Hirdetés
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Meggyi001: Vegán? Nem vegán?
- t72killer: Egy gyors töltőteszt
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kalandor: Te mennyit költesz havonta kajára?
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
Új hozzászólás Aktív témák
-
erdey_a
addikt
válasz
concret_hp #82297 üzenetére
hehe, én is kismegszakítós hős voltam anno a panelban
-
concret_hp
addikt
válasz
BlacKSouL #82295 üzenetére
én most legfelül lakom, de nem vagyok paraszt
meg a ház szerkezete miatt kicsit több választ el lefele, mint amúgy...
viszont ezelőtti helyen a 7 emeletes házban a 6.on meg a 3.on is párszor le kellett kapcsolnom az áramot (
), mert nem bírtak magukkal (1x szoktam szólni, nem szeretem jártatni a számat
)
-
fokukac
nagyúr
válasz
BlacKSouL #82295 üzenetére
én legfelül laktam a panelban, és most is. És képzeld, én is hallottam, ha alattam magassarkúban glosszált a csávó csaja.
Ahol pedig most lakom, tudom, mikor jön az alattam lakókhoz a fiuk, mert akkor olyan dübörgés van. Ha meg az unokák jönnek (négyen, ugye), összedől a ház.
Pedig én vagyok felül... Csak a vasbeton szerkezet viszi ugye. -
BlacKSouL
addikt
Tökéletesen látni a társas- vagy panelházak legfelső emeletén lakókon, hogy felettük már nem lakik senki, ezért pont úgy viselkednek, mintha egy tanyán laknának másoktól 20 kilométerre egy egyszintes családi házban. Kirázzák a szőnyeget az alattuk lakókra, lehamuzzák a bagót az alattuk lakókra(ezt mondjuk csak egyszer, mert ezért nagyon agresszív fenyegetéssel reagálok, mindig eredményt hozva), a szőnyegmentes kőpadlón fel-alá járkálnak 25-30 percig magassarkúban vagy holland fapapucsban, a kőpadlón kizárólag sarokcsontról sarokcsontra ugrálva közlekednek a lakás teljes területén, a nap bármely szakában húzogatnak asztalt, széket szintén kőpadlón vagy parkettán lábfilc nélkül, fa a kövön, keresztbe az egész szobán, naponta többször ejtenek a kőpadlóra vagy parkettára bowling golyót vagy fagolyókat, illetve a húzós ajtajú acélsínes szekrény ajtaján minden egyes alkalommal kipróbálják hogy milyen sebességre lehet felgyorsítani mielőtt a szekrénybe csapódik. A mosógéppel szerencsére legfeljebb este 7-8 körül centrifugálnak, de azt maximális intenzitással, el nem oszló ruhamennyiséggel, bontókalapács hanggal, hogy a lakás minden szekrényében remegnek a poharak. Porszívózni csak úgy, izomból nyomva, hogy a kőpadlón parkettán a műanyag kerekek pontosan tudatják mely ponton járnak, sarkokat, bútorok sarkait, széleit iszonyatosan megcsapdosva a fejjel, radiátorcsöveknél hosszasan elidőzve és kolompolva, a porszívót magát minden bútornak nekiverve lendületből.
Ezeket szinte csak legfelsőktől tapasztaltam, akik maguk a fenti jelenségekkel sosem találkoztak, és ezért teljes értetlenséggel állnak előttük. A családi házból alsóbb emeletre költözők néhány hónapig ugyanígy vannak, csak gyorsan felismerik a helyzetet, míg a legrosszabb a családiból legfelülre beköltöző.
És ez még egy békés nyugodt ház, ahonnan nem szívesen költöznék. -
gaborbol
őstag
Pont ezt regeltem munkatarsnak , amig egyedul eltem addig a mosogep heti egyszer ment. Lehet ketszer is ,mert volt amit kulon mostam ,
Most atlag napi ketszer megy , de van ha agynemut is kell mosni a hetvegen 5 emberre akkor negyszer-otszor?
Foleg amikor atszoktak az esti pelenkarol a wc-re jarasra, volt hogy ket szettagynemu elment egy gyerekre csak egy ejjszaka.Eddig kert nem volt , most lehet ki lehet majd rakni szaritani dolgokat.
