Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64851) Borisz76 válasza sgery (#64849) üzenetére


Borisz76
veterán

Megbízható működés = kábeles kapcsolat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64852) rekop válasza sgery (#64849) üzenetére


rekop
senior tag

Például Loco5AC. A tápfeladót külön kell megvenni, nincs benne a csomagban.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#64853) ateszm


ateszm
senior tag

Szép napot Nektek!
Nem tudom a kérdésem jó helyen teszem e föl. A problémám a következő: Telekomtól kapott router csere után a egy asus rt-ax55 mögött már nincs net,vagy csak rövid időre majd ledob. Előző huawei Tcom-os routerrel simán ment. Asust nem áligattam, a Technikolor FGA 2233MAG tipusú új tcom-os router defaulton DHCP On státuszban üzemel. Másik gépen vagy direktben az én gépem is jó net szempontjából. Kérdésem az lenne felétek, mit állítsak be a routereken amit nem vettem észre . DHCP ip osztás tól-ig mindkét routeren be van állítva. További mélyégeiben nem értek a dologhoz,de kis magyarázattal biztos meg tudom oldani.
Válaszotokat előre is köszönöm! Üdvözlettel:ateszm

(#64854) Gubek-Einste válasza TaliGa (#64848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a saját router és a szolgáltatói eszköz?
Kábelen vagy wifi vannak összekapcsolva az eszközök?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64855) Gubek-Einste válasza ateszm (#64853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a szolgáltatói eszköz router módban van akkor a saját router-t tedd AP módban, valószínűleg nincsen szükséged dupla NAT-ra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64856) TaliGa válasza Gubek-Einste (#64854) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A szolgáltatói vmi telekomos (majd rákérdezek), az Asus pedig asszem AX86, és madzaggal vannak összekötve...

"So say we all"

(#64857) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Amúgy valamilyen VLAN szerű megoldás az is, ha egy második router WAN portját kötöm egy fő router LAN portjára nem? Így legalább a kamerákat elég olcsón tudnám szeparálni, ha csak annyi a cél, régi elfekvő routerrel... persze nem nagyon lesz átjárás a két hálózat között, de ha mondjuk az ember úgyis a cloud megoldást használja a kamerák nézegetésére akkor ez nem feltétlenül gond elsőre...

(#64858) Gubek-Einste válasza TaliGa (#64856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus router vagy AP módban van beüzemelve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64859) Gubek-Einste válasza csubuka (#64857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem igazán, a legtöbb esetben csak önszívatás a dupla NAT-os környezet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64860) TaliGa válasza Gubek-Einste (#64858) üzenetére


TaliGa
aktív tag

AP

"So say we all"

(#64861) csubuka válasza Gubek-Einste (#64859) üzenetére


csubuka
addikt

Értem. Pedig második router könnyebben akadt volna itthon, mint vlan képes eszköz :D

(#64862) Norby86


Norby86
őstag

Adott egy Flipes SagemCom kábel modem ami egyben router is. Van rajta egy olyan opció hogy amennyiben USB-re csatlakoztatok külső vinyót, azt hálózatba megtudja osztani. Valamiért viszont nem akar működni a dolog és ebben kérném segítségetek. SagemCom mögé be van téve a saját routerem (amin jelenleg megy a hálózati megosztás a külső vinyóval), ezt szeretném a későbbiekben kiváltani. Szóval a SagemCom 192.168.0.1 hálózatot használ, az én routerem pedig 192.168.1.1-et. Saját routeremen netezek, a SagemCom modemben le van tiltva a wifi. Hogyan tudnám megoldani hogy a szolgáltatói routerről megosztott hálózati winchester is működjön? Illetve nem tudja valaki hogy az ext4 linuxos partíciót támogatja ez a Flip által adott SagemCom router?

-Norbi-

(#64863) csaszi75 válasza Norby86 (#64862) üzenetére


csaszi75
senior tag

Próbálj előbb egy Fat32-re formázott pendrive-ot.. általában nem tudjàk az ntfs-t.
Illetve a második router miért nem Acces Point-ban van?

