Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) zapkorte válasza cocka (#3200) üzenetére


zapkorte
tag

Amíg csak hangosítani akarsz, addig nincs gond. De ha már mondjuk egy véletlenül elcsattant indulatszót vagy köhintést szeretnél eltüntetni, netán hangeffekteket, zenét hozzáadni frame pontosan, akkor azért már szofisztikáltabb eszközre van szükség. És az AVS azért jó, mert a hanghullám mellett egy bélyegnyi képen látod a videót is, tehát mindezt megcsináljhatod vele. Nekem nagyon bevált az ilyen kisebb szépítgetésekre.

(#3202) Vesa válasza zapkorte (#3201) üzenetére


Vesa
veterán

Davinci Resolve!
Ingyenes (otthonra), ipari, mindent IS tud...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3203) Vesa


Vesa
veterán

Amúgy Ti mivel digiztek? Mármint szoftver szinten? OBS?
Nekem semmivel nem működik jól a hang. Bedigizem a Hi8-ról az anyagot, és ha lejátszom, akkor minden egyes mouse klikkre, vagy megállításra, indításra, tekerésre pattog a hang. viszont ha csak hagyom menni a videót, akkor meg nem pattog. Tehát nem a hangsávon van rajta a pattogás. Olyan, mintha a konténerbe tenne valami nem tudom mit. Semmi más videóm nem csinálja, csak a bedigizett fájlok. Próbáltam már MKV-be, MP4-be, sőt, még azt is próbáltam, hogy Davinci Resolve-ba betöltve ezt a furcsán viselkedő fájlt, exportáltam valami másba, de semmi. Resolve-on belül is pattog de ott is csak akkor, ha bármit csinálok vele (indítom, tekerem stb.). Ilyen idióta hibát még nem láttam.

Mondjuk ez a grabber egy óccsó sz*r, de sajnos a korábbi Asus MyCinema-t már nem tudom betenni a gépbe mert már nincs sima PCI slotom. Azzal nem volt ilyen gondom Megpróbáltam az audio interfészen keresztül rögzíteni a hangot (ez egy külső, studio minőségű interfész), de azt meg valamiért nem veszi fel az OBS. Kép van, hang nincs. Teljes agyrém. Mondjuk eleve nem értem, hogy a grabber miért a mikrofon bemeneten akar hangot felvenni (vagy oda hangot küldeni)?? Nem valami Line-In kéne ennek?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3204) zapkorte válasza Vesa (#3203) üzenetére


zapkorte
tag

virtualdub, amcap, hdvsplit, meg a canopus saját programja.
Mit számít, ha pattanik, hagyd végigmenni a kazettát, aztán software-val olyanra vágod, amilyenre akarod, sokkal gyorsabb, mint tekergetni.

(#3205) Vesa válasza zapkorte (#3204) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, de az a baj, hogy ez a jelenség megmarad a vágást követően is. Szóval utána is pattog, de csak ha tekerem. Érthetetlen, mert nem a hangsávon van rajta, de akkor vajon hol?

Végülis maradtam OBS-nél a digizéssel, mert más progival is ezt csinálja, aztán Davinci-vel vágom meg véglegesre. Köszi!

A tudomány a valóság költészete!

(#3206) zapkorte válasza Vesa (#3205) üzenetére


zapkorte
tag

De hát azt mondtad, hogy lejátszás közben nem pattog.
Amúgy olyat is láttam már, hogy elektrosztatikusan feltöltődött a szalag, és kis szikrák csapkodtak az orsózócsonkokról a fém mchanikára... sok baromság van a világon.

(#3207) Vesa válasza zapkorte (#3206) üzenetére


Vesa
veterán

Így van, de ha szerkesztem és utána kiírom egy új fájlba, akkor is öröklődik ez a probléma. Pedig nincs a hangsávon a pattogás, mert ebben az esetben mindig ugyanott pattogna, függetlenül attól, mit csinálok a lejátszóval (megállítom, elindítom, tekerek stb.). 30 éve használok PC-t (és dolgozom rajta), de ilyen hülye jelenséget még nem láttam. A lejátszó sem lehet a ludas, mert más fájlokkal nem csinálja, korábban soha nem is láttam még ilyet. MIndegy, nem fogom megfejteni, pedig próbáltam a neten is rákeresni mindenféle módon, de mindenhol csak a sima pattogásról van szó, ami ugye a hangsávon van rögzítve és ez egyértelmű lenne nekem is. Ez meg nem így működik, de erről semmi infó sehol. Ez van, végülis lejátszható a digizett anyag, szóval marad így.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3208) qnadam válasza Vesa (#3207) üzenetére


qnadam
veterán

mutatsz egy ilyen fájlt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3209) Vesa válasza qnadam (#3208) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, este felteszem valahova.

