Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Dluinet válasza mate0314 (#17050) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rámész a http://www.youtube.com/ -ra
a youtube keresőmezejébe belekattintasz jobb gombbal és kiválasztod a kereső készítését.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17052) kispx válasza mate0314 (#17050) üzenetére


kispx
addikt

Jobb gombbal kattints a kereső mezőbe és a helyi menüből válaszd ki a "kereső készítése" menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#17053) mate0314


mate0314
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

(#17054) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Sziasztok!

Most telepítettem újra a W7-et és így már az új operát szedtem le.. Nem tudja valaki, hogy hol találom a régi témákat, ha egyáltalán elérhetők és telepíthetők..?
Ez az új téma rendszer ez egy nagy semmi, csak egy wall a gyorshívóra, meg a fülsáv kihasználatlan területére.. :(((

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17055) Bencsi89 válasza kiskaktusz (#17054) üzenetére


Bencsi89
csendes tag

Itt: http://my.opera.com/community/customize/skins/ - de már csak egy ideig állítólag...

(#17056) kiskaktusz válasza Bencsi89 (#17055) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Köszi! :R Remélem azért megmarad.. Mondjuk, ha elvennék a skinezhetőséget, akkor sem váltanék böngészőt, mert a szolgáltatásai fontosabbak, de azért jó lenne, ha testre is lehetne szabni, mert az alap skin nekem nem gyere be, ez a wallpaper berakás az említett helyekre meg csak egy pofon a szarnak

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17057) Ndruu válasza kiskaktusz (#17056) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha a korábban használt skineket szeretnéd használni esetleg egy újratelepítés után, akkor előtte ments el az Program Files/Opera/skin mappa tartalmát, így a későbbiekben bármikor használhatod őket (amíg kompatibilisek maradnak).

Nekem is van egy kedvenc skinem, amit mindig elmentek magamnak, de az utóbbi időben már kellett rajta módosítanom, mert fura dolgok jöttek elő a használatakor.

Harrrr!!!!

(#17058) kiskaktusz válasza Ndruu (#17057) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ez jó, erre nem is gondoltam.. Nekem ez a kedvenc, de másik kettőt is hazsnálok attól függően, hogy hogy moddoltam a desket, és milyen win7 costum skin-t használok... :)

Egyébként a kompatibilitási problémát még az is kiküszöbölheti, ha régebbi verziót használ az ember :)

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17059) amadeus11


amadeus11
senior tag

Gyerekek ez a 12-es verzió nagyon nem ok még . Böngészés közben észrevettem hogy nagyon sokszor ( főleg flashes oldalaknál ) laggol , belassul . Felmegyek a Speedtest.netre . 8.6 mbit/s -ot mutat , 46-os ping . 11.64-el ill. Internet Explorerrel 12.5 megabit és 30 körüli ping . Peacekeeperen 12-es 1700 körül . 11.64 : 2180. Nagyon nagyon optimalizálatlan az új verzió :((( . Egyenlőre visszamegyek 11.64-re , ha nem javítják hamarosan akkor elgondolkodok a váltáson ( 6 év Operázás után :( )

Ja és mind a 64 bites és 32 bites verziót próbáltam usb telepítéssel is .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#17060) kiskaktusz válasza amadeus11 (#17059) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Igen, ettől zeng a fél net ~2hónapja :))

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17061) fatal` válasza kiskaktusz (#17060) üzenetére


fatal`
titán

És mégsem mindenkinél, nálam gyorsabb, mint az előző, a sávszéllel sincs gond.

(#17062) Dictator^


Dictator^
veterán

javítottál már a scrollozási bugot? amikor képeknél villogni kezd?
bár még mindig látom, hogy 12.00 a végleges verzió.

róla van szó

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17063) Lui04 válasza Dictator^ (#17062) üzenetére


Lui04
aktív tag

12.01 (Opera Next) alatt már nem villog.

(#17064) Ndruu válasza Dictator^ (#17062) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Win7 x64, 12.00 x64 (1467), teljesen jó, nem villog semmi.

Más: én ebbe futottam bele:

Scrollozásnál jelentkezik, mint régebben az a hiba is, aminél a linkek nem az eredeti helyükön voltak kattinthatóak. Ez most scrollozással, az oldal nagyításával vagy kicsinyítéssel is eltűnik.

