Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18241) üzenetére


Penge_4
veterán

Az elején, mikor megjelent valóban hülyeségnek tartottam, de csak mert rosszul marketingelték be és (jó szokásuk szerint) nagyobb volt a füstje, mint a lángja ezzel a "reinvent the web"-es várakozással. Utána egyre több volt benne a potenciál, majd végül egyre inkább elhanyagolták a komolyabb fejlesztéseket (pl. Gridnite) és végül mire célba érhetett volna (amikorra már egyáltalán nem marketingelték, akárcsak a userJS-eket vagy a régebbi, komplexebb témákat, amik nem csak ilyen Personas-szintű gagyi háttérképek) bejelentették, hogy megszűnik.

A widgeteket tartottam baromságnak. Az elején azért, mert olyan jelentéktelen izék voltak, utána (külön processz) meg azért, mert minek túlbonyolítani. Aztán mire ott is lett volna pár hasznos app (OOrganizer, YouTube Player, eBook reader) azt is kicsinálták. Úgy, hogy az Extensions API még most is nevetségesen egyszerű, se FileSystem API, se IndexedDB, miközben Chrome-ban már régóta ott a Native Client). Az új whitelistet pedig ha jól veszem ki csak kiegészítővel lehet használni.

(#18248) sunahunter: Ha erős géped van (CPU) és nem zavar, ha betöltés közben látod, ahogy kirajzolódik az oldal, ezáltal villog, mialatt helyükre kerülnek az elemek nyugodtan teheted azonnalira. De opera:config-ból jobban jársz, mert ott több beállítási lehetőséged van:
opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay - ez azt jelenti, hogy mikor rajzolódjon ki először az oldal, azaz hány millisecundumot várjon vele. 0 az, hogy semennyit se várjon, azonnal rajzolja ki. A Ctrl+F12-es beállításban beállított "Újrarajzolás: azonnal" itt 200-at állít be alapértelmezésben. Kevesebb szerintem felesleges is, nem igen látsz különbséget.
opera:config#UserPrefs|UpdateDelay - ez azt jelenti, hogy hány millisecundumos ciklusonként ismételje az újrarajzolást. Ezáltal gyorsabbnak hat az újrarajzolódás, szinte azonnal "darálja" az oldalt. Szintén 0 az, hogy semennyit se vár, betöltődésig folyamatosan újrarajzol millisecundumonként ezáltal megizzasztva a CPU-t (de ezt majd úgyis látod a sajátodon. Egy Core i7 Extreme-nél fel se tűnik).
opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout - Ez pedig a CSS-hez tartozik. Ha azonnalira állítod a másik kettőt, akkor ez is legyen 0, máskülönben arra jó, hogy nem a nyers HTML villan be elsőre, hanem a háttérben helyrerakja a DIV-eket, megformázza a szöveget, stb. a CSS-ben definiáltaknak megfelelően, így kellemesebb látvány, hogy a fehérség után már a kész oldal villan be.

(#18252) Predator2 válasza Sk8erPeter (#18250) üzenetére


Predator2
addikt

valamiért nálam nem megy rendesen pedig a javítás is benne van:[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18253) Predator2


Predator2
addikt

sry letelt a szerkesztésre szánt idő

most így néz ki:

Opera Preferences version 2.0
; Menu specification file for Opera 7.0
; This file is stored in UTF-8 encoding
[Info]
Name=Tok mindegy
Description=This is my custom Opera Standard menu setup config file
Author=XYZ User
Version=1

