Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64551) mezis válasza QG (#64547) üzenetére


mezis
nagyúr

(#64552) dokee78


dokee78
félisten

Költözés alatt állok.

Még nem költöztünk be a másik házba,viszont be van pakolva.
Áram az van,de még netet nem kötettem be.
Szeretnék be tenni egy beltéri és egy kültéri kamerát.

Azon gondolkodom olyasmi kellene,mint a Vodafone Mobil Wi-Fi,arra kötném a kamerákat.
De nem tudom melyik szolgáltatónál járnék legjobban anyagilag.
Rövid távra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#64553) mezis válasza dokee78 (#64552) üzenetére


mezis
nagyúr

Egészen jónak találtam ezeket: [link] , [link]

Ha nem zavar, akkor a Xioami felhőjéből nézheted, vezérelheted a kameráidat.

mezis

(#64554) zsiga68 válasza QG (#64547) üzenetére


zsiga68
senior tag

Androidos mobiltelefon- Hotspot... :)

(#64555) mihaczitomi válasza Essejó (#64549) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

igen ,Sajnos

De nem merem jobban mókolni

06 30 962 8221

(#64556) dokee78 válasza mezis (#64553) üzenetére


dokee78
félisten

Kamera van.

(#64557) eastsider válasza eastsider (#64533) üzenetére


eastsider
nagyúr

igazából le a kalappal a telekomos szerelő előtt. behúzta a lakás közepébe az optikát, vagy 2-3 óráig játszott vele, mire behúzta a koax helyére :R

(#64558) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok. Keresem a Zyxel NBG7510 magyar nyelvű használati utasítását.

(angol nyelvűt látom...sajna)

köszönöm

(#64559) mezis válasza #73959936 (#64558) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! ? [link] ?

mezis

(#64560) #73959936 válasza mezis (#64559) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszönöm, de a használati utasításból is fordítható azonnal magyarra....

én teljesen magyar használati utasításra gondoltam amit a magyar boltok adnak....

(#64561) csaszi75 válasza dokee78 (#64552) üzenetére


csaszi75
senior tag

Erre bármelyik feltöltőkártyás net jó.. Mekkora adatmennyiséggel jár egy-egy kamerás lekérdezésed? Illetve hogy éred el a kamera rendszert? A kamerarendszer nyit egy portot valami szerverre? Mert akkor bármilyen net jó.
Ha publikus IP cím kellene, amit riportol egy DynDNS mondjuk (fizetős), akkor bukó.. a mobiloknál nem nagyon van publikus IP címes.

(#64562) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

Egyetlen kérdés: internet szolgáltatói routerben egyik porton csak net, többin csak tv.

most jön új router, azért hogy ne rontsam el: a szolgáltatói router net kimenetén lévő lan csatit az új router LAN portjába dugom ? :U

:R

(#64564) mezis válasza #73959936 (#64562) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ahány router, annyi szokás.
Általában a LAN - LAN kapcsolatot szokás beállítani. Régebbi router-eknél kézi módszerrel: [link]

mezis

(#64565) csaszi75 válasza iwu (#93) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nem írtál pontos típust.
De te feltehetően Linksys ROUTER-t vettél.
Létezik:
MODEM
ROUTER
MODEM+ROUTER egyben.
Neked ez az utolsó kell, vagy a Linksys ROUTER elé kell egy ADSL modem is..

(#64566) mezis válasza csaszi75 (#64565) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán 2006 óta már megoldotta. ;]

mezis

(#64567) csaszi75 válasza mezis (#64566) üzenetére


csaszi75
senior tag

Benéztem :)

(#64568) Reyik


Reyik
kezdő

Sziasztok! Érdemesebb 2xMesh Routert venni és kicserélni a UPC/Vodafone Boosterek. A boosterek nagyon melegek ezért gondoltam lehet jobb lenne leváltani.

(#64569) Reyik


Reyik
kezdő

Érdemesebb 2xMesh Routert venni és kicserélni a UPC/Vodafone Boostereket?*

(#64570) csaszi75 válasza Reyik (#64569) üzenetére


csaszi75
senior tag

A Mesh az annyival ad többet, hogy ugyanazon az SSID-n fogsz lógni bárhol vagy a házban.. feltéve ha a két eszköz egymás hatósugarában van, vagy pedig LAN-on össze vannak kötve..
A booster sztem nem tud mesh-t, legalábbis ahogy nézem a Voda oldalán.. (Neked is UPC logós van? :) ) Elég gagyi, hogy nem adnak meg hozzá rendes műszaki adattáblát..
S ha már Mesh-t veszel, akkor olyan router kell, ami tud WiFi6-ot..
Egész pontosan: 802.11ax (Wi-Fi 6) szabványt.. Ég és föld a régi b/g/n/ac szabványokhoz képest..
PL Huawei routerek egész jól működnek mesh-ben is..
Pl: WS7200-4 core
De persze vannak durvábbak is..

