Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#18574) üzenetére


Kuruc2
senior tag

UP.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18602) brd válasza Kuruc2 (#18601) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyet a html5 lejátszó csinál. Teendő: várni a használatával, amíg a technika eléri a normális szintet.
Itt tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18603) chab7 válasza Penge_4 (#18598) üzenetére


chab7
addikt

A szövegkijelölés nagyon hiányozna, mint ahogy a temp mentés áthelyezése, vagy a szamárfülek, vagy a csoportosítható fülek, vagy a gyorshívó hátterezhetősége, és ikonjainak rugalmas testreszabhatósága...
és még folytathatnám a sort egy csomó (általam) csak az operában látott funkciókkal. Remélhetőleg ezek nem fognak megszűnni, végülis ezektől opera az opera.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18604) fatal` válasza chab7 (#18603) üzenetére


fatal`
titán

Szövegkijelölés alatt mit értetek? Még nem találkoztam olyan böngészővel, ahol ne lehetett volna szöveget kijelölni. :F

(#18605) chab7 válasza fatal` (#18604) üzenetére


chab7
addikt

Amire válaszoltam hsz pont részletezi benne :U

de lehozom ;) "Szövegkijelölés alatt azt értem, hogy duplaklikk->teljes szó, triplaklikk->teljes mondat, 4x-es klikk-> teljes bekezdés."

és kiemeltem azt ami igazán érdekes belőle ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18606) fatal` válasza chab7 (#18605) üzenetére


fatal`
titán

Bocsánat, figyelmetlen voltam. :B

Ezt én is szeretem, jó lenne ha megmaradna, nem hiszem, hogy ez motor függő, de majd meglátjuk.

(#18607) Dluinet válasza chab7 (#18605) üzenetére


Dluinet
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18608) Penge_4


Penge_4
veterán

És a Fit-to-Width-tel mi a helyzet? Mennyire motorfüggő?

(#18609) dqdb válasza Penge_4 (#18608) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az sajnos nagyon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18610) lordjancso válasza AtHoS (#18589) üzenetére


lordjancso
senior tag

Letöltöttem a Dropbox-ot, és úgy gondolom, elég lesz nekem, ha csak a profilomat szinkronizálom. A lokális fájlokat nem, azokat majd letölti mindig az adott gépre (amúgy is az már túl nagy lenne, mert a levelezéseim csak több gigabájt).
Tehát bemásoltam a profilomat a Dropbox könyvtáramba, ezt már szinkronizáltam is.
Már csak az Operát kellene úgy beállítanom, hogy a Dropbox könyvtáramban lévő profilt használja.
Címsorba beírtam ezt: opera:config#UserPrefs|OperaDirectory
Átírtam a Dropbox könyvtárra az elérési utat, mentettem, de az Opera újraindítása után visszaállt az alapértelmezett elérési útra. Miért van ez?
Egyébként ezeket az információkat pontosan melyik fájlban tárolja az Opera? Lentebb valaki írta, hogy az operaprefs.ini fájlban, de ez túl kicsi, tehát nem ezt keresem.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18611) AtHoS válasza lordjancso (#18610) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet ki kellene kapcsolni a multi user beállítást.
Ezt az opera mappájában (opera.exe mellett) található operaprefs_default.ini fájlban lehet átírni a Multi User=1 sort megváltoztatva Multi User=0 -ra. Persze közben az opera ne legyen elindítva.
Ekkor automatikusan az opera könyvtárban létrejön egy profil alkönyvtár és innentől ezt fogja használni alapértelmezetten. Ezután már szerintem lehet pakolgatni a konfig beállítással.

Viszont én inkább nem ezt az utat választanám (már csak azért sem, mert a levelezést nem akarod szinkronizálni), hanem a korábbi már említett symlink kialakítást használnám.

Symlink parancsokkal linkelném a dropbox megosztott mappájába a szinkronizálandó profil elemeket

példa:
mklink /j d:\dropbox\megosztott\opera\profile\icons\ d:\opera\profile\icons\

, ahol
- d:\dropbox\megosztott a dropbox megosztott (szinkronizálandó mappa)
- d:\dropbox\megosztott\opera\profile\icons\ ide linkeljük az opera ikon mappáját
- d:\opera\profile\icons\ itt található a winyón a linkelt opera ikon mappa

A fentebbi parancs lefuttatása után létrejön egy szimbolikus link a dropbox megosztott mappájában az Opera profil könyvtárában található icons mappára

Természetesen a dropbox megosztási útvonalat és az Opera profil mappa útvonalat meg kell változtatni a saját kialakításodnak megfelelően.

