Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) dqdb válasza Sk8erPeter (#17297) üzenetére


dqdb
Topikgazda

ennél ezerszer ocsmányabb, gányabb oldalakat is látni a piacon
Ennél azért nehezebb ocsmányabb és használhatatlanabb oldalt találni :W

A dobozos-üres helyes kérdésben én az üres helyre szavazok, a sokadik külső doboz betöltése ritkán hordoz érdemi információt, csak lassít és felesleges memóriát foglal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17302) Sk8erPeter válasza dqdb (#17301) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ez már kemény. :K :DDD Eltart egy darabig, amíg az ember rájön, hova lehet egyáltalán kattintani... :Y Aztán rájössz, rákattintasz a Hírekre, és jön a 404 Not Found, na ilyenekről beszéltem, köszi, hogy mutattad. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17303) brd válasza Sk8erPeter (#17297) üzenetére


brd
nagyúr

Annyi hibát vétettem, hogy a hozzászólásodban a "weboldalakat" én valamiért úgy olvastam, hogy "weboldalaim", mentségnek nem mentség, de valószínűleg azért, mert siettem. Úgyhogy az emiatt írtakért elnézést kell kérnem, tehát elnézést. ;) Ellenben a többit tartom, az az oldal egy hányadék. Én sem úgy értettem, hogy ez kellene legyen a standard, de ha ez a minimum, akkor valami nagy baj van szerintem. :( Mert persze, vannak rondább oldalak is, de ez egy szélesebb csoportnak szól - amennyiben jól értem a célközönséget -, itt azért nagyobbak (kellenének legyenek) az elvárások, nem?

The only real valuable thing is intuition.

(#17304) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Van egy kis problémám az Operával.
Mindig a lefrissebb verzót frissítem, már azt is megcsináltam hogy kitöröltem és újból leszedtem a böngészőt.

Szóval pár hete csinálja, hogy beguglizok valamit -> Enter majd a következő lépésem pl. rámegyek hogy képek, akkor egy ilyen kép fogad. Van hogy egy széteső robotot is mellékel ez az ábra..

Térképeket sem tudom használni.
Itt egy kép, látszik hogy elkezdem írni a város nevét, semmi találat, csak betöltés és a térkép is igen hiányos, valamit ritkán van hogy zummolni tudjak..

Az egyik honlap mondjuk így jön be, Firefoxnál ez is bejön szépen, ahogyan minden más az előbb felsoroltak közül is.

Amikor meg kilépek a böngészőből rögtön egy ilyen ablak fogad, tegnap este úgyhagyam a gépet, reggelig ezt csinálta, aztán kiléptem belőle :(

Nem értem, mi lehet a probléma? :U
Az az érdekes, hogy nem is frissítés óta csinálja ezt, hanem csak egyik pillanatról a másikra :O

(#17305) Sk8erPeter válasza brd (#17303) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor azt tényleg jól félreolvastad. :D Jól van, én nem haragszom. :) Csak eléggé megleptél, de most tisztáztad magad. :DDD
Az oldal egyébként nálad ennyire durván szaggat? Mert a scrollozós parát én csak az elején, a betöltés idejéig érzékelem, amíg valóban idegesítő, tehát amíg a böngésző nem renderelte le normálisan az oldalt, meg gondolom töltődnek be a Fácsés szarságok, meg minden egyéb, de utána nem érzékelek olyan durva akadozást a scrollozásban, ahogy írod.
Egyébként most belenéztem a kódjába, az az oldal WordPress-szel készült, annak is a Felici nevű theme-jével, amire itt van egy live preview - ezt az oldalt magyarul így, hogy totál kész theme van hozzá, akár simán el lehet készíteni maximum (!) egy hét alatt (abba az egy hétbe ráadásul sűrű tökvakarászások is beleférnek). Lényegében csak a tartalmat kell lecserélni. Ha ezt tényleg sok-sok pénzért csinálták, akkor az valóban szégyen lenne. Egyedi theme-mel már más tészta, mert azzal azért van meló elég rendesen, de kész theme-et felhasználni hozzá nem értő is tud, néhány óra utánaolvasással.