[ Szerkesztve ]

(#64864) Norby86 válasza csaszi75 (#64863) üzenetére


Norby86
őstag

Ősidők óta a saját routeremet használom, aztán úgy voltam vele hogy akkor azt meghagyom fő routernek a szolgáltatói után. Meg ugye az én routeremről megy a transmission torrent kliens (Padavan rendszer). De egy próbát megér amit mondasz. De akkor a saját routerem így jó hogy az 1.1 végü hálózaton van, nem a szolgáltatói 0.1-en? Bár gondolom jó, hiszen ha egy hálózaton lennének ütköznének.

-Norbi-

(#64865) csaszi75 válasza Norby86 (#64864) üzenetére


csaszi75
senior tag

Bármelyik működhet. Lehet a két networköt használni, de így dupla vagy tripla NAT van.
-Flip NAT
-Szolgáltatói router NAT
-Második eszközöd NAT.
Megy együtt a 0.1 és az 1.1.
Ha a Sagemcom router megosztását is akarod látni elméletileg megy, ha minden routeren engedélyezve van a megosztási formátum.. Dlna.. stb.

(#64866) Norby86 válasza csaszi75 (#64865) üzenetére


Norby86
őstag

Most kipróbáltam hogy a szolgáltatói routeren vissza kapcsoltam a wifit és arra csatlakoztam fel a gépemen, az usb portba dugtam FAT32-es pendrive-t, raktam is rá egy file-t, samba meg ftp is aktív, de nem akar csatlakozni. Hálózati helyeknél sem látszik. Még ezzel elleszek egy darabig. Mondjuk jobban bele gondolva csak kiegészítésnek akartam hogy még egy külső vinyót hálózati meghajtóként tudjak használni a meglévő mellé. De a szolgáltatóiba nincs Transmission kliens, így az mint fő router kiesne. Köszi azért a segítséget.

-Norbi-

(#64867) AlyrArkhon válasza Norby86 (#64866) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

255.255.0.0 vagy /16 megvan?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#64868) Doky586 válasza AlyrArkhon (#64867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

250 db gépnél többre van szüksége..? :F

(#64869) AlyrArkhon válasza Doky586 (#64868) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

255.255.255.0 mellett atlat az a.b.0.1-es halorol az a.b.1.1- esre ? elnezest, ha tudatlan vagyok, nekem itthon nem sikerult anno.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#64870) Norby86 válasza AlyrArkhon (#64867) üzenetére


Norby86
őstag

Ha az alhálózati mask-ra gondolsz akkor igen, de ott 255.255.255.0 szerepel a saját routeremben. A szolgáltatóiban pedig 255.255.248.0 /64

Ha látnák egymás hálózati megosztását akkor lennék boldog. De idáig nem tudtam még eljutni. Még a szolgáltató routeren sem sikerült müködésre bírnom az SMB szervert. Hiába kapcsolom be és csatlakozom közvetlen a szolgáltató routerre wifin és dugtam rá FAT32-es pendrive-t, nem látja a gépem.

-Norbi-

(#64871) Doky586 válasza Norby86 (#64870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerübb lenne ha egyik routernek 1.1 amíg a másiknak 1.2 re állítanád az ip címét és ap módban használnád.

(#64872) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az mennyire gond, hogy a csoda kínai RJ45 krimoelő a műanyagot a csatlakozóban a jelzett helyen megroppantja (látszik, hogy máshogy töri a fényt...? A kábel amúgy működik, szerintem ennek szépséghibán kívül semmi jelentősége...

Ezért nem vennék másik szerszámot (ez ilyen régről pinyóban elfekvő) de nem ajánlom az ilyen csoda megvételét másnak :D

(#64873) Norby86 válasza Doky586 (#64871) üzenetére


Norby86
őstag

Megpróbálhatom, csak még ilyet nem csináltam. Kérdésem hogy melyik AP módot érdemes a routeremen választani? Mert van pár: WDS bridge (AP is disabled), WDS repeater (bridge + AP), AP-client (AP is disabled), AP-client + AP.
Másik kérdésem hogy ezt 5 g és 2.4 g wifi hálózaton is be kell állítani? Így azt érem el hogy a szolgáltatói routeremre közvetlen wifin kapcsolódik, vagy mi a szerepe az AP módnak? Harmadik kérdésem hogy AP módtól függetlenül a routeremen Samba szerveren megosztott külső vinyóm tartalmát ugyanúgy max sebességgel tudom majd írni/olvasni?

