Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Penge_4 válasza chab7 (#18648) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ezt nem igazán tudom hol van, sem a xubuntu sem az opera billentyűbeállításai közt nem találok ilyet."

Pedig azt hittem csak a KDE-ben van ilyen marhaság, hogy egy csomó illogikus billentyűparancsot fenntart magának :D (miközben a Windows gomb nem nyitja meg a KLauncher-t, mert miért is tenné, ha meg remappolod, akkor a többi Meta+ kombó döglik meg).

Mindenesetre ez alapján talán eligazodsz. Keresd meg a Ctrl+F12-t (valószínűleg valami baromság lesz beállítva rá), töröld és utána már működni fog Operában. De ha nem akarod szerkeszteni, az Alt+P is ugyanazt csinálja, mint a Ctrl+F12

(#18652) chab7 válasza Penge_4 (#18651) üzenetére


chab7
addikt

Hmmmm, ezt már megtaláltam, de azt hittem mást kell keressek mert ezek közt nem volt ctrl+f12, tehát nincs semmi sem rendelve hozzá - mégsem megy operában. (Amúgy egy csomó minden meg a windows [super] gombhoz van lenne rendelve, de mivel a thinkpadomon nincs ilyen gomb, így ezek használatától elesem. Minő öngól ez így egy eleve linux barát laptop részére amiről lehagyják a win gombot ezt nyomatékosítva, de a linux meg mégiscsak felhasználja azt a gombot ;) )

Viszont az alt+p az előhozza :C köszi, ez is megteszi ezután ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18653) chab7 válasza chab7 (#18652) üzenetére


chab7
addikt

Ahhhh, mégiscsak meglett. 12 munkaterülettel dolgozva a 12-eshez volt beállítva a ctrl+f12, de hát ki a jónyavaja dolgozik 12 munkaterülettel? Még felével sem nagyon. Na mindenesetre azokat kitöröltem mert nekem totál elég max 2 munkaterület is. Így már megy a ctrl+f12 is az opera beállítások :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18654) Rimuru


Rimuru
veterán

Ezért sem használok DE-ket, ablakkezelő szinten nálam csak olyan billentyűparancsok vannak amiket én állítottam be.

chab7: Megoldható hogy egy nem gyakran használt billentyűt használsz Super billentyűként, vagy mondjuk egy billentyűkombinációt.

Vigyázat, csalok!

(#18655) chab7 válasza Rimuru (#18654) üzenetére


chab7
addikt

Persze, nem is gyakorlati a problémám vele, hisz nem használnám jórészüket úgysem, csak csupán elméleti síkon értetlenkedek, hogy ez milyen megoldás már :U

Arra a problémámra tud valaki megoldást, hogy a nem magyar nyelvű oldalakon miért dobja fel a google fordító sávját, és főleg, hogy hiába adom meg hogy "ezen a webhelyen soha", mégis minden opera indítás után feljön a sáv újra ugyanazokon az oldalakon?

A jelszavak megjegyzését megoldottam a kulcsos ikonnal ;) még tetszik is a dolog. Most már sehol nem jegyez meg, de a kulcsra "bökve" azonnal bevisz. Sőt, kulcs ikont le is szedtem és ctrl+enterrel lépek be. Így meg is van jegyeztetve és nem is. Ha esetleg másik családtag ülne a gépem elé - ami nagyon ritka - akkor adott oldalakra így nem léptet be engem automatikusan, de ha én ülök a géphez akkor ctrl+enter és bent is vagyok. :C

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18656) Sonja


Sonja
veterán

A WebKit felé fordul, és leépít az Opera

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18657) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az Operával kapcsolatban van egy kérdőív. Aki tud angolul az kérem töltse ki:Az Opera jövője a felhasználókon (is) múlik!

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18658) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18632) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem azért nem a non-modal dialogs-ról van szó, mert azt írja, hogy "JavaScript not blocking the UI thread", tehát itt ebből úgy tűnik, hogy csak arról beszél, hogy másik szálon fut a UI kezelése, tehát egy szarul megírt JavaScript-kód adott esetben nem blokkolhatja a teljes UI-t. Már csak azért is ez a valószínűbb, mert a non-modal dialogs régóta nem csak Operában van, a Firefox is lemásolta (szóval innentől nem Presto-specifikus), például egy alert()-nél simán lehet tabot váltani, plusz a szöveget is le lehet másolni a párbeszédablakból már jóideje (hogy konkrétan hányas verzió óta, azt nem tudom). Próbáld ki ezt FF-ban: http://jsfiddle.net/CSAXj/1/

Na mindegy, az idézett rész eléggé hiányos tartalmú ebben a formában ettől még.

