen buildépítésnél. Mondjuk szerintem ez baromi nagy PP buff is, mert most is rá van pakolva a proccoló skillre egy-két on hit on crit dolog, most simán rá lehet nyomni még egy durva sebző spellt is.Kérdés nem járunk-e úgy, mint a Broken heartal, hogy a lightning buildek 90%-a Inpulsa build, így meg a caster buildek 90%-a PP és/vagy CoC build lesz. Nem lepne meg, ha a patch notesba lenne valami variálás a Poet's Pennel(Pl nem tudsz 2-t használni) .

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15565) MedweSajt


MedweSajt
tag

CoC működéséről / változásról tudnátok írni bővebben ? Bár egy ideje játszok, és emlékszek hogy partyban fps gyilkos volt az a skill. De jött egy nerf ami nem tudom mi okozott de eltűntek ezek a buildek, sajnos a pontos okát nem tudom.
Aki képbe van össze foglalná mi történt anno ?

(#15566) Har_melin válasza MedweSajt (#15565) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Annyi történt, hogy a CoC eredetileg az összes hozzá kapcsolt spellt elsütötte egyszerre és nagyon kicsi (0,05 másodperc volt a cooldown, vagyis a gyakorlatban minden critnél proccolt. Aztán a 2.4-ben ezt megváltoztatták, hogy egyrészt egy crit = egy spell, nem az összes, másrészt kapott egy 0,5 másodperces (tízszeres) cooldownt két aktiválás között. Ez gyakorlatilag kinullázta, maximum support skill mellé volt értelme használni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15567) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Jó tipp volt. Burial Chambers ment Tier 11-be. Underground Sea is visszament egy tiert. A legfontosabb csoportból(Tier 6) hirtelen nem is tudom melyiket kéne farmolni. Xp-hez Mansion biztos jó lesz.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15568) MedweSajt válasza Har_melin (#15566) üzenetére


MedweSajt
tag

Köszi.

(#15569) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Itt van az új map tier lista, meg egy kép az új atlaszról, lehet böngészni.
A Gorge-ot sajnálom, az egyik kedvenc "fussunk gyorsan egy mapot" térképem volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15570) Patrick válasza Har_melin (#15569) üzenetére


Patrick
addikt

Maradt T4-es, át lett nevezve... :(

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#15571) TrollBalint válasza 0karmacoma0 (#15567) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez mit fog jelenteni a Headhunterre nézve?
A, Olcsóbb lesz, mert több lesz, mivel magasabb tierrel rendelkező mapon a drop rate is magasabb (lehet) plusz lesznek a scarabok, amik még növelhetik ennek esélyét
B, nem lesz olcsóbb, mert T11-es mapot kevesebben és lassan fognak farmolni?

Mennyire várható, hogy új map tab kell?

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15572) Badlof2k válasza Har_melin (#15569) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh jól néz ki a közepe csak van e valami lényege is , meg annak a nagy szürke körnek :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15573) Har_melin válasza Patrick (#15570) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem marad, hanem a helyére kerül be az egyik új map, ahogy a Torture Chamber is kijön és helyette lesz a Primordial Blocks

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15574) Har_melin válasza TrollBalint (#15571) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A ligában automatikusan kapsz egy új üres tabot, standarden majd kell új.

A Burial Chambers átrendezése szerintem marginálisan fog változtatni a HH árán. T11 egyáltalán nem magas, bár persze kevesebb esik belőle, mint T4-ből. Aki viszont HH-t akart farmolni, az jellemzően eddig sem az a kategória volt, aki alig tudott elvánszorogni T11-ig. A scarabok miatt pedig eleve több lesz a kifejezetten MF build és karakter, ami növelni fogja kínálatot.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15575) Har_melin válasza Badlof2k (#15572) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

eddig is jelölték, a piros mapok vannak azon belül. Más szerepe nincs, egyszerűen optikai segítség

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15576) TrollBalint válasza Har_melin (#15574) üzenetére


TrollBalint
addikt

"A ligában automatikusan kapsz egy új üres tabot, standarden majd kell új."

Ezt most nem igazán értem. Tehát azzal, hogy vettem egy map tabot anno, az fejlődik tovább, hogy jó legyen az új Atlashoz? Standardon meg marad a régi liga után is? Ergo, oda kell mindenképpen venni, ha ott szeretnék majd esetleg mapokat pakolászni?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15577) Badlof2k válasza TrollBalint (#15576) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ja ez igy kicsit fura hogy ha ligaba megkapod az atalakitottat akkor standardon mert nem , meg azert eleg LOL lenne ujat venni ha mar egyszer megvettem es ok szorakoznak az atalakitasokkal akkor kovesse a tabom is ..

