Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) cousin333 válasza h_143570 (#4750) üzenetére


cousin333
addikt

Mint általában a Google cuccai...

"We spared no expense"

(#4752) 7 válasza tlac (#4748) üzenetére


7
addikt

Bár ez inkább csak kerülőmegoldás, szerintem neked ez is tökéletesen megfelel: Innen szedd le a listát. :)

(#4753) piqla


piqla
őstag

Hat gyerekek, nekem ugyanaz a problema: megint nincsen hang videoknal es csak ket masodpercig tolti be oket. Nem igazan ertem, mert Win reinstall is volt azota... Fostalicska ez igy. Mar vagy 20 buildet es flash verziot kiprobaltam, ideig-oraig hozott jelentett csak megoldast a dolog. Kurva eletbe.

Szereted az állatokat?

(#4754) Pierre75 válasza piqla (#4753) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nálad kell lenni a hibának, ilyet én nem tapasztalok.

(#4755) piqla válasza Pierre75 (#4754) üzenetére


piqla
őstag

Igen, eddig mindig ezt a valaszt kaptam, ami (mint a meg mindig fennallo jelenseg is bizonyitja) nem segitett megoldani a dolgot.

Szereted az állatokat?

(#4756) 7 válasza piqla (#4753) üzenetére


7
addikt

Elképzelhetőnek tartom, hogy akkor valami másik program kavar be, amit reinstall után is felpakoltál.

(#4757) piqla válasza 7 (#4756) üzenetére


piqla
őstag

Az a vicc, hogy gyakorlatilag barmilyen modositast vegzek, ami az Operat erinti (Java, Flash, reg. hozzadasa), akar install, akar uninstall, utana ket-harom video erejeig mukodik a dolog. De aztan ujra es ujra elojon a hiba, ami mas bongeszokkel nincsen. Imadom az Operat, de ez mar kezd sok lenni, hiaba nalam van a hiba.

Szereted az állatokat?

(#4758) 7 válasza piqla (#4757) üzenetére


7
addikt

Mennyire szoktad megtartani telepítések között a régi beállításokat tartalmazó file-okat? Volt már olyan, hogy teljesen szűz 9.5-öst raktál fel, és nem importáltad a korábbi beállításaidat? Csak egy hátha, de... hátha.

(#4759) tlac válasza 7 (#4752) üzenetére


tlac
nagyúr

hmm, hát a hufilter-t átírtam, meg felraktam egy flashblock-ot is, így már tűrhetőbb
de nincs vmi normális megoldás? ne kelljen már gányolni...

az opera ezt hogy kezeli?
*x* ekvivalens ezzel: x ?
az adblock plus-nál igen

(#4760) 7 válasza tlac (#4759) üzenetére


7
addikt

Ha megnézel egy urlfilter.ini-t, megtalálhatod a legtöbb kérdésedre a választ (az általam linkelt oldalon pedig nem nehéz ám megnézni :P)

# Comment

[include]
*

[exclude]
http://101com.com/*
http://*.101com.com/*
http://101order.com/*

(#4761) tlac válasza 7 (#4760) üzenetére


tlac
nagyúr

persze, megnéztem már többet is csak megerősítés kellene, vagy egy jó leírás...

előbbi kérdésemre, azt mondanám, hogy nem a válasz
*x* ekvivalens ezzel: x ?

nem vmi jó ez a opera, még szerencse, hogy firefox-ot használok :D
csak egy régi gépre raktam fel, azon kicsivel gyorsabb, más előnye nincs...

[ Szerkesztve ]

(#4762) tlac válasza 7 (#4760) üzenetére


tlac
nagyúr

sikerült egy egész jót összehozni, azzal, amit linkeltél kiegészítve a hufilter átírásával :)

(#4763) házimozis


házimozis
tag

Üdv Mindenkinek!

9(!) év Opera használat után azt kell írjam, a projekt legrosszabb verzió frissítése a 9.50.
Talán nem arra kelett volna gyúrni, hogy előzzük be a tűzrókát. Mert így, egy (jóindulattal is csak) RC1 verzót sikerült a képünkbe vágni. Olyan is.
Többed magammal mérhetlenül csalódottak vagyunk. (Csak ezért írok mert már nem fórumozok, de ez annyira fáj, hogy muszáj leírnom)
Sok hibát leírtatok, tudnék még féltucatot hozzátenni. (ostoba cachevédelem, és sütikezelés, a külalakot Darth Wader-el terveztették?? beépülő hibák, update hiba stb.)
Nem, hogy jobban IE-Java optimalizált lett a böngésző, hanem rosszabb. Természesen nem a levegőbe beszélek, mindet dokumentálni tudom. De minek? Kutyaugatás nem hallatszik az égig.
A megbízhatóságot ennél a cégnél is felváltották a marketing szempontok? Valaki közölhetné a cég "Emese"-jével, hogy ki van rúgva. Mert Lk*rta. Nem kicsit. Nagyon.

