Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Penge_4 válasza dqdb (#18750) üzenetére


Penge_4
veterán

"Én is, és ezért is írtam, hogy minden hibája ellenére mégis a Google Reader a legjobb RSS olvasó."

Sajnos már nem sokáig... :W [link]

(#18752) fatal` válasza Penge_4 (#18751) üzenetére


fatal`
titán

MIIIIII???? Ezek fogyatékosok? Most egyesével kéne telefonon felvennem a feedeket minden egyes alkalommal.

Nem normális, idióta banda. :W

(#18753) Penge_4 válasza fatal` (#18752) üzenetére


Penge_4
veterán

Már elég régóta várható volt... :(

Ráadásul a linkelt cikk óta kapott még pár koporsószeget olyanokkal, mint a megszüntetett RSS szolgáltatás Twitteren és Facebookon. A sok hülyének meg ezek kellenek. Nagyon kevesen vannak, akik tudják értékelni az RSS-t minden előnyével együtt. A sok hülyének elég annyi, hogy tapicskolhat a tableten (mert már PC/laptop sem kell neki a tabletes topicban a PC-t is temetik páran) és csilivili weboldalakat tölthet be egy buta böngészővel. Mert hát Haavard is megmondta: "If you only look at the address bar, most browsers look the same."

Ilyenkor mérhetetlen gyűlölet kavarog bennem. Miért lett tömegtermék az internet? Miért ezek a 70-es IQ-jú emberek döntenek a világ sorsáról, akár demokratikus szavazásokkal, akár azzal, hogy még szavazniuk sem kell, csak rábuknak a trendi szarokra, mint tyúk a takonyra, ott sáskaként elkezdik zabálni az erőforrásokat, aminek a következtében a népszerűtlen dolgokat még a multik is kénytelenek leállítani, mert teherré válik számukra a fenntartása? Miért húzzák le a maguk alja szintjére a power usereket, akik igényesebbek?

Ők teszik tönkre minden örömömet és még én vagyok a mizantróp, ha a neutronbombát emlegetem... :((( ;]

[ Szerkesztve ]

(#18754) M_AND_Ms válasza Penge_4 (#18753) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...és ma már ezzel az üzenettel fogadott a GReader.

:O

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18755) dqdb válasza Penge_4 (#18753) üzenetére


dqdb
Topikgazda

a megszüntetett RSS szolgáltatás Twitteren és Facebookon
Twitterre még van megoldás módosított URL-lel: http://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?screen_name=xxx. Ha megszűnik ez is, akkor remélem, valaki gyárt Twitter API-t használva egy RSS generátort. Ha nem, akkor szerintem készítek én magamnak egy ilyen alkalmazást.

A Facebookhoz nem tudom, létezik-e hasonló, mert az a weboldal ami csak FB-re tölt fel híreket, számomra halott.

A tegnapi Google Reader bejelentés megfelelő helyettesítő szolgáltatás hiányában egy övön aluli ütés :O

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18756) M_AND_Ms válasza dqdb (#18755) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Netvibes jó alternatíva lehet. Én már költözöm át...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18757) Foose válasza M_AND_Ms (#18756) üzenetére


Foose
addikt

Hogy a francba működik? Regisztráltam,beállítottam minden rss csatornát,de nem jelzi hogy van új hír. Pedig readerben nézve van. :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18758) M_AND_Ms válasza Foose (#18757) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Még csak próbálgatom én is, nem vagyok tőle eldőlve... és még egy normál androidos, ios-es kliense sincs. De még mindig ebben van a legtöbb potenciál, a Greader nélküli világban

Ez Google megint idiótaságot csinál.

Van neki kismillió webes alkalmazásuk. Nem hiszem, hogy ez Greader annyira kilógna a sorból a kihasználatlanság terén, hogy annyira sokba kerülne a működtetése az egész Google birodalomhoz képest, hogy a fejlesztése annyi erőforrást vinne el (évek óta hozzá sem nyúlnak).
Egyszerűen csak ráuntak.

