Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Nightmare


Nightmare
senior tag

Sziasztok.
Eltűntettem a címsort a böngészőben. A beállításokban a címsor ki van pipála, de alatta a kezdősáv inaktív. Így nem tudok beírni linket. Mi a teendő ilyenkor?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#4102) opera11 válasza Nightmare (#4101) üzenetére


opera11
tag

Szia,

Eszközök/Megjelenítés/Eszköztárak fül/ Címsor bejelölése és OK
Vagy
Mondjuk a fülek fölött Jobb gomb/Testreszabás / Címsor bejelölése és OK

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#4103) Nightmare válasza opera11 (#4102) üzenetére


Nightmare
senior tag

Akkor fussunk neki mégegyszer... :DDD

A beállításokban a címsor ki van pipála...tehát, ez ki van pipálva. De beszúrok egy képet, hogy lásd. Látni akarom a képet!
Mit lehetne ezzel kezdeni?

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#4104) cousin333 válasza Nightmare (#4103) üzenetére


cousin333
addikt

Pipáld ki a Rejtett eszköztárak megjelenítését. Keresd meg a Címsor eszköztárat (most már elvileg látnod kellene), kattints rá, majd a Gombok fülön válaszd az Eszköztár visszaállítását. Vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4105) MolnárPéter válasza cousin333 (#4104) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Szerintem így mennie kell.

(#4106) Nightmare válasza cousin333 (#4104) üzenetére


Nightmare
senior tag

:R :R
Thx! Működik.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#4107) cousin333


cousin333
addikt

Új build, sok M2-vel (levelezővel) kapcsolatos javítással!

Opera 9.5 b9745 :K

"We spared no expense"

(#4108) erdoke válasza cousin333 (#4107) üzenetére


erdoke
titán

Ez egy igen jó buildnek tűnik. :R

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4109) vtechun


vtechun
veterán

hi! flash bannereket el lehet tuntetni valahogy? mint pl ff-ben adblock plus?

(#4110) erdoke válasza vtechun (#4109) üzenetére


erdoke
titán

Jobb egér -> Block content (Tartalom tiltása?) Kattintasz a kép(ek)re, és fönt leokézod.
Shift lenyomása mellett csak azt az egy képet blokkolja, egyébként valamit IQ-zik. Teljes tartományokat is tudsz a szerkesztés menüben tiltani, pl. http://sher.index.hu/*

A legjobb aláírás a héten

(#4111) cousin333 válasza erdoke (#4108) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem is, de nem mindenki ennyire elégedett (nálam sokt javult a levelező, más meg romlásról számol be).

"We spared no expense"

(#4112) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

A 9.5-ben meg lehet oldani, hogy egy linkre mutatva ne csak a title hanem maga az URL is megjelenjen?
A 9735m.exe van feltéve.

(#4113) h_143570 válasza arnyekxxx (#4112) üzenetére


h_143570
addikt

Kapcsold be az alapotsav. Nezet / Eszkoztarak / Alapotsav
Igy a linkre mutatva a bal also sarokban fog megjelenni, utanna mar oda mozgatod ahova akrod.

(#4114) arnyekxxx válasza h_143570 (#4113) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kösz. Nálam a Status Bar-on nem jelenik meg az url, ezt szivtam meg. Ha kikapcsolom a SB-t, akkor már ott a link az egérmutatón.

(#4115) h_143570 válasza arnyekxxx (#4114) üzenetére


h_143570
addikt

Erdkes, lenyeg, hogy megolodott.

(#4116) vtechun


vtechun
veterán

jo lenne, ha a google dokumentumokat f@szaul kezelne. Olyat be lehet allitani, hogy alapbol a kepernyo szelessegehez meretezze az oldalakat? ugy ertem, ne kelljen mindig ctrl f11-et nyomni. Asus EEE-n hasznalom, es az csak 800 pixel szeles. Amugy tok jo :)

meg ami meg jo lenne hogy pl mediawrap nevu kieg mukodne ezzel is. pl. mtv honlapjan levo videok nezegetes, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4117) vtechun válasza vtechun (#4116) üzenetére


vtechun
veterán

Na? Valaki?