[ Szerkesztve ]

(#64571) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, némi segítséget kérnék.

Szolgáltatói eszköz mögött (berotel) új router (Zyxel nbg7510). Odáig jutottam, hogy alapindítás (varázslóval) illetve wifiket engedélyeztem...szerintem ok.

amiért írok: a security/firewall fülön van lan to wan és wan to lan beállítási lehetőség (csúszkás) Ezeken csak egyszerre állítható, vagyis vagy az alacsony, vagy a javasolt vagy a magas érték választható ki mindkettőre. Alapból a javasolt érték van beállítva, ami a lan to wan esetében zöld pipát kapott, a wan to lan meg piros x-et.

Nem a wan és lan magyarázatára lenne szükségem, hanem arra, mit és hogyan kellene állítanom azért, hogy utóbbi esetében is zöld pipát kapjon ....

ehhez várnék segítséget. :U

:R

(#64572) Reyik válasza csaszi75 (#64570) üzenetére


Reyik
kezdő

Igen a UPC-s logós van de nagyon meleg és ami rá van kötve az is. Szeretném lecserélni 2 darab Asus AX55-re csak gondoltam meghallgatom itt a fórumon a véleményeteket.

(#64573) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!
Két házat föld alatt CAT6 UTP-vel (ha saját védőcsöve van...) össze lehet kötni?
Korábban olvastam a más földpotenciál problémát, ámde ez itt nem adott, tekintve, hogy egy villanyórától megy a föld a két házba...

(#64574) Borisz76 válasza csubuka (#64573) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha egy a villamos hálózat...azaz 1 órától jön ide / oda is az áram, akkor azonos potenciálon vannak....elviekben tehát nincs akadálya az összekötésnek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64575) Doky586 válasza csubuka (#64573) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Össze lehet. 100m ig.
Nincs földhurok.

(#64576) csubuka válasza Borisz76 (#64574) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

#64575 Doky586:
Köszönöm a választ Neked is!

Annyi lehet még, hogy túlfeszültség védelem van a fő épületben, ehhez gondolom akkor valami etra kütyüt be kéne építeni a melléképülettől bejövő kábelbe, ahogy belép a fő épületbe felteszem.

Illetve sima UTP is okés? Nem kell árnyékolt meg FTP stb... Úgysem nagyon volna olyan ezsközöm, ami az árnyékolást földeli az egyik oldlaon mondjuk :D

Ha védőcsőben volna, akkor akár a legmezeibb CAT6-al is ellehetek nem?

(#64577) csaszi75 válasza Reyik (#64572) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jónak tűnik, de feltehetően két ilyen eszköz kell neked.
Egyik ellátja a router funkciót, ahol bejön a net a házba, a másik eszköz pedig a ház távoli végén AP (access point vagy ahogy az asus weboldalon van: "Hozzáférési pont") módba állítva..
Meg is találtam az Asus weboldalon lévő magyar nyelvű használati útmutatóban egy képen az üzemmódok között, 68. oldal:
"Access Point (AP) Mode / AiMesh router in APN mode"
Ugye a kettőt LAN kábellel össze kell kötni (alapból LAN, itt a leírásban nem írja, hogy a második router tudja-e azt, hogy vezeték nélküli módban kapcsolódik az 1-es számú routerhez + szórja mesh az első eszköz router adatait..)
Az eredeti kérdésed a Mesh-re vonatkozott, ahhoz két eszköz kell, ahogy itt fent olvashatod.

(#64578) Doky586 válasza csubuka (#64576) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha föld alatt megy a kábel (pl elásott locsolócsőben) akkor nem kell foglalkoznod túlfeszültség védelemmel. 1Gbps-ig a sima Cat5e egyszerűbb és olcsóbb.

(#64579) csubuka válasza Doky586 (#64578) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, értem.

Mondjuk, ha már egyszer ott vna, akkor jövőbiztosra csinálnám. Az "egyszerűbbet" hogy érted? Könnyebb krimpelni a végét a cat5e-nek? Azt tudom, hogy vannak olyan flai dugaljak, amik nem szeretik fogadni a cat6-ot.

