Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) vOrOn válasza ludla (#17399) üzenetére


vOrOn
tag

A képben világosan látszik hogy az üzenetben van egy javaslat. Magyarul.

(#17402) ludla válasza Rimuru (#17400) üzenetére


ludla
őstag

Igazad van :D hogy erre miért nem gondoltam? :B :R

vOrOn: az nem ér semmit mert üres az Opera tiltások.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17403) vOrOn válasza ludla (#17402) üzenetére


vOrOn
tag

Letöltöd az Opera telepítő filet, felinstallálod pl mOpera könyvtárba.
Elindítod a mOperás Operát, megnézed alóla a problémás oldalt.
Ha bejön, akkor megnézed hogy a C:\Users\ludla\AppData\Roaming\Opera\Opera\urlfilter.ini miben különbözik a C:\Users\ludla\AppData\Roaming\Opera\mOpera\urlfilter.ini-től.

Ha ott sem jön be, azt majd külön megtárgyaljuk :)

[ Szerkesztve ]

(#17404) Rimuru válasza vOrOn (#17403) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a baj hogy az AdBlock az nem írja be magát az urfilterbe és ezért üres.
Linux alatt más a profil elérési útvonala. :K

Vigyázat, csalok!

(#17405) vOrOn válasza Rimuru (#17404) üzenetére


vOrOn
tag

Akkor mkuser és az alól is megnézni.

(#17406) Ivanovich


Ivanovich
csendes tag

hi, hardware gyorsítást érdemes bekapcsolni? Lesz látható gyorsulás ? 12.01 x64

(#17407) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az Opera Next mivel tér el a sima Operától?
Melyik a jobb? :)

(#17408) kispx válasza DeathAdder (#17407) üzenetére


kispx
addikt

Az Opera teszt verziója. Inkább a sima Operát használd ha stabilitásra vágysz.

(#17409) DeathAdder válasza kispx (#17408) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)

(#17410) Ivanovich


Ivanovich
csendes tag

Azt meg lehet csinálni, hogy minden oldalt alapértelmezetten https-el akarjon megnyitni?

Úgy értem, beírom, hogy ncore.cc és az Opera automatikusan a https címen akarja elérni? De persze ezt minden oldalnál próbálja meg

(#17411) Sk8erPeter válasza Ivanovich (#17406) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem egyelőre hanyagold, mert a topicban sok visszajelzés volt, hogy problémákat okozhat egyes oldalaknál.

Sk8erPeter

(#17412) Sk8erPeter válasza Ivanovich (#17410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld meg ezt:
Redirect to HTTPS

Sk8erPeter

(#17413) fatal` válasza ludla (#17399) üzenetére


fatal`
titán

Tartalomblokkolóban gondolom van egy *hirdetes* szabály, az oldal linkjeben meg szerepel ez a szó.

(#17414) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nem tudjátok véletlenül miért van az, hogy youtube videó nézés közben nagyon gyakran elugrik a kép? Mintha rázoomolna, és oldalra elcsúsztatná a képet, és a videó széle nem is látszik.

Mutatom:

Mintha akkor jelentkezne mikor a reklám beugrik a videó elejénél :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17415) Petyyyyy válasza LLKobe (#17414) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na ez engem is érdekelne. Egy teljes képernyőre váltás-visszalépés ablak nézetbe kombó "orvosolja" a dolgot, de akkor meg túl nagy marad a navigáló sáv alul.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17416) LLKobe válasza Petyyyyy (#17415) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen én is észrevettem. De akkor nem egyedi probléma. Ez megoldja, de ha jól emléxem elba** valami mást, azért nem használtam, most visszatettem hátha.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17417) Petyyyyy válasza LLKobe (#17416) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez igazán hasznos! Nálam csak akkor jön ez a képeltolódás mikor 720p-re váltok és belepörgetek a videóba. Megnézek párat aztán megírom segített-e.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17418) Archanon


Archanon
őstag

Ez az Opera Plugin Wrapper mióta létezik? Egy jó ideje döglassú az Operám, ezt már észrevettem. Alapból ilyen 300 megát elvesz a RAM-okból a PWrapper, így összesen majd egy egész gigát használt a teljes program, de ez a mai valami vicc. Több újraindítás után is... kiégnek a memóriáim, és szétfagy a gép.

Csak nálam csinálja ezt? :F Ötletek, hogy miért lehet...?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17419) LLKobe válasza Archanon (#17418) üzenetére


LLKobe
veterán

Sztem valami olyan kiterjesztést használsz ami nem a legjobban van megírva...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17420) vOrOn válasza Archanon (#17418) üzenetére


vOrOn
tag

Több újraindítás után is... kiégnek a memóriáim, és szétfagy a gép.

