Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Kuruc2 válasza Penge_4 (#18799) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A mozaikszavakból egyet se értettem, meg konkrétan az utolsó bekezdés egészét sem, de azért a szándékot köszönöm a tájékoztatásra. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18802) Sk8erPeter válasza Kuruc2 (#18801) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Google mindig jóbarát. :D

Sk8erPeter

(#18803) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18800) üzenetére


Penge_4
veterán

"Van pár oldalam localhostra irányítva (helyi webszerveres dolgok), azok miatt nem pattog"

Nekem is volt ezen kívül még néhány, de csak a Facebook miatt vinnyogott. Gondolom még a microsoft.com vagy pár népszerű oldalt is figyel. Próbáld ki, meglátod.

(#18804) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18803) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez óriási. Kipróbáltam, és tényleg úgy van, ahogy mondod... :Y
Ez tényleg gáz.

A módosítás:

127.0.0.1 facebook.com
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts módosítás: 127.0.0.1 facebook.com

Eredménye:

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts módosítás: 127.0.0.1 facebook.com - Microsoft Security Essentials figyelmeztetés

Érdekes, pl. Adobe-aldomainnel semmi problémája nem volt... :U
Hát hogyan lehetséges az, hogy valaki localhostra irányítja a Facebookot? Egyáltalán ember az olyan? :Y

Sk8erPeter

(#18805) fatal` válasza Sk8erPeter (#18800) üzenetére


fatal`
titán

Én általában értelmetlenül, de aláfirkantom, mint, ahogy ezt is. :DDD

"Hehh? Ha belekotrok a hosts-fájlomba, és localhostra irányítom a Fácsét, akkor abba beleugat?"
Át bizony, megerősíthetem. De engem az MSSE-ben a lassúsága idegesít. Állandóan, mindent 600x ellenőriz. Belépsz egy mappába ami tele van exe fájlokkal (telepítők pl.) és minden egyes alkalommal szüttyög vagy 5 másodpercet fájlonként.

(#18806) Claude Leon válasza Ndruu (#18793) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nekem a ff jól ismeri fel (2.6.36-os kernelű mandriván), de az opera természetesen nem.
Lehet, elég volna beállítani, hogy az oldalon hazudja firefoxnak magát az opera?

[ Szerkesztve ]

(#18807) Dluinet válasza fatal` (#18805) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem pont ellenkező tapasztalataim vannak vele, nálam a leggyorsabb és észrevehetetlen vírusirtó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18808) Sk8erPeter válasza fatal` (#18805) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes, Dluinethez hasonlóan lassúnak én sem találom egyáltalán. Sőt, ezerszer gyorsabb, mint az anno használt NOD32, ami sokszor tényleg botrányosan lassított mindent. Igazából az MSSE-t már elég régóta használom különösebb probléma nélkül, de ez a facebook.com-os átirányítás miatti ugatás azért kiakasztott (annak fényében, hogy más oldalakat is átirányítok, de azzal nincs problémája, viszont a facebook.com-ot nehogy már átirányítsam). Mondjuk én ettől még nem fogom leszedni, mert teljesen jól elvan a háttérben, nem zavar, nem különösebben lassít (igaz, SSD-n futkorászik a rendszer, de ettől még van HDD is a gépben, amin az adataim nagy része található), látszólag jól végzi a dolgát, szóval nálam teljesen jól bevált, úgyhogy lesz@rom. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18809) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám az Operával, hogy ha Portable módban telepítem, akkor sokszor csinál olyat, hogy kilépés után nem zárja be teljesen a programot, csak a memóriából üríti ki és a feladatkezelőben olyan 20-30MB-os memória használattal továbbra is fut. Ezért mégegyszer nem hajlandó elindulni rendesen, mindig fellök egy "Force start"-os ablakot.
Valaki más is tapasztalt már ilyet? Mi a teendő?

A legújabb verziót használom Win7 64-biten, de a régebbi verzióval is voltak ilyen gondok. Az Opera Next-tel talán nem és a nem portable módban telepített Operával sem.

(#18810) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Mitől van az,hogy minden oldallal ezt játssza el az opera 12.14? Nem tölti be az oldalt teljesen,akár az újrarajzolást állítom azonnal-ra,vagy épp 3-5 másodpercre. De az sem segít,ha az opera:configban a user prefs-ben a first update delay-t 200-ra,és a Styled First Update Timeout-ot 200-ra állítom. Mi kavar be? Akármilyen oldalt néznék,mindegyikkel ezt játssza el,ezért nincs idegem használni az opera-t,pedig szeretném.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18811) #27441408


#27441408
törölt tag

üdv, most olvasgatom a neten hogy az opera is webkittre vált, elősször mobilon, a pc-s verzio kb mennyi idő múlva kapja meg a webkittet?