-
tildy
nagyúr
válasz
FehérHolló #82291 üzenetére
-
venember83
nagyúr
válasz
FehérHolló #82291 üzenetére
Szerepel az ajtótokon a Szomszédbarát lakás plecsni?
-
tildy
nagyúr
2 emeletes társasház, mi vagyunk a földszinten.Felettünk 2 lakás van. Próbáltunk halk mosógépet meg porszivót venni.
-
fokukac
nagyúr
Mindenhol van egy leghangosabb szomszéd.
Ha neked nincs ilyened, akkor valószínűleg Te vagy az... -
tildy
nagyúr
válasz
szőröscica #82279 üzenetére
Nalunk a helyi polgárőr ment az ukrán határra , ismerjük őt , veke küldtünk pelenkat , tapszert , ruhat .
Tobey: mosni mi is akkor szoktunk😏 -
ToBeY
nagyúr
válasz
concret_hp #82282 üzenetére
Kösz,de ilyen pro nem biztos hogy kell,csak a basic viaszos füldugótól kell picit jobb.
De közben Katica átdobott egy cikket (köszi),és ez alapján a soft szivacsosat ki fogom próbálni hátha beválik.
Panelban élek,és felettem lakó éjfél és hajnal fél kettő között mos és porszívózik. -
ladybug
őstag
válasz
szőröscica #82279 üzenetére
A karitasz egy nemzetközi segélyszervezet. Megértem a bizalmatlanságod, de az esély, hogy az adomány máshol landol, mindenhol ott van.
Bízz az emberségességben és a segítő szándékban. Most ez a legfontosabb.
-
ToBeY
nagyúr
Alváshoz keresek füldugót,használ esetleg valaki?Egy ilyen olcsóbb viaszosat kipróbáltam,de nem jött be.
-
szőröscica
addikt
A karitasz megbizhato szervezetnek szamit? Szeretnek egy nagyobb osszeget adomanyozni a menekultek megsegitesere, es eleg sok opcio van, nekem ok tunnek a magyar voroskereszt es a maltaiak mellett ,,szimpatikusnak”. Csak annyit szeretnek, hogy a penzembol valoban a raszorulokon segitsenek, ne pedig valami irodista yachtozasat finanszirozasat csinaljam.
-
erdey_a
addikt
válasz
venember83 #82277 üzenetére
mindent a maga idejében!
-
erdey_a
addikt
válasz
venember83 #82274 üzenetére
akkor jó éjszakát kívánok!
-
elessar
tag
-
erdey_a
addikt
válasz
venember83 #82272 üzenetére
oké. akkor még hányat kívánhatok?
-
erdey_a
addikt
válasz
venember83 #82265 üzenetére
miért, te vagy a szellem a palackban?
-
concret_hp
addikt
válasz
FehérHolló #82266 üzenetére
és ha esetleg tüntetés lesz, akkor hozzánk is jönnek segíteni, mint kazahsztánba?
-
FehérHolló
veterán
válasz
parandroid #82263 üzenetére
szükségállapotra hivatkozva el lesz halasztva a választás.
-
erdey_a
addikt
válasz
parandroid #82263 üzenetére
remélem a kordonnal együtt a nert is lebontják
-
Cicero
őstag
Most azért egy picit örülök, hogy mégsem tudtam russzlandba utazni.
-
fokukac
nagyúr
Bocsi, nekem az i15 prisma verzió van, amin van optikai és koax is. És az streamer /médialejátszó /DAC is egyben.
Ezt a passthrough-t megnézem, lehet, hogy elállítottam valamit 10 éve a tv-n, és nem is tudok róla...@Tim: köszi. Igazából Mikrobi és Te is egyből felajánlásokat tettetek, kedvesek vagytok nagyon. De én igazából most csak ilyen tanácsadásra (buksisimogatásra) vágytam
tudok venni magamnak akár újat is, csak nem tudom, hogy akarok-e... vagy inkább igyam el az árát
-------------
Egyébként leginkább az a bajom, hogy újabban paranormális jelenségek jellemzik az egész itthoni kütyü-ökoszisztémámat. A 9 éves, Ivy Bridge generációs pc-m is csinál dolgokat (nem jön vissza sleep-ből, aztán most már néha nem lát bizonyos vinyókat, vagy egyszer csak nem látja őket, mintha a sata vezérlő hülyéskedne, szóval lassan le kell már cserélni az egészet), a médialejátszóm meg hol jó, hol nem jó...