Updaterek, helperek, szenterek, tré(j) helyfoglaló csicsakonok mehetnének a levesbe.
Majdnem tizenöt alkalmazás futkározik hót feleslegesen.

(#17421) Archanon válasza vOrOn (#17420) üzenetére


Archanon
őstag

Nem mintha ezek tennék ki a memóriahasználat nagy részét, sőőt... De konkrétan mikre gondolsz?
MalUpdater, TrayIt, RocketDock mindennapos használatban van. A többiről fogalmam sincs, hogy mi, minek kötelező elindulni és minek nem.. DTools-t, Skype-ot most kilőttem.

#ll-kobe: Ezt hogy értsem? :B Amúgy emlékszem, az új Opera óta csinálja ezt, 11.56-nál nem emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17422) mate0314 válasza Archanon (#17421) üzenetére


mate0314
aktív tag

sztem opera plug-in ra gondol, pl youtube downloader, esetleg valami ami a maileket figyeli, vagy bármi olyan kiegészítő az operához, amit akár egy lelkes amatőr készített és az fut neked a háttérben.

(#17423) Archanon válasza mate0314 (#17422) üzenetére


Archanon
őstag

Semmilyen plugint nem használok Opera-hoz, csak natúr fel van telepítve. :F

Megfigyeltem, hogy akkor ugrik meg a plugin wrapper memóriahasználata, amikor vlamilyen flasht használó weboldalra felugrok, pl. YouTube. Facebook-nál egészen pontosan kiakad a memória... :DDD Csináltam egy olyat, hogy leállítottam a folyamatot, ekkor kiírta a megnyitott weblap tetejére, hogy "Shockwave Flash összeomlott", blabla, de fel is gyorsult a rendszer egyből. Hogy ez mit takar, azt nem tudom, ugyanúgy tudok youtube-ot nézni facebookozni, stb... A plugin wrapper ismét megjelenik feladatkezelőben, de már csak 50-100 megát használ. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17424) Lui04 válasza Archanon (#17423) üzenetére


Lui04
aktív tag

Próbáld meg frissíteni a flash playert, hátha valami régi verzió kavar be.

(#17425) Petyyyyy válasza Archanon (#17423) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez igen furcsa..én két kiegészítőt is használok( No ads advanced, YouTube adsfree) és max. 350 megát foglal két óra használat után is. 12.01 van fent. Esetleg frissítsd a Shocwave-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17426) Rimuru válasza Archanon (#17423) üzenetére


Rimuru
veterán

Végső esetben beállíthatod hogy a bővítményeket csak szükség esetén engedélyezed, vagy letakarítod a flasht.
opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Vigyázat, csalok!

(#17427) Archanon válasza Lui04 (#17424) üzenetére


Archanon
őstag

Frissítettem a flasht, a shockwave-t is, opera-t is, semmi változás. Csináltam full reinstallt is erre a 3-ra, továbbra is ilyen maradt. Próbáltam úgy, hogy minden megnyitott oldalt bezártam, restart, majd normális használat. A Plugin wrapper szép lassan emelkedik, másodpercenként 1-2 megát, tehát 5 perc után gyakorlatilag szétfagy a rendszer, mert megtelik a memória... :F

Nem hiszem el, hogy általános netezéshez ennyi memóriára szükség lenne... Még csak nem is 200 weblap van megnyitva.

#colomb2: Szóval pipáljam be, aztán lássuk van-e eredmény? Mert most nincs előtte pipa.

#Petyyyyy: Az egész Opera plugin wrapperestül 350 megát? O_o

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17428) Rimuru válasza Archanon (#17427) üzenetére


Rimuru
veterán

Bepipálod és alul rámész a mentésre. Ennek eredménye az lesz hogy ha valahol van egy plugin akkor annak a helyén egy "lejászás" gomb lesz és ha arra rámész csak akkor aktiválja azt a bővítményt.

Vigyázat, csalok!

