Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) AtHoS válasza spe88 (#17247) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1. Kapcsold ki a beépített torrent klienst: opera:config#BitTorrent|Enable
Amúgy MIME típus: application/x-bittorent

2. valami nem kóser nálad akkor a sütikkel. Nálam is elfogad minden sütit és kilépéskor törli az összeset, mégsem léptet ki. Töröld ki az összes sütit, így tiszta lappal indulhatsz

3. a billentyűzetbeállítás szerkesztése ablaknál (Ctrl+F12 -> Haladó -> Billenytűparancsok -> az alsó szerkesztés gombra katt) bal felül beírod a keresőbe, hogy f3. nekem kidobta egyből a find next (F3) és a find previus (Shift F3) parancsokat. No akkor itt már át is tudod tenni másik billentyűre

4. ezt a személyes adatok törlését hol lehet elérni? Eddig valahogy nem volt ilyesmire szükségem, de nem is találok a beállítások között sem ilyen elnevezésű dolgot :B
Áhá, megtaláltam. Látom elég jól testre lehet szabni mit is akar az ember törölni.
No a könyvjelzőkhöz a kis ikonokat a profil könyvtár icons alkönyvtárában tárolja az opera

Ilyet persze nem találni a beállítások között. Nos szvsz ami ezek közül okozhatja az icons könyvtár ürítését:
- A gyorsítótár teljes kiürítése
- Könyvjelzők utolsó látogatási dátumának törlése
- Állandó tárhely törlése

Szerk.: No persze lassú vagyok :DDD Megyek iszom inkább egy sört :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17252) spe88 válasza fatal` (#17248) üzenetére


spe88
senior tag

1 - már le volt írtam... viszont a rejtés nem vettem észre msot minden ok!!

2 - hol kell bepipálni azt a csökkentett módot? egyébként pl Ph-ról nem léptet ki, ha kilépek operábol viszont ncore-rol igen...

3 - át sikerült állítanom ctrl g-re ahogy írtátok, keres is az adott lapon viszont a következőn már nem keres vele, az eredeti elképzelés szerint szal mindegyes alkalommal be kell ütni

4 - valóban bejött a könyvjelzős dolog abbol kivettem a pipát és most jó

Szóval már csak a 2-es maradt megoldatlan

Kiderült mégsem működik a 3-as megoldás mert ha egy teljes új weblapot nyitok, akkor semmit nem csinál most nekem, ha nyomom a ctrl+g-t holott az adott lapon ahol először rákerestem ctrl+g-re reagál és már megy is a következő találatra azonban új lapnál ctrl+g-re semmi...

thx

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17253) AtHoS válasza spe88 (#17252) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja, hogy böngiből kilépés után nem marad bent :W Ezt elsőre is így fogalmaztad vagy menet közben csapódott így hozzá?

Sütiket ne töröld ki a kérdéses weblapok esetén

A keresős dologhoz már nem tudok mit hozzátenni. Ha sikerült átszerkesztened a billentyűt, lövésem nincs miért nem működik úgy nálad mint a szinte mindenki másnál. Nézd meg USB verzióban telepítve, hogy úgy működik-e. Ha igen, akkor config fájl problémád lesz

read-only mode on the forum

(#17254) fatal` válasza spe88 (#17252) üzenetére


fatal`
titán

magra mikor belépsz ott van, hogy csökkentett biztonság

(#17255) spe88 válasza AtHoS (#17253) üzenetére


spe88
senior tag

ha kilépek operából akkor csinálja, hogy kilép a weblapról, pedig nincs bepipálva, hogy törölje a sütiket!

most lehet, hülye vagyok sőt biztos mert életemben először látom az operát de mi az a mag?

a másik meg hogy kipróbáltam F3-mal is (átállítottam az említett prgit másik billre) és így sem megy a keresés mint nekteek.. vmi bug lehet.. annyit csinál F3-ra egy új lapon, hogy előjön egy kis kereső mező, ua mint ha CTRL+F-et nyomnék szal megint írhatom be a keresendő szavat!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17256) AtHoS válasza spe88 (#17255) üzenetére


AtHoS
nagyúr

mag = ncore

Szóval mikor be akarsz lépni az oldalra pipáld be, hogy csökkentett biztonság és természetesen ne töröld a sütijét a lapnak