"Az egyetlen logikus indok az lehet, hogy ha valaki azért jelöli ki a szót, hogy Backspace-szel kitörölje. Ilyenkor nem kell utána egy + Del-t nyomni (vagy Del esetén duplázni)."
Igen, de ez CSAK szövegbeviteli mezőkben (text típusú input, textarea) jön jól, egyébként meg SEHOL. Mert alapból az ember ugye nem tud törölni egy normál szövegből.
Úgy szoktam "megoldani", hogy kettőt klikkelek a szóra, és egy kicsit visszahúzom az egérkurzort, de elég zavaró, hogy ilyen hülye kerülő megoldásokhoz kell folyamodni. Egyébként SAJNOS a Firefox (Gecko) is átvette ezt az idiótaságot... :( (nem mintha használnám amúgy a FF-ot, csak nem vágom az okát, minek vették ezt át)

"Egyébként meg nem csak a renderelésért felel, hanem a hálózatkezelésért is. (DNS caching, SPDY és társai) Vagy nem? Mert ha igen, akkor ennek igencsak része a .htaccess fájl feldolgozásának módja."
Hát a renderelő motornak nem kéne, hogy túl sok köze legyen a hálózatkezeléshez, a kettő tök más feladat.
A letöltött .htaccess tartalmának böngészőben történő megjelenítése pedig nem értem, hogy kapcsolódna a hálózatkezeléshez. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz szintén.

(#18634) Penge_4 :
ezt nem értettem, hogy érti, hogy nem támogatja a scope-ot, nem sok magyarázatot fűzött hozzá... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18659) Jámbor


Jámbor
tag

Opera Mobile is játszik itt? 1. hozzászólásban nincs leírva.

Soha ne mondd, hogy soha.

(#18660) chab7 válasza Jámbor (#18659) üzenetére


chab7
addikt

Én használom, csak téma lehet ez is gondolom.
Sőt, ha megnézed a jobb felső satokban a topic képecskét azon rajta van :K

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18661) Jámbor


Jámbor
tag

Jogos...

Android app fórumban próbáltam, de válasz nélkül maradtam, majd itt hátha!

Opera Mobile böngészőben hogy tudom beállítani, hogy a beágyazott Youtube-videók teljes képernyőn induljanak? Most csak így mennek:

Soha ne mondd, hogy soha.

(#18662) #27441408


#27441408
törölt tag

heló , az online betöltött filmeket az opera hol tárolja? Semmi normális video letöltő nincs hozzá, de itt régen azt mondták hogy azzal hogy betölti valahov a gépre is letölti, de hova????? (pár éve mondták elfelejtettem, ezvan :U ) fontos lenne mer unom mindig a mxth
ont a vagy a fájerfoxot betölteni, hogy letöltse az online filmet. (ha az anya oldalon nézem ott mindig csúszik a hang , kép, de a letöltött az jó) kösy

(#18663) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Hogyan tudom átmenteni egyik gépről a másikra a operát?

Másik gépen sem akarok tökölni megint mindennel.. még eddig nem volt rá szükségem de most jól jönne. THX

Lusta dög vagyok azért nem olvastam vissza és egy picit sürgős is lenne :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18664) Rimuru válasza Vangelis (#18663) üzenetére


Rimuru
veterán

Elég lett volna az első hozzászólás is. Linux nincs benne de ott se nehéz megtalálni ~/.opera

Vigyázat, csalok!

(#18665) Vangelis válasza Rimuru (#18664) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Addig nem látok el :)

nekem valamiért nincs profilom.... legalábbis a megadott helyen semmi.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18666) AtHoS válasza Vangelis (#18665) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rendszergizda módban és nem rendszergizda módban külön helyen is tárolhatja a profilt.
Amúgy meg a Súgó -> Opera névjegye részen szépen olvasható merre is van a használatban lévő profil.

