Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Zoli133 válasza gipszw (#18300) üzenetére


Zoli133
őstag

Más böngésző mit mond? Belső komm hiba szerintem az vmi win fájdalom lehet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18302) gipszw válasza Zoli133 (#18301) üzenetére


gipszw
csendes tag

minden más böngészövel megy flottul minden

(#18303) Sk8erPeter válasza gipszw (#18300) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha ezt kipróbálod, akkor mi a helyzet?

http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_17856-17856.html

Sk8erPeter

(#18304) gipszw válasza Sk8erPeter (#18303) üzenetére


gipszw
csendes tag

akkoris jön a belsö kommunikácios hiba

(#18305) Ndruu válasza gipszw (#18304) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A tűzfalban engedélyezve van, hogy az Opera kommunikáljon a külvilággal? Valószínűleg le van tilva, így még a routeredet sem éred el...

Ha esetleg 5-ös ESET Smart Security és az Operát is használni szeretnéd, akkor válts vissza a 4-es SmartSecurity-re.

Peti: Ok, onba tettem. :) A tiédet meg offba.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#18306) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18305) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az utóbbit miért tetted OFF-ba? :) Eléggé ON. :)

[ Módosította: Ndruu ]

Sk8erPeter

(#18307) gipszw válasza Ndruu (#18305) üzenetére


gipszw
csendes tag

nem nod a virus irtom tuzfalban meg egedélyezve van

(#18308) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18305) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi! :D

Sk8erPeter

(#18309) Ndruu válasza gipszw (#18307) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Na, kicsit utánajártam, bug.
Be van jelentve (DSK-377776 és DSK-377241), tudnak róla, valamelyik verzióban biztos javítva lesz. [Bár már körülbelül a 12.05 óta jelentkezik ez a bug].

Egyébként sikerült rekreálnom a hibát 12.12-vel is, az alábbi módon
Opera fut -> hálózati kábel kihúz -> új oldal megnyit (nem tölt be - a távoli kiszolgáló nem található) -> Opera bezár -> Opera indít -> új oldal megnyit (a távoli kiszolgáló nem található) -> hálózati kábel visszadug -> új oldal megnyit -> belső kommunikációs hiba

Gyanítom, hogy akkor is ezt csinálja, ha elveszti a wifi jelet, vagy új kapcsolódik az illető a hálózathoz, hogy az Opera már fut. Az Opera bezárása és újranyitása nálam orvosolja a problémát.
A my.operán néhány embernek az volt a megoldás, hogy visszaváltott 12.02 (vagy előtti) verzióra.

Szerencsére a netem is stabilnak mondható, nagyon ritkán szakad meg, így eddig nem futottam bele ebbe a bugba.

Harrrr!!!!

(#18310) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az utóbbi időben miért dobál folyamatosan az Opera azzal, hogy a kiszolgáló tanúsítványlánca hiányos, és a hitelesítő nincs bejegyezve. Ezelőtt nem csinálta ezt, pedig ugyanazon oldalakat látogatom, mint máskor.

(#18311) Sk8erPeter válasza FLATRONW (#18310) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hányas verzió?
opera:about

Sk8erPeter

(#18312) FLATRONW válasza Sk8erPeter (#18311) üzenetére


FLATRONW
őstag

A legfrissebb 12.12.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy csak a frissen telepített Operaval van ez. Az utóbbi időben akárhány gépre telepíettem fel, mindnél jelentkezett ez a dolog. A másik gépemen is a legfrissebb van, de az már a frissítéseknek kösszönhető.

[ Szerkesztve ]

(#18313) poirot válasza FLATRONW (#18312) üzenetére


poirot
senior tag

Nézd meg ezt a hozzászólást;

(#18010) brd válasza Bici (#18005) üzenetére

Sajnos nem tudom hogyan kell linkelni.

Vagy valaki ezt a linket ajánlotta a problémára;

http://magyaropera.blog.hu/2011/02/08/netlock_tanusitvanyok_importalasa_operaba

De ha rákeresel itt a fórumba a netlock -ra, kidobja az evvel kapcsolatos probléma megoldásokat.