(#4118) birno


birno
addikt

Linux alatt nem lehet hírcsatornákat beállítani? :F
Ha rákattanok egyre csak megjeleníti az xml aktuális tartalmát, de nem kinálja fel, hogy hozzáadjam a hírcsatornákhoz.
Ha importálnám windows alól, akkor meg szürke az import newsfeeds lehetőség, de ugyanez van az exportnál is.

(#4119) Gabcsika


Gabcsika
tag

Az aláhúzott meg szavakra mutató balloon-tips-es reklámokat mivel, hogyan lehet eltűntetni az Operában? (Legújabb verziót használok)

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4120) cousin333 válasza birno (#4118) üzenetére


cousin333
addikt

Minden oldalon / hírcsatornával ezt csinálja? Próbáld meg manuálisan hozzáadni (címet kimásolod, majd Hírcsatornák menüben Hírcsatornák karbantartása és Hozzáadás.

"We spared no expense"

(#4121) cousin333 válasza Gabcsika (#4119) üzenetére


cousin333
addikt

Melyik oldalon? Amúgy az Információ oldalsávon (panelen) látod a megnyitott "beépülőket", onnan tudod megkeresni a megfelelő címet, ahonnan ezek a reklámok jönnek. Azt az URL tartományt kell letiltani a jobbklikk, Tartalom letiltása pontnál

"We spared no expense"

(#4122) birno válasza cousin333 (#4120) üzenetére


birno
addikt

Mindenhol ezt csinálja s amíg legalább egyre nem vagyok feliratkozva addig nincs hírcsatornák menü.
Elő lehet valahogy varázsolni?

(#4123) cousin333 válasza birno (#4122) üzenetére


cousin333
addikt

Keresd meg a standard_menu.ini fájlt a telepítési mappában.
Keresd meg a [Browser Menu Bar] sort. Nálam ez így néz ki:

[Browser Menu Bar]

Submenu, MI_IDM_HELP_PRINT_PARENT, Browser File Menu
Submenu, MI_IDM_HELP_COPY_PARENT, Browser Edit Menu
Submenu, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN_VIEW, Browser View Menu
Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_BOOKMARKS, Browser Bookmarks Menu
Submenu, M_WIDGET_MENU, Browser Widgets Menu
Feature Feeds, Submenu, M_MENU_BAR_FEEDS_SUBMENU, Browser Feeds Menu
Feature Mail, Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_MAIL, Browser Mail Menu
Feature Chat, Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_CHAT, Browser Chat Menu
Submenu, M_TOOLS, Browser Tools Menu
Platform Mac, Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_WINDOW, Browser Window Menu
Platform Windows-Unix-QNX, Feature MDI, Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_WINDOW, Browser Window Menu
Submenu, M_BROWSER_MENU_BAR_HELP, Browser Help Menu

Szerintem a feed-es sor neked hiányzik. Ezt követően plusz elemként vedd fel az alábbiakat.

[Browser Feeds Menu]
Item, M_FEEDS_MENU_READ = Read mail, "rss",,,"Blank"
Item, M_FEEDS_MENU_MANAGE = Subscribe to groups, "rss"
--------------------1
Include, Internal RSS List

Elvileg most már lennie kell ilyen menüpontnak. Bár még sosem próbáltam :D :B

"We spared no expense"

(#4124) birno válasza cousin333 (#4123) üzenetére


birno
addikt

Benne van alapból:

[Browser Menu Bar]

Submenu, 148470, Browser File Menu
Submenu, 148480, Browser Edit Menu
Submenu, 67390, Browser View Menu
Submenu, 67398, Browser Bookmarks Menu
Submenu, -235137047, Browser Widgets Menu
;Submenu, 70505, Internal Popular List
Feature Feeds, Submenu, 70491, Browser Feeds Menu
Feature Mail, Submenu, 67397, Browser Mail Menu
Feature Chat, Submenu, 69944, Browser Chat Menu
Submenu, 69681, Browser Tools Menu
Platform Mac, Submenu, 67396, Browser Window Menu
Platform Windows-Unix-MCE, Feature MDI, Submenu, 67396, Browser Window Menu
;Submenu, "Test", Browser Test Menu
Submenu, 67395, Browser Help Menu

[Browser Feeds Menu]
Item, 70471 = Read mail, "rss",,,"Blank"
Item, 70472 = Subscribe to groups, "rss"
--------------------1
Include, Internal RSS List

És mégsincs ilyen menüpontom.

