Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Predator2 válasza dqdb (#17550) üzenetére


Predator2
addikt

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17552) Sk8erPeter válasza brd (#17547) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De ez egyébként hogy van JS-nél, ez nem egy ekzakt valami, hogy megvizsgálom x elem y állapotát, amire van beépített parancs/függvény, és azt hívom meg?"
Hát a JS azért nem erről szól. :) Egy mondatban kicsit nehéz lenne összefoglalni, mire való a JavaScript, mit lehet vele csinálni kliensoldalon. Nem tudom, egyébként programoztál-e már valamilyen nyelven. Mondjuk a webfejlesztés kicsit más gondolkodást igényel, mint egy általános asztali alkalmazás megírása.
Mindenesetre vegyük azt, hogy mondjuk van egy oldal, és jó sok JavaScript-kód (saját kód, pluginek, stb.) include-olva. A böngésző meg azt végrehajtja legjobb tudása szerint. :D
A kódok lehetnek igényesek, és lehetnek tákolmányok, ami befolyásolhatja a végeredményt, pl. hogy a kód az elvártak szerint működik-e. DE egy kód lehet igényes úgy is, hogy közben a fejlesztője csak az egyik böngészőre optimalizál, és nem tesztelget más böngészőkön is, pedig a böngészőknek lehetnek különböző bugjai (pl. csak vegyük azt, amit az Operánál vettem észre még a 11.11-es változatnál: [link] - JavaScript segítségével nem tudtam megváltoztatni egy gomb feliratát, és csak workaround segítségével volt működésre bírható a kód), ez is igazolja, hogy bizonyos dolgok másképp vannak implementálva a böngészőkben. Ezeknek a háttere számomra is sokszor homályos, de bizonyos kódok bizonyos böngészőkben kivételeket okozhatnak, míg más böngészőkben hiba nélkül lefutnak.
Opera esetén sokszor észrevettem, hogy amennyiben a third-party plugineknél nem volt kihangsúlyozva, hogy ezzel a böngészővel is agyontesztelték, akkor bizonyos körülmények között előjöttek olyan bugok, amikre nem számítottam, és ez pl. egy kivétel formájában került az arcomba a konzolon.
Ezt okozhatja olyan kódrészlet is, ami pl. böngészőknél implementált feature-ökre alapoz - és simán elképzelhető, hogy az adott böngészőbe az a szolgáltatás még nem lett beépítve. Ezt a sort a végtelenségig lehetne folytatni, ha konkrét hiba van, akkor annak az okára az ember hosszas nyomozás után jön rá.
Ezért hívogató a "cross-browser" kulcsszó, mert az jó esetben azt jelenti, hogy pl. adott plugin valamilyen észrevehető részesedéssel (a 2% már az) bíró böngészőkben tesztelve lett. Persze ez lehet csak marketing bullshit is.

Egyébként a hasonló, böngészők közötti problémák hatványozottan jelentkeznek CSS-kódoknál, de az megint más tészta.

Sk8erPeter

(#17553) Sk8erPeter válasza fatal` (#17548) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, igen, tényleg, ez a gond a mai napig a Chrome-mal, hogy nem a tempbe ment, hanem a Downloads-ba, ami meg csak úgy nem fog kitörlődni mondjuk egy teljes böngészőcuccos törlésénél.

Egyébként ha egyszerre 20 fület nyitsz meg egy böngészőben, akkor mit csodálkozol, ha egy pillanatnyi akadás van? :DDD Azért nem ez lesz egy böngésző legnagyobb hülyesége. Mondjuk tény, hogy én is mániákusan nyomatom, hogy a GUI-nak tök függetlennek kéne lennie a többi dologtól böngészők esetén is (többszálúság; pl. Operánál is jelentkezik, hogy meg akarok nyitni egy rohadt nagy, hosszú oldalt, vagy letöltök valami óriási fájlt, és beakad a GUI ("Not responding"), az a halálom), szóval azért jogos a szempont.

