Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) h_143570 válasza LuiUlyKang (#4550) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes nalam engedi, miutan kivalasztottam a kerdeses levelet. Igaz, hogy nalam 9,5 van fent.

(#4552) cousin333 válasza LuiUlyKang (#4550) üzenetére


cousin333
addikt

Esetleg a levelezőszerveren nincs jól beállítva valami...

"We spared no expense"

(#4553) cousin333 válasza piqla (#4549) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld ki az Opera Portable legfrissebb válozatát (9.27). Van magyar is, és van benne 9-es Flash. Nem installál semmit (one-use-t próbáld). Ha ezzel sem megy, akkor nem tudok mit mondani...

"We spared no expense"

(#4554) cousin333 válasza birno (#4547) üzenetére


cousin333
addikt

opera:config#UserPrefs|ShowAddressInCaption

Tegyél bele pipát, majd zárj be minden tabot. Az újonnan megnyitott taboknak elvileg már nem lesz neve, csak az amit a korábban írt beállításba beírsz.

"We spared no expense"

(#4555) cousin333


cousin333
addikt

Új Opera Weekly 9.50 b10048. Új skin!

"We spared no expense"

(#4556) VladimirR válasza cousin333 (#4555) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jajj, de ocsmany lett...

opera:config#UserPrefs|ButtonSet - reszen lehet visszatenni classic-ra

[ Szerkesztve ]

(#4557) Fori23 válasza VladimirR (#4556) üzenetére


Fori23
őstag

Vagy Shift+F12-> Bőrök.

cousin333 :R
Nekem tetszik az új skin, lehet áttérek rá. (egyébként a Shadowguardot használom)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#4558) cousin333 válasza VladimirR (#4556) üzenetére


cousin333
addikt

Ízlések és pofonok. A skin egyébként nem végleges, még majd pofoznak rajta.

Inkább azt találd ki, hogyan lehet eltüntetni a jobb oldali Új fül gombot, meg a panel hozzáadó eszköztárat (a gombot el lehet, de a helye ott marad).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4559) VladimirR válasza cousin333 (#4558) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az "uj ful" gombot hogyan lehet? nekem nincs ra context menuben remove from toolbar, mint mas egyeb elemeknel
az eszkoztarat meg nem is latom, nem tudom hirtelen, hogy mire gondolsz

masik kerdes: a progress status-t (nem a progress bar-t, aminek van negy allapota) hogyan lehetne a status field-del egy helyre tenni, mint ahogyan az van pl ie-ben es bugrokaban? (tehat oldal betoltodesekor irja, hogy connecting, meg egyeb ilyenek, amiket irni szokott, mikor kesz, kiirja, hogy done, egyebkent meg a status field-ben latszik a link url-je, ami fole az egeret vittem epp, vagy a kepek title-je - mindezt alul, bal oldalt)

harmadik: ra lehet venni opera-t, hogy amennyiben egy kepnek nincs title-je, ugy az alt text-et mutassa ahhoz hasonloan (szinten ie-ben szoktam meg, s neha hianyzik)

[ Szerkesztve ]

(#4560) troller


troller
senior tag

Szerintem szebb az új bőr, mint az eddigi alap. Csak nekem tűnik sokkal gyorsabbnak, mint a legutóbbi béták? Az új fül gomb elhelyezését, viszont szokni kell, szerintem nem ilyen "újításokat" kéne erőltetni.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#4561) LuiUlyKang válasza cousin333 (#4552) üzenetére


LuiUlyKang
csendes tag

Köszi! :D

Nem sok beállítás van ott, megnéztük, összehasonlítottuk, nincs eltérés kollégámétól. :F

(#4562) cousin333 válasza VladimirR (#4559) üzenetére


cousin333
addikt

"nekem nincs ra context menuben remove from toolbar, mint mas egyeb elemeknel"

Tudom, ezért kérdeztem. :) De már tudom a választ. Jobbklikk a gomb felett, majd Testreszabás. Ekkor sárga kerettel kijelöli a gombot, és megjelenik a beállító párbeszédablak. Itt Elhelyezés, Kikapcsolva. Volt + jel, nincs + jel...