[Hotclick Popup Menu]
Item, MI_IDM_DOCCOPY=Copy
--------------------1
Item, Keresés új fülön Google-lel=Copy & New Page & Go to page, "http://www.google.hu/search?q=%c&client=opera&rls=hu&sourceid=opera"
Item, Fordítás új fülön Google Translate-tel=Copy & New Page & Go to page, "http://translate.google.hu/#auto|hu|%c"
Item, MI_IDM_SELSEARCH="Hotclick search, 200,,, "Search Web""
Submenu, MI_IDM_SEARCH_DUMMY_PARENT, Internal Search With
--------------------2
Item, M_COPY_TO_NOTE=Copy to note
Platform Win2000-Unix-Mac-QNX, Feature Voice, Item, M_HOTCLICK_MENU_ITEM_SPEAK=Speak selection
--------------------3
Item, MI_IDM_SELDICTIONARY=Hotclick search, 50
Item, MI_IDM_SELENCYCLOPED=Hotclick search, 51
--------------------4
Submenu, MI_IDM_SELTRANSLATE_EN_FR_PARENT, Translate menu
--------------------5
Item, Go to Web Address in New Tab=Copy & New Page & Go to page, "%c"
Item, Go to Web Address in Background Tab=Copy & New page & Go to page, "%c" & Minimize page
Item, M_HOTCLICK_POPUP_MENU_GOTO_URL="Go to page, "%t""
Item, MI_IDM_SELMAIL=Send text in mail
--------------------6
GhostItem, M_INSPECT_ELEMENT=Inspect element

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18254) Sk8erPeter válasza Predator2 (#18252) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Notepad++-ban gyorsan tudod váltani a karakterkódolásokat. Nálad szerintem ANSI van, UTF-8 kell! Tehát állítsd át a karakterkódolást UTF-8-ra.

Sk8erPeter

(#18255) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18251) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az Extensions API Operában tényleg nagyon gáz. Még régebben próbálkoztam bővítmény fejlesztésével, és akkor anyáztam, hogy miért kellett ilyen UserJS-szerű fejlesztést erőltetni az extensionöknél is, miért nem lehetett normális szemlélettel kialakítani ezt, ahogy a Chrome-nál van. Egy tákolmánynak tartom az extension API-t az Operában.
Ezek engem nagyon zavarnak, mert szerintem egy böngésző használatát az is nagyban befolyásolhatja, hogy mennyi kedvet csinálnak a fejlesztőknek a böngésző buzerálásához, mivel minél több kedve van a fejlesztőknek hozzá, annál több hasznos bővítményt kreálnak, annál inkább meghozhatják a kedvét a júzereknek, stb...

Az meg egyszerűen elképesztően amatőr az Operánál, hogy még a mai napig csak egyetlen példányban nyitható a developer toolbar... Firebugnál, Chrome developer tools-nál, de még IE8-nál is ezer éve annyi példányban nyitható, amennyi oldalad meg van nyitva.... Botrány, hogy Operánál a stable változatoknál ezt még mindig nem oldották meg.
Erről lehet valamit tudni, hogy terveznek-e fejlesztést?

Sk8erPeter

(#18256) fasirTTT válasza fasirTTT (#18229) üzenetére


fasirTTT
őstag

na magától megjavult :)

de a flash player feltelepítése még mindig érdekelne :/

(#18257) Predator2 válasza Sk8erPeter (#18254) üzenetére


Predator2
addikt

sajnos nem jó
úgy meg el sem indul az opera folyamatosan kifagy

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18258) Sk8erPeter válasza Predator2 (#18257) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit részletezd már légy szíves..... most ennyi infóból hogyan segítsek? Azt sem írtad, mit csináltál, milyen karakterkódolásokkal próbálkoztál, stb... bár nekem végül is nem fontos a dolog... :D
Ja, és most jut eszembe, az sem mindegy, hogy csak átkapcsolgatod a karakterkódolást egyikről a másikra, vagy KONVERTÁLOD a karakterkódolást - utóbbi kell, ahhoz, hogy jó legyen.