A tudomány a valóság költészete!

(#3210) Vesa válasza qnadam (#3208) üzenetére


Vesa
veterán

File
(nincs rajta semmi, de így is produkálja a hibát. Ha tekerek, vagy bárrmit csinálok, pattog)

A tudomány a valóság költészete!

(#3211) qnadam válasza Vesa (#3210) üzenetére


qnadam
veterán

nem csend van benne, hanem valami meglehetős káosz 50 Hz alatt. úgy tűnik, mintha csend lenne, de közben a hullámforma el van csúszva a középtől, és a kivezérlésmérő -8 dB környékén van.


ha levágsz mindent 50-60 Hz alatt, tényleg csend lesz (meg a kicsi zaj), és nem is pattog, amikor megállítod.
vagy állíts be digitalizáláskor egy low pass filtert, vagy derítsd ki, hogy ezt a furcsa brummot a digitalizáló teszi bele, vagy a forrásból jön így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3212) Vesa válasza qnadam (#3211) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm! De neked is pattan, ha beletekersz? A búgást nem hallottam, mert már azzal voltam elfoglalva, hogy miért pattog. Viszont a búgás amit felfedeztél, a hangsávon van, a pattogás viszont nincsen rajta, ezért nem értem a dolgot. A zajt valószínűleg az USB-s grabber szórja rá, ez nem zavarna, mert ahogy írod is, orvosolható egy filterrel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3213) qnadam válasza Vesa (#3212) üzenetére


qnadam
veterán

igen, de ennek a nem hallható búgás az oka. ha nem én állítom meg, hanem a végére érek, ahol a hullám visszatér a nullára, azt hallod. ha levágod az alacsony frekvenciákat, a pattanás is megszűnik.
viszont ha így digitalizálja a hangot, az a szintszabályzást is agyon tudja vágni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3214) Vesa válasza qnadam (#3213) üzenetére


Vesa
veterán

Értem, thanks! :R
Akkor levágom az alját egy filterrel és megnézem úgy.

A tudomány a valóság költészete!

(#3215) Vesa válasza qnadam (#3213) üzenetére


Vesa
veterán

Te egy zseni vagy! Levágtam ahogy mondtad, és így már valóban tökéletes. :D
Ezer hála, köszönöm! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#3216) Padka23


Padka23
csendes újonc

Sziasztok! Van egy Samsung SV-641X videólejátszóm, ami megfelelően működik. Erről szeretnék VHS-eket digitalizálni a laptopomon, sorban egy scart-rca átalakítón, rca kábelen és rca-usb átalakítón keresztül. A vhs képe OBS-ben megjelenik, azonban hang nincsen. Tudnátok ebben segíteni, hogy a hang problémát hogy lehet megoldani? Köszönöm a válaszokat :)

(#3217) garga01 válasza Padka23 (#3216) üzenetére


garga01
senior tag

Olvass vissza itt vagy a VHS digitalizálás topikban, de valszeg az USB-s cucc a probléma forrása. 99% nem javasolt ezeknek a használata, borzasztó silány minőséget produkálnak (ha éppen működik). Mivel a videóban nincs TBC, így már alapból hátrányból indul az USB digitalizáló használata.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#3218) szabi325 válasza Padka23 (#3216) üzenetére


szabi325
tag

Próbáld másik programmal, nekem ez vált be [link] , ebben az external devices-t válaszd (ha össze van dugva és be van kapcsolva a vhs csak akkor fog választható lenni) és ott a formátumoknál tömörítetlen .avi vagy "DV" .avi -val próbálkozz.
Amúgy én is ilyen USB-s digitalizálót használtam a videók a minősége kb az lett mintha a videómagnót dugnám a tv -re (hang se csúszott el), arra tök jó volt h a már nehezen nézhető (VHS lejátszó hiányában) 25 éves családi videókat kimentsem :) de nagy csodát nem is vártam tőle

(#3219) dane


dane
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék néhány otthon VHS felvételt digitalizálni. Elég sokat olvastam és azt hittem egyszerűbb a dolog. TBC-vel szerelt videómagnóm nincs, ami van: Sony SLV-E9 és Sony SLV-757. Külső TBC-t nem szeretnék venni, viszont megoldás lehet egy asztali DVD/HDD író. Na és itt van az a pont ahol kicsit tanácstalan vagyok. Próbáltam utána nézni, hogy melyik gyártó/típus javasolt de sajnos nem találtam releváns infót. Az külön jó lenne, ha valahogy a beépített hdd-ről le lehetne másolni pc-vel a rögzített file-okat. Esetleg van javaslatotok erre?