-Norbi-

(#64874) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Egy mezei otthoni hálózaton 2 asztali gép között 2.5Gbites hálózatot szeretnék, tiszta sor hogy ehhez egy közös, 2.5Gbites switchre kell kötnöm őket (sima mezei 5 portos, de mint az 5 port 2.5Gbit) . Azonban kell-e, hogy annak a routernek is legyen 2.5Gbites portja, amelyikre a switch kötve lesz? Vagy a két gép közti forgalom nem is megy a routerre, kvázi layer 2 szinten ezt ők megoldják?

(#64875) Multibit válasza Csorbi (#64874) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell, hogy a routernek is 2.5 Gbps portja legyen.

(#64876) Doky586 válasza Norby86 (#64873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek egyike sem az, valószínű menüből nem tudja ezt a módot, sebaj manuálisan beállítható.

Állítsd át a ip-t és kapcsold ki a dhcp-t rajta, átdugod és kész.

(#64877) woodworm válasza Norby86 (#64873) üzenetére


woodworm
veterán

Ezek a wifi ap beállításai, de ha azonos alhálóra akarod a fő routerrel, akkor mindenképpen kell előtte az ap mode bekapcsolása. Az ap mód az administration/operation mode menüpontban érhető el.
Szerintem nem szerencsés egy torrentező, hálózati megosztást adó routert wifin csatlakoztatni a hálózatra.

(#64878) Norby86 válasza Doky586 (#64876) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi a rajzot, így érthetőbb azért számomra. Viszont a gond az, hogy a WAN port külön nincs (mivel kábel modem/router) maga a koax kábel ami bejön és a szolgáltatói modemből 4 db LAN megy ki, ebből 3 db rá van kötve az IPTV boxokra (mivel 3 tv-n nézzük), a maradék 1 db LAN portra pedig a saját routerem van kötve. Tehát a szolgáltatói routerre sajnos nem tudok PC-t kötni (mert ugye a maradék 1 db LAN porton a saját routerem van), max azt tudom hogy bekapcsolom a szolgáltatói routeren a Wifit, az enyémen pedig kikapcsolom. De ezzel nem lennék előbbre úgy érzem, mivel a gépemen a gyors hálózati másolás miatt LAN-on csatlakozom a saját routeremhez. A DHCP-t kikapcsolom a saját routeremen, a szolgáltatóinak pedig akkor ha jól értem 192.168.1.100-200 közötti értéket adjak meg., hogy oda ossza ki a címeket. A sajátomon pedig beállítom a 192.168.1.2 fix címet.

Amúgy azt akarom elérni hogy a saját routeremre kötött küldő winchester és a szolgáltatóira kötött külső winchester látható legyen a hálózatba egyszerre.

-Norbi-

(#64879) Norby86 válasza woodworm (#64877) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Megtaláltam ezt a beállítást így hogy mondtad. Át állítottam AP módba és most eltünt a beállítási felület a 192.168.1.1 IP címről. Kérdés hova...mert ez így nekem nem jó hogy switchként üzemel a saját routerem. Lekapcsolta a transmission kliensem is úgy látom. Hogyan tudom vissza állítani, vagy hol találom a hálózati beállításokat AP módban?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#64880) csaszi75 válasza Norby86 (#64878) üzenetére


csaszi75
senior tag

Vegyél egy switch-t, ha nincs elég LAN portod és meg van oldva.
Goolge első találata, példának:
https://aqua.hu/periferiak/linksys-gigabit-switch-5-port-lgs105-eu-rtl-t1057028

(#64881) csaszi75 válasza Norby86 (#64879) üzenetére


csaszi75
senior tag

1.1 az nem a szolgáltatói routered?
1.2 lett az AP?

