Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Vangelis válasza AtHoS (#18399) üzenetére


Vangelis
nagyúr

THX mindenkinek!

Igen parancsikont átlőttem teljes méretűre és megjavult.

Érdekes...

eddig normálon volt.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18402) Armahun


Armahun
addikt

Az opera jelszókezelőjével kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Van olyan oldal ahol a http megváltozott https-re és a böngésző így már nem tud automatikusan belépni.
Át tudom írni a a jelszókezelőben a címet, vagy valahogy kinyerni onnan a jelszót?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18403) Dluinet válasza Armahun (#18402) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kinyerni tudod OperaPassView-val

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18404) Armahun válasza Dluinet (#18403) üzenetére


Armahun
addikt

Siker, köszönöm.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18405) poirot


poirot
senior tag

Valami elállítodott az Operámban, az előugró ablakok nem teljes méretben jönnek elő, minden esetben nekem kell teljes méretre nyítnom. Még a gyorshívó ablaka is.

Hol lehet visszaállítani, hogy teljes méretben nyiljon meg a link?

Előre is köszönöm a választ.

(#18406) AtHoS válasza poirot (#18405) üzenetére


AtHoS
nagyúr

CTRL+F12 -> Haladó -> Fülek -> További fül beállítások -> a lenyíló listából válaszd ki a neked tetsző beállítást

read-only mode on the forum

(#18407) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Segítséget kérnék:

Eddig ha egy könyvjelzőre jobbklikkeltem és megnyitottam a tulajdonságait a megjelenő kis ablak és az éppen megnyitott weboldal között szabadon válthattam, kimásolva a könvjelző ablakából szöveget például azonnal beilleszthettem egy weboldalra, most frissítés óta ezt nem engedi amíg be nem zárom a kis ablakot, hogy tudnám ezt visszahozni? Nagyon fontos lenne.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18408) dqdb válasza $p@rr0w (#18407) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Sehogyan, a modális ablakok sajnos úgy működnek, hogy amíg nem zárod be őket, addig a nyitó ablak nem elérhető.

Áthidaló megoldás az lehet, hogy nyitsz még egy Opera ablakot a Ctrl+N lenyomásával, az egyikben nyitod meg a könyvjelző tulajdonságait, és a másikba másolgatsz, a kettő között pedig Alt+Tab segítségével váltasz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18409) poirot válasza AtHoS (#18406) üzenetére


poirot
senior tag

:R

Nagyon szépen köszönöm.

Néha a fától nem látom az Opera beállításait. Sokszor a fejemhez kapok, hogy én ezt miért nem vettem észre?!?!...

Köszi mégegyszer.

(#18410) $p@rr0w válasza dqdb (#18408) üzenetére


$p@rr0w
őstag

De a frissítés előtt akkor hogyan működhetett ilyen módon? Biztos hogy van rá valami megoldás.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18411) dqdb válasza $p@rr0w (#18410) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az ilyen korábban ment, most nem problémákra szinte mindig van megoldás: downgrade.

Megnéztem, az Operánál változtattak valamint 12.02 és 12.10 között, az előbbinél még modeless, az utóbbinál már modal dialógusablakban jelennek meg a könyvjelző tulajdonságai. Valószínűleg ezzel a nem túl elegáns módosítással egy rakás párhuzamosságból eredő bugot próbáltak meg orvosolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18412) #27441408


#27441408
törölt tag

Szasztok, 1szer már kérdeztem, akkor senkise segített érdemben, most teszek még 1 próbát, hátha :) sakkbaratok.hu-t nem lehetne valahogy az opera mobilba beindítani? köszi nekem sehogyse sikerül idétlen módon szétcsúszik a site.

[ Szerkesztve ]

(#18413) M_AND_Ms válasza #27441408 (#18412) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam a nagy semmi jön csak be. Szar ez az oldal.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18414) #27441408 válasza M_AND_Ms (#18413) üzenetére


#27441408
törölt tag

sleipnir mobil szépen behozza. A Maxthon is, (bár nyög vele) Akkor semmitse állíthatok az opcsin?....

[ Szerkesztve ]

(#18415) brd válasza #27441408 (#18414) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld ki ezzel a verzióval, az ezt követőekben sajnos valami másképpen működik/elszúrtak. :( (Letöltöttem, nekem pont ugyanez a file van meg, használd nyugodtan, sha1 hash: 3c5ba3a346668915e7cecc6d34452632a961e2b7.)

The only real valuable thing is intuition.