Sk8erPeter

(#17554) fatal` válasza Sk8erPeter (#17553) üzenetére


fatal`
titán

Nem egy pillanatnyi, de Chromeban az aktuális fül is megfagy, Operában nem (vagy nem annyi ideig), tudom olvasni tovább az adott lapot.

Operánál a hosszú oldalnál valóban előfordul, de ritkán olvasok olyat, óriásfájltól nekem nem fagy.

(#17555) brd válasza Sk8erPeter (#17552) üzenetére


brd
nagyúr

Nem úgy értettem, hogy mire való, hanem úgy, hogy vannak-e kritériumok, ami alapján azt lehet mondani, hogy ha azokat ismeri és jól kezeli egy böngésző, akkor az JS képes. De amit írsz, az alapján ez az egész egy nagy tákolmány (mint a legtöbb ilyen böngészős varázslás), ha jól értem, és még azt sem lehet mondani, hogy amit elvileg ismer egy adott böngésző, az ugyanúgy működik mindegyik ilyen böngészőben? Vagy csak a böngésző(ke)t készítők nem képesek azt csinálni, amit állítanak magukról (JS-t kezelni a böngészőben)?

The only real valuable thing is intuition.

(#17556) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#17553) üzenetére


Penge_4
veterán

"vagy letöltök valami óriási fájlt, és beakad a GUI ("Not responding"), az a halálom)"

Vírusirtót ellenőrizd. Szükség esetén cseréld le, vagy tedd kivétellistára az opera.exe-t.

(#17557) Predator2


Predator2
addikt

tényleg ki lehet kapcsolni a reklámokat a youtube-on az ExtendTube kiegészítővel vagy félrevezetett a google?

esetleg van valami más módszer rá?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17558) brd válasza Predator2 (#17557) üzenetére


brd
nagyúr

Azt nem tudom, hogy a nevezett kiegészítő tudja-e, de én ezt a JS-t használom, ezzel el lehet rejteni.

The only real valuable thing is intuition.

(#17559) Ndruu válasza Predator2 (#17557) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én CleanTube-ot és Youtube AdsFree-t haszálok. Előbbi pl. a VEVO-s bannereket, utóbbi a popup ablakokat tünteti el.

Harrrr!!!!

(#17560) Rimuru válasza Ndruu (#17559) üzenetére


Rimuru
veterán

Elég a YouTube AdsFree is, az is eltüntetni a Bannereket. "Optionally it can remove branded banner under the video (like one on VEVO channels)."

Vigyázat, csalok!

(#17561) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm

Egyéb:

Felraktam az Extendtube nevű youtube kiterjesztést de átalakította videó lejátszó kinézetét

Alapből így néz ki:[link]

Hogy lehet a megosztás "gombot" vissza kapcsolni úgy h a többi is megmaradjon?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17562) PettR86 válasza Predator2 (#17561) üzenetére


PettR86
csendes tag

Az extendtube beállításaiban van egy olyan, hogy Page clean-up ott vedd ki a pipát a Hide share button elöl.

(#17563) Predator2 válasza PettR86 (#17562) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm jó lett.

Azt nem lehet bekapcsolni benne valahol h ha fb-on nézek megy egy videót azt a külső ikonnal tudjam szabályozni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17564) PettR86 válasza Predator2 (#17563) üzenetére


PettR86
csendes tag

Most kerestem, de nem találtam benne ilyet sajnos. Pedig más oldalaknál automatikusan megjelenik ha van Youtube videó beágyazva.

(#17565) Predator2 válasza PettR86 (#17564) üzenetére


Predator2
addikt

kár :( de azért köszönöm

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17566) Archanon


Archanon
őstag

Az miért vagy, hogy Mozilla-n, IE-n, Chrome-on kívül csak az Opera-ban nem működik a google képkeresési funkciója? Hiába van ott a fényképezőgép, kattintásra nem reagál. És ez régóta így van, többször volt azóta reinstall, mire figyelmes lettem rá (persze nem ez miatt), de semmi változás. nehogy már ezért másik böngészőt kelljen mindig elindítanom... :D

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17567) Ndruu válasza Archanon (#17566) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mert Google. Nem optimalizálták Operára.
Hozd be a képkeresőt, jobb klikk egy üres részen, Webhely beállításainak szerkesztése - Hálózat - Azonosítás - Azonosítás rejtése Firefoxként

Azonosítás Firefoxként nálam fura dolgokat művel keresésnél, úgyhogy azt nem ajánlom, de végigpróbálhatod a többit is.