(#64882) Norby86 válasza csaszi75 (#64881) üzenetére


Norby86
őstag

Most nem terveztem switchet vásárolni emiatt. Csupán a két hálózati megosztást szeretném valahogy össze varázsolni hogy ha az asztali gépemen a saját routeremen lévő hálózati megosztást elérem, akkor érjem el a szolgáltató routerre kötött másik megosztást is ugyan azon a hálózaton. 1.1 az a saját routerem volt, míg el nem tünt az AP bekapcsolása után. Szolgáltatói 0.1-en van és automatikusan oszt ip-t, DHCP be van kapcsolva. Valahogy szeretném elérni a saját routerem felületét. Vagy ezen már csak a reset segít?

-Norbi-

(#64883) csaszi75 válasza Norby86 (#64882) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nézd meg a szolgáltatói eszközödön a nyilvántartott eszközöket.. ott láthatod majd, hogy mit kapott az AP.. Annak próbálj pl 0.99-es FIXIP-t adni, mint konfig felület.

(#64884) Doky586 válasza Norby86 (#64878) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól megnézed a rajzomon is barnával van a koax és zöldel az utp..
Az hogy a rajzon oda van rajzolva egy pc még nem azt jelenti hogy venned kell egy új pc-t és bele kell dugnod ha kell ha nem.. :))

A szolgáltatós routert egyáltalán nem kell állítgatni.

(#64885) Norby86 válasza Doky586 (#64884) üzenetére


Norby86
őstag

Jaa igaz is, most esett le ahogy írtad. :) Hasonlóan van összekötve most is, annyi különbséggel hogy a szolgáltatói routerből a saját routerem WAN és nem a LAN portjába megy a kábel. Ha átdugom a LAN portba akkor az annyiból lenne problémás hogy csak két LAN port van a saját eszközömön, így anyám gépére nem menne net (neki is lanon megy, ahogy nekem). Magyarán ez jelenleg sajnos kivitelezhetetlen, ide switch kéne hogy több LAN portom legyen.

#64883 csaszi75:

Lefotóztam hogy hova osztotta ki az IP címet a szolgáltató router. Ethernet 4-et kell nézni, a többi a kábeles IPTV box. Az is fura miért oszt ennyi IPT-t a routeremnek a szolgáltató box. Amúgy egyik ip címen sem érem el a routerem azok közül amiket itt ír a listában.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#64886) csaszi75 válasza Norby86 (#64885) üzenetére


csaszi75
senior tag

Akkor a 0.20-on (vagy valamelyiken) nem éred el az AP-t?
Az APN-n keresztül azok az eszközök, amik eddig mentek a saját routereden WIFI-vel, azok mind felmennek, vagy amik kábelen vannak.. Más a MAC address-e mindnek.
Próbáld még, hogy az AP-t leválasztod mindenről, majd direktbe összedugod a gépeddel.. Hátha.. Hirtelen ennyi, ha ez sem, akkor reset..
De a reset után add a 0.99-et.. az AP-nek.
Most nincs az AP kezelő felületére routingod sztem.

(#64887) Norby86 válasza csaszi75 (#64886) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos nem érem el egyiken sem a routeremet, végig próbáltam mindent. Az AP leválasztás már megtörtént, direktbe összedugtam WAN porton a gépemmel, de nem történt semmi. :( Sem WAN, sem LAN porton nem látja a kezelőfelületet.

-Norbi-

(#64888) woodworm válasza Norby86 (#64879) üzenetére


woodworm
veterán

Itt a megoldás.
Lesz egy 5 portos switched wifivel.

(#64889) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Két egyszerű asztali switchet szeretnek összekötni. Hogy tudom elkerülni a loop kialakulását?
Topológia:
Router - switch1 (PC, laptop dokkoló, NAS két LAN-nal bondban, switch2) - switch2 (PS5, Nvidia SHIELD, Nintendo switch dokkoló, TV).

Köszönöm a segítséget :R.

