Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) olivera88 válasza Sk8erPeter (#17348) üzenetére


olivera88
veterán

Én kulccsal szoktam belépni mindig, de csak felhasználó nevet tölti ki.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#17352) Lmh válasza Sk8erPeter (#17350) üzenetére


Lmh
őstag

Bocsánat. Nem gondoltam, hogy kötelező leírni a pontos véleményem. Az a baj, hogy nem jegyzeteltem a dolgokat amik idegesítettek, de talán emléxem pár dologra.
Azzal kezdeném, hogy "nem biztos, hogy a böngészővel van a baj." Ezzel nem értek egyet, mert egy böngésző attól még lehet rossz, hogy hosszas állítgatás, mindenféle trükkös átírogatás és komoly időbefektetés után esetleg testre tudom szabni. Egy böngésző legyen úgy kitalálva, megcsinálva, hogy alapból minél több dolog megfelelő legyen és ne kelljen mindent állítgatnom. Az, hogy másnak jó, vagy mást ne zavar, attól még számomra nem lesz kevésbe rossz.
- accnév control+enterrel beírni macerásabb mint simán egérrel kattintani a belépés gombra.
- a lapméretezéseket elfelejti. Ha alapból átállítom, mint mutattad akkor is rettenetes lesz az eredmény, mind oldalt úgy hoz be és förtelmesen tördeli az oldalakat. A menüket, címeket szavakon belül, betűnként is széttöri, a címek rendszeresen, majdnem mindenhol egymásba csúsznak, nagyobbak a betűk....olyan fura, rossz, ronda vagy éppen olvashatatlan az egész.
Biztos beállítható valahogy, de nincs időm ezzel tökölni.
-Nem tetszenek a könyvjelző kezelések, nem elég felhasználó barát. pl firefox kedvenceit nem tudom egy mozdulattal kihúzni eszköztárra.
Fúú annyi minden volt, de nem jutnak eszembe.
Most például minden úgy össze vissza van csúszva, hogy a szövegek felét nem látom, föltelem minden. Ennyi elég szerintem.
Majd még használom és bővítem a dolgokat, de most nem jut eszembe semmi, mert jó pár napja abbahagytam a szenvedést.
Csak azért jöttem vissza, mert meg akartam köszönni a segítséget, mert valóban számítottak amiket írtál.
Tudom, hogy be lehet állítani mindezeket jól, de ismétlem: alap szintű felhasználónak ilyen "start and use" ( én találtam ki xD ) állapotra számomra rettenetes.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17353) DeathAdder válasza Lmh (#17352) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam ilyen problémák még nem voltak,
Nagy testreszabások sincsenek, kb. 5 perc win istall után és beállítok mindent , még a 6x4 gyorshívót is.

Próbáltam áttérni firefox, chromera, de valahogy szerintem nem olyan felhasználóbarát mint az Opera.
Tény, hogy gyorsabb böngészők, de én sokkal gyorsabban fogom tudni bármikor kezelni mint a firefoxot.
pl. jobbklikk le -> xyz fórumra katt egy egyik hatalmas gyorshívón -> ctrl+enter és már bennt is vagyok :)

ctrl+enter nem macerásabb szerintem, amíg elhúzod a kurzort a kis kulcsocskára addig 4x megnyomod a ctr+entert, és az új fülre, vagy fül bezárására sem kell külön kattintgatni a micro X-re..

Lehet firefoxal gyorsabban nyílik meg az xyz fórum, de soha az életben nem fog senki olyan gyorsan elnavigálni oda, mint én (és szerintem nem csak én) az Operával. Ezért is szeretem nagyon és mert szép nagy áttekinthető. Persze ez szubjektív :)

[ Szerkesztve ]

(#17354) dqdb válasza Sk8erPeter (#17346) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem biztos, hogy a 12.01 miatt működik, én inkább a browser.js-re gyanakodnék. Kézzel nyomjál rá a frissítések keresésére. Ha azt írja ki, hogy nincsen új verzió, az nem probléma, mert ilyenkor a háttérben mellékesen letölti a legfrissebb browser.js-t is (valamint a helyesírási szótárak listáját is ilyenkor frissíti).