Alternatívákról

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18759) Foose válasza M_AND_Ms (#18758) üzenetére


Foose
addikt

Hát nálam nem frissít. Nem jelzi az új híreket. Van mobilos felület,de ugye nem ez kellene :N Keresgélek még,mert androidon is használnám,de nincs rá normális alternatíva.
(#18755) dqdb ezt a twitter api-s dolgot hogy kell? Nem értek hozzá. Tudsz egy kis infót adni? :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18760) dqdb válasza Foose (#18759) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Ez alapján simán le lehet kérni egy adott felhasználó üzeneteit, és a korábban lekért + most megkapott üzenetekből lehet szép RSS fájlt készíteni.

A Twitter részéről az igazán nagy szívatás az, hogy az API előző változata (v1) még támogatta a JSON mellett az XML és RSS lekérdezéseket is, az új változat (v1.1) már nem. Amint a régi felületet leállítják, ugrik a korábbi hozzászólásomban említett RSS módszer.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18761) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
opera mobile 12 egy Nokia N8 mobilon

egyszer próbából bekapcsoltam a beállításokban az egyoszlopos megjelenítést, azóta az indexe fektetett állásban nem lehet olvasni, mert szavanként tördeli:
valahogy
így
néz
ki
az
Index

• próbáltam a szöveg tördelése és az egyoszlopos megjelenítés gombok különböző kombinációit
• próbáltam törölni minden cache, előzmény stb.-t
• letöröltem, újratelepítettem
• az m.index.hu (a sima rögtön átugrik ide, desktop módban is) rögtön szétesik.

mi lehet ennyire gagyi? az index, az N8 vagy az opera. legalább tudjam, kinek kívánjam az oidipus komplexust...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18762) Foose válasza dqdb (#18760) üzenetére


Foose
addikt

Aham,akkor felejtős a dolog. Mert bizony a twitter is szemétkedik mostanában :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18763) brd válasza Wolfskin (#18761) üzenetére


brd
nagyúr

A kettő együtt valószínűleg, bár nekem egyik Androidos verzió sem csinált még ilyet. Mindenesetre Androidon, ha törlöd az alkalmazás adatait, akkor olyan lesz, mintha akkor telepítetted volna. N8-on nem lehet ilyet?

The only real valuable thing is intuition.

(#18764) M_AND_Ms válasza Foose (#18759) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam most frissített

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18765) fatal` válasza Penge_4 (#18753) üzenetére


fatal`
titán

De pont a hordozható eszközökön használom csak, szinte minden RSS app a Google Readerből húzza be a feedeket, hogy ne kelljen egyesével felvinni. Ez szánalmas...

(#18766) M_AND_Ms válasza Foose (#18759) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Úgy látszik mások is átmennek a Netvibes-ra, mert az imént ezt írta ki nekem:
"If you're experiencing slowdowns or feed latency, please bear with us as we work hard to handle a huge amount of new users. Thank you for your patience" ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18767) a1200


a1200
aktív tag

Hello. Miért nem lehet megtalálni az opera oldalán a böngésző 64 bites verzióját 64 bites Win8-ra? A 12.14-es a legújabb verzió.
A böngészőválasztóm automatikusan 32 bitest tett fel. Miért?
A Chrome-mal is így jártam.
Honnan lehet letölteni a 64 bitest?

A feladatkezelő 32 bitet írt ki a Chrome-hoz is és az Operához is.
Eddig úgy tudtam, hogy a 4 fő böngésző közül csak a mozillából nincs 64 bites.
A Mozillából csak 32 bites hivatalos verzió van, az ilyen-olyan készítésű 64 bitesek nem érdekelnek.
IE10-ből is van 64 bites, ez eleve benne van a W8-ban, gondolom 64 bitesen működik.
A készítők oldaláról akarom letölteni, nem XY helyekről.