Lelkileg nem bírom már ezt. Azt szeretném, ha stabilan működnének a dolgok, ahogy sok-sok éven át tették-------------
Ja és volt egy elég hosszú idő, amikor nálunk is csak streaming ment. CSak aztán jöttek ezek, hogy nincs net, és elkezdtünk offline nézni régi jó dolgokat, pl. az elmúlt pár hónapban végigment 8 évad House és 3 évad CastleSzóval igazából a UPC hibája az egész...
-
lenox
veterán
válasz
fokukac #82255 üzenetére
Ha a tv passthrough-ra van allitva, akkor valtozas nelkul atmegy rajta a digital audio, nem lehet jobb minoseg kozvetlenul.
Az erositora en ezt talalom:
https://primare.net/product/i15-integrated-amplifier/
Nem latok rajta digitalis inputot.
-
Tim82
félisten
válasz
fokukac #82255 üzenetére
Ha nem nagyon sürgős, akkor kaphatsz tőlem ingyen kínai Amlogic SoC-os médialejátszót, Android helyett CoreElec-kel (ami tulajdonképpen egy speckó Linux, amire Kodit futtat). Ettől nem kell megijedni, ha a Kodit ismered, akkor tudod kezelni.
Lokálisan (NAS-on, helyi hálózaton, külső HDD-n/pendrive-on) megtalálható filmek lejátszására tök jó cuccok ezek amúgy, jobbak, mint az olcsó Androidos cuccok (a Shield-eknél azért nem).
Mi viszont kábé majdnem teljesen átálltunk a stream szolgáltatásokra (Netflix, HBO, Amazon Prime), azokra meg pont nem igazán alkalmas a Kodi (DRM kezelés nem az igazi, meg pl. a Prime addonja egy kalap kakit ér).
Azt most meg nem mondom fejből, hogy a nekem meglévő két használaton kívüli médialejátszó valamelyikén van-e digitális audio kimenet, de megnézem. Ha van, optikai lesz, nem koaxiális, kis kínaiak nem szoktak koaxot rátenni.
-
fokukac
nagyúr
szia. A tévé egy Panasonic S20 plazma, a hangkeltő pedig egy Primare I15 erősítő. (tudom, mit olcsójánoskodok, ha ez többször annyit ér, mint a többi kütyü együttvéve - de a zene fontos, a többi meg nem annyira : ) vagy a fülem jó, de a szemem nem annyira....)
Természetesen a TV és az erősítő össze vannak dugva optikain, de azt figyeltem meg, ha közvetlenül a médialejátszóból jött az erősítőbe a jel, koaxon, akkor sokkal szebb hangja volt. Persze, lehet, ez szubjektív
de nekem úgy jobban tetsett.
Mindegy, szóval ezért gondoltam, hogy jó, ha van digi audio kimenet.Amúgy én is erre gondoltam, hogy jó nekem a leggagyibb is, feltéve, ha tudja azt, amit tudtak 10 éve
ezt a sziamiau-t még nem láttam.
De van használtan mindig dűne, popcorn, és láttam most ilyen himedia-t is, olcsón...-------
@SörösKenny: ez mind kínai, hiszen ott gyártják. Illetve, nem, az enyém asszem koreai.
Ez egy ilyen kis dobozka a tévé alatt, ami lejátsza a film- és sorozat-gyűjteményem a PC-ről.... szerintem jó dolog.
persze jó a netflix meg a hbo is, de ott egy csomó minden nincs fent.
a PC-be pedig jó az SSD, ezt szintén már 10 éve tudjuk... -
lenox
veterán
válasz
fokukac #82252 üzenetére
Olvastam a masik topikban is. Egyik nehezites, hogy sajat digitalis audioja legyen. Jobb lenne, ha ez nem kellene, jellemzoen hdmi-n megy ki a hang a mezei lejatszokon. A legtobb tv visszakopi digitalisan, foleg ha csak stereo kell. De amugy kis doboz tud audiot extractolni hdmi-bol is. Milyen tv, milyen hangkeltore dugnad? Pl. nincs mindkettonek optikai ki/bemenete? Mert akkor kb. a leggagyibb lejatszo jo lesz.
