Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) 7 válasza erdoke (#4400) üzenetére


7
addikt

Nem is tudtam, hogy van ilyen - jól jönne nekem is. :)

(#4402) Amur


Amur
addikt

üdv!
9.20 volt fenn,és újratelepítés után is az került fel,ennek ellenére amikor importálni akartam a könyvjelzőket,csak a default alapokat rakta újra bele...
ahol írja alapból : dokumentumok\felhasználó\application data\opera stb
ott nincs is semmi.hol találom meg a csoportosított több száz könyvjelzőm?
és a mágussal elmentett dolgaimat honnan tudom előszedni! segítsetek mert megöngyilkolom magam ha ezeket újra össze kell szedni,van néhány jelszó amit nem találtam fontosnak hogy elmentsek máshová is,de azért jól jönne.
a könyvelzőim pedig nagyon kellenek!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4403) erdoke válasza Amur (#4402) üzenetére


erdoke
titán

Win XP?

A legjobb aláírás a héten

(#4404) cousin333 válasza erdoke (#4400) üzenetére


cousin333
addikt

"Viszont megint elfelejtettem, hogyan kell beállítani azt, hogy a linkre mozgatva a kurzort kiírja a címet kis tooltipben, és így kikapcsolhassam az aló sávot."

Csak kapcsold ki az alsó sávot :) Ha mégsem lenne, akkor Ctrl + F12, Haladó, Böngészés, Eszköztippek megjelenítése.

"We spared no expense"

(#4405) Amur válasza erdoke (#4403) üzenetére


Amur
addikt

ja,igen windows xp alatt történik a dolog!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4406) erdoke válasza Amur (#4405) üzenetére


erdoke
titán

Keress egy másik Opera könyvtárat a Documents and Settings\... alatt. Ha nem csináltál teljes uninstallt az előző példányra, akkor valahol megvannak a könyvjelzőid.
Ettől függetlenül jobb, ha rendszeresen készítesz mentést azokról a fájlokról, amiket fontosnak tartasz. A könyvjelzők .adr kiterjesztésű fájlokban vannak, míg a jelszókat a wand.dat-ban tárolja. Új telepítéskor elég egyszerűen felülírni/odamásolni ezeket a mentéseket, és működik minden. Sőt, hasonló verziók között a beállítások is átvihetők így (az .ini felülírásával).

cousin33,
Kösz, tényleg csak kikapcsoltam az állapotsávot, és már működik is. Most keresem a beállításokban a History oldalbehívás nélküli beállítását. Ha jól emlékszek, 3-ast kell megadni.

A legjobb aláírás a héten

(#4407) Amur válasza erdoke (#4406) üzenetére


Amur
addikt

készítettem még 2007 novemberében.köszi,megnézem,de a kereső semilyen adr fájlt nem talált sehol..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4408) Amur válasza Amur (#4407) üzenetére


Amur
addikt

megvan! nem hiszem el de igaz: újratelepítés után a TC-ben nem kapcsoltam be a rejtett fájlokat!!! :C az application data mappa pedig alapból láthatatlan! így vált köddé!!!! Örök tanulság! én alapból bekapcsolnám! aki nem ért hozzá ugy sem nyúl bele!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4409) cousin333 válasza Amur (#4408) üzenetére


cousin333
addikt

Automatikus mentéshez itt van egy progi. Személyesen nem próbáltam, szóval garancia nincs...