(#3220) cocka válasza dane (#3219) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal minden DVD felvevőn van komponens (YPbPr) kimenet, az meg közvetlenül is csatlakoztatható egy random külső capture boxra. Lejátszod és közben felveszed, kész. Így ugyan nem közvetlenül a fájl lesz meg, hanem a kép és a hang másolata mp4 formájában.

(#3221) dane válasza cocka (#3220) üzenetére


dane
senior tag

Ez igaz, csakhogy akkor az már két eszköz vásárlását jelenti. Capture boxom sincs :( olyat meg nem is láttam még amin lenne YPbPR bemenet, csak sima kompozit.

(#3222) cocka válasza dane (#3221) üzenetére


cocka
veterán

pedig van

Vagy tőle megveszed a C283-at:

[link]

Viszont ha HDMI-s TV-n vagy monitoron akarod nézni a képet, még egy YPbPr to HDMI átalakító is kell.

akkor az már két eszköz vásárlását jelenti.

Senki nem mondta, hogy egyszerű lesz. Én is kísérleteztem mindenféle átalakítókkal, többek közt komponens átalakítókkal is.

(#3223) djnice válasza dane (#3219) üzenetére


djnice
veterán

Ez pl jó és olcsó, utána a HDD-ről letudod menteni a tartalmakat PC-vel (IsoBuster): [link]
Vagy drágábban egy HDMI-s: [link]
Mindkettőben jó TBC van.

(#3224) qnadam válasza cocka (#3220) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen felesleges komponenssé konvertálni a képet, ami már a kazettán is kompozitként van jelen csak azért, hogy utána drágább lesz eszközzel digitalizáld.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3225) cocka válasza qnadam (#3224) üzenetére


cocka
veterán

De azt is kérdezte, hogy hogy lehet a belső HDD-ről kimenteni az anyagot. Így a legegyszerűbb. Aztán nekiállt sopánkodni, hogy de az plusz egy eszköz meg hogy drága. Erre nem tudok mit mondani.

(#3226) qnadam válasza cocka (#3225) üzenetére


qnadam
veterán

mármint egyszerű megoldásként arra gondolsz, hogy a merevlemezről az mpeg2 videót konvertáljuk analóg komponenssé, majd digitalizáljuk újra?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3227) dane válasza cocka (#3225) üzenetére


dane
senior tag

Most mi a bajod velem? Kínáltál egy komplex megoldást amire nekem nincs igényem. Sopánkodásról szó sincs, azt sem írtam, hogy drága, de ha fáj a segítség nyújtás akkor miért csinálod? djnice-nak köszönöm a segítséget, ezt kerestem: [link] :R 1 eszközzel meg tudom oldani a rögzítést TBC-vel és a belső hdd-jéről ki tudom menteni az adatot.

(#3228) liszi70 válasza dane (#3227) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a belső hdd-jéről ki tudom menteni az adatot"

Nem tudom, hogy tudod-e, inkább írom, hogy ez nem megy "speciális eljárás" nélkül. Arra gondolok, hogy pl. a Pioneer íróban lévő hdd-t és így a rögzített anyagot NEM ismeri fel a számítógép alapból! A már említett IsoBuster kell hozzá állítólag, de ennek nem ismerem a menetét. Szóval sajnos ez nem olyan egyszerű, hogy beleteszed a felvevőben lévő hdd-t mondjuk egy dokkolóba, és onnan kimásolod az anyagot. :)

[ Szerkesztve ]

(#3229) djnice válasza liszi70 (#3228) üzenetére


djnice
veterán

Egyszerű, én már csináltam sokszor, csak meg kell venni az ISOBuster-t is :)

(#3230) liszi70 válasza djnice (#3229) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az ingyenes free változat nem jó hozzá?

(#3231) djnice válasza liszi70 (#3230) üzenetére


djnice
veterán

Nem, min Personal kell.

(#3232) dane válasza liszi70 (#3228) üzenetére


dane
senior tag

Igen, ezzel tisztában voltam. Ezt meg tudom oldani. Köszi :R

(#3233) cocka válasza liszi70 (#3228) üzenetére


cocka
veterán

Meg bizonyos DVD felvevőkből kiműteni sem egyszerű a HDD-t.

(#3234) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék régi VHS kazettákat digitalizálni EasyCAP-el. OBS Studiot használok és valamiét nagyon furák a színek szinte olyan mint ha fekete fehér lenne a kép. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a választ!