X96 valtozatokat mondjak pl., nekem xiaomibol van a stick is meg a box is, az kb. mindketto mukszik, csak a stick lassabb, digitalis audio kulon egyiken sincs, boxon van analog. Van meg ket shieldem, azok is tudjak ezt, mondjuk dragabban.Nekem az volt a tapasztalatom, hogy kanocos halozat megbizhatobb, ezert pl. a xi box nekem jobban mukszik, mint a stick (arra lehet usb-ethernetet kotni). De ha hotelbe megyunk, akkor a sticket viszem, ott ugyis csak wifi van. Kodival lehet megosztott anyagot lejatszani, en omv-rol (thanks tbs) ftp-vel osztom. Ftp megbizhatobbnak bizonyult, mint a windows share, de amugy az is mukszik, csak potencialisan tobbet kell szopni vele.
-
NoLF
veterán
válasz
fokukac #82252 üzenetére
nekem ez továbbra is mind kínai, néha tényleg örülök, hogy én egy ilyen egyszerű egysejtű vagyok, mert aligha kerülnek velem szembe ilyen problémák.
főleg, mióta az ezeréves miniPCmben a HDD-t lecseréltem SSD-re, hát konkrétan egy időutazásban vagyok azóta is, hogy létezik 10 másodperces win boot
-
fokukac
nagyúr
válasz
fokukac #80462 üzenetére
update: azóta kisebb megszakításokkal zömmel működött a médialejátszó. Kicsit átpakolgattam, átdugdostam a kábeleket, jó lett.
Működött megint 2-3 hónapot hibátlanul. Aztán most már lassan 2-3 hete megint le-le fagy, el sem indul.... nem próbálom egy hétig, aztán egyszer csak bekapcsol, és tökéletesen megy napokig.... Aztán újra. A sorozat-rész közepén egyszer csak kikapcs, és utána el sem indul....most jutottam el oda, hogy elegem van, és lecserélem.
Csak nem tudom, mit vegyek helyette. Amiket ma árulnak, azok ilyen 70 80 k-nál indulnak, de nekem igazán nincs szükségem sem 4k-ra, sem HDR-re, sem installálható appokra, van chromecast a netflixnek, hbo-nak, youtube-nak, van streameres erősítőm a zeneszolgáltatásoknak...szóval kicsit tanácstalan vagyok.
De lehet, hogy veszek valami használt dűnét vagy popcornt olcsón, azt' jónapot...! -
gaborbol
őstag
Tegnap megvolt a muszaki ellenorzes a hazon amit eladtunk, azert a Samsung szarito, meg bekoszont utoljara.
Ezeket az ustdob tarto kerekeket negyedik alkalommal cserltem 6 ev alatt, egyszeruen a gumi futofeluket ket felbol van osszesutve es nem birjak a strapat.
Egyik vevojelolt: a Samsung szarito es mosogep a haz tartozeka?
Meg fizetek is hogy ott maradjanak.
Jo a mosogep az hibatlan, es amit kap a harom gyerek mellett az nem atlagos hasznalat. A szaritora sem haragszom. 40 dollar 4 kerek most mar 1 ora a szintidomNalunk minden gep a haz tartozeka, az esetek nagyreszeben , moso szarito, huto, mosagto, mikor, tuzhely mind marad. Ami baromsag, mert a hazba amit vettunk szinten van minden, minden zsir uj, rozsdamentes, de en nem ezeket vettem volna maganak, de mit csinaljak veluk? Adjam el felaron?
-
Cicero
őstag
válasz
Hujikolp #82241 üzenetére
22:22:23? Hát ez nem jött össze! Majd legközelebb!
ladybug: Ha teszteltél folyamatosan és még úgy sem, akkor bizonyosan nem kaptad el! Én 2 éve nem voltam beteg, most a barátnőm kezdett köhécselni és volt itthon egy antigén gyorsteszt, ami halványan pirosat mutatott. Ha nincs itthon teszt, ki sem derül. Torokkaparás, kissé duzzadt mandulák, fejfájás. Mi ezzel megúsztuk.