"We spared no expense"

(#4410) cousin333 válasza cousin333 (#4409) üzenetére


cousin333
addikt

Az az itt, az itt van :D

"We spared no expense"

(#4411) Amur válasza cousin333 (#4410) üzenetére


Amur
addikt

köszi! ez müködik! be is állítottam a rendszeres heti mentést! :R

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#4412) Dave™


Dave™
nagyúr

Kegyetlen gyors ez a 9.5b2, hasít mint a szél, öröm használni:) Ennél a végleges sem lehet gyorsabb, az már biztos. Hova tudnak még fejlődni?:)

(#4413) ragazzo


ragazzo
őstag

Ha valaki még jobban szeretne gyorsulni akkor [link]
Mondjuk az biztos, hogy az Opera eddig se a lassúságáról volt híres. Gondolom az új verzió méltó ellenfele lesz a FF3.0-nak.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4414) Dave™ válasza ragazzo (#4413) üzenetére


Dave™
nagyúr

ez mondjuk pont nem támogatja az operát leírása alapján, de amúgy sem hiszek az ilyen "web acceleratorokban" :D

(#4415) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Van esetleg valami hasonló kiegészítés Opera-hoz, mint ez FF-ben: [link]?
Csak a Split Page gombokat találtam, de nem lehet külön megadni a címeket, úgy meg semmit nem érek vele.

(#4416) Dave™ válasza birno (#4415) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudok róla, de az biztos, hogy tud függőlegesen két oszlopra bontva megjeleníteni. Biztosan meg lehet oldani egyszerűbben is, én csak véletlen jöttem rá, és nem is használom, de ha érdekel: az oldalpanelre húzod az adott oldalt, majd rákattintasz, ekkor a jelenlegi tab mellett megjeleníti bal oldalon. Próbáld ki ha gondolod:)

[ Szerkesztve ]

(#4417) birno válasza Dave™ (#4416) üzenetére


birno
addikt

Nem rossz funkció, csak ilyenkor ugye az oldalpanel is látszik, nem a legszebb megoldás.
Azért köszi, lehet még hasznomra lesz. :)

(#4418) Dave™ válasza birno (#4417) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amúgy nem tudom elképzelni, gyakorlatban miért lehet jó a szimultán több ablak egy ablakban megvalósítás, kivéve ha nagy monitorod van extrém nagy felbontással, és rendelkezel a női agy azon speciális képességével, hogy több mindenre tudsz egy időben figyelni - ez esetben nem szóltam:)

(#4419) h_143570 válasza birno (#4417) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg megprobalhatod jobb klik valemelyik fulon majd a rendezes menu.

(#4420) Dave™ válasza h_143570 (#4419) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ott a pont:)

(#4421) birno válasza Dave™ (#4418) üzenetére


birno
addikt

Meló miatt lenne jó, van amikor egyik weblapról a másikra sok apróságot kell másolgatni és kényelmesebb lenne, ha Alt+Tab helyett látnám mind a kettőt egyszerre s csak egérmozdulattal copy-paste.
Másra valószínűleg nem használnám. :)

h_143570: Rendezést próbáltam, az nem jó, mert csak 2 ablakot akarok egyszerre látni, a többi mehet maxon s ha osztottról maxra váltok, majd vissza, akkor csak az egyik felét látom, katinthatok a másikra is s csak akkor kapom meg újra az eredeti osztott formát, macerás.

[ Szerkesztve ]

(#4422) h_143570 válasza birno (#4421) üzenetére


h_143570
addikt

Kezdem mar erteni, nalam ez 2 monitorral van megoldva.
Estleg meg megprobalhatod, hogy nyitasz egy uj ablakot abba athuzod a 2 web oldalt es azokra adod ki a rendezest.

[ Szerkesztve ]

(#4423) birno válasza h_143570 (#4422) üzenetére


birno
addikt

Egyszer nekem is kell egy másik monitor, nagyon cool lehet. :D

Az is macerás, mert összesen 7 fület használok folyamatosan, abból csak 2-nél kellene ez a megoldás s az sem állandóan, mert ahhoz, hogy rendesen átlássam az egyiket vissza kellene váltani maxra, egyenlőre marad az oldalsávon való megjelenítés, talán még az a legjobb.

