Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Dictator^ válasza legiaap (#17600) üzenetére


Dictator^
veterán

Azért furáltam csak, mert Operához van, de Chromot nem igazán vágom itt :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17602) Rimuru válasza Dictator^ (#17601) üzenetére


Rimuru
veterán

Operában alapból ott van a beépített is, jól teszi a dolgát. :K

Vigyázat, csalok!

(#17603) fatal`


fatal`
titán

Egyik napról a másikra mindkét gépemen megszűntek működni a beágyazott youtube videók (üres kocka, csak a sárga címke jön fel, hogy kattintsak az eszköz aktiválásához, ha ráhúzom az egeret, de semmi nem történik). Nem minden oldalon jön elő, de a legtöbb helyen igen.

Tudja valaki mi lehet ez? Csak nálam nem működik? Mit lehet tenni? Mert nincs kedvem újrarakni az egész belakott Operát.

(#17604) Dluinet válasza fatal` (#17603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem se működnek a beágyazott youtube videók, és az indexen az indavidók sem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17605) Rimuru


Rimuru
veterán

Mutatnátok példát? Én nem tapasztaltam, vagy Windowsos hiba? Flash?

Vigyázat, csalok!

(#17606) brd válasza fatal` (#17603) üzenetére


brd
nagyúr

64 bites Opera? HW acc' ki, vagy bekapcsolva van?

The only real valuable thing is intuition.

(#17607) Ndruu válasza fatal` (#17603) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

64 bites 12.00-nál volt ilyesmi problémám, hogy az Opera indítása után nem indult el a plugin_wrapper.exe, így a flash sem tudott betölteni (pl. youtube videók helyén fekete téglalap). Akármilyen oldalt nyitottam meg, az opera_plugin_wrapper.exe, sehogy sem indult el, még többszöri Opera újraindítás után sem.

12.01 elérkeztével megjavult, bár úgy emlékszem akkoriban jött egy flash frissítés is.

12.02 64 bit-tel, bekapcsolt HW acc és WebGL, jól működik.

Harrrr!!!!

(#17608) Penge_4 válasza Ndruu (#17607) üzenetére


Penge_4
veterán

Ilyen nálam is volt pár alkalommal, általában plugin-wrapper összeomlás vagy Nvidia driver összeomlás előzte meg (utóbbi után úgyis mindig restartolni kellett az Operát, ha a HWA be volt kapcsolva, mert megszűnt az ablak tartalmának renderelése), de az Opera újraindítás mindig megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#17609) fatal` válasza brd (#17606) üzenetére


fatal`
titán

32bit, hw acc off.

Délelőtt a notebookomon még jó volt, de újrahúztam rajta a wint, még akkor is jó volt, aztán egyszercsak megint szar lett. Van fent pár addonom, de egész eddig jó volt ezért nem tudom mi okozhatja, hozzá sem nyúltam. Csomó beépülő nem jelenik meg és többnyire fórumokban a yt sem. Ahol észrevettem eddig az az andengine (game dev framework androidhoz) fóruma és az sg volt.

Szerk.: Opera 12.02 final.

Viszont most jut eszembe, hogy flash playert is frissítettem, lehet, hogy az szar :F

Természetesen azóta már vagy 5 gép restart is volt, de állandó jellegű a hiba, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#17610) ödönbéla


ödönbéla
csendes tag

Opera 11.64 indításakor előbb mindig rákérdez, hogy akarom-e telepíteni a frissítést. Hogy lehet ezt kikapcsolni? A Biztonsági beállításoknál a "Ne keressen frissítéseket" van kiválasztva. Mi kell még neki?

(#17611) Rimuru válasza ödönbéla (#17610) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha ezt: opera:config#AutoUpdate|AutoUpdateResponded kikapcsolod akkor mit csinál?

Vigyázat, csalok!

(#17612) Lacpac válasza fatal` (#17609) üzenetére


Lacpac
őstag

Nálam is előjött a hiba, nem mennek az index videók.
A plugin_wrapper.exe nem töltődik be.
12.02 32bit
Lehet valamit kezdeni, vagy tegyem vissza a 12.01-et?