-
ladybug
őstag
Tavaly óta (1 éve) hetente 2-3x tesztelem magamat. Előfordult, hogy még többször. Beteg nagyon ritkán vagyok. A legutóbb is a 3. oltás ütött ki 2 napra.
Ennyi tesztelés mellett nehezen tudom elképzelni, hogy nem tudtam volna róla, ha pozitív vagyok.
Egyébként az intézményben dolgozó 21 alkalmazott közül 7-en voltak covidosok a 2 év alatt. Mindegyik privát fertőződött meg. 2020 óta 4 esetben kellett az egészségügyi hivatalnak jelentést tennem mindenféle következmény nélkül.
Szóval vagy szerencsések vagyunk, vagy nem tudtunk a pozitív esetekről, vagy jó a stratégiának, vagy minden együtt.
-
erdey_a
addikt
+1 én is csak azért teszteltem, mert kolléga pozitív lett, aztán kiderült, hogy én is az vagyok. volt némi torokkaparás, de ha nincs ez a ráhatás, nem foglalkoztam volna vele
amúgy lóphasz már ez az egész vírusosdi. főnök anyukája volt covidos még a sűrűjébe, különösebb nehézség nélkül, azóta kapott 3 oltást, de most meg az omikrontól nagyon beteg lett.
a fiam is volt beteg, 2 nap láz, fejfájás és ennyi. azóta kapott 2 oltást, erre most megint elkapta. 2 nap láz és fejfájás...
nincs itt értelme már semminek -
tildy
nagyúr
válasz
ladybug #82237 üzenetére
Vagy nem tudsz róla . :/ Nalunk se derült volna ki,0 tünetre teszteltem, csak mert anyum köhintett kettőt meg fájt a feje. Egyébként simán volt két negatív gyorsteszt után megint pozitív gyorstesztem. 5 ill 6 nap után karanténból szabadultam a negatív tesztekkel, na akkor elmentem pcr -re: pozitív , utána antigen megint pozitív .
-
fokukac
nagyúr
Vízumkérelem? Hova utaznál..?
és akkor az ismét aktuális régi mémek
-
Cicero
őstag
válasz
parandroid #82232 üzenetére
A kommentet olvasva inkább a "vízumkérelem" szó fogant meg a fejemben, mintsem más.. na nem mintha a zelmút' 12 évben máshol éltem volna...
-
parandroid
félisten
válasz
Cicero #82231 üzenetére
Jah, konkrétan annyi történt, hogy szervezeti alapon “járt” nekik állami normatíva, és támogatás, aztán egyik reggel közöltek velük, hogy ők nem is egyház, és onnét nem, emiatt fizetésképtelenné váltak. Mivel ezres nagyságrendben foglalkoztattak főleg karitatív tevékenység körében szociális munkásokat (ismerős terület?), az ő járulékaikra nem telt, így most behajt a nav. Hozzáteszem, valami sok év után most lett hirtelen fontos, eddig nem zavarta őket. Miközben még zajlik a nemzetközi pereskedés, hogy egyáltalán lehet-e ilyet csinálni.
Szóval ha a karitatív, vagy nonprofit szerevezet, aminek bedolgoznál ner-közeli, akkor csináld bátran, mindegy is, milyen az a szerződés, nemigen üthet be semmi, ha olyan területtel (is) foglalkozik, ami keresztbe tehet (vagy csak nem szimpi) a nernek, akkor lehet, hogy ők a következők, akkor meg kb mindegy, mennyire vagy levédve.
p
-
Cicero
őstag
válasz
parandroid #82230 üzenetére
Ott 3 milliárd forintról van szó. Amúgy meg nem dolgoznék a NAV-nál sem: a tegnapi akciót nézve azt a hatóságot is vitya személyes bosszújára használják.
tildy: február elején kaptuk el először, három oltással a karunkban. Én két napos csúszással, láz és hőemelkedés nélkül, 2-3 nap torokkaparás, meg fejfájás, a derekam is fájt kb. egy fél napot (állítólag ez is symptom). Február végén üzleti útra mentem volna, ezért előző hét csütörtökön PCR teszteltem: negatív. Megkönnyebbülten szóltam az utazásszervező kollégának, hogy menjen a dolog. Mivel vasárnap utaztunk volna, és 48 órás PCR kell a beutazáshoz, ezért szombaton is kellett egyet teszteljek: pozitív. Azt hittem megüt a guta. Most azt sem tudom, hogy karanténban vagyok-e. Az EESZT-ben ott van a pozitív eredmény...