Ha többfelhasználós volt az OS, akkor előferdülhet, hogy felhasználónként más-más helyen van a profil (alapértelmezett Opera esetén)

read-only mode on the forum

(#18667) Vangelis válasza AtHoS (#18666) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Csak rendszergizda van. Semmi más.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18668) AtHoS válasza Vangelis (#18667) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor így egyszerűbb a helyzet, de a lényeg, hogy itt van számodra a megfelelő infó:
Súgó -> Opera névjegye

read-only mode on the forum

(#18669) Vangelis válasza AtHoS (#18668) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Verzió
12.10
Összeállítás
1652
Környezet
Win32
Rendszer
Windows XP
Böngésző azonosítása

Opera/9.80 (Windows NT 5.1) Presto/2.12.388 Version/12.10
Elérési utak
Beállítások
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera\operaprefs.ini
Lementett folyamatok
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera\sessions\autopera.win
Könyvjelzők
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera\bookmarks.adr
Opera mappája
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera
Gyorsítótár
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\cache
Súgófájlok
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\opcache
Levelezési mappa
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\mail
Bővítmények mappája
C:\Program Files\Opera\program\plugins
C:\Program Files\Windows Media Player
Felhasználói CSS mappája
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera\styles\user

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18670) #27441408 válasza #27441408 (#18662) üzenetére


#27441408
törölt tag

Válasz? :U

(#18671) Penge_4 válasza Rimuru (#18664) üzenetére


Penge_4
veterán

"Linux nincs benne de ott se nehéz megtalálni ~/.opera"

Akkor bele kéne tenni. Linuxon egyébként egy kezdőnek még a meghajtókat is nehéz megtalálni, nemhogy a felhasználói programok profiljait, meg rájönni például, hogy a ponttal kezdődő fájlok a rejtettek. :D

Na meg eleve minden teljesen más. Ott a kiterjesztés lényegtelen, MIME type alapján dönt (bár ez tetszik, mivel így minden szöveget a szövegszerkesztő nyit meg, miközben nem barmolja el a fájlikont. Windows-on meg Registry-t kellett buherálni, hogy megmaradjon a JavaScripteknek a JS ikon, de Wordpad nyissa, ne a Windows Runtime izé, vagy az XML-nek is maradjon meg az eredeti ikonja, de azt se a böngésző nyissa.

Ugyanakkor szokni kell egy kezdőnek, hogy éppen ezért semmi sem fog lefutni, csak szövegként megnyílni, amíg nem adsz neki futási jogot, míg Windows alatt, ha akár egy Word dokumentum kiterjesztését átírod .exe-re, megpróbálja azt is futtatni (és nem sikerül neki). ;]

Szóval ne vegyük ennyire félvállról azért. :U

Egyébként azt még én se tudom, hogy mi alapján dönti el, hogy melyik meghajtó lesz sda, sdb, sdc és így tovább. Mert IDE-nél még volt primary meg secondary master/slave, de SATA-nál már nincs. Meg USB-nél sem. Az meg aranyos, hogy a kötetcímke alapján adja az útvonalat, de Windows alatt a kötetcímkét szabadon módosígathattad, itt meg csúnya vége lehet neki.

(#18672) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18671) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyébként azt még én se tudom, hogy mi alapján dönti el, hogy melyik meghajtó lesz sda, sdb, sdc és így tovább. Mert IDE-nél még volt primary meg secondary master/slave, de SATA-nál már nincs. Meg USB-nél sem. Az meg aranyos, hogy a kötetcímke alapján adja az útvonalat, de Windows alatt a kötetcímkét szabadon módosígathattad, itt meg csúnya vége lehet neki."
Ha Windows-ban nyitsz Win+R segítségével egy diskmgmt.msc-t (Disk Management), akkor ott is láthatod, hogy van Disk 0, Disk 1, stb. Vagy ha nyitsz egy cmd-t, majd diskpart, aztán list disk, itt is hasonló számozásokkal vannak ellátva a háttértárak. Aztán select disk 0, list partition, itt is meghatározott számok vannak rendelve a partíciókhoz. Na jó, nem megyek tovább :DDD, de Windows-ban is lehet egyedileg azonosítani a lemezeket, partíciókat.
UNIX/Linux-ban az eszközök listázása, nyilvántartása ilyen szempontból egész más, mint Windows-nál; Linuxban az eszközök (device) a /dev alá mountolódnak (pl. /dev/sda1), itt nincs C:, D:, meg a többi, de ezeket az eszközöket olyan "felhasználóbarát" nevek alá mountolod pl. a /media elérési út "alá", amilyenre csak akarod, érdemes is így használni, nem pedig a /sda és a többit buzerálni, az csak olyan esetben kell, amikor particionálsz és hasonlók, amúgy teljesen jó az "alias". Ezt viszont a /etc/fstab-ban kell az eszköz UUID-je alapján megcsinálni, és fontos is, hogy UUID alapján rendelj hozzá "aliast", mert akkor nincs olyan gond, hogy máshova csatlakoztatod az eszközt, és máris hülyeség jön ki az egészből. Ja, és akár több ilyen elérési út alá is mountolhatod az eszközt, halál egyszerűen. Aztán ezeket úgy módosítgatod, ahogy akarod.
Valahogy így csináld:
http://linux.byexamples.com/archives/321/fstab-with-uuid/
Szerk.: kicsit kapkodósan írtam, úgyhogy nem mentem bele precízen a részletekbe, de a lényeg benne van. :D Meg a linkelt cikkben is le van írva.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18673) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18672) üzenetére