Az új lapot hogyan nyitod? Van egy olyan érzésem, hogy nem új fület nyitsz, hanem egy új Opera ablakot. Na ott nálunk sem megy az előző keresés. Itt viszont felmerül az a probléma, hogy mi a fenéért kell új ablak a kereséshez, miért nem elég az új fül :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17257) Sk8erPeter válasza fatal` (#17254) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"magra".....
vazze, én sem értettem, mi a szarról maradtam le, hol van az Operában ilyen, miről beszélsz egyáltalán, pedig nem most hallottam életemben először az ncore-ról, gondolhatod.... de ez iszonyatosan szar, hogy így hívod :DDD Miért nem lehet a normális nevén nevezni? :D Az még nem ütközik az alapelvek szabályaiba. :)

Sk8erPeter

(#17258) spe88 válasza AtHoS (#17256) üzenetére


spe88
senior tag

mag core hirtelen nem ugrott be :) kivettem a pipát és minden ok!

sőt most már a ekresés is működik nem tudom eddig miért cseszekedett, egyébként nyilván nem nyitottam új ablakot :) szal köszi a segítséget minden megoldódott :) alakul a személyre szabott Opera...

jah még annyi bár ez tényleg csak a nagyon kényelmességem miatt van, hogy ha megnyitok egy új lapot akkor az értelemszerűen ugorjon is rá ezt még be tudom lőni viszont van úgy hogy egy lapról szeretnék egyszerre meg nyitni 10 új fület akkor esetleg egy billentyű+egér középső gom komboval nem ugrik rá egyből az újonnan megnyitott fülre...

Ilyen beállítás létezhet?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17259) AtHoS válasza spe88 (#17258) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ctrl+balklikk vagy görgővel kattintva háttérben nyitja meg a linket új fülön.

Amúgy Shift+görgőklikkel feljövő menüben tudod beállítani mit műveljen a görgőkattintáskor

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17260) spe88 válasza AtHoS (#17259) üzenetére


spe88
senior tag

valóban bár a ctrl görgő egy adott weblap pl youtubeon nem működik, csak, akkor ha egy teljesen új weblapot nyitok meg a könyvjelzők közül, viszont a ctrl bal klikk tényleg háttérbe teszi magáról az adott oldalról is...

ha még nem tudok vmit jövök ide, úgy látszik mindenre tudjátok a megoldást! :D

thx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17261) fatal` válasza Sk8erPeter (#17257) üzenetére


fatal`
titán

Azért, mert az oldal szabályzatában benne van, hogy tilos emlegetni nyílvános oldalon, ilyen egyszerű. És torrentes körökben mindenhol magnak hívják.

(#17258) spe88:
Középső klikk a linken (görgőklikk) vagy ctrl+bal klikk.

[ Szerkesztve ]

(#17262) Sk8erPeter válasza spe88 (#17260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bizonyos billentyűzet- vagy egérkombók nem működnek, ha a Flash-videó van a fókuszban, pl. előtte a videóra kattintottál, mert akkor a Flash fogja detektálni ezeket, kb. "kisajátítja", ez olyan, mint amikor egy oldalon akár JavaScripttel is felül lehet bírálni az előbbiek viselkedését.
Tehát ha a Youtube-videónál pl. a related videos-ra kattintasz magán a videó ablakán belül, a videó megnézése után, akár Ctrl+bal egérgombbbal, az NEM fog működni.

(#17261) hunfatal : igen? Nem csak az a szabály van, hogy linkelni nem lehet a "mag" oldalaira? Én meg most hallottam először a "mag" elnevezést, úgy látszik, nem mozgolódom "torrentes körökben"....ez valami szekta, vagy privilégiumokkal rendelkező csoport, vagy mi? ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17263) Brutális eb válasza Sk8erPeter (#17169) üzenetére


Brutális eb
addikt

Volt néhány nap bantum ezért csak most jövök a válasszal a probléma még fenáll.

Verzió:12.
Sima bal klikk.
Köszi a segítséget. :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17264) fatal` válasza Sk8erPeter (#17262) üzenetére


fatal`
titán

Nem, nem szekta. :D

Itt is van torrent topic meg más fórumokon is. Gondolom akkor az "aszfalt" kifejezéssel sem találkoztál még :D

[ Szerkesztve ]

(#17265) Sk8erPeter válasza Brutális eb (#17263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem, most akkor melyiket szeretnéd? Hogy sima bal egérklikkre mindig új fülön nyíljanak meg a linkek? Annak mi értelme? Vagy félreértelek, és pont hogy azt NEM szeretnéd?