Minden megosztandó mappára és fájlra külön-külön meg kell szerkeszteni a parancsot. Ezt egyszer kell csak beírva egy szöveges fájlba, aminek cmd kiterjesztést kell adni, így később bármikor egyszerűen lehet használni

read-only mode on the forum

(#18612) lordjancso válasza AtHoS (#18611) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, valószínűleg a symlink megoldás lenne nekem a legcélszerűbb.
Valahol létezik egy olyan lista, hogy pontosan miket és pontosan hol tárol az Opera? Tehát hol tárolja az UI beállításokat, hol tárolja a letárolt levelező kapcsolatokat, hol tárolja a lementett levelezéseket, stb.
Így ebből a listából el tudnám dönteni, hogy pontosan mit lenne érdemes Dropbox-on keresztül szinkronizálnom és mi az, amit hagyhatok lokálistan az adott gépen. Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18613) Dluinet válasza lordjancso (#18612) üzenetére


Dluinet
nagyúr

címsorba opera:about

vagy opera > súgó > opera névjegye

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18614) AtHoS válasza Dluinet (#18613) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért itt nem mutat meg minden lényeges útvonalat/fájlnevet. pl. a jelszavakat tároló wand.dat sem látszik itt. Aki nem járatos a témában az kihagyhat így dolgokat

Szerk.
Ez a rész természetesen nem neked szól :B

Biztonsági mentés

Egy kis infó magyarul: [link1] [link2]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18615) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Nem értem, hogy mért nem a beépített online szinkronizációt használjátok, a cookie-kon és a kiegészítőkön kívül mindent szinkronizál.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18616) atillaahun


atillaahun
veterán

Arra ugye nincs mód, hogy root-al valami fájl kicserélésével a /data/... alatt beimportáljam az asztali jelszavaimat az Opera Mobile-ba?

(#18617) AtHoS válasza Dluinet (#18615) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért a "mindent"-hez képest elég sok mindent nem

pl. szerkesztett jobbklikk menü, levelezés, eszköztár módosítások, menü módosítások, bekonfigurált gyorshívó ikonok, billentyű beállítások, nyitott fülek, skinek

hirtelen ennyi jut eszembe, ami talán kimarad a szinkronizálásból.

Igazából a felhős mókával hordozható opera-t lehet kialakítani. Persze nem kötelező, de a lehetőség adott. Akinek elég a link, az használja. Akinek meg nem, az kialakíthatja a saját koncepcióját
De mint írtam a felhős megoldás általános használható, nem csak opera-ra

read-only mode on the forum

(#18618) Rimuru válasza atillaahun (#18616) üzenetére


Rimuru
veterán

Még root se kell hozzá, opera:config alatt Wand Storage File és megadod az elérési utat. Csak annyi lehet a probléma hogy ha egy adott oldalon több felhasználó van akkor csak a legelsőt használja.
opera:config#UserPrefs|WandStorageFile

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#18619) fatal` válasza atillaahun (#18616) üzenetére


fatal`
titán

Dehogynem. Wand.datot cseréled és kész. De még root sem kell, opera:config alatt be lehet tallózni, ahogy az urlfiltert is.

[ Szerkesztve ]

(#18620) atillaahun


atillaahun
veterán

Értem, ez frankó, köszi mindkettőtöknek. :)
Esetleg a saját betűs keresőkre is van valami ilyen okosság?

(#18621) Rimuru válasza atillaahun (#18620) üzenetére


Rimuru
veterán

Arra nincs ilyen megoldás, itt tárolja őket "/data/data/com.opera.browser/opera/etc/8/all", de legegyszerűbb Opera linkkel szinkronizálni.

Vigyázat, csalok!

(#18622) lordjancso válasza Dluinet (#18613) üzenetére


lordjancso
senior tag

szuper, köszi szépen!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#18623) atillaahun válasza Rimuru (#18621) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt most nem értem. Az Opera Mobile-ban nincs is ilyen beállítás, hogy saját keresőket adjak hozzá, így le sem szinkronizálja, nem?
Vagy mi van abban a könyvtárban amit írsz?