Sk8erPeter

(#18259) Predator2 válasza Sk8erPeter (#18258) üzenetére


Predator2
addikt

csak simán átálítottam :D
akkor az lehet a gond

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18260) Predator2


Predator2
addikt

fogtam és átkonvertáltam de sajnos nem működött
megcsináltam az egészet az elejétől és úgy sem működik (abszolút el is tűnt/vissza állt alapra)

nem tudod felölteni valahova majd belinkelni ide a fórumba?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18261) Rimuru válasza Predator2 (#18260) üzenetére


Rimuru
veterán

Azért teszem offba mert nem mindenki szereti így használni a böngészőt, szerintem ez kényelmes. Ha a Megnyitott fül újrahasznosítása elől kiveszed a pipát akkor minden ilyen jelegű dolog új fülön nyílik meg.

Vigyázat, csalok!

(#18262) sunahunter válasza Penge_4 (#18251) üzenetére


sunahunter
senior tag

Köszönöm!

(#18263) Sk8erPeter válasza Predator2 (#18260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1.) Ctrl+F12, Advanced, Toolbars: Menu Setup >> Duplicate, Rename

Opera, Ctrl+F12, Advanced, Toolbars: Menu Setup >> Duplicate, Rename

2.) opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration, az itt lévő elérési úton lévő fájlt megkeresed, szerkeszted pl. egy Notepad++-szal (vagy a kedvenc egyszerű szövegszerkesztőddel)

opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration

Ez alapból UTF-8 kódolású.

3.) A tartalma ez legyen (egyebeket is hozzá lehet még adni):

Opera Preferences version 2.1
; Do not edit this file while Opera is running
; This file is stored in UTF-8 encoding

[INFO]
NAME=Pete standard_menu

[Hotclick Popup Menu]
Item, MI_IDM_DOCCOPY=Copy
Item, "Copy formatted" = Go to page, "javascript:void(document.designMode='on')" & Delay, 300 & Copy & Delay, 300 & Go to page, "javascript:void(document.designMode='off')"
--------------------1
Item, Keresés új fülön Google-lel=Copy & New Page & Go to page, "http://www.google.hu/search?client=opera&rls=hu&q=%c&sourceid=opera", , , google
Item, Fordítás új fülön Google Translate-tel=Copy & New Page & Go to page, "http://translate.google.hu/#auto|hu|%c"
Item, MI_IDM_SELSEARCH="Hotclick search, 200,,, "Search Web""
Submenu, MI_IDM_SEARCH_DUMMY_PARENT, Internal Search With
--------------------2
Item, M_COPY_TO_NOTE=Copy to note
Platform Win2000-Unix-Mac-QNX, Feature Voice, Item, M_HOTCLICK_MENU_ITEM_SPEAK=Speak selection
--------------------3
Item, MI_IDM_SELDICTIONARY=Hotclick search, 50
Item, MI_IDM_SELENCYCLOPED=Hotclick search, 51
--------------------4
Submenu, MI_IDM_SELTRANSLATE_EN_FR_PARENT, Translate menu
--------------------5
Item, Go to Web Address in New Tab=Copy & New Page & Go to page, "%c"
Item, Go to Web Address in Background Tab=Copy & New page & Go to page, "%c" & Minimize page
Item, M_HOTCLICK_POPUP_MENU_GOTO_URL="Go to page, "%t""
Item, MI_IDM_SELMAIL=Send text in mail
--------------------6
GhostItem, M_INSPECT_ELEMENT=Inspect element

[Link Popup Menu]
Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_NEW_PAGE="Open link in new page, -2, "urlinfo""
--------------------1
Item, MI_IDM_POPUP_LINK_ADDRESS="Copy link, -2, "urlinfo""
Item, MI_IDM_SAVELINKDOCAS="Save link, -2, "urlinfo""
--------------------2
Item, Open with Google Docs=Copy link & New page & Insert,"gv " & Paste and go
--------------------3
Item, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN="Open link, -2, "urlinfo""
Item, MI_IDM_MENU_PAGEBAR_LINK_IN_BG_PAGE="Open link in background page, -2, "urlinfo""
--------------------4
Item, MI_IDM_HLITEM_GET_IN_NEW_WINDOW="Open link in new window, -2, "urlinfo""
Item, M_OPEN_BACKGROUND_WINDOW="Open link in background window, -2, "urlinfo""
--------------------5
Item, M_SAVE_LINK_TO_DOWNLOAD_FOLDER="Download url, -2, "urlinfo""
Item, M_LINKS_PANEL_BOOKMARK_LINK="Add link to bookmarks, -2, "urlinfo""
--------------------6
GhostItem, M_INSPECT_ELEMENT=Inspect element