A legtutibb egy olyan megoldás lenne, mint Linuxon az "awesome" ablakkezelőnél, külön tagek vannak(olyasmi mintha több asztal lenne), mondjuk állok a "web" tagen, kiakarok próbálni egy parancsot, jobb klikk a terminált tartalmazó tagre s már ott is van osztott képernyőn a böngésző és a konzol, ismét jobb klikk visszakapom a full böngészőt, nagyon hasznos és kényelmes tud lenni.
Persze ez csak álom Opera-nál...

[ Szerkesztve ]

(#4424) cousin333 válasza birno (#4423) üzenetére


cousin333
addikt

A két böngészőablak hasznmálata opcióként még mindig nyitva áll előtted :).

"We spared no expense"

(#4425) birno válasza cousin333 (#4424) üzenetére


birno
addikt

Akkor az már 3 lenne. :)

(#4426) Fori23


Fori23
őstag

b9972

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#4427) cousin333 válasza Fori23 (#4426) üzenetére


cousin333
addikt

(#4428) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Hi!

ha nem csak a hirdeteseket, de az azokat tartalmazo dobozokat (div) is el akarom tuntetni, az megoldhato a beepitett content blocker-rel, vagy ahhoz a user.css-t kell piszkalnom?

valaszaitokat elore is koszonom
Udv: VladimirR

(#4429) cousin333 válasza VladimirR (#4428) üzenetére


cousin333
addikt

Utóbbi. Esetleg valami frankó userJS, ha van ilyen...

"We spared no expense"

(#4430) VladimirR válasza cousin333 (#4429) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonom

masik kerdes, hogy a duplicat tab muvelethez hogyan tudok shourtcut-ot (billentyuparancs) beallitani, ha a beallitasokon belul az advanced/shortcuts/keyboard setup reszen nem igazan talalom?

illetve 9.50 beta-nal (build 9945) mas is tapasztal olyat, hogy ha azt mondom, kerdezzen ra hol fogadja el a cookie-t, sehol nem fogadja el (kerdes nelkul persze)

[ Szerkesztve ]

(#4431) Pierre75


Pierre75
senior tag

Ma találkoztam előbb a 9.24 majd a 9.27 verzióval is egy érdekes problémával, bármely rapidshare linket adathalásznak minősít a program és megakadályozza annak letöltését. Nálam kergült meg vmi, vagy új "fejlesztés"?

(#4432) troller válasza Pierre75 (#4431) üzenetére


troller
senior tag

Most próbáltam a 9.5 b2 v9945-el, ment normálisan.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#4433) Pierre75 válasza troller (#4432) üzenetére


Pierre75
senior tag

Tegnap még nekem sem vinnyogott, csak most kezdett el ezzel vesződni. Egyébként stabil a 9.5 bétája? Eddig nem volt gondom a 9.24-gyel, de hiába frissítettem 9.27-re a Rapid-nál csak jelez.

(#4434) troller válasza Pierre75 (#4433) üzenetére


troller
senior tag

A "most" azt jelenti, hogy 10 perccel ezelőtt töltöttem le a rapidról :) Amióta kijött a 9.5 béta azt használom, mindig frissítve a legújabbra, szerintem egész jó.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#4435) cousin333 válasza VladimirR (#4430) üzenetére


cousin333
addikt

1. A billentyűzetkiosztás jelentősen megváltozott a 9.2x-hoz képest. Ha a 9.2 kompatibilis kiosztást választod, akkor meg is találhatod Duplicate page néven. Ez a parancs az új listából kimaradt, de könnyen visszaírhatod. Egyszerűen adj meg egy új billentyűzet kombinációt (arra azért figyelj, hogy korábban ne szerepeljen), majd Tab, és írhatod is a parancsot, ezek teljes(?) listáját itt találhatod meg.

2. Nem foglalkoztam ilyennel, szóval nem tudom. Viszont a legfrissebb buildben bizergálták a témát, nézd meg azzal is.

"We spared no expense"

(#4436) cousin333 válasza Pierre75 (#4433) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv! A hivatalos béta verziók stabilak szoktak lenni (ez is az volt nálam), a heti előzeteseknek nevezett próbaváltozatok már sokkal véleményesebbek. A legfrissebb (b9972) speciel jónak tűnik... Egy próbát bőven megér, pláne, hogy a régi Operád mellé települ, és nem .