(#18624) Rimuru válasza atillaahun (#18623) üzenetére


Rimuru
veterán

De csinálhatsz saját keresőt, csak annyi a különbség hogy a jobb oldali keresősávban tudsz vele keresni nem kulcsszóval. Nekem korábban leszinkronizálta ezeket is.

Vigyázat, csalok!

(#18625) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Jó emberek, (ismét) egy kérdés :)
Be lehet valahogy állítani a szóban forgó böngészőnek hogy jegyezze meg a keresési előzményeket?
Tehát ha egy adott weblapon rákerestem valamire, az legközelebbi kereséskor a kezdőbetű leütése esetén ajánlja fel nekem, mint lehetséges alternatíva. (mint a FF-nál vagy akár a chrome-nál)

Előre is köszi. :R

(#18626) kiss.a


kiss.a
csendes tag

gmailbe levelek között miért nem tudok kijelölni és másolni?

(#18627) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18598) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Újabban például megtudtam, hogy a non-modal dialogs is Presto sajátosság. Lásd, legutolsó bekezdés."
idézem az utolsó bekezdést:
"Koch said Opera’s decision is therefore “our own fault”, and he too wondered how this would impact on Mozilla, legacy Opera support, Presto-specific benefits (such as JavaScript not blocking the UI thread), and Opera’s political power in the web standards community."
Kiemeltem a Presto-specifikus dolgot, hol látsz itt non-modal dialogs-ról szóló részt? :F
Itt csak arról beszél, hogy egy hosszú ideig futó JavaScript-kód nem blokkolja a felhasználói felületet... ami egyébként elég nagy előny. De non-modal dialogs-ról nem is láttam említést a cikkben. (Pedig a kedvedért tényleg elolvastam az egészet. :P)

Szövegkijelölés: na ez például engem Chrome-ban kifejezetten idegesít, hogy a duplaklikk egy szót+az azt követő szóközt is kijelöli... minek a plusz szóköz?!

"Anonymous függvény alatt a function()-t értem, ami arra szolgál, hogy a weboldal ne lássa milyen kiegészítőket/userJS-eket használsz, illetve mivel manipulálod/manipulálod-e kliensoldalon az oldalt, csak ha lekérdezi a global scope-ot."
Ennek mégis mi köze a böngészőmotorhoz? :F Ez JavaScript-specifikus dolog, abszolúte semmi köze az Operához.
Ha bővebben is érdekel:
How Good C# Habits can Encourage Bad JavaScript Habits - Part 1
http://enterprisejquery.com/2010/10/how-good-c-habits-can-encourage-bad-javascript-habits-part-1/

itt keress rá az anonymous functionről szóló részre. Érdemes elolvasni, nagyon hasznos írás.
(továbbiak: [link])

"Például megnyitok egy .txt-t, egy .js-t, egy .css-t, egy .srt-t vagy képformátumokat."
Ennek szerintem semmi köze nincs a renderelő motorhoz.

""Ez nem csak Chrome-implementáció?"
Ez ősi Opera feature, nem is tudtam, hogy Chrome-ban ilyen van. De szerintem nincs is, mivel még temporary_downloads sincs benne."

Mostanában tapasztaltam, amikor mondjuk nagyobb fájlokat akartam lementeni, és azt tapasztaltam, hogy a Chrome-nál elindul a letöltési sáv, még mielőtt megmondanád, pontosan hova is szeretnéd letölteni... [link] - gondolom ennyi, hogy elkezdi a %userprofile%\Local Settings\Application Data\…\Cache könyvtárba menteni.

"Az automatikus letöltést (amire te gondolsz) Operában is be lehet állítani, csak ott mime type specifikusan is. Sőt, MIME type specifikusan beállíthatsz még egy csomó mindent."
Én most ilyesmi összehasonlításról nem beszéltem, úgyhogy szerintem félreértetted, hogy én mire gondoltam. :) Mondjuk most hirtelen nem tudom, melyik részét, gondolom amiről az előbb írtam.