Mivel a Maxthon szerintem még csak nyomokba se emlékeztet a chrome-ra gondolom az opera se 1 jelmezes Chrome lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#18812) Kuruc2 válasza Foose (#18810) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nekem is 14 van, megnéztem ezt az oldalt, nálam jó. alap értékek vannak.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18813) Ndruu válasza maestro87 (#18809) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs rá általános megoldás.
Van akinek upgrade/downgrade után jó lett, van akinek úgy sem. Itt valaki azt írja, hogy az Eszközök - Beállítások - Haladó - Előzmények alatt a két alsót (weblapok ellenőrzése, képek ellenőrzése) Soha értékűre állítva (meg az előzményeket és a cache-t is kilőve) megszűnt a probléma.

Én azt javaslom, hogy ha másik verzióval sem jó, akkor nézz be a feladatkezelőbe és lődd ki egyesével (csak akkor, ha értesz hozzá) a fölösleges programokat (az opera.exe-t ne), hátha valamelyik akadályozza az Opera bezáródását. Ha egy program bezárása után az opera.exe is bezáródik, akkor megtaláltad a hiba forrását.

silver star: Idén szinte biztos, hogy nem történik meg a váltás asztali fronton. Valahol mintha azt írták volna, hogy 2014 vége, de most nem találom a cikket és lehet rosszul emlékszem.

Harrrr!!!!

(#18814) Foose válasza Kuruc2 (#18812) üzenetére


Foose
addikt

Akkor nem értem. Most néhány oldalnál nincs hiba. Valami gubanc akkor is van,csak nem tudom mi :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18815) Kuruc2 válasza Foose (#18814) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ez sokminden lehet, nekem pl a nod 5 zavarta be anno az ilyen kis képeket.
Rakj egy új op-ot meg új sima operát, és 90% hogy jó lesz. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18816) Foose válasza Kuruc2 (#18815) üzenetére


Foose
addikt

Az biztos hogy emiatt nem rakom újra a rendszert :( Több napos meló lenne :DD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18817) Kuruc2 válasza Foose (#18816) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én se raknám, de mondani oly könnyű, hát mondtam. :D
Akkor csak operát.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18818) Foose válasza Kuruc2 (#18817) üzenetére


Foose
addikt

Na azt lehet megpróbálom, bár nem rég volt újra rakva, mert összeomlott a legutóbbi frissítés előtt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18819) maestro87 válasza Ndruu (#18813) üzenetére


maestro87
őstag

Tegnap a Norton Ghosttal elmentett sallangoktól mentes rendszeremet feltettem újra és érdekes módon még nem jelentkezett a probléma. Lehet az f-secure zavar be neki, mert az még nincs fent a gépemen. De ma kiderül mert felteszem azt is.
Biztos ami biztos alapon azért beállítottam azokat amit írtál, köszi a tanácsot!

(#18820) maestro87 válasza Foose (#18816) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor majd ha nagyon unatkozol akkor rakd újra, állíts be mindent, telepítsd fel a programokat és Norton Ghost-tal mentsd le az egész partíciót. Nekem a feltelepített Windows7 4.5GB lemezterületet foglal (Office és vírusírtó nélkül) és olyan 8 perc alatt bármikor újra lehet rakni az egész rendszert! Nagyon hasznos program.:)

(#18821) Foose válasza maestro87 (#18820) üzenetére


Foose
addikt

Majd ha szükségem lesz oprendszer újrapakolásra,így fogom. Olvastam máshol is ezt a megoldást :)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18822) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

be van állítva egy csomó saját keresőm és úgy szoktam szövegben "tovább"-keresni,hogy kijelölöm egérrel a keresendő szöveget nyomok egy jobb fület és kiválasztom, hogy "keresés ezzel / Google" (v. akármi más)

Ilyenkor mindig azon a fülön nyílik meg a kereső amelyiken vagyok, ezáltal elnavigál az oldalról ami számomra idegesítő.

Azt szeretném beállítani, hogy amikor ilyen módon keresek, akkor a keresést egy új fülön dobja fel.

(tudom, SHIFT, de azt szeretném ha alapértelmezetten történne így)

Van erre lehetőség, ha igen mit kell átállítanom?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#18823) Rimuru válasza Csontikka (#18822) üzenetére


Rimuru
veterán

Beállítások haladó részeben van valahol Fülek újrahasznosítása opció (mobilon vagyok fejből nem tudom) ott vedd ki a pipát.