"We spared no expense"

(#4437) VladimirR válasza cousin333 (#4435) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: koszonom, sikerult igy (beirva a parancsot) megoldanom
2: kozben frissitettem b9972-re, azzal valoban megszunt a problema

[ Szerkesztve ]

(#4438) Pierre75 válasza cousin333 (#4436) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!

Kipróbálom, és majd referálok.

Üdv!

(#4439) Pierre75 válasza Pierre75 (#4438) üzenetére


Pierre75
senior tag

Feltettem, és a bétánál már nem nyavajog a Rapid-ra. Rejtélyek - ettől szép az ámítástechnika. Arról lehet tudni, hogy a 9.5-nek mikorra jön ki végleges verziója?

(#4440) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom beállítani a böngészőben, hogy milyen időközönként frissítse a hírcsatornákat?
Ez a 9.27-es verzió valahogy buta állat és nem akarja előhozni azt a menüt... Egyel korábbi verzióban be tudtam állítani, hogy 1, 2, 3, 5, 10percenként frissítse a hírcsatornákat, ebben meg abszolút nem találom ezt az opciót.

MOD: b.ssza meg, ahogy megkérdeztem, rögtön megtaláltam... Pedig már legalább egy hónapja keresem... :B My fault... Azért köszönöm...

Tehát: Hírcsatornák - Hírcsatornák karbantartása... - kiválasztjuk amelyiket szeretnénk, Szerkesztés és ott van.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4441) cousin333 válasza Pierre75 (#4439) üzenetére


cousin333
addikt

Pontos időpont nincs, várhatóan június, július tájéka.
De remélem nem kapkodják el...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4442) Dave™


Dave™
nagyúr

9.5-tel nem megy az egyik blogoldalon a beágyazott flashalapú webrádió. Tölteni tölt, meg mindent csinál, csak nem szól. 9.27-tel meg minden mással megy gond nélkül. Ötlet? A véglegesen kívül?:)

Köszi

(#4443) 7 válasza Dave™ (#4442) üzenetére


7
addikt

Ha megsúgod, melyik oldal, talán nagyobb eséllyel kapsz segítséget. :P

(#4444) Dave™ válasza 7 (#4443) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már megoldódott valahogy magától, de el nem tudom képzelni, hogyan.

Ja és nem súgom meg:)

(#4445) cousin333


cousin333
addikt

Új build, Windows-os optimalizációkkal!

Opera 9.5 b9981

"We spared no expense"

(#4446) ABnormal


ABnormal
őstag

Sziasztok.

9.27-es verzióban hogyan lehet ezt az idegesítő háttér "zenét" kikapcsolni? akkor is szól,ha nincs megnyitva oldal...

ABno

(#4447) Cathfaern válasza cousin333 (#4445) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az normális, hogy ebben a verzióban hiába választom ki preferált nyelvnek a magyart, akkor is angol marad?

mod: tárgytalan, látom már bent van ismert hibák között.

ABnormal:
Ott valami más probléma lesz, semmilyen zene nincs semelyik operában.

[ Szerkesztve ]

(#4448) ABnormal válasza Cathfaern (#4447) üzenetére


ABnormal
őstag

hm...érdekes...felraktam a bétát -> nincs háttérzene,de ha az előző verziót indítom akkor megy...

(#4449) tildy


tildy
nagyúr

Nektek működika playlist lejátszás?Pl erről az oldalról, oldalt.
Nekem xml elemzési hibát ír:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4450) ABnormal válasza ABnormal (#4448) üzenetére


ABnormal
őstag

kiderítettem,hogy mitől van a háttérzene: frissen telpített operában nem hallatszik,de miután bemásolom az opera6.adr-t és a wand.dat-ot a profile mappába onnantól jön az "áldás"...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.