Várunk....Talán 9.5x néven?? ...De a lojalitás(unk) sem tart örökké.

[ Szerkesztve ]

(#4764) ragazzo válasza házimozis (#4763) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát ez biztos hogy a róka malmára hajtja a vizet. Én azért bízok benne, hogy hamarosan adnak ki frissítést hozzá.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4765) Cathfaern válasza házimozis (#4763) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én kb. RC1 óta használom, folyamatosan frissítve nightly-kal, de semmi ilyesmi gondom nem volt, s nincs a végleges óta se.

(#4766) h_143570 válasza piqla (#4753) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg meg valamelyik vedelmi progid keverhet be, mik vannak fent jelenleg?

(#4767) frankie! válasza cousin333 (#4714) üzenetére


frankie!
őstag

Kösz a választ! :) Ez a szinkronizáció gyorsabb mint gondoltam. :)

(#4768) erdoke


erdoke
titán

Az új fület nyitó gombot korábban áthúztam bal oldalra, most meg nem tudom úgy megoldnai, hogy legyen belőle mindkét oldalon. Egyáltalán a Megjelenés/Gombok hogyan használandó? Nálam úgy működik, mint ha képet néznék, nem húzható, nem kattintható ábrácskákkal. :F

A legjobb aláírás a héten

(#4769) házimozis válasza Cathfaern (#4765) üzenetére


házimozis
tag

Nekem csak gondom van vele. :O

A Spybot S&D ami "a legjobb" integritásvédő és féregirtó, a 9.50ben keletkezett sütiket már nem tudja immunizálni.Mivel a sütik státusát átminősítették. Java része "ideiglenes" lett, így ha a verzióelődből átvett setuppal használod a személyes adattörlést, akkor az összes (könyvjelző) favikont folyton törli. (sütibe töltött féreg nem kell, az ideigleneseket kidobom)
Ellenben az index.hu indapass protokolos felületére továbbra sem lehet vele belépni. (u.o. rossz mint 9.xx bármivel) Ez is süti ügy, manuál kerülés van rá. Az e-digital honlapján random nem jelenít meg dolgokat. Van, hogy képet van hogy objektumot. (9.27ig ment) Ezen az oldalon [link] ezt [link]a lapot meghívva, dob egy üres oldalt. (9.27ig perkfekt volt, ie7ben most is az)
Flashplayer beépülős lapokon, 10ből kétszer a telepítse a FLplayer üzenetet adja, és elküld a 9.0ért, mikor fent van a 10.0 ie és non-ie változatban is. Van olyan beépülő ami ott van a könyvtárában, és ki sem listázza, nem is működik. (pl. az mp3at hazavágta)
Ez nem javulás. Hol a korábban igért jobb kompatibilitás?

Belül:
A cache4 -et áthelyezték. Nem az application data-ban van, hanem a local settings-ben. (Lehet hogy ez a SS&D baja?) A cache4ben semminek nincs már kiterjesztése, így ha valami korábbi töltést amit eldobtál mégis meg akarsz tartani, Tcommanderrel kár is nézni. (presze van trükk - nem ma kezdtem)

Továbbá van egy "lapozás" hibája is. Ha a "visszanyíl" gombot használom, akkor random (sok honlapon) keveri a saját/szerzői nézetet, ill. a mindenkép/nincsenkép állapotot. Ezt a kép újra töltése bal egérgomb javítja úgy, hogy az oldal összes képét egyszerre bedobja (niná cacheből) Életemben ilyet nem láttam

Visszatenni a régi verziót nem engedi, lerogy. A javító telepítése részleges sikerü.
...Töröltem az operát eltávval, és a HDDről is. (a .reg bejegyzéseket is editorral) Felraktam újra. (tiszta telepítés) A hibák 90%a maradt.