-
parandroid
félisten
válasz
venember83 #82229 üzenetére
Tegnap volt.
Jó, nyilván kevesek érdemlik ki azt a kitüntetett figyelmet, amit Iványi, de egy is elég, hogy azt kívánd, sose kezdtél volna bele, vagy adtad volna oda az első visszautasíthatatlan ajánlatra.
Ps.: Ejj, de koraiak (vagy későiek) vagytok.
p
-
venember83
nagyúr
válasz
parandroid #82226 üzenetére
csak ha útban vagy a nernek, akkor a kiszálló 2-5-10-30 adónyomozó percek alatt szed darabokra az iratmintás szerződések alapján
Van erre kapacitás az adóhivatalnál?
-
tildy
nagyúr
Kinn voltam 2 nappal előtte Nhs-nel pcr tesztelni, ha az elég hivatalos neked, mivel már jó 2 hónapja ki-be-ki-be vagyunk ilyen torokkaparos sz*rsagban. Heti l szinten csináltam a pcr-t, és heti 3-4 gyorstesztet is. Végig negatív volt.
Természetesen nem kintről hoztam hivatalos tesztet, csak a saját ingyenes gyorstesztemet, ha az nem lenne, lehet nem is tudtuk volna , hogy mi a helyzet . Azt próbáltam érzékeltetni , hogy Magyarországon , vidéken mennyire nehéz hivatalos tesztet intezni . Azt is tudom miért , mert te magadnak nek kérhetsz , aki meg igen , annak valószínűleg sok pluszmunkaMeg aztán autó nélkül hogy tudnál 30 km-re levő tesztpontra menni?
-
concret_hp
addikt
válasz
parandroid #82226 üzenetére
és így nem érjük utol sose ausztriát, mert sokan nem mernek vállalkozni ilyen megfontolások miatt.
de nyilván nem a 2 hónapos meló miatt fog megb@szni az adóhivatal, és azért egy olyat írni, hogy X óra szaktanácsadás nem egy világ legbonyolultabb dolga...
-
parandroid
félisten
válasz
concret_hp #82225 üzenetére
Azért ezek nem ilyen egyszerű dolgok. Nyilván egy iratminta alapján semmi perc nyomtatni egyet, csak ha útban vagy a nernek, akkor a kiszálló 2-5-10-30 adónyomozó percek alatt szed darabokra az iratmintás szerződések alapján. Nonprofit meg nem arról híres, hogy neked vannak a legjobb ügyvédeid, meg könyvelőid. Kérdezd meg Iványiékat, milyen jó a buli.
p
-
Cicero
őstag
válasz
fokukac #82222 üzenetére
Köszi az infót! Hihetetlenül sötétnek érzem magam ebben, de a poén az, hogy a másik oldalon sem értelmesebbek. Beszélünk a könyvelőinkkel, aztán meglátjuk, hogy mi tud kisülni belőle. Kezdek letenni az egészről, mert amúgy nincs kilátásban az, hogy ezt hosszú távon csinálnám, így az egyéni vállalkozónak való bejelentkezésre és úgy általányadózva sincs sok értelme a dolognak. Adó után is szép summa, csak fáj, hogy ennyibe kerül ez az ország.. még ha látnám, hogy van értelme... akkor könnyebben adnám oda...
-
fokukac
nagyúr
-
Cicero
őstag
válasz
concret_hp #82214 üzenetére
Közhasznú, nonprofit szervezetről van szó, így tudnak megbízni. Ha adószámos magánszemélyként akarom a megbízási díjat leadózni kb 32%-át fizethetem be adóként. Ezért lenne jobb, ha egyéni vállalkozóként tudnának megbízni, de azt meg ők nem tudják, hogy kell...