Nekem előfordult már párszor, hogy valahol Ctrl+Enterrel tényleg csak a felhasználónevet írta be, de ha a kulcsra kattintottam, akkor helyesen kitöltötte minkettőt.
ELMŰ oldalán Ctrl+Enter esetén azonnal a jelszóváltoztatásra ugrik, és nem enged be, míg a kulccsal jó ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17355) S-IW


S-IW
tag

Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a google olvasóban nem működik a középső gombos görgetés? Megjelenik a négy irányba mutató nyilacska, de hiába mozgatom az egeret, nem történik semmi. Más oldalakon tökéletes. Előre is köszi a választ.
Üdv.

(#17356) spe88


spe88
senior tag

Üdv!

Valaki egyszerűen, tömören leírná vagy linkelne egy helyet, ahol elmagyarázzák, hogyhogyan kell FF jelszavait átküldeni Operába. Mindenhol mást írnak a hozzászólásokban meg azt olvasom hogy a felének nem működik ráadsául mocskos bonyolult! Olvastam, hogy töltsek le egy külső jelszókezelőt, amit meg is tettem (Keepass) de abba meg sehogy nem tudom belepasszintani a Firefox jelszavaimat. És ha az egyáltalán sikerülne után hogy tudom használni azt egyszerűen Operába! Muszáj beleintegrálnom az operába a jelszavakat vagy elég ha fut a háttérben a Keepass és ő beírja??

THX

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17357) Sk8erPeter válasza Lmh (#17352) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most azzal kezdeném, hogy a Firefox-os importálós mókát JSON-ből én sem értem, miért nem oldják meg, miért csak HTML-ből lehet importálni, miközben a JSON jóval egyszerűbben és gyorsabban feldolgozható, mint egy komplett HTML-oldal, ahol a parse-olással is problémák lehetnek.

"- accnév control+enterrel beírni macerásabb mint simán egérrel kattintani a belépés gombra."
Itt meg egyszerűen rákattintasz a KULCS ikonra. Ráadásul az Opera a bepipált checkboxokat is megjegyzi, mint pl. Prohardvernél is oldalt van egy-két checkbox, én be szoktam pipálni, hogy más böngészőből ne léptessen ki - Chrome-nál pl. rohadtul idegesít, hogy mindig be kell pipálni manuálisan. De sok másik oldalnál is felmerülhet ez a probléma. Tudtommal ez Firefoxban sem megoldott kérdés.
Ezenkívül én azt sem szeretem, hogy a Chrome egyből kitölti a felhasználónév-jelszó párost. Ha több felhasználót is elmentettem, akkor számomra logikusabb, hogy a kulcsra való kattintás, vagy Ctrl+Enter után kiválasztom egy felugró listából, melyikkel akarok belépni.

A lapméretezés valóban problémás, ebben igazad van, ezzel nem tudom, mi a helyzet, javítják-e, szerencsére én nem nagyon szoktam átméretezgetni az oldalakat. Aztán lehet, hogy írtak már erre is extensiont.

Tudtommal a könyvjelzőket ki lehet húzni eszköztárra. Mondjuk nálam az összes könyvjelzőhöz tartozó csillagikon kint van az eszköztárak mellett, jobb oldalt fölül.

Ezenkívül az Opera vitathatatlan erénye - szerintem - a böngészés gyorsasága, meg a végletekig való testreszabhatóság (ami pl. Chrome-ból sajnos hiányzik).

Sk8erPeter

(#17358) Penge_4


Penge_4
veterán

12.50 Summer Core Update - durva changelog.

De kiemelnék pár lényeget. Először is a megvalósult álom:
DSK-167121 Poor visibility of search results in source viewer and text fields

Főbb változások:

Performance work, bug fixes, improved standard support...
Removed the UI language and crypto strength token from the UA string (more info)
CORE-46791 Drop prefixes for CSS Transitions, Animations and Transforms (more info)
CORE-40054 URL filter API improvements (more info)
CORE-34226 Add Screenshot API (more info)
CORE-34077 Add Resource Loader API (more info)
CORE-39021 Add Page Visibility API
CORE-46424 Add ProgressEvent constructor
CORE-46593 New prefs - "First Update Delay" and "First Styled Update Delay" - to control repaint of pages
CORE-46258 <track> subtitles/captions for <video> (without UI)
CORE-37103 Update WebSocket implementation to rfc6455 (more info)
CORE-41400 Update to Unicode 6.1.0 specification
CORE-44859 Allow sites to enable x-domain window.onerror information (implement <script crossorigin>)
CORE-45552 Remove support for recognizing versions in JavaScript MIME types
CORE-46830 FileList spec compliance
CORE-46870 Drop Voice XML, CSS Speech, etc. support
CORE-45319 Change our implementation of the resolution media query to use CSS units
CORE-46645 Introduce support for the dppx unit
CORE-45517 Implement TypedArray slice()
CORE-40915 Support HTML5's isProtocolHandlerRegistered(), isContentHandlerRegistered(), unregisterProtocolHandler() and unregisterContentHandler() methods