Nem hiszem, hogy az az üzemszerű állapot, hogy a fogyasztónak előírják, hogy egy "végleges kereskedelmi" változatba (hüje! ez ingyenes :DDD ) toljon bele nightly build-eket. Nem ezt ígérték, lehet mondani hogy becsaptak.
Tökéletességet nem várthat senki (naivak se legyünk) de ennyi bug kicsit sok.

Hogy ne csak szapuljam, a sebessége eeeeesszméletlen lett!! :Y

A windows telepítésem 6 hónapos, és nem vagyok az a mindensz*rt felrakok típus. 3 gépen probáltam, ADSL és LAN (ami néha 25Mb/s ;] ) kapcsolaton is. A hibák egyformák. Ergo nem a gépeim vannak szíjjel pikarva. 9.27 ig elégedett voltam. Most viszont vonyítani lenne kedvem. :O

Lehet hogy legyalulom, és visszateszem a 9.27et. Aztán várok 9.55 ig? :W Ebből is látszik, hogy fanatik-ja vagyok, de ezzel nem kéne visszaélni kedves opera.

[ Szerkesztve ]

(#4770) Wolverine válasza erdoke (#4768) üzenetére


Wolverine
félisten

Shift+drag ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4771) piqla válasza 7 (#4758) üzenetére


piqla
őstag

A C: meghajton van minden, ami op. rendszer illetve napi hasznalatu program es nem jatek. Ergo egy format C: utan kerul fel mindig a legujabb Opera, aztan ra a javasolt flash/java/seggen futyulos lovacska.
Valaszolva nem, egyszer sem importaltam...

Szereted az állatokat?

(#4772) piqla válasza h_143570 (#4766) üzenetére


piqla
őstag

AFPX, WinDefender, Avast es hat ennyi. A poen kedveert inkabb nem irom le, hogy fel evig semmi baja nem volt az egesznek, aztan egyszer csak hopp...

Szereted az állatokat?

(#4773) frankie!


frankie!
őstag

-hogy lehetne beállítani, hogy a videok méretét is változtassa nagytással/kicsinyítéssel?
-mozaik elrendezéskor hogy lehetne szabályozni, hogy csak adott számú (pl. 2) ablakot válasszon le?

(#4774) erdoke válasza Wolverine (#4770) üzenetére


erdoke
titán

Nah, pedig úgy tettem balra, és ez volt az első, amit megpróbáltam a "másoláshoz". Valamiért akkor nem sikerült, most bezzeg elsőre. :F
Kösz. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#4775) h_143570 válasza piqla (#4772) üzenetére


h_143570
addikt

AFPX, ez a rovidites nem esik le, a tobbinek visszont nem kellene bezavarnia. Esetleg megprobalhatod atmenetileg letiltani bennuk a webes vedelmet hatha.

(#4776) frankie!


frankie!
őstag

A gmailes "csevegőt" nem lehet valahogy működésre bírni Operában?

(#4777) Pierre75 válasza házimozis (#4769) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Flashplayer beépülős lapokon, 10ből kétszer a telepítse a FLplayer üzenetet adja, és elküld a 9.0ért, mikor fent van a 10.0 ie és non-ie változatban is."

Vannak kisebb-nagyobb gondok, egy-egy lapnál lefagy, de ez a hiba nálad keresendő. Nálam nincs ilyen gond. Az általam látogatott lapok 99%-a szerencsémre fut vele, így én maradok a 9.5-nél, de a te helyedben, ha én is ennyi hibába futnék, tényleg visszatérnék a 9.27-re, amíg az Opera nem javít.

(#4778) Cathfaern válasza házimozis (#4769) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Spybot: ez a rész passz, mondjuk hogy a legjobb-e az számomra kérdéses, egyszer belefutottam egy féregbe, amit sehogy se bírt leírtani, más pedig leszedte simán. Majd rá nem sokkal egy ismerősömnél (másik féreggel) eljátszotta ugyanezt, én utána dobtam. De az alapján amit írsz ez alapvetően nem az opera sara, hanem a spybotosoknak kell frissíteni, hogy operát hogy kezelje le.

index.hu: mióta indapass van, sose volt gondolom vele, pedig akkor talán még 8.xx volt.

A link nekem is üres oldal :(

flash: nekem nincs ilyen gond

"Nem hiszem, hogy az az üzemszerű állapot, hogy a fogyasztónak előírják, hogy egy "végleges kereskedelmi" változatba (hüje! ez ingyenes ) toljon bele nightly build-eket."Szerintem kicsit félreértettél (vagy én most téged :D), 9.5 előtte nightlykról beszéltem, azóta nem raktam fel olyat (nem is tudom van-e):

(#4779) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Be lehet állítani, hogy alapértelmezésként mentésnél a 9.5-ös Opera ne web csomagként mentse le a weblapokat?