(#4125) AtHoS válasza birno (#4124) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eszközök/Megjelenés/Gombok/Levelelző nézet: a Hírcsatornák gombot húzd be valahová

read-only mode on the forum

(#4126) cousin333 válasza AtHoS (#4125) üzenetére


cousin333
addikt

Wow, erre nem is gondoltam :) :R

"We spared no expense"

(#4127) birno válasza AtHoS (#4125) üzenetére


birno
addikt

Behúzom, mutatja is, leokézom a megjelenés ablakot és eltûnik a gomb, próbáltam másikkal, annál is.
Win alatt ott marad, de semmit nem csinál ha megnyomom.

(#4128) cousin333


cousin333
addikt

Azok közül, akik tesztelik a legfrissebb build-eket, kinek milyen tapasztalata van a (64 bites) Vistán az Operával?

"We spared no expense"

(#4129) daninet


daninet
veterán

myvip-en minden belépésnél kérdezett hogy legyen-é kezdőlap, és kipipáltam, hogy scriptek letiltása ezen a lapon. Most nem működik az egész oldal met minden java le van tiltva...viszont nem találom hol lehetne ezt a beállíást visszacsinálni, az oldal beállításai menüben minden script engedélyezve van :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4130) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.5 b9755

birno: sajnos többet nem tudok segíteni, mivel nem használom az RSS-t, így tapasztalatom nincs vele csak emlékeztem, hogy láttam valahol berakható gombként

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4131) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Nemrég óta használok Operát de nagyon meg vagyok vele elégedve!:R Szerintem modernebb mint az FF és egyben szebb is! Popup-okat szépen kezeli, szóval minden rendben!

Üdv

(#4132) cousin333


cousin333
addikt

Új Opera build, b9755, kísérleti jellegű document.all rejtéssel.
Részletek magyarul itt

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4133) Slipknot24


Slipknot24
csendes tag

Sziasztok nekem segitség kellene most kezdtem el használni az opera-t gondoltam kiprobálom!De az a gondom hogy ha fellépek olyan oldalra ahol video van nem tudom megnézni sajna nem nyitja meg automatikusan mint az explorer!Mit lehet ilyenkor csinálni?Köszike a választ elöre is!

(#4134) AtHoS válasza Slipknot24 (#4133) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet, hogy segít az, hogy kattintasz a video helyén. Ilyenkor aktivizálódik maga a webes lejátszó (van hozzá szkript, ami ezt automatikussá teszi). De nagy valószínűséggel nincs feltelepítve az Operaspecifikus Flash beépülő, mert az Explorer-hez ez bizony külön van.

Adobe Flash Player for ( Firefox, Mozilla, Netscape & Opera )

Mod: Persze az sem mindegy milyen video van az adott oldalon. Pl. melyik oldalnál nem megy a videolejátszás? (konkrét link előny ;) )

Mod2: No meg ha F12 -> Oldal beállításainak szerkesztése -> Hálózat és ott alul átállítod valamelyik IE-re is sokatsegíthet némely oldalnál. Mondjuk ez nem kimondottan videolejátszásos problémára készült, de nem árt ha már hallottál erről a lehetőségről is.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4135) cousin333


cousin333
addikt

Ébresztő, topik! :K

Új verzió: Opera 9.5 build 9770

"We spared no expense"

(#4136) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok, tudtok segíteni?
Az lenne a problémám, hogy ha a qtorrentel szeretnék letölteni, akkor a saját bittorrent kliensét adja be.Ezt ki lehet kapcsolni?
Illetve, hogy lehet elérni azt, hogy a qtorrent ablaka ugorjon fel mint a fifefoxnál?
Előre is köszi a segítséget!

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#4137) h_143570 válasza simon7012 (#4136) üzenetére


h_143570
addikt

(#4138) benczeb válasza simon7012 (#4136) üzenetére


benczeb
aktív tag

Írd a címsorba: opera:config
én uncheck-eld a bittorrent szekcióban az enabled opciót.