(#64580) #73959936


#73959936
törölt tag

erre valaki ?

valamint: az említett router, ha jól értem tud mesh-t is...

egy más gyártású AX1800 Repeater Mesh WIFI 6 eszköz tud csatlakozni a router wifi jeléhez ? elég pl áramra dugni és kész is ? Kell vezetékes kapcsolat a router és a jelkiterjesztő közé ? :U

:R :R

(#64581) Reyik válasza csaszi75 (#64577) üzenetére


Reyik
kezdő

Szia. Már megrendeltem a 2 routert és holnap hozzák. Úgy terveztem hogy összelesznek majd kötve ahogy mondod. Köszönöm a segítséged!

(#64582) mezis válasza csubuka (#64573) üzenetére


mezis
nagyúr

Optikai kábel? (Nem kell villámvédelemmel, földpotenciállal foglalkoznod.)

mezis

(#64583) MasterMark válasza mezis (#64582) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a legjobb megoldás, de jóval drágább.

Switch Tax

(#64584) Doky586 válasza csubuka (#64579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyszerűbbet úgy értem hogy egy 100m-es locsolócslőbe könnyebb befújni egy könnyű hajlékony felépítésű cat5e kábelt mint egy felépítéséből adódóan keményebb merevebb cat6 kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#64585) csubuka válasza mezis (#64582) üzenetére


csubuka
addikt

Végülis van okosba kunyerált 30m optikai kábelem, csak a végeztetését megoldani elég szívás lenne, arra mindenképpen kéne szakember.

De a földpotenciál nem lenne gond itt a fentiek alapján... legalább.

Amúgy meg simán valami fali patch dobozkában végződtetném a kábelt mind a kisházban, mind a nagyházban. Az utolsó patch kábeleket meg ki lehetne húzni onnan viharban, ez nem egy állandó megoldás lenne. Úgy meg ugyanott vagyok, mint az optikával villámvédelemben (persze amúgy a kisháznak a kiselosztójába is kéne rakni egy T2 védelmet a 230V os hálózat védelméért, de az sincs, tehát ez lehet nem túl egészséges hiába van a villanyóránál T1+T2, de ez a kisház jelenleg olyan másodlagos helyzetű. Szóval más rés is van a villámvédelmi pajzson sajnos jelenleg):D "Szinte", leszámítva a kihuzogatás kényelmetlenségét. Aki meg villámos időben nyalogatja a patch panelt az másra is képes, nem ez a fő veszély, ami leselkedik arra a személyre :))

Ha abszolút állandó bekötési igényig jutnánk, akkor úgyis külön előfizetése lenne a kisháznak és felteszem a telekom optikát úgy köttetnénk, hogy behúzószálat elhúznék a kisházig és a szakik úgy végig tudnák vinni a nagyház padlástól a kisházig megszakítatlanul az optikát az oszloptól.

#64584 Doky586:

Köszönöm, értem. Szerencsére csak 20 méter csőről van szó, de nem egyszerű a 2db 90 fok miatt. Tényleg valami kompreszsorral kell megfújni majd, mert első próbálkozásaim nem voltak túl sikeresek a behúzószál bejuttatására.

(#64586) csaszi75 válasza #73959936 (#64580) üzenetére


csaszi75
senior tag

Lásd az egyik előző hozzászólásom:
#64572
De az általad kérdezett eszköz
RE605X ÚjAX1800 Wi-Fi Range Extender - ha erre gondolsz..
csakis TP-Link eszközzel hoz létre Mesh kapcsolatot:
https://www.tp-link.com/hu/home-networking/range-extender/re605x/#overview
Sima AP-ként működik más routerrel is, leglábbis én így értelmezem a weboldalon.. de akkor nem lesz Mesh.

(#64587) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A merev UTP végeztetésére, ha nincs rack szekrényem akkor ilyesmi keystone dobozt célszerű alkalmazni falon kívüli szereléssel nem?

(#64588) Reggie0 válasza csubuka (#64576) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert nem optika? Nem draga manapsag. 30 meter szerelt kabel 12ezer forint, plusz ha boltban veszel ket optikai sfp-t az 24, ha apron akkor ~17, szoval 29-36e.

Rezre amugy en raknek oda tulfesz vedelmet.

[ Szerkesztve ]

(#64589) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Asztali PC integrált hálózati kártya problémám van.

MSI B450 Pro VDH Max lapban levő hálózati kártya bekapcsoláskor/újraindításkor csak 100/100 Mbps sebességgel hajlandó működni.
Kártya eltávolítása/újratelepítése, fw. frissítés/korábbi fw. telepítés meg volt, nem változott semmi. Realtek fw. eltávolítása sem járt sikerrel.