(#17429) Petyyyyy válasza Archanon (#17427) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ahogy mondod, nálam ez volt a maximum. Most hat lap van nyitva és wrapperestül is csak 200MB. Wrapper jelenleg 7MB, a többi az opera.exe. 10 perces Youtube 720p video után - opera.exe 160MB, a wrapper 120MB.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#17430) Archanon válasza Petyyyyy (#17429) üzenetére


Archanon
őstag

Amióta csak az "eszét" tudja a gépem (mióta megvettem), nekem mindig problémáim voltak az Opera memóriahasználatával.... 3-400 mb alá soha nem ment, csak a teljesen üres ment kicsivel 300 alá. Jelenleg 5-600 mb. csak az opera.exe, 10 megnyitott - tudtommal pluginmentes - oldallal. Ez hogy jó életbe? :)

#colomb2: Oké, így már fölöslegesen nem indít el automatikusan minden bővítményt. Talán még hasznos is lesz későbbre... de ettől még ha elindítok egy videót, ugyanúgy mászik felfelé a plugin wrapper, 500 mb-ig meg se áll, ettől meg csak feljebb megy. :F

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17431) Lui04 válasza Archanon (#17427) üzenetére


Lui04
aktív tag

Ahogy a képen látom, neked 2 wrapper is van, amit nem tudok mire vélni, emellett a 32 bitest használod. 64 bites Operát próbáltad már?

(#17432) Archanon válasza Lui04 (#17431) üzenetére


Archanon
őstag

A dupla wrapper számomra is érthetetlen. :D 64 bites... mióta létezik? :DDD Nem, de most felteszem akkor.

Őmm... ez teljesen külön programként fog feltelepülni? Jegyzeteimet, könyvjelzőket, stb. át tudom vinni?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17433) Rimuru válasza Archanon (#17432) üzenetére


Rimuru
veterán

Opera Link-el biztosan. :)
opera:about -ban megtalálod az elérési utakat át tudod másolni őket ha külön profilt használ.

Vigyázat, csalok!

(#17434) Archanon válasza Rimuru (#17433) üzenetére


Archanon
őstag

Köszi. :R

No, átálltam 64 bitre. Változás nuku. :( Opera alapértelmezetten ~8-10 oldalnál uzgyanúgy 5-600 megát használ, erre rámegy a plugin wrapper a maga minimum 5-600 megájával, amint pl. felmegyek youtube-ra. Temp, cash, ezeket ürítettem, hátha, de semmi.

Vírus, spyware csinálhat ilyet? Bár azzal egy időben, hogy váltottam 12.01-re...? Eh, kétlem.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17435) Archanon válasza Archanon (#17434) üzenetére


Archanon
őstag

cache* :B

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17436) Lui04 válasza Archanon (#17434) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nézd már meg, hogy a portable változat is ezt csinálja-e. Portable: elindítod a telepítőt, beállítások->Változtatás: adsz neki egy üres mappát->Telepítés módja kattinthatóvá válik, ott kiválasztod, hogy önálló telepítés (USB), és telepítés.

(#17437) brd válasza Lui04 (#17431) üzenetére


brd
nagyúr

Ha fut java és flash pl., akkor kettő lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#17438) Rimuru válasza Lui04 (#17436) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem nem az Opera a bűnös hanem a Flash. Ezt mutatja az is amit írt "... de ettől még ha elindítok egy videót, ugyanúgy mászik felfelé a plugin wrapper, 500 mb-ig meg se áll, ettől meg csak feljebb megy."

Vigyázat, csalok!

(#17439) brd válasza Archanon (#17434) üzenetére


brd
nagyúr

A Flash-ből biztos a legújabb van telepítve? Jobbgomb a Flash-en, about, és ott kiírja, meg azt is, hogy jelenleg mi a legfrissebb.

The only real valuable thing is intuition.

(#17440) Lui04 válasza Rimuru (#17438) üzenetére


Lui04
aktív tag

Én is arra gyanakodtam, de írta, hogy frissítette és mégis rossz. A másik lehetőség, hogy valami beállítás kavar neki be, mert azt írta, frissítette a böngészőt.

(#17441) Archanon válasza Lui04 (#17436) üzenetére


Archanon
őstag

Sajnos ugyanaz, leteszteltem ugyanazzal a munkafolyamattal, mindkét esetben ~500 mb opera.exe, illetve ha megnyitom youtube-ot, azon belül elindítok egy videót, kapásból 100-150 megás pluginw, és innentől kezdve változó, hogy mikor emelkedik, és mikor nem. Tök random... én se értem. Van, hogy 1 gigáig felmegy (bár ez a ritkább eset), van, hogy stagnál. Illetve minden új videó megnyitásával tovább kúszik (40-50 megával), bár ez gondolom evidens.

Csak egy példa (ez most nem youtube): [link] - az oldalon elvileg van vagy 5 bővítmény, köztük a fő videó. Ha az "EnableOnDemandPlugin" elől kiveszem a pipát, akkor ugye mindent megnyit, tehát alapesetbe, ha rámegyek a linkre, akkor elindul a pluginw is 87 mb starttal. Ha elindítom a nagy videót, rádob 20 megát, stagnál. Eközben a processzort is zabálja, de ez sejtem a letöltés miatt van. Kíváncsiságból, nektek mennyivel dobja meg ez az oldal?