Azért fontosak ezek, mert alapos tesztnek akarom alávetni mind a 4 böngészőt, mivel 64 bites OS van, így amiből csak van, 64 bitest akarok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#18768) dqdb válasza a1200 (#18767) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

Azt ne kérdezd, hogyan lehet ide eljutni az Opera oldaláról, mert passz. Régebben még pár kattintással elérhető volt ez a főoldalról, de most nem találtam idevezető utat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18769) Wolfskin válasza brd (#18763) üzenetére


Wolfskin
őstag

A kettő együtt valószínűleg,

az a baj, hogyx minden kombinációt kipróbátam már:
+ +
+ -
- +
- -

és egyikre sem változik. hiába törlök mindent, az egész alkalmazást is, semmi változás...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18770) a1200 válasza dqdb (#18768) üzenetére


a1200
aktív tag

Köszi. Itt [link] ezt írja:
Note: From Opera 12, both 32-bit and 64-bit Windows are supported.
Most akkor ténylegesen van 2 féle verzió, vagy csak 1 féle van, ami a 32-est is és a 64-est is támogatja?
Látom hogy a letöltésnél lehet választani a 32/64 között, de azért kérdezem, mert a 32 bitesnek jelzett Chrome-ban is van 2 nagy 64 bites file. Chrome 64 bit tényleg nincs?

(#18771) Penge_4 válasza dqdb (#18755) üzenetére


Penge_4
veterán

Tudok róla. Az elején még a működő RSS szolgáltatásuk idejében elmentett, userekhez tartozó csatornák is működtek, aztán egyszer csak elkezdtek nem frissülni. Ekkor gugliztam, találtam 2 használható, userID cserélő megoldást, amik közül az egyik nem működött, a másik frissült rendesen. Mostanában viszont megint nem frissül. Én meg hadd ne ellenőrizzem már rendszeresen, mikor pont a Twitter RSS-e az, ahol szinte soha nem is megyek még az oldalra sem fel, csak ha linkelek valahol valamit (pl. az előbb Haavard tweetjét), ráadásul még totál rendszertelen is az egész. Például ha innen nem kapok egy hétköznap egy feedet sem, akkor már tudom, hogy valami gáz van. A Moli.hu-féle aggregátornál (amivel a PH-s topicokat is RSS-ből lehet olvasni) már benéztem, mert egy hónap múlva jöttem rá, hogy valami miatt nem frissül, pedig van új hozzászólás.

(#18756) M_AND_Ms: A Netvibes egy rossz vicc. Ezzel az erővel az Opera Portal-t is használhatod. Én úgy akarom olvasni az RSS-t, mint egy e-mailt, nem pedig úgy, mint egy halom linket címmel egy-egy dobozban, esetleg alatta pár sor. Számomra ezért használhatatlanok az élő könyvjelzős megoldások, amik a többi böngészőben vannak (a Chrome kivételével, mert az még ehhez is túl buta).

(#18765) hunfatal: Nálam is volt olyan. Van vagy 80 csatornám (volt, amikor több is), többségük azért van a GReaderben (és onnan húzza le az Opera a szűrőkkel szétdobva a megfelelő kategóriába), hogy ne a kliens frissítsen be ilyen sokat, amikor van, hogy egy héten egyszer jön hsz és olyan is, amikor egy hónapot kell várni rá (de így legalább tudok rájuk reagálni anélkül, hogy bármilyen e-mail címmel feliratkoznék valahova). Így közvetlenül Operában csak azok a csatornák vannak, amik vagy mindig rendszeresek (ezek állandóak), vagy azok, amik pörgősek, de aztán pár nap/hét múlva leülnek, utána mennek át a Readerbe.

Mi lesz a következő? Majd a hírportálok is szépen lassan kihagyják az új designból az RSS lehetőséget, mivel innentől úgy veszik, hogy ha a Google Reader megszűnt, akkor RSS-re sincs már szükség? Ez egy lavinát fog elindítani...