(#18314) FLATRONW válasza poirot (#18313) üzenetére


FLATRONW
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

(#18315) FLATRONW válasza FLATRONW (#18314) üzenetére


FLATRONW
őstag

Sajnos továbbra is ugyanúgy fenáll a probléma. Egyetlen megoldás, hogy egyenként megjegyeztettem az Operával a tanusítványokat, ami elég idegesítő. A helyesírásellenőrzéshez sem enged letölteni szótárakat.
A következőt írja ki, hogy hiba történt a szátár letöltése közben, próbálja meg később. Ezért megpróbáltam letölteni a másik gépemen, amin nincsenek hasonló problémák, ott pedig letöltötte.

(#18316) dqdb válasza FLATRONW (#18315) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A tanúsítványos problémát illetően linkelj egy screenshotot a megjelenő ablak második füléről (ha megjegyezteted a tanúsítványt, akkor valószínűleg ezt azon az ablakon teszed, amire gondolok). Ha véletlenül NOD-ot használsz, akkor az szívat, erre az esetre íme a megoldás (és itt egy kiegészítés hozzá).

Az első hozzászólásban szerepel az Opera profilod mappája. Lépjél ki az Operából, majd a profilod roaming részében található dictionaries mappa tartalmát töröld le (a mappa maradjon). Ezután indítsd el az Operát, és válaszd ki az Opera menü > Súgó > Frissítések keresése parancsot. Ez ki fogja írni, hogy nincsen frissítés, de ez egyáltalán nem probléma, mert a háttérben még történik pár dolog. Most már megpróbálhatod a szótárat telepíteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18317) Sk8erPeter válasza poirot (#18313) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Sajnos nem tudom hogyan kell linkelni."
Nagyon nehéz, meg kell nyomni a "Link" gombot. :D

Sk8erPeter

(#18318) FLATRONW válasza dqdb (#18316) üzenetére


FLATRONW
őstag

Köszönöm, ez a módszer bevált. Eset Smart Securityt használok. A tanúsítványok kiállítójánál fel is volt tüntetve az Eset.
A dictionary mappa tartalmának törlését nem tudtam megcsinálni, mert a mappa nem is létezett (mert még nem volt letöltve szótár), de most már sikerült a szótárat letölteni. Ezek szerint ez a probléma is a tanúsítványokhoz kapcsolódik.

(#18319) gipszw


gipszw
csendes tag

üdv az operában lévö tartalom tiltot kilehet kapcsolni véglegesen kicsit unom hogy minden oldalra elöjön

(#18320) AtHoS válasza gipszw (#18319) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi jön elő mindig?

Egy képernyőmentést bedobhatnál ide, mert nem hinném, hogy az opera "tartalom tiltó" jön elő, ugyanis azt neked kell az oldalon jobb klikk -> Tartalom letiltása... klikkel megnyitni

Szerk.

Az így előjött ablakban jobb felül találsz egy részletek gombot, ahol meg tudod nézni mi lett letiltva. Itt tudsz törölgetni belőle.

Amúgy meg a profil könyvtárban van egy urlfilter.ini fájl, amiben tárolja a letiltott tartalmakat. Ha azt onnan kiveszed leállított Opera mellett, akkor nem lesz letiltott tartalmad

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18321) poirot


poirot
senior tag

Megint kezdi...

Újra raktam a win 8-at. A netlock tanusitványokat is engedélyeztem stb. A HVG.hu cikkeinél csontig fagy az Operám. 12.12 verzióm van. Pedig az előzőnél sikerült evvel a tanusítványos dologgal megszüntetnem a hibát. Ki tud erre valami biztos gyógyírt ?

Előre is köszönöm.

(#18322) FLATRONW válasza poirot (#18321) üzenetére


FLATRONW
őstag

Hogyha az Eset-től használsz biztonsági csomagot, akkor próbáld meg azt amit én csináltam. Néhány hsz.-el korábban megtalálod a leírást.

(#18323) poirot válasza FLATRONW (#18322) üzenetére


poirot
senior tag

Csak a Bitdefender van fent, vagyis a win8 alap virusírtója, semmi más.

(#18324) FLATRONW válasza poirot (#18323) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nézd meg, hogy a felugró tanúsítványt ki állította ki. Ezt a felugró tanúsítvány második fülén találod meg.