Feltöltöttem neked, letöltheted innen: http://www.sendspace.com/file/vioey3

4.) Ha máshova szeretnéd tenni ezt a fájlt, akkor az
opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration
címen beállíthatod a fájl elérési útját. Ezt OK-zd le, majd pedig indítsd újra az Operát.

5.) Eredmény:

Opera - right click menu

=================

Ezt most egy 64 bites, 12.11-es Opera USB-változattal próbáltam ki, és ezzel is működött (ugyanúgy, ahogy a korábbi változatokkal is).

Sk8erPeter

(#18264) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18255) üzenetére


Penge_4
veterán

"Erről lehet valamit tudni, hogy terveznek-e fejlesztést?"

Nem tudok róla. Jelenleg a profiler kapott egy frissítést. Egyébként annyi előnye van az egésznek, hogy stabil változatban is használhatod az experimental és a cutting-edge ágakat, ha az opera:config-ban átírod az útvonalat. Persze ennek csak akkor látod majd hasznát, ha olyasmit raknak bele, aminek te is hasznát veszed. A több példányos Dragoflyhoz szerintem bele kéne nyúlni az Opera kódjába is.

(#18265) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18264) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A több példányos Dragoflyhoz szerintem bele kéne nyúlni az Opera kódjába is."
És ez akkora elvárás? :F Félre ne értsd, most nem téged támadlak. :D Csak az Opera módszereivel van ki a t×köm, mert nem látom a fejlődést.

Egyébként ez a többpéldányos fejlesztőeszköz szerintem a legalapvetőbb dolog, és enélkül nem is nagyon lehet normálisan fejleszteni, legalábbis halál idegesítő, tapasztaltam, fejlesztésre épp emiatt egyáltalán nem is használok Operát. Biztos, hogy ezzel webfejlesztők közül rajtam kívül még nagyon sokan így vannak. Gratulálok az Opera fejlesztőinek, hogy minden eszközt megragadnak, hogy elriasszák maguktól a potenciális felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18266) Predator2 válasza Sk8erPeter (#18263) üzenetére


Predator2
addikt

most működik
letöltöttem a linket módosítottam az elérési utat és jó is lett

az 1-es pontra miért van szükség? vagy ez valami biztonsági mentés akart lenni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18267) Sk8erPeter válasza Predator2 (#18266) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért van rá szükség, mert így "kipottyant magából" az Opera egy módosítható standard_menu (1).ini nevű fájlt.

Sk8erPeter

(#18268) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18265) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem elvárás, de gondolom míg a Dragonfly-t szabadabban fejlesztheti a saját kis fejlesztő csapata, addig ha már bele kell nyúlni az Opera kódjába, ami komolyabb feladat, akkor az egész vezetőség engedélye kell és az a fránya norvég vállalati bürokrácia... Míg a Google alkalmazottak a színes puffokon ülve ötletelnek, addig Operáéknál gondolom vogonokat megszégyenítő módon iktatnak, pecsételnek, aláírnak, Lars Boilsennek elfaxolnak, újra pecsételnek, Thor kalapácsával ráütnek és végül a fejlesztők megkapják a zenge day-t.

Más ötletem tényleg nincs. De ez megmagyarázza, miért van, hogy például abszolút triviális dolgokra is hónapokat, éveket kell várni (látható színű forráskód kijelölés, stb. vagy akár egy padding behúzása vagy benne felejtett régi ikon lecserélése a gyári skinben), ami haladóbb cégeknél (pl. Google) a napi kötelező kreatív tettek része.