Előre is köszi a választ!

(#4780) birno


birno
addikt

Az megoldható, hogy egy oldalon az automatikus frissítés mindig engedélyezve legyen amikor megnyitom?

(#4781) gerii


gerii
addikt

a 9.5-ös verzió nektek nem keverte össze az előzmények címeit a legördíthető címsorból? mármint ahova a címeket beírja az ember...
nekem összekeverte és piszkosul idegesít, mert ráadásul már az előzőleg beírt címeket se írja ki a legfelső sorokba...
valahol nem lehet beállítani hogy normálisan működjön?

(#4782) copin


copin
őstag

Néha nem lehet használni a linkeket. Ilyenkor mindig nyomj F5-öt.

(#4783) házimozis válasza Cathfaern (#4778) üzenetére


házimozis
tag

Ez tényleg nem az antispy topik, és féreg is van sok. Mindenkinek más a tapsztalata. Nálam pédául az AdAware a fekete bárány, de nem 1-1, hanem többszöri féltucatos baklövéseiért.

...a spybotosoknak kell frissíteni, hogy operát hogy kezelje le...
Ha egy gőgös, "letojom a világot" MS is képes visszavonni egy frissítést, mert mellényúlt, vagy legalább előre (v. folyamatosan) tájékoztat, hogy milyen strukturális prog. változások mit okozhatnak majd, akkor egy operának is előnyére válna, a "nesztek" stílusnál jobb kommunikáció. :K
Amúgy a felhasználó személyes (új*) könyvtárában levő sütiket nem tudja levédeni - pedig látja őket. *Ez lehet az áthelyezés miatt amit írtam.

Flash:
Itt [link] ez az oldal. 9.27ig (évek óta) csak az utolsó plugin nem ment, annak nem is kell. A 9.50től az első 3 működik, a középső blokkból kettő kuka, kettő félig. A plug-in könyvtáramban ugyanazok a beépülök vannak, ...ki sem listáz párat a 9.50. (most rakjam újra az összes playert? :(( )

indapass
Amióta elindult, nem működik vele. Korábban telepített frissített opera példányokkal, de újrahúzott tiszta telepítésű géppel sem. HA, az index "inx_checker2:1" és "WACID: 12136...." (blablabla) sütije letárolt. Kitörlöm és akkor jó. ...Amíg újra nem szedi a sütit. Vállalati gépről vagy otthoniról ugyanúgy. (Azaz más a futtató környezet.)
(a helyes megfejtést beküldőknek "opera"házi bérletet adunk :D )

Ideiglenes süti ügy:
Revidiálom magam: az idő haladtával (pár nap) már nem törli az összes favikont, csak először ha update-ként telepítik.

...A látogatott címek előzményeiben viszont, a 10, 20 EZER db beírás megjegyzése vélhetően tömegigényeket elégít ki. (főleg mikor lenyílóban betakarja vele a touchpadomat is. Ez sikerült. ;]

Amikor megjelent az SP3, olvastam a felhasználói halálhörgések százait. Féltem. Csont nélkül felment. Pedig tudjuk milyen a MS.
Nem gondoltam volna, hogy egy évek óta megbízhatóan fejlesztő cég - mint az opera - így be fog kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#4784) MC Pite válasza birno (#4780) üzenetére


MC Pite
veterán

Hasonló érdekelne engem is; fórumhozzászólások után nem frissíti az oldalt :W

h_143570, köszi!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4785) gerii


gerii
addikt

na, engem nem győzöt meg a 9.5-ös verzió, főleg mert nem tudom a címsor előzményeit megjeleníteni (a lefelé nyilat ha megnyomom akkor jelenik meg az előzménylista), így csak azt a 9 oldalt tudom megnyitni ami a főoldalon van, a többit újra be kell gépelnem :W :W
mondom akkor visszarakom a 9.27-est, viszont azt meg nem akarja megnyitni :F
alk. kezelőben ott van hogy opera.exe, de ha az ikonjára kattintok akkor hibaüzenetet kapok hogy valaki már használja a progit...
egyedül a 9.5-öst engedi megnyitni.
valami ötlet, akár a címsor előzményeinek megjelenítéséről?