Egyébként itt áll le a script:

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17568) Archanon válasza Ndruu (#17567) üzenetére


Archanon
őstag

Bingo, így működik. Viszont most az egész google keresés Firefox-ként működik? Vagy nem értem... :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17569) Ndruu válasza Archanon (#17568) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Így a Google úgy látja, mintha FF-ot / IE-t használnál (attól függően mire állítod).

Harrrr!!!!

(#17570) legiaap


legiaap
nagyúr

Na akkor kérdés. Próbáltam a Sony sajtótájékosztatóját nézni operával, de nem adja be. Míg a Chrome beadja az Opera nem. Mi lehet az oka?
Amúgy ha neten próbálnék valami filmet, azokat sem adja be.

Ja és ha a turbó, be van kapcsolva akkor sokkal lassabban tölti be az oldalakat, mint ha kikapcsolnám... :F

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17571) Rimuru válasza legiaap (#17570) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha arra gondolok amit nézel akkor a Flash playered nézd meg, gondolom gyors neted van ezért lassabb turbóval.

Vigyázat, csalok!

(#17572) legiaap válasza Rimuru (#17571) üzenetére


legiaap
nagyúr

Turbót azért használom, hogy megfogjam az adatmenniséget.
Flashplayerem nemrég frissült, szóval nem értem miért nem játsza le a dolgokat.
Nem lehet, hogy valami beállítási bibi van az operámnál?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17573) legiaap válasza legiaap (#17572) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pop-up blocked bla bla bla
Ez az üzenet jelenik meg a kijelző bal alsó sarkában üzenet ként, mikor akarok neten nézni filmet, vagy tv-t.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17574) sekli


sekli
addikt

ThinkPad meg hasonló laptopokban lévő ujjlenyomat olvasó használható valahogy Operával jelszó helyett?
Gúgliztam egy kicsit és én csak a lastpass premiumot találtam ami egyrészt fizetős, másrészt nem biztos, hogy harmadik személyre bíznám a jelszavaimat.

(#17575) Sk8erPeter válasza legiaap (#17570) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig épp neked linkeltem ezt.
Idézet:
"a honlapokat nem közvetlenül, hanem a Minihez hasonlóan az Opera szerverein keresztül tölthetjük le"
Az Opera szerverein keresztül való letöltögetés - különösen nagy terhelés esetén - lehet, hogy lassú, és összesen ennyi a magyarázat.
Gondolom defaultból meg a letöltési mennyiséget jelentősen növelő videólejátszás tiltva van, nem tudom pontosan, mert nem használtam még huzamosabban a Turbót, biztos valahogy felül lehet bírálni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17576) poirot


poirot
senior tag

Opera 12.01 van fent nálam.

Az utóbbi egy hétben a Hirkeresőn megnyitott HVG-és cikkeknél csontig lefagy az opera. Nem szoktam vele szórakozni, csak használni szoktam. Régebbi verziónál sokszor kilépett, de ez nagyon jó volt, kivéve az utóbbi időket.

Tud valaki rá megoldást ?

Előre is köszönöm.

:R

(#17577) legiaap válasza Sk8erPeter (#17575) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azt tudom, hogy lassabb lesz, de hogy ennyivel na az már gáz. Meg sokkal több adatmennyiséget hoztam össze turbóval, mint amire számítottam.
Ja és amikor kikapcsoltam a turbót, akkor sem tudtam neten nézni filmet. Semmit sem adott be. Nem tudom Whats wrong...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17578) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

(#17579) Colos1


Colos1
őstag

Hali!

Gondoltam kipróbálom ezt milyen :U

És már az első 5 percben felidgesített :D

A beállított függőleges ablakméretet nem jegyzi meg. Hogy tudnám megmondani neki, hogy ne álljon vissza alapra?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17580) Rimuru válasza Colos1 (#17579) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem teljesen értem a problémád, de ez alapján azt mondom hogy a window managerben kell beállítani.