Eszközkezelőben eltávolítás/tiltás/engedélyezés után 1000/1000 Mbps sebeséget tud.

Mivel próbálkozzak még?

Előre is köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#64590) csaszi75 válasza sony309 (#64589) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ha a kábel nincs bedugva, úgy kapcsolod be, akkor mi a helyzet?

(#64591) sony309 válasza csaszi75 (#64590) üzenetére


sony309
őstag

LAN nélkül újraindítva, majd utána bedugva a LAN-t, 1000/1000 Mbps.

S3x, hifi & rock and roll

(#64592) csubuka válasza Reggie0 (#64588) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, értem én, csak az UTP max 5k, túlfeszvédelemmel 20k.

És nincsenek igazándiból SFPs eszközeim (akkor mindkét végre kéne még SFPs cucc, ami arra érdemes az 20k alatt használtan sincs...szóval szumma még 40k). A múltban már az egyik oldalra amúgy egy média konvertert beszereztem, de csak a B felét...aztán elengedtem.

Az optika lenne a totál korrekt, de mivel csak időnkémt van használva a kisház, ezért bőven jó, ha kihúzós UTP van amúgy. A wifit nagy nehezen stabilizáltam (okosba felcsavart kínai router) csak kb rendes sávszél nem lett sajnos, csodák nincsenek.

De ha valaha folyamatosan kellene oda korrekt net, akkor meg kapna külön előfizut és telekom optikát szerintem.

(#64593) Reggie0 válasza csubuka (#64592) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a tulfesz vedelem is olyan, hogy igazabol ket oldalon illene hasznalni, ugy helybol 2x14k es ugy mar a rezes megoldas 34-be faj. Bar mondhatod azt is, hogy a kishazban levo eszkozok nem erdekelnek, ha tonkremennek.

[ Szerkesztve ]

(#64594) Doky586 válasza Reggie0 (#64593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már a föld alatt is villámlik?
Drágább védelemre akarjátok rábeszélni mint az a router amit tönkretenne? 100 évente 1x fordul elő ilyesmi.

(#64595) Reggie0 válasza Doky586 (#64594) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, a masodlagos hatasokat nem izgatja, hogy foldben van a kabel, egyedul csak az elektromos halozat es az adatatviteli halozat kozott bezart felulet fuggoleges vetulete erdekli.

Nem mellesleg 28-ert nem kapsz routert, legfeljebb router jellegu eszkozt.

[ Szerkesztve ]

(#64596) MasterMark válasza sony309 (#64589) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz a kábel.

Switch Tax

(#64597) Gggg0000


Gggg0000
friss újonc

Sziasztok!

Most költöztünk és házban lévő internet illetve tv szolgáltatás otptikai kábelen érkezik.
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a tv hogyan osztható tovább több készülékre?
A központi egység egy Dasan H665gr készülék.
Ebből jelenleg egy készülékre megy tovább koax kábelen keresztül.
Ezt egyszerűen egy osztóval tovább lehet osztani vagy esetleg a szolgáltatól szükséges még valamilyen eszköz?

Köszönöm

(#64598) sony309 válasza MasterMark (#64596) üzenetére


sony309
őstag

De akkor a kártya tiltása/engedélyezése miért orvosolja a problémát?

S3x, hifi & rock and roll

(#64599) Borisz76 válasza Gggg0000 (#64597) üzenetére


Borisz76
veterán

Koax kábelt " splitter "-el simán oszthatod 2-3-4 felé.
Ha az osztás után az ágak nagyon hosszúak a tv készülékig ,akkor kellhet jel erősítő is...

Nálam a Digi szolgáltat optikán, Tv koax-on jön ki belőle ....4 felé osztottam és mindenki azt néz amit akar ...ami van.

A lakásomban pedig a T a szolgáltató.
Ott IPTV van.....alapból 1 db beltérit adnak 1 tv-hez.
Ha többet szeretnék,akkor beltérit kell bérelni hozzá....ami kb 1000 Ft/ db.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64600) csaszi75 válasza sony309 (#64591) üzenetére


csaszi75
senior tag

Azt a kábelt felejtsd el.
Vegyél rendes kábelt.
Hányszor volt ilyen, hogy nem ment valami szerverünk.. és az isten nem tudta, hogy mi a gond.. Aztán a vékony gagyi régi LAN kábelek ki lettek cserélve durvább, erősebb árnyékolásúra magasabb kategóriájúra.. és akkor egyszer csak minden szép és jó lett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.