üdv

(#4139) piqla


piqla
őstag

Kesz. Feladtam. Nem tudom megcsinalni. Negyvenotszor letoltottem es feltelepitettem a kurva flash plugint. Kilenceset, nyolcasat, mindahanyat. Opera megsem hajlando idonkent beagyazott flasht megnyitni. Miert, miert, miert? Ugyanazon az oldalon, ugyanazon flash IE-vel megy. Áh. Mi a megoldas?

Szereted az állatokat?

(#4140) piqla


piqla
őstag

Raadasul a legujabb Operaval nincsen hangja a videomegosztoknal a videoknak, lol...

Szereted az állatokat?

(#4141) cousin333 válasza piqla (#4139) üzenetére


cousin333
addikt

Először is, nézd meg itt, hogy milyen beépülők vannak nálad feltelepítve.

Tedd fel a Firefoxot ;]. Tedd fel hozzá a Flash plugin-t. Az Operát elindítva itt add hozzá ";"-vel elválasztva a Firefox plugin könyvtárát. :) Persze ne felejtsd el utána megnyomni a mentés gombot.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#4142) piqla válasza cousin333 (#4141) üzenetére


piqla
őstag

Ime, ezek vannak...

De ettol fuggetlenul nem ertem, miert nem tudjak mar megcsinalni ezt a kurva operat. Nem mellesleg most derult ki, hogy az Opera alol kuldott emailekben az ekezetes betuk helyen kriksz-krakszok vannak.

Szereted az állatokat?

(#4143) erdoke válasza piqla (#4140) üzenetére


erdoke
titán

A 9.25-öst használod? Nekem nem voltak vele ilyen gondjaim. A 9.50 bétákkal változatos apróságok vannak, de a béta az béta.

A legjobb aláírás a héten

(#4144) piqla


piqla
őstag

9.25 8827 :O

Szereted az állatokat?

(#4145) Cathfaern válasza piqla (#4144) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem is ez a verzióm van, s nálam is vannak gondok, igaz sokkal nehezebben megfogható: véletlenszerű módon, nem tudom se adott oldalhoz, se máshoz kötne, dob egy hátast az opera, s a "szabványos" win error ablak feljön, opera bezárul.
Nekem kicsit olyan érzésem van amúgy, hogy mióta gőzerővel folyik a 9.5 fejlesztése / tesztelése, a 9.xx-es kiakádosok kicsit hanyagolva vannak olyan értelemben, hogy (szerintem) tesztelésre kevesebb időt fordítanak, s kevésbé megbízhatónak érzem utóbbi időben (winem relatív friss, semmi más programmal nincs gondom).

(#4146) h_143570 válasza Cathfaern (#4145) üzenetére


h_143570
addikt

Ha gyakoriva valik az osszeomlas akkor erdemes megprobalkozni a profil ujra eppitesevel, termeszetesen ne felejtsd el kimenteni a konyvjelzoket es egyebb fontosabb dolgokat.

(#4147) rollins


rollins
őstag

Nem rég kezdtem használni és is az Opera -t (9.25) linux alatt. Itt is dob gyakran hibaüzenetet, ritkán roskad magába. Kár hogy nem menti az űrlapokba beírtakat, amúgy elég jó lenne, a hibáit leszámítva.

(#4148) #41133696 válasza erdoke (#4143) üzenetére


#41133696
törölt tag

A 9.50-et mikor adják ki előreláthatólag?

(#4149) erdoke válasza #41133696 (#4148) üzenetére


erdoke
titán

Eddig egyetlen tippet hallottam a Desktop Team-től, és az nyár elejére tette a megjelenést. Szerintem már jól használhatók a béták, a sok újítást tartalmazó buildekkel esetleg érdemes várni, és megnézni a következő, finomított változatot is.

A legjobb aláírás a héten

(#4150) erdoke válasza Cathfaern (#4145) üzenetére


erdoke
titán

Talán van a gyanúdban valami, mert a Portable változat is megállt 9.24 v2-nél, nem csináltak belőle 9.25-öt. Viszont az előbbit megelégedéssel és problémamentesen használom több gép közöt.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.