Penge_4
veterán

Oké, akkor csak egy rövid kérdés: Hogy van az, hogy a pendrive lesz sdb és a SATA-s vinyó sdc1,2,3,stb.? Mert ahogy látom (mert te nem válaszoltad meg) az alaplapi elhelyezkedés alapján dönti el. De akkor is, hogy sorolhat egy pendrive-ot előrébb egy alaplap, mint a HDD-t, ami ráadásul még csak nem is külső USB-s vagy eSATA-s, hanem sima SATAII-es? ;]
Most, hogy így mondod, Windows-on is lehet, hogy így számozza, eszközkezelőben nem néztem, a többi helyen meg elvonja a figyelmet, hogy a optikai meghajtóknál listázza és egy abc-ben távolibb betűjelet kap. Mindenesetre ez kb. olyan volt, mikor anno mikor XP-t logikai partícióra telepítettem és végül a C:\ helyett a D:\ lett a rendszerpartíció. Bár károm konkrétan nem származott belőle, mert majdnem minden a D:\Program Files-t és a D:\Documents and Settings-t állította be útvonalául, de végül annyira bántotta a világképemet, hogy pár hónap után újrahúztam. :D

(#18674) AtHoS válasza Vangelis (#18669) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a profil mappád:
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Opera\Opera\

Bár ez gondolom azóta már számodra is világos :B

Tehát ennek a mappának a tartalmát kell elmenteni, majd a rendszertelepítés után visszaállítani az ott megnézett útvonalra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18675) Zoli133 válasza Penge_4 (#18673) üzenetére


Zoli133
őstag

Tapasztalatom szerint inicializálási sorrendben van az elnevezés. Ami pedig már, hogy mitől függ egy másik kérdés (mondjuk főleg, driverek betöltésének sorrendje)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18676) Vangelis válasza AtHoS (#18674) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen akkor az egész mappa.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18677) elodman


elodman
aktív tag

Ave

miért ajánlható az Opera más böngészők helyett?

Azt hallottam, "biztonságosabb". Vajon mennyiben?

kösz.

(#18678) chab7 válasza elodman (#18677) üzenetére


chab7
addikt

Kicsit olvasgass a topicban és ki fog derülni ;)
Pár támpont: csoportosítható fülek, szamárfül, gyorshívó testreszabhatóság, email kezelő, dupla/tripla katt kijelölés, jelszókezelés... és még sokan mások. ;)

(#18671) Penge_4: Nekem aki linux alapokban van jobba otthon mint windowsosban meg pont, egyértelmű hogy melyik a rejtett fájl, stb. Pont, hogy a C:/ D:/ ami nehezebben érthető.
Ki melyikkel ismerkedik elsőre ;) Nem hiszem, hogy a Windows-t ennyire magától értetődő módon kellene alapnak venni. ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18679) Penge_4 válasza elodman (#18677) üzenetére


Penge_4
veterán

Abból, hogy
- szinte alig találnak benne biztonsági rést és ha találnak is gyorsan foltozzák, míg a többiben 10+ is van rendszeresen. Bár itt az alacsony piaci részesedés is szerepet játszhat, de ez a lényegen nem változtat.
- eleve a felépítéséből adódik, hogy semmilyen hülye toolbar nem kap helyet benne, meg nem nyúl bele a böngészőbe.
- egy csomó mindent magadnak is beállíthatsz, ráadásul a beépített tartalomblokkoló is már jóval előbb blokkol, mint bármilyen Adblock (beleértve azt, ami Operában kiegészítőként is elérhető és nem az Content Blocker API-t használja). Scripteket is mindenféle kiegészítők nélkül letilthatod, ahogy az iframeket is oldalspecifikusan, nem csak globálisan. Ráadásul a Flash-t is beállíthatod On Demand-ra (hogy csak kattintásra töltődik be és csak az, amire kattintasz (például a bannerek nem, csak a videó).