(#3235) petkow válasza Tamás2310 (#3234) üzenetére


petkow
tag

Szerintem a scart adapter kötötted a lejátszóra és az s-video kábelt próbáltad meg használni. A legtöbb videókészülék nem tud s-video kimenetet a scarton, csak a komolyabb svhs készülékek, ezért lehet fura színtelen kép. Helyette a kompozitot kell használni.
A másik lehetőség, hogy egyszerűen a PAL/NTSC valahol nincs jól beállítva.

(#3236) nyunyinga


nyunyinga
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném összekötni a VHS lejátszómat a számítógéppel. Vettem EasyCap átalakítót, össze is dugtam rendben. Összeraktam a laptopommal. OBS programot letöltöttem. Kép volt, de hang nem. Aztán sikerült valahogy hangot elővarázsolni, de akkor meg a kép csúszott, a kép alsó része volt fenn, alsó része fenn és középen meg elválasztó vonal.Rádugtam számítógépre. Ott lett kép, de hang nem, és a hangot állítgatva a kép ugyanúgy elcsúszott, mint az előző esetben. Szeretnék segítséget kérni. Köszönöm

(#3237) szabi325 válasza nyunyinga (#3236) üzenetére


szabi325
tag

(#3238) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,

remélem, hogy jó topikba jövök, videorögzítés kapcsán kérnék segítséget.
Emberi áron szeretném megoldani fényképezőgép HDMI kimenetéről a videojel rögzítését.
Nem kell ProRes RAW, 4/8k, elég lenne most nekem fHD is, a lényeg a 60fps stabil legyen és mobil, azaz külső táp nélkül működjön a dolog, lehetőleg memóriakártyára vagy esetleg csatlakoztatott standard USB-s ssd-re.
Létezik egyáltalán valami ehhez, tudtok tippet adni, köszi!

(#3239) cocka válasza konyi79 (#3238) üzenetére


cocka
veterán

Nálad mi az emberi ár?

Talán:

[link]

Használtan keresd!

[ Szerkesztve ]

(#3240) konyi79 válasza cocka (#3239) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi, ez emberi :D

(#3241) cocka válasza konyi79 (#3240) üzenetére


cocka
veterán

MÁsik az EzRecorder 330, de arról mintha több negatív kritika lenne.

(#3242) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nem teljesen vág témába de jobbat nem találtam.
Normal és Super 8 szalagok digitalizálása érdekel.
Régebben már egyszer csináltattam ilyet akkor a kimenet 720×576 DV avi lett.
Viszont mostanában látom, hogy ezeket akár HD is meg lehet csinálni és a hibák is jól eltüntethetők.
Van ezzel itt tapasztalata itt bárkinek?

üdv
szabi

(#3243) qnadam válasza -szabi- (#3242) üzenetére


qnadam
veterán

meg lehet csinálni hd-ban, a 720-as felbontásnak még talán van értelme, de sokkal több képi információ nem lesz benne. többet számít a minőségben, hogy milyen eljárással digitalizálják, az hogy kezeli a csúcsfényeket-árnyékokat, stabilizálva van-e... nyilván szkennelve kapod a legjobb minőséget, de az a leglassabb és legdrágább.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3244) -szabi- válasza qnadam (#3243) üzenetére


-szabi-
őstag

Wikin a linkelt videók elég ígéretesek: Super 8 film, klikk és klikk. Kicsit talán túlságosan is.
Azt láttam árajánlatoknál, hogy a szkennelős módszer drágább.
Egyébként több helyen is 1920×1080 felbontást adtak meg.
Ami már azért is sántít mert itt 1,36:1 volt még a képarány, az kb 4:3.
Szóval az inkább 1464:1080.
Ilyenkor vajon belenagyítanak és tartalmat vesztek, vagy jobb és bal oldalon ott a fekete sáv?
Megoldják a kép stabilizálását is vagy csak színkorrekció meg némi zajszűrés?

(#3245) qnadam válasza -szabi- (#3244) üzenetére


qnadam
veterán

biztos van cég, ami mindent megcsinál, abban is biztos vagyok, hogy van rá házilagos korrekt megoldás is, nem tudom, te melyik cég szolgáltatásait nézed.
a yt linken fekete a kép széle, a vimeon meg le van vágva valószínűleg alul-felül.
viszont ha megnézed a yt videó leírását, hogy milyen eszközökkel forgatták a videót és főleg milyen filmre... a hetvenes évekből örökölt házivideó valószínűleg a közelében nem lesz ennek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3246) -szabi- válasza qnadam (#3245) üzenetére