"az eszkoztarat meg nem is latom, nem tudom hirtelen, hogy mire gondolsz"

A paneleknél van egy panelválasztó ikonsor, alapértelmezetten a kép bal szélén függőlegesen (nálam vízszintesen vannak). Ennek az alján (nálam a jobb szélén) van egy + gombocska, amire kattintva beállítható, hogy mely panelek jelenjenek meg. Ezt a gombot el tudom tüntetni, de a helyét nem, ott egy üres terület marad. Úgy tűnik amúgy, hogy ez is egy plusz eszköztár...

"masik kerdes:..."

Erre annyit tudok mondani, hogy a Shift + F12, Gombok, Állapot részről tudod a status barra huzogatni amit szeretnél, az Elválasztók részből meg csinosítgathatod. Amiket találsz, azok vannak, másról nem tudok. A gyári progress bar-t meg kapcsold ki.

"harmadik:..."

Őszintén szólva passz. Talán van egy olyan beállítás, aminek hatására így viselkedik, de aminek amúgy nem ez az elsődleges dolga. Amúgy opera:config beállítások között nem találtam ennek megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4563) cousin333 válasza troller (#4560) üzenetére


cousin333
addikt

A bőr megítélése ízlés dolga is, örülök, ha tetszik. Amúgy a mostani verzió még nem végleges.

Gyorsnak elég gyors, bár az eddigiekkel sem volt különösebb bajom, szóval nem érzek nagy differenciát. Ez a "random módon teljesen leterhelem az egyik magot" dolog viszont még mindig itt kísért. Nem ez az első ilyen build...

"Az új fül gomb elhelyezését, viszont szokni kell, szerintem nem ilyen "újításokat" kéne erőltetni."

Ez a gesztus szerintem egyértelműen az IE7 felhasználóknak szól, és a könnyebb átszokást szolgálja. Noha én is megvoltam nélküle, szerintem logikus, és az elhelyezése is az.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4564) VladimirR válasza cousin333 (#4562) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Erre annyit tudok mondani, hogy a Shift + F12, Gombok, Állapot részről tudod a status barra huzogatni amit szeretnél, az Elválasztók részből meg csinosítgathatod. Amiket találsz, azok vannak, másról nem tudok. A gyári progress bar-t meg kapcsold ki."

ez pont nem az, amit szeretnek
en kvazi egymasra szeretnem tenni a kettot, nem egymas melle

"Őszintén szólva passz. Talán van egy olyan beállítás, aminek hatására így viselkedik, de aminek amúgy nem ez az elsődleges dolga. Amúgy opera:config beállítások között nem találtam ennek megfelelőt."

en sem, meg csak hasonlot sem, ezert kerdeztem

a masik kettoert koszonet

(#4565) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hali! Telepítettem az új buildet, a 10048-asat, és történt valami érdekes... Ha annyi lap van megnyitva, hogy már át kell méretezni az alapértelmezett tabszélességet, és így a sorrendben utolsó (legjobboldalabbi) lap van kiválasztva, a hozzá tartozó fül ELTŰNIK. Ha elkattintok, megint látszik, és csak úgy tudom bezárni is. Másnál nincs ilyen?

A régire (10005) telepítettem frissítésként - gondolom, ezért nem látok változást a skinben és az elrendezésben sem.

(#4566) cousin333


cousin333
addikt

Kémprogramok elleni védelem került a legfrissebb, tegnap megjelent előzetesbe! [link]

"We spared no expense"

(#4567) cousin333


cousin333
addikt

Az emlegetett tegnapi build emlékére itt van egy újabb build :D

Opera 9.5 b10051

Szerintem a fejlesztőket bezárták egy terembe, és addig nem jöhetnek ki, amíg nincsenek készen... :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4568) cousin333 válasza Crystalheart (#4565) üzenetére


cousin333
addikt

Lehet, hogy inkompatibilitás az új elrendezés miatt. Valóban a korábbi beállításaid miatt nem látod. Amúgy érdemes megnézni, szinte semmibe nem kerül visszaállítani a gyári skin-t és elrendezést. Aztán ha meguntad, akkor meg vissza az egész :). Ez a rész nagyon jól meg lett csinálva az Operában. :R

"We spared no expense"

(#4569) Lortech válasza Crystalheart (#4565) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem is ugyanez volt az új gyári skinnel (más van, csak amíg megnéztem).
Meg nálam még elrontotta a "panelkapcsoló megjelenítése az ablakszegélyen" beállítást is. Már majdnem idegbajt kaptam, hogy elrontották ezt a jó beállítást.