És a korábbi ismert hibák nagy részét kijavították, mint:

DSK-370118 Closed tabs don't go to closed tabs history
DSK-370089 Tabs set to "No images" when upgrading from previous build
CORE-47649 Numpad shortcut keys do not work
DSK-369709 Pressing Enter to select entry from dropdown field doesn't work
DSK-369608 Shortcuts for creating private tab or private window creates 2 tabs or 2 windows
Numerous crash fixes not detailed below
DSK-366433 Opera crashes on Google search

Utóbbit sajnos elég sűrűn tapasztaltam. És pár hasznos teljesítményjavítás:

CORE-45432 Leaving page with many frames takes a long time (temporary freeze)
CORE-46884 Slow performance with CSS3 transitioned images
CORE-37129 High CPU/NSL on some sites (window.constructor is Object object)
CORE-45142 Speed up area traversing with positioned elements
CORE-45284 Freeze when border-left-width or border-right-width is zero
CORE-45383 Slower to parse a function with many integers than it used to be
CORE-44725 Implement assembler optimized versions of pixel handling bottle necks

És ha a specifikációs oldalt jól értelmezem, kell lennie már performance.now()-nak is, mivel a Presto verziószám elég nagyot ugrott. Presto/2.12.362

(#17359) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#17353) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Próbáltam áttérni firefox, chromera, de valahogy szerintem nem olyan felhasználóbarát mint az Opera.
Tény, hogy gyorsabb böngészők, de én sokkal gyorsabban fogom tudni bármikor kezelni mint a firefoxot."

Meglep, hogy ezt írod, mert szerintem ennek pont a fordítottja igaz. Nem vagyok elvakult, mert egy darabig Chrome-ot használtam, tehát jó sokáig teljesen áttértem Operáról, de Firefoxra pl. egyszerűen képtelen voltam rászokni, annyira idegesített, hogy olyan lassú a Chrome-hoz és Operához képest. Én pont azt tapasztaltam, hogy ha a böngészésről van szó, akkor Operánál nem gyorsabb a többi, sőt.

"Lehet firefoxal gyorsabban nyílik meg az xyz fórum"
Észrevehetően lassabban nyílik meg Firefox-szal az xyz fórum. :D

Sk8erPeter

(#17360) Sk8erPeter válasza dqdb (#17354) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazad lehet, ezt így külön nem teszteltem. Mindenesetre most frissítettem 12.01-re, és tényleg megjavulni látszik a Hotmail hibája. Tehát valószínűleg tényleg a konzolról idézett rész volt az érdekes a browser.js-ből.

(#17345) colomb2 : nem kell "érteni" hozzá, hogy beküldj egy hibajelentést. :DDD
Leírod, hogy xyz funkció szar, ezért meg azért, ilyen körülmények közt tapasztaltad, jobb esetben linkelsz egy screenshotot, és kész.

Viszont a Hotmail most már nálam is jó, 12.01-ben már frissebb browser.js-sel. :K (mondjuk én elsősorban a Gmailt használom)

====================

(#17358) Penge_4 :

nem mondod komolyan, hogy megjavították a Source nézetben az eddig totál láthatatlan kereshetőséget!! El sem hiszem! :Y
A többi újítás is igen jól hangzik...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17361) Rimuru válasza Sk8erPeter (#17360) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát jó kis hibajelentés lenne: "Ez az oldal egy nagy sz@r." ;]
Jelen esetben mást nem is tudtam volna írni mint hogy nem lehet semmire sem kattintani Operában Linux alatt. Még tippelni se tudnék mi a gond nem úgy mint ahogy te és Ndruu mondtátok. Látom hogy ír hibát a Dragonfly, de nem tudok vele mit kezdeni. :B

Vigyázat, csalok!