Sk8erPeter

(#17306) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#17304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Uninstall önmagában nem biztos, hogy elég, lehet, hogy a felhasználó-specifikus beállítások bent maradnak valahol az AppData-ban (most ez nem százas, hogy megmarad). Próbáld meg úgy uninstallálni, hogy írmagja se maradjon az Operának, aztán húzd újra.
Azért próbálj meg egy USB-s változatot is, teszteld, hogy ott rendesen megy-e.
Meg azt is nézd meg, nálad nincs-e bekapcsolva a hardware acceleration, ha már a napokban volt szó róla, mennyi probléma van vele.

Sk8erPeter

(#17307) brd válasza Sk8erPeter (#17305) üzenetére


brd
nagyúr

Végül is, annyira nem vészes a görgetés, használható tőle az oldal, csak a komfortérzet 0. A linkelt preview is ugyanúgy szaggat. Akkor, jól látom, csak a tartalmat adják az oldalhoz? Mert a témához képest szinte semmi különbség sincs küllemben...

DeathAdder: Kiegészítő, vagy user javascript nem került telepítésre?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#17308) Sk8erPeter válasza brd (#17307) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, persze, egy-két dolgot admin-felületen átszabtak, néhány blokkot kidobtak, ami nem kellett, vagy hozzáadtak mást, lecserélték a példatartalmat (a lorem ipsum-szövegekkel), más képeket adtak hozzá, lecserélték a hivatkozásokat, elérhetőségeket, stb., és nagyjából kész is van az oldal. De mindez grafikus felületen elvégezhető.
Figyeld, most lefotóztam az emlegetett oldalt:
http://i.imgur.com/sRo1q.jpg
aztán developer tools-szal csak annyit csináltam, hogy a háttérképet meg a logót cseréltem (a háttérképet beállítottam nem ismétlődőre), meg eltüntettem a fölső sávokat, hogy látható legyen a hasonlóság, tehát ez az eredeti theme:
http://i.imgur.com/J2U4P.jpg

Szóval nem sok különbség van. :D

Na jó, a gomboknak meg menüelemeknek minimálisan más színű az árnyalata. :D De szerintem ahhoz is tartozik admin-felületen egy colorpicker, ami legenerálja a megfelelő CSS-változtatásokat.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17309) Ayg0


Ayg0
senior tag

Valakinek ötlet, hogy mitől lehet az ha nyitok kettő vagy több eBay-es fület az Opera feltekeri a procit 50%-ra és lényegében használhatatlanná válik? Egyik pillanatról a másikra kezdte el, nem raktam fel vagy töröltem le plugint, nem telepítettem/töröltem progit a gépre, lényegében nem csináltam semmi kirívót, csak használtam ahogy szoktam. Nagyon bosszantó hiba! :(((

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#17310) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#17306) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hardware Acceleration 0-án van, most leszedtem egy 12.00 Portable-t és annál semmi problémát nem észlelek, tehát az !

Hol tudok utánanézni, hogy maradrak e szutykok az app törlése után?

(#17307) brd - Nem látom nyomát a user javascriptnek, én nem telepítettem manuálisan az tuti. A programok között ez látható ha fel van téve?

[ Szerkesztve ]

(#17311) AtHoS válasza DeathAdder (#17310) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Címsorba: opera:about

Itt aztán megnézed hol tárolja a profil fájlokat és azokat töröld, mondjuk könyvtárastól miután leszedted az Opera-t uninstallal. Bár lehet, hogy elegendő az operaprefs.ini törlése is leállított Opera mellett

Szerk:
User Java Script: CTRL+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállítások->Felhasználói javascript mappa helyén nézelődj

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17312) DeathAdder válasza AtHoS (#17311) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)
operaprefs.ini törlése nem volt elgendő.

Elnavigáltam java scripthez, íme így áll a helyzet.

Maradt az hogy töröljek mindent és húzzam újra az appot?

[ Szerkesztve ]

(#17313) AtHoS válasza DeathAdder (#17312) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel portable módban jó, így szvsz. igen

read-only mode on the forum

(#17314) Rimuru válasza AtHoS (#17313) üzenetére


Rimuru
veterán

Valakinek működik az új Hotmail?

Vigyázat, csalok!