"De jó lenne ha leírnád, hogy te is csak tippelgetsz, vagy tudod is, hogy minek van köze a motorhoz és minek nem."
Honnan tudjam, pontosan az Opera milyen fícsöröket "drótozott be" a Presto-ba? Van egy-két dolog, ami tök logikus, hogy nem a renderelő (!!!) motorhoz KELLENE ELVILEG, hogy kötve legyen - eleve ha értelmezed a szó jelentését, hogy mire vonatkozik a RENDERELÉS szó, akkor nem kellene, hogy például a letöltéskezelés módja a motorváltástól megváltozzon a böngészőben... :U Ettől még ha valami nagyon degenerált megoldást alkalmaztak, akkor még akár simán összefüggésben is lehetne... erről beszéltem, hogy normál esetben egy csomó ehhez hasonló dolog úgy kellene, hogy megtervezve legyen, hogy egymástól független komponensekből álljon össze a böngésző, például a letöltéskezelés ugyan ne függjön már bármilyen módon is a konkrét renderelő motortól... legfeljebb annyiban, hogy tudja hívogatni a dolgait valami API-n keresztül. Tehát nyilvánvaló, hogy a legtöbb dolog belső működésével nem lehetek tisztában, ahogy feltételezem, dqdb kolléga sem böngészgette a Presto kódját...

"Ezzel szemben a Presto-t (mivel zárt) senki nem tudhatja, hogy mennyire van összedrótozva a böngészővel."
Na, hát ez jó, ezek szerint az ezutáni mondókádban lényegében ugyanazt írtad le, mint én az előző bekezdésemben. Akkor mi a kérdésed? :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18628) zileut


zileut
tag

Tudna vki segíteni, hogy ha a feliratok.info-ról letöltök egy feliratot, amit zip formátumban raktak fel, akkor letöltésnél miért srt formátumban menti el? Más böngészőknél ilyen hiba nincs.
Előre is kösz!

(#18629) fatal` válasza zileut (#18628) üzenetére


fatal`
titán

Mert nem jó a MIME type. A többi böngésző a kiterjesztést nézi, az Opera a MIME typeot (már ha jól van beállítva, ebben az esetben ugye nem). De a feliratok.info-n én nem nagyon találkoztam még zippel.

Ha mégis, akkor átnevezed letöltés után és kész.

(#18630) atillaahun válasza Rimuru (#18624) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz, tényleg leszinkronizálta nekem is. Elsőre nem is vettem észre, csak kipróbáltam a kulcsszóval. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#18631) Kuruc2 válasza brd (#18602) üzenetére


Kuruc2
senior tag

#16238)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18632) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18627) üzenetére


Penge_4
veterán

"Itt csak arról beszél, hogy egy hosszú ideig futó JavaScript-kód nem blokkolja a felhasználói felületet... ami egyébként elég nagy előny. De non-modal dialogs-ról nem is láttam említést a cikkben."

A "disable scripts execution on page" checkbox minden böngészőnél ott van, már IE-nél is. Mivel konkrétan Presto-specifikus előnyként említette, gyanítom, hogy a csak Operában létező dolog továbbfejlesztésére célzott, avagy, hogy az UI-t nem blokkolja -> értsd: tudsz tabot váltani.

Akkor is jól jön, ha valami hülye alert()-ekkel szórakozik és akkor is, amikor JS dobozon keresztül kell beilleszteni először egy link címét majd utána egy link URL-jét (eközben kétszer Ctrl+Tab-ozni a forrásoldalra.

"Szövegkijelölés: na ez például engem Chrome-ban kifejezetten idegesít, hogy a duplaklikk egy szót+az azt követő szóközt is kijelöli... minek a plusz szóköz?!"

Az egyetlen logikus indok az lehet, hogy ha valaki azért jelöli ki a szót, hogy Backspace-szel kitörölje. Ilyenkor nem kell utána egy + Del-t nyomni (vagy Del esetén duplázni).

"Mostanában tapasztaltam, amikor mondjuk nagyobb fájlokat akartam lementeni, és azt tapasztaltam, hogy a Chrome-nál elindul a letöltési sáv, még mielőtt megmondanád, pontosan hova is szeretnéd letölteni."