[ Szerkesztve ]

(#18772) Penge_4 válasza a1200 (#18770) üzenetére


Penge_4
veterán

"Chrome 64 bit tényleg nincs?"

Linuxra van, Mac-re nem tudom, Windows-ra nincs. A Chrome böngészőből egyébként lehetne, de a V8 (JavaScript motor) az, ami Windows alatt csak 32 bites formában létezik. Így tudnának olyan ótvart csinálni, mint az IE9, ahol a 64 bites GUI alatt is 32 bites motor van. :DDD

De mivel adoptálják a Chromiumot, ezért sanszos, hogy Windows-ra ott sem lesz 64 bites.

(#18773) dqdb válasza a1200 (#18770) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Note: From Opera 12, both 32-bit and 64-bit Windows are supported.
Most akkor ténylegesen van 2 féle verzió, vagy csak 1 féle van, ami a 32-est is és a 64-est is támogatja?

Opera 12 előtt csak 32 bites változat volt, azóta van 32 és 64 bites is. 64 bites Windowson fut mind a 32 bites, mind a 64 bites verzió.

A Chrome kérdésed topikot tévesztett.

Foose: Aham,akkor felejtős a dolog. Mert bizony a twitter is szemétkedik mostanában
Dehogy felejtős, a JSON alapú lekérdezés marad az idők végezetéig, mert a weboldalakba beágyazáskor ezt használják, maximum az API változik mögötte, és követned kell a változásokat. "Csak" a kevésbé népszerű XML és RSS esik áldozatul akkor, amikor a v1 API-t kiszolgáló infrastruktúrát lelövik (elvileg ebben a hónapban).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18774) a1200 válasza dqdb (#18773) üzenetére


a1200
aktív tag

Akkor éppen jókor váltottam W8 64-re, mert tavaly ősz körül jöhetett be a 12-es opera.
Feltettem a 64-est, még működik.

Chrome-ból nincs 64-es.

(#18775) M_AND_Ms válasza Penge_4 (#18771) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Én úgy akarom olvasni az RSS-t, mint egy e-mailt, nem pedig úgy, mint egy halom linket címmel egy-egy dobozban, esetleg alatta pár sor."

Én is így szeretem :B Ezt tudja a Netvibes, be tudod állítani.
Inkább pl.: nagy baj, hogy a feed-ekben nem lehet keresni, csak ha előfizetsz a Premium csomagra, ami már sok más statisztikai marhaság mellett tartalmazza a keresési lehetőséget. No, ennek az ára a vicc. 499 EUR/hó :DDD :DDD :DDD Ezek hülyék!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18776) Foose válasza dqdb (#18773) üzenetére


Foose
addikt

Hát,nekem ez még mindig kínai :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18777) Penge_4


Penge_4
veterán

(#18778) brd válasza Penge_4 (#18777) üzenetére


brd
nagyúr

Ez nagyon szexi, kösz'!

The only real valuable thing is intuition.

(#18779) Kurt Hectic válasza Penge_4 (#18753) üzenetére


Kurt Hectic
tag

Ilyenkor mérhetetlen gyűlölet kavarog bennem. Miért lett tömegtermék az internet?

Csak gondolj bele, ha egy ceg csak neked, es a hozzad hasonlo igenyuek piacara fejlesztene webes RSS klienst. A tobbseg messze elkerulne, csak az a nehany tefajta adna a latogatottsag 100%-at... :)
A divatos dolgok rendszerint egyszeruek, mint a faek, az egyszeru dolgok pedig nagyobb esellyel valnak divatossa, mint a kicsit is komplexebb megoldasok.