Vigyázat, csalok!

(#18824) Csontikka válasza Rimuru (#18823) üzenetére


Csontikka
aktív tag

tökéletes, köszönöm!
:R

(#18825) Predator2


Predator2
addikt

Belehet azt valahogy állítani h amikor letöltök egy torrent fájlt. Akkor kérdés nélkül a torrent kliens induljon el?

Illetve ha opera minin belépek PH-ra akkor kilép az asztalé gép böngészőjéből Pedig be van pipálva h ne léptessen ki más böngészőből
Vagy akár megnyitom mozillával akkor is mindenhonnan kilép.

Mi lehet az oka és mit lehet vele csinálni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18826) AtHoS válasza Predator2 (#18825) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha beállítod a torrent kiterjesztésre, hogy más vagy adott esetben alapértelmezett alkalmazással nyissa meg az nem jó?
Lehet ki kell kapcsolni config-ban az opera-s torrent klienst

Szerk.
IP címes rubrikát is pipáltad ill. az időkorlátosat is?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18827) Penge_4 válasza Predator2 (#18825) üzenetére


Penge_4
veterán

opera:config#BitTorrent|Enable - itt letiltod.
Utána Ctrl+F12->Haladó->Letöltések->Megkeresed a "torrent"-et, -> Szerkesztés, majd ezen belül megnyitás alapértelmezett alkalmazással. Ha nincs ott már a kívánt torrentkliens, akkor "Megnyitás más alkalmazással" és kitallózod.

Mindkét helyen be van pipálva, hogy ne léptessen ki? Ha igen, akkor nem tudom.

(#18828) Predator2


Predator2
addikt

A torrent már jó csak sajnos így nem tudom lementeni. (Úgy lenne a legjobb ha rögtön tudná h az utorrent az amit társítani kell de én dönthessek h lementem a torrentet vagy megnyitom a progival)
Azt is belehet valahol állítani?

Ha opera minivel lépek be ph-ra az 100% hogy kiléptet az asztali változatból pedig minden be van pipálva.
Fordítva is igaz ha az asztali verzióval belépek akkor az opera minin kell újra bejelentkeznem.

És végül.
Sokat szoktam levelezni haverokkal FB-on.
Egy idő után iszonyat belassul az opera és csak attól javul meg ha kikapcsolom és vissza.
Ez mitől lehet? Van rá esetleg valami gyógyír?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18829) AtHoS válasza Predator2 (#18828) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam pont így kínálja a .torrent fájlt ahogy Te szeretnéd, pedig alapértelmezetten nem nyúltam a torrent kiterjesztés beállításához opera-ban. Persze configban kikapcsoltam az opera torrent kliensét.

Szerk.
A ki/be léptetgetős mutatványra rákérdezhetsz itt [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18830) Kuruc2 válasza AtHoS (#18829) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Detto.

De amúgy ott van beállításokban is, haladón belül letöltéseknél. kiterjesztéseknél rámégy torrent-re, és szerkeszt. ott megadod pl hogy rákérdezzen mi legyen, stb...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18831) Predator2


Predator2
addikt

akkor nálam nem tudom mi lehet a baj vagy mit csinálhattam rosszul
de nálam automatán megnyitja a progit, menteni nem tudom a torrent fájlt mert nem ajánlja fel

közben módosítottam ahogy leírtad és jó lett

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18832) Penge_4 válasza Predator2 (#18828) üzenetére


Penge_4
veterán

"de én dönthessek h lementem a torrentet vagy megnyitom a progival)"

Jobbklikk->Save as vagy Save to Download folder

(#18834) Predator2 válasza Penge_4 (#18833) üzenetére


Predator2
addikt

ááááááááá :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18835) Kuruc2 válasza Predator2 (#18831) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Szívesen.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18836) Predator2


Predator2
addikt

Sokat szoktam levelezni haverokkal FB-on.
Egy idő után iszonyat belassul (később jelenik meg az üzenet 1-2 másodperccel az enter leütése után) az az opera és csak attól javul meg ha kikapcsolom és vissza.
Ez mitől lehet? Van rá esetleg valami gyógyír?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18837) Dluinet válasza Penge_4 (#18833) üzenetére


Dluinet
nagyúr

április 1.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18838) Penge_4 válasza Dluinet (#18837) üzenetére


Penge_4
veterán

(#18839) Dluinet válasza Penge_4 (#18838) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt a táblát kerestem, de nem találtam, ezért írtam a dátumot :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18840) Kuruc2 válasza Predator2 (#18836) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nekem jó szokott lenni fb is. Penge talán tud mondani vmit neked.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18841) zileut


zileut
tag

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani az Operában, hogy ha kijelölök egy szót és jobb klikkel kattintok, akkor ne csak a Google-val való keresés közül lehessen választani, hanem egyéb keresők közül is.