Ahá! Szóval akkor ezért volt az, hogy mikor könyvtárakon keresztül navigáltam (mert nem volt a helyén) Chromiumban, akkor az újabb Chromium nightly letöltése azonnal 10-15%-ra ugrott, utána pedig aránytalanul lassabban folytatódott. Mivel mást nem töltöttem le vele, csak az újabb Chromium nightly-kat tesztelni, ezért nem merültem bele, meg arra gondoltam, hogy csak szerver beállítás lehet (fájlmegosztókon is gyakori, hogy elindul akár 1-2 megabittel és utána elkezd visszacsökkenni a free userek számára limitált sebességre). De akkor egy probléma kilőve + ez is lehet, hogy nem motorfüggő.

"eleve ha értelmezed a szó jelentését, hogy mire vonatkozik a RENDERELÉS szó, akkor nem kellene, hogy például a letöltéskezelés módja a motorváltástól megváltozzon a böngészőben..."

Sok minden nem logikus. Ilyen módon a Fit-to-Width is lehetne egy univerzális CSS fájl a már meglévő CSS szabványok alapjait használva.

Egyébként meg nem csak a renderelésért felel, hanem a hálózatkezelésért is. (DNS caching, SPDY és társai) Vagy nem? Mert ha igen, akkor ennek igencsak része a .htaccess fájl feldolgozásának módja.

(#18629) hunfatal: "De a feliratok.info-n én nem nagyon találkoztam még zippel."

Ha már itt tartunk, ez a zippelgetés is a sok 1.0-s user miatt van, akik képtelenek mit kezdeni azzal, mikor a böngésző szövegként nyit meg egy .srt vagy .sub fájlt. Ezzel legalább 4 vagy 5 kattintásra kárhoztatva engem és másokat. :DDD (Még jó, hogy WinRAR-ban van olyan, ami 7zip-ben nincs, hogy sikeres kibontás után törölje az archívumot automatikusan).

(#18633) fatal` válasza Penge_4 (#18632) üzenetére


fatal`
titán

A userek döntő többsége nem ismeri a jobb klikkes menüt? Vicces.

"hogy WinRAR-ban van olyan, ami 7zip-ben nincs, hogy sikeres kibontás után törölje az archívumot automatikusan)."
Csomagol még valaki így? :D TC-t használok (be van kötve a winrar)

[ Szerkesztve ]

(#18634) Penge_4 válasza fatal` (#18633) üzenetére


Penge_4
veterán

"Csomagol még valaki így? TC-t használok (be van kötve a winrar)"

Én is, de az se törli kibontás után. Csak feliratoknál és egyéb, zippelt/rarolt tartalmaknál teszek kivételt. Jobbklikk->Extract to folder vagy Extract to here.

Más: Dragonfly is history - according to some Twitter messages from some Opera employees - because V8 does not support scope.

Ez is fasza. Ezek szerint a V8 mégsem olyan tuti, amilyennek mondják... Remélem azért a Carakanból is átemelnek majd ezt-azt.

(#18635) fatal` válasza Penge_4 (#18634) üzenetére


fatal`
titán

Nem, de nem is kell, hogy törölje, majd letörlöm.

(#18636) Penge_4 válasza fatal` (#18635) üzenetére


Penge_4
veterán

Az plusz két kattintás. :O

(#18637) chab7


chab7
addikt

Na addig-addig finomhangoltam az operát hogy most nem jegyzi meg a bejelentkezett oldalakon, hogy be vagyok jelentkezve. Sütiket babráltam el vagy a jelszómegjegyzést?
Hogy lehet amúgy előhozni azt a kérdést mikor elsőnek bejelentkezek egy oldalra, hogy kérdezze mit szeretnék? (Megjegyzés/csak most/soha)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18638) fatal` válasza Penge_4 (#18636) üzenetére


fatal`
titán

Alt+f9, enter (kicsomagolás)
Tab, shift+del, enter.

TC-t egérrel használni bűn :)

[ Szerkesztve ]

(#18639) dqdb válasza chab7 (#18637) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F12 > Űrlapok > Jelszókezelő és töröld azokat az oldalakat, ahol meg szeretnéd jegyeztetni a jelszót, de az Opera nem ajánlja fel.

hunfatal: TC-t egérrel használni bűn
Az ingyenes és tökéletes FAR Manager mellett TC-t használni bűn ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18640) fatal` válasza dqdb (#18639) üzenetére


fatal`
titán

A TC többet tud, ráadásul ezer éve meg van véve. :)

(#18641) chab7 válasza dqdb (#18639) üzenetére


chab7
addikt

:C szuper, így most már tudom használni a kulcs ikont ;)
De most jut eszembe, hogy az itcafe-n nem léptet ki csak egy másik oldalon. A különbség csak annyi hogy az a másik oldal az nyitott lapon van mikor bezárom az operát, az itcafe-t pedig gyorsindítóból nyitom általában. De mondjuk ha épp nyitva van az itcafe is, az akkor sem léptet ki ha újra indítom az operát. Mindkét helyen pipáva van a "ne léptessen ki".
Csak valami sütis dolog lesz ez.