=========

(#17264) hunfatal : nem, de az "aszfaltról" (így idézőjelben) talán egy fokkal gyorsabban levágós, hogy miről beszélsz. :D
Egyébként most a kedvedért végignéztem a "MAG" szabályzatát, és egyáltalán nem találtam arra vonatkozó szabályt/kérést, hogy lehetőleg sehol ne legyen megemlítve az oldal neve... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17266) fatal` válasza Sk8erPeter (#17265) üzenetére


fatal`
titán

Elképzelhető, hogy kikerült a szabályzatból, korábban benne volt ez biztos. Na mindegy, a legtöbben, akik bent vannak tudják, hogy miről beszélek / beszélünk, a többieknek meg úgyis mindegy. No meg gondoltam teljesen egyértelmű lesz, mivel ő konkrétan kiemelte az oldalt, hogy nem jegyzi meg a sütiket.

Szerintem az "aszfalt"-ból sokkal nehezebb kitalálni, hogy mire gondolok, mint a "mag"-ból :D

Na ON. :D

(#17267) Brutális eb válasza Sk8erPeter (#17265) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igen ha rákattintok pl egy linkre akkor új fülön nyíljon ahogyan eddig is 1 héttel ezelöttig.

A mi értelme abba nem menjünk bele nekem úgy volt jó. ;)

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17268) Brutális eb válasza Brutális eb (#17267) üzenetére


Brutális eb
addikt

Megoldva.
A felugró ablakok tiltása helyett nem kivánt ablakok tiltását jelöltem ki.
Így működik minden mintt régen.
Amit nem értettem miért vagy mi állította át(Én nem)
Illetve kicsit hülye néven/ és helyen kapcsolódott az adott problémámhoz a megoldás.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17269) tildy válasza tildy (#17244) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, ez konkretan az opera f...aga volt. En ugyanis tuti nem allitottam elotte rajta, de ez megjavitotta a hianyzo karakter gondot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17270) Sk8erPeter válasza tildy (#17269) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak tudnám, a karakterkódolást hogy sikerült összehozniuk a hardware accelerationnel! :Y

Sk8erPeter

(#17271) F34R válasza Sk8erPeter (#17270) üzenetére


F34R
nagyúr

nem , a hardveres gyorsitas a fontok renderelesere van hatassal , vagyis mivel keson fogott hozza a fejleszteshez , es az opengl -essel is probalkoznak egyszeruen elbassza a betuket. Firefox 4 korai snapshotaiban is volt ilyen hiba.

(#17272) Sk8erPeter válasza F34R (#17271) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, fontok renderelésésénél van gond, de miért csak a "speciális" karaktereknél adja elő mindezt? Úgy értem, hirtelen nem világos, hogy attól még, mert mondjuk az adott betű egy fokkal bonyolultabb, mint egy átlagos angol karakter (mert pl. cirill betűről van szó), attól még a renderelés mikéntje miért van ezeknél elbaszva.
Mondjuk az megint másik szempont, hogy ezt egy stabilnak kijelentett változatban így hagyni számomra érthetetlen dolog. Nem igazán értem, miért nem tudták annyi környezetben tesztelni, hogy előjöhessen a probléma, vagy miért nem csak alfa/béta változatokban próbálkoztak vele, amíg biztossá nem válik, hogy jó-e.

Sk8erPeter

(#17273) F34R válasza Sk8erPeter (#17272) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem tudom a mikentjet a tesztelesnek azt tudom hogy joval kevesebben vannak mint mondjuk a firefoxnal. Igazabol sokkal tobb snapshotot adhatnanak nagyobb gyakorisaggal igy a felhasznalok is konyebben visszajeleznek a problemat melyet gyorsabban ,megoldhatnanak mint most. nekem hiaba van megfelelo hardverem akkor is kikapcsolva hagyom a hwa-t nem csak operanal.

(#17274) tildy válasza Sk8erPeter (#17272) üzenetére


tildy
nagyúr

De a durva az volt, hogy a felugro boxokban (pl. https) eseten is ott volt ugyanez a gond. Azert ez nagyon anti. Ilyen sz.r( bocsanat a kifejezesert) , ennyire problemas meg sosem volt az elmult 14 ev alatt, pedig megeltem mar egy ket valtozatot. Az mindent elmond, hogy emiatt kb eletemben eloszor megfordult a fejemben a valtas lehetosege.