(#17315) DeathAdder válasza AtHoS (#17313) üzenetére


DeathAdder
veterán

Teljesen megvan bolondulva az Operám :W

Újratelepítettem, kitakarítottam a szutykot, pár percig jó volt aztán megint ugyanaz a jelenség mint amit a fennti hsz-ben leírtam.

Szinte megállás nélkül fossa ki magából ezeket az ablakokat ami miatt a böngészés szinte élvezhetetlen :( Nem is értem mi akar ez lenni? :O

(#17316) Ndruu válasza Rimuru (#17314) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Van új hotmail? A mostani felület 1-1,5 éves, ez mondhatni "jól" működik.

Lassú, meg néha nem tölti be az üzenetet, nem lehet kijelölni, a szerkesztő ablak bugos, de azért működik.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17317) Rimuru válasza Ndruu (#17316) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, új álnevén Outlook. Nem lehet semmit se csinálni benne... ha Firefoxnak álcázom a böngészőt akkor meg mobil oldalhoz hasonló funkcionalitást kapok.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17318) Ndruu válasza Rimuru (#17317) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Addig válts vissza a régi felületre (másik böngészőből). Nincs optimalizálva az új felület Operára. Valószínűleg nem indul el a javascript egy hiba miatt, ezért nem kattinthatóak az elemek.

Harrrr!!!!

(#17319) Sk8erPeter válasza Rimuru (#17317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kipróbáltam én is, és tényleg egy rakás szart sem ér az egész így, ahogy Ndruu írja, keletkezik több b@szomnagy JavaScript-kivétel is, ha megnyitod a konzolt (Ctrl+Shift+I), és ráfrissítesz, Te is látni fogod.
Gondolom amolyan "jó" Microsoftos szokás szerint optimalizáltak Internet Explorerre, a többiek meg jól le vannak szarva. :W
Egyébként a vicc kategóriája az is, hogy láthatóan még a karakterek megjelenítésével is gondok vannak, ha itt pl. megnézitek az ő, ű karaktereket:
http://i.imgur.com/azfGe.png
(Az "Árvíztűrő tükörfúrógép, teniszütő" részt a developer tools-szal írtam be.)
Tudnám, mi a francnak kell egyáltalán publikálni egy láthatóan erősen alfa állapotban lévő, ráadásul full béna, kőkorszaki dizájnnal rendelkező "új" témát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17320) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#17319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most írtam feedback-et a Microsoftnak (mert nekem nem fáj rászánni azt az 5 percet).
Itt a kivétel, ami keletkezik:
http://i.imgur.com/yzfN4.png

ebből ez a rész viszont talán érdekes lehet:
"Opera has modified the JavaScript on snt002.mail.live.com (Fix drag and drop in Hotmail
Mispositioned sprites due to missing CSS
Emulating IE's cssText prope...). See browser.js for details"

Mintha az Opera core-ba betettek volna egy, a Hotmailre vonatkozó hotfixet, és talán még az is elképzelhető, hogy emiatt a módosítás miatt nem funkcionál megfelelően az oldal. Ezt tovább nem volt kedvem mondjuk debuggolni, tehát lehet, hogy pl. az "Undefined variable: $Browser" és ehhez hasonló hibák ugyanúgy megmaradnának, nem tudom, milyen fixet tartalmaz a browser.js, csak ez egyből feltűnt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17321) DeathAdder válasza DeathAdder (#17315) üzenetére


DeathAdder
veterán

Help pls, mit tegyek az Operámmal hogy rendes legyen?

Azt ugye nem mondjátok hogy húzzam újra emiatt az oprendszert :F
Nekem jelenleg nincs más tippem.

Firefoxot meg nem bírom. Próbáltam áttérni rá, meg Chrome-ra is, de nem ment... :(

(#17322) DeathAdder


DeathAdder
veterán

A biztonsági beállításonál kivettem a pipát ez a két opció alól:

Most nem ugrálnak fel ilyesmi ablakok minden két másodpercben.