(#4786) sgergi válasza házimozis (#4783) üzenetére


sgergi
veterán

Spybot-ból megjelent az 1.6 beta2, ez már levédi a sütiket.

[ Szerkesztve ]

(#4787) birno válasza MC Pite (#4784) üzenetére


birno
addikt

Én a priodikus frissítési lehetőségre gondoltam.

(#4788) házimozis válasza sgergi (#4786) üzenetére


házimozis
tag

Működik. :K
köfi

[ Szerkesztve ]

(#4789) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.51 Build 10071 Beta

Changes in Opera 9.51 Build 10071 Beta:
# Fixed crash on Yahoo! Mail.
# Fixed a crash when clicking the feeds button.
# Fixed a crash when installing Shockwave Player 11.
# Fixed some issues with the search engines when upgrading from 9.2x: it is now possible again to edit the Google search.
# Fixed a leak when printing or in print preview.
# Fixed a GDI handle leak in the transfers window on Windows.
# Fixed thread expanding in Mail when receiving new messages
# Fixed some issues with subscription to IMAP folders.
# Fixed a too zealous reconnection of the IRC client.
# Fixed "reuse current tab" feature in speed dial.
# Finetuned some issues in the new skin.

read-only mode on the forum

(#4790) házimozis válasza AtHoS (#4789) üzenetére


házimozis
tag

[link] Itt egy másik helyről. De ez miért csak fele akkora? :U

(#4791) Lortech válasza házimozis (#4790) üzenetére


Lortech
addikt

Mert az a classic installeres változat.

Thank you to god for making me an atheist

(#4792) cousin333 válasza házimozis (#4790) üzenetére


cousin333
addikt

Van a Classic installer. Ez gyakorlatilag maga az Opera, funkcionalitásban semmivel nem marad le a többi mögött. Az újabb fajta telepítő már nagyobb, ez Windows Installer (.msi) alapú. A nemzetközi (international) változat - amit szinte mindenhol tolnak - a legnagyobb, mert ez szintén Windows Installer alapú, de nem 1, hanem 39 nyelvi fájlt tartalmaz. Ergo maga az Opera még mindig jóval kisebb, mint a Firefox telepítője.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4793) házimozis válasza cousin333 (#4792) üzenetére


házimozis
tag

Köszi.
Ha olvastam volna elébb?.. :P Hiszen a kisebb méretűnél ott van, hogy nincs magyarítása sem.

Feltettem! (a nemzetközit) Előkerültek a 9.50ben elbújt QT beépülők, és van ami már működik is. (mp3) Továbbá megszűnt az előre és vissza gomb(ok) által előállított szerzői/saját nézet (és néha képbetöltés -cache?) hiba. Flasht, van lap ahonnan még nem (jól) tölt. (9.27hez képest)

[ Szerkesztve ]

(#4794) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Végleg áttértem Operára, (a Firefox 3 nagy csalódás számomra) és nem jövök rá, hogy lehet a keresőket sorrendbe tenni. Próbáltam a Beállítások>Keresésnél átrendezni őket, de nem sikerült! Mintha régebbi operába ez lehetséges lett volna...
Segítsetek! :DDD

(#4795) Cicero


Cicero
őstag

Plusszba még egy: megakad az összes flashes videó lejátszás közben.. :O

(#4796) klambi


klambi
addikt

srácok nekem a legjobb kéne magyarul.. firefix 3 nem tetszik csapatváltás történik... :K

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4797) Cicero válasza klambi (#4796) üzenetére


Cicero
őstag

[link]

Innen letöltheted, csak pipáld ki az internationalt és válassz szervert! (Elvileg észreveszi, hogy magyar az ip-d)

(#4798) MC Pite válasza MC Pite (#4784) üzenetére


MC Pite
veterán

Erre vki tud vmit? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4799) Lortech válasza MC Pite (#4798) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy érted, hogy nem frissíti? Mi történik pontosan, mikor hozzászólsz? Javascript be van kapcsolva? Ha megakad az átirányításnál, akkor az a baj, hogy ki van kapcsolva.

Thank you to god for making me an atheist

(#4800) birno válasza Cicero (#4794) üzenetére


birno
addikt

Erre én is kíváncsi lennék, főleg valami egyszerű módszerre.
Barbár mód megoldottam, de úgy mindig szerkesztgetni kell a default!!! search.ini-t, az ID sorokat kiszedtem belőle és egyszerűen sorba raktam a keresőket, de ez tényleg macerás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.