-szabi-
őstag

Közben meglett, 10 éve készült a digitalizálás a szalagokról.
Nem tudom milyen módszerrel és technikával.
Ő volt akit neten felleltem 50km körzeten belül.
Annyit variáltam, hogy nem dvd kértem hanem dv-avi, mert azzal tovább tudok dolgozni.
Akkor futottam pár kört doom9 fórumon de a konklúzió az volt, hogy jobb transzfer kellene, illetve ahogy a kép mutatja a minden nem megy ingyen szoftverekkel.
Azért gondoltam nekifutnák újra, nem néztem a yt videó leírását, de az én felvételem újabb, 81-ből van. :)

(#3247) zapkorte válasza -szabi- (#3242) üzenetére


zapkorte
tag

Sokat csináltam. Nagyon-nagyon kevés filmen volt korrekt élesség. A nyersanyag szemcsézettsége prímán látszott HD-ben, de a kép kontúrjai általában életlenek. Nem állítom, hogy soha egyetlen filmet se láttam, amit gondosan nem vettek fel... de az kb. 2%
Általában még a fényelés is el van cseszve, túl sötét, vagy túl világos... vagy ezek váltakoznak, és lehet percenként utána menni a digitalizáló kütyüvel. A színes filmek persze össze-vissza vannak már fakulva (kivéve kodachrome és az orwok egy része), sokszor penészesek is. És persze nincs hang se. Ha van, akkor meg egy zagyvaság a snittelés miatt. Különösen akkor rossz, ha valami zene szól a helyszínen. Szóval nincs benne sok köszönet, és a HD-ért sem kell nagyon kaparni, hacsak nem volt nagyon-nagyon profi, aki felvette őket.
Ja, hát igen, a film kontraszt aránya sokkal nagyobb, mint a kijelzőinké, de vannak olyan kamerák, amelyek össze tudják kompresszálni (állítható gamma)... de csak a helyesen exponált felvételeknél működik, ha a film sötét, és fel kell emelni a megvilágítást, akkor a fényes részek könyörtelenül elégnek. No szóval egy nagy kínszenvedés az egész, a végeredmény meg a leggondosabb munka mellett is nagyon-nagyon messze jár attól, amihez manapság hozzászokva vagyunk. Mondtam is mindig az ügyfeleknek, hogy hát azért nem véletlen, hogy a moziforgalmazásban nem super-8-at használtak, ne várják ugyanazt a minőséget, mint egy hollywoodi szuperprodukció blueray kiadásától...

(#3248) -szabi- válasza zapkorte (#3247) üzenetére


-szabi-
őstag

Linkelt fórumon a minőséget a digitalizálásra fogták.
Hang ezeken nincs a zenéket én válogattam alá.
Nagyon sajnálom mert ígéretesek a teszt videók és nagyon szerettem volna jobb minőséget, mint 10 évvel ezelőtt.
Összesen 6 szalag van lehet annyit rászánok és egyikkel próbát teszek, mert tényleg jó lenne.
Köszönöm a segítséget.

(#3249) qnadam válasza -szabi- (#3248) üzenetére


qnadam
veterán

amig nem készül egy jó minőségű transzfer, addig nem fogod látni, hogy mi van a filmen, szóval mindenképp próbáld meg. de hogy dolgozik, aki digitalizál?

amit yt-n linkeltél, az 2016-os, nem régi :) az sokat segít azért.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3250) -szabi- válasza qnadam (#3249) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah igen ezzel vissza is tértünk az első hozzászólásomhoz.
Több hirdetést is találtam és tapasztalat érdekelne.

(#3251) nutella1


nutella1
őstag

Sziasztok!

OBS studio-val szeretnék képernyőfelvételt/videót rögzíteni. Viszont, amikor a Telekom TV-ről szeretnék felvenni valamit, csak a hangot rögzíti, és fekete képernyő fogad a videó visszanézésekor. Ha youtube-ról veszek fel bármit, minden stimmel. Kódolva lehet/van a Telekom tv? Ha igen, mivel tudom ezt a problémát megoldani?

https://erdélyízei.com

(#3252) garga01 válasza nutella1 (#3251) üzenetére


garga01
senior tag

HDCP védelem van a Telekomos (meg a legtöbb szolga) box kimenetén, azért fekete a kép.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#3253) nutella1 válasza garga01 (#3252) üzenetére


nutella1
őstag

Várj, itt most DRM védelemről beszélünk inkább, ha jól gondolom, mert a PC-n nyitom meg a Telekom tvgo-t, nem a vevőegység kimenetéről van a monitorra dugva maga a box.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#3254) garga01 válasza nutella1 (#3253) üzenetére


garga01
senior tag

Áh elnéztem, igen arról van szó. De megkerülni... nem is legális, de nem is tudom h kell :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.