(#17613) brd válasza Lacpac (#17612) üzenetére


brd
nagyúr

A 12.02-ben nincs plugin_wrapper, visszaállították az előző megoldást. A megoldást sajnos nem tudom, mert én nem találkoztam a hibával. Esetleg Flash Player csere régebbire? Nekem a 11.4.402.265-vel eddig jól működik minden.

The only real valuable thing is intuition.

(#17614) fatal` válasza brd (#17613) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is az van fent és nem jó. Viszont fogalmam sincs honnan tudnék régebbi verziót letölteni, hogy kipróbáljam.

(#17615) brd válasza fatal` (#17614) üzenetére


brd
nagyúr

Mondjuk pl. oldapps.

The only real valuable thing is intuition.

(#17616) fatal` válasza brd (#17615) üzenetére


fatal`
titán

Tényleg, ez az oldal pedig már többször kihúzott a bajból. Köszi :)

Szerk.: Nem jó a 11.3-mal sem. Akkor viszont nem tudom mit sikerült csinálni az Operával, mindjárt visszateszem a 12.01-et.

Szerk.: Na evvel jó lett. Ilyen oltári bug, hogy maradhat egy végleges verzióban. :(

[ Szerkesztve ]

(#17617) masterful87


masterful87
senior tag

Egyedül vagyok azzal a problémámmal, hogy a helyesírás ellenőrző alapesetben ki van kapcsolva, és hiába kapcsolom be egy szövegmező fölött, újraindítás után megint ki van kapcsolva! :(

Sőt, minden oldalon, minden szövegmezőnél külön kell bekapcsolnom!
Nemrég történhetett ez a változás, mert régebben hibátlanul működött, csak az utóbbi pár napban tűnt fel, hogy nincsen egyetlen helyesírási hibám se! :DDD

(#17618) brd válasza masterful87 (#17617) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a beállítás: opera:config#UserPrefs|Spellcheckenabledbydefault milyen állapotban van, amikor működik, ill. akkor, amikor nem?

hunfatal: Igen, az Internet egyik leghasznosabb oldala. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#17619) Lacpac válasza brd (#17613) üzenetére


Lacpac
őstag

Na megoldódott.
Opera uninstall, revo uninstallerrel, majd ment fel az 12.02 Opera 64bit.
Már betöltődnek a flash tartalmak.
Úgy látszik a frissítéskor történt valami, ami előhozta ezt a hibát.

(#17620) masterful87 válasza brd (#17618) üzenetére


masterful87
senior tag

alapból ki volt pipálva, kivettem, elmentettem, restart, semmi változás
visszatettem a pipát, mentés, restart, és megint nincs defaulton helyesírás ellenőrzésem :(

aszem a 12.02 után hülyült meg :S talán 12.01 alatt még jó volt

(#17621) zileut


zileut
tag

Az Operában meg lehet csinálni azt, hogy a kiterjesztések ikonjai ne látszódjanak?

(#17622) Dluinet válasza zileut (#17621) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Shift+F12 és lehúzod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17623) zileut válasza Dluinet (#17622) üzenetére


zileut
tag

Nem működik

(#17624) Dluinet válasza zileut (#17623) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Shift+F12
majd jobb klikk a nem kívánt ikonra> testreszabás> eltávolítás az eszköztárról

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17625) Ndruu válasza Dluinet (#17624) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem ki van szürkítve, de a kiterjesztések kezelésénél, a kiterjesztés beállításainál ki lehet kapcsolni.
Ctrl+Shift+E - katt a kiterjesztés melletti beállítások ikonra (villáskulcs) és ott megtalálod (pl. CleanTube, Youtube Autoplay Killernél így van)

Harrrr!!!!

(#17626) ödönbéla válasza Rimuru (#17611) üzenetére


ödönbéla
csendes tag

Ezt is kipróbáltam, de erre sem csinált semmit. Végül a Feladatkezelőben megláttam, hogy ilyenkor elindul valami Opera_update.exe vagy ilyesmi nevű folyamat. A Temp alkönyvtárban megtaláltam, kitöröltem, azóta nem jelentkezett.