Vigyázat, csalok!

(#17581) Colos1 válasza Rimuru (#17580) üzenetére


Colos1
őstag

Mindössze annyit szeretnék, hogy a program ablaka ilyen legyen, mint ezen a képen a FF -é. Alul nem éri el a tálcát, van kb. 15 mm. Lehúzom, de újraindítás után mindig kisebb lesz.

Közben felmerült még egy probléma.

Az iGoogle spanyolul jelenik meg, és semmilyen más nyelvre nem tudom átállítani. A FF és az ie normálisan jeleníti meg.

És egy bónusz kérdés. Azt akarom, hogy az új fül megnyitásakor a kezdőlap jelenjen meg rajta. Nem találtam ilyen beállítást. Van?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17582) Ndruu válasza Colos1 (#17581) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

1. Nálam megjegyzi az ablak méretét indítások között. Próbáld meg USB módban is feltelepíteni, ha azzal is azt csinálja, akkor valami megakadályozza az Operát (egy telepített program vagy egy elem az asztalon).

2. Tiltsd le a geolokációt (opera:config#Geolocation|Enablegeolocation), aztán próbáld újra. igoogle.hu

3. Be lehet állítani billentyűkombinációt és egérmozdulatot is rá. Leírás itt.

Harrrr!!!!

(#17583) Archanon válasza Sz_Imre (#17578) üzenetére


Archanon
őstag

A "szakangolom" valami förtelmes, szóval nem igazán értem a leghosszabb mondatot. Ez most hivatott javítani a plugin wrapper iszonyatos memóriazabálását is?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17584) Dluinet válasza Archanon (#17583) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A beépülök még sem külön folyamatként lesznek.

Magyarul itt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17585) Archanon válasza Dluinet (#17584) üzenetére


Archanon
őstag

"külön folyamatban futó beépülőket - amik pedig éppen a böngésző stabilitását hivatottak növelni - egyszerűen kivették a mostani 32-bites változatból."

És mi a helyzet a 64 bites változattal? :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17586) Dluinet válasza Archanon (#17585) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ott 4GB-nál több memóriát is meg lehet címezni, így nem gond, ha megeszik néhány GB memóriát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17587) dqdb válasza Archanon (#17585) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ott főleg azért nem tehették meg, mert más módon 64 bites böngészőben nem tudnak 32 bites beépülőket támogatni. A többi böngésző 64 bites változata kizárólag 64 bites beépülőket támogat, az Opera oldotta meg ezt egyedül korrekten (és egyelőre iszonyat bugosan :U).

Dluinet: 64 bites alkalmazásnál a memóriakezelés alapvetően ugyanolyan, mint 32 bites alkalmazásnál, de részleteiben mégis más. A fenti érv mellett az is előfordulhat, hogy stabilabban működik az Opera által létrehozott rendszer 64 biten. Most csak találgatok, de abban biztos vagyok, hogy nem azért választották ezt a félig eltávolítást, mert szerintük 64 biten annyit ehet a böngésző, amennyit akar.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17588) Penge_4 válasza dqdb (#17587) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért választották, mert egyrészt a 64 bit egy opció, nincs rá senki kötelezve, tehát mindenki eldöntheti, hogy nála van-e annyira problémás az OOPP, hogy ezért lemondjon a 64 bitről.

Másrészt 64 biten nincs más lehetőség arra, hogy 32 bites beépülőket futtassunk és vannak, akiknél nem áll meg az élet Flash-nél és Java-nál, hanem mondjuk használ DivX-et, DejaVU-t, vagy ne menjünk olyan messzire: Silverlight-ot.

(#17589) Dluinet válasza dqdb (#17587) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bocsi, irónia volt, nem szakmai hsz volt a részemről. :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17590) pethYeti


pethYeti
addikt

12.02-vel használtok dx vagy opengl gyorsítást? Nekem jelenleg ki van kapcsolva de néhány oldalon elég rossz a görgetés. Ez segíteni valamicskét rajta vagy még mindig leakes vagy bugos a cucc?