Neha meg megy a betoltom-nem toltom be moka is, lehet szetnezek azugyben is, de akkor is, gaz na.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17275) F34R válasza tildy (#17274) üzenetére


F34R
nagyúr

ha sokszor egymasra updatelted oket , erdemes atnezned a prefs.ini-t [link]

[ Szerkesztve ]

(#17276) Socket A


Socket A
aktív tag

hali
ha hivatkozásra kattintok akkor az eddig megszokott új fülön való megnyitás helyett arról a fülről navigál el az újra amin vagyok
elég idegesítő főleg hogy semmit nem állítottam át
tanácsok? :S
köszi

[ Szerkesztve ]

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#17277) Hunter2


Hunter2
addikt

kicsit gyakran omlik össze az opera mostanában. Mitől lehet ez?

(#17278) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Nagyon szeretnék firefoxról átállni Operára, mert kikészít már a sok Firefox kifagyás. Azonban van pár alapvető opció ami miatt nem tudok váltani.
-Hogyan tudom beállítani, hogy megjegyezze a felhasználóneveket a böngésző? Idegesítő folyton újra beírni.
-Be lehet állítani, hogy ha egy oldalt már egyszer széthúztam a "+"-szal, hogy ne csak középen egy vékony oszlopban olvashassan 21colos monitorom a dolgokat, akkor megjegyezze és ne kelljen minden egyes alkalommal újra kinagyítani?
-Hogyan tudok Firefox által lementett kedvenceket importálni? A firefox .json kiterjesztésben menti le és amikor operában rámegyek, hogy firefox könyvjelzők importálása, akkor ezt a kiterjesztést nem ismeri fel. Egyenként elég ratyi lenne importálgatni, nem is értem hogy gondolják :S

Egyelőre ennyi lenne.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17279) Sk8erPeter válasza Lmh (#17278) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1.) Miután egy oldalon beírtad a felhasználónév+jelszó kombót, fölül meg szokott jelenni egy sáv, ahol rá kell menni a Save gombra.
Ezután Ctrl+Enterrel tudod automatikusan beíratni ezt a kombót.
Lásd még ezt.

2.) Egy lehetséges kerülő megoldás.
Bár nem a legegyszerűbb.
Ez asszem globálisan lesz érvényes: [link].

3.) HTML-be mentsd le, ne JSON-be. Lásd ezt:
Firefox: Export bookmarks to Opera

Sk8erPeter

(#17280) Sk8erPeter válasza Socket A (#17276) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te most ugyanaz vagy, mint ő? :D

Sk8erPeter

(#17281) Sk8erPeter válasza tildy (#17274) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem az a default, hogy a hardware acceleration ki van kapcsolva?
opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration
Nálam legalábbis alapból 0-ra volt állítva, még nem is próbálkoztam vele, milyen bekapcsolva. Korábban is volt itt szó a topicban róla, hogy a HW accelerationnel gondok vannak, szóval ez korábban is eszünkbe juthatott volna itt, de a karakterkódolási parával kapcsolatban nem jutott volna eszembe.

(#17273) F34R : ez okés, nem is a tesztelés módját nem értem, mert OK, ez a hiba nem jött elő náluk (habár mégsem OK), de még mindig nem vágom, hogy a renderelés miért csak az ilyen speckó karaktereknél (pl. cirill betűk vagy egyéb, angol ábécében nem meglévő karaktereknél) csesződik el, abban az esetben, ha a HW acceleration be van kapcsolva.
Egyébként nálam is ki van kapcsolva, igazából egyelőre csak azért volt OFF, mert ez volt a default, és még nem voltam kísérletező kedvemben. De a korábbiak alapján valószínűleg egyelőre legalábbis nem is éri meg bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17282) fatal` válasza Lmh (#17278) üzenetére


fatal`
titán

Megkérdezi, felül megjelenik egy sáv, rányomsz a save gombra. Legközelebbi látogatáskor a CTRL + Enter, vagy a címsor melletti kulcs gombra kattintással tudsz belépni. Ami még nagyon jó, hogy az opera nem csak a user + pass kombót jegyzi meg, hanem a mellette lévő checkboxok (bejelentkezve marad stb.) állapotát is.

Emlékeim szerint a Firefox tud HTML-t is exportálni, azt gond nélkül tudod operába importálni.