(#17627) zileut


zileut
tag

#17624 Dluinet
#17625 Ndruu

Így sem engedi, próbáltam a kiterjesztés beállításainál, de ott sincs ilyen opció, amúgy a Ghostery nevű kiterjesztésről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#17628) Dluinet válasza zileut (#17627) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kipróbáltam, nem lehet leszedni a címsorról

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17629) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, az Opera könyvjelző sávhoz, a Link nevű mappa elengedhetetlen, vagy valamelyik importálás hozta magával? Mert ugye külön álló mappában is van lehetőség rákattintani, és a könyvjelző elhelyezése az eszköztáron lehetőséget választani.

(#17630) kispx válasza #41133696 (#17629) üzenetére


kispx
addikt

Importálás (vagy más) hozta létre. Egy friss telepítésnél nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#17631) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Azzal lehet valamit kezdeni, hogy ne akadjon a youtube videó ameddig nem kattintok bele, tehát nem aktiválom a flash eszközt? Tetszik ez a belekattintós dolog mert véd a véletlen hirdetésekre kattintástól, de valahogy kakaót kellene adni az inaktív flashnek. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17632) Ndruu válasza daninet (#17631) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Régebben egy patch kellett hozzá, most már úgy látom van egy add-on, úgy tűnik működik is. Errefelé

Harrrr!!!!

(#17633) Jhnny86 válasza masterful87 (#17617) üzenetére


Jhnny86
csendes tag

Szia! Nem vagy egyedül! :O
Nekem ugyan ez a bajom de csak az USB-s változattal.

(#17634) daninet válasza Ndruu (#17632) üzenetére


daninet
veterán

Kösz!

Van még egy gondom. Tumblr-ezek és mikor a dashboard-ot nézegetem, van, hogy 1000 darab 500px szélességű kép is van egymás felett, és az egész operát lelassítja az az egy tab.
A tumblr mobil verziója olyan, ha elhagyod 3-4 oldal magasságban a képet, akkor eltűnteti az oldalról, és így gyengébb eszközön is folyamatos a görgetés, nem 1000 képet mozgatsz a scrollal. Elég erős gépem van (i7, 16giga ram) de elég zavaró a dolog.
Érdekelne, hogy van-e valami hasonló opció, hogy kitakarítsa x legörgetés feletti nagyobb képeket az oldalról.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17635) Ndruu válasza daninet (#17634) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kipróbáltam ki- és bekapcsolt HW és WebGL gyorsítással is, mindenhogy jó volt, rengeteget görgettem, nem akadt sem az oldal, sem a böngésző.
A mobil nézetben csak a lapozós megoldással találkoztam, azt normál nézetben is el lehet érni (Settings - Enable endless scrolling mellől kiveszed a pipát).

Nem tudok olyan megoldásról, ami eltüntetné görgetésnél a régebbi képeket.

Harrrr!!!!

(#17636) daninet válasza Ndruu (#17635) üzenetére


daninet
veterán

na ezek nekem ki voltak kapcsolva, hogy őszinte legyek nem is tudtam róluk :B

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17637) daninet válasza daninet (#17636) üzenetére


daninet
veterán

Tovább panaszkodok, de ezzel tele van az Opera fórum most, Hardware Accleration mellett beágyazott flash tartalmak nem jelennek meg 12.02 alatt.
Nyilván egy bug, remélem már jelentették, de azért megteszem én is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17638) Ndruu válasza daninet (#17637) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A 64 bites verziót használom, 12.00-val volt ilyen problémám, 12.01-ben és a mostaniban is jó (szerencsére). Itt írtam róla én is, de a többiek is panaszkodtak.

Lehet Opera bug is, de az utóbbi időben elég szar a kiadott Flash Playerek minősége...

Harrrr!!!!