[ Szerkesztve ]

(#18269) AtHoS válasza Predator2 (#18266) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amúgy a shift lenyomása melletti katt az alap search menüponton nem lett volna elegendő, hogy inkább ennyit szenvedtél menü fájl szerkesztéssel?

read-only mode on the forum

(#18270) Sk8erPeter válasza AtHoS (#18269) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre a kötekedő hsz.-re tényleg szükség volt? :U
Szerintem nem. Igényei szerint szerette volna átvariálni a jobbklikkes menüt, ha már lehetőség van rá az Operában, akkor miért ne tehetné? :(((
Egyébként én sem véletlenül "szenvedtem" (szavaiddal élve) a right click menü átvariálásával úgy, hogy számomra legyen kényelmes, és ne kelljen feltétlenül a Ctrl-t vagy Shiftet (nem mindegy) nyomnom egy kijelölés Google-ben, új fülön való keresgélésének szándékával.
Azért ne állítsd már be hülyének, mert ezt a lehetőséget is meg akarta ismerni...

Sk8erPeter

(#18271) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18268) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, igazából én sem látom be az ilyen hihetetlen ostoba fejlesztési tempó okát az Operánál. Nem értem, hogy jön náluk a fejlesztési sorrend, de itt egy példa, hogyan gondolhatják végig: "na várjunk csak, figyeljetek, vegyük végig, mik voltak a legnépszerűbb, legtámogatottabb ötletek mostanság, mi az, ami miatt rágják a fülünket a felhasználók már évek óta. Tessék, itt egy húszoldalas dokumentum, nyomtattam mindenkinek egy-egy példányt, az első 3 oldalon a toplista élén lévő 30 legfontosabbnak tartott fícsör van. Tessék, vegyetek belőle egyet. Na, akkor fogjátok meg az első 3 oldalt, tépjétek ki, és dobjátok ki a kukába. Oké, ügyesek vagytok, most égessétek is el. Na, most jöhet a többi. Tépjétek ki a maradék lapokat, és keverjétek össze őket jó alaposan. Most teljesen véletlenszerűen bökjetek rá egy ötletre. Hé, te, neked melyik ötlet jött ki? Aha, az 502., na, az egész érdektelennek tűnik, jól van, jöhet, akkor erre most álljatok rá, fiúk, van rá két hónapotok! De aztán lássam a bugokat, és a felhasználói panaszokat!! Ha a következő release valamiért stabil lesz, akkor ki lesz rugdosva egy pár ember!"
;]

Sk8erPeter

(#18272) AtHoS válasza Sk8erPeter (#18270) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sem nem kötekedő, sem nem neked szólt ;) de legalább így más is látja, hogy elegendő egy plusz billentyűt lenyomni a kívánt eredményhez és nem kell széttúrni semmilyen fájlt. Ennyi volt a célja a hozzászólásnak

Elnézést, ha a triviális megoldás "ismertetése" nem olyan szóhasználattal és formázással történt, amivel megfeleltem volna "többek" elvárásának.

"Azért ne állítsd már be hülyének, mert ezt a lehetőséget is meg akarta ismerni..."

Már nem azért, de nem kellene ilyeneket belevinned az agresszív mondandódba. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem hülyéztem le senkit, még ha valahonnan neked mégis ez jött le :Y

Megnéztem a kezdő hsz-t és bizony nem találtam benne .ini fájl matatásra utaló részt. Szóval nem értem miért is lázadsz a kérdésem miatt!

szerk. legyen inkább off, mert nem igazán témába vág

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18273) Sk8erPeter válasza AtHoS (#18272) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, megbeszéltük. :) Amúgy nekem a tiéd tűnt támadónak, de akkor csak félreértettem a szándékot. :)

Egyébként szerintem igenis érdemes "szenvedni" vele, mert egy csomó más lehetőséget is felfedez így az ember.