(#17362) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#17359) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tavaly sokat stoppoltam az időt, hogy melyik böngésző milyen honlapot milyen gyorsan tud betölteni (még mobilon is :DDD) és mindegyikben messze alulmaradt az Opera.

Firefox volt az első még a Chrome és Explorer előtt is, és nálam most is észrevehetően gyorsabb a firefox..

Gyorsírótár ürítve volt, de nagyjából csak olyan honlapokat nyitottam meg, amiket egyébként nem szoktam :)

(#17363) brd válasza Sk8erPeter (#17360) üzenetére


brd
nagyúr

Cserébe a tab stacking többé nem kikapcsolható (remélem, csak egyelőre). :(

The only real valuable thing is intuition.

(#17364) Rimuru válasza brd (#17363) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt még mindig nem értem hogy ez a funkció miért fáj az embereknek? :F

(#17365) Dluinet: Az igaz hogy néha zavaró tud lenni de pl.: én sokat használom.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17365) Dluinet válasza Rimuru (#17364) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert pont akkor működik amikor nem kéne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17366) brd válasza Rimuru (#17364) üzenetére


brd
nagyúr

Mert ha van 30-40 füled nyitva, és át akarod húzni máshová valamelyiket, akkor centizni kell, hogy ne csoportosítsa valamelyikkel (amelyek közé be akarod tenni).

The only real valuable thing is intuition.

(#17367) Penge_4 válasza DeathAdder (#17362) üzenetére


Penge_4
veterán

Pedig nem lassabb. A Chrome egyértelműen gyorsabb, de 10+ kiegészítő után már egyre lomhább az is. És még akkor sincs sehol se az Operához képest. Bár akinek csak weblap megjelenítőnek kell a böngésző. Ugyanúgy szövegíráshoz is van, ami MS Word-öt használ és van, akinek a Notepad is megfelel. Gépelni mindkettőben lehet.

A Firefox pedig az Opera 10.50 óta nem gyorsabb, mint az Opera weboldal betöltésben sem. Maximum webalkalmazásokban (Docs, Gmail, stb.), de azt tudjuk, hogy miért van.

A szubjektív mérések nem számítanak. Egy Adblock mellett nyilván gyorsabb lesz a Firefox, mint egy friss telepítésű Opera, ami a háttérben betölt vagy 50 képet és lefuttat 30 felesleges scriptet ugyanazon az oldalon.

(#17368) M_AND_Ms válasza Penge_4 (#17367) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak modern(!) böngészőt fognak ezentúl támogatni, az Operát nem.

Röhej!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17369) Rimuru válasza M_AND_Ms (#17368) üzenetére


Rimuru
veterán

Múltkor egy Chrome reklámon nagyot röhögtem, valahogy úgy hangzott: Próbáljon ki egy új böngészőt a modern internetre szabva.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17370) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#17367) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából nem értem a mércét, hogy az Opera miért nem tartozik a "modern" kategóriába. Bár az is igaz, hogy a Google részéről nem is nagyon látom bárhol is megemlíteni az Operát, szegényt nem veszik "böngészőszámba". :D

================

(#17369) colomb2 : "egy új böngészőt a modern internetre szabva"
de gondolom emellett még ott volt az is valamilyen formában, hogy "gyorsabb", ezzel is sűrűn szoktak érvelni, mondjuk érthető, mert erre a kulcsszóra mindenki egyből felkapja a fejét.

================

(#17361) colomb2 : szerintem ilyen hibajelentésben már annyi is segít, hogy bármire kattintasz a böngészőben a levelek olvasásánál, nem történik semmi, nem hajlandó megnyitni a leveleket Operában. Én is csak annyit csináltam a hibajelentésnél, hogy leírtam a hibajelenséget, leírtam a böngésző verziószámát, plusz mellékeltem egy screenshotot a Dragonfly-ban látható exceptionről, de semmi egyéb különöset nem írtam bele.

=================

(#17362) DeathAdder :
hát én nem tudom, hogy mérted, hogy sikerült kihozni épp azt az eredményt, hogy a Firefox lenne a leggyorsabb. Nagyon sokszor próbálkoztam már a Firefox-szal, webfejlesztés miatt ezt is sűrűn elő kell venni (több böngészőben tesztelés, én legalábbis szoktam :D), és próbáltam nem előítéletes lenni, minden verzióváltásnál úgy hozzáállni, mintha egy teljesen új böngészővel ismerkednék, és következetesen arra a konklúzióra kellett jutnom, hogy ez a böngésző a többihez képest még mindig egy lomha fos - sőt, én egyre negatívabb tendenciát véltem felfedezni, mert mostanság a GUI bizonyos oldalak esetén (esetleg valamilyen oldalon tapasztalható hiba vagy számomra ismeretlen okok miatt) nem is kevésszer fagyogat.

==================

(#17364) colomb2
a tab stacking engem is rohadtul zavar sokszor, pont amiatt, amit később brd leírt.
Szerintem ezerszer értelmesebb lenne úgy megoldani, hogy alapból nincs tab stacking, de ha mondjuk a fület úgy húzod, hogy közben nyomod a Ctrl-t vagy Shiftet vagy hasonlót, akkor legyen bekapcsolva ez a funkció.

Sk8erPeter

(#17371) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#17370) üzenetére


Penge_4
veterán

Viszont AutoStack kiegészítő már van.

(#17372) fatal` válasza Lmh (#17352) üzenetére


fatal`
titán

"- accnév control+enterrel beírni macerásabb mint simán egérrel kattintani a belépés gombra."

Ott a kulcs ikon felül, egy kattintás ugyanúgy és legalább megjegyzi a checkboxok állapotát is, plusz biztonságosabb mert nem írja be a jelszót (még pöttyözve sem) a mezőkbe.

"-Nem tetszenek a könyvjelző kezelések, nem elég felhasználó barát. pl firefox kedvenceit nem tudom egy mozdulattal kihúzni eszköztárra."

Oldalsó eszköztárról egy mozdulat kihúzni.

(#17373) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#17371) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"When you open a new tab from within a tab stack, AutoStack will place it inside the stack rather than next to it."

Ha ez csak erre a feladatra jó, akkor magyarul a korábban említett problémát pont ugyanúgy nem oldja meg.

Sk8erPeter

(#17374) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A címsor melletti gyors guglikeresést hogyan tudom beállítani, hogy csak magyar nyelvű lapokat jelenítsen meg ha beírok valamit?

(#17375) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#17374) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1.) Manage Search Engines
Opera - Manage Search Engines

2.) Add...

Opera - Manage Search Engines - Add...

Name: Google - Magyar nyelvű oldalak keresése
Keyword: ghu
Address: https://www.google.hu/search?q=%s&hl=hu&client=opera&tbs=lr:lang_1hu&lr=lang_hu

3.) Ha a címsorban a ghu után írod a keresendő szót, akkor csak magyar nyelvű oldalakat fog kiadni. Ezt a keresőt beállíthatod alapértelmezettnek is.

Sk8erPeter

(#17376) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#17375) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ismét köszönöm szépen :R :R

(#17377) spe88


spe88
senior tag

üdv!

tudtok mondani egy olyan megoldást, amivel tudok szinkronizálni könyvjelzőket FF és Opera közt! Xmarks jónak tűnt de nem megy Operán. Olyasmi plugint, egyebet keresek, ami a LastPasshoz hasonló de könyvjelzőket szinkronizál...

thx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#17378) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom a legjobban minimalizálni a az adatforgalmamat, úgy, hogy közben teljesértékü marad a böngésző?

Egy notim van, ami külföldre lesz szánva, ahol viszont rossz a net..

(mert ugye az opera a legjobb ebben :F )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17379) Sk8erPeter válasza ledgeri (#17378) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kérdés, mit értesz "teljesértékű" alatt. Ha megfelel az, hogy az Opera a képeknek csak "butított" változatát tölti le, mutatja meg, akkor használd az Opera Turbo szolgáltatást.

================

(#17376) DeathAdder : szívesen!

Sk8erPeter

(#17380) ledgeri válasza Sk8erPeter (#17379) üzenetére


ledgeri
nagyúr

az úgy ok, de valami mélyebb megoldás nincs, vagy felesleges?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17381) brd válasza ledgeri (#17380) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet még olyasmivel finomítani, hogy a beépülők csak külön utasításra induljanak el, vagy lehet használni reklámblokkolót, de olyat ami nem is engedi letöltődni a reklámokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#17382) ledgeri válasza brd (#17381) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ghostery, meg adblock?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17383) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

ha az egeret ráviszem az egyik fülre, akkor egy kicsi bélyegkép megjelenik az oldalról. Ezt hogyan lehet kikapcsolni?

(#17384) AtHoS válasza kispx (#17383) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már úgy is rávitted az egeret a fülre, akkor nyomhatnál ott egy jobbklikket és lőn egy lebegő menü egyből, aminek az alja felé lesz egy testreszabás, oldalra kinyíló menü.

Itt talán már nem lehet eltévedni ;)

read-only mode on the forum

(#17385) kispx válasza AtHoS (#17384) üzenetére


kispx
addikt

Kiszedtem a "bélyegképek a füleken" előtt a pipát, de semmi. Maradt ugyanúgy.

(#17386) AtHoS válasza kispx (#17385) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhe és tényleg :B

Akkor Ctrl+F12 -> Haladó -> Böngészés -> pipa ki a "Bélyegképek megjelenítése a fülek fölé állva" elől

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17387) dqdb válasza kispx (#17385) üzenetére


dqdb
Topikgazda

opera:config#UserPrefs|UseThumbnailsinTabTooltips

Pipa töröl, majd lejjebb Mentés. Azonban a tooltip teljesen nem szűnik meg, csak innentől kezdve előnézeti kép helyett az oldal címe jelenik meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17388) kispx válasza dqdb (#17387) üzenetére


kispx
addikt

Köszi, tökéletes :)

(#17389) fatal` válasza AtHoS (#17384) üzenetére


fatal`
titán

Az azt állítja, hogy a fülek szövege helyett a képet mutassa, ha görgővel nyomsz a fül aljára :)

(#17390) brd válasza ledgeri (#17382) üzenetére


brd
nagyúr

Ghostery-t nem használok, az adblock meg nem tudom, milyen, amit te használsz, ha olyan, hogy le sem tölti tőle a böngésző a reklámra mutató linkek mögötti tartalmat, akkor jó. A beépített urlfilter pl. ilyen, ott le sem tölti azt, amit a listában szerepel, mintha nem is létezne a tartalom.

The only real valuable thing is intuition.

(#17391) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lehet valahogy növelni az gyorshívó ablakok méretét?Jelenleg v7Glass skin van fent...Olyan skint keresnék ahol a legnagyobb az ablakok mérete...
(Most ismerkedek az Operával mert sajnos a Safarit nem fejlesztik tovább Windows-ra :(()

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17392) M_AND_Ms válasza Orlin (#17391) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Gyorshívó jobb felső sarkában ott a csavarkulcsos Beállítás ikon. Ott matass!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17393) AtHoS válasza fatal` (#17389) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz, nekem már rég ki volt kapcsolva és valamiért ez ugrott be :B
Viszont a #17386 már talált :DDD

read-only mode on the forum

(#17394) Orlin válasza M_AND_Ms (#17392) üzenetére


Orlin
addikt

És olyan skin ami mondjuk nem írja ki az ablak lenti részére az adott oldal nevét?Így is nagyobb képet hagyva az "ablakban"

Valami ilyesmi :B ;] [link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17395) M_AND_Ms válasza Orlin (#17394) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem nagyon foglalkoztam skinekkel, de nem látom ezt akkora problémának.
Nézőpont és szokás kérdése.
Gondolom, amit belinkeltél az Safari, amit eddig használtál. Azon ablakok széle foglalja feleslegesen a helyet és nekem pont az nem tetszik. Neked meg most ez szokatlan és nem teszik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17396) Penge_4 válasza Orlin (#17394) üzenetére


Penge_4
veterán

(#17397) zileut


zileut
tag

A facebook felvásárlási szándékról van vmi fejlemény?

(#17398) vOrOn válasza zileut (#17397) üzenetére


vOrOn
tag

Opera még nem kebelezte bé a facsébúkát.

(#17399) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Miért tiltja nekem az opera az oldlak meg nyitását? kép

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17400) Rimuru válasza ludla (#17399) üzenetére


Rimuru
veterán

Talán az AdBlock miatt? :U

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.