Thank you to god for making me an atheist

(#4570) cousin333 válasza Lortech (#4569) üzenetére


cousin333
addikt

Vissza tudod kapcsolni. Szerintem ha komolyan gondolták azt a kapcsolót a fülek mellett balra, akkor logikus lépés. Ez is nyitás az új felhasználók felé, nem akarják megijeszteni őket :) (emiatt nem lehet már sima drag'n'drop-al könyvjelzőket kipakolni, vagy gombokat átpakolászni).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4571) P.H. válasza cousin333 (#4567) üzenetére


P.H.
senior tag

Pár kérdésem lenne:

- így használom már jó ideje. Van arra valami mód, hogy ha több oldalt nyitok meg, mint amennyi elfér függőlegesen, akkor azokhoz, amik tab-ja nem fér ki a képernyőre, hozzá tudjak férni mások bezárása nélkül? Most kicsúsznak lefelé az ablakból, Window menü nincs, több oszlopba nem tudom törni. (De az is jó lenne, ha pár pixeles magas elválaszókat lehetne tenni a fülek közé, nagyban megkönnyíteni számomra az áttekinthetőséget)

- valamit nagyon elszúrok, mert már a régóta ha alapértelmezetten hagyom a Tools/ Preferences.../ Advanced fül/ History alatt, hogy törölje-e a cache-t (Empty on exit nincs bepipálva), akkor legközelebbi indításkor nem frissül az oldalak tartalma (nagyrészt a fenti képen látható oldalak indulnak mindig, a bookmark-okat másra használom), ugyanazt látom pl. fórumokban, mint amikor kiléptem. Mihez kellene hozzányúlnom?

- a legújabb, 10051-es build megint így indul (de nem mindig :F ), az előző 1-2 build már jó volt, azelőtt állandóan ilyen volt a PH fórum bármely oldala, az első F5 frissítésig. (default 120%-os nagyítás van megnyitáskorra beállítva, ez lehet az oka?).

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#4572) cousin333 válasza P.H. (#4571) üzenetére


cousin333
addikt

Máskor használj png formátumot az ilyen képernyőképekre, sokkal szebbek lesznek. :)

- Elvileg kipipálhatod a több sorba tördelést a Shift + F12, Eszköztárak résznél. Megoldás lehet még a jobb egérgomb lenyomása melletti egérgörgő tekergetés is. (Kis előnézeti képet is kapsz, ha kipipálod ezt: opera:config#UserPrefs|UseThumbnailsinWindowCycle )

- Ez szándékosan van így. Nem vagyok benne biztos, hogy módosítható ez a működés. Amit esetleg megpróbálhatsz, az az, hogy a Ctrl + F12, Haladó, Előzmények, Weblapok ill. Képek ellenőrzését, állítsd mindig-re.

- Vélhetőleg a nagyítás miatt van (egyes nagyítási beállításokban rosszabb a megjelenítés, mint másikakban). Bár én csak 100%-ot használok, és néha-néha nálam is megjelenik egy-egy hibás csík, de ennyi nem.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4573) P.H. válasza cousin333 (#4572) üzenetére


P.H.
senior tag

A lényeg látszott, főleg neked :) Képernyőmentésekre .png-t nem szoktam használni, ha nem muszáj.