(#17591) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egy ideje mikor freemail-ről csatolmányt kívánok menteni érdekes nevet kínál az Opera mentéskor:

Na ennek mi lehet az oka?
Hogyan működik a mentéskori fájlnév alapértelmezett felkínálása?

Egyéb oldalaknál linkelt fájlok esetén nem tapasztaltam még ezt

read-only mode on the forum

(#17592) dqdb válasza AtHoS (#17591) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam jól működik mind a normál, mind a szimpla felületen.

A böngészők fájl letöltésénél a következő algoritmust alkalmazzák a fájlnév meghatározására:
1. ha a válaszként kapott HTTP fejlécben szerepel a Content-Disposition elem, akkor az abban található információt használják
2. ha nincsen ilyen elem, akkor egyszerűen az url végét fájlnévnek tekintik, azonban egyes böngészők a Content-Type-hoz tartozó alapértelmezett kiterjesztésre lecserélik a fájlnév kiterjesztését (persze az Opera szokás szerint különc, így keletkeznek például a download.php nevű képek :) ).

Így nézett ki a válasz, látható, hogy helyesen kitöltött és értelmes tartalmú Content-Disposition fejlécet adott vissza a szerver:

HTTP/1.1 200 OK
Date: Sun, 02 Sep 2012 11:25:31 GMT
Server: Apache
Accept-Ranges: bytes
Content-Disposition: attachment; filename="order.xlsx"
Content-Length: 12201
Keep-Alive: timeout=2, max=500
Connection: Keep-Alive
Content-Type: application/octet-stream

Ha magadnál szeretnél kutakodni, akkor telepítsd fel a WinPcap és YATT programokat, az utóbbi segítségével lehet könnyedén monitorozni a HTTP forgalmat. Adminisztrátorként kell futtatni a programot, én a két tracer közül a másodikat (Raw Sockets Packet Capture) szoktam használni. A tesztelés alatt ne fusson más hálózati program aktívan, mert a Freemail nem a freemail.hu szerverről tölti le a csatolt fájlokat, hanem egy subdomainről, így nem lehet szűrőt beállítani a szerverre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17593) Dictator^


Dictator^
veterán

Normális, hogy a 12.02 (11.64-re állítam vissza a 12.00 után) egy oldalnál pl: 9gag.com 50-90%-os procihasználatot csinál? Scrollozva lefele lehal a gép..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17594) erdoke válasza Dictator^ (#17593) üzenetére


erdoke
titán

Ha zoomolod az oldalt, előfordul. Át kellene pofozzák, hogy az ilyesmi GPU gyorsított legyen.
Bár nem biztos, hogy a Zoom miatt van, ugyanis az nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17595) Dictator^ válasza erdoke (#17594) üzenetére


Dictator^
veterán

100% nézeten van, nem zoomolok, scrollozok csak.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17596) AtHoS válasza dqdb (#17592) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megnéztem még két eltérő verziójú USB módban telepített Opera-val, mindenféle kiegészítő nélkül, de ugyanaz volt az eredmény.

A progikat köszönöm, majd meg is lesem velük a folyamatot.

Egy router (Edimax br6808) osztja a netet illetve Comodo IS 2012 védelmi szoftver van használatban a kérdéses gépen XP oprendszerrel

read-only mode on the forum

(#17597) AtHoS válasza AtHoS (#17596) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmm...

Most érkezett pár levél pdf csatolmányokkal. A pdf-ek mentésénél viszont rendben kínálja a nevet.

No akkor csak az xls fájloknál problémázik?
Ennek utánanézek

read-only mode on the forum

(#17598) legiaap


legiaap
nagyúr

Van olyan kiegészítő app Chrome-hoz ami frankón letiltja a reklámokat mindenhonnan?
Célom az lenne, hogy minél kevesebb adatforgalmat generáljak netezéssel.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17599) Dictator^ válasza legiaap (#17598) üzenetére


Dictator^
veterán

Chromehoz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17600) legiaap válasza Dictator^ (#17599) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bassza meg elnéztem a topikot
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.