-
gaborbol
őstag
Nagy makunk volt,mar megvan a haz. Ezek a cegek a sorhazakat preferaljak, mert azt ki lehet adni,nincs hozza nagyon telek, nagyon nem lehet melleloni vele. Mi meg a kertes csaladi hazba koltozunk, nagy telekkel, egy oreg haz elmeletileg teljesen felujjitva, de itt nagyon konnyen bele lehet azert szaladni barmibe, es a berleti dijjat keves ember engedheti meg maganak. A fiatalok nagyon nehez helyzetben lesznek.
Szuleim mondjak, hogy pecsett egy panel 30-40 millio? Azt se fizeti ki nagyon senki berbol/fizetesbol.
-
bobsys
veterán
Nem rugos a matrac. Azt tavaly vettuk IKEAban, a dragabbik felet, nem emlekszem a nevere.
-
FehérHolló
veterán
válasz
Lortech #82216 üzenetére
3 éve is 150-től indult egy rendes ágykeret.
bobsys: a matrac típusától eléggé függ a hozzá szükséges ágyrács típusa is. Egy (drágább) zsákrugós matrachoz elég egy merev ágyrács is, de a többinél meg az ágyrácsra fogsz nagyon sokat ráfizetni. Érdemes elmenni egy olyan kisebb helyre, ahol mindegyiket árulják, és tanácsot kérni. (matrackirály, matracász jut eszembe így elsőre)
-
bobsys
veterán
Hol nezzeunk olcso sima egyszeru agykeretet? Matrac van (180x200 meg 90x200). Ikeaban a 65K agy draganak tunik. Vagy ez most ennyibe kerul mindenhol?
-
concret_hp
addikt
válasz
Cicero #82210 üzenetére
hát gondolom azért kérdezed, mert nem akarnak felvenni alkalmazottnak? de alapíthatsz rt-t is, ha nem akarsz egyéni vállalkozó lenni
https://konyvelescentrum.hu/adok-es-jarulekok-kozterhek/atalanyadozas-2022/
adómentes adóalap összeghatár került bevezetésre, amely egyúttal tb-járulék és szociális hozzájárulási adó tekintetében is adómentessé válik: éves minimálbér fele 2022-es minimálbérrel számolva kb. 200.000×12/2 = 1.200.000 Ft,
200.000 forintos minimálbér esetén 1.200.000 ft bevétel adó és járulékmentes lesz 2022. január 1-től! -
tbs
addikt
válasz
fokukac #82212 üzenetére
lehet egybol katas.
el kell setalni a lokal nav/hoz, ott a _mentorral_ elbeszelgetni, es hazasetalni a tudassal.
ha van aki fizeti a tb-t, akkor a 2.allasu kata tenyleg jo cucc az ertekhatarig.
szerk., gaborbol: hurra, az ugyes intezkedesek meg az adorendszeren keresztul is extran pumpaljak az inflat.
szuperugyes mostanaban mindenki. szoval igy te hogy fogsz hazat venni, ha a vegen +5e kerul ra a fejed felett..?
kivanom, hogy kurvara nyulj bele a tutiba, mer aki mer az nyer, es telleg jo lenne legalabb kicsiben success-t latni...
keep us posted, pls..!
-
fokukac
nagyúr
válasz
erdey_a #82211 üzenetére
de ha valaki újonnan kezdi, akkor is lehet egyből Katás?
régen, amikor bevezették, volt valami olyasmi, hogy már legalább x éves működés kellett hozzá@Gaborbol: nem semmi a sztori, igazából hihetetlen. Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége...
Volt amúgy hasonló Magyarszágon is, 1998-ban (anyukám licitált, és általában lemaradt). De az egy gyökeresen más szituáció volt, hiszen a 90-es években elég magas infláció, munkanélküliség, jövedelemcsökkenés volt, és a lakások gyakorlatilag '98-ig folyamatosan vesztettek a reálértékükből. Aztán egyszer csak jött az orosz tőzsdeválság augusztusban, és hirtelen nagy pénzek jelentek meg a lakáspiacon, és dupláztak az árak egy év alatt.