(#18325) Sk8erPeter válasza poirot (#18321) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem még mindig él dqdb hsz.-e ezek szerint:
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_17856-17856.html

Sk8erPeter

(#18326) dqdb válasza Sk8erPeter (#18325) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A 1578-as hiba oka már megszűnt, a Netlock december eleje óta javított a CRL kiadáson.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18327) poirot válasza FLATRONW (#18324) üzenetére


poirot
senior tag

Az a baj, hogy semmiféle felugró tanúsítvány ablak nem ugrik fel, csak "szembesülök a ténnyel".

[ Szerkesztve ]

(#18328) Ndruu válasza poirot (#18327) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor az Eszközök - Beállítások - Haladó - Biztonság - Tanúsítványok kezelése ablakban az Elfogadott vagy Elutasított fülön keresd meg az adott oldalhoz tartozó tanúsítványt és és töröld azt.

Harrrr!!!!

(#18329) poirot válasza Ndruu (#18328) üzenetére


poirot
senior tag

Tök üres, nem tudok semmit sem törölni.

(#18330) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem tudom volt-e már szó erről, de nekem a win8 alatt az opera nagyon lassú. A PH oldalai például nagyon lassan jönnek be. ( sok más oldal is) Mi lehet ennek az oka?

(#18331) AtHoS válasza mexel (#18330) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ph! elég kritikus nálam is. Ne a prohardver lapcsaláddal nézd az opera sebességét.

Hmmm...más böngészővel gyorsabban töltődik a ph! nálad? Mondjuk nálam hol várakozgatni kell az oldalra, hol pikk-pakk betöltődik, szóval akármi is lehet a háttérben :DDD

Szerk.:
Most épp pikk-pakk kedvében van

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18332) mexel válasza AtHoS (#18331) üzenetére


mexel
veterán

Most chrome-al nézem, azzal gyors. Megnézem operával is.
Hmm. Most azzal is gyors.

[ Szerkesztve ]

(#18333) Sk8erPeter válasza AtHoS (#18331) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#18334) mexel válasza Sk8erPeter (#18333) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor nem az opera lesz a hunyó :) Hajrá Parci :R

(#18335) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Egy ideje nem találom a betöltött videókat semmilyen chaceview programmal sem, és így nem tudom menteni őket, ami szomorúvá tesz. :(
Egy-egy filmet szeretnék letölteni így, eddig az operachaceviewr működött is, de mostanában nem talál egyetlen egy videót sem. Buffereli, tudok benne mászkálni is, tehát tényleg letölti valahova, még sem találom.

Mi okozhatja? Van erre valami megoldás?

Előre is köszönöm a választ! :R
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18336) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Eddig google chrome-ot használtam,de úgy látom nem rossz az opera sem. Annyira nagyon komoly dolgokat nem művelek,csak simán nezetek. Egy valami bajom van,amire nem jövök rá. Google chromeban ha a facebookon megnyitok egy képet,akkor a jobb oldalon ugye ott vannak a hozzászólások stb. A kép jobb felső sarkában van egy két irányba mutató nyíl,ha erre kattintok akkor full képernyőre teszi a képet,de úgy hogy a hozzászólások már nem látszanak csak a kép. Na ugyanezt opera-ban miért nem tudom? Nincs a kép jobb felső sarkában a kis "teljes képernyő" nyilacska. Oké,hogy zoomolni lehet,de nekem nem ez kell,hanem full képernyőn az adott kép teljes nagyságban a hozzászólások nélkül.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18337) sekli


sekli
addikt

Újratelepítettem az Operát és már egy ideje próbálkozom, de nem találom azt a skin-t amit eddig használtam. Nincsenek nagy igényeim, minden lehet alap, de a tabok feletti 1px magas hely tűnjön el, valamint maradjon meg az új tabokon a szamárfül. Melyiket használjam?

(#18338) brd válasza sekli (#18337) üzenetére


brd
nagyúr

A következő beállításokkal játssz el:

opera:config#UserPrefs|ChromeIntegrationDragArea és
opera:config#UserPrefs|ChromeIntegrationDragAreaMaximized

(Az ablak kicsinyítése, és/vagy teljes méretre tétele kell az életbe lépéshez.)
Ha jól láttam, a skin csak azt határozza meg, hogy a fenti beállítások működnek-e, vagy nem.