Érdekes bug, - legalábbis nálam linuxon - hogy billentyűre nem megy a beállítások panel (ctrl+f12), pedig a menüben oda is van írva mellé.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18642) dqdb válasza chab7 (#18641) üzenetére


dqdb
Topikgazda

másik oldal = másik PH-s oldal?

hunfatal: A TC többet tud
Eben én egyáltalán nem vagyok biztos, sőt. De ez annyira off lenne ebben a topikban, hogy hagyjuk inkább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18643) chab7 válasza dqdb (#18642) üzenetére


chab7
addikt

Nem. Egy teljesen más jellegű oldal. Még a témája sem műszaki jellegű. Ott nem marad benne hiába van pipálva a jegyezzen meg. phpbb alapú fórum.
Na majd lecsekkolom, hogy csak ezen a helyen, vagy egyéb más phpbb fórumokon sem jegyez vajon meg.

Apropó. Az ilyen belépős oldalakon hogy lehet megjegyeztetni a beírt email címeket vagy felhasználóneveket? Jelszó nélkül. Nem a kulcsos lehetőségre gondolok, hanem csak hogy mikor újra arra járok akkor a szövegmezőbe gépelve ajánlja fel lenyílóban ha oda már írtam be olyan kezdetűcímet.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18644) chab7 válasza chab7 (#18643) üzenetére


chab7
addikt

Ki is próbáltam, csak ezen az adott oldalon felejt el opera újraindításakor.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18645) Rimuru válasza chab7 (#18643) üzenetére


Rimuru
veterán

Gyári megoldás, a Beállítások Űrlapok alatt beírod amit gyakran használsz.

A ctrl+f12 nálam működik, és az összes alap billentyűzetbeállítás alatt jó.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#18646) chab7 válasza Rimuru (#18645) üzenetére


chab7
addikt

Ahhha, hogy azt az egyet onnan veszi amit tud :)

A shift+f12 megy a sima f12 is, csak a ctrl+f12 nem :F

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18647) Rimuru válasza chab7 (#18646) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézd meg a billentyűzetbeállításod alatt hogy a Show preferences mire van állítva.

Vigyázat, csalok!

(#18648) chab7 válasza Rimuru (#18647) üzenetére


chab7
addikt

Ezt nem igazán tudom hol van, sem a xubuntu sem az opera billentyűbeállításai közt nem találok ilyet.

Jajj, és mostanában mindig kihoz egy google fordítót is az idegen nyelvű oldalaknál. Annak a beállításaiban is hiába állítom, hogy "ennél az oldalnál" soha.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18649) AtHoS válasza fatal` (#18638) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A TAB nem kell :)

Mondjuk nálam kicsit meg van szerkesztve a TC "start menüje", így ott van egy kicsomagolgatós menüpont, ami ctrl+alt+f2 -vel aktiválható és ez létrehoz egy mappát is a kibontandó fájl nevével és abba bontja ki. Igaz én nem töröltettem még egyszer sem rar-ral kicsomagolt archívumot, de gondolom elegendő lenne egy kapcsolót hozzácsapni az előbbi parancssorhoz és kibontás után törölné is :B

DOS időkben DosNavigatort használtam, de win95 alatt már inkább az akkor még WindowsCommander néven ismert fájlkezelőt használtam. A FarManager kialakítása nekem eléggé idegen volt a DN után, így hanyagoltam is erősen.

Több, mint 10 éve találkoztam utoljára FM-el. Még most is fejlesztik?

read-only mode on the forum

(#18650) fatal` válasza AtHoS (#18649) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, nem vált oldalt úgyhogy még a tab sem kell.

A kapcsolót nem tudom, életemben nem használtam.

A Far Managert, ha jól látom fejlesztik, de szerintem is idétlen a felülete.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.