Más: Tapasztalt valaki olyat, hogy bekapcsolt hardveres gyorsítással néha remeg egyet az ablak? (Radeon HD7770)

A HD4850-nel nem volt ilyen gond, de gondolom nem véletlenül van alapból kikapcsolva a funkció, csak kiváncsi vagyok hogy másnak is előjött e ilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

(#17283) Sk8erPeter válasza fatal` (#17282) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ugyanazokat írtam, mint Te. :DDD
Hát, a HW acceleration eddig leírt hibái után ezek szerint semmilyen bugos viselkedésen nem kell meglepődni.

Sk8erPeter

(#17284) fatal` válasza Sk8erPeter (#17283) üzenetére


fatal`
titán

Nem, a kulcs gombról nem tettél említést. :DDD

Az a baj, hogy attól félek, hogy driver hiba is lehet, mert mintha más appnál is (ami hwat használ) is előjött volna, de mindig futott az Opera is a háttérben. Ezért érdeklődök. :)

[ Szerkesztve ]

(#17285) tildy válasza Sk8erPeter (#17281) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy latszik Mac alatt nem az default. En nem kapcsoltam be, az biztos. Most kikapcsolva van, de a http://olimpia2012.net/ valami botranyosan jelenik meg rajta.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17286) Socket A válasza Socket A (#17276) üzenetére


Socket A
aktív tag

valaki légyszi

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#17287) Ndruu válasza Socket A (#17286) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha a középső klikkre gondolsz, akkor az az Eszközök - Beállítások - Haladó - Billentyűparancsok - Középső kattintás beállítása - Megnyitás új fülön vagy Megnyitás új fülön a háttérben.

Ha a sima bal kattintásra gondolsz, akkor az oldalfüggő, nem állítható. Az oldal fejlesztőin múlik, hogy milyen módon nyílik a link.
Melyik oldalról van szó?

Harrrr!!!!

(#17288) Sk8erPeter válasza tildy (#17285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csinálhattál volna akkor már screenshotot, ha arra jártál... :) De elhiszem, csak érdekes lett volna saját kép is.

Sk8erPeter

(#17289) tildy válasza Sk8erPeter (#17288) üzenetére


tildy
nagyúr

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17290) Sk8erPeter válasza tildy (#17289) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi!
És ez a rendellenes viselkedés egyből megszűnik, amint kikapcsolod a hardware accelerationt?

Sk8erPeter

(#17291) Rimuru válasza fatal` (#17282) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudom hogy vibrálás alatt mit értesz, nekem ilyen szokott előjönni főleg akkor ha az ablakot átméretezem (alsó panel eltűnik). Kép

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17292) brd válasza tildy (#17285) üzenetére


brd
nagyúr

De egy hányadék (már elnézést) ez az oldal. :W Nem találtam olyan böngészőt (még az IE-t is beleértve!), amelyiken normálisan működne a scroll (értsd: nem akadozva). Gratulálok a készítőnek! :C :U Biztosan vastagon megfizették közpénzből. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#17293) Sk8erPeter válasza brd (#17292) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bárcsak ez lenne a legnagyobb hiba minden oldalnál... :U
Egyébként most tekergetem, és miután már minden betöltött, annyira azért nem vészes a scrollozás. Nem tisztem védeni ezt az oldalt egyáltalán, de azért én így webfejlesztős szemmel nézve nagyon örülnék, ha weboldalak színvonala tekintetében ez lenne a minimum... (persze a karakterproblémákat leszámítva, amik így hirtelen feltűntek, most Chrome-ban böngészve).
Ha ez az oldal számodra katasztrófával ér fel, akkor nem láttál még elég igénytelen oldalt. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17294) tildy válasza Sk8erPeter (#17290) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez kikapcsolt harware accelerationnel van! :((( :U