(#18416) $p@rr0w válasza dqdb (#18411) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, az nem lehetséges hogy csak visszaállítsam valamiylen módon downgrade nélkül?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18417) #27441408 válasza brd (#18415) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#18418) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Tudnátok segíteni,milyen apróbb beállításokkal/kiegészítőkkel lehet kicsit tuningolni az operát? 12.12 van fent(xp-t használok). Tetszik meg minden,de valamiért lassabbnak találom a Google chrome-hoz képest. Nem értek nagyon hozzá,de mintha a képek betöltése húzná az időt :D Nagyrészt csak egyszerűen netezésre használom a böngészőt,de pl az általam tapasztalt lassúság miatt használom a chrome-ot. Másik kérdésem amire nem kaptam választ többszöri kérdés után sem: a chrome-ban van olyan lehetőség,hogy facebookon egy nagy méretű képet a kép jobb felső sarkában található kis nyilacskával meg lehet nézni teljes képernyőn,az operában csak olyan lehetőséget találok hogy zoom. De nekem nem ilyen kellene,tud valaki megoldást? (teljes képernyő módban operán a kép úgy jelenik meg,[facebook]hogy hozzászólásokkal együtt,míg chrome-ban csak maga a kép jelenik meg,ezért persze sokkal nagyobb így a kép. Ért valaki?) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18419) dqdb válasza $p@rr0w (#18416) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem lehetséges a visszaállítás, ezt kizárólag az Opera fejlesztői tudják megoldani, sem bővítménnyel, sem user JS-tel nem kezelhető a problémád. Te csak annyit tehetsz, hogy hangosan reklamálsz az Opera Desktop Team blogján minden egyes snapshot kiadásakor, hátha visszaállítják a régi állapotot (a 12.10-re frissítéskor nem ez volt az egyetlen működő dolog, amit elrontottak).

Addig (vagy a mostani fejlesztési metodikájukat ismerve valószínűleg örökre) áthidaló megoldásként a két ablakos felhasználást tudom javasolni. Ha fontos, hogy egyszerre lásd mindkét ablakot, akkor méretezd át, és rakd egymás mellé őket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18420) Penge_4 válasza dqdb (#18411) üzenetére


Penge_4
veterán

"Valószínűleg ezzel a nem túl elegáns módosítással egy rakás párhuzamosságból eredő bugot próbáltak meg orvosolni."

Erre inkább nem mondok semmit. Szerencsére csak ennek a hozzászólásnak kapcsán vettem észre a problémát és erősen merem remélni (mivel a changelogokat átfutom és nem láttam erre vonatkozót), hogy ez csak bug.

Nem úgy az "Activate the next tab", amit sikeresen elcsesztek, ugyanis elvileg bug volt, ami miatt úgy működött, mint minden más böngészőben, vagyis 1-es mélységig "Activate the last active tab", ami jól jött például az MDI ablakok miatt, ha nyílt egy popup vagy ha nyitottam egy új lapot, megnéztem valamit, vagy kerestem, majd bezártam és visszatért a korábban látogatott, viszont minden más esetben (középső klikkes megnyitás háttérben) balról jobbra haladt a bezárási sorrend.

(#18418) Foose: "Nagyrészt csak egyszerűen netezésre használom a böngészőt,de pl az általam tapasztalt lassúság miatt használom a chrome-ot."

A szintetikus tesztek szerint nem gyorsabb számottevően egyik sem a másiktól, verziónként és teszttípusonként vannak eltérések egyik-másik irányban. Amit te tapasztalsz az a renderelési különbség miatt lehet.
opera:config#UserPrefs|FirstUpdateDelay (ezt állítsd 200-ra)
opera:config#UserPrefs|StyledFirstUpdateTimeout (ezt állítsd 200-ra)
(a címsorba kell beírni a vastagbetűs részeket)
Majd, ha a beállításokat elvégezted, kattints a Mentés gombra.

"facebookon egy nagy méretű képet a kép jobb felső sarkában található kis nyilacskával meg lehet nézni teljes képernyőn,az operában csak olyan lehetőséget találok hogy zoom."

Már egy ideje van az Operában Fullscreen API támogatás, de a Facebook gondolom fáziskésésben van és "hála" a browser-sniffingnek, Operában ez csak részben teljesül. Annyit tehetsz, hogy letöltöd a képet (ha van rá lehetőség) és ellentétben a Chrome-mal Operában a Download dialógusban van "Open", amivel on-the-fly megnyithatod, anélkül, hogy le kéne mentened valahova, mivel itt van temp könyvtár. Nem túl elegáns megoldás. Vagy valakivel írass userJS-t a célra.

(#18421) Foose válasza Penge_4 (#18420) üzenetére


Foose
addikt

Öööö,igen a lassabb jelzőt nem is úgy értem hogy szó szerint. Csak nekem valahogy sokkal több ideig tölt be egy oldalt opera,mint a chrome. Látom is betöltéskor hogy a képek betöltése tart tovább. De köszönöm az infót,máris nézem a configot.. :R A kép teljes méretű megtekintése meg akkor marad így,mással ezen kívül nincs bajom egyenlőre. :)
Az normális hogy a first update delay nekem most alapból 2147483647-on van? :o És akkor ezt állítsam 200-ra... ? Csak azért kérdezem mert így elsőre elég nagy a különbség :U

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18422) Foose


Foose
addikt

Pfúúúú,beállítottam az megadott 200-as értékre mind a két "menüpontot" most szinte hasít egy oldal betöltése :Y :C :R

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18423) Foose


Foose
addikt

Ez most mi??? :U Ez eddig nem volt...

És akkor más ilyen beleturkálással amiket itt néha olvasok lehet még tuningolni az operát? Vagy ha csak hétköznapi módon netezek,akkor jó ez így nekem?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18424) dqdb válasza Penge_4 (#18420) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Szerencsére csak ennek a hozzászólásnak kapcsán vettem észre a problémát és erősen merem remélni (mivel a changelogokat átfutom és nem láttam erre vonatkozót), hogy ez csak bug.
Egy modeless ablakból nem lesz csak úgy modal erőteljesen ráutaló magatartás (= kód szándékos módosítása) nélkül ... A címmezőben található könyvjelző ikonnal kapcsolatban annyi bug jött elő, hogy nem csodálkoznék, hogy ez az alig észrevehető módosítás egy ottani bugfix része. Sajnos attól félek, hogy jönnek még elő hasonló apróságok.

Foose: 2147483647 = 0x7FFFFFFF, azaz 32 bites előjeles egészen tárolható legmagasabb érték. Valószínűleg az Opera ennek a számnak a hatására az alapértelmezett értéket használja, és azért nem alapból direktben arra állították be, hogy később lehetőségük legyen az érték módosítására.

#18423: hibásan/összekeveredve jött le pár kép, az oldal (vagy a problémás képek) újratöltése megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18425) Foose válasza dqdb (#18424) üzenetére


Foose
addikt

Oké értem,köszönöm! Most viszont tök hülyeségeket csinál,mások avatar képét mutatja a smiley-k helyén. Gyorsan megnéztem Chrome-al,és az normálisan jeleníti meg a hozzászólásom. Opera meg a smiley-k helyén avatar képeket mutat,most is a mező alatt ahová írok. ??

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18426) Lui04


Lui04
aktív tag

Az extendtube másnál is ennyit szarakodik? Tegnap fogta magát és kilőtte a youtube videókat, pedig direkt kikapcsoltam a frissítést, mert általában csak minden második verzió működik és pont ez jól ment. Erre mégis megadta magát.

(#18427) Ndruu válasza Foose (#18425) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ESET Smart Security 5 vagy NOD5-tel szokta ezt csinálni. Véletlenül nem ilyen vírusirtód/tűzfalad van?

Harrrr!!!!

(#18428) Foose válasza Ndruu (#18427) üzenetére


Foose
addikt

Épp tegnap lett frissítve Eset smart security 6-ra. Lehetséges hogy ez lenne a baj? Akkor mégis maradok a chrome-nál,azzal nincs ilyen gond. Pedig jobb lenne az opera... :K Bár most egyenlőre megint jó.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18429) Ndruu válasza Foose (#18428) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az 5-ös óta nem férnek meg egymással, előfordulnak ilyen képfelcseréléses anomáliák. A 4-es ESET-tel még jó volt (most is jó) minden, az 5-ben valamit elszúrtak és úgy látszik, azóta sem javították ki.

Harrrr!!!!

(#18430) Foose válasza Ndruu (#18429) üzenetére


Foose
addikt

Hát ez szomorú :( Tesztelem akkor egy kicsit,de ebből sok jó nem fog kisülni :(

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18431) chab7


chab7
addikt

Ma valahogy sikerült a facebookon egy olyan funkciót aktiválnom, hogy a lefelé nyil gombbal léptetve a hírfolyamot nem az alapértelmezett x sorral lépett, hanem bejegyzésenként ment szépen sorba. Közben a bejegyzés bal oldalán vastagabb csík látszott, mutatva melyik az aktív.
Valószínű ez nem csak oepra funkció - bár lehet, még más böngészön még véletlenül sem sikerült így léptetnem - de sehogy nem jövök rá hogyan kell újra így lépegetni a bejegyzések között, hiszen most megnyitva a hírfolyamot most a szokásos x sorokat ugorja/gördüli lefelé nyillal.
Mi volt a trükk amit sikerült délután véletlen aktiválnom?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#18432) Penge_4 válasza dqdb (#18424) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egy modeless ablakból nem lesz csak úgy modal erőteljesen ráutaló magatartás (= kód szándékos módosítása) nélkül"

Ki tudja mik vannak ott a forráskódban... :D Egyébként most jelent meg új snapshot. Ekkora teljesítményt másfél hónap szünet után... azért le a kalappal. :U

(#18421) Foose: Az azt jelenti, hogy eddig a "Redraw when loaded" értékre volt beállítva, ami miatt addig nem rajzolta ki az oldalt, amíg az utolsó kép be nem töltődött, illetve az utolsó (akár reklám vagy statisztikai) script le nem futott. Ez a beállítás a jelenlegi internetet alapul véve még sokmegabites, 2-es pinges nettel is csak annak jó, aki kifejezetten utálja, ha betöltődés közben látja az oldalt kirajzolódni.

(#18433) AtHoS válasza Penge_4 (#18420) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elég érdekesen működik 12.12b1707 alatt az oldalsávnál a jobbklikk tulajdonságok.
Ha hivatkozáson végezzük, akkor nem lehet elváltani háttérfülre, de ha mappán, akkor simán lehet váltogatni illetve, ha Új könyvjelzőt választunk a jobbklikk menüből, akkor szintén lehet váltogatni.
A könyvjelzők kezelése fülön is pontosan ugyanezt lehet tapasztalni.

Ha az Opera menüjéből navigálunk a könyvjelzők között és ott jobbklikkelünk egy hivatkozáson, akkor új ablak szerűen jön elő és emiatt megint lehet navigálni. Ugyanez játszódik le, ha a kezdősávon elhelyezett könyvjelző menüben járkálunk.

read-only mode on the forum

(#18434) Penge_4 válasza AtHoS (#18433) üzenetére


Penge_4
veterán

Mondom én, hogy bug... Apropó, könyvjelzők kezelése: Már vagy 9.5x óta ott is van egy bug, mégpedig, hogy nem tudsz új lapot nyitni jobbklikk->le mozdulatparanccsal a könyvjelzőkezelőből. Ott is valami ütközés lehet, mert ha a "GestureDown"-ra csak a "New page" parancs van kiosztva, akkor működik, a gyári "Open link in new page | New page" paranccsal ütközik csak. Gondolom valamilyen oknál fogva az egész fehér ürességet linkként értelmezi, de mivel mégsem link, nem nyit semmit, csak érvénytelen parancsot akarna elvégezni. De hát ez van. Földöntúli öröm kerített hatalmába, mikor egy főverzió alatt megjavították (véletlenül, mert a changelogban nem láttam), hogy az autoscroll működik megint M2-ben. ;]

(#18435) $p@rr0w válasza dqdb (#18419) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ez eléggé irritáló... :((( Köszönöm a segítséget azért.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18436) $p@rr0w válasza AtHoS (#18433) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm hogy írtad ez a módszer ideiglenesen jó lesz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#18437) Penge_4


Penge_4
veterán

Újabb pletyka: Opera + Webkit?

(#18438) DemonDani


DemonDani
addikt

Facebookon két napja "Belső kommunikációs hiba" lép fel de nem is folyamatos, hanem hol jó hol nem, de még jelei is vannak annak, ha el fog menni. Pl, üzenetek nem lesznek elküldve. Főleg az üzenetek rész után jön elő ez a baromi bosszantó jelenség.

Chromeból tökéletes

Ötlet?

Semmit nem állítottam 1-2 napja mostanában, így ilyeneket sem tudok visszacsinálni.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18439) Joe109


Joe109
csendes tag

A minap kipróbáltam a Maxthon böngészőt és találtam benne egy számomra hasznos funkciót amivel egy adott oldalt le tudok menteni kép (jpg) formátumban. Esetleg ezt az operában is meg lehet valósítani, mert én nem jöttem rá, illetve nem találtam ilyen funkciót?

(#18440) Sk8erPeter válasza Joe109 (#18439) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Teljes oldalról nem lehet screenshotot készíteni, csak az épp látható részekről, igazából az is csak debuggolás céljára van. Ha nyomsz egy Ctrl+Shift+I-t, akkor van egy "Utilities" fül, ott tudsz screenshotot készíteni az épp látható területről, de sajnos nem a teljes oldalról, így lehet például az oldalon lévő színeket vizsgálgatni.