- a Wrap to multiple lines működik, thx (A separator-ok lehetőségét még mindig fenntartom, ezt már régóta várom)

- az nagyon tetszik, hogy back-re kattintva nem frissít, pl. az IE viszont igen. De újraindítás után elvárnám a frissítést tőle. Az ajánlott megoldás nem működik sajnos nálam, pl. aktív témáknak a kilépés előtti utolsó frissítésnél látottakat találom, pár perc után is (de ez a stabil verzióknál is így volt).

- az a furcsa, hogy frissítésre eltűnik (csak zárójelben, mert nem annyira fontos: letiltott animGIF lejátszással, 120%-os nagyítással indítva a PH-s smiley-k is féltenyérnyi nagyok, viszont ezt egy * és visszanagyítás megoldja).

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#4574) Crystalheart válasza cousin333 (#4570) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"(emiatt nem lehet már sima drag'n'drop-al könyvjelzőket kipakolni, vagy gombokat átpakolászni)"

?? o.O`

(#4575) xyzzs92


xyzzs92
csendes tag

Az Opera levelezőjében bejelöltem egy csomó küldőt spammer-nek, van-e arra lehetőség, hogy az összes ilyen levelet automatikusan egy másik mappába tegyen a levelező?

(#4576) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébiránt ha én frissítettem, akkor hogyan érhetem el az új skint? Bár valószínűleg nem tetszene, de nagyon hiányzik a pagecontrol legszélső füle...

(#4577) h_143570 válasza Crystalheart (#4576) üzenetére


h_143570
addikt

Shift-F12, Opera Standard

Egyebbket meglepoen jol nez ki, szvsz.

(#4578) csibor


csibor
őstag

Helyes írás ellenörzőt,hogyan tudom integrálni?Ubutnun fut az opera.

(#4579) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv

Hogyan tudnám a véletlenül bezárt ablakot újranyitni?
Firefox-ról próbálok váltani, de ez hiányzik.... (legalábbis nem tudom, hogy kell...)

Kösszi

(#4580) csibor válasza Gordiann (#4579) üzenetére


csibor
őstag

Elözmények,jobb oldal fen,pici szemetes.

(#4581) Gordiann válasza csibor (#4580) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi! :R

Még 1 kérdés: Trorrent-et (beépített) ki lehet kapcsolni?

(#4582) csibor válasza Gordiann (#4581) üzenetére


csibor
őstag

Én azzal is boldog lennék ha,ez elindulna.

(#4583) Crystalheart válasza h_143570 (#4577) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt a helyet ismerem (aszittem, valahogy máshogy kell), de az Opera Standard nekem még mindig a régi standard.

(#4584) troller válasza Gordiann (#4581) üzenetére


troller
senior tag

Itt le van írva. Célszerű ilyenkor a keresőt használnod, én is azt tettem :)

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#4585) h_143570 válasza Crystalheart (#4583) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes, ha akarod postazom az email cimedre a skin-t.

(#4586) cousin333 válasza xyzzs92 (#4575) üzenetére


cousin333
addikt

Az Opera nem használ hagyományos mappákat, amiket te látsz, az ugyanannak a levélhalmaznak egy speciális nézete (részhalmaza).

A spam-eket automatikusan átpakolássza a Spam mappába. Elvileg tanulni is tud abból, hogy te mit jelölsz levélszemétnek. Alapértelmezetten az Olvasatlan, Fogadott... stb. nézetekben mutatja a levélszemeteket is. Ezt az adott lap Nézet pontjában tudod megváltoztatni a Megjelenítés résznél.

Ha valamiért neked pont az adott emberek leveleire van szükséged, akkor definiálhatsz nekik egy szűrőt, ahol különböző szabályok mellett beállíthatod ezt is "öntanulóra".

"We spared no expense"

(#4587) cousin333 válasza Gordiann (#4579) üzenetére


cousin333
addikt

Közvetlenül a bezárás után működik a Ctrl + Z kombináció is. A kukában megtalálod a blokkolt felugró ablakokat is, ha valamiért kellenének.

