Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) BigManus válasza default. (#17100) üzenetére


BigManus
addikt

Megnéztem itt a cégnél, bár csak két mellék gépen van Opera, de lövésem sincs mi lehet a gond.
Próbáld meg újra telepíteni, de minden mappáját is töröld.
Ha ez sem oldja meg akkor passz...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17102) default. válasza BigManus (#17101) üzenetére


default.
őstag

rendben, köszi szépen azért !

(#17103) Dictator^


Dictator^
veterán

Ma hazajöttem és így fogadott az imdb (de a 9gag is)

mitől lehet?
encoding és stylehoz nem lett nyúlva.. mitől lehet ez? töröltem minden cachet, meg amit lehet.. de még mindig sz@r.
show images be van kapcsolva...stb

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17104) fatal` válasza Dictator^ (#17103) üzenetére


fatal`
titán

Előfordul néha sajnos. Általában ctrl+f5 megoldja, de nem mindig.

(#17105) Dictator^ válasza fatal` (#17104) üzenetére


Dictator^
veterán

de ez már a 11.64, eddig ilyen nem volt benne ?
nálam ctrl+f5 reload all pages.. szóval mit nyomjak? mert ez így elég idegesítő..

fura az összes böngésző alatt ilyen.. (tegnap este win update volt, lehet az?)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17106) fatal` válasza Dictator^ (#17105) üzenetére


fatal`
titán

Akkor az oldal szar, vagy nem megy a szerver és cacheből húzza le css nélkül.

(#17107) Dictator^ válasza fatal` (#17106) üzenetére


Dictator^
veterán

megnézhetnéd te is, ha ráérsz:

imdb 9gag

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17108) cousin333 válasza Dictator^ (#17107) üzenetére


cousin333
addikt

Amennyire meg tudom ítélni, nálam mindkettő hibátlan (12.5.1497 HWA és WebGL bekapcsolva)

"We spared no expense"

(#17109) fatal` válasza Dictator^ (#17107) üzenetére


fatal`
titán

Most nálam jó, de ez v12.

(#17110) Dictator^ válasza fatal` (#17109) üzenetére


Dictator^
veterán

Felraktam megint a V12-öt, most mégtöbb próbléma van, és ráadásul ez is megmaradt.....

V12: ph scrollozás közbe, a bottom status barom néha a kép közepén marad mikor scrollozok le (egér görgővel).

újratelepítettem 0-ról a v11.64-et, még mindig crap.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17111) Ndruu válasza Dictator^ (#17110) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

DIGI-nél lesz valami gebasz. Délután volt itt egy csúnya szakadás, utána alig akart visszacsatlakozni a modem. Szerintem azóta nem működik, mert tegnap még jól ment az imdb oldala.
Opera Turbóval jó, de az mint tudjuk megkerüli a dolgokat.

Nézd meg, hogy pingelhető-e a két oldal:
Futtatás - cmd - ping www.imdb.com vagy ping www.9gag.com
Nálam most mindkettőre azt dobja, hogy a célállomás nem elérhető.

Harrrr!!!!

(#17112) Dictator^ válasza Ndruu (#17111) üzenetére


Dictator^
veterán

Tegnap este egy kicsit megbetegedtem, szóval nem foglalkoztam vele, de igazad lehet, mert ma már megint müködik (mindkét oldal).
(opera 11.64 és 12 alatt is megy... illetve már fura volt, hogy a win frissítés után még jó volt, aztán hirtelen egyik böngészőn sem müködött (nálam)).

köszi azért

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17113) Mosanke válasza Dictator^ (#17107) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Ha ez megnyugtat akkor én az előbb néztem meg próbaképpen, Opera alatt, és teljesen jól és azonnal bejön mindkét oldal.
Viszont én az UPC-nél vagyok. :K

(#17114) #27441408


#27441408
törölt tag

üdv, a biztonsági figyelmeztetést ki lehet kapcsolni? Ami beugrik ha titkosítatlan oldalt észlel. Van 1 játék ahol 10 mp-ként dobálózik vele és idegesítő,.