Sk8erPeter

(#18441) Joe109 válasza Sk8erPeter (#18440) üzenetére


Joe109
csendes tag

Sejtettem, hogy nem lehet pedig nem lett volna rossz, mindenesetre köszi a gyors választ!

(#18442) Ndruu válasza Joe109 (#18441) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Próbáld ki ezt (Screenshoter), hátha. A felugró ablakokat engedélyezni kell neki és a beállításokba is érdemes bekukkantani.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#18443) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18442) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na most én is kíváncsi lettem rá, azt mondja, "Installation failed. The extension is broken.", az fasza. :D

Opera - Screenshoter extension failed

Neked hogy sikerült? :)

==========

(#18441) Joe109 :
nincs mit! Azért persze extensiont érdemes keresni rá.

Sk8erPeter

(#18444) Ndruu válasza Sk8erPeter (#18443) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Rányomtam, aztán települt a legfrissebb stabil kiadású Operára. 12.10 alatt azt írja nem működik. Passzolom mi lehet a baja nálad.

Harrrr!!!!

(#18445) Joe109 válasza Ndruu (#18442) üzenetére


Joe109
csendes tag

Tökéletes, köszi szépen. :R

Nálam is feltelepült gond nélkül a legfrissebb 12.12 verziójú operára.

(#18446) Sk8erPeter válasza Ndruu (#18444) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Áhh, most látom, oda van írva feketén-fehéren:
"It works on Opera 12.10 and newer. If your Opera is older, the extension will not be installed."

Nálam Opera 12.02 (x86) van még, a sok "remek" bugokkal kapcsolatos hír miatt (amik itt a topicban is felröppentek) még nem vágytam valahogy a frissítésre.

Sk8erPeter

(#18447) littlemamba


littlemamba
aktív tag

sziasztok, olyan gondom van hogy win 8 alatt az opera naponta 1x-2x eldobja a facebook-ot. Minden más felületet/oldalt tudok használni, ott viszont hibát jelez ilyenkor. (chrome ilyenkor minden gond nélkül megnyitja az oldalt) Hol keressem a megoldást?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#18448) kainbacsi válasza littlemamba (#18447) üzenetére


kainbacsi
csendes tag

Szia!
opera:config#Network|UseSpdy2 turned off
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1585602&t=1358882069&page=1#comment13697742

(#18449) sss


sss
senior tag

Hali,
Használom a gmail checker nevű kiterjesztést, ami az olvasatlan levelek számát mutatja (anélkül, hogy be kéne jelentkeznem gmailbe), ez eddig ok. Viszont még egy email címhez szeretném használni, de nem látok ilyen opciót. Tudtok vmi hasonló kiterjesztést? Nézelődtem de nem találtam ilyet, amit találtam ahhoz mind be kell jelentkezni gmailbe.

(#18450) didyman válasza Sk8erPeter (#18446) üzenetére


didyman
őstag

Áh, egy rossz vicc az Opera mostanában :-( A 6-os verzió óta szeretem mindazokért a dolgokért, amiket ti is jól ismertek :D , a 9.23-as volt nekem az abszolút favorit. Néha botlottam nem működő oldalba, de minden más ment flottul, a memóriahasználat megállt 2-300MB körül akkor is, ha 15-20 fül volt nyitva. Azóta meg volt néhány jobban sikerült verzió és egy sor olyan, amit inkább feltenni sem kellett volna, mert annyi hülyeséget csinált, és a memóriafogyasztás ugyanennyi füllel elmegy 1GB fölé (múltkor feltettem egy 9.23-at ismét, és az még mindig megáll 150-200MB körül ezekkel a fülekkel, csak éppen az oldalak fele hibásan jelenik meg :-) ). Most éppen a gmail vacak, a fájlmellékletek kezelése botrányos (miért kellett ezt a gmailnek így elrontania, nem is értem, egy időben volt egy egyszerűbb ablak, ami a tallózáskor több fájl kijelölését is támogatta, az azóta nincsen már, ellenben ilyen idióta levéltörzsbe épülő csík, az van :D), az új levélben nem lehet megkattintani szövegbeviteli mezőt, hogy írjak is bele, vagy a levéltörzsben csak az utolsó betű mögött lehet kattintani és onnan nyilakkal helyre menni, akkor most ez a facebookos marhaság (ezúton is köszi a megoldást rá), nekem sose volt bajom azzal, hogy banki oldalak korlátosan megírt alkalmazásai, vagy huszadrangú, egyedi/elavult oldalak nem mentek, de hogy egy Opera ki mer adni egy olyan frissítést, amin a gmail és facebook, két, az internetet használók által kiemelten látogatott oldalak így működnek, az végtelenül kiábrándító. :-(

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.