Flash... a legújabb van fent, természetesen.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17442) Rimuru válasza Archanon (#17441) üzenetére


Rimuru
veterán

Az az öt gondolom 1 videó + 4 reklám mert nekem csak videó van. Semmi különöset nem csinál nálam. Más böngészővel próbáltad már?

Vigyázat, csalok!

(#17443) Archanon válasza Rimuru (#17442) üzenetére


Archanon
őstag

Igen, a többi reklám. Attól még dob a memóriahasználaton. :))

Kipróbáltam más böngészőkkel is úgy, hogy csak a linkelt weboldalt használtam, eredmény:
- Firefox esetében maga a program 100 megáról indít, erre külön még megnyitja az 'Adobe Flash Player plugin'-t, videólejátszás után elmegy 100-120 megáig.
- Internet Explorer - 150 megáig ment el. (ezt korábban néztem is, egy átlag youtube videóval 270 megáig ment el!! O_O)
- Chrome - 80-90 mega között stagnált.

Ne mondjátok, hogy ez normális 2 giga rendszermemóriával. :DDD zt tudom, hogy az Opera baromi sok memóriát zabál, de 10 megnyitott oldalnál se kéne, hogy plugin wrapperrel együtt 500-nál többet egyen... szerintem. A frissítés óta meg pláne, ez így nem járja.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#17444) Lui04 válasza Archanon (#17443) üzenetére


Lui04
aktív tag

Dehogy normális.
Kicsit utánaolvasgattam és nem te vagy az egyetlen, aki ilyen hibával küzd. Van aki azt írta, hogy régebbi flash playerrel megszűnik a hiba, egy próbát megér. Ha így sem megy, akkor nem tudok mit javasolni, vissza kell állnod 11.64-re.

(#17445) AtHoS válasza Archanon (#17443) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megnéztem a GameStar-os oldalt amit linkeltél egy 12.01-es portable Opera-val. (volt még mellette megnyitva 3 fül)

156 520K az Opera memória használata ill. 57 000K és 67 000K között változik folyamatosan az opera_plugin_wrapper

Ráindítottam a nagy videora, ekkor az opera_plugin_wrapper felment 80 000K - 85 000K közé. Az opera memóriahasználata viszont folyamatosan emelkedett olyan 900 000K magasságáig, majd visszaesett 164 408K-ra, mikor végzett a video letöltésével.

Közben a plugin wrapper felment 93 000K-ra is, de ez folyamatosan változik. Hol többet, hol kevesebbet mutat a feladatkezelő Memory (Private Working Set) értéknek

read-only mode on the forum

(#17446) brd válasza Archanon (#17443) üzenetére


brd
nagyúr

Jó kis Opera bug, hosszú videoknál nekem azt csinálja, hogy elkezdi zabálni az Opera a memóriát (a wrapperé az normális marad), majd ha elérte a limitet, akkor megakad egy picit a video, majd visszaesik a memóriahasználat és normálisan működik tovább. Tudnak a fiúk. :) Bezzeg 64 bit az van, az fontos. :W

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#17447) AtHoS válasza brd (#17446) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nekem fut a háttérben cfosspeed ami jelzi a le/feltöltést és sebességét. Azt vettem észre, hogy mikor visszaesett a memóriahasználat, akkor megszűnt a letöltés is.

Én ebből arra következtetnék, hogy memóriába cache-eli a letöltést, majd mikor végzett kiírja a cache tárolóba. Nálam mondjuk memdisk-en van a cache, így pillanatok alatt végzett is vele.

read-only mode on the forum

(#17448) brd válasza AtHoS (#17447) üzenetére


brd
nagyúr

Már ha a RAM-ba cache-el egyáltalán, mert nekem legalábbis írja ki a lemezre is(?), minden Operámban (12.0(0|1)). Ill. ha tényleg csak cache, akkor miért néz ki úgy, amikor elfogy a limitje, mintha egy programhiba miatt történne az egész (pár másodpercre tetszhalottá válik az egész böngésző)?

The only real valuable thing is intuition.

(#17449) AtHoS válasza brd (#17448) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A "tetszhalott" állapotot jó régen még Nod32 mellett tapasztaltam, mikor a letöltés befejezésekor ráugrott a letöltött fájlra. Míg nem végzett a ellenőrzés az Opera-val nem lehetett kezdeni semmit.

Ezt megunva cseréltem le a anno a NOD-ot.

read-only mode on the forum

(#17450) Sk8erPeter válasza brd (#17446) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Bezzeg 64 bit az van, az fontos. :W"
Hát igen, ez jogos.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.