(#17115) zsolesz010 válasza #27441408 (#17114) üzenetére


zsolesz010
senior tag

A felugró ablak 2. fülén meg tudod vele jegyeztetni a döntésed.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#17116) #27441408 válasza zsolesz010 (#17115) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ilyesmit nem láttam, de megnézem köszi.

Szerk, megnéztem semmiféle ablak nincs csak hogy érthetpő legyen, ezt dobja fel. "Ez a biztonságos lap információt szeretne küldeni egy nem titkosított lapra www.yazino.com oldalon.

Fontos információk küldése ezen a módon nem ajánlott." de semmitse lehet választani csak az engedje vagy ne engedje. verziót.

[ Szerkesztve ]

(#17117) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valahogy be tudom kézi módszerrel tenni a magyar szótárt helyesírás ellenőrzéshez portable opera alá? Sajnos a céges hálózat nem engedi a bépített megoldással való letölést.

Gondolom ugyan e miatt nem megy a link sem. De gondolom azzal nem tudok mit tenni ha a rendszer nem engedi?

[ Szerkesztve ]

Challenge accepted!

(#17118) tildy


tildy
nagyúr

Masoknal is van ilyen gond? [link]
Facebookon tok sok helyen ures negyzetet latni, akkor is ha nem nyulok a karakterkodolashoz, akkor is ha utf8al probalom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17119) Rimuru válasza Gyurvagyi (#17117) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt nem tudom hogy honnan tudnád letölteni, de ami már megvan az a profilodban a dictionaries mappán belül van és ha ezt bemásolod akkor működni fog másik profilban is.

Vigyázat, csalok!

(#17120) Gyurvagyi válasza Rimuru (#17119) üzenetére


Gyurvagyi
tag

Igen jogos!
Az első kérdés akkor az lenne, hogy honnan tudom letölteni.

Challenge accepted!

(#17121) Rimuru válasza Gyurvagyi (#17120) üzenetére


Rimuru
veterán

Feltöltöttem azt amit az Opera tölt le: [link]

Magyar Ispell helyesírási szótár

Vigyázat, csalok!

(#17122) Gyurvagyi válasza Rimuru (#17121) üzenetére


Gyurvagyi
tag

Nagyon jó köszönöm.
Már csak abban segíts légyszíves, hogy hova kell tenni.
Portable Operát használok

Challenge accepted!

(#17123) Rimuru válasza Gyurvagyi (#17122) üzenetére


Rimuru
veterán

Ahol van a telepített Opera abban a mappában van egy profile mappa azon belül meg dictionaries. magát a zippet kell bemásolni nem kell kibontani.

Vigyázat, csalok!

(#17124) kispx válasza tildy (#17118) üzenetére


kispx
addikt

Igen. Opera 12.00 és Ubuntu 12.04 (64 bit) alatt.

(#17125) fene_vad


fene_vad
senior tag

arra van valakinek tippje, hogy bizonyos verziovaltasoknal miert torol minden jelszot a wandbol?
elegge idegesito, 40-50 jelszot tarolok, master pass-al vedve, es kb minden 3-4. upgrade utan bukom az osszes jelszom...

(#17126) brd válasza fene_vad (#17125) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyet még sosem tapasztaltam. Egyébként a remek programozók (nem csak Opera, minden fontosabb adatot tartalmazó program) miatt nekem alap, hogy az előző verzióból elteszek egy működőképes példányt jó időre, hogy ha az új rossz, akkor legyen mit használni. Nem az Opera Link törli valamiért (használod)? Egyébként a wand.dat tartalmazza a jelszavakat, ennek a formátuma, ahogy emlékszem, sosem változott annyiban, hogy az újabb Opera egy régebbiét ne enné meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#17127) fatal` válasza fene_vad (#17125) üzenetére


fatal`
titán

Ilyet még sosem tapasztaltam, a jelszavaim még nem vesztek el. Menübeállításon kívül még semmi ilyesmi nem volt.

(#17128) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok, Linuxon (Mint-Debian) hogyan lehetne megnövelni az egy görgetés nagyságát (3 sort a 3x-osára), nekem nagyon lassú így.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#17129) brd


brd
nagyúr

Találtam egy érdekes hibát, és érdekelne, hogy más is tapasztalja-e. Ha egy HTTPS-es (lehet, hogy sima HTTP-n is, de itt állítani is tudom a serveroldalt), form authentikációs oldalon a wand használatával (mindegy, hogy melyik módszer) jelentkezek be, akkor nem az oldal által beállított HTTP inactivity time-outot használja az Opera, hanem valami sajátot, ami pár perc után elfogy. Ha viszont ugyanott kézzel beírom a formba az adatokat, és így lépek be, akkor az oldal által beállítottat tartja az Opera. Ez mitől lehet, ill. más is tapasztalja? Frissen telepített, USB-s módban is ez a helyzet.

The only real valuable thing is intuition.

(#17130) tildy válasza kispx (#17124) üzenetére


tildy
nagyúr

win alatt is , idegesito.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17131) mate0314


mate0314
aktív tag

Üdv! Új hibával szembesültem Opera Next 12.50 internal használata közben. Nem nyit meg oldalakat/félig tölt be, míg explorer vígan... pl: 1 , 2: ezt 2-3 próbálkozás után , 3 . Nem vagyok jártas a webes dolgokban, nem tudom mi a közös, (flash?) passz. Ezért fordultam hozzátok, tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#17132) vOrOn válasza mate0314 (#17131) üzenetére


vOrOn
tag

Nálam x64 1513 build még itcafe fórumait is hibásan (képek/ikonok nélkül) tölti be.

(#17133) vOrOn válasza vOrOn (#17132) üzenetére


vOrOn
tag

Breking njusz és norbiápdéjt:

C:\Users\********\AppData\Local\Opera\Opera törlése után és pár újraindítás után megjavult.

:))

(#17134) mate0314 válasza vOrOn (#17133) üzenetére


mate0314
aktív tag

ez nem segített :(

[ Szerkesztve ]

(#17135) vOrOn válasza mate0314 (#17134) üzenetére


vOrOn
tag

Elnézést, ha félreérthető lennék, nálam csak az itcafe oldalánál segített az eljárásom.

Menetrendek.hu oldalát Operával mindig kínszenvedés volt használni.
Mondjuk csak munkahelyemen szoktam nézegetni, de ott http kissé nagyon "szűkítve" vagyon, és IE-vel sem leányálom.

(#17136) mate0314 válasza vOrOn (#17135) üzenetére


mate0314
aktív tag

eddig nem volt egy oldallal sem probléma. Amikor kijött nextre a 12.50 akkor felraktam és elmentem nyaralni. Most hogy hazajöttem ez várt...

sima opera 12.00 viszont gond nélkül behoz mindent...

[ Szerkesztve ]

(#17137) AtHoS válasza mate0314 (#17131) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Helló!

Nem tudom melyik verziót használod a 12.50-ből, de melóban a ma megjelent 1513-assal nem tudtam belépni freemail-re.

Először a ComodoIS-re gyanakodtam, mert azt is ma reggel pakoltam a gépre (előtte OutpostSS volt, de az pár nap múlva lejár, ezért cseréltem), de hiába kapcsoltam ki a tűzfal részét, nem segített. Kiiktattam opera-ból a NoAdsAdvanced kiegészítőt is, de nem hozta a várt eredményt. FF-el gyorsan megnéztem mi újság freemail ügyben és meglepődve tapasztaltam, hogy azzal problémamentes. No itt downgrade-eltem az opera-t 1491-re vissza (nem, nem 1497-re) és lám megjavult a freemail-es belépés is

Esetleg próbálj Te is visszalépni, ha éppen 1497 avagy 1513 verzió van nálad telepítve

read-only mode on the forum

(#17138) Valed


Valed
tag

A mai naptól youtubon a html5 videók lejátszása nem indul el automatikusan, rá kell kattintanom a play gombra hogy elkezdje lejátszani illetve betölteni őket. Letiltottam minden kiegészítőt de nem segített, nem is állítottam semmit tegnaphoz képest. (12.00 64bit)
Hogy tudnám ezt megoldani?

(#17139) Rimuru válasza Valed (#17138) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs bekapcsolva a Bővítmények engedélyezése csak szükség esetén?
opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Vigyázat, csalok!

(#17140) Valed válasza Rimuru (#17139) üzenetére


Valed
tag

Nincs bekapcsolva, igazából mindegy vissza álltam flashre úgy sincs igazából semmi érezhető különbség html5 és flash között.

(#17141) Rimuru válasza B@ldrick (#17128) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha be van kapcsolva a Finom görgetés akkor kapcsold ki :
opera:config#UserPrefs|SmoothScrolling
nvidia kártyánál nézd meg ezt, és egyébként is a rendszerben kell állítanod Operában nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17142) mate0314 válasza AtHoS (#17137) üzenetére


mate0314
aktív tag

1497 van és a freemail sem jön be...

Köszi a tipped, de megvárom a frissítést, addig pedig sima opera 12.00...

[ Szerkesztve ]

(#17143) AtHoS válasza mate0314 (#17142) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azzal is OK nálam a böngészés, mert itthon azért nem nextelgetek és nem tapasztaltam vele oldal problémákat. Az maradjon csak melóba. Ott nem érdekel, ha néha omlik ;]

read-only mode on the forum

(#17144) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Lenne egy kérdésem. Proxy mögül netezek és Firefox-szal megy is szépen a proxy IP-ének és portjának megadása után.
Ugyanezekkel az adatokkal az Opera ugyanúgy "Belső kommunikációs hiba" oldalakat produkál, tehát olyan mintha nem is lenne net.

Van erre valakinek ötlete ill. tippe?
Előre is köszi! :)

Üdv,
J

(#17145) AtHoS válasza AtHoS (#17143) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megjelent a 12.01 [link], ami nem a NEXT széria következő "darabja", hanem a legutolsó stabil verzió frissítése

Megkapta a legutolsó 12.50 snapshot fixálásait.

Még nem próbáltam, de remélem nem hozza azokat a hibákat, melyekről éppen az előbbiekben társalogtunk

read-only mode on the forum

(#17146) AtHoS válasza AtHoS (#17145) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam eddig OK ez a 12.01b1517 verzió, freemail-lel sincs probléma

read-only mode on the forum

(#17147) King Unique


King Unique
titán

Hali!

Régebbi 1 magos géppel próbálva új 12-es Opera alatt (korábbiaknál is) bizonyos flashes oldalak (pl. ez) betöltése nagyon akad (kiegészítők,flash,java stb. frissítve vannak) ,100%-ra nyomja a procit,v vmi spec beállítás,amivel ez kiküszöbolhető,v csak szimplán gyenge proci (videokari) az oka :F

[ Szerkesztve ]

(#17148) Rimuru válasza King Unique (#17147) üzenetére


Rimuru
veterán

Letiltod a bővítményeket vagy beállítod Bővítmények engedélyezése csak szükség esetén opciót, én utóbbit ajánlom. Ezek mind globálisan működnek:
opera:config#Extensions|Plugins
opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Ha csak bizonyos webhelyeken szeretnéd akkor megnyitod az oldalt, jobb gomb -> webhely beállításainak szerkesztése -> Tartalom fül, innen meg egyértelmű.

Vigyázat, csalok!

(#17149) daninet


daninet
veterán

Helló!

Ezt miért csinálja az operám? :F

Ahogy görgetem vagy mozgatom felette az egeret elmozdulnak az elemek majd eltűnnek. Széttöri a szöveget, elmozdítja az elemeket.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17150) King Unique válasza Rimuru (#17148) üzenetére


King Unique
titán

Ok,köszönöm,majd kipróbálom. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.