(#64890) mezis válasza Jim74 (#64889) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán úgy, hogy egy switch-nek csak egy LAN - LAN kapcsolata van egy másik switch-el vagy routerrel.

mezis

(#64891) Borisz76 válasza Jim74 (#64889) üzenetére


Borisz76
veterán

Egyszerű....
Az egyik switch-ből 1 db utp-t viszel a másik switch-be.
Ezzel össze is vannak kötve.
Minden más LAN portot , további , más eszközök számára használhatsz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64892) atirag válasza atirag (#64841) üzenetére


atirag
őstag

Erre nem tud valaki esetleg ötletet?
HA kábel végén (ami egy routerből jön) van a router és abból megy a kamerához akkor minden ok. Ha a kábelt (ami egy routerből jön) megszakítva kb középen és oda beiktatva a második router és abból megy a kamerához akkor nem találja a kamerát.
Lehet kábel probléma?

(#64893) woodworm válasza atirag (#64892) üzenetére


woodworm
veterán

A kamerás topikban már megválaszolták, a második routert ap módba kell tenni. Ha nincs bene dedikált mód, akkor itt pár hozzászólással visszább Doky586 megmutatta hogyan kell manuálisan beállítani.

Ha a szolgáltatói eszköz tárcsáz be, akkor az első routerrel is ugyanezt kell elvégezni..

(#64894) zsiga68 válasza atirag (#64892) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha még érteni lehetne a leírást se lehet megmondani mi a gond.
Ez nem olyan hogy összedugok valamit valamivel és megy. Ip-k, portok megfelelő beállítások kellnek. Amit nem tudunk hogy nálad milyenek...

UI: Az utóbbi ídőben egyre több az olyan poszt ami nem igazán érthető. Próbáljátok konkrétabban megfogalmazni hogy mit szeretnétek. Milyen eszközök /tipus/ vannak a hálózatba kötve. Milyen portok használatával ha pl több router van.
Néha elgondolkodok azon hogy minek két-három router összekötve egy belső hálózaton. Rengeteg hibát generálva ezzel a felesleges megoldással..

[ Szerkesztve ]

(#64895) atirag válasza woodworm (#64893) üzenetére


atirag
őstag

Elvileg talán már abban van mert a netet osztja. Most nem tudom megnézni. De azért nem értem mert csak a fizikálisan van máshol a router és nem sorrendben. Azt nem értem ebben,hogy miért számít,hogy a második router(AP) hol van fizikailag. Egy 30méteres kábel végén vagy közepén. Minden más változatlan. Mindenképpen a második routerből(AP) megy a kánel a kamerába. Csak 1 méteres vagy 25 méteres a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#64896) atirag válasza atirag (#64895) üzenetére


atirag
őstag

Kipróbáltam ,hogy a kamerát bevittem a házba ahonnan indul a 25 méteres kabel és egy másik rövidebb kábellel működik rendesen . Így akkor gondolom a kabel lesz a hibás. Csak arra most nem tudom új csatlakozót nyomni sajnos.

(#64897) AlyrArkhon válasza atirag (#64895) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

ahogy en erteni velem:
1R----------------2R--K igy mukodik
1R---------2R---------K igy meg nem
Ha az eszkozok konfigjaban semmi valtozas, akkor kb biztos, hogy kabelproblema, foleg ha igy:
1R---------2R--K is mukodik.
ami a nalam jobban hozzaertoknek nem igazan egyertelmu, a 2R jelu miert router, miert nem csak egy switch vagy ap...

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#64898) atirag válasza AlyrArkhon (#64897) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm . Igen jól érted ! Megpróbálom újra szerelni.
A második router-nek egyszerű gazdasági oka van. Ilyen volt itthon használatlanul.

(#64899) zsiga68 válasza atirag (#64898) üzenetére


zsiga68
senior tag

"A második router-nek egyszerű gazdasági oka van. Ilyen volt itthon használatlanul. "
Akkor kösd ki..

(#64900) AlyrArkhon válasza atirag (#64898) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

milyen router az, ami nem tud switch vagy ap lenni ? :)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.