Amugy az altalad linkelt karaktergond lehet rossz copy-paste maitt is...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17295) brd válasza Sk8erPeter (#17293) üzenetére


brd
nagyúr

'hát nem bántásból (tényleg nem), de ha neked ez a minimum, akkor nem lehetsz túlságosan igényes az általad készített oldalak minőségére. :( Magyar nyelvű oldalon, kódlap-, fontprobléma (skubizd a hosszú "ő" betűket), nincs görgetősáv, ha keskenyebb a böngészőablak, mint a tartalom, a háttérben folyamatosan bele-bele harap a CPU-ba az oldalon valami, azonkívül tetű lassan töltődik/működik, pedig nem mintha olyan baromi sok tartalom lenne rajta, pár kép, pár szöveg, egy AJAX box (ha jól látom, forrást nem néztem). Persze faszbúk az kell... Azonkívül a küllem (managerül design) is hagy "némi" kívánnivalót szerintem (bár ez ízlés kérdése), rengeteg a kihasználatlan terület de ez egy fertőző agybetegség, ami sajnos gyorsan terjed, és már külön OS-t is adnak el ezt pozitívumként felhozva, így mondjuk, hogy megszokott.
Ha így sem világos, akkor nyisd meg egymás mellett bármelyik PH! lapcsalád oldalát, és ezt a tákolmányt, majd hasonlítsd össze, hogy hogyan néz ki, mennyire használható, és mennyire kellemes a szemnek, ill. az sem mellékes, hogy mennyire gyors.

The only real valuable thing is intuition.

(#17296) Ndruu válasza tildy (#17289) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Negatív értékű karaktertávolság (letter-spacing) miatt van ez az egymásba csúszás.
Van itt egy jó kis kiterjesztés, ami nálam működik és javítja a hibát. (Win7, Opera 12.00 64bit)

A másik gépen (Win8, Opera 12.00 32bit) nem jelentkezik az egymásba csúszás, viszont a fontot nem hajlandó rendesen megjeleníteni (Droid Sans) és az ő, ű betű után átvált a saját fontjára.

A görgetés mindkét gépen jó, láttam már sokkal rosszabbat is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17297) Sk8erPeter válasza brd (#17295) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hát nem bántásból (tényleg nem), de ha neked ez a minimum, akkor nem lehetsz túlságosan igényes az általad készített oldalak minőségére"
Hát nem bántásból, de ezek szerint gond van a felfogásoddal. Nem azt mondtam, hogy ilyen oldalakat szoktam készíteni, hanem hogy túl sok honlap van a piacon, ami ennél jóval igénytelenebb, és nem kevés pénzért készítették el... talán gondolkozz egy kicsit, vagy olvasd el még egyszer, amire reagálsz - már bocs, de talán ne engem kezdj el kritizálni, amikor nem érted meg, amit az ember magyaráz (hiába visszakozol, hogy "nem bántásból", ha a végén csak sikerül nem is kicsit sértőt és személyeskedő megjegyzést írnod).
Még egyszer, szépen, lassan: nem ez kellene, hogy legyen a standard (nem is ezt vakerásztam), ezer helyen bele lehet kötni, biztos sok mindent lehet másképp is csinálni (bár speciel a "hely-kihasználatlanság" okán sokan meg beleesnek abba a hibába, hogy szanaszéjjel szemetelik az oldalt annyi és olyan sokféle információval, hogy a végén elérik azt, hogy a hely nem kihasználatlan, de legalább az oldal qrvára áttekinthetetlen - persze, azzal egyetértek, hogy lehet ezt igényesen is csinálni, úgy, hogy az embernek nem robban fel az agya a honlap láttán) ennél ezerszer ocsmányabb, gányabb oldalakat is látni a piacon, tehát azért ettől az oldaltól nem kell annyira eldobni az agyadat (bár megteheted, de ezek szerint még egyszer mondom, kevés gányolást láttál).
Amúgy marhára leszarom, hogy milyen ez az oldal, nehogy már ezen vesszünk össze (bár neked sikerült ügyesen belémkötnöd). :)

Mindenesetre azért ha kérhetem, vegyél vissza, én sem ítélem meg ilyen nevetséges módon negatívan a munkádat távolból, zéró információ birtokában, ráadásul ilyen teljesen perverz módon.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17298) fatal` válasza tildy (#17289) üzenetére


fatal`
titán

Ez tipikus hwacc x64 bug.

(#17299) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok , autoscroll funkciot hogy tudom elerni linux alatt hiaba nyomom a kozepso gombot es huznam lefele nem navigal az oldalon . Tudom van a bal gomb nyomvatartva huzom le-fol stb . csak az meg nagyon lassu nekem.

Valami olyasmi kellene mint ami firefoxban van ...

(#17300) Rimuru válasza F34R (#17299) üzenetére


Rimuru
veterán

Shift + Középső gomb -> Úsztatás indítása

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.