Viszont ha a jobb felső sarki guglit használom ,akkor nem engedi hogy használjam, és ez fogad :(

(#17323) brd válasza DeathAdder (#17322) üzenetére


brd
nagyúr

Az "ilyesmi ablakok"-nál, a Security fület be tudnád ugyanígy illeszteni? Milyen vírusirtót/biztonsági programot használsz? A géped előtt lehet valami router/tűzfal?

The only real valuable thing is intuition.

(#17324) DeathAdder válasza brd (#17323) üzenetére


DeathAdder
veterán

Eset s. security-t használok, router van a gépemen igen, a másik szobára tőlem megy a net.

Íme: (a rememberre hiába megyek :( )

[ Szerkesztve ]

(#17325) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#17324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már meg is válaszoltad, hogy mi a hibaforrás!
Az ESET terméke, lásd a korábbi hozzászólást (és ehhez hasonlókat): [link].
Sok korábbi probléma forrásai voltak Opera esetén az ESET elég furcsa megoldásai.

Sk8erPeter

(#17326) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#17325) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tényleg az volt, hát berasálok :Y

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R
A büdös életbe rá nem jöttem volna magamtól..

(#17327) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#17326) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, látod, érdemes idejönni. :DDD

Amúgy én is NOD32-mániás voltam régen (főleg amiatt is kattantam rá, mert egyetemen keresztül járt ingyen liszensz), de már egész régóta használom a Microsoft Security Essentials-t, eddig nem nagyon volt gondom vele (pedig ingyenes, meg Microsoft, meg minden :D).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17328) AtHoS


AtHoS
nagyúr

12.01 Final (b1532)
x86: [link]
x64: [link]

read-only mode on the forum

(#17329) Ndruu válasza AtHoS (#17328) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hivatalos, összeszedett changelogot nem találtam, de ami feltűnt (64bit):

- gyorsabbnak érzem, főleg itt a fórumon,
- bekapcsolt hw gyorsítással mintha rendeződött volna a font renderelés,
- nem csúsznak egymásba a betűk (pl. olimpia2012.net)
- a negatív letter-spacing probléma úgy látszik javítva lett, már akár -3px-es értéket is meg lehet adni.

Harrrr!!!!

(#17330) Socket A válasza AtHoS (#17328) üzenetére


Socket A
aktív tag

a könyvjelzőimet át tudom "importálni" ?

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#17331) Dictator^ válasza Ndruu (#17329) üzenetére


Dictator^
veterán

képvibrálás scrollozásnál?!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17332) Sk8erPeter válasza Socket A (#17330) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Honnan? :U

Sk8erPeter

(#17333) Ndruu válasza Dictator^ (#17331) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyet eddig még sohasem tapasztaltam, szerencsére.

Harrrr!!!!

(#17334) Dictator^ válasza Ndruu (#17333) üzenetére


Dictator^
veterán

Ebben a linkben írtam róla..[link]
Megtennéd, hogy ránézel lescrollozol a 9gag-es link aljára, és ha nem villognak a képek, miután megálltál scrollozásnál akkor szerintem megint visszalépek a 12es verzióra.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17335) Ndruu válasza Dictator^ (#17334) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem vibrál sehol sem az oldalon. Görgetés kicsit akadozós, de nincs vibrálás.
Azt hozzáteszem, hogy nálam a facebook le van tiltva a hosts fájlban.

Lehetséges, hogy van az oldalon FB tartalom (hozzászólások, stb.) és az okozza a problémát. Annyira rosszul írják meg a scriptjeiket, hogy nem csodálkoznék rajta...

Másik gépen (HP NC6400, Intel GMA950), Win8, 12.01 (1532) 32bit, kikapcsolt HW gyorsítással: nincs vibrálás.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17336) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#17327) üzenetére


DeathAdder
veterán

Érdemes ám, el is mentettem a kedvencek közé, ezekután gyakrabban látogatom. Gondolom itt minden friss információval ami ezzel kapcsolatos gyorsban értesülünk :)

(#17330) Socket A - C:\Users\- név -\AppData\Roaming\Opera -ban található könyvjelzők , beállítások, gyorshívók stb.. fogod és átmásolod az Opera x64/x86 mappába :)) Legalábbis én így csináltam :DDD

(#17334) Dictator^ - 12.01 (x64) nem villog :N

(#17337) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Amit észrevettem az az, hogy nálam új lap megnyitásakor a SpeedDial (gyorshívó) fokozatosan rajzolkódik ki -ugyanis nekem 24 van- a 12.00 viszont egyből elébemdobta az egészet, itt meg kb 0.5 mp éppenhogycsak látható, hogy kirajzolja az ablakokat, nem egyből vágja elébem.