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15578) tibee77


tibee77
őstag

Nekem is van mar kb 7 különbözö map tabom standardon es nem lehet öket törölni.arrol nem is beszelve hogy kb 160 tab van összesen tele minden szarral...most a liga utan meg mar 180 körül lesz.asszem kezd tulnöni rajtam ez a problema xD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15579) simondr válasza Har_melin (#15569) üzenetére


simondr
senior tag

cowards trial ki lett nyirva :((

(#15580) Har_melin válasza TrollBalint (#15576) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Amikor átrendezik a mapokat, utána a megváltozott szintű mapok értelemszerűen nem mennének bele a régi tabba. Sajnos azok sem mennek viszont bele, amelyeknek a szintje nem változott, onnan kezdve egy új tab kell az összesnek. Legkésőbb a liga végével (mármint most majd a 3.5 végével), de ha standardon játszol és új mapok esnek, amiket tabba akarsz rakni, akkor már előbb.

Ha csak keveset játszol standardon, akkor nem érdemes venni, rakd be a mapot simán egy normál fülre, a liga alatt pedig használd el a felgyűlt mapokat. Ha üres lesz a korábbi map tab, akkor át tudod állítani, hogy onnan kezdve az újakat fogadja be. Ez nálam sajnos nem megy, a most érvénytelenné váló sorozatú mapokból van/lesz vagy ezer darabom, plusz még két tabnyi T10 fölötti a még korábbi ligákból.

Alternatív megoldás: pánikszerűen eladod az összes mapodat december 8 előtt, leszámítva azokat, amiket még le akarsz játszani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15581) Badlof2k válasza simondr (#15579) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Iron(y)? Egyébként a sok porjoy rota fanatikusra leszek kivancsi aztis átpakolták .. Delvek jobban hoznak

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15582) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#15574) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Szerintem azért erősen változtat rajta. Alapból sokan úgy indították a ligát, hogy T4 BC-t farmolták megállás nélkül, utána lehetett nyomni rá a shape-er-elder orbot és fehér sextantokkal futni. Ha egy ilyen map felkerül piros tierbe az jelentősen rontja a bevételt a szólóban farmolóknál, mert sárga illetve piros sextantok mennek csak rá. Itt pl úgy nézem 1 sárga éri csak el(és az se tuti). Ránézésre Spider forestre is csak egy sárga jut. A Scarabok persze nagyot változtathatnak a dolgon.

A kedvenc mapem az Atoll viszont Tier 1 lesz. Legalább így lehet majd kicsit farmolgatni azt is, mert shapelve T11-két nagyon sokat kellett rákölteni, hogy sustainelni tudd, így nem hozott túl sokat. T6-on viszont hiába kevés a szörny, simán lehet pörgetni, és a div cardok ugyan úgy eshetnek. Lehet cyclone kari kéne megint, azokkal álom az a map. :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15583) TrollBalint válasza Har_melin (#15580) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi, így már világosabb :)
Standardon max két liga között játszok, úgy hogy akkor most nem fog kelleni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15584) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#15582) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A HH árán filózni kb. olyan, mint ha valaki azon pörögne, hogy jajistenem, lehet, hogy 60 millió helyett 70 millió lesz a legdrágább S-Merci. Akinek van rá 50 exája, annak lesz 60-is, akinek meg öt van, annak tök mindegy.

Vérzik a szívem, hogy lesznek, akiknek akár tíz nap is kell ahhoz, hogy 100 exájuk legyen, pedig eddig már egy hét után megvolt. Brühühühü :O

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15585) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#15584) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Mondjuk ezt a kommentet nem teljesen értem. Nyilván az átlag játékosnak is számít, hogy 1 c-t keres egy mapen vagy 10-et. Én se szoktam halálra grindelni magam, nincs is időm már rá, csak azt a keveset próbálom hatékonyan. Ha lev 100(Vagy több lev90+ kari) a cél, akkor se mindegy melyik relatíve jó xp-layout mapot akarod-tudod sustainelni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15586) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#15585) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

xp-re mindig van más. Kiesik egy map, jön helyette egy másik. farmolásnál dettó.

Azok, akik "úgy indították a ligát, hogy T4 BC-t farmolták megállás nélkül, utána lehetett nyomni rá a shape-er-elder orbot és fehér sextantokkal futni", azok olyan messze vannak az átlag játékostól, mint Makó Jeruzsálemtől. Őket sem féltem, lesz más, amivel kárpótolni tudják magukat. A HH pedig végképp nem az átlag játékos cucca, tehát nekik mindegy.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15587) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#15585) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Most külön rákerestem a FilterBlade alapján: igen, a Doctor egy durva anyagi boost volt, ha valakinek véletlenül (nem farmolva, hanem átlag játékosként) kiesett. A közvetlenül utána jövő két kártya csak kb. a 20%-át, darabonként kb. egy exát ér. (Pontosítok: fehér mapon elérhető div cardokból)

Viszont ezekből a Spark and Flame pl. azon az Atollon esik, ami most T9 helyett T1 lesz, vagyis egy átlag játékosnak még könnyebben lesz elérhető - alacsonyabb szint, egyszerűbb layout. A Hunter's Reward a Grottoval pedig maradt T4, azt is lehet farmolni fehér sextantokkal.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15588) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#15587) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ja, személy szerint én ennek örülök. Sokkal jobban szeretem Atollt mint BC-t. Amúgy a The Wind még jobb mint a Spark. Ezek a kicsit ritka, de értékes kártyák a legjobbak- mert minden 10-15 map-ben van valami örömöd. A The Doctor pl kifejezetten frusztráló tud lenni, ha nagyon nem akar esni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15589) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

most szeretnék belevágni,de ez az elképesztő mennyiségű bevezető ijesztő :DDD

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#15590) tibee77 válasza johnyblaze (#15589) üzenetére


tibee77
őstag

Kitartas:ha nem adod fel az elejen akkor talalsz magadnak egy marha addiktiv jatekot.

Mas:lattatok a bowos valtozasokat?unique bowok kapnak kis szeretetet (eddig 2-tmutattak) meg rare bowok kapnak uj master altal craftolhato modokat.kicsit se lesz ez a liga powercreep, aaa dehogy. XD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15591) Har_melin válasza johnyblaze (#15589) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A megoldás: ne olvasd el a bevezetőket, hanem vágj bele! :))

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15592) Patrick válasza johnyblaze (#15589) üzenetére


Patrick
addikt

Csak hagyd magad úszni az árral. :D Én is így kezdtem, itt is ragadtam :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#15593) hemaka


hemaka
nagyúr

Most kezdtem el ismerkedni a jatekkal. Az lenne a kerdesem, hogy a Delve es a Standard liga kozott csak a banya a kulonbseg, nehezsegi szintjuk azonos?

[ Szerkesztve ]

(#15594) tibee77 válasza hemaka (#15593) üzenetére


tibee77
őstag

Igen azonos.Annyi a különbseg hogy delve-ben van mine (plusz content), standardon nincs.igazabol mivel most ismerkedsz a jatekkal igy kb. mind1 hogy standardon inditasz karit vagy delve-ben mert sok idöd nincs hatra, a liga asszem 5en befejezödik.ha liga közepen lennel akkor delvet ajanlanam mert akkor meg szinte senki nem jatszik standardon, ergo ha venni akarsz magadnak valami cuccot a fejlödes alatt akkor kb. nem talalnal eladot.most igy a vegen szerintem tökmind1.bar lehet azt ajanlanam, hogy elöször olvass sokat a jatekrol ( topic összefoglalo nagyon hasznos).elegge bonyolult a jatek kezdökent igy ajanlott utana olvasni a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15595) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

köszi srácok .kezdem is :R

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#15596) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Még két új banner:

- War Banner: aktiváláskor leköt valamennyi manát (a videón látottak szerint kb. 10-15%-ot), utána minden kill után töltetet kap, max. 50-et. Amíg hordjuk, addig növeli az accuracy-t és növeli a monszták által bekapott phys sebzést, vagyis more multipliernek számít. Ha letesszük, akkor megszűnik a mana lekötés és a feltöltöttségtő függően nő az aura hatékonysága, plusz kapunk egy Adrenaline buffot, ami eddig csak a Championnak volt elérhető. Maximális felöltöttségnél 60 másodpercig áll a lerakott banner,

- Dread Banner: amíg hurcoljuk, növeli az új Steel skillek Impale esélyét, a töltetei is az Impale-ekkel nőnek, nem a killtől. Ez is leköt manát. Ha lerakjuk, kapunk egy skálázódó Fortify-t, hatása a töltetek számától függ. Mivel nem a killek töltik, bossfightok alatt is töltődhet.

A duration módosítók mind a bannerek időtartamára, mind az általuk biztosított buffok időtartamára hatnak. Egyszerre csak egy banner lehet aktív, vagyis gondolom arra nem lesz mód, hogy a lerakott mellett legyen egy töltés alatt is.

A Championnál módosul az Inspirational pont, ezentúl a bannereket buffolja. Ad majd egy heal bónuszt és ha felvesszük akkor a bannerek nem kötnek le manát.

Videó a két új skillről.

szerk: a videó alapján úgy néz ki, hogy nem csak a két új Steel skill kap Impale esélyt, hanem más, phys alapú skillek is, mint pl. a Cyclone. Különben hogy töltődhetne fel a banner?

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15597) TrollBalint válasza tibee77 (#15590) üzenetére


TrollBalint
addikt

Milyen bow-os változások? Ezek hol vannak? (Bár lehet nem kellene megnéznem, mert nem akarok megint rangert indítani.... már beleéltem magam a templarba :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15598) Badlof2k válasza Har_melin (#15596) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Na úgy làtszik lesz mivel kisérletezni az új ligába , az impalet meg csak feltüntetik majd a skilleknél hogy impalel vagy sem , bár egy Cyclonál azért érdekes mivel az nem szúró sebzés szerintem :D jó kis liga lesz ez azért

Balint.: Redditen meg Facen szoktak ezeket osztogatni sokszor vagy fo oldalon is news alatt

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15599) Har_melin válasza TrollBalint (#15597) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15600) Badlof2k válasza Har_melin (#15599) üzenetére


Badlof2k
senior tag

RIP mobile net :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.