(#18780) Penge_4 válasza Kurt Hectic (#18779) üzenetére


Penge_4
veterán

Amivel egészen addig nincs is baj, amíg
1. Nem az lesz az uralkodó irányzat.
2. Nem akarják tűzzel-vassal irtani a komplex megoldásokat.
3. Nem akarják a komplex-megoldásokat kedvelőket rákényszeríteni az "egyszerű" alternatívákra, mi több
4. Nem akarják teljesen hülyének nézve meggyőzni őt arról, hogy mindeddig tévhitben élt és valójában semmi szüksége a komplexre, mikor az egyszerű minden igényét kielégíti (csak még ő nem tudja).
5. Végezetül, ha rávilágít, hogy nem úgy van az és már elfogytak az érvek, akkor nem jönnek a "neked a szar sem elég görbe" típusú hasonlatokkal.

Amíg én nem akarom rákényszeríteni a nagymamát meg Mancikát arra, hogy INI fájlokat szerkesszen meg különböző komplex dolgokat buheráljon, addig ők (és leginkább az őket képviselő oldal) is hagyjon engem békén és ne kényszerítsen rá semmire, illetőleg ne lehetetlenítsen el, alternatíva nélküli, hiánypótló szolgáltatások kilövésével.

Az ipari forradalom óta egészen az ezredfordulóig fejlődött a technológia. Senki nem volt semmire rákényszerítve, annak ellenére sem, hogy nyitott az átlagember felé is a piac. Aki nagyon ellenállt, megtehette, akár a mai napig használhat tárcsás vezetékes telefont, fekete-fehér CRT tévéket, vagy éppen írógépet vagy Comodore64-et.

Azóta a kezdeti egyszerűsítés átcsapott egyfajta masszív lebutítási hadjáratba szoftver és hardverfronton is, ami még önmagában nem lett volna baj, de a sok hülye (mert tényleg nem lehet jobb szóval illetni őket) úgy rákattant ezekre a színes-szagos marketingköntösbe bújtatott dolgokra, hogy ez lett az uralkodó irányzat.

Azóta pedig tűzzel-vassal irtják a komplex megoldásokat, az ezek felhasználói terhessé vált dinoszauruszoknak számítanak a piac számára és akár teljesen hülyének is próbálják őket nézni azért, mert igényesebbek az átlagnál.

Persze lehetne normálisan is tervezni dolgokat, de hát minek erőlködjön bárki is, hogy megkaparinthassa a piac pár százalékát, amikor birtokolhatja a 90+%-át is minden erőfeszítés nélkül?

Persze régen is voltak faszságok, mikor például egy rosszabb valamiből lett szabvány, csak azért, mert jobban tolták, vagy éppen technikai akadályok nélkül a tervezett elavulás oltárán kukázták a kompatibilitást és hasonlók, de ennyire nem volt kiéleződött a helyzet, mint most.

Kiadták az ultimátumot: Megszoksz, vagy megszöksz. Tetszik, vagy sem: a jövőben tabletet fogsz használni, Google Chrome tudású böngészővel, ami alatt egy Google OS tudású operációs rendszer teljesít majd szolgálatot és szinkronizálja majd fel az adataidat a felhőbe. Amiből majd önhatalmúlag kiválogatják a gyanús fájlokat, szóval ezek után csak a nagy cégek által üzemeltetett, jóváhagyott webes boltokból fogsz vásárolni különböző biteket. És immáron teljesen mindegy, hogy melyik oldalra állsz, a nagyok mind erre rendeződtek be (Google, Apple, Facebook, de még a Microsoft is a metrós Windows-ával). A kicsiket pedig módszeresen rákényszerítik, hogy álljanak be a sorba (az Opera WebKit-re váltása is ennek az eredménye), ha pedig túl sokáig hugyozik széllel szemben, annyira ellehetetleníti a piac, hogy szépen, csendben megdöglik (az Opera piaci részesedése is ezért kezdett zuhanni és kényszerült erre a döntésre).