Harrrr!!!!

(#17065) Merder


Merder
tag

Sziasztok! Van valami lehetőség arra, hogy facebookon a képeket teljes méretben nézzem meg Operával is?

(#17066) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A fülek csoportosítását valahogy ki lehet kapcsolni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17067) Rimuru válasza Dluinet (#17066) üzenetére


Rimuru
veterán

Miért akar mindenki megszabadulni tőle? szerintem ez is egy jó funkció.

Nézd megezt.

Vigyázat, csalok!

(#17068) Dluinet válasza Rimuru (#17067) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17069) fecuska96


fecuska96
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy azt már elmondták miként lehet azt a folyamatos frissítést beállítani Opera böngészőnkön!
Most olyan problémám akadt, hogy amelyik oldalon szükségem lenne rá levan tiltva a jobb egér gomb :(
Tudtok valami megoldást?:)
Válaszaitokat várom üdv :)

(#17070) brd válasza fecuska96 (#17069) üzenetére


brd
nagyúr

Az első kérdést(?) írd át, vagy valaki dekódolja legyen kedves, mert ilyen nyelven nem beszélek!
A másodikra: bemásolod az alábbi szöveget egy Opera címsorba:
opera:config#UserPrefs|Allowscripttoreceiverightclicks
Enter, kiveszed a pipát az "Allow script to receive right clicks" sorból, és alul Save. Lehet egyébként weboldalanként is szabályozni, de minek? Csak idióta weboldakészítők csinálnak ilyen "védelmet", hasznos felhasználását még nem nagyon láttam a lehetőségnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#17071) fecuska96 válasza brd (#17070) üzenetére


fecuska96
csendes tag

Igen, siettem bocsi!
Köszönöm a gyors válaszodat üdv

(#17072) mate0314


mate0314
aktív tag

12.50 lejött next-re... -> flash sz@rakodik...

[ Szerkesztve ]

(#17073) erdoke


erdoke
titán

Engedélyeztem az egyik laptopunkon futó Opera alatt a jelszó szinkronizálást, hogy a gyerekek által játszott netes marhaságot a másik gépen is tudják folytatni. Az eredmény: egyik gépen sincs már jelszó elmentve a kérdéses oldalhoz... A gyerek sír, mert nem emlékszik a jelszójára, én meg nem találom sehol, ami a gépén volt. Myopera.com-on sincs jelszó szekció, hogy turkáljak benne, esetleg visszaállítással próbálkozzak. Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17074) vOrOn válasza erdoke (#17073) üzenetére


vOrOn
tag

Legegyszerűbb megoldás - kérni játék oldalán jelszó emlékeztetőt.

(#17075) erdoke válasza vOrOn (#17074) üzenetére


erdoke
titán

Írtunk az adminnak, de érdekes, hogy email cím nélkül is lehet regisztrálni. Nincs hová küldeni jelszó emlékeztetőt. Van egy másik fiókja a lányomnak, onnan tudtunk írni, ahhoz email cím is tartozik. :F
Viszont az Opera a szó klasszikus értelmében nem szinkronizál több gépet, csak lenyomja, ami a weben van. Szvsz ez gagyi.

A legjobb aláírás a héten

(#17076) cousin333 válasza erdoke (#17075) üzenetére


cousin333
addikt

"Viszont az Opera a szó klasszikus értelmében nem szinkronizál több gépet, csak lenyomja, ami a weben van."

Nem értem, mi a baj. Találjon ki neked új elemeket, amik nincsenek is? :) Vagy hogyan kerülnek fel a netre a cuccok?
Szinkronizál az, ahogy kell, összefűzi a gépeden és a neten található elemeket. Ami problémásabb, hogy nem lehet megadni kivételeket (pl. könyvjelzőmappákat, amiket nem szinkronizál... stb.), vagy minden elem megy, vagy semmi.

"We spared no expense"

(#17077) Micka21


Micka21
tag

üdv
hogy lehet azt beállítani , hogy:

mikor kilövöm a gépet (kikapcs gomb) és megy az opera, akkor következő alkalommal mindig feljön az üdvözlő ablak és érdeklődik hogy mit csináljon (előző folyt, nyitólap, gyorshívó stb)

hol kell belálíltani, hogy ez az ablak ne kerüljön elő és mindig az előző folyamatot indítsa automatikusan?

(#17078) vOrOn válasza erdoke (#17075) üzenetére


vOrOn
tag

Már elnézést, de "bebaszna", ha a klasszikus értelemben szinkronizálna passwordet is.

Egyszerű példa - két gép, otthoni és munkahelyi.
Nagyon morcos lennék, ha szinkronizáció bekapcsolása után, automatikusan be tudnék lépni munkahelyi gépemről olyan oldalakra, amiket otthonról használom főleg. Nem beszélve arról, mit éreznék akkor, ha valamelyik kolléga ült oda valamit megnézni és neki lépne be az én jelszavammal automaticke az Opera...

Ctrl+F12, Forms (második fülecske balról), Password Managerben megnézni, egyáltalán látszik a keresett oldal?
Ha igen, és még mindig nem ugrik be a jelszó, akkor jöhet "auditáló" program keresése a neten "Opera password recovery" címszavakra.

(#17079) vOrOn válasza Micka21 (#17077) üzenetére


vOrOn
tag

Sejtésem szerint Recovery strategy értékekkel kell szórakozni.

Ha a linkelés nem működne - címsorba beírod opera:config, Enterezel, recovery szóra rákeresel, és kipróbálod/kitapasztalod a viselkedést 0, 1, 2, 3, 4 számokkal.
Vagy esetleg gép kilövése előtt kilépsz rendesen Operából.

(#17080) M_AND_Ms válasza cousin333 (#17076) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Adott az eset: a gépen megadtam egy jelszót, ami a netes nyilvántartásban még nincs. Most a szinkron mit csinál? Erdőkénél a "nincs" jelszót leszinkronizálta a gépére és törölte az ott lévőt. Pont emiatt én sem tudom használni az operás szinkront.

Minden ilyen jellegű, két nyílvántartás összeszikronizálásakor elengedhetetlen az egyedi döntés lehetősége, a szinkronizálás irányának megadhatósága, stb. Ezek nincsenek az Operában.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17081) TomiLi


TomiLi
addikt

Nem régóta használom az Operát (12.00)

Két gondom van:

- belépek egy adott oldalra (név - jelszó), és magától kilép.
- belépek egy oldalra, és nem nyitja azt meg a bejelentkezéskor, hanem még egyszer meg kell nyitni az adott oldalt, amikor már úgy nyitja meg, hogy be vagyok jelentkezve.

IE-vel ezt nem csinálja (sok mást igen)

Előre is köszi!

Bogyóka

(#17082) erdoke válasza M_AND_Ms (#17080) üzenetére


erdoke
titán

Így van, pontosan ez történt. Az összes többi gépen már meglévő, Linkre felnyomott jelszókat leszedte az újonnan szonkronizálni akart laptop Operájára, viszont az utóbbin már korábban megadott 1-2 jelszó szőrén szálán eltűnt. Ez nem szinkronizálás, ez fos. Aki nem érti, az pedig nincs tisztában azzal, mi az a szinkronizálás. Egy vacak okostelefonos password manager meg tudja csinálni több eszköz között úgy, hogy megkérdezi, felülírjam A-t B-vel, esetleg B-t A-val, vagy szinkronizáljam a dolgokat. Egy több milliós felhasználói bázissal rendelkező, a funkciót több éve támogató asztali szoftver viszont erre nem képes. Erre írtam, hogy gagyi.

A legjobb aláírás a héten

(#17083) Dluinet válasza erdoke (#17082) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Érdekes nálam jól működik, és szépen összefésülte több gép operáját.
De lehet, hogy csak szerencsém volt?
MyOpera-n volt Password szekció, de megszüntették, biztos jó okuk volt rá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17084) M_AND_Ms válasza Dluinet (#17083) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem összefésülni kell, hanem szinkronizálni. A kettő nem ugyanaz.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17085) Diesel79


Diesel79
csendes tag

Üdv!

Nálam az Opera 12 fut de a Javasript vagy a FlashPlayer nem működik rendesen pár napja.Újratenném őket ha tudnám melyik verzió a jó XP 32bit-es op.-hoz.Ilyesmiket írt a hibakonzol utoljára:

Error thrown at line 88, column 1144 in <anonymous function: combine>(c) in http://ts5.travian.hu/crypt.js?1339503798:
return c.value||c.scheme+"://"+(c.user?c.user+(c.password?":"+c.password:"")+"@":"")+(c.host||"")+(c.port&&c.port!=this.schemes[c.scheme]?":"+c.port:"")+(c.directory||"/")+(c.file||"")+(c.query?"?"+c.query:"")+(c.fragment?"#"+c.fragment:"")

Inline script thread
Uncaught exception: ReferenceError: Undefined variable: Travian
Error thrown at line 15, column 0 in http://ts5.travian.hu/dorf1.php:

Előre is köszönet! :) Diesel79

(#17086) daninet


daninet
veterán

Üdv!
PH háttere 12.0 alatt sávos, nem pedig színátmenet, mintha be lenne kapcsolva a turbo, pedig nincs. MA, ITcafé Logout jó. Valakinél volt már ilyen? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17087) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Ma tettem fel az opera 12.00 verzióját, és ha elindítom, ezt írja ki: "A távoli kiszolgáló nem található"

Windows tűzfalat kikapcsoltam, avast-ot is, de semmi. Újraindítottam a gépet, semmi.
(Win7)

tudtok valami okosat mondani ? :)

köszi előre iS !

(#17088) New Boy


New Boy
csendes tag

Sziasztok!
Véletlenül töröltem egy levelet az Opera Mail-ből. A freemail-es kiszolgálón még megvan szerencsére, csak nem tudom, hogyan lehetne újra letölteni a klienssel a kérdéses levelet. Valakinek ötlet?

(#17089) erdoke válasza New Boy (#17088) üzenetére


erdoke
titán

Ha olvasatlannak jelölöd a kiszolgálón, nem szedi le?

A legjobb aláírás a héten

(#17090) New Boy válasza erdoke (#17089) üzenetére


New Boy
csendes tag

Sajnos ez nem megoldás, mivel a kiszolgálón eleve olvasatlanul hagyja a kliens a leveleket.

(#17091) AtHoS válasza New Boy (#17090) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg beállítod egy új levelezőfióknak ismét a freemail-est és a letöltött levelek közül mindent letörölsz, kivéve a kérdéses levelet. Aztán megszünteted az új fiókot.

Mielőtt nekiállnál azért mentsd el a profil mappádat (itt tárolódik a mail kliens levelei), mert az előbb leírtak szigorúan saját feltételezésen alapulnak és nem tapasztalaton.

read-only mode on the forum

(#17092) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali hol kell az operát beállitani, hogy általánosságba álcázza magát? köszi.

(#17093) BigManus válasza #27441408 (#17092) üzenetére


BigManus
addikt

Hali Tedd be a fa alá és takard le álcahálóval

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17094) Rimuru válasza #27441408 (#17092) üzenetére


Rimuru
veterán

opera:config#UserAgent|SpoofUserAgentID
A súgó megmondja melyik szám mit jelent.

Vigyázat, csalok!

(#17095) #27441408


#27441408
törölt tag

Az értelmes választ köszi :)

(#17096) default.


default.
őstag

akkor újra:

Sziasztok.

Ma tettem fel az opera 12.00 verzióját, és ha elindítom, ezt írja ki: "A távoli kiszolgáló nem található"

Windows tűzfalat kikapcsoltam, avast-ot is, de semmi. Újraindítottam a gépet, semmi.
(Win7)

tudtok valami okosat mondani ? :)

köszi előre iS !

(#17097) brd válasza default. (#17096) üzenetére


brd
nagyúr

Írtál be címet is? Másik weboldalra is ezt írja? Esetleg proxy-t nem állítottál be benne? F12 és ott ki tudod venni. NOD32 van a gépen?

The only real valuable thing is intuition.

(#17098) default. válasza brd (#17097) üzenetére


default.
őstag

Próbáltam más webcímmel is, persze.
Nem állítottam be semmit, telepítés után rögtön próbáltam elindítani.
Nincs NOD, avast!-om van, amit kikapcsoltam a win tűzfallal együtt próbaképpen.

:S

(#17099) BigManus válasza default. (#17098) üzenetére


BigManus
addikt

Lehet hülyeség, de az Opera Turbó ki van kapcsolva?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17100) default. válasza BigManus (#17099) üzenetére


default.
őstag

igen, ki van kapcsolva.
fogalmam sincs, mi lehet a gond .. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.