'98-ban ilyen 18% volt az infláció, a hitelkamatok pedig 20% fölött.... -
Cicero
őstag
válasz
concret_hp #82209 üzenetére
Tehát nincs más lehetőségem, mindenképpen egyéni vállalkozó kell legyek?
-
gaborbol
őstag
Amerika-Ingatlan arak- lufi volnalra , ketto nap alatt elment a haz, konkretan le kellett veni a hirdetest, hogy tobben mar jojjenek megnezni a hazat.
Kb 20/fo csalad jott el, abbol 9 ajanlat erkezett mind a meghirdetett ar felett. 8 ember maganszemely, tehat mind banki hiteles, kivalaszottunk volna egy vasarlo jeloltet, annak kijon a bankja, felertekeli a hazat, kijon epitesi ellenor, ott is minden rendben, akkor jo, ha barmi gond van akkor vagy levonjak a vetelarbol vagy en megcsinaltatom. Ez is megvan,, leteszi az onerot, megkapja a hitel es 3-4 heten bellul kifizeti a hazat, megkapjuk a penzt.
Ingatlanos beleirta a hirdetestbe, hogy pentek 5-ig minden erdeklodo adja be az ajanlatat a hazra. 4:45-kor jott ket telefon ket nagyvallalattol, hogy kp ra megvennek a hazat, Latatlanba, a legjobb ajanlat fole igertek 5000 dollar. A hazat csak kepen lattak, kp-ba fizetnek azonnal, es nem kell epitesi ellenor, kikuldik a formasag kedveert, de nincs jelentosege.itt a penz es mehetunk.
Ingatlanos kerdezi, hogy hat megis mi van?Az adoelkerules torvenyek miatt(Biden), nem veszik ki a nyereseget , hanem felvasarolnak mindent, es cegek mellett most mar csaladi hazakat is vesznek. Napi 8-10 darabott itt a kornyeken. Majd ha jon esetleg a kovetkezo elnok es az megint a gazdagokat tomi ki adokedvezmenyekkel akkor majd eladjak addig meg kiadjak, mert virus miatt nem epult szinte semmi az elmult ket evben .vagy ki sem adjak, mert 15-20%-ot lazan no az erteke jelenleg.
Hat eg a pofank, nem az 5k-n mulott, hanem ha a vevo hitelkerelme bebukik akkor mi is buktuk volna a hazat amibe koltoznenk, mert az eladasi nyeresegbol pumpalunk az onerobe meg a felujjitasaba. Gyakorlatilag sajat magunkat szivatjuk.
-
Cicero
őstag
Sziasztok! Úgy adódott, hogy megkerestek egy megbízási szerződéssel. Ha "mezítlábas adózóként" csinálnám, iszonyat, 50%-os adóteher lenne a jövedelmen, ezért gondolkozom, hogy a megbízás idejéig kiváltom a mellékállású KATA-t (2 hónap), majd szüneteltetem, így sokkal több pénz maradhatna nálam.
Van köztetek KATA-s, aki tudna pár kérdésemben segíteni? -
venember83
nagyúr
válasz
venember83 #82203 üzenetére
Hehe, azóta már a második tesztet végezték el a kis gyerkőcön, a második PCR, holnapra lesz eredmény. Remélhetőleg holnap már jobban viseli ezt az egészet, legyen bármilyen betegségről szó, elég rossz egy kétéves gyereket olyan gyengének látni, hogy ülni sem tud.
-
tildy
nagyúr
Esély épp volt rá, meg long covid dolgokat se lenne jó benyelni. Gyerekek is betegek lettek mára, orrfolyas, köhögés , hányás, csak extra nehéz nekik tesztet csinálni . Azt már nem is mondom , hogy hivatalos tesztet is mennyire nehéz intezni , meg jó hogy hoztam kintről ingyen tesztet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Életre szóló garancia Bennem bízhatsz!
- Expressz kézbesítés 5 percen belül e-mailben!
- Ohh! Dell Latitude 7430 "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 14" -60% i5-1245U 16/512 FHD IRIS Xe
- Windows 11 Pro + AJÁNDÉK AAA játék!
- Akció! Dell Latitude 7410 Üzleti Strapabíró Profi Fémházas Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/256 4K
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest