Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

az atlaszon ezentúl látszani fog, ha valamelyik masterrel összefuthatunk egy adott mapon. Ez naponta változik majd és ettől függetlenül, "bejelentés nélkül" is felbukkanhatnak egy mapon. Ha ez történik, és még nem futottuk meg az aznapra jelölt mapjukat, akkor az megszűnik és az aktuális map lesz a küldetéses map.

Jun automatikusan minden mapon megjelenik majd, a többieknél 1/3 az esély. Az, hogy az atlaszon milyen mapokra kerül a napi garantált találkozó attól függ, hogy utoljára milyen szintű mapot futottunk.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15502) Mad_Wolf válasza savior (#15499) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

óbazzeg már majdnem írtam énis a kommentet hogy miaza tecső... istenem milyen pihent emberek vannak itt...
asszem ezt a szót bevezetem otthon és a haverok közt is.

[ Szerkesztve ]

(#15503) Badlof2k válasza Har_melin (#15501) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Huh jóféle újitás :) hamar lehet majd jó map poolal pörgetni a mastereket :)

Bambi Tecső .. rz a vidéki videomegosztó portál mi egyebkent bazze honnan jönnek ezek :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15504) TrollBalint


TrollBalint
addikt

szerkesztve...

Har_melin: hát ez hihetetlen :) ráfríssitettem és még nem volt kint a hír, de addig - addig írtam, hogy késtem :D

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15505) Har_melin válasza Har_melin (#15493) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

megnéztem újra ezt a Focus dolgot, annyira nem szép a menyasszony a spell triggernél.

A szöveg azt mondja, hogy "trigger socketed spells when you focus", vagyis csak abban a pillanatban, amikor használod a skillt. Ellentétben pl. az övön lévő módosítóval, ami "while focussed", vagyis amíg a focus hatása alatt vagy.

Az, hogy 12 másodpercenként el lehessen sütni egy spell kombót rögtön kevésbé OP, mint ha 4 (vagy több) másodpercig szórná magától. :(

Trollbalint: :)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15506) Badlof2k válasza Har_melin (#15505) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Majd megtalálják az okosok a felhasználási módját 😁

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15507) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A TradeMacro betöltése alatt mindenféle hülyéskedő szövegek szoktak megjelenni, hogy éppen mit csinál a program. A mai felirat: "Uninstalling battle.net" :D

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15508) Badlof2k válasza Har_melin (#15507) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Troll macro? ;] :C

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15509) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Vélemények?új uniq gloves :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15510) dante3 válasza Badlof2k (#15509) üzenetére


dante3
addikt

Feltennék egy láma kérdést, ha kinézek magamnak egy buildet, és próbálom követni, akkor hajszál pontosan egyeznie kell mindennek? Adott egy 6L-es Bow:
Tehát a gem színek sorrendje nem változhat? Bocs ha hülyeséget kérdezek... :B

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15511) Nordic válasza dante3 (#15510) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A sorrend lényegtelen.

(#15512) dante3 válasza Nordic (#15511) üzenetére


dante3
addikt

Köszönöm, megkönnyebbültem :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15513) Ellia válasza dante3 (#15512) üzenetére


Ellia
addikt

Tipp: ha a support gem felé viszed az egeret akkor kiemeli azokat a skill gemeket amire hatással van.

(#15514) dante3 válasza Ellia (#15513) üzenetére


dante3
addikt

Ohh tényleg, csak ha be van helyezve, akkor nem mutatja, köszi :R

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#15515) Egonyolc válasza dante3 (#15510) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Ha jól emlékszem csak pár esetben kritikus, hogy milyen a sorrend. PL, ha CWDT + Phase run, annak kell lennie az utolsónak, mert ha utána olyan van, akkor automatikusan véget is ér (a Phase run).

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#15516) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Armageddon Brand, egy új skill és Brand Recall, egy ehhez illeszkedő support, videóval.

Gyakorlatilag egy mozgó/mozgatható, többször elsüthető csapda. Ahogy a korábban már bemutatott Storm Brand, ez is rácuppan a közelébe kerülő ellenségekre és addig pattog köztük, amíg el nem fogynak vagy ki nem merül. A Brand Recall-lal pedig korábban lerakott, még működő, de "hatókörön kívüli" brandokat ránthatunk magunkhoz és így a közeli ellenségekhez.

Újdonság, hogy ennek a Brand Recall skillnek csak hat szintje lesz. A Hierophant kap egy brandot támogató kiegészítést és a passzív fán is lesznek új, ezt szolgáló node-ok. (Az angol szövegből nem egyértelmű, de gondolom ezek általában a brandokat és nem csak az Armageddont buffolják majd.)

Ha videót jól értelmezem, akkor egyszerre három brandot tudunk lerakni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15517) Nordic válasza Har_melin (#15516) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Már csak az nem tiszta, hogy egy brandnél több lehet-e egy mobon, mert ha nem, akkor kelleni fog valami single targetre skill is mellé bosskillre.

(#15518) TrollBalint válasza Har_melin (#15516) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nah, pont Hierophant -t terveztem, igaz totemest, de ha ennyire akarják, akkor kipróbálom ezt a brandet :P

És még némi kiegészítés: miután elnyomod a recall-t, nagyobb lesz a radius, illetve a recall szintjének növekedésével jelentősen megnövekednek a bonuszok, ha jól értettem leginkább a cooldown csökken.

Viszont ebből a mondatból: "...that enhance your Brand's damage,..." nekem az jön le, hogy csak egy Brand-d lehet csak egyszerre. (Épp fórum olvasgatás közben jött egy maintenance, de majd folytatom, hátha ott kiderül, hogy lehet-e egy mobon többféle Brand)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15519) Har_melin válasza Nordic (#15517) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem lehet, mert önállóan rakod le őket, önállóan mozognak. A skálázódás persze itt is kérdés: csapdához vagy totemhez áll-e majd közelebb? A max. mennyiség alapján a totemhez kellene, de majd kiderül.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15520) Har_melin válasza Nordic (#15517) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Arra gondoltam közben, hogy EE buildekhez jó lehet ez a skill, meg a másik lightningos változat is. Lerakod, rástartol a közelben lévő monsztákra, aktiválja az EE-t, utána a selfcast spellel meg lehet őket sorozni. A korábbi EE alternatívákkal (orb of storms, stb.) nekem mindig az volt a fő gondom, hogy túl közel kellett velük menni az ellenfélhez, olyan távolságban már nekem is támadnom kellett és akkor vagy bejött az EE, vagy pont ellenkezőleg.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15521) tibee77


tibee77
őstag

Sracok nezzetek at a karikat, nehogy hianyozzon valami. 😮 [link]

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15522) Badlof2k válasza Har_melin (#15520) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Én a dmg scalere lennék még kiváncsi ha csak 6 szintet tudsz természetesen húzni akkor akár op lvlező skill is lehet.

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15523) tibee77


tibee77
őstag

Na vegre kiderült mik lesznek ezek a scarab-ok.asszem lejjebb fog menni a doctor meg ugye jo par map specifikus card ara, breach cuccok szinten.komoly kis liga lesz.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15524) 0karmacoma0 válasza tibee77 (#15523) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Erős a gyanúm, hogy Burial Chamber megy be a red mapok közé.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#15525) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Skarabeuszok: a szindikátus tagjaitól/házaiból szerezhető cuccok, amelyeket a map mellé tehetünk be a map device-ba, ld. vaal fragments. Többet is berakhatunk, de egy fajtából csak egyet. A maphoz adnak speciális bónuszt. Várhatóan 18 féle lesz, ahány tagja a szindikátusnak van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15526) Badlof2k válasza tibee77 (#15523) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Azert nemhiszem hogy a doki ara be esne 😁 de ne legyen igazam minden esetre lesz loot ozon az ligaban rendesen

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15527) San398


San398
őstag

Lassan meg kell tanulni a kínai nyelvet:[link] Aukciós ház csak kínában?! :O

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#15528) Har_melin válasza Badlof2k (#15526) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a fene tudja, már a mostani ligában is jóval olcsóbb (40 exa), mint volt az előzőben (52 exért adtam el). A másik oldala viszont az a dolognak, hogy ha kikerül az 'ááá, úgyse jön rá össze soha a zsé" kategóriából, akkor meg a kereslet fog megnőni iránta, ami megint feljebb tolja.

Viszont azt gyanítom, hogy a MF elég keményen meta lesz ebben a ligában. +Quantity veil mod a sisakon, dedikált quantity növelő fragok, plusz az atlasz sextantolása - lehet, hogy életemben először majd én is elnézek ebbe az irányba.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15529) Badlof2k válasza Har_melin (#15528) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Na ja ezek az új modok megfogják kavarni a piaci árakat tutira , főleg ha sok életképes craft mod lesz akkor végképp , plusz ugye ezek a scarabok még úgy is megéri futni őket majd ha nem is mfet tolsz , a kérdés ugye mit tud a többi és hogy mennyire lesz látható az eredménye ezeknek dropba , de ja egyébként nagyon mf irány de egy jó Qotf Windripperes ranger se occó azért bár meghozza az árát az invest :D HH meg sose volt a budget kategoria amig +X exa 😁

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15530) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hát én már be is írtam magamnak 3 nap szabit 10-ével kezdődően :)
Ezek a scarabok tetszenek, nagyon kíváncsi leszek az egész játékra, hogy alakul át.
A liga elején (az indulás utáni első néhány órában / napban) mennyire szoktak stabilak lenni a szerverek? Lehet játszani, vagy számítani kell rá, hogy többször fog ledobni?

A mapozásnál a bonuszból származó esély, hogy működik? Úgy tudom, az arra bonus, hogy eggyel nagyobb levelü map essen, mint amin játszom. Ha így van, akkor ha meg van a T9-es és én T8-on vagyok, igazából van esélyem, hogy kiessen a T9, mert már megvan, továbbá, bonus eséllyel fog esni eggyel nagyobb, azaz a T9-es map?

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15531) San398 válasza TrollBalint (#15530) üzenetére


San398
őstag

Az elmúlt 2-3 ligában már nem volt gond kezdésnél, a szerverek birták a rohamot! :K

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#15532) Har_melin válasza TrollBalint (#15530) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az első órában úgy 15-20 percenként lehalnak, utána már inkább előre bejelentett leállások vannak. A következő pár napban is szoktak lenni patch miatt leállások, de azokat már előre jelzik, tervezettek.

Egyrészt ilyenkor egyszerre zúdul rájuk a tömeg - a jellemző egyidejű játékosszám 12-15 ezer a steamen, a ligainduláskor 30-35 ezres várólisták vannak a bejelentkezésre. Másrészt ilyenkor óhatatlanul előjön az összes "capslock-shift-alt mellett egyszerre sütök el három skillt" bug, amire normális fejlesztő nem gondolt volna, de kezelni kell és ilyenkor van, hogy újra kell indítani a szervereket a patch-hez.

A mapnál van X% esélyed az általános dropon belül, hogy egy map essen és azon belül Y%, hogy ez eggyel magasabb szintű legyen. A teljesítési bónusz ezt az Y-t szorozza fel, 100% esetén 2Y százaléknyi esélyed lesz a magasabb szintű dropra. Az, hogy már van magasabb szintű teljesített mapod csak azt befolyásolja, hogy melyik esik ilyenkor, az esélyét nem növeli.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15533) Badlof2k válasza Har_melin (#15532) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Tudtommal 100%nal csak 1el nagyobb az adott tiertol a 2vel nagyobb akkor amikor a maradek red mapot +/- par uniqal ujraindul a %count szal 50% plusz esely van arra hogy 2vel nagyobb tier pont valamelyik nap neztem egy yutub videot ahol ezt magyarazza :)

Egyebkent volt nekem 89k que is talan abyssnal amikor bejott a 3.0(?) ahoz kepest is relativ hamar bejutottam. A server stabilitas is igaz nem remlik hogy engem pl dobalt volna ki valamikor is liga kezdesnel , ja de Beastnel amikor az allatkert bugos volt es valami hibaval kivagott amikor beakartam lepni 😁

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15534) TrollBalint válasza Har_melin (#15532) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az ok az világos, miért nem bírják ilyenkor a szerverek, csak még sose voltam ott ennyire induláskor, de most tervezném. (Bár ha jól emlékszem este lesz, úgy hogy az asszony ezt lehet még felülbírálja :) )

Szóval akkor mapnál csak "annyi", hogy ha esik egy map, akkor az Atlas bonusszal nagyobb esélyem van, hogy nem az eredetileg rollolt tier-ű map essen, hanem eggyel nagyobb? Mert akkor ez alapján, ha már meg van a T10-es map, akkor az bármelyik mapon eshet, amin megyek, és így hat rá ez a plusz bonusz, hogy ne 10 legyen, hanem 11. Viszont ezt a logikámat cáfolja meg, hogy eddig akárhány T11-es map esett, az mindig T10-es történt (igazából tegnap voltam először T11-en, míg T10-ből többet is teljesítettem már, és hetek óta futom a köröket, hátha esik T11)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15535) la_cc válasza TrollBalint (#15534) üzenetére


la_cc
addikt

Semmit nem vesztesz, ha pár nappal később kezded a ligát. Fölös rohanni.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15536) Har_melin válasza TrollBalint (#15534) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az első egy-két órát én most már rendszeresen kihagyom, nem érdemes idegeskedni miatta. Itt most talán kevesebb összeomlás lesz, mert a syndycate igazából csak egy nevesített monszta csoport, a többi új tartalom már korábban kipróbált, letesztelt elemekből áll, de az új skillek még így okozhatnak meglepetéseket.

Ezek a leállások egyébként nem vészesek, 5-10 percig tartanak, csak ha az ember már egy órája a visszaszámlálót nézi (mert már feliratkozott a várólistára), akkor rosszabbul viseli, ha egy negyed óra után kiírják, hogy most leállunk. Az első bug rohamot nagyon gyorsan orvosolni szokták, ilyenkor gondolom a teljes fejlesztő gárda bent ül. az esti kezdés után másnap reggelre általában két-három fixen túl van a játék és akkor már nyugiban lehet játszani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#15537) vvega30 válasza la_cc (#15535) üzenetére


vvega30
senior tag

Ez nem igaz. Haverom, rendszerint csak szombat délután tud neki állni a ligának. Nehogy már ne tudjak arcoskodni előtte, hogy én már 43-as vagyok te n00b...!

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#15538) tibee77


tibee77
őstag

Az nem igaz hogy semmit nem veszit az ember ha nem nem jatszik az elejen .persze ha sajat tempoban akar jatszani illetve nem erdekli hogy sok penze legyen akkor persze nem szamit.ellenkezö esetben meg pont az elsö napokat kell nagyon megnyomni.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15539) Badlof2k válasza vvega30 (#15537) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Csak 43 szombat délutánra ? :D Akkor ki a noob?;]

[link] Remélem mukodik a link :D Bálint ezt nézd majd meg , ha jól emlékszem ebben mondja el a srác hogyan is müködik a mapdrop és társai de érdemes az első és harmadik részt is megmézni :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#15540) la_cc válasza tibee77 (#15538) üzenetére


la_cc
addikt

Mesélj akkor, mi a csoda recept? :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15541) simondr válasza la_cc (#15540) üzenetére


simondr
senior tag

Szerintem arra gondol hogy minél hamarabb kezdesz neki a ligának, annál hamarabb leszel magas szintű, tehát annál hamarabb tudod eladni pl a nagyobb mapokat magas áron stb stb.
Illetve minél hamarabb vagy magas szinten, az elején be tudsz vállalni über lab carryket, amiből ÖMLIK a pénz, runonként kapsz 30-40c-t és még a loot is a tied.

(#15542) TrollBalint válasza Badlof2k (#15539) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi, azt hiszem most egy kicsit okosabb lettem, bár a szöveget kicsit nehezebben értettem, de a lényeg átjött :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15543) TrollBalint válasza simondr (#15541) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, valami hasonló ok miatt gondoltam én is korán kezdeni, bár én alapból lassan fejlődök, úgy hogy még így is erős lemaradásom lesz .... de ebben a ligában már úgy fogok kereskedni, mint a kisangyal :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15544) tibee77 válasza la_cc (#15540) üzenetére


tibee77
őstag

Pontosan ugy ahogy Simondr leirta.en idaig ubercarryt sose csinaltam liga elejen csak liga közben de mapokkal mar nem egyszer durvan megszedtem magam.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15545) simondr válasza tibee77 (#15544) üzenetére


simondr
senior tag

ha van egy hatékony lab farmoló karaktered és nem unsz rá (az életedre :DDD ) a labra 4-5 run után, akkor annyi pénzt tudsz belőle csinálni, hogy kb liga végéig elég :C

(#15546) la_cc válasza tibee77 (#15544) üzenetére


la_cc
addikt

Feltételezem akkor én csinálom szarul, mert én mindig a lehető legmagasabb mapjaimat futom le és sosincs fölösleg eladni. Mondjuk venni se nagyon szoktam, csak, ha már nem sajnálom rá a C-ket. :U

Uber lab-ban farmot, hogy érdemes nyomatni? Volt, hogy ráálltam kicsit az encsatolásra, de elég hamar meguntam, mert semmi értelmes nem pörgött ki.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#15547) TrollBalint válasza la_cc (#15546) üzenetére


TrollBalint
addikt

akkor úgy vagy mint én, valahogy nekem se akar sok eladó mapom lenni. Tegnap is csak azért adtam el, mert valaki vett egy jewelt és rákérdezett, van-e T7-es mapom : )
Úgy hogy indulok a ligával amint tudok és úgy megszedem magam, mint még sose :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#15548) tibee77 válasza simondr (#15545) üzenetére


tibee77
őstag

Ja hat persze ez alap, csak rngem sosem vitt ra a lelek hogy mondjuk az elsö honapban csak labozzak/carryzzek.arra meg vegkepp nem hogy egesz liga alatt ezt csinaljam.

Lacc:pedig liga legelejen meg t3-4-5ös mapok eladasabol is szep summat lehet csinalni.persze ezt igy ertem hogy mar 2. nap nagyba mapozol, megvan majdnem minden map t6-7ig es igy a fölösleget be tudod dobni eladasra a map tab-ra.nem emlekszem mar melyik ligaban feküdtem neki ennek a dolognak de arra emlekszem hogy csak mapokbol csinaltam egy het alatt 1300 alchemyt.vartam egy picit mig feljebb ment az alchemy ara (1:3c ratio) es maris volt 400+c-m.akkor ez kb 5exnek felelt meg söt talan többnek mar nem emlekszem.es ez csak map eladasbol.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#15549) simondr válasza la_cc (#15546) üzenetére


simondr
senior tag

Egyébként ha már itt tartunk: Labban is esik map, illetve a végén ládanyitáskor ha van egy kis szerencséd akkor a mapos ládát nyitod, és esik 6-8db T11-T12 map, ami a liga elején komoly érték.

(#15550) Har_melin válasza la_cc (#15546) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Szerintem jobban megéri a ládákra menni, mint az enchantra, főleg, ha nem a labból akarsz megélni.

Eleve az enchanthos üzleteléshez vagy magas ilvl-ű cuccok kellenek (amiket majd utána a júzer elkezd magának craftolgatni), az meg liga elején nem nagyon van. Vagy pár liebling (Starkonja, Daresso, stb.), azok meg a liga elején éppen ezért még elég drágák. A tetejébe ott van a lutri, hogy valami keresett enchant legyen rajta, különben kezdheted elölről.

Aki kifejezetten überlabra specializálódik, annak persze más, egy jó enchant sokat hozhat, de azok szó szerint keresztülrohannak a labon, legfeljebb a shirneokat keresik meg.

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.