(#17639) Lacpac válasza daninet (#17637) üzenetére


Lacpac
őstag

(#17640) daninet válasza Lacpac (#17639) üzenetére


daninet
veterán

összegyűjtök egy kis erőt és kipróbálom :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17641) masterful87


masterful87
senior tag

Agyam eldobom milyen instabil, megbízhatatlan sz@r lett mostanában az Opera!
Alig van pár fül megnyitva - igaz youtube vagy facebook általában ott van - erre most pl. egymás után kétszer is összeomlott ugyanazokkal a fülekkel. Roh@dtul idegesítő!!! (hála égnek legalább a megnyitott füleket nem felejtette el, mivel úgy is halt már meg, hogy azokat is elfelejtette)
Csak nálam omlik össze szinte napi rendszerességgel? Legújabb van fent, mindig frissítve, rátelepítve a régire, ahogy azt felajánlja automatikusan!

Már lassan ott tartok hogy facebookra, youtubra csak a Chrome-ot használom, Operán meg lassan már csak híreket olvasok, hihetetlen...
Mondom mindezt úgy, hogy Chrome is imád összeomlani, ha olyanja van!
Kábé 5 éve használok Operát, 9.20 óta, de határozottan állítom, hogy ahogy fejlesztik úgy lesz egyre szarabb! :W
Pedig imádom, gyorsan betölt, ami kiegészítő nekem kell, az megvan, gyorshívót imádom, egér gesztusokat használom, gyorsbillentyűi is királyok, de lassacskán kikészít idegileg az örökös összeomlásával...

(#17642) Sk8erPeter válasza masterful87 (#17641) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam mostanában sok fülnél pont a Chrome omlik nagyon durván. Operával szerencsére nekem pont kevésbé van bajom, de egyébként lehet, hogy nálad is a Flash plugin vagy a HW acceleration szarakodásai játszanak közre, utóbbi nincs esetleg bekapcsolva?

Sk8erPeter

(#17643) masterful87 válasza Sk8erPeter (#17642) üzenetére


masterful87
senior tag

na a plugin wrapper az valóban szórakozott nekem is még az előző verziónál, flash tartalmakat nem töltötte be, de attól még nem fagyott le
mostanában viszont rendesen betölti a flash-t, a HW acceleration-t hol találom? nem akadtam a nyomára

(#17644) Mewryck


Mewryck
tag

hali

a cimsorban lévő kis nyilat mivel tudom visszarakni,ami a már begépelt oldalak listáját mutatja?volt itt róla szó korábban,de nem találom keresővel...egy ideje már nincs benne alapból,ugy kell bekapcsolni,ami elég idegesítő(nekem legalábbis)

üdv

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#17645) Ndruu válasza Mewryck (#17644) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield

Harrrr!!!!

(#17646) Mewryck válasza Ndruu (#17645) üzenetére


Mewryck
tag

köszi,ezt már ugy mentem le,hogy meg is találjam :R

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#17647) G4bi89 válasza masterful87 (#17641) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nálam is ez a helyzet az utóbbi pár napban. Szerintem az FB lesz a lúdas mert mindig akkor omlik mikor legalább 1fb oldal meg van nyitva kép,videó vagy csak a főoldal az mindegy ahogy észrevettem.
Zuckerberg -ék fejleszthettek valamit amitől az opera kiakad vagy valamelyik kiegészítő :S

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#17648) M_AND_Ms válasza G4bi89 (#17647) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Zuckerbergék fizethetnének már hozzáértő programozóknak is, mert eddig csak buggyártás folyik náluk minden platformon. Ritka szar a minőség.

És találhatnának egy magyarul tudó embert is, aki értelmesen megírja a fordítást!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17649) fatal` válasza daninet (#17637) üzenetére


fatal`
titán

HWACC nélkül sem működött nekem és csak a 12.02-t érinti. Amíg nem javítják 12.01-et használok.

(#17650) Sk8erPeter válasza masterful87 (#17643) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]
Itt találsz hasznos infókat, a Testing szekciónál konkretizálva is.
opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration

esetleg ennek értékére is nézz rá:
opera:config#UserPrefs|EnableWebGL

Ha nagyon nem válik be semmi, akkor esetleg átmenetileg próbálj meg visszatérni valamelyik korábbi változatra (akár 12.00 előttiekre), ahogy páran itt a topicban.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.