(#17338) fatal` válasza DeathAdder (#17337) üzenetére


fatal`
titán

Ez nálam is így, pedig csak 12 gyorshívóm van, de szvsz ez nem zavaró.

(#17339) Ndruu válasza DeathAdder (#17337) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A gyorshívón keresd meg a villáskulcsot (beállítások) és állítsd be a nagyítást kézire. Ha automatikusan hagyod, akkor mindig az aktuális méretre növeli/csökkenti a képeket, ez lassulást eredményez.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17340) fatal` válasza Ndruu (#17339) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem a méretezés jó dolog (és a korábbi verzión nem okozott lassulást). Pl. ha e-mailre is használod az Operát (vagy nyitogatod a kedvencekhez az oldalsó panelt) akkor nem kell görgetni mikor nyitva van / nem lesz miniatűr a kép csukott állapotban.

(#17341) DeathAdder válasza Ndruu (#17339) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valóban akkor nem vehető észre.

Kár hogy kis ablakban nem ugranak össze a gyorshívógombok, csak ha autómatán van :DDD
Na de ez legyen a legkevesebb :D

(#17342) AtHoS válasza Socket A (#17330) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Honnan kellene importálni hova?

Ndruu
Changelog: [link]

read-only mode on the forum

(#17343) Rimuru


Rimuru
veterán

Az új Hotmail is megy. :K

Vigyázat, csalok!

(#17344) Sk8erPeter válasza Rimuru (#17343) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Biztos az én feedbackem miatt javították meg. :DDD :)) Amúgy kíváncsi lennék, vajon hány Opera-user küldött be visszajelzést.

Szerk.:
Te most frissítetted az Operát? Nálam pontosan ugyanúgy nem megy, mint korábban. (12.00 x86)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17345) Rimuru válasza Sk8erPeter (#17344) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen frissítettem. Én nem küldtem mert ilyenhez nem értek. :B

Vigyázat, csalok!

(#17346) Sk8erPeter válasza Rimuru (#17345) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, akkor úgy látszik, 12.01-ben már javították, na majd én is kipróbálom frissítés után.

Sk8erPeter

(#17347) olivera88


olivera88
veterán

Az Opera 12.00 miért nem hajlandó megjegyezni admin jelszavat Joomlánál? A nevet megjegyzi de a jelszót nem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#17348) Sk8erPeter válasza olivera88 (#17347) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem előfordult már párszor, hogy valahol Ctrl+Enterrel tényleg csak a felhasználónevet írta be, de ha a kulcsra kattintottam, akkor helyesen kitöltötte minkettőt. :Y Magyarázatot nem nagyon vágom, de volt ilyen már többször is bizonyos oldalakon - pl. ami most kapásból eszembe jut, ez az oldal: http://msdn63.e-academy.com/daa_vik. Most épp kipróbáltam, Ctrl+Enterre még a felhasználónevet sem írja be... :U Viszont a kulcsra kattintva simán be tudok lépni.

Opera - Log In

Sk8erPeter

(#17349) Lmh válasza Sk8erPeter (#17279) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Volt ami bejött, volt ami nem. De sajnos hiába próbálok átszokni, tragédia ez a bögésző :( Marad a firefox. Óránként fagy, de még így is jobb nekem, mint az Opera :(
Szégyen, hogy nincs egy normális böngésző :((

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#17350) Sk8erPeter válasza Lmh (#17349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De sajnos hiába próbálok átszokni, tragédia ez a bögésző"
Mondd már meg, hogy mi a problémád vele, ne csak odalökd érvek nélkül, hogy ezt gondolod... :U Legalább támaszd alá a saját mondókádat.

Értsd: nem biztos, hogy a böngészővel van a baj. :)
Ha valamit nem értesz, nem megy, inkább kérdezz, minthogy szélsőséges véleményeket formálj, és olyat állíts, ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.