(#18680) Vangelis válasza elodman (#18677) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A legjobb!

Én egyszer kipróbáltam véletlenül.

Jó pár éve

Azóta nem használok mást.

Szerelem első használatra :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18681) Vangelis válasza AtHoS (#18674) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sikerült.

Így csináltam máskor is. De nem emlékeztem pontosan

Azt hittem van egyszerűbb megoldás is mint régen a firefoxnál.

Kösz mindenkinek!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18682) elodman válasza Penge_4 (#18679) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi mindenkinek a helpet

Remélem, van néhány főbb firefox-os kiegészítő hozzá.
(pl. Down them all, X (gmail) notifier, Fire gestures, stb.)

(#18683) fatal` válasza elodman (#18682) üzenetére


fatal`
titán

Downthemall szerintem nincs, gmail notifier szinte biztos, hogy van, az utóbbi pedig beépített funkció (ebben volt először) :)

(#18684) chab7 válasza elodman (#18682) üzenetére


chab7
addikt

Ha jobban megnézed ezek eleve megvannak benne kiegészítő nélkül. Van email kezelője (nem csak gmailre), van letöltéskezelője is, és gesztusvezérlés is van benne. Naná, hoyg így nem kell kiegészítő rá - pláne nem firefoxos :N

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18685) fatal`


fatal`
titán

Megint azt játsza a reklámblokkoló (beépített, ini), hogy jópár oldalon megjeleníti a reklámot, majd ha jobbklikk -> tartalom letiltását nyomok, akkor ráteszi, hogy letiltott tartalom és leokézva eltűnik. Mi okozhatja ezt, hogy nem szűr normálisan?

Nem minden oldalon csinálja, csak egy-kettőn.

[ Szerkesztve ]

(#18686) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18679) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ráadásul a Flash-t is beállíthatod On Demand-ra (hogy csak kattintásra töltődik be és csak az, amire kattintasz (például a bannerek nem, csak a videó)."
Ez Chrome-ban is beállítható.

(#18673) Penge_4 :

https://help.ubuntu.com/8.04/installation-guide/i386/device-names.html
"SCSI ID address-wise"

"The first SCSI disk (SCSI ID address-wise) is named /dev/sda.
The second SCSI disk (address-wise) is named /dev/sdb, and so on."

"The partitions on each disk are represented by appending a decimal number to the disk name: sda1 and sda2 represent the first and second partitions of the first SCSI disk drive in your system.

Here is a real-life example. Let's assume you have a system with 2 SCSI disks, one at SCSI address 2 and the other at SCSI address 4. The first disk (at address 2) is then named sda, and the second sdb. If the sda drive has 3 partitions on it, these will be named sda1, sda2, and sda3. The same applies to the sdb disk and its partitions.

Note that if you have two SCSI host bus adapters (i.e., controllers), the order of the drives can get confusing. The best solution in this case is to watch the boot messages, assuming you know the drive models and/or capacities.

Linux represents the primary partitions as the drive name, plus the numbers 1 through 4. For example, the first primary partition on the first IDE drive is /dev/hda1. The logical partitions are numbered starting at 5, so the first logical partition on that same drive is /dev/hda5. Remember that the extended partition, that is, the primary partition holding the logical partitions, is not usable by itself. This applies to SCSI disks as well as IDE disks."

http://serverfault.com/questions/220889/how-does-linux-determine-the-scsi-address-of-a-disk/232587#232587

"Modern Linux rebuilds /dev directory on bootup, and it scans scsi-hosts in the order they appear on the pci bus."

======

Lényeg esetedben: én azt tartanám elképzelhetőnek, hogy mivel bootoláskor alakul ki a sorrend, a pendrive eleve rá volt dugva a gépedre, és így inicializálási sorrendben a pendrive-od került előrébb.
Tesztelned kellene utólagos rádugással is.