(#18781) Wolfskin válasza Wolfskin (#18761) üzenetére


Wolfskin
őstag

akkor
ezek
szerint
erre
a
problémára
nincs
megoldás
?
az
opera
minin
így
kell
olvasni
az
m.indexet...
?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18782) attisx válasza Wolfskin (#18781) üzenetére


attisx
addikt

Vagy ez, vagy legörgetsz a lapaljára és átváltasz teljes verzióra... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#18783) Ndruu válasza Wolfskin (#18781) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Kicsit utánanéztem én is és már kezdtem arra jutni, hogy a 7.0-val valami gond, mert a 7.1-es szimulátor jól jelenítette meg az m.index.hu-t.
Aztán a szimulátorban átváltottam fekvő módra, akkor szétesett az oldal és minden szót új sorba írt.

Úgyhogy próbáld meg álló (portrait) módban használni, úgy jól működik (iOS-en is).

Harrrr!!!!

(#18784) Wolfskin válasza Ndruu (#18783) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, álló módban működik. egyébként a cikkeket már fekvőben is betördeli, csak a főoldal esik szét.

@attisx : !teljes mód" alatt a desktop módot érted?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18785) Penge_4


Penge_4
veterán

Na ilyet se b@sztam még... Pár hete egy helyen, ahol több (összesen 6) loginnév van elmentve a wand kicsit meghülyült. Konkrétan az eddig legfelül lévő került legalulra, a többi 5 sorrendje megmaradt. Már magamon kívül voltam, hogy korrumpálódott a fájl, aztán ma meglepve tapasztalom, hogy helyreállt a sorrend. :Y

Asszem a search.ini után ez lesz a második, amit kiveszek a Link-ből, mielőtt még nagyobb kár történik vele, mert úgy látom itt sem magát a fájlt tárolja időbélyegzővel, hanem darabjaira bontja, ami rohadtul nem jó, mert nagy a hibalehetőség, konfigurálhatóság meg nuku (szerveroldalon még annyi se).

Egyébként a search.ini-s random hülyeségekről is kisregényt írhatnék, azt azért is vettem ki. Meg eleve hülyén van implementálva, mert milyen már, hogy Deleted=1 értékkel tárolja az összes törölt gyári keresőt a saját profilban lévő search.ini-ben? Felül igazán elférne csak simán 1-1 ID vesszővel elválasztva, aztán nem barmolná széjjel a sorrendet, továbbá nem kényszerítene rá, hogy csak azért töröljek olyan gyári keresőket (ahol jobb is lenne a gyári már csak azért, mert folyamatosan karban van tartva (elvileg) és nem nekem kell buherálni a kereső vagy a suggestion stringet, ha valami változás történik), mert más sorrendben szeretném látni ugyanazt a keresőt.

Ha már 0-ról írják újra WebKit alá és fícsörök mennek a levesbe, remélem legalább az ilyen gyerekbetegségeket kiküszöbölik majd.

(#18786) Sk8erPeter válasza fatal` (#18752) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végül is mint látom, van petíció :D

Sk8erPeter

(#18787) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#18786) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amiről itt írnak, az a Feedly, ezt próbálta már valaki közületek?

Sk8erPeter

(#18788) Dluinet válasza Sk8erPeter (#18787) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Feedly csak beépülő modulként elérhető, nem WEB mint a reader

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18789) Rimuru válasza Sk8erPeter (#18787) üzenetére


Rimuru
veterán

The old reader-t néztem utódnak. Ilyenkor örülnék egy házi szervernek megoldanám azon. :P

Vigyázat, csalok!

(#18790) fatal` válasza Sk8erPeter (#18786) üzenetére


fatal`
titán

Ilyen online petíciók közül még egyet sem láttam, aminek bármilyen hatása lett volna. :D

(#18791) Huma


Huma
addikt

Másnak is szarakodik ma a youtube? Már vagy a huszadik videó áll meg félúton.
Ez az opera vs. youtube meccse vagy csak valamelyik a kettő közül xarakodik? Esetleg a gépemmel van probléma?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18792) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Linux Mint 14 (mate) 64 bit és Opera 12.14 miért produkálhatja nálam az alábbi problémát?