Sk8erPeter

(#18274) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#18273) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egyébként szerintem igenis érdemes "szenvedni" vele, mert egy csomó más lehetőséget is felfedez így az ember."

Például azt, hogy ha INI file variables-t használ az ember sima "Copy" helyett, akkor még a vágólap tartalmát sem írja felül egy-egy keresés. :)

[ Szerkesztve ]

(#18275) gyurcio


gyurcio
tag

Sziasztok! Eltűnt az opera aljáról a gyorsindítás(explorer és chrome alatt ott van), és sehogyan sem tudom visszaállítani, ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszi:gy.

(#18276) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#18274) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, azt el is felejtettem, de így van. :K Bár számomra nem ez a legnagyobb előnye.

Sk8erPeter

(#18277) Sk8erPeter válasza gyurcio (#18275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen gyorsindításra gondolsz?

Sk8erPeter

(#18278) gyurcio válasza Sk8erPeter (#18277) üzenetére


gyurcio
tag

Alul, ahová be tudom rakni a programokat winben(tálca).

(#18279) Ndruu válasza gyurcio (#18278) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tehát akkor nem az Opera aljáról tűnt el az Opera ikonja, hanem a Windows tálcáról.
Ha Windows XP, akkor az Opera parancsikonját húzd rá a tálca gyorsindító részére.
Ha Win 7, akkor indítsd el az Operát, jobb klikk a tálcán (a futó alkalmazáson), "A program rögzítése a tálcán".
Offba teszem, mert ez inkább Windowsos kérdés volt...

Harrrr!!!!

(#18280) gyurcio válasza Ndruu (#18279) üzenetére


gyurcio
tag

Nem az ikon tűnt el, hanem maga a tálca. Amikor használtam az operát, eddig ott volt alul a tálca, most valahogyan eltüntettem, és nem tudom visszahozni. Explorer és Chrome alatt ott van, csak az operánál nem jön elő:(

(#18281) gyurcio válasza Ndruu (#18279) üzenetére


gyurcio
tag

(#18282) gyurcio válasza gyurcio (#18281) üzenetére


gyurcio
tag

(#18283) gyurcio válasza gyurcio (#18282) üzenetére


gyurcio
tag

Megoldódott...

(#18284) rétisün


rétisün
veterán

üdv, 12.01-es operát használok, és újabban fagy, amikor az időképet akarom megnézni. más oldalaknál nem vettem észre, szóval valószínűleg az időképnél lehet valami gond, de kérdés, hogy mi lehet az oka, illetve aki esetleg még használja uezt a verziót, megnézné, nála is fagy-e? kösz!

a frissítés megoldaná vajon?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18285) dqdb válasza rétisün (#18284) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egy teljesen üres 12.02-vel megnéztem, használható vele az oldal (az előrejelzésnél darabos a görgetés, de nem fagy). Első lépésként frissítsd a Flash-t a legutolsó változatra (itt tudod ellenőrizni), frissítsél legalább 12.02-re (ha 12.11-re még érthető okokból nem akarsz), valamint ha ez nem elég, próbáld ki egy hordozható telepítésben, hogy ott is jelentkezik-e.

Nem tudom, használsz-e kiterjesztéseket. Ha igen, elképzelhető, hogy az egyik okoz problémát. Ugyanez igaz a user JS-ekre, nekem egy sima linkifier bővítmény tette használhatatlanná az Ipon és Aqua oldalát (a Ctrl+F4 megnyomása után még 20-30 másodpercig tartott a fül bezárása).