Előre is kösz!

(#18842) Kuruc2 válasza zileut (#18841) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Alapból ott van:

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#18843) dqdb válasza Kuruc2 (#18840) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Penge talán tud mondani vmit neked.
Biztosan. Irányítsa át a facebook.com címet a 127.0.0.1-re hosts fájlból ;]

Predator2: kicsit komolyabban: az FB oldalai nagyon lassan jönnek be nekem Opera alatt, egy-egy új fül megnyitása lórúgásszerűen hat a rendszerre, de amint betöltődött, már nincsen vele probléma. Hosszútávú tapasztalatom nincsen, külön profilt tartok fenn FB-re (egyetlen bővítmény alatta az ABP), azt a 10-30 percet, amennyit ezt az Opera példányt futtatom egyszerre, túléli ilyen típusú belassulás nélkül. Ha használsz bővítményeket, akkor próbálkozz meg azok letiltásával, hátha azok közül valamelyik okozza ezt a parajelenséget.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18844) zileut válasza Kuruc2 (#18842) üzenetére


zileut
tag

Csak az a problémám még h nem tudok keresőt hozzáadni, próbáltam, hogy az adott kereső keresőmezőjébe kattintok, majd jobb klikk/kereső készítése, de nem engedd semmit, mert szürke a "kereső készítése" felirat

(#18845) dqdb válasza zileut (#18844) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Rosszul értelmeztem.

Próbálj meg egy olyat, hogy kilépsz az Operából, és törlöd a profilod mappájában (lásd első hozzászólás) található search.ini fájlt. Elképzelhető, hogy megsérült, és emiatt nem működik jól a kereső hozzáadása.

(#18846) Predator2: ha a bővítmény szépen lassan memóriát/erőforrást szivárogtat, akkor idő kell ahhoz, hogy ez jelentkezzen. A Facebook a háttérben ajaxos lekérdezések százait/ezreit hajtja végre, ha egy kiegészítő minden lekérdezésnél ottfelejt egy kis meglepit, akkor hamar kialakulhat az akadás. Normál böngészéssel nagyon sok idő hasonlóan nagy számú lekérdezéssel járó terhelést elérni, azt csak az ilyen aktív, aszinkron JS hívásokat tartalmazó oldalaknál tudod megtenni (és normál böngészésnél előfordulhat, hogy az oldal elhagyásakor felszabadul az az erőforrás, ami most az oldalon maradva csak halmozódik).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18846) Predator2 válasza dqdb (#18843) üzenetére


Predator2
addikt

Ha bővítmény okozná akkor meglenne a hiba újraindítás után is nem?
Egy idő után (sokat levelezünk fb-on) iszonyat belassul Beírok egy szöveget és csak másodpercekkel később jelenik meg. Csak annyit csinálok h bezárom az operát és újra megnyitom, és már jó is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18847) Csontikka válasza zileut (#18844) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

nézd meg az első hozzászólást, szerintem csak annyi a baj a keresővel amennyi ott le van írva :)

Üdv,
Csontikka

(#18848) zileut válasza dqdb (#18845) üzenetére


zileut
tag

Na kipróbáltam egy másik kereső hozzáadását, az működött.
Amúgy ezt a keresőt nem tudom az Operához hozzáadni: http://torrents.to/

[ Szerkesztve ]

(#18849) dqdb válasza zileut (#18848) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azért nem tudod hozzáadni, mert a beviteli mező nem tartozik formhoz, így az Operának fogalma sincsen, milyen címre lehetne elküldeni a kérést.

A teendőd a következő:
1. Ctrl+F12 > Search > Add (lusta vagyok nyelvet váltani, meg fogod találni)
2. névnek megadsz valamit
3. kulcsszónak szintén
4. címnek ezt írd be: http://torrents.to/search/isohunt/%s
5. a többi mezőhöz nem kell nyúlni, így Ok és Ok

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18850) Csontikka válasza zileut (#18848) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Csinálj egy bármilyen keresőt és a címet írd át erre:
"http://torrents.to/search/isohunt/%s"

úgy látom elkéstem... :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.