Fia Wtcc oldaláról szerettem volna teljes méretben letölteni a fényképeket de valamiért Html.text -ként azonosítja azokat.

(#18793) Ndruu válasza zodo (#18792) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez úgy látszik az ő hibájuk, IE, FF, Opera, Safari mind ezt produkálja, egyedül csak a Chrome ismeri fel és tölti le rendesen a JPG-et.

Ha lemented a .htm fájlt és a kiterjesztését átírod .jpg-re, akkor működik.

Harrrr!!!!

(#18794) zodo válasza Ndruu (#18793) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen, megnézem!

szerk: és valóban... :) Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#18795) ludla válasza Huma (#18791) üzenetére


ludla
őstag

Igen nálam is akad a Youtube, és még Tableten is nem opera alatt, tehát szerintem youtube valamit fejleszt és akadások lehetnek.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18796) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Rendszeresen katasztrófa pl a prohardver is nekem operában, másnál is van ilyen, vagy valaki tudja mi ez? :

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18797) Ndruu válasza Kuruc2 (#18796) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ESET 5.0 óta csinálja ezt (a 4-es verzióval még jó volt).
Valamit ki kell benne kapcsolni, de meg nem mondom mit, mert én még mindig inkább a 4-est használom.

Harrrr!!!!

(#18798) Kuruc2 válasza Ndruu (#18797) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Köszönöm a megoldást. Mindenre gondoltam volna csak a vírusirtóra nem. Tényleg 5-ös nod van. Kikapcsoltam mindenféle web meg emilgoldot benne (kb fél óra volt és 100 kattintás), majd egy újraindítás után minden okés lett végre. No de most nem gáz e hogy ezen része ki van lőve a nod-nak.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18799) Penge_4 válasza Kuruc2 (#18798) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért lenne gond? Ha UAC be van kapcsolva, eleve nem is tud semmilyen vírus fertőzni. A browser cache-ből meg szerintem amúgy sem (elvégre egy tmp fájl nem nevezi át saját magát .exe-re). Windowson én is beállítottam kivételnek az opera.exe-t az MSSE rezidens moduljában, mert az meg a letöltéseket fogta vissza rohadtul. Rákattintottam, felugrott az Open, Save, Cancel-es fájlmentő ablak és a böngésző 5-10 másodpercre megfagyott, mire egyáltalán rákattinthattam, hogy mit akarok vele csinálni.

Ha olyan helyről töltöttem le futtatható állományokat, akkor úgyis mindig átküldtem rajta a jobbklikkmenüs ellenőrzést, szóval gyakorlati haszna különben sem volt sok. Maximum párszor böngészés közben nyivákolt, hogy PornPopup/Win32 agent és hasonlók, de akkor sem volt fertőzésveszély, csak felismerte és karanténba vágott egy random oprXXXXX.tmp fájlt.

De az utolsó szög az MSSE koporsójában az volt, mikor egy frissítés után beúszott az ablak, hogy semlegesített valami hosts file hijack trójait, amely galád módon a facebook.com-ot átirányította a 127.0.0.1-es címre. ;]

(#18800) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18799) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De az utolsó szög az MSSE koporsójában az volt, mikor egy frissítés után beúszott az ablak, hogy semlegesített valami hosts file hijack trójait, amely galád módon a facebook.com-ot átirányította a 127.0.0.1-es címre."
Hehh? Ha belekotrok a hosts-fájlomba, és localhostra irányítom a Fácsét, akkor abba beleugat? :F
Van pár oldalam localhostra irányítva (helyi webszerveres dolgok), azok miatt nem pattog (elég érdekes lenne :D), de a Facebook kivételezett, mert nehogy már? :D Most nem tudom, ezt komolyan kell-e venni.

(#18790) hunfatal :
hát most érted, lehet, hogy pont azért nem hatásos, mert kevesen írják alá, mert az emberek szkeptikusak, mint te is. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.