Amúgy korábban nekem is volt átmenetileg problémám az Időképen, ez a 12.00 snapshotok környékén jelentkezett. Az iszonyatos belassulást az orvosolta, amikor oldalon a beépülőket kézi indításúra állítottam át. Sajnos ekkor az oldal használata inkább kínszenvedés lesz a sok felesleges kattintás miatt. Ennek menete a következő: Ctrl+F12 > Haladó > Tartalom > Webhely beállításainak kezelése > megkeresed az www.idokep.hu-t vagy kézzel felveszed > a megjelenő ablakban Tartalom > Bővítmények engedélyezése csak szükség esetén bekapcsolása. De ez minden, csak nem jó megoldás.

kiss.a: ha linkelsz egy képet az asztalról, az segíthet a probléma megtalálásában. Pár hozzászólással feljebb gyurcio esetében az volt a probléma, hogy az Opera ablaka nem teljes képernyős volt, hanem teljes képernyőnyi méretre volt nagyítva. esetében az ablak maximalizálása volt a megoldás.

Maximalizált ablak esetén Opera menüvel egy sorban vannak a fülek, ablakos megjelenítésnél alatta. A maximalizált ablakok mérete az asztal teljes területét kihasználja (mínusz a taskbar és hasonló speciális ablakok által elfoglalt hely), ablakosnál akkorát, amekkorát te vagy maga a program beállít. Ha neked nem maximalizált Opera kellene, hanem egy annál kisebb ablakos: az Alt+Space segítségével az Opera ablakmenüje jelenik meg, ekkor ott a visszaállítás/átméretezés környékén a billentyűzetről is kicsinyíteni tudod az ablakot, ha annak a jobb alsó sarka kilógna a képernyőről.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18286) kiss.a válasza dqdb (#18285) üzenetére


kiss.a
csendes tag

felraktam egy régebbi verziót és megoldotta..

(#18287) rétisün válasza dqdb (#18285) üzenetére


rétisün
veterán

köszi a tippeket, flash-t frissítettem, az nem oldotta meg, 12.02-est hol találok, az opera oldalán csak a legfrissebb van, az meg annyira nem kéne, valahogy mintha visszafelé fejlődne ez a jó kis böngésző :F

kiterjesztéseket, user JS-eket hol tudom megnézni? sztem nem használok ilyeneket, de hát időnként más is ideszabadul a géphez, szóval....

ja, ugyanez a verzió asztali gépen (wn7) jó, csak a laptopon (win8 RT) fagy az időképnél. bár az oprendszer miatt sztem nem lehet, mert csak mostanában kezdte el.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18288) dqdb válasza rétisün (#18287) üzenetére


dqdb
Topikgazda

12.02

valahogy mintha visszafelé fejlődne ez a jó kis böngésző
Ááá, dehogy, ilyen nem lehet ;]

kiterjesztéseket
Ctrl+Shift+E

user JS-eket hol tudom megnézni?
Ha nem tudod, akkor ilyened biztosan nincsen :)

ja, ugyanez a verzió asztali gépen (wn7) jó, csak a laptopon (win8 RT) fagy az időképnél. bár az oprendszer miatt sztem nem lehet, mert csak mostanában kezdte el.
Nem a Windows 8 lesz a bűnös valószínűleg, de a Flash hardveres gyorsítása és a videokártya drivere még összeveszhetett, ami az Operában jelentkezik. Keress egy "ártalmatlan" oldalt, ott jobb klikk a Flash-en és Settings.

kiss.a: amíg egy újabb változat nem javít valami súlyos biztonsági problémát, addig jó a megoldásod.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18289) rétisün válasza dqdb (#18288) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, feltettem a 12.02-est, semmilyen oldal nem jön be vele, mintha nem lenne net-kapcsolata, pedig elvileg tűzfalon ki van engedve..... :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18290) Penge_4 válasza dqdb (#18285) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az iszonyatos belassulást az orvosolta, amikor oldalon a beépülőket kézi indításúra állítottam át. Sajnos ekkor az oldal használata inkább kínszenvedés lesz a sok felesleges kattintás miatt."

Én meg inkább a jó öreg, "ágyúval verébre" tipikus példájának tartom, hogy az időképen még egy rohadt hóesés/eső animációt is Flash-sel oldanak meg.

(#18291) Predator2


Predator2
addikt

megjelent a 12.12

merjen az ember próbálkozni vele? :D

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18292) Sk8erPeter válasza Predator2 (#18291) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én megvárom a tapasztalataitokat előbb. :D

Sk8erPeter

(#18293) Ndruu válasza Predator2 (#18291) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egyelőre ugyanolyannak látom, mint a 12.11-et. A HW Acc-os félkövérítő bug még mindig benne van, de amúgy jónak találom.

USB módban ki lehet próbálni, akkor nem keveredik össze a már telepített Opera verzióval.

Harrrr!!!!

(#18294) szab.tam


szab.tam
nagyúr

bocs, ha volt már róla szó.

ie-s könyvjelzőket akarom átteni a telefonom androidos opera-jába.
pc-s könyvjelezőkbe beimportáltam az ie-t, majd exportáltam egy adr-be. azt áttettem a mobilra. de a mobil opera-n enm találok importáló gombot.
nincs, vagy csak vak vagyok.

ha lehet, nem szinkronizációval szeretném, és nem opera linkkel. hanem manuálisan.

egyáltalán lehet?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18295) dqdb válasza szab.tam (#18294) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az Opera Mobile a könyvjelzőket a /data/data/com.opera.browser/opera/etc/2/all.dat fájlban tárolja Androidon, aminek sajnos teljesen más a formátuma ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18296) szab.tam válasza dqdb (#18295) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. értem.
de ez azért elég nem jól van így, és legalább egy egyszerű importálás működhetne.
mert hát ugye pc-n a böngészők könyvjelzőinek és mentéseinek a formátuma is eltérő, mégis lehet importálni.

de megpróbálok még 1-et. a komplett favorite-s mappát feltolom a telefonra. mind a 4k parancsikont... :DDD
megnézem, mit kezd vele. (na jó, próbából csak 2-t...) :)

én az ilyen apró genyaságokon nagyon fel tudom magamat hergelni. (sortűzbizottság, stb.) értem én, hogy a fingot is autoszinkronizálni kell, hogy mindenki (vagy/és én bárhonnan a sajátomat) érezze(m) a világon, de nekem ez az irány nagyon nem tetszik. szeretek mindent manuálisan intézni. igen. mindent... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18297) dqdb válasza szab.tam (#18296) üzenetére


dqdb
Topikgazda

nekem ez az irány nagyon nem tetszik. szeretek mindent manuálisan intézni. igen. mindent...
Tessék, ez a megoldás garantáltan sok-sok manualitást igényel ;]

Ha van Windows Mobile készülék (vagy legalább egy emulátor megfelelő ROM-mal) a közeledben, akkor ott eljátszhatod a következő folyamatot:
1. Opera Mobile 9.7 telepítése
2. a PC-s bookmarks.adr felmásolása opera6.adr-ként a megfelelő fájl felülírásával
3. Opera Mobile 10 telepítése
4. az általa átkonvertált datastorage\2\all.dat fájl Androidos telefonra másolása

Ha szerencséd van, akkor a WM-ből kinyert fájlt megeszi az Android. Ha nem, akkor elment fél órád feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18298) szab.tam válasza dqdb (#18297) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elég összeszedett 5letnek tűnik, de már csak holnap fogok nekiállni konkrétan értelmezni.
(nincs több telefonom. ultrakonzervatív vagyok, csak azért nyúltam bele a galaxy s advance + red-be, mert olcsóbb lett a havidíjam, és 1k-ért vágták utanm a telefont...)
csak hát így már mindent ki akarok használni....

köszönöm, holnap átnézem. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18299) szab.tam válasza dqdb (#18297) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szinkronizáltam a könyvjelzőket, majd letiltottam mindkét helyen...
(végül is így majdnem manuális....)

lépek tovább, thx. :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18300) gipszw


gipszw
csendes tag

sziasztok segitséget kérnék adot opera 12.11 win7 ultimate az opera folyton ezt dobja ha megakarok nyitni egy oldalt Belsö kommunikácios hiba de a saját routeremre is ezt irja

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.