"We spared no expense"

(#4588) cousin333 válasza Crystalheart (#4574) üzenetére


cousin333
addikt

Az Opera korábban (pl. 9.27) megengedte, hogy egy fület vagy egy könyvjelzőt simán áthúzz mondjuk a Frissítés gomb mellé. Ezt a 9.50-ben nem teheted meg, a véletlen balesetek elkerülése érdekében egy Shift-et is nyomnod kell mellé.

"We spared no expense"

(#4589) Crystalheart válasza cousin333 (#4588) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, értem. Erről nem is tudtam, mivel én csak a személyes sávot használtam ilyenre. :)

(#4590) Crystalheart válasza h_143570 (#4585) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megköszönném, bár valszeg egy friss telepítés megoldaná az egész dolgot - és már ugyancsak ráférne, 9.0 óta mindig csak frissítem. Csak most egyelőre nincs időm profilokat mentegetni, úgyhogy örülnék, ha elküldenéd :)

(#4591) csibor


csibor
őstag

Freemail,miért nem hozza be linux alatt / ubuntnu/ ?

(#4592) LuiUlyKang válasza LuiUlyKang (#4544) üzenetére


LuiUlyKang
csendes tag

Esetleg valakinek még ötlete? :B

(#4593) troller válasza csibor (#4591) üzenetére


troller
senior tag

Nekem win alatt se :(

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#4594) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Valaki mondan egy helyet ahol taálok hozzá sok és hasznos plugint.
Valami olyasmi kéne mint az Addblock firefoxnál, reklám letiltós plugin.
Egyszerűen nem találok sehol.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4595) h_143570 válasza SystemRoot (#4594) üzenetére


h_143570
addikt

Ez nem meglepo, mert mar eleve bele van epitve. Job gomb az oldalon majd a menubo tartalom tiltasa.

(#4596) SystemRoot válasza h_143570 (#4595) üzenetére


SystemRoot
őstag

nálam ilyen nincs, mondjuk lehet én vagyok a hülye.
Olyat látok amikor aztmondom neki Tools/adv/blocked content, akkor honlapcímet kér....
jobb klikk az oldalon nem ajánl fel nálam ilyen opciót.... :F

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4597) VladimirR válasza SystemRoot (#4596) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az oldalon barhol egy semleges feluleten (tehat nem a blokkolni kivant elemen) jobbklikk, es ott az elougro menuben kell, hogy legyen egy "block content" (tartalom tiltasa?) menupont
ha arra raboksz, az oldal elhomalyosodik csak a blokkolhato tartalmak orzik meg eredeti kinezetuket - ezekre kattintva tudod tiltani oket

nem art figyelni, hogy mit is tiltesz, nehogy az oldalon talalhato minden kepet letilts
ha ez elofordulna, megint klikk az adott elemre, majd shift+klikk, hogy csak azt a konkret dolgot tiltsd (esetleg kezzel is atirhatoak a szabalyok

[ Szerkesztve ]

(#4598) SystemRoot válasza VladimirR (#4597) üzenetére


SystemRoot
őstag

áh, nálam ilyen nincs. Most szedtem le amúgy a legújabb stabil 9.27-es operát, és itt nincs ilyen. Amint írtam az advancedban van olyan hogy blocked content, de ott csak oldalakat lehet blokkolni, nem lehet megadni semmit csak címet, és nem lehet kattintgatni az oldalon.

Jah és mellesleg az sem működik.:D
nem blokkolja az oldalt amit beírok.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4599) SystemRoot válasza SystemRoot (#4598) üzenetére


SystemRoot
őstag

áhá, rájöttem a problémára.
Feltettem egy video letöltős addon-t. És ez tüntette el a dolgot.(reinstallt túlélte) Most hogy vissza raktam a toolbarst opera standardra már látszik amit mondasz.
Nem lehet valahogy ezt a kettőt egyberakni?

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4600) VladimirR válasza SystemRoot (#4599) üzenetére


VladimirR
nagyúr

milyen kettot?
egyebkent kezzel is meirhatod, a lenyeg, hogy ne csak az url-t add meg, hanem azt az utvonalat (joker karakterekkel), ahol a reklamok vannak
pl.: http://valami.hu/reklamok/* vagy http://*/ads/*

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.