Sk8erPeter

(#18687) grabber


grabber
addikt

Opera mobile alatt állandóan beleszaladok abba,hogy szeretnék megnyitni egy linket új fülön a háttérben,de helyette szinte mindig ki akarja jelölni a szöveget.Van rá valami megoldás,hogy ne kijelölni akarja?

(#18688) ottoyes válasza fatal` (#18685) üzenetére


ottoyes
senior tag

Hali!Nem ebbe a topic-ba való a kérdés,de múltkor leírtad,hogy sikerült megoldani a dolgot...tehát:az Opera memóriaszivárgásának korlátozása után szeretnék gátat szabni a CoolNovo ezen tevékenségének is...de a világ pénzéért sem találom a beállításokban eme lehetőséget,és már picit idegesít... :O Kérlek firkáld ide,hogy hol találom ezt a beállítások között!Köszönöm,meg minden! :R

Ottoyes

(#18689) dqdb válasza grabber (#18687) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Több próbálkozás, esetleg jobban belenagyítasz az oldalba, és érintés közben megpróbálod az ujjadat nem mozgatni. Általában nekem nincsen vele problémám, de időnként én is belefutok, és találkoztam már olyan linkkel, amit 15-20 másodperc volt lenyomni ezen probléma miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18690) fatal` válasza ottoyes (#18688) üzenetére


fatal`
titán

Memóriáról egy szót nem ejtettem, cacheről beszéltem (HDD).

(#18691) ottoyes válasza fatal` (#18690) üzenetére


ottoyes
senior tag

Uhhh...valóban...pedig mit össze keresgéltem... :) ...azért kösz9 :C

Ottoyes

(#18692) brd válasza grabber (#18687) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs és baromi idegesítő. :W Ha mégis találsz megoldást, írj kérlek, fizetni is hajlandó vagyok érte. ;-)

The only real valuable thing is intuition.

(#18693) atillaahun válasza brd (#18692) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt akkor csinálja amikor az érintés nem tökéletesen pontszerű, tehát akár csak egy apró kis csúsztatást is érzékel, az neki már szövegkijelölés.
Sok múlik egyébként az adott telefon kijelző érzékenységének beállításain.
Az enyém pl. töltővel úgy remeg, hogy olyankor abszolút nem fogad el hosszú érintést, csak kijelölést.
Megoldás természetesen nincs. :N

Legfeljebb annyi, hogy jobban zoom-olsz érintés előtt, mert közelről kevesebb megy "mellé". :)
Ja igen, és valóban: KiKúRt MóD idegesítő. :(((

[ Szerkesztve ]

(#18694) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Van arra lehetőség, hogy a bejelentkezési mezőt csak kitöltessük, de "ne nyomjon Entert"?

Sajnos a shop.builder.hu oldalon az új beléptető kialakítással nem tud beléptetni. Kitölti a mezőket rendesen, azt látom, de nem a beléptető gombot aktiválja, így irkálhatom be kézzel az adatokat.

read-only mode on the forum

(#18695) brd válasza AtHoS (#18694) üzenetére


brd
nagyúr

Gyorsan nyomsz egy ESC-et. ;)

atillaahun: Lehet, hogy így van (sőt, szinte biztos, hogy ez van a háttérben, mert nekem ilyenkor a kép is sokszor mozog picit), de nem igazán van összehasonlítási alapon, eddig viszont minden telefonon ezt tapasztaltam. Én, ha rajtam múlna, tennék egy külön gombot a felületre, ami a kijelölést kapcsolná ki/be, lévén, arra szerintem viszonylag ritkán van szükség, "háttérbenlinkmegnyitásra" viszont gyakran. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18697) fatal` válasza Penge_4 (#18696) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos...

A magyaroperablogon szerintem már mindent leírtunk, hogy miért is kár érte.

(#18698) Rimuru válasza fatal` (#18697) üzenetére


Rimuru
veterán

+1 :(. Az űrlapkezelés is olyan mint chromiumban.

Vigyázat, csalok!

(#18699) Penge_4 válasza Rimuru (#18698) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogy érted? Ugrott a Wand? :Y

(#18700) Rimuru válasza Penge_4 (#18699) üzenetére


Rimuru
veterán

Most konkrétan a checkboxok nem kezelésére gondolok. Opera Mobile alatt ugyanúgy működik mint az asztali változatban.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.