Én speciel ezt a skint használom (van szamárfül is), de ez szerintem ronda/minimalista sokaknak.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18339) scott_free


scott_free
senior tag

az mitől lehet, hogy bár elvileg ramdisken van nálam az opera cache, mégis, amikor újraindítom a progit, akkor a megnyitott lapok többségét nem jeleníti meg jól, hanem lehagyja kb. a formázás felét (de van, amit be se tölt), közben meg ezerrel tölt lefele a netről, szóval mintha nem használná a cache-t? :F

(#18340) poirot


poirot
senior tag

A segítségeteket szeretném kérni;

Nagyon jónak találom, mikor az Opera felajánlja az felhasználó/jelszó páros elmentését, amit egy CTRL + Enterrel be lehet újra hívni, nem kell bepötyögni.

Sajnos van olyan oldal amelyiknél ezt nem ajánlja fel, többek között a prohardver is ilyen, hol lehet ezt "megetetni" az operával, vagy utólag manuálisan beírni, hogy megjegyezze ?

Előre is köszönöm a válaszokat.

S megragadva az alkalmat; minden olvasónak, tagtársnak és szerkesztőnek Boldog Új Évet Kivánok !

(#18341) sekli válasza brd (#18338) üzenetére


sekli
addikt

Köszi, így tökéletes a gyári skinnel.

(#18342) erdoke válasza poirot (#18340) üzenetére


erdoke
titán

Beállítások/Űrlapok fül /Jelszókezelő alatt töröld ki a prohardver.hu értékeit. Újraindítás után fel kellene ajánlja a mentést.
Talán régebben a Soha gombra kattintottál. :F

A legjobb aláírás a héten

(#18343) natë


natë
nagyúr

Elég régen használtam Operát, létezik olyan megoldás, kiegészítő hozzá, hogy a chrome által (google bookmarks) szinkronizált könyvjelzőket láthassam, illetve Opera alól is szinkronizálhassam?

(#18344) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Állandóan szétfagy az nfl.com-tól az opera.. :((( Másnál is?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#18345) brd válasza kiskaktusz (#18344) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem a 32 bites 12.02 és 12.12 (HWacc off mindkettőben) sem akar elfáradni. Te melyikkel nézed?

The only real valuable thing is intuition.

(#18346) kiskaktusz válasza brd (#18345) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Verzióadatok
Verzió: 12.00
Összeállítás: 1467
Környezet: Win32
Rendszer: Windows 7 (x64)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#18347) brd válasza kiskaktusz (#18346) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor esetleg frissíts legalább a 12.02-re, de a 12.12 is jól működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#18348) kiskaktusz válasza brd (#18347) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ma már csak a telefonom frissítem, ezzel majd holnap foglalkozom. Amit meg akartam nézni, már megnéztem chrome alól.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#18349) kiskaktusz válasza brd (#18345) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Frissítettem, 12.12-re, most már csak 1* fagy szét oldalletöltés közben. Úgy néz ki, az nfl.com-ot is inkább már csak gchrome alól nézem.. Eddig 3 oldalnál járok, ami nálam megöli az operát, vagy bugos szemét módon (fb, yt, nfl).

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#18350) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Az imént egy flash alapú oldal görgetés közben lefagyott az Operám. Újraindításkor, még a felüelt megjelenése előtt megint, majd újra, és újra. Töröltem a cache-t, meg a session-t, de továbbra sem indult. :(

Kénytelen voltam újratenni az egészet. Kb. 5 percbe tellett, míg visszakaptam a régi beállításaimat is.

Elmozgattam az egész Opera könyvtárat (áldom magam, hogy usb módban telepítettem - melegen ajánlom mindenkinek) majd újratelepítettem az egészet. Egy elindulás után, kiléptem, majd a régi környezetből a szükséges fájlokat visszaraktam a profil könyvtárba (bookmark.adr, cookies4.dat, notes.adr, speedial.ini, wand.dat, toolbar/standard_toolbar.ini, stb). Újrainduláskor már minden a helyén volt. Feldobtam azt a pár kiegészítőt és beállítgattam őket, és gyakorlatilag kész